ילד רע

לא יכול בלי שערוריות או שאולי זה בכלל שלא באשמתו, פרננדו אלונסו.

LAT

הקריירה של פרננדו אלונסו ומרק וובר משיקה במספר נקודות. שניהם זכו, מבחינתי לפחות, לכמה נקודות משותפות. נתחיל בזה שלשניהם יש את הכבוד המפוקפק בכך שהפסידו את אליפות הפורמולה-1 לעונת 2010 לידיים של הגרמני, לאחר ששניהם, כל אחד בתורו, כבר החזיקו בה די חזק הייתי אומר.

גם אלונסו וגם מרק וובר עשו את צעדיהם הראשונים בעולם הפורמולה-1 במדי הקבוצה הקטנה של מינארדי, קבוצה איטלקית מהעיר פאנזה שהתחרתה כמו גמד בארץ הענקים, ללא הרבה תקציב, קבוצה פתחה את הדלת להרבה נהגים צעירים לקראת המשך קריירה פורה ביותר.

שני הנהגים הצליחו להבריק במרוץ הפתיחה שלהם באוסטרליה, לא הצליחו לנצח ואם לזרוע עוד מלח על הפצעים שלהם, ווטל הביא את הניצחון הראשון לקבוצה, הפעם בשמה החדש – "טורו-רוסו" לאחר ששינתה בעלים. אותה גברת בשינוי אדרת.

אבל פה בערך נגמרות מבחינתי ההשוואות. מרק וובר נתפס תמיד כילד טוב בפורמולה-1, אחד שלא עושה בעיות ולכן הוא לא מעניין אותנו בפוסט הזה. ביי ביי אוזי.

משום מה, לא משנה מה עושה פרננדו אלונסו תמיד איכשהו נדבקות אליו שערוריות, בין אם באשמתו ואולי גם לא. לאחר שנת הרצה במינארדי, בעצת המנהל האישי שלו פלביו בריאטורה, הוא נטש את הקבוצה הקטנה ועבר להיות נהג מבחן ברנו, מצליח להבריק שם ולהתסיס את התקשורת הבריטית בכך שהאפיל על השגי המסלול של ג'נסון באטן. התקשורת הבריטית, ששולטת בקצה הפירמידה של הספורט המוטורי סימנה את הנהג מספרד.

כאשר החליף את באטן ברנו, הוא היה הראשון שהצליח להדיח את מיכאל שומאכר מאליפות העולם, זכה פעמיים במדי התכלת-צהוב של הקבוצה הצרפתית. כאשר הודיע שהוא עומד לעבור ב-2007 למקלארן, פתאום עונת 2006 נראתה אחרת, כך הוא הקפיד לציין. מרבה להתלונן שהקבוצה כבר לא תומכת בו.

למרות ההחתמה הזוהרת במקלארן, הנחיתה לא הייתה רכה. גם לואיס המילטון, שגדל על ברכיו של רון דניס, הבוס של מקלארן, הגיע לקבוצה הבריטית וברור היה למי תלך האהדה של הקבוצה/הקהל/התקשורת – אל תמחקו כי שום דבר לא מיותר.

אלונסו החל לקטר תכף ומייד והיה ברור שהפיצוץ יגיע. הונגריה 2007 היה השיא ו"זכיתי" לשבת ביציע כאשר זה קרה. תקרית בין אלונסו להמילטון ללא התערבות של הקבוצה ברחבת הטיפולים שלחה את הספרדי מפול פוזישן למקום החמישי, המילטון שתק וזכה במרוץ. עד הסיום השניים התכתשו ביניהם, מגישים את אליפות העולם בסוף העונה לקימי רייקונן. על זה נכתב הפתגם – שניים רבים שלישי זוכה.

אלונסו חזר הביתה לרנו רק בכדי להיות מעורב בשערורייה נוספת, במרוץ בסינגפור. מנהלי הקבוצה נתנו הוראה לבן-קבוצתו נלסון פיקה ג'וניור לפגוע בקיר במכוון, לגרום לתאונה והכנסת מכונית בטיחות. טקטיקה לא חוקית כמובן שעלתה לכולם ביוקר. איכשהו הספרדי יצא נקי, שוב. כן, הוא ניצח במרוץ הזה.

הוא הודיע על החתימה בפרארי במרכזה של פרשיית הריגול, כמובן שהפעם הוא באמת לא היה קשור לזה אבל אי אפשר בלי שיהיה מעורב בכול זאת במשהו. המשהו הזה הגיע בגראן-פרי הגרמני השנה.

אני בטוח שאתם זוכרים את פרשיית ההוראות הקבוצתיות והדרישה של פרארי לעבר פליפה מאסה, לפנות את המקום לאלונסו. הספרדי ניצח, הברזילאי החמיץ פרצוף ושתק וההמשך ידוע, אלונסו המשיך והיה מועמד לאליפות עד השנייה האחרונה של העונה. טוב, רק עד שפרארי החליטו להכניס אותו מוקדם מדי להחליף צמיגים וגמרו לו את המרוץ והעונה.

בשנה הבאה יהיה בטוח יותר טוב. או שאולי אחכה לשיחת פתיחת העונה עם מקסי.

כל ספורט ובוודאי ספורט מוטורי, לא יכול לשרוד ללא מישהו רע, מישהו שכולם אוהבים לשנוא. טוב, אני בטח לא שונא את אלונסו, נהפוך הוא. אני אוהב מישהו שאכפת  לו, אחד שעושה בלאגן, כל עוד זה במסגרת החוק כמובן.

באשמתו או שלא באשמתו, פרננדו אלונסו תמיד נמצא בקרבת שערוריה או במרכזה, ובכול זאת אנחנו מדברים פה על אחד שזכה פעמיים באליפות עולם ומחזיק עכשיו באחת מהמשרות הנחשקות ביותר שיש. הייתם מחליפים אותו?

וויגן. הצטיינו: התוצאות האחרות
הגיע הזמן שלי לעשות ילדים

3 Comments

ארז (דא יונג) 21 בנובמבר 2010

ולעומת התקשורת הבריטית , בספרד מכורתו הבנאדם זוכה למעמד זהה לכוכבי הכדורגל. מכותרות ראשיות לפרסים של בית המלוכה ועד אהדה ומעקב צמוד אחרי כל מירוץ חשוב שלו.
טוב, גם בספורט מוטורי ספרד הפכו, לפחות בשנים האחרונות לאימפריה. אמנם פספסו את הפורמולה 1 השנה, אבל לקחו את שלושת התארים בתחום האופנועים..

צור שפי 21 בנובמבר 2010

העיתונות הספרדית בכלל, ועיתונות הספורט בפרט, איננה מצטיינת בגישה ביקורתית כלפי הספורטאים המקומיים, ליתר דיוק מרביתה מתלהמת ולאומנית כאחרון האוהדים. גם את קונטדור שכנראה יחטוף על סמים הם מחבקים ומאתרגים מכל הכיוונים.

דובי מילר 21 בנובמבר 2010

גם בתחום הספורט המוטורי הארבע-גלגלי ספרד זוכה לעדנה בשנים האחרונות.
הפריחה החלה עוד בשנות התשעים כאשר קרלוס סיינז זכה באליפות העולם הראשונה שלו בראלי, הוא פתח את הדלת לרבים אחרים ואלונסו הוא אחד מהם.
אני חושב, ויתכן שאני טועה, אבל הספורט המוטורי הוא עוד אחד מכול ענפי הספורט שספרד מתברכת בהם – אופניים (לא רק קונטאדור, יש רשימה ארוכה), טריאתלון, ריצות ארוכות וכמובן טניס.
שמעתי מישהו אומר כדורגל..?
בראלי כיום הבולט הוא דני סורדו, שבינתיים מאד מאכזב .

Comments closed