שם הוא גם עניין של צבע

שם הוא לא רק שם, הוא גם עניין של צבע

grandprixinsider.com

אחד מהמנהגים המוזרים שהיו לי כאשר הייתי בן טיפש-עשרה היה נסיעה לנתניה, הליכה ברגל ברחוב הרצל בעיר, קנייה של גלידה ב"ניצה" או ב"פינת הגלידה" אלו היו שני המקומות הראשונים, מבחינתי לפחות, שהייתה בהן גלידה ממכונה.

משם תוך כדי ליקוק של הגלידה הנוזלת, לאורך רחוב הרצל הייתי מגיע לחנות של פוסטרים ומשקיע את מיטב כספי, אני ממש לא זוכר כמה כסף זה עלה, בחיפוש וקנייה של פוסטר גדול של מכונית מרוץ.

לא ממש הייתי מבין גדול (אני מניח שגם היום אני לא) אבל אחד הפוסטרים שמשכו את עיניי ומהר מאד מצא לעצמו מקום של כבוד על הקיר מעל למיטה שלי היה הפוסטר של הלוטוס השחורה-זהובה, כאשר ליד הגה ישב לו מריו אנדרטי, אלוף העולם לעונת 1978.

ומה פתאום נוסטלגיה ומה אני מזכיר פה משהו שהתרחש לפני עשרים וחמש שנים או משהו כזה? ב"פינת הגלידה" לא הייתי כבר שנים ואני ממש לא בטוח שזה עדיין קיים. הגלידה ב"ניצה" מזמן כבר לא.

השם "לוטוס" היה ועדיין נמצא בכותרות בכול השבוע האחרון וכמו שזה נראה כרגע, הוא יישאר שם במשך כול השנה הקרובה. בהתחלה זה יהיה קשור בהשקה הרשמית של המכונית החדשה ולאחר מכן כול שנייה של המכונית על המסלול באימונים תזכה לביקורת. ככה זה שאתה נושא שם בעל מסורת ומחויבות כמו "לוטוס".

פוסטרים כבר אין לי על הקירות בבית (אבל יש לי כרזת מירוץ נדירה של הגראן-פרי הגרמני מ-38 שקניתי ב-ebay ונמצאת בחדר העבודה שלי) ואחרי קבוצת לוטוס המשכתי לעקוב באופן שוטף, בעיקר בגלל איירטון סנה החל משנת 1985 כאשר עזבו שם את הפורמולה-1 נשכחו איפה שהוא, רק הנוסטלגיה נשארה.

בשנה שעברה השם חזר, השנה חוזר גם הצבע ועכשיו, לצד הנוסטלגיה קיימת חובת ההוכחה.

קפץ לו הטרי
כדורגל מהצד האחר - או איך אומרים גלאקטיקוס בפפואנית

4 Comments

גמל (סתם גמל) 11 בדצמבר 2010

בחייך, פוסטר וכרזת מירוץ זה בדיוק אותו הדבר :)
זה כמו שכל ספר קורא לעצמו מעצב שיער, וכל מזכירה היא מנהלת לשכה.
יש לך פוסטר, אין סיבה להתבייש. לי יש שניים של מוחמד עלי. בעצם, אחרי 5 שנים הגיע הזמן לתלות אותם

דובי מילר 11 בדצמבר 2010

גמל – פוסטר זה "סתם" תמונה וכרזה זה משהו יותר "רציני". אבל האמת היא שפוסטר זה שאנחנו צעירים וכרזה זה כבר לאנשים רציניים…

שי 12 בדצמבר 2010

ואני הייתי מאושר בפעם הראשונה שעישנתי John Players Special בלונדון

מיקו 12 בדצמבר 2010

פוסטר זה אחד שכותב פוסטים

Comments closed