ניצחון הרוח

בסוף השבוע הקודם, ממש ביום ראשון שחלף מעבר לפינת הרחוב, הסתיים בצרפת מירוץ 24 השעות של לה-מאן, ה-מירוץ, ב-ה הידיעה בעולם מירוצי המסלול, והוא הסתיים בדרמה ענקית, כאשר טויוטה התרסקה ממש לפני קו הסיום. הם יחזיקו מעמד ויחזרו בשנה הבאה חזקים יותר וינסו לעשות זאת שוב.
אותי לעומת זאת עניין ניצחון אחר, אישי, גדול יותר לדעתי, ניצחון הרוח של האדם…

7781699273_frederic-sausset

פרדריק סוסה frederic sausset בילה עם אשתו חופשה בשנת 2012 ולא התייחס יותר מדי לגירוד שהחל לחוש בידו, גירוד שבמהרה התגלה כמשתק, כתוצאה מ-וירוס נדיר, ועד מהרה מצא עצמו בבית-חולים מחוסר הכרה כשכל גפיו סובלות מזיהום מסכן חיים. הרופאים החליטו שכצעד מציל חיים הם חייבים לקטוע את הגפיים שלו- ידיים ורגליים.

כאשר התעורר הצרפתי מהתרדמת בה היה שרוי, נאלץ להתמודד עם המצב החדש בו הוא נמצא אולם הדבר לא שבר את רוחו. הוא החליט להמשיך את חייו ולהגשים חלום, להתחרות במירוץ 24 השעות של לה-מאן. לשם כך ובתמיכת הסובבים אותו הקים קבוצת מירוצים חדשה עם מכונית מירוץ המותאמת לו במיוחד.

לאחר מספר אימונים וניסיונות החל פרדריק, יחד עם הצוות שלו להתחרות במירוצים, במטרה להגיע אל הלה-מאן. לידיו הוצמדו פרוטזות מיוחדות עם תפסים מיוחדים אשר נועדו לסייע לו להתחבר אל גלגל ההגה ולאפשר לו לשלוט במכונית. לרגליו הוצמדו מתקנים מיוחדים בכדי שיוכל להאיץ ולבלום במידת הצורך ובנוסף הותקן ברכב כסא מירוצים מיוחד, עם כסא מפלט הדומה לכסא של מטוס קרב, להפלטה מהירה במקרה של תאונה קשה. הכל היה מוכן.

יום שבת, מעט לפני השעה 16:00 שעון ישראל, כולם בצרפת התכוננו לזינוק וכך גם פרדריק סוסה. עבודה רבה לפניו, יחד עם צמד הנהגים הנוספים בקבוצתו. מזג האויר גם הוא לא סייע וגשם ירד על האספלט האפור-שחור, מה שלא סייע במיוחד, אולם כל זה לא השפיע ואפילו במעט עליו, הוא עומד להגשים את החלום.

המירוץ החל והצוות הצרפתי התנהל כמו כל קבוצת מירוצים אחרת. החשש כי המכונית "תפריע" על המסלול, שהם לא יהיו בקצב של כולם, כל הדברים הללו נשכחו עד מהרה. החלפות הנהגים שלוקחות כ-30 שניות עד דקה לכל קבוצה רגילה, לקחו מעט יותר וגבו זמן יקר, אולם כ זה לא שינה הרבה. הכל "דפק" כמו שצריך.

יום ראשון, מעט לפני השעה 16:00, לאחר כמעט 24 שעות של מירוץ (צפיתי בשידור הישיר כמעט במלואו) פרדריק סוסה יושב בכסא הגלגלים, בפיטס, עם הקסדה על הראש, מוכן, דרוך, ממתין לתורו להיכנס לרכב להקפות האחרונות של המירוץ. ההחלטה שם היתה שהוא יזכה בכבוד, המגיע לו, לנהוג ולחצות בשם הקבוצה את קו הסיום. ההתרגשות היתה בעיצומה, אשתו עמדה לצידו עם דמעות בעיניים, חיבקה וליטפה אותו. הרכב הכחול נכנס למוסך, הנהג הצרפתי הונף באויר, הוכנס לרכב ונקשר ובום…יוצא לדרך, להקפות האחרונות, מודה שהתרגשתי.

דגל השחמט הונף בדיוק בזמן, טויוטה קרסו מעט לפני קו הסיום, פורשה ניצחו במירוץ, אבל הניצחון האמיתי, מבחינתי לפחות הוא של בחור אחד, נהג מירוצים צרפתי, פרדריק סוסה, שכנגד כל הסיכויים, ניצח את המחלה, את הקשיים והגשים חלום, לא נתן למגבלות להפריע לו. הוא המנצח הגדול של מירוץ 24 השעות של לה-מאן.

 

ועוד משהו חשוב, מאד- בכדי שהאתר שלנו, שלכם, ימשיך לחיות ובעיקר כדי שתוכלו להמשיך לקרוא את הפוסטים הנהדרים ב-באזר שלנו, נפתח דף הדסטרט לתרומות- http://debuzzer.com/debuzzer/70045/
ואנחנו יותר מנשמח אם תבקרו שם ו…
תודה

בולט 4: מיוחד לשבוע הספר העברי
ליגת שוקי ההון - כשיד ימין נלחמת בשמאל

2 Comments

פאקו 23 ביוני 2016

סיפור נהדר. תודה על הפוסט.

אמוץ כהן-פז 23 ביוני 2016

וואו

Comments closed