לא דופק חשבון

עונת הפורמולה-1 נפתחה אתמול במלבורן אוסטרליה עם הצהרת כוונות רצינית ביותר מצידו של ואלטרי בוטאס.

עשרים שניות, זה היה פחות או יותר ההפרש בין המקום הראשון לשני כאשר הנהגים במכוניות הכסופות חצו את קו הסיום, רק שסדר הנהגים לא היה כמו שכולם ציפו, הפעם היה זה ואלטרי בוטאס שסיים ראשון, מוחק באחת(לפחות עד למרוץ הבא) את כל הסיפורים שהיו סביבו לפני פתיחת העונה בדבר מעמדו בקבוצה ושיצטרך לוותר להמילטון כבר מתחילת העונה.

בוטאס יודע שהעונה חובת ההוכחה היא עליו וזה לא פשוט. הנהג שלצידו הוא אלוף העולם ואחד מהטובים שהספורט הזה ראה אי פעם ואם מסתכלים על העונה הקודמת, התחרות ביניהם נגמרה מהר, מהר מדי.

אז הוא עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב- לשתוק ולנהוג מהר, כמעט כמו כל נהג פיני. בוטאס לא התרגש יותר מדי ממקצי הדרוג ומכך שזינק מהעמדה השנייה על הגריד. כשהאורות כבו ברמזור הוא הוריד את הראש, לחץ את הדוושה הימנית הכי חזק שאפשר ונכנס ראשון לפנייה ו…זהו, שם נגמרה התחרות מבחינתו, כמו קאובוי בסופו של מערבון טוב, הוא פשוט רכב לעבר האופק כשברקע השקיעה, של פרארי למשל.

השנה בכדי להוסיף פלפל לתחרות הנהגים יכולים לאסוף נקודת בונוס נוספת באם הם ממוקמים בסיום המרוץ בעשירייה הראשונה, כלומר נמצאים בתוך הניקוד. מה הפלפל? מקבלים את הנקודה על זמן ההקפה המהיר ביותר במרוץ.

לקראת סיום המרוץ היה זה המילטון שאמר ברדיו לקבוצה שלו שהוא רוצה לנסות ולקבוע את ההקפה המהירה ביותר כי הנקודה הזו חשובה לו, אז אמר. בתדרוך הקבוצתי לפני המרוץ הודיע טוטו וולף, מנהל קבוצת מרצדס, לנהגים שלו שהוא לא מרשה להם להילחם על זמן ההקפה המהיר, לא רצה שיקחו סיכונים מיותרים, במיוחד באם הם ממוקמים במקומות 1-2, אז אמר.

המילטון היה הראשון שדיבר ואמר שהוא רוצה את נקודת הבונוס הזו.
אז אמר…בוטאס הוכיח שהסוף שבוע הזה שייך לו ורק לו ולקח גם את הנקודה הזו לקופה, פותח פער באליפות העולם כבר מהרגע הראשון, מאותת על כוונותיו השנה וזה טוב, במיוחד שהשמועות על סבסטיאן אוקון מזמזמות באוזניו כל הזמן מהצד.

כתבתי בעבר וזה הוזכר בעוד הרבה מקומות אחרים, מבחני טרום-העונה לא קובעים כלום. רבים וטובים ממני כבר ציינו שכאשר פרארי מככבים במבחנים הללו זה מוכיח שאין להם מה לתת, לפחות לא בתחילת העונה.

במבחנים שהיו השנה פרארי היו מהירים, מהירים מאד באופן קבוע ושיטתי והיה נראה, לפחות מרחוק, שהם סוגרים את הפער על הדומיננטיות של מרצדס.
עד שהגיע המרוץ במלבורן והוכיח שכרגע לפחות לפרארי אין מה למכור לא רק מול מרצדס אלא אפילו מול וורסטפן הלוהט ברד-בול עם מנוע ההונדה, שסיים במקום השלישי.

בסדרה הנהדרת של נטפליקס על עונת 2018 בפורמולה-1(עוד לא ראיתם..? למה אתם מחכים? התחילו הצילומים של העונה החדשה כבר) פרק שלם ואפילו יותר מוקדש לקרב שהתנהל בין רד-בול לרנו בכל הנוגע לאספקת המנועים לקראת העונה הנוכחית.

זה לא היה סוד גדול שכריסטיאן הורנר, הבוס של רד-בול, לא היה מרוצה מהמנועים של רנו וחיפש פתרון לקבוצה שלו, את הפתרון הכי טוב שיכול היה לקבל. ההחלטה נפלה שם על מעבר למנועי הונדה החל מהעונה הנוכחית ורבים הרימו גבה לנוכח הצעד הזה ולנוכח היכולות של המנועים היפאניים.

הורנר ידע מה הוא עושה. וורסטאפן להט על המסלול במלבורן, עקף את סבסטיאן ווטל ביופי של עקיפה מבחוץ ואם המרוץ היה נמשך עוד מספר הקפות גם לואיס המילטון היה רואה את התחת של השור האדום.

אז מה למדנו מהמרוץ באוסטרליה? כלום בעצם. אסור למהר ולהסיק מסקנות מהמרוץ הזה, גם כי המסלול הזה לא דומה לכלום, גם כי אנחנו רק בתחילת העונה הארוכה הזו ובעיקר כי לואיס המילטון כבר לומד את מה שהיה לו ייתן לבן-קבוצתו לעשות לו "רוזברג".

 

 

פרמיירה פרק 84 - עוזי דן ובורוביץ' - האם ראינו את משחק ליגת האלופות הגדול והדרמטי אי פעם?
דה בראקטס 2019

9 Comments

אוהד 18 במרץ 2019

1. אם אני זוכר נכון אז גם שנה שעברה היו ציפיות של פרארי לפני המירוץ הראשון ועדיין מרצדס היו מהירים בהרבה. אך וטל ניצח בגלל שגיאה של מרצדס.
2. יש כבר תמונות שהרצפה של המילטון היתה פגועה מסביבות ההקפה ה 5 ולכן הוא לא עמד בקצב מול בוטאס. נראה איך הקרב יהיה בהמשך אבל קשה לי להאמין שבוטאס יכול באמת לעמוד בקצב.

דובי מילר 20 במרץ 2019

נזקים, תאונות וגם כשלים מכניים הם הכל חלק מהסיפור בספורט המוטורי.

דימה 18 במרץ 2019

סדרת הנטפליקס מעולה…לא מתמקדים בסיקור ליניארי של העונה אלא בסיפורים מאוד ספציפיים. מה שכן, הייתי רוצה שפרארי ומרצדס ישתפו יותר פעולה עם כל העניין

אהוד 19 במרץ 2019

דווקא אני נהנה מזה שיש חשיפה של הקבוצות האחרות

דובי מילר 20 במרץ 2019

אותי דווקא מרצדס ופרארי לא מעניין בהקשר הזה כי הם ממילא יראו רק מה שהם רוצים.
הכל שם הצגה לטובת יחסי ציבור.

רן מפעם 18 במרץ 2019

לא נראה לי שאפשר לתת הוראות לנהג השני בתחילת העונה,ברגע ששיחררת הסוסים מהמכלאה הם יעשו הכל לנצח.
מה תגיד על וויליאמס? מביך או עצוב מה הפך את הקבוצה הזו לבדיחה?

דובי מילר 20 במרץ 2019

וויליאמס אשמים לחלוטין במצבם.
לפני מספר שנים יצרן רכב(לא זוכר אם טויוטה או במוו) רצו לקנות אחוזים בקבוצה לטובת תקציב, וכסף זה שם המשחק בפורמולה-1, פרנק וויליאמס סרב וזו התוצאה.
בחירת הנהגים שלהם למעשה מושפעת מהתקציב שהם מביאים וזה כל העניין.
אבל גם מקלארן היו במצבם, מבחינת תצוגה ונראה שיש שיפור קטן, אז נקווה לטוב.

תום 25 במרץ 2019

זה לא רק פרנק, גם הבת שלו באותו ראש. הם מזמן כבר יכלו להיות באופן רשמי הקבוצה המשנית של מרצדס, אבל לפי קלייר וויליאמס היא תעדיף לסגור את העסק לפני שזה יקרה.

תום 25 במרץ 2019

פרארי רמזו ללקלרק להתרחק מווטל אחרי שהוא התחיל לסגור את ההפרש בינהם בקצב של שנייה להקפה.

Comments closed