מי ינצח את אוג'ייה..? (רמז- אף אחד)

הבעיה באליפות העולם בראלי 2016, שנפתחת בסוף השבוע הקרוב, היא שכולם מחכים לעונת 2017, עונת השינוי והמהפך וכך נותר לנו להעביר עונה, תוך צפייה באליפות רביעית ברציפות עבור סבסטיאן אוג'ייר ופולקסווגן וציפייה למעידה בלתי אפשרית מצידו ואיסוף שאריות על ידי הסגן של בר-כוכבא ושאר החבר'ה.
6318_SebOgier-Poland-2015_004_896x504

ראלי דאקאר הסתיים בסוף השבוע האחרון עם תוצאה צפויה במכוניות, עוד ניצחון לצרפתי הבלתי נגמר סטפן פטרהנסל, כן, "עוד" צרפתי, שכבר אין לו מספיק אצבעות בידיים בכדי לספור את מספר הנצחונות שלו בראלי הזה, הראלי-רייד הכי הכי שיש.

לפני שיתחיל העיסוק בכך שרק צרפתים מנצחים במירוצי ראלי כאלו ואחרים באינספור שנים האחרונות כדאי להבין ששם הרשויות שמטפלות ואחראיות על הספורט המוטורי פשוט עושות את זה נכון, להבדיל ממקום אחר שאותו אנחנו מכירים היטב ושם זה לא ממש קורה. כלומר יש מירוצים ואפילו טובים (בראלי האחרון ב-ערד, ההפרש בין המקום הראשון לשני היה חצי שנייה..) אבל מי שאמור לדחוף את הספורט הזה קדימה, דוחף אותו, בעיקר לתוך בור גדול.

טוב, בואו נחזור לעניין העיקרי לשמו התכנסנו פה, אליפות העולם בראלי 2016 והקבוצות שיתחרו השנה.

1- פולקסווגן מוטורספורט
מכונית- פולקסווגן פולו wrc r 2016
נהגים- סבסטיאן אוג'ייר/ג'וליאן אינגרסייה- אלופי העולם
יארי מאטי לאטבלה/מיקה אנטילה
אנדראס מיקלסן/אנדראס ייגר

בקבוצה הגרמנית עבדו במהלך סוף העונה הקודמת ובמהלך הפגרה הקצרה על שיפור המכונית לקראת העונה הקרובה כשהמטרה היתה לעבוד בעיקר על הצדדים האוירודינמיים של הרכב. במקביל עובדים שם כבר במרץ לקראת המכונית של 2017 שתהיה משהו אחר לחלוטין, אבל נשאיר את זה לפוסט של לקראת העונה הבאה.
השינוי הגדול ואולי היחיד בקבוצה הוא החלפת הנווט הקבוע של אנדראס מיקלסן. לא פורסם בשום מקום משחק הכסאות שנערך אצל הנורבגים (גם מדס אוסטברג החליף נווט) וכנראה מדובר באיזו פוליטיקה "קטנה" בספורט המוטורי שלהם וחילוקי דעות קטנים. ימים יגידו באם המהלך צלח או לא.

2- יונדאי world rally team
מכונית- יונדאי i20 wrc חדשה.
נהגים-  דני סורדו/מרק מארטי
היידן פאדון/ג'ון קאנארד
טיירי נויביל/ניקולאס גילסול

ביונדאי היו עסוקים לאחרונה בעיקר להרגיע את המצב ו"הרוחות הרעות" בתוך הקבוצה בכל הנוגע למעמד הנהגים שם. כזכור באמצע העונה הקודמת בעקבות יכולת רעועה משהו של טיירי נויביל הכוכב של הקבוצה, הוא הוזז הצידה בבושת פנים ופינה מקום להיידן פאדן הניו זילנדי. בקבוצה הקוריאנית המשיכו בקו הזה ובמקום להחזיר לבלגי את הביטחון הם דחפו את דני סורדו למעמד של הנהג המוביל (קבוצה באליפות העולם חייבת לציין מי הנהג מספר 1 שלה, שחייב להתחרות ב-10 מירוצים לפחות בשנה). מיותר לציין שנויביל לא שמח על המהלך אבל מילה פיו במים והמשיך בהכנות לעונה הקרובה, שם הוא מקווה להוכיח שוב שהוא הנהג שמסוגל לקרוא תיגר על סבסטיאן אוג'ייר.

3- m-sport פורד
מכונית- פורד פיאסטה wrc
נהגים- מדס אוסטברג/אולה פלואן (ההוא של מיקלסן, זוכרים..? )
אריק קמילי/ניקולאס קלינגר

אף אחד לא הבין באמת מה עשה מלקולם ווילסון בכך שהדיח את צמד הנהגים הצעירים שלו מהעונה הקודמת- אוואנס וטאנאק ובמקומם החתים את מדס אוסטברג ובעיקר את אריק קמילי הצרפתי, לא בטוח שהוא הבין מה זה אומר מבחינת הקבוצה, בעיקר כאשר נכון לערב הזינוק לראלי מונטה-קרלו הקבוצה במשבר כלכלי ויש לה תקציב מאושר רק עד למחצית העונה וכולם שם מקווים לטוב.
ווילסון טוען שהפורד פיאסטה שלו מסוגלת ליותר ממה שהוציאו ממנה אוואנס וטאנאק והוא מקווה שהניסיון של מדס אוסטברג יעשה את זה.
קמילי הוא הימור מבחינתו, נהג ראלי צרפתי שצריך עדיין להוכיח את עצמו.
את עיקר ההצלחה והכסף עושה הקבוצה ממכירת מכוניות ראלי לקטגוריות הנמוכות יותר, הפיאסטה r5 (גרסה חלשה יותר מה-wrc ושייכת לקטגוריה משנית) נחשבת כלי בטוח להצלחה בקטגוריה הזו ונמכרה בכמויות מדהימות.

4- DH-SPORT סיטרואן
מכונית- סיטרואן ds3-wrc
נהגים- כריס מיק/פול נאגל

סיטרואן הודיעו כי הם לוקחים שנת הפוגה מאליפות העולם בכדי להתארגן מחדש ולהתמקד בבניית המכונית לעונה הבאה, ה-c3 2017.
כריס מיק הוחתם על חוזה חדש ל-3 שנים שעיקרו קיום מבחנים למכונית החדשה, אך בכדי לשמור אותו בכושר תחרותי הוא הושאל לקבוצה הפרטית של DH-SPORT, אותה אחת אליה הושאל בזמנו לואב וזכה באליפות. מיק לא יתחרה בכל מירוצי העונה, לפחות לא על פי התכנית כעת, אולם בהחלט יתכן שבמהלך העונה יהיו שינויים כאלו ואחרים.

 

וקצת, ממש קצת על האליפות עצמה-
אליפות העולם 2016 תכלול 14 סיבובים שיחלו כבר בסוף השבוע הקרוב בראלי מונטה-קרלו.
שני שינויים בולטים בסבב השנה זו ההצטרפות של סין לאליפות, בעיקר בגלל לחץ של היצרנים שרוצים להשתמש בספורט המוטורי בכדי לקדם מכירות שם, הגיוני למדי, אבל, עדיין לא ברור באם הראלי יתקיים בסופו של דבר ובאילו תנאים. הראלי שהתקיים שם השנה, כניסיון, לא היה כל כך מוצלח ורבים מקווים שברגע האמת זה יעבור בשלום.
שינוי שני באליפות זו ההזזה של ראלי וויילס ממקומו הטבעי כסוגר של האליפות, למיקום אחד לפני ובמקומו הראלי האוסטרלי יהיה זה שיחתום את הסבב. גם מהלך זה זכה לביקורת רבה מהמתחרים שטענו שאין סיבה לסיים את האליפות ב"קצה העולם" ולא באירופה.

הימורים:-
אז זהו שאין, השאלה הגדולה כרגע היא האם מישהו יצליח לצמצם מעט פערים אל מול אוג'ייה וקשה להאמין שזה יקרה, הוא פשוט טוב מדי. תשאלו את סבסטיאן לואב כמה שהוא טוב ותבינו.

ההיסטוריה של אימוני ריצה למרחקים - מבוא לסדרה
"ליצור שביל צדדי איפה שהמציאות יצרה מחסום"

7 Comments

פאקו 18 בינואר 2016

לא יודע אם יש איזשהו ענף שמצא בשליטה טוטאלית של יחיד כמו זו של אוג'ייר בראלי (אולי סרינה בטניס נשים).

אריק האדום 18 בינואר 2016

כדורסל ישראלי בשליטה של מכבי תל אביב….

דובי מילר 18 בינואר 2016

שליטה בספורט המוטורי, במיוחד בעשור האחרון היא די דבר קיים ומקובל.
דוגמאות-

ראלי:-
סבסטיאן לואב – 9 שנים ברציפות אלוף העולם בראלי
בעבר- טומי מאקינן- 4 שנים ברציפות אלוף העולם בראלי
ואם נלך עוד אחורה- יואה קאנקונן – 4 אליפויות וכו וכו

פורמולה-1:-
מיכאל שומאכר- 7 אליפויות
סבסטיאן ווטל- 4 אליפויות

וזה רק בשליפה…

אריק האדום 18 בינואר 2016

שתי הערות:
1. מילא פיו במים. אמנם כדי שלא תצא מילה אבל בכל זאת… סליחה על הקטנוניות.
2. אני הכי הדיוט בספורט מוטורי (קורא אותך לא מעט) וממש משתהה שפולו זה הרכב של אלוף העולם. זוכר שזה הוגדר אצלנו בשכונה כרכב של בחורות… (:

דובי מילר 18 בינואר 2016

הקשר בין הפולו של הצרפתי לבין זו שאתה רואה באיילון כל יום מקרי בהחלט…
כמו גם כל מכונית אחרת שמתחרה כיום באליפות (ואין לי טענות על כך, נהפוך הוא)
מדובר על מכונית כפולת הנעה, 1.6 ליטר מוגדשת טורבו עם בנייה מיוחדת למירוצים. זו לא מכונית "כביש" שעברה תהליך של שינוי כזה או אחר.
אז נכון שכמות השיפורים במהלך העונה די מוגבלת ובכל זאת, מדובר על חבילת מירוצים ייחודית.

אריק האדום 18 בינואר 2016

בקיצור… "תביא לי שתיים…"

ישי 21 בינואר 2016

אם כבר תיקונים – משתאה, על אף שההשתאות אולי גורמת לך להשתהות

Comments closed