ראלי עולמי

עונת הראלי העולמי בפתח. זמן לסקירת חדשות קצרצרה לפני שמתחילים ממש לחמם את המנועים.

עברנו את ראלי  דאקאר שהסתיים כבר לפני שבועיים ונראה כאילו זה היה מזמן. הניצחון של נאסאר אל-עטייה מקאטאר, במדי פולקסווגן, בראלי הדרום-אמריקאי רק פתח לנו את התיאבון לעוד והרבה מאותו הדבר.

במהלך סוף השבוע האחרון התקיים ראלי מונטה-קרלו, ולמרות שהוא כבר לא חלק מהסבב העולמי אלא רק מליגת המשנה של אליפות הראלי הבין-יבשתית, עדיין הוא מעורר סביבו עניין רב ונהגים רבים שלא לוקחים חלק בראלי באופן קבוע טורחים למצוא להם מכונית, באופן חד-פעמי, לראלי הזה, שחגג השנה 100 שנים להיווסדו.

אבל כולם מחכים לדבר האמיתי וזו כמובן אליפות העולם בראלי, ה-WRC. קבוצת סיטרואן חשפה רשמית את המכונית שתוביל את הקבוצה לעבר אליפות נוספת, ה-DS3 הקטנה שתאלץ להתמודד עם השינויים בתקנון ומעבר למנוע בנפח 1600 סמ"ק מוגדש טורבו. הצוות הרשמי של הקבוצה, אלוף העולם שבע פעמים סבסטיאן לואב ומי שמוכתר כיורש שלו סבסטיאן אוג'ייר, יהיו אלו שיתמודדו עם המשימה. מנהלי הקבוצה עשו חיים קשים לצמד כאשר הכריזו שהם מצפים משני הנהגים לדאוג לא רק לאליפות אישית של אחד מהם אלא גם אליפות קבוצתית.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

היריבה העיקרית, ואולי היחידה בינתיים, של סיטרואן, כמו בכול השנים האחרונות היא פורד שזוכה לתמיכה מאסיבית מאבו-דאבי, כן, עוד מעורבות של כסף ממדינות המפרץ הפרסי בספורט. פורד הציגו רשמית את הפיאסטה בתערוכת הספורט המוטורי של השבועון "אוטוספורט" בבירמינגהאם. השינוי מעל לפני השטח הוא בצביעה חדשה, אגרסיבית יותר כפי שהגדיר אותה הנהג המוביל של הקבוצה, הפיני מיקו הירבונן. מתחת למכסה המנוע, בדומה לסיטרואן, קיים מנוע מוגדש מוקטן נפח לעומת מנוע ה-2 ליטר של השנה שעברה וכולם מקווים שהוא "יעשה את העבודה" עבור המכונית וגם עבור הקהל.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מי שעדיין מחפש את עצמו הוא אלוף הפורמולה-1 של עונת 2007, קימי רייקונן. הנהג הפיני, כן, עוד פיני, שעשה הסבה בתחילת העונה הקודמת מאספלט למרוצי ראלי יתחרה עונה נוספת במדי סיטרואן. הוא יתחרה בעשרה מרוצים והתקווה שם היא שיצליח סוף סוף לסיים מרוצים ולא להתרסק ולקראת אמצע העונה יעשה שדרוג נוסף וידגדג את המקום החמישי בדרוג. בסיטרואן מודדעים לכך שרייקונן עדיין לא מסוגל לנצח את לואב או אוג'ייר אבל מקווים שיהווה חוליה נוספת בלחץ מול קבוצת פורד.

עונת 2011 תתחיל בראלי שבדיה המושלג והקפוא אבל מה שעשוי לעניין את הקהל הישראלי הוא דווקא ראלי ירדן שיגיע לאזור ים המלח בסוף השבוע שמדגדג את ליל הסדר וממש לפני שמתחילים לאכול מצות אולי כדאי לחצות את הגבול ולצפות מקרוב באלופי העולם. רק הצעה.

"טוטאל טניס!" תראו את זו...
האברסט (שנדאל לא הגיע אליו)

4 Comments

דורפן 27 בינואר 2011

כשאני רואה ראלי אני לא מבין בעצם למה יש מירוצים במסלולים. זה כמו כדורגל באולמות לעומת כדורגל

דובי מילר 27 בינואר 2011

דורפן – יש כאלו שאוהבים מלוח ויש כאלו שמעדיפים מתוק. הכול עניין של טעם.
אני אוהב הכול.

Mr. Kate 29 בינואר 2011

אני מקווה שתמצא את התגובה הזאת.
ראיתי עכשיו שבקטגוררית הSWRC(שלא ממש הצלחתי להבין מהי) מתחרה קבוצה פלסטינאית בשם " Rami Daoud Jaber" עם נהג אחד בשם " Rami Daoud Jaber"(כמה מפתיע). אתה יודע מי הוא אותו Rami Daoud Jaber, או איך למשל הוא מממן לעצמו קבוצה בסבב? נשמע כמו סיפור מעניין.
את הפייסבוק של הבחור כבר מצאתי-
http://www.facebook.com/PRINCE.RAMI16

Comments closed