חזרה מהפגרה

אצלנו, החום הגדול עדיין שורץ בכל פינה ובכל בוקר שמתעוררים מרגישים כאילו איזה פיל ענקי יושב על החזה, מנסה למנוע מאיתנו לקום ולצאת לדרך. בשאר העולם מתחילים בסוף השבוע הקרוב לחמם מנועים…

300px-Eau_Rouge_1997

אחרי פגרת קיץ קצרה של שלושה שבועות, גם הפורמולה-1 וגם אליפות העולם בראלי, ה-wrc, חוזרות בסוף השבוע הקרוב ולא סתם חוזרות אלא עם שני מעדנים משובחים, מהמובחרים שניתן היה לבקש ושניהם על אספלט שחור-אפור משובח.

מסלול ספא בלגיה, בהרי הארדנים, נחשב מאז ומעולם לאחד ממסלולי המירוצים הטובים שקיימים וכמעט כל נהג מירוצים שישאל באיזה מסלול הוא הכי אוהב לנהוג, ימקם את המסלול הבלגי המהיר ברשימת 10 הגדולים ואולי אפילו שלושת הגדולים שלו (לצד מונזה וסוזוקה..). המסלול, מאחרוני המסלולים שבנויים בסגנון של "פעם" על כבישים ציבוריים שנסגרים לטובת האירוע, מבורך בפניות ארוכות ומהירות וכמובן הקלאסית שבכולן, האוו-רוג' או השד יודע איך כותבים את זה בעברית.

פניית אוו-רוג' היא אחת מהמפורסמות שיש וצריך ביצים גדולות, גדולות מאד, בכדי לקחת אותה מהר, הכי מהר שאפשר, עם רגל ימנית כבדה על הדוושה. רבים כבר מצאו עצמם מאבדים את זה ומרגישים את הגדר, מקרוב וחזק, כואב.

ירידה ארוכה מובילה אליה ושם, ברגע עוצר נשימה אחד, קצת שמאלה וקצת ימינה ולתוך עלייה לכיוון השמיים בדוושה מלאה, לפעמים עם ניצוצות מאחור. זו פנייה מהסוג שאומרים עליה שמפרידה ומבדילה בין גברים לילדים. נראה ביום ראשון מה יקרה שם ומי ימצמץ ראשון.

כולם עדיין זוכרים את התקרית הפנים-מרצדסית מהעונה שעברה, שלדעתי לפחות העירה את הלואיס בתוך ההמילטון וגרמה לו להתחיל להתייחס אחרת לבן-קבוצתו ניקו רוזברג, התקרית שכיוונה את אליפות העולם בשנה שעברה לכיוון אחד בלבד, לטובתו של לואיס.

לא רחוק משם, בגרמניה, ראלי גרמניה האספלטי מעיר מחדש את אליפות העולם וכמו שלגראן-פרי הבלגי יש את סימן ההיכר שלו, גם לראלי הגרמני יש את שלו- הפאנזר-פלאץ, אותו מתחם אימוני טנקים ענקי לשעבר של ברית נאט"ו, שסלול כולו בנציבי בטון שונים ומרוצף ומסומן בקוביות בטון גדולות, מחסומי טנקים.

מכוניות הראלי ישעטו שם בין קוביות הבטון, יקפצו לשמחת הקהל ורחוק ובמהירות גבוהה ובין לבין יהנו גם מקטעים שיובילו אותם באזורי היקבים הגרמניים. לא אחת מצא עצמו צוות בתוך כרם, מטייל טיול קטן ולא רומנטי כלל בין אשכולות ענבים.

באם לא יקרה שום דבר לא צפוי, יהיה זה כנראה שוב סבסטיאן אוג'ייר שינצח ולמעשה הכל היום באליפות תלוי רק בו. הוא מצוייד במכונית הטובה מכולן והוא בפירוש הנהג הטוב ביותר באליפות, לא סתם הוא בדרך לאליפות שלישית. בשנה שעברה היה זה טיירי נויביל שניצל מצב והביא ליונדאי ניצחון בכורה מפתיע, קשה להאמין שזה יחזור על עצמו, הלוואי.

אז זהו, הכניסו יין לבן למקרר וצננו היטב, תבריקו את הכוסות כי אוטוטו הכל מתחיל, סוף שבוע מוטורי של חזרה מהפגרה, איזה כייף.

אליפות העולם בא"ק - לקראת ימים שבת-ראשון
אחרי עשרים שנה

3 Comments

cookie-monster 21 באוגוסט 2015

טוב… זה הזמן לחפש ביוטיוב איזה סרטון עם הפניה הזו

לא ממש צופה בספורט מוטורי … אבל הרעש של המכוניות שטסות על המסלולים תמיד מרגיע.
בשנים האחרונות התחלתי להתענין קצת בגלל TOP GEAR US והתחלתי לעקוב קצת אחרי ראלי קרוס
אבל בקטנה… ואם יוצא לי להיות בבית ולתפוס איזה סטרים באינטרנט – אם זה בכלל משודר איכשהו. וזה בדרך כלל ממש לא. מה שדי מדכא. יותר קל להבין מה החוקים ואיך הכל עובד משמיעה וראיה ולא מקריאה באינטרנט

holden 21 באוגוסט 2015

אתה מתכוון לפניה הזו בסרטון בערך בדקה ה-0300?
https://www.youtube.com/watch?v=stS_mDVwBVY
מה עם המסלול הקטלני בגרמניה ? הוא עדיין פעיל? אם אני זוכר נכון הוא נקרא: הלולאה הצפונית, מסלול יפהפה עמוס פניות חדשות שגם שם אסור לנהג למצמץ.

ניר 24 באוגוסט 2015

לדעתי המסלול כבר מזמן סגור לתנועה ציבורית.
כמו כן דובי- בשידור שלך עם בועז של המרוץ בהונגריה אמרת שנהג שהכנף הקדמית שלו נפגעת – המכונית נהית יותר מהירה.
מאיפה הבאת את זה?

Comments closed