ראלי עולמי (לקראת ראלי שבדיה)

ראלי שבדיה מתחיל וזה הזמן להיכנס לכוננות וגם ליהנות מקן בלוק.

monster world rally team

בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אי שם בצפון הרחוק של שבדיה יוצאת אליפות העולם בראלי לעונת 2011 לדרך וזו לא סתם עוד עונה או עוד אליפות כי עם עידן חדש ב-WRC, לראשונה מזה עשור ישנן מכוניות חדשות לחלוטין, עם מנועים חדשים ולא כולם ממש יודעים איך לאכול את זה.

הראלי בכלל משך את הכותרות השבוע בעיקר בגלל תאונתו של רוברט קוביצה הפולני והויכוח באם נהגי פורמולה-1 צריכים או לא צריכים להתחרות גם בקטגוריות אחרות, לסכן את חייהם וגם את החוזים שחתמו עימם הקבוצות וששווים מיליוני דולרים.

אז כן, הם בהחלט צריכים לעשות מה שבא להם וליהנות ממה שהם עושים, כי בלי כייף אי אפשר. אני לא בטוח עד כמה סבסטיאן לואב עדיין נהנה מנהיגת הראלי שלו אבל השנה לא הולכים להיות לו חיים קלים, בטח לא כשאחד כמו סבסטיאן אוג'ייר יושב לו על הזנב, עם מכונית זהה לשלו, גישה לכול הנתונים הטכניים שלו ובעיקר עם הרבה יותר מוטיבציה ורצון להוכיח, להיות הראשון שינצח את אלוף העולם שבע פעמים.

המכוניות השנה, ולא משנה אם זו הסיטרואן DS3 של לואב או דווקא הפיאסטה RS WRC של הירבונן ולאטבלה, הן מעין חזרה לאחור, לפחות בכול הקשור למכניקה וטכנולוגיה וכול זאת על פי בקשת הקבוצות שרצו להוזיל עלויות. במה זה מתבטא? המחשבים ששלטו על מערכת ההנעה של המכוניות נעלמו וכולם חזרו להשתמש בדיפרנציאל מכני ובמערכת העברת כוח מכנית לחלוטין. בנוסף לכך גם הגיר עצמו "חזר" מעט אחורה בזמן. לא עוד העברות הילוכים סופר-מהירות עם ידיות קטנות על ההגה. חוזרים להשתמש ביד ימין, להוריד אותה מההגה ולמשוך או לדחוף את הידית בצד ימין.

זה נראה מוזר שבקצה הפירמידה של הספורט המוטורי, המקום שבו הטכנולוגיה אמורה להיות בשיאה מנסים לחזור לאחור, אבל ההבנה היא מאד פשוטה. יצרני הרכב, גם סיטרואן וגם פורד הגיעו להבנה שאם לא תהיה הוזלה בעלויות הן פשוט לא יחזיקו מעמד בתחרות המטורפת והסכימו יחד להגביל את השיפורים.

גם המנועים בהם יעשה שימוש השנה השתנו. לא עוד מנועי 2 ליטר מוגדשי טורבו, מהיום הוקטן הנפח למנועי 1600 סמ"ק בעלי מגדש טורבו שכניסת האוויר אליו הוגבלה, חנקו להם את האוויר. בפניות היותר איטיות וטכניות הדבר אולי יהווה יתרון אבל ברגע שהשבילים יפתחו והנהגים יצטרכן לדרוך עם מלוא כובד משקלם על הדוושה הימנית, אנחנו נשמע בעיקר את המנועים צורחים, המהירות לא תהיה בהתאם. המכונית היפהפיה כלפי חוץ תהיה פשוט אנמית.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אבל יהיו גם כאלו שיהנו מהתחרויות. אנחנו כבר יודעים שספורט בכלל בארה"ב זה שואו אחד גדול. מי שהביא את השואו האמריקאי חזק לתוך עולם הראלי הוא לא אחר מאשר קן בלוק. את הכסף שלו הוא עשה במקום אחר ועכשיו הוא נהנה ממנו. בלוק רכש פורד פיאסטה חדשה ויתחרה עימה בתשעה עד עשרה מרוצים באליפות העולם כמו גם בעוד אירועים שונים מסביב לכדור.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

את ההשקה והאימונים הוא עשה כמו שרק הוא יודע ותאמינו לי שהוא יודע.

אלון דאי, כוכב עולה
TREE