קלופ, מחשבות של אוהד

אם לא תשנה את השיטה בהגנה תמשיך לקבל גולים מכל כדור גובה שיגיע לרחבה שלנו

צפיתי במשחק נגד ווסט-ברומיץ', פעמיים. פעם אחת בשידור חי ושוב בשידור חוזר וקיויתי שמשהו ישתנה, זה לא קרה, הפסדנו ועפנו גם מהגביע, תמה העונה.

אני אוהד של ליברפול מאז 77-78, כן מאותו הגמר ההוא שניצחנו את מינשנגלדבך וקיגן עדיין שיחק אצלנו אבל זה לא ממש חשוב, זה רק לתת קנה מידה קטן לכמה זמן אני איתם, בניצחונות וההפסדים, בתקופות הגדולות וגם בנפילות הגדולות ומצטער, אני מאוכזב ומותר לי.

אני לא מבין גדול בכדורגל, בסך הכל שיחקתי בשכונה עם חברים בתקופת הילדות, כמעט כמו כולם, אבנים סימנו את השערים, אני עם חולצה אדומה מס-7 שאמא דאגה להדפיס לי, בגלל דלגליש, והייתי מאושר. אז לא, אני לא מתכוון להעביר ביקורת מקצועית אלא סתם לכתוב את אשר על ליבי כאוהד מהצד, אוהד מתוסכל.

אפשר לקנות בלם ב-70, 80 ואפילו 100 מיליון דולר, יורו, שטרלינג או ביטקוין, זה לא ממש ישנה וזו לא הבעיה, לפחות כמו שאני רואה אותה. ההגנה נראית אותו הדבר.

אי אפשר לבנות הגנה יציבה כאשר, מסיבות של מאמן או מפציעות, בכל משחק עולה רביעייה אחרת וכן, הבעיה היא בשיטה. כי כאשר קבוצה מתרגלת שיטת משחק מסויימת כולם כולל כולם אמורים לדעת לשחק בשיטה הזו. אז יכול להיות שיש שיטה במשחק של ליברפול אבל לטעמי השיטה דפוקה, ושוב, אני לא מבין בכדורגל.

בכל משחק שהוא מרבית הגולים שאנחנו סופגים נראים אותו הדבר, כדור רוחב נכנס פנימה בזוית כזו או אחרת, כולם מתבלבלים או מסתכלים אחד על השני והשוער (מינולה או קריוס, זה לא באמת משנה) מוציא את הכדור מהרשת.

בעיה נוספת- כאשר שוער, כל שוער, לא יוצא לכדורי גובה בתוך רחבת ה-5 שלו, הוא בבעיה, ההגנה בבעיה וכן, הכדור ברשת באופן קבוע. כאשר שוער לא יוצא לכדור גובה, כל שוער, זו בעיה של שיטה, זו בעיה של מאמן שלא דורש את זה.
כל כדור גובה שמגיע לרחבה, השוער נשאר תקוע על הקו ושוב, זה לא משנה אם זה מינולה או קריוס, זה נראה אותו הדבר, זו בעיה של שיטה.

גדלתי על ריי קלמנס, על ברוס גרובלאר- מי התקרב אליהם ברחבה? כל כדור הם יצאו, קלטו או איגרפו והכל היה בסדר.
אפשר להאשים את מינולה, כן, אפשר, ועדיף לנבחרת בלגיה לא לבנות עליו כשוער שני, אבל הוא לא הבעיה.

אני לא יודע מה קלופ עושה באימונים אבל אין ספק שמאמן הגנה הוא לא, לי לפחות ושוב, אני לא מבין בכדורגל. אפשר להגיד שהוא מקדם את אלכסנדר, שגומז בלם בחסד, שקליין פצוע, שואן-דייק הוא הבלם הכי טוב בעולם, הכל טוב, תכלס, אין תוצאות, כל כדור ברחבה זה גול!

ושוב לשוערים- פוסטר, השוער של ברומיץ, יצא לכל כדור גובה, זז ברחבה, היה דומיננטי, אז אולי הוא לא השוער המושלם אבל את העבודה שלו עשה יופי ואנחנו מדברים על ברומיץ', כן…? לא איזו מעצמת כדורגל… כן, הוא סומן פעם כשוער אגדי, בערך כמו כל שוער אנגלי (אגב, כמה שוערים אנגליים משחקים באופן קבוע בקבוצות הצמרת באנגליה..? )

זהו, שיחררתי לחץ
וזה שאני לא מבין בכדורגל, כבר ציינתי…?!

הבלדה לרוג'ר - גילי פלג
תיקו במושבה

21 Comments

אסף the kop 28 בינואר 2018

כמה יעלה לקנות את פוסטר ?
הייתי מחתים אותו אתמול בבוקר.

רופו 29 בינואר 2018

ואת פופ מבארנלי? ואת ההוא של האדרספילד?
וכל שוער אחר. הסטטיסטיקה של מיניולה מחפירה ושל קריוס מתחת לכל ביקורת. אצל קריוס זה משהו באזור כל בעיטה ושליש לכיוון השער זה גול. אפילו לדני וורד שנמק בתור שוער שלישי היתה עונה מצויינת שנה שעברה.
ולגבי הטור עצמו. יש לי מילה אחת להגיד- מורנו.

Matipool 28 בינואר 2018

טוב לשחרר לחץ בגיל שלנו. אסור שיהיה יותר מדי מטען על החזה.
אוהד אותם טיפה לפניך מאז 75' עת הייתי בכיתה א'. גם אצלי קווין קיגאן היה הראשון וכששיחקנו בשכונה או בבית ספר, הייתי לפעמים קיגאן ואחר כך ראש או דלגליש.
נ.ב. – צודק ב(כמעט) כל מילה.
בקטנה – תמיד העדפתי את קלמנס על גרובלאר.

עידו אלון 28 בינואר 2018

צודק.
אחרי שנתיים בתפקיד ההגנה היא על קלופ.
אני אוהב את זה שהוא מאמין בשחקני ההגנה ולא ממהר לקנות, ככה צריך. אבל רבעק, תן להם כלים ושיטה שתעזור להם להצליח.
וזה גם לא בושה להביא עוזר מאמן שילמד הגנה

D! כאן ועכשיו 28 בינואר 2018

תוציא, כמו שמתי אמר זה מאד חשוב

אבל את השינוי מאז שקלופ הגיע ועד היום רואים ומרגישים טוב.
וזה לוקח זמן, לא הביאו את פפ או מוריניו עם שק ההוצאות של 900 מלאנתלפים בעונה, הביאו מאמן שבונה קבוצה שלא תמיד מנצחת אבל היא אמיתית.

וגם הזכיות יגיעו. אין לי ספק. עוד שינוי פה ועוד שינוי שם, עוד התאמה, עוד רכש.

יעבוד. עובד

אסף the kop 29 בינואר 2018

חולה על האופטימיות שלך

שחר ע. 28 בינואר 2018

גם לדחאה הגדול לקח זמן ללמוד לצאת לכדורי גובה.
כאשר שחקני ההתקפה מפריעים לך באופן קשוח ביותר.
אחת הפתרונות לכך הוא לצאת באגרסיביות ולהדוף את הכדור הצידה.

סהר 28 בינואר 2018

אני מאוד מחבב את מיניולה.. המשחק שלו מול ארסנל שבר אותי. אתמול כבר ראו שהוא חסר ביטחון לגמרי.
הוא היה משותק אתמול..נראה לי גם שמאוד קשה לו. למרות שהוא מקצוען , לדעת שכל הזמן מחפשים שוער אחר , ויש דיבורים על כך שמוכרים אותו..
בסופו של דבר אילו דברים שמשפיעים פסיכולוגית על שחקן ( אדם).
ושניי הגולים הראשונים אתמול התחילו בבעיות בקישור והמשיכו למורנו שכבר הוזכר פה .
אני חושב שקלופ יצא מחוזק מהמכה הגדולה שקיבלנו בשבוע האחרון.
מה שמיוחד בקלופ ובליברפול שאף פעם לא משעמם איתם..שזה קשה ,זה כואב.
שזה מיוחד ,זה כל כך מרגש..
לכן אנו אוהבים אותה..
מפרקים את הראשונה שלושה שערים בעשר דקות, וחוטפים מהאחת לפני האחרונה שלושה שערים בעשר דקות..מקווה שהיתה הפסקת חשמל באדרספיל בשני ושבת..

איתן 29 בינואר 2018

מיניולה אחת החוליות החלשות,ושוער טוב מנצח לך משחקים ששוער בינוני מינוס מצליח להוציא תיקו.
יש את ברנד לנו,אובלק,הדנוביץ והשוער של בילבאו-קפה.

אסף the kop 29 בינואר 2018

לגבי המשחק מול סיטי…
עוד 5 דקות תוספת זמן ואתה נשאר עם נקודה.
עוד 10 ואתה מפסיד.

קצת שוכחים פה איך עשינו במכנסיים בדקות הסיום.

סהר 29 בינואר 2018

זוכר גם זוכר אסף , רעדתי כמו עירום בשלג.
רק נותן נתונים כמה קיצוניות ישנה בקבוצה..

איאן ראש 29 בינואר 2018

מחשבות של אוהד: מת לשוער טוב. כתבתי בפוסט אחר שילכו אולי על אובלק. מחשבה של שחקן (שוער): למה לי ללכת לקבוצה שמשחקת פתוח עם מגן חור כמו מורנו ובלמים חולמניים/בינוניים כמו מאטיפ ולוברן הרי רק אקבל מלא שערים.

רועי 29 בינואר 2018

לדעתי אתה מבין בכדורגל הרבה יותר ממה שאתה חושב. קשה לי עם האמון העיוור של אוהדים בקלופ. הוא בונה קבוצה… הבעיות בהגנה הן מהיום שהוא הגיע לא צריך עוד זמן להבין אותם. הקנייה של ואן דייק בכיוון הנכון אבל לא מספיק. כמו שאמרת לא בושה להביא עוסר מאמן להגנה. לדעתי אם לקלופ היתה קצת מהצניעות שלך הוא היה מודה שהוא לא מבין בלאמן הגנה אלא רק התקפה והיה מביא מישהו.

דובי מילר 29 בינואר 2018

תודה רועי

טל 12 29 בינואר 2018

גדלתי על ליברפול של שנות ה 80,בתקופה שברוס גרובלאר היה השוער. הוא היה יוצא לכדורים כמו משוגע ולפעמים גם טועה, אבל הוא נתן לקבוצה ערך מוסף – הצלות מדהימות.

רוברטסון מזכיר לי שחקני הגנה של ליברפול מאותה תקופה. הוא לא סטיב ניקול , אבל הוא נותן עבודה.

tmak 29 בינואר 2018

אין ספק שיש בעיית שוער חריפה. לקריוס לטעמי נוכחות עדיפה על מיניולה בכדורי גובה, אבל מנגד יש כל מיני בעיטות לשער שהוא לא עוצר (ולעתים אפילו לא מזנק) שמיניולה כן לוקח.

איציק מהקיבוץ 31 בינואר 2018

קריוס זינק!!
* ליברפול 3 האדרספילד 0.

רובי פאולר 31 בינואר 2018

אולי הוא מעד?…

רובי פאולר 31 בינואר 2018

עוד מס'נה כפועל יוצא של הדברים – ההגנה והשוער לא מתואמים בכלל. לא ברור מתי השוער יוצא (כי כל יומיים זה שוער אחר וכל יום הגנה אחרת) ומי סוגר את מי, בטח בהגנה האזורית במצבים נייחים – ע"ע ביצוע מושלם של כולם בגול השלישי של ווסט ברום.
זכרונות זה נחמד אבל גרובלאר היה גם פאשלונר לא קטן וחטף מלא גולים מגוחכים (חוץ מההרגל שלו ללכת עם חולצה ירוקה ומכנסיים אדומים…)

רובי פאולר 31 בינואר 2018

מסקנה*
מסינה זה מתחום אחר

ארם אבירם 1 בפברואר 2018

גם אני מהמשחק מול מנשנגלדבאך. במשחקים בשכונה הכרחתי את כולם לקרוא לי קני. לפעמים עד היום פתאום מישהו שלא ראיתי שלושים שנה קורא לי ככה.

Comments closed