אנחנו גם ספורטאים!!!

רוכבי ונהגי מירוצים הם גם ספורטאים (ואני לא רוצה בכלל להתחיל להתווכח על זה כאן) אבל מבחינת משרד הספורט, הגוף ש"אחראי" על הספורט הזה בארץ, אנחנו בכלל לא נחשבים, עובדה.

12359836_10207938401954950_2543666333028439462_n

לפני מספר ימים פרסם המשרד "המכובד" את רשימת הספורטאים שלו, אלו המועמדים לתואר ספורטאי השנה ואין ולו נציג אחד אפילו לאלו, כמוני, שנהנים מהספורט שלהם, כאשר הם מחוברים לכלי רכב דו או ארבע-מנועי, בושה.

אבל האמת, למה ציפינו..?! האצבע המאשימה הראשונה צריכה להיות מופנית למי שאמורה לתפקד כגוף שאחראי על הספורט הזה, הרשות (המיותרת) לנהיגה ספורטיבית. אותו גוף שהיה אמור לקפוץ ראשון ולזעוק איך שכחו את הספורטאים שהוא מייצג, את הספורט שהוא דואג לגבות מהם מדי שנה אגרה להוצאת רשיונות מירוצים (בכל מדינה בעולם זו תפקידה של ההתאחדות) אותו גוף שלכאורה אמור לאשר פה מירוצים ואנחנו יורקים דם עד שזה מתבצע.

ספורט מוטורי קיים במדינת ישראל וספורטאים ישראלים מתחרים בחו"ל וחוזרים משם עם הישגים, בטח יחסית לאפשרויות הקיימות בפניהם בארץ.

הרשימה של הספורטאים ארוכה ומתארכת מדי תקופה בכאלו שרוצים להתחרות בחו"ל וגם יש ביכולתם לעשות זאת ומכיוון שאני מגיע מהספורט ה-4 גלגלי אני לא יכול להתעלם מהישגיו של אלון דאי כמובן. אלוף אירופה בסדרת ה-nascar האירופאית ואחד שזכה במספר מירוצים השנה וחזר רק לאחרונה מטקס מרשים של הענקת הפרס בארה"ב.

ההתעלמות של משרד הספורט כואבת וזועקת לשמיים אבל אולי אסור היה לנו לצפות..?

אז למרות כל היחס הזה ולמרות כל הציניקנים, אנחנו מקיימים את המירוצים שלנו (וכן, תחת ההגדרה המיותרת והמצחיקה של "חוקי"..) עם כל ההגבלות וההכבדות שנכפות עלינו על ידי כאלו שלא מבינים כלום בספורט הזה, על ידי כאלו שרק גוזרים קופון מלשבת כל כסא ולקבל משכורת.

בתקופה הקרובה, ממש בשבועיים שנותרו (שוב, אילוץ בגלל המשרד הזה..) ייתקיימו מספר אירועים- ג'ימקאנה, ראלי, ראלי-רייד, מוטוקרוס, אנדורו ובטח פספסתי משהו. אני קורא לכל אחד ואחד מכם לבוא ולצפות באירוע שכזה, במירוץ בין אם הוא במשמר-דוד, ערד או ברמת הגולן. בואו לראות איך הספורט הזה קורה וכמה שהוא כייפי ואחרי זה תתווכחו ותגידו שזה לא ספורט.

בושה! בושה! בושה!
עם הפנים לינואר

10 Comments

צור שפי 21 בדצמבר 2015

דובי, מתי היתה הפעם האחרונה בה אתה או מישהו מעמיתיך חובבי הספורט המוטורי, ניסה להציג את עניינכם בפני שרת התרבות והספורט או מנכ"ל משרדה? מטרת השאלה איננה קנטרנית אלא להפך, ניסיון ענייני להציע engagement עם מקבלי ההחלטות.

סער 21 בדצמבר 2015

שרת הספורט נמצאת עכשיו בראלי משרד הפנים. מתחרה מול דרעי.

דובי מילר 22 בדצמבר 2015

צור
היתה פגישה עם השרה ממש לא מזמן, הגיעו נציגים של שלל ההתאחדויות והעוסקים בספורט הזה, אז..?
לא קרה דבר מאז.
למזלנו, עשו "קצת" סדר בספורט שלנו והדברים זזים בגלל כמה בולדוזרים מתוכנו ולא בגלל משרד הספורט, אבל למרות זאת, בעניין ספורטאי השנה למשל אין אפילו ייצוג, כאילו שאנחנו לא קיימים…

ניר 21 בדצמבר 2015

אופטופיק, אבל שאלה שבאמת מסקרנת אותי: איך נווטי מרוצים לא מקבלים בחילה כשהם קוראים את ספר הדרך תוך כדי המירוץ? יש לכם פטנט, או שזה ענין של נסיון, או גנטיקה? אני בקושי יכול לקרוא ספר באוטובוס.

דובי מילר 22 בדצמבר 2015

ניר
ישנם נווטים שמקבלים בחילות ומקיאים, בסופו של יום כולם בני אדם, אבל, אני מניח שלכל אחד יש את השיטה שלו.
מבחינתי לפחות הכל בסדר גמור ולא הרגשתי אף פעם שאני צריך להקיא או חשתי שלא בנוח (גם באוטובוס או רכבת אני קורא די הרבה).
יש לי סדר פעולות קבוע לגבי אכילה ביום של ראלי (כמעט כמו בהכנה למרתון ) .
לגבי הישיבה ברכב עצמו- כאשר התחלתי עם הניווט יצרתי קשר עם נווטים בחו"ל, ביניהם גם ניקי גריסט, מי שישב לצידו של קולין מקריי ז"ל וביררתי הרבה דברים, ביניהם גם עניין החזקת המחברת ומה עושים כדי להרגיש בנוח ברכב, קיבלתי הרבה טיפים והסברים וזה עובד נהדר.

ניר 22 בדצמבר 2015

מעניין, תודה.

אלכס דוקורסקי 23 בדצמבר 2015

מעניין מאוד.
גם לא מסוגל לקרוא שורה אחת באוטובוס, מבלי להרגיש סחרחורת.

פורד פרפקט 21 בדצמבר 2015

אם לא מעטים טובים שכמותך, אז אין כמעט סיכוי שיגיע מידע שכזה אל הציבור. אולי המדינה עדיין לא מוכנה להתנהל ב"איזורים" האילו. שלא יהיו יותר מידי לגיטימיים. אבל זה רק אני.

דובי מילר 22 בדצמבר 2015

אנחנו ספורט "קטן" יחסית אבל יש קטנים מאיתנו.
הבעיה הראשונית הייתה של מה שנקרא "חוקיות" ונפלנו בין הכסאות, בין משרד הרישוי לספורט.
לאחר שבית המשפט חייב את המדינה לחוקק חוק בנושא החלו הצרות הגדולות.
באף מדינה בעולם (למעט איזור קטן באוסטרליה..) לא צריך חוק בכדי לקיים ספורט מוטורי והספורט עצמו כפוף ל-fia, ההתאחדות הבינ"ל.
אצלנו אנחנו כפופים למשרד הספורט וכל אירוע ולו הקטן ביותר חייב את אישורם, לצערנו.
הוקמה רשות לנהיגה ספורטיבית ואם אתחיל לכתוב את דעתי על הנוגעים שם בדבר אבזבז את כל נפח האחסון של "באזר" ואסתבך עם בני ודורפן…

Amir A 22 בדצמבר 2015

אלו עוד ענפים כפופים בישראל למשרד הספורט?

Comments closed