שוק המכוניות

מקלארן נפרדים מהונדה ונזכרים בערגה בפורשה

ערב סוף השבוע המתקרב לגראן-פרי של סינגפור (ואף מילה על הראליספרינט מחר בבית-קמה) החדשות שמסעירות את עולם המירוצים הן העסקה המשולשת שנרקמה בין מקלארן, הונדה, רנו וטורו-רוסו (בעצם מרובעת) כאשר רד-בול כמובן ברקע.

אז לאחר שלוש שנים די צולעות וכושלות של הונדה מתחת למכסה המנוע של המקלארן המדשדשות ולאחר תקופה ארוכה של ניסיונות להתגרש בהסכמת שני הצדדים, הגיע הרגע הגדול, הגיעה המושיעה בדמות קבוצת טורו-רוסו הקטנה והאבא רד-בול שהסכימו להיכנס לעניין והעסקה יצאה לדרך.

החל מהעונה הקרובה, 2018, מכוניות המקלארן יסעו עם המנועים המוכחים של רנו, שאולי הם לא הכי טובים שיש אבל הם בהחלט יתנו לקבוצה האנגלית את האופציה להיות תחרותית שוב, להוות איזה גורם אמיתי על הגריד ולא רק אלו שמקבלים קנסות מגוחכים של הורדה בדירוג על עוד ועוד החלפת מנועים גמורים.

את מה שהתרחש מאחורי הקלעים ומה כל אחד מרוויח מזה, בחלק שלא דווח, עדיין קשה לאמוד אבל, היום תיערך מסיבת עיתונאים רשמית בהשתתפות כל הצדדים ועוד קצת יחשף. מה שכבר כן יודעים זה שטורו-רוסו, באדיבות רד-בול, יקבלו את חבילת המנועים של הונדה (ומשהו אומר לי, או מרגיש לי שהם "פתאום" יתפקדו טוב יותר).

כל כך רצינו לראות שוב את "החבילה" של מקלארן-הונדה מצליחים, מנצחים, מטפסים אל המדרגה העליונה על הפודיום וכולם היו מתחילים להשוות את זה לתקופת סנה ופרוסט והימים שהם שלטו על המסלול וזה לא קרה, זה טיבו של ספורט וזה טיבו המצער של הספורט המוטורי ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבים את הספורט הזה.

עוד קבוצה תחרותית על הגריד תעשה טוב לכולנו, לספורט. עוד גורם במשוואה שיכול בסוף שבוע נתון, כשהכל מתחבר כמו שצריך, בהחלט יכול לגרום לפרננדו אלונסו לזרוח שוב, לאיים על שלושת הראשונים ובעיקר להחזיר לו מעט על כל הסבל של השנים האחרונות.

בצל כל העניין הזה מתרבות השמועות על כך שפורשה, החל מ-2021, כאשר התקנון החדש של הפורמולה-1 יכנס לתוקף, יהיו הבעלים הרשמיים של קבוצת רד-בול.

היצרן הגרמני שלאחרונה הודיע על פרישה מסדרת מירוצי הסיבולת, ה-wec, מאותת כבר זמן רב שיש כוונה לאתגר חדש בספורט המוטורי. כאשר נשאלו השאלות לכיוון שטוטגרט לא הייתה תגובה כלל, בינתיים.

פורשה כבר התחרו בפורמולה-1, לפחות כספק מנועים רשמי של מקלארן, כן, ההם מתחילת הפוסט הזה, בעונת האליפות האחרונה של ניקי לאודה למשל, 1984 וכמו שהם יודעים הם עשו את זה מצוין.
השמועות האחרונות מדברות על הישארות בבסיס באנגליה, כריסטיאן הורנר ישאר המנהל בפועל והדמות המקשרת בין הצדדים יהיה מרק וובר האוסטרלי, בעברו נהג של רד-בול בפורמולה-1 וגם, כן כן, גם נהג סיבולת של פורשה לאחרונה.

אז לא, לא חשוב כרגע שאיפשהו בשנות ה-50 הם כבר היו בסבב וגם חזרו כספק מנועים לארווס בשנות ה-90 ונכשלו, כל זה לא מעניין כי, שוב, זה חלק מהספורט.
אני זוכר להם את שנות השמונים עם מנועי ה-TAG טורבו הנהדרים, הימים הראשונים והשנים הראשונות שנכנסתי לתחום הזה ברצינות ונכון, פורשה, כיצרן מתחבר אצלי תמיד דווקא למירוצי הסיבולת של ה-956/962 ולדאקאר עם ה-959/961 והכל בסדר, אשמח שיצטרפו וילחמו ראש בראש מול מרצדס (מי אמר ימי ה-silver arrows של שנות ה-30 חוזרים..?).

ומילה אחרונה על הראליספרינט בבית-קמה מחר (לא באמת חשבתם שלא אכתוב על זה כלום..).
אחרי פגרה ארוכה, ארוכה מדי, כמעט כרגיל, חוזרים מחר לעניינים עם הסיבוב השני באליפות ישראל בראליספרינט מתוך תקווה, שוב, לצאת לדרך חדשה.

אז כן, יש לי הרבה ביקורת על כל מה שהתרחש ומתרחש ועל הדמויות הבוחשות בקלחת הבוצית, המיוזעת והמדיפה ריחות רעים אבל, מחר, כאשר נשים את הקסדה על הראש, נהדק את החגורות חזק חזק ונראה את האצבעות של המזניק סופרות לאחור, הכל ישכח, לפחות עד לסוף המירוץ, אתם מוזמנים, יהיה הרבה אקשן.

 

טעון שיפור
ספרדיות בסין

12 Comments

משה 14 בספטמבר 2017

האם תוכל לפרט ממה שידוע לך איך עושים עסקה כזו שארבעת הצדדים מרוצים ?

דובי מילר 14 בספטמבר 2017

אם כולם יהיו מרוצים נדע רק כשהכל יסגר סופית והעניינים יתחילו לזוז ב-2018.
בעקרון זה שילוב מסובך של אינטרסים וכסף גדול.

אלי 14 בספטמבר 2017

מקלארן יקבלו מנוע יותר אמין ויוכלו להראות מה הם באמת שווים.
הונדה יוכלו להמשיך לפתח את המנוע בלי לחץ של קבוצה גדולה שחייבת להצליח מייד.
רנו יקבלו קבוצה טובה יותר ונהג אחד הטובים בעולם עם אפשרות לפודיום.
רד בול, דרך טורו רוסו, יקבלו אופציה למנועים טובים יותר במידה והניסוי יצליח.

אלי 14 בספטמבר 2017

עוד משהו:
רנו יקבלו את קרלוס סיינז כחלק מהעסקה.

משה 14 בספטמבר 2017

יפה, תודה.

Amir A 14 בספטמבר 2017

הסיפור של היורש של רד-בול (הדריסה והבריחה שלו מרשויות החוק) משאיר איזה בליפ על הרדאר של הקבוצה?

דובי מילר 14 בספטמבר 2017

האמת שאני לא ממש מכיר את האירוע…

Amir A 15 בספטמבר 2017

היורש של רד בול, בחור בשם Vorayuth Yoovidhya דרס לפני 5 שנים שוטר בבנקוק, נמלט מהזירה במקום לעזור לשוטר (שמת מפצעיו) ואז נמלט מתאילנד (תוך כדי שמועות שתחנות הצדק טחנו לאט מאוד במקרה הזה). הוא חי את החיים טובים בערים הגדולות בעולם אבל לפני איזה שבוע האינטרפול הוציא צו מעצר בינלאומי כנגדו.

ניינר / ווריור 14 בספטמבר 2017

אם זה יציל את הסבב המשמים אז יאללה

דובי מילר 14 בספטמבר 2017

אני חושב שבהסתכלות מלמעלה סבב הפורמולה-1 לא משמים בכלל והמאבק בין המילטון לווטל ימשך עד לסוף העונה.
כמובן שפה ושם ישנם מירוצים משעממים, כמו בכל ספורט

Lord Anthony 14 בספטמבר 2017

הסיפור היותר מעניין הוא שנראה שזה צעד ראשון לקראת מעבר של רד בול למנועי הונדה החל מ 2019.

דובי מילר 14 בספטמבר 2017

כן, פורסם היום ועוד מוקדם לדעת מה באמת יהיה.

Comments closed