הוא לא סנה

לואיס המילטון הבטיח לעצמו אליפות עולם נוספת כבר מזמן ומה שנשאר לו מהעונה הזו זה בעיקר להופיע למירוצים, כי הוא חייב, אבל באיזה שהוא מקום מרגיש, לי לפחות, שהוא רוצה קצת שקט, הוא כאילו כבר לא מתחרה בכדי לנצח בכל מירוץ, אבל טורח לאזכר את איירטון סנה בכל הזדמנות, בכל אפשרות ואומר כמה שהוא רוצה להיות דומה לו, הוא לא!!!

012018305-EX00

אלוף העולם האגדי מברזיל היה מופיע בכל פעם על המסלול רק במטרה אחת, לנצח, מבחינתו לא היתה אופציה אחרת ואני לא מדבר עכשיו על לנהל טקטיקה כזו בכדי "לגנוב" נקודות אליפות או להסתפק במקום שני, סנה תמיד אמר שספורטאי אמיתי צריך לשאוף לניצחון ונהג מירוצים צריך לנצל כל פירצה אפשרית בכדי לנסות ולעקוף.

לואיס המילטון הגיע לגראן-פרי בברזיל כשצבעי הקסדה של סנה מופיעים על אחורי הקסדה שלו, מחווה יפה של אוהד (גם קסדת המירוצים שלי צבועה בצבעים של סנה) והוא מנסה להידמות לו אבל לעולם לא יהיה כזה, לפחות לא בכל הקשור בינתיים ליחס שהוא מפגין כלפי היריב הגדול שלו, ניקו רוזברג, הזלזול. סנה לא היה כזה.

אנשים מתוך עולם הפורמולה-1, כאלו שמלווים את הקרקס הזה שנים כועסים ומרירים על לואיס המילטון ועל היחס שלו כלפי יריבו הגדול על המסלול, ניקו רוזברג. לואיס נמצא מספר פעמים מגיב בזלזול באופן רשמי ופחות רשמי לגבי יכולות הנהיגה של ניקו רוזברג (ולאף אחד אין ספק, כולל אני, שהמילטון טוב יותר).

גם איירטון סנה לא אהב, וזה בלשון המעטה, את אלאן פרוסט, בטח לא בתקופת היריבות הגדולה ביניהם במקלארן ולאחר מכן כאשר הצרפתי עבר לפרארי, אבל זה לא מנע ממנו לחזור ולהדגיש עד כמה אלאן פרוסט נהג מעולה, טקטיקן בחסד ואחד שיודע להכין את המכונית שלו מצוין למירוץ (סנה לא אחת בדק את הסט-אפ של פרוסט במקלארן וערך השוואות).

ואם נלך לאחור, סבסטיאן ווטל ששכחנו שכבר היה אלוף עולם גם הוא, ידע בדיוק את יכולות הנהיגה של פרננדו אלונסו ועד כמה הוא נהג מצויין (ואלוף עולם בעצמו) ולא התבייש להודות בכך שיש מישהו טוב כמוהו על המסלול, שנוהג במכונית פחות טובה.

מיכאל שומאכר התמודד מול מיקה האקינן על המסלול והידידות-יריבות ובעיקר הערכה ההדדית ששררה ביניהם נראתה בכל שלב לאורך השנים המשותפות שלהם יחד. הגרמני העריך מאד את הפיני ולהיפך, הם ידעו שהיריבות ביניהם היא זו שגורמת לשניהם לשדרג את יכולות הנהיגה שלהם ואת הביצועים.

אלו דברים שאנחנו לא רואים מלואיס המילטון, קצת הערכה להוא שיושב במכונית שלצידו על הגריד בדרך כלל, ואולי הוא לא צריך…אולי הוא באמת חושב שהוא, רוזברג, פשוט לא נהג טוב מספיק…אבל אז, מה זה אומר על האליפות של המילטון ? על יכולות הנהיגה שלו? אולי האליפות שהשיג היא לא כזו קשה ו"איכותית" כמו שניתן לחשוב..? אולי זה היה קל…?

ריצה זה לא רק תחביב - לירון תמאם
״אם יש מקום״

16 Comments

אלי 20 בנובמבר 2015

פורמולה 1 היום שונה לגמרי מפעם.
היום לקבוצות יש הרבה יותר מידע במהלך המירוץ שמאפשר לקבל החלטות נכונות יותר.
בזמנו, האפשרות היחידה שעמדה בפני סנה היתה ללחוץ על הדוושה כמה שיותר חזק, כי לה היה אפשרי לחשב במהלך המירוץ מהי האסטרטגיה הנכונה.
אם הוא ניצח, אז כולם הללו אותו, ואם לא אז גם הללו אותו כי הוא עשה הכל בשביל לנצח.
אני בספק אם היום היו אומרים לו: אם תלחץ הכי חזק אז יש סיכוי של 95% שלא תסיים את המירוץ בכלל, ואם לא אז המקום השני שלך ואתה גם זוכה באליפות, אז הוא היה לוחץ על מנת לנצח במירוץ.
אני לא לוקח שום דבר מסנה, ולא חושב שיש מה להשוות ביניהם חוץ מהסטטיסטיקה, אבל נראה לי שהיום הוא היה נוהג אחרת.

דובי מילר 20 בנובמבר 2015

זה בדיוק העניין, סנה לא היה נוהג אחרת גם אם היתה לו רק עגלת תינוק או קלנועית חשמלית.
זה בכלל לא עניין של מידע אלא עניין של אופי.

אלי 20 בנובמבר 2015

זה קצת כמו להגיד מה רבין היה עושה…
אני ממש לא בטוח שאם היו אומרים לו שהוא הולך להפסיד את האליפות אז הוא עדיין היה מנסה לנצח את המירוץ הספציפי.

איציק 20 בנובמבר 2015

גם רבין השתתף בפורמולה 1?
סנה היה תחרותי בטרוף, נראה לי שמבחינת ייצר התחרותיות הוא באותו איזור כמו ג'ורדן. הטקטיקה היחידה שהוא הכיר זה נצחון.

דובי מילר 21 בנובמבר 2015

גנבת לי את המילים מהמקלדת

אסי 20 בנובמבר 2015

אין שום ספק! ההוכחה הכי טובה לכך היא המירוץ במונאקו שהוא הוביל כבר כמעט סיבוב על פרוסט ונכנס בקיר בגלל שלא הוריד רגל
פשוט ווינר בנשמה, לא משנה איפה איך וכמה

ניינר / ווריור 20 בנובמבר 2015

נטשתי את הסבב באמצע העונה. לא סובל את המילטון ואין לי כל עניין לראות אותו מנצח. אם פטל לא ייתן לו פייט בעונה הבאה אפשר לסגור את העסק לכמה שנים. מזל שיש נאסקאר ומוטו ג'יפי

דובי מילר 20 בנובמבר 2015

לא, ממש לא עד כדי כך.
המילטון נהג מצוין ואלוף ראוי.
אבל בין זה ובין להיות ״סנה״, המרחק לטעמי גדול.

ניינר / ווריור 20 בנובמבר 2015

אכן נהג מצוין ואלוף ראוי אבל בלתי נסבל

סימנטוב 21 בנובמבר 2015

מה בלתי נסבל בו? (אני לא כל כך עוקב אחרי F1)

רן 21 בנובמבר 2015

המילטון בעיקר חסר כריזמה, מרגיש כמו רואה חשבון מאחורי ההגה. אבל מהסוג שממליץ על פיטורים המוניים מקלטי מס בשביל עוד כמה סנטים.
האקינן או ווטל זה כבר עולם אחר אפשר לדמיין מעבירים אותם דאחקות בפאב אחרי המירוץ.

רן 21 בנובמבר 2015

יצא לא טוב אבל בטח הבנתם

דובי מילר 21 בנובמבר 2015

דווקא המילטון, מחוץ למסלול, חוגג ללא הפסקה.
שווה לעקוב אחריו באינסטגרם

תומר ש 21 בנובמבר 2015

זה תחרות בין יצרניות וזהו. כל שידוע לנו הוא שהמילטון טוב מרוסברג.. לגבי כל השאר, לא ניתן לדעת. ולראיה- כל האלופים שכבר הוכתרו כגדולים בדורם, מדשדשים ברגע שהמכונית שלהם כבר לא הכי מהירה.

Eyal 21 בנובמבר 2015

אני דווקא מסכים אלי וחושב שזה שהוא לא מתחרה בכל הכוח הופך אותו לווינר אמיתי שרק רוצה לנצח.
בעולם היום ברור לכולם הניצחון ואליפות הם הדברים החשובים באמת. בזה שהוא מקשיב לצוות שלו ומרסן את הרעב לניצחון (שלפי דעתי קיים אצל כל ספורטאי ברמות האלה בצורה מוגברת שדוחפצת אותם קדימה והוא אלוף ראוי) הוא מראה בגרות ורצון גדול יותר לנצח מאשר להשאיר למזל מקום

ניר 19 בדצמבר 2015

נסכם את הפוסט:
המילטון לא מכבד את היריבים שלו, סנה כיבד ווטל כיבד.
עוד פוסט שלא מוסיף כלום. איך אתה מצליח לשחזר את זה כל פעם מחדש, זאת לא אדע.

ולבחור שכתב שהמילטון מזכיר לו רואה חשבון – אני רוצה לקוות שלא ראית אף מרוץ של המילטון. המילטון נוהג על ספקטרום שנע רוב הזמו בין אומץ לטיפשות, ורוב הזמן הוא מאוד אימפולסיבי על המסלול. לא ממש הטייפ קאסט של רואה חשבון.

Comments closed