להגיע ראשון לפנייה

קחו 6-8 מכוניות ראלי, שפרו אותם,הכניסו לתוכם סקנדינבים עצבניים וסגרו אותם במסלול סגור.זה ראלי-קרוס. עכשיו את כול זה תנו גם לאמריקאיים.

rally-america.com

להגיע ראשון אל הפנייה הראשונה על המסלול זו המשאלה של רבים מנהגי המירוצים בעולם. ברוב רובם של הענפים בספורט המוטורי גם אם לא הגעת לשם ראשון, עדיין יש עוד ערימה של הקפות בכדי לתקן את הנזקים ולנסות בכול זאת להשיג את המקום הראשון.

אחד מענפי הספורט המוטורי בהם יש את החשיבות הגדולה ביותר ב"להגיע ראשון לפנייה" הוא ראלי-קרוס. לא, זה כבר לא סתם ראלי עליו אני מבלבל לכם את המוח מספר חודשים,הפעם אני משדרג ומספר על ראלי-קרוס וגם למה זה הספורט שאולי ידיח את הראלי בארה"ב, בעיקר בכול הקשור לפופולריות.

אז מה זה ראלי-קרוס? לוקחים מכונית ראלי "רגילה" מורידים ממנה משקל מיותר (כמו הנווט למשל..) מחזקים את המנוע עוד יותר בעזרת מגדשי טורבו עצבניים ומגיעים למנועים עם הספקים של כ-600 כוחות-סוס. למי שזה חשוב, המכוניות הללו מגיעות בערך תוך 3 שנ' מ-0 ל-100 קמ"ש. מהר,אהה? עכשיו שימו בתוך המכוניות הללו  עדר של נהגים, בעיקר סקנדינביים, שכולם רוצים רק דבר אחד, נכון – "להגיע ראשון לפנייה" ומשם לסיים את 5-6 ההקפות הכי מהר שאפשר ולפני כולם.

מה שחשוב לזכור שכאשר כולם רוצים להגיע ראשונים לפנייה ורק אחד יכול לעשות זאת באמת קורה מצב בלתי נמנע של…מגע בין המכוניות, תאונה והרבה חלקי פח,פלסטיק או פיברגלאס אומרים שלום אחד לשני ועוברים לעולם שכולו טוב. זה מקובל בגבולות הסביר ולמרות שנראה כאילו אנחנו בסוג של היאבקות WWE מסתבר שכולם מכבדים את החוקים ובעיקר אחד את השני. בסיום כל מירוץ הם נפגשים על כוס בירה ומחליפים חוויות (וגם פרטים של הביטוח).

אז מה לראלי-קרוס ולארה"ב? לפני שנה החליטו האמריקאים חובבי האקסטרים שראלי-קרוס הוא בדיוק הספורט שמתאים להם לשלב באולימפיאדת האקסטרים, ה-X-GAMES . השואו האדיר של המירוצים הללו,אקשן קצר וסיפוק מהיר ומיידי. הקהל היה באקסטזה. גיבורי הספורט המוטורי האמריקאי הבינו מהר מאד את הדרך לליבו של הקהל והשנה כבר החלה סדרה של ממש במסלול מירוצים בניו-ג'רזי שהוכשר במיוחד לכך.

בסוף השבוע האחרון, זה שחתם את העונה נפגשו הכוכבים האמריקאיים ב-5 נהגים מאירופה,ביניהם אלוף אירופה בשנתיים האחרונות. השילוב היה מדהים. האמריקאיים הוכיחו כי הם לא נופלים מחבריהם ויש על מה לדבר לקראת העתיד. עכשיו כבר מתלבטים האמריקאיים וטרוויס פסטרנה בראשם, היכן להתחרות בעונה הבאה ועל מה לוותר.

רק רוצה להעביר את סוף השבוע בשלום
על עם הספר ותירוצים אחרים