אלונסו לאן

פעמיים אלוף עולם וההרגשה שהוא הולך לאיבוד, חבל

אני עוד זוכר שאי שם לפני הרבה זמן הספקתי לראות את פרננדו אלונסו מתחרה באליפות העולם בקארטינג, לא יודע למה אבל הוא משך את העין שלי אבל לא יותר מזה.

 

כל כך הרבה תלוי על כף המאזניים כאשר נהג מירוצים, בטח מי שהיה פעמיים אלוף עולם, אמור להחליט לאן הוא הולך, איפה הקריירה שלו תמשיך, באיזו קבוצה או מכונית. החלטה משמעותית וגורלית שבסופו של יום היא כמו שאנחנו קוראים לפעמים – צל"ש או טר"ש, עד כדי כך.

תראו לי אוהד פורמולה-1 שצופה באדיקות בשנים האחרונות במירוצים ולא חש בדרך כלשהי איזו סימפטיה לפרננדו אלונסו, סוג של צער ורחמים מעורב ברצון לעזור לו, עד כדי כך.

אלונסו בחר לקשור את גורלו הנוכחי, בחוזה החדש שלו במקלארן, תוך כך שהסתמך על עסקת המנועים הבומבסטית שחתמו עם הונדה, עסקה שפיתחה המון ציפיות אצלו ואצל כולם בעצם, שבעיקר קיוו שהקבוצה הבריטית הוותיקה תחזיר עטרה ליושנה בשילוב המנוע היפני.

חובבי הרומנטיקה החלו לפנטז על חבילת הקסמים שהסיעה את סנה ופרוסט לאינספור ניצחונות ורצו לראות את זה שוב, או לפחות לראות אותם נאבקים ראש בראש מול הדומיננטיות של מרצדס והסוסים האיטלקיים של פרארי. אבל כגודל הציפיות כך גם גודל האכזבות, לצערנו.

תראו לי נהג מירוצים אחד, רק אחד, בפורמולה-1, שמוכן לוותר על הגראן-פרי של מונקו בכדי להתחרות בארה"ב ואפילו שזה האינדי 500..אין כדבר הזה והשנה זה קרה. התסכול של אלונסו כל כך גדול מחוסר ההצלחה של הרכב שלו, של החבילה מקלארן-הונדה, עד שדאג למצוא לעצמו כסא קורץ בסדרה האמריקאית תחת מעטפת כאילו זהה, בכדי שהספונסרים יהיו והם היו, בעיקר כי הוא היה שוב תחרותי (ופרש שוב בגלל תקלה במנוע ההונדה, כן, גם שם).

השנה הקרובה היא שנת מפתח עבור הנהג הספרדי שהספיק לזכות פעמיים באליפות עולם וזה היה מזמן. השנה הקרובה הכוונה היא 2018 כי העונה הנוכחית כבר אבודה. מקלארן מנסים בכל דרך להתנער מהחוזה עם הונדה, דברים אמורים להיחתך בזמן כתיבת שורות אלו.

הקבוצה הבריטית רוצה לקבל את מנועי רנו ואת המנועים שלהם להעביר לידי טורו-רוסו בעסקה סיבובית, אבל הבעיה הקטנה מגיעה מכיוון הבוסים והכסף שמאחורי הקבוצה האיטלקית הקטנה, מכיוון רד-בול, שבעצמם מריצים כזכור קבוצה ולא סתם אלא עם מנועי רנו, תסבוכת, אבל כזו שתיפתר לטובת כולם.

פרננדו אלונסו לא יכול להרשות לעצמו להישאר עונה נוספת במקלארן באם מנועי הונדה ישארו שם, הוא פשוט לא יכול. הוא לא יכול להרשות לעצמו עונה נוספת דמוי העונה הזו ואחת האפשרויות שהוזכרה היא שיעבור, אולי, לקבוצת וויליאמס, במקום פליפה מאסה, שם יהיה מצוייד במנועי מרצדס, שכזכור הם המנועים הדומיננטיים על המסלול כיום.

אז נכון, זו לא מרצדס רשמית והיכולות של וויליאמס ממש לא מזכירות את קבוצת הפאר של פעם, ועדיין, הם במצב הרבה יותר טוב מזה של מקלארן ולכו תדעו, אולי המטאדור הספרדי יוכל לעשות קצת קסמים ליד ההגה שלהם ולהחזיר מעט חיוך לפנים שלו, במקום התסכול והמרירות שהוא חווה.
תנו לנו עוד עונת קסם שלו, מגיע לנו ובעיקר מגיע לו.

 

טיפים לנבחרות ישראל
האש שמחממת שורפת

7 Comments

ניינר / ווריור 5 בספטמבר 2017

נכון שלא מגיע לו להתבזות כך אבל הוא בנפילה כבר הרבה שנים. לא אתפלא אם יתחרה באינדי קשר בעונה הבאה

דובי מילר 5 בספטמבר 2017

הנפילה בעיקר בגלל בחירות "שגויות" של מכוניות בצורה כזו או אחרת.
לגבי האינדי, עד כמה שזה קורץ לו, הוא עדיין יעדיף לנצח בפורמולה-1, לתת לזה עוד סיכוי לפני שיעבור לשם.

משה פינצבסקי 5 בספטמבר 2017

כל מילה בסלע דובי! כואב הלב על אלונסו ואנחנו מפסידים. הוא עדיין אחד היחידים ברמה של המילטון ובוודאי שיכול לקחת אליפות במכונית תחרותית.

ניינר / ווריור 5 בספטמבר 2017

לא יהיה לו מושב בפרארי או מרצדס כך שלא יהיה שום סיכוי לאליפות. עדיף לו לעבור לאינדיקאר

אביאל 5 בספטמבר 2017

באמת מבאס, אחד הנהגים שהכי אהבתי, נקווה שיתן עונת קאמבק ולא יפזול למקומות אחרים, שהוא במכונית טובה הוא אתגר על המסלול

אסף שלום 5 בספטמבר 2017

אלונסו נהג ענק
חבל לראות את הקריירה שלו מתפספת

דובי מילר 6 בספטמבר 2017

בואו נשווה רגע את אלונסו לז׳אק ווילנייב…
גם הוא אלוף פורמולה-1, אלוף האינדי ומנצח ה-500 ו…בחירות גרועות הביאו אותו להישאר עם חצי מתאוותו בידו (ועוד אליפות ב-86 שהלכה להיל..)

Comments closed