על העברות היום האחרון. ועל אגו בספורט

 

 

זה היה סוף שבוע קשה לבעל הבלוג. 2:2 מול הפועל פתח תקוה ואחר כך 8:2 של קבוצתו לשעבר-אך-עדיין-בלב מול מאן יו השנואה, כשבמסגרת עבודתו הוא מחוייב לצפות במשחק ולכתוב עליו איך שהוא קורה, גרמו לו לרצות להתרחק קצת מכדורגל וספורט בכלל. אל תאשימו אותי, זה קורה לפעמים, שבא לכם לקחת צעד אחורה, לתת לדברים לשקוע. רציתי לכתוב על ארסנל, אבל את כל מה שרציתי לאמר כתב לוינטל ובצורה הרבה יותר טובה.

אבל אז הגיע היום האחרון של מועד ההעברות וגם מכבי וגם ארסנל שוב עשו קניות רציניות, ואני חושב שחשוב להתייחס לזה.

אני לא מבין לגמרי את הטעם בקנייה של אוראל דגני. הוא לא באמת בלם, לפי מה שנראה לי, הוא יותר מגן ימני, ומאלה יש לך שניים, גם את משומר וגם את עותמאן, ולמרות שהוא שחקן טוב, ולמרות שאני מקבל את ההסבר של דרור רייכר לעניין הזה, אני חושב שזה נורא מוזר לקנות כל כך הרבה שחקנים. אני לא סגור בכלל אם זו קנייה טובה למכבי, ובמה הוא אמור לשפר. דה חסוס הגיע לעמדה שאנחנו לא צריכים בה עוד שחקנים. אני חושב מראש שהוא פלופ.

אין לי מושג מה יהיה עם מכבי העונה.  לא יודע איך תתפתח העונה, אבל לפחות יש עניין. אני מאוד חושש מעודף שחקני הרכש, והאמת שאני קצת מרוצה מהתיקו במחזור השני, כי זה נותן לקבוצה קצת צניעות, קצת היגיון לקראת המשך העונה.

ארסנל, מהצד השני, עדיין לא הביאו את הקשר האחורי הזה שהם  צריכים. את הסניידר הזה שחלמתי עליו ועדיין חולם במרכז המגרש, שהוא בעצם השחקן שארסנל צריכה כבר שש שנים – פטריק ויירה כזה. עד שלא יהיה מישהו כזה, אין שום סיבה לחשוב שיהיה משהו טוב בקבוצה הזו. בניון? נו, שיהיה.

***

עכשיו אני רוצה לעבור למשהו אחר, ששמעתי ממש הבוקר.  קחו חמש דקות והאזינו ללינק הזה. תקשיבו לצביקה שרף. תקשיבו לו טוב. האם שמעתם בימי חייכם אגו ספורטיבי כל כך שברירי?

ספטמבר בשער
זה הם שהתקדמו או אנחנו שנשארנו מאחור?

42 Comments

MJ 1 בספטמבר 2011

בהקשר של צביקה שרף, תמיד חשדתי בו שהוא סובל קצת מפרנויה. כנראה שזה פתולוגי.

תומר חרוב 1 בספטמבר 2011

הקטע של צביקה שרף גדול.
אוראל שיחק יותר כמגן אם כי הוא בלם לא רע בכלל, לפני שתי עונות הוא שיחק הרבה כבלם והיה טוב. משלא מובן, ושדרור רייכר יסביר לפי זה את התיאוריה שלו היא למה יענקלה משלם מליון דולר על שחקן שמסיים חוזה ובעוד שנה הוא יוכל להחתים אותו בחינם?
אני די מאוכזב כי איבדנו את הקפטן שלנו אבל שלושה מחמשת השערים שספגנו מתחילת העונה הגיעו מהצד שלו.

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

זו נקודה טובה מאוד תומר – לדעתי הוא לא היה מקבל אותו בחינם בכל מקרה, מפני שהיו דמי השבחה כלשהם ששחר היה חייב לשלם, עקב העובדה שדגני מתחת לגיל 24, והוא גדל בנתניה. אני לגמרי לא חושב שהם היו עומדים על סכום כל כך גבוה אבל.

תומר חרוב 2 בספטמבר 2011

בקיץ יהיה מעל23 שזה בגיל שכבר לא צריך לשלם השבחה.

דרור רייכר 2 בספטמבר 2011

תומר – אוראל דגני נכנס לקבוצת השחקנים שנרכשו בשל צורך מיידי (עמאשה, בולייט, תמיר כהן, איציק כהן וגם שאראנוב ומגרלשווילי, למרות שהשניים האחרונים הגיעו על תקן שחקני ספסל משלימים).

אם לא היה בו צורך לעונה הזאת – וכרגע יש כי עד שבולייט יחזור הוא הבלם השלישי ברוטציה – אני מאמין, או לפחות רוצה להאמין, שהיו מחכים לעונה הבאה.

שים לב שגם מתבשלים פה יחסי עבודה בין מכבי חיפה לנתניה. ימפולסקי עבר במו"מ חשאי ומהיר, גם עם דגני לא היו הדלפות שגרמו להעלאת מחיר, ומצד שני כליבאת וכנראה אזולאי מחזקים את נתניה בהשאלה. אוהדי נתניה לא יאהבו את מה שאני אומר, אבל במצב הנוכחי – כשאין להם מישהו שישים כסף מעבר לספונסרים, טוטו, כרטיסים וכו' – זו עסקה לא רעה עבורם.

לגבי החלוץ האקוודורי – הביאו אותו, לדעתי, כמחליף לשלומי אזולאי שיושאל. אולי אני נותן למערכת במכבי חיפה יותר מדי קרדיט, אבל זה נשמע הגיוני לגמרי שעשו עליו סקאוטינג ומצאו שהוא מתאים (יש לו רקורד מעניין – 10 גולים ב-16 משחקים בשנה שעברה). אז קנו אותו עכשיו, יבשלו אותו שנה-שנתיים על התקן של אזולאי, והשנה יש יותר משחקים מבשנה שעברה, וכשהוא יהיה בן 22 כבר יהיה לו ניסיון בליגת העל והיכרות עם המנטליות הישראלית (בניגוד, נניח, לאוסיי רנספורד).

היום הרי הזרים שמגיעים לכאן בכל מקרה אינם ברמה גבוהה, ככה שאם אתה מביא זר שלא ייתן תפוקה מיידית אתה לאו דווקא נמצא בנקודת תורפה מול היריבות שלך. לכן, אולי באמת עדיף להביא זרים כהשקעה לטווח ארוך – שים לב שכל הזרים של חיפה צעירים (22-24, רק שאראנוב 26 אבל הוא שוער – ולא ככאלה שיעשו את ההבדל כמו שהיה עם רוסו ושות' בזמנו.

תומר חרוב 2 בספטמבר 2011

תאמין לי ששמנו לב ליחסי העבודה של חיפה-נתניה, הרבה אוהדים חוששים שנהפכנו להיות הפועל פ"ת של שנות ה90. במקרה של דגני לא הייתה להנהלה ממש ברירה, הבחור לא רצה לחתום על חוזה חדש, שחר הגיע עם הצעה של מליון דולר ובאמת שאי אפשר היה לסרב. לפחות אנחנו חולבים אותכם יפה מאוד. אגב, אני יכול לומר לך שגם השם של חן עזרא עלה בעסקה תמורת מליון וחצי דולר(גם אותו חיפה צריכה עכשיו?)אבל גם השחקן סירב לעבור.
תראה, אני חושב שאתה מסביר את ההתנהלות של חיפה עם יותר מידי הגיון והגיון זה לא דבר חזק בכדורגל הישראלי. בשנות ה2000 שחר נחשב לשקול וענייני אבל מאז שפיגל הוא זרק המון כסף ומאמנים , אולי כשהוא מרגיש בתחרות(ולא גאיידמקית שבאמת אין מה לעשות מולה) הוא קצת מאבד את העשתונות.
בכל קנה מידה, מקצועית וכלכלית, העסקה של דגני היא לא עסקה טובה ותאמין לי שאני אוהב נורא את הבחור.
אם יצא משהו טוב מהעניין הזה הוא שאחמד סבע הוא הקפטן של נתניה.

יונתן 1 בספטמבר 2011

לא יודע אם זה אגו שברירי, לי זה נשמע יותר כמו מקרה קליני ועצוב של פארנויה.

א.ק 1 בספטמבר 2011

עופר שלום, בדיון הקודם כשתקפתי את מדיניות הרכש הבינונית של שחר כמעט כולם כאן קפצו נגדי. ואז הגיע המשחק בגנק והפועל פתח תקווה ואיציק כהן סימל שקצת צדקתי. וההסבר של דרור על המחירים הוא יותר ממגוחך כי שחר קמה חמישה שחנים במיליון דולר או יותר( לדעתי הזרים ביותר ממיליון יורו אפילו). אני לא מצליח להבין מה סבבה בדגני(כמוך) ב3.5 מיליון שקלים!!!!!כמו שלא הבנתי מה טוב בעזריאל ב3.7 מיליון שקלים. האם שחר ימשיך לספר סיפורים על תקציב קבוע של 40 מיליון שקלים כמו במסיבת העיתונאים לפתיחת השנה או שיגיד את האמת כמו התל אביביות שגם כשהם התפרעו הם לפחות לא סיפרו סיפורים. כרגע, לפני סגירת החלון ולפני החלון של ינואר נקנו 11 שחקנים. זה שווה למספר של מכבי תל אביב שנה שעברה. עצה שלי מנסיון- אל תצפו ליותר מדי השנה. שלושת המועמדות בליגה האירופית והנחיתות יהיו קשות. לדעתי האישית שחר השתגע אבל זאת רק דעתי וכמובן שרובכם יחלקו עליה. כמו כן אני צופה שהקשר עם אלישע ייגמר סוף שנה הבאה כי יש תחושת מיצוי ויש תחושה שרן בן שמעון או עטר יגיעו לאמן, ואז האם הם לא יחליפו חלק גדול מסגל? בקיצור בלגן…אם הוא יצליח זה נס של המערכת של מכבי חיפה ולא בגלל המחשה לטווח ארוך.
לגבי ארסנל אהובתי המאכזבת שנים, כל מקום שיוסי(שאני מאוד אוהב ויש סיבה לקנות חולצה שלו) משחק בו לא צומח דשא. הרכש האחרון מראה על בינוניות מחרידה ואטימות המערכת לאורך כל הקיץ. גם אני כמוך ציפיתי לסניידר או קאקא אבל ונגר בטיפשותו המפתיעה ממשיך להתעקש על בינוניות. השחקנים שהוא הביא לדעתי חוץ מארטטה(ככה כותבים בעברית את שמו?)כל השאר פלופ ואיתו היו חייבים לבוא גם קאהייל ועוד שני כוכבים ברמה עולמית. כרגע אנחנו קבוצה של הליגה האירופית במקרה הטוב…וחבל

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

א.ק. – המטרה של הפוסט הזה הייתה לספר שגם אני לא לגמרי מבין את המדיניות. אני לגמרי איתך, צריך מורה נבוכים. ובקשר לארסנל – כל מילה שאמרת, חוץ מזה שאני גם לא מתרשם מארטטה.

דרור רייכר 2 בספטמבר 2011

א.ק. – תראה את התגובה שלי לתומר חרוב למעלה בנוגע לענייני הרכש.

מה שמפריע לי בתגובה שלך זה הנחרצות. זהו? הפסד בפנדלים בגנק ועוד איבוד יתרון שערורייתי מול הפועל פ"ת גורם לך לקבוע שאלישע לוי מיצה, שאיציק כהן לא שחקן, שמכבי חיפה בבלאגן? רגע, לא היה בדרך איזה 1:4 בקופסא וניצחון יפה ברמת גן על אלופת בלגיה? אה, זה היה לפני שלושה שבועות אז זה כבר לא רלוונטי…

לא יודע מה איתך, אבל בגנק ראיתי את אחת הגירסאות היותר מרגשות של מכבי חיפה בשנים האחרונות. הם לא היו מדוייקים, עשו הרבה טעויות ובוא נודה על האמת – בגומלין גנק היתה יותר טובה בסך הכל. אבל ראית חבורה של צעירים, רק שני שחקני הרכב מעל 30, ב-120 דקות של מנטליות ספורטיבית אמיתית – לא נשברים מפיגור או משער חובה שני, לא מורידים את הראש, לא מתפרקים אחרי אדום. תקרא את הטור של בקרמן ("אימפריה ירוקה"), באמת שלא צריך להוסיף עליו.

איציק כהן לא מספק את הסחורה עד עכשיו. מסכים איתך. אבל בטרום-עונה הוא היה בעכו, עד לפני חודש הוא לא ידע שיש אדם בשם סרי פלאח, והמעבר הראשון לקבוצה גדולה בגיל 28 אף פעם לא יכול להיות קל. המלצה שלי: תמתין עוד קצת לפני שאתה חורץ את דינו.

שוב, אולי אתה צודק. אולי מכבי חיפה באמת בבלאגן. אולי אלישע אכן מיצה ויענקל'ה השתגע. אבל לפסוק את כל זה לפי 2 משחקים שנערכו בשבוע אחד?

א.ק 1 בספטמבר 2011

סליחה על כמה טעויות הקלדה…

D! במולדת 1 בספטמבר 2011

כמו שנאמר: סרוסי – תלך להזדיין

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2011

צביקה שרף לא ייאמן. הייתי מוכן לשים אותו ואת סרוסי בחדר ולהיות זבוב…

יניב 1 בספטמבר 2011

מהמועדון המסודר ביותר בישראל אתה מצפה ליותר- כל ההתנהלות של מכבי חיפה בקיץ , מאז הזכיה באליפות היתה לא ברורה ולא נכונה.
והכל מתחיל בעיני מחוסר היכולת להסתכל במראה- מכבי חיפה לא היתה הקבוצה הכי טובה בשנתיים האחרונות- והקיזוז זה רק תירוץ .
הפועל תל אביב זכתה ב3 תארים אל מול אחד של מכבי חיפה והצליחה באירופה כאשר כל מה שחיפה היתה השיגה זה קמפיין אומלל בליגת האלופות והדחה מבזה משלב הפליאוף של הליגה האירופאית.
חיפה הצליחה לזכות באליפות שנה שעברה הודות לחולשה ניהולית של הפועל תל אביב והחלטה אחת שהגיעה במקרה להחזיר את בנאדו לסגל ומשם להרכב – החלטה שסידרה לה את ההגנה והיתה אחד ממקורות הכוח שלה על הפועל המבורדקת .
חיפה היתה צריכה להיפרד מאלישע לוי ולבצע רכש מדויק יותר , ויקר יותר פר שחקן – גם אם המשמעות שלו היא צירוף של 6 שחקנים לסגל ולא 11 .
כל ההתנהלות של צירוף שחקנים בינוניים דוגמאת איציק כהן ואלון תורגמן , רכישה של שחקן כמו חן עזריאל בתירוץ של עזרה למועדון בצרה מביאים את המועדון הגדול והחזק ביותר לפתוח עונה בלי הגנה ועם 6 חלוצים בסגל שרק אחד מהם היה מוצא היום מקום בהתקפה של מכבי או הפועל תל אביב (עמאשה כמובן) .
ממועדון שחרט על דגלו את המצוינות הניהולית אתה מצפה להרבה יותר מפרסונה אחת כמו אלון חרזי בתפקיד הסקאוט וממאמן כמו אלישע כסמכות המקצועית המובילה .
חיפה היתה יכולה לעשות יותר כדי להשיג סיכוי טוב יותר לעלות לליגת האלופות ולהמשיך את המובילות שלה בליגה הישראלית

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

לא אתווכח איתך על דברים שאתה אומר, מלבד דבר אחד. בעונת הדאבל של הפועל תל אביב מכבי חיפה הייתה קבוצה הרבה יותר טובה ממנה (לראיה 20 המשחקים הראשונים של אותה עונה). שנה שעברה אני גם חושב שהפועל תל אביב היו טובים יותר. השאלה שנשאלת: למה להיפרד מאלישע לוי? הבנאדם כבר שלוש עונות רצופות מסיים עונה עם מספר הנקודות האבסולוטי הרב ביותר בליגה. גם שונאיו לא יכולים להתווכח על זה. אז איך אפשר לפטר? באיזו עילה? מה הסיבה לפרדה? אני מכיר הרבה אנשים ששונאים את המאמן אלישע, רוצים שהוא ילך. אני חושב שהסיבה היא החוסר בזוהר שהוא משדר. ומכבי חיפה הודחה בשלב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, שלב אחד לפני הליגה האירופית.

בנוגע למשפט המסיים שלך – אני אומר שצריך לתת זמן, וצריך לראות מה קורה. יכול להיות שאתה צודק. ההיסטוריה אומרת שאתה טועה. אלישע בשלוש שנים השיג אותו מספר אליפויות שיש לגוטמן בכל הקריירה שלו. אלישע בשלוש שנים השיג יותר תארים ממה שיש לבן שמעון או לראובן עטר. אלישע עושה את העבודה שלו, זו שמשלמים לו עליה, על הצד הטוב ביותר. אם המצב הזה יהיה ככה גם שנה הבאה? צריך לחכות ולראות.

דרור רייכר 2 בספטמבר 2011

פרוסנר – אלישע לוי הוא כמו דבאלשווילי. למרות שהוא מספק קבלות, כולם תמיד יגידו שהוא לא אטרקטיבי מספיק. כשהם רואים חלוץ מרכזי הם רואים מול העיניים את דויד וייה, וכשהם רואים מאמן הם מדמיינים את מוריניו. חבל רק שהם לא מסתכלים על האלטרנטיבות בשוק.

עם כל הכבוד לעטר או בן שמעון, שבסך הכל לקחו קבוצות סימפטיות והכניסו אותן לפלייאוף העליון (ובינינו – בלי הגדרת פלייאוף עליון להביא את נתניה וק"ש למקומות 5-6 זה לא כזה היסטרי) לאלישע יש קרדיט לעוד שנתיים. לפחות.

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

הוא שאמרתי, הוא שאמרתי.

ארז (דא יונג) 1 בספטמבר 2011

אה, אוקיי. עכשיו אנחנו יודעים מי היה היה ראשון ברשימת המאמנים שרצו בלייקרס, ומי היה הגורם שטרפד את המהלך וגרם לכך שהם יבחרו בסוף בפיל ג'קסון.

לפחות נשארנו עם פנינת הלשון "שיזדיין סרוסי" לחנך לאורה את הדורות הבאים.

מנחם לס 1 בספטמבר 2011

אני על הסירה מקשיב לצביקה והפגוע בראש הזה קופמן וכל מה שיש לי לומר הוא שהתכנית שאני שומע היא על רמה כל כך נמוכה, שממש מעליב להקשיב לה. ובלי להתייחס לתוכן, הם חוזרים על עצמם 20 פעם. לא מגזים. עשרים פעם חוזרים על אותו דבר. ממש תחת-רמה.

אסף רביץ 1 בספטמבר 2011

דווקא לארסנל יש את השחקן הזה במרכז השדה- ג'ק ווילשר. תוך שנתיים אני מאמין שהוא בטופ של הקשרים בעולם. השאלה האמיתית היא אם ארסנל תצליח לשמור עליו.

בני תבורי 1 בספטמבר 2011

עופר,
למה "קבוצתו לשעבר…"? אין לך את הפריווילגיה הזו כאוהד.

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

לא לשעבר, סתם קצת פחות אכפת לי ממנה. הסברתי את זה בפוסט פתיחת העונה האנגלית, אדישות הרבה יותר גרועה מכעס.

קרקו 1 בספטמבר 2011

קשה להאמין איך אפשר להיות רדוף על ידי פרשן-טרחן-ומאמן-מתוסכל כמו סהר ("כמה פעמים אמרתי לעבור לאזורית?" וכו').

קראתי שמכבי דווקא קנו את צ'קול. קניה טובה, לא?

פרלה 1 בספטמבר 2011

ההפסד (של הנקודות) מול פתח תקווה הפך את פסק הזמן בליגה מקללה לברכה.
בתשעה עשר הימים שבין 10 ל- 29 בחודש מכבי צפויה להשתתף ב – 6 משחקים חשובים בליגה המקומית והאירופית.
מחד גיסא, הרחבת הסגל המדהימה נראית כמו שבירת מדיניות רבת שנים ומאד מותאמת לעומס הצפוי העונה – לפחות עד דצמבר.
מאידך גיסא, ההחתמות האחרונות של החלוץ (שכשירותו בספק) ושל המגן (שיכול גם לשחק כבלם) יכולה להתאים לפוסט המאוזכר של רייכר אבל בינתיים נראה כי החלוץ יהיה פרט טריויה (ע"ע שטרכמן, דוטרה ואלכסנדר זהבי)ודגני יעלה כבלם מול לרנקה (אם זה רק למשחק אחד אז למה לא תמיר כהן) ואחר כך כבר יחפשו מה לעשות איתו (אפילו אין לנו עוד משחקים בגביע הטוטו).
נדמה שאין חולק כי היה מקום להתמקד דווקא באיתור קשר אחורי חזק ובלם אמיתי ורק אז לשחרר את פיליאבסקי (שיכול לכאורה להשתתף במאמץ בעמדות אלו בעוד כחודש וגם הוכיח עצמו בעונה הקודמת).
אבל הנשיא בחר במהלכים האחרונים ונותר לנו רק לייחל שכמו שלא הבנו למה הוא מביא את אלישע כך נברך (לפחות באופן אישי) בדיעבד על הסגל והשינויים הנוכחיים.
יכול להיות שיש כאן מחשבה מקורית וארוכת טווח (סגל לשנתיים כמו תקציב דו שנתי). יכול להיות שיש כאן בניה והתרחבות תוך מאבק אמיתי על כל התארים. אבל יכול גם להיות שיש כאן סידור עבודה לבחור מאקוודור (שמה עוד לא היינו…). ודווקא עם הבלם היו קשיים טכניים?!
על ארסנל אין לי הרבה מחשבות למעט הפנטזיה לראות כאן לעונת פרישה משותפת את יוסף ויעקב (שעבר לבלקבורן עם סגירת החלון).

amit pros 2 בספטמבר 2011

יעקוב עוד לא בן 29…למרות שנראה כאילו הוא משחק מהימים של ארצ'י גמיל

ירון ב. 1 בספטמבר 2011

הלינק על צביקה הזכיר לי את הבלאגן שהיה לו עם הקוף בתוכנית הצעקות בערוץ הספורט שאני לא זוכר את שמה. אין כמו לשמוע את צביקה בקריזה. זה תמיד מהלב, זה תמיד אמיתי וזה תמיד בווליום.

מנחם לס 2 בספטמבר 2011

אולי אלי סהר עורך ספורט טוב, אבל כשדר טלוויזיה הוא מכה. לא מפסיק לומר למאמנים מה לעשות. אם הוא כזה טוב, למה שלא יעזוב את העתון שלו ויעבור לאימון. המשכורת שם היא בוודאי פי 20. הוא דוגמא בול לאנליסטים מתוסכלים שכנראה היו מתים להיות ספורטאים או מאמנים. ההסבר הוא בפוסט שלי.

פרלה 2 בספטמבר 2011

עופר, התגובות (אולי רק אצלי) נטענות לאט נורא. כשכתבתי את שלי בסביבות חצות, עדיין לא הופיעה אף תגובה שאפשר להתייחס אליה.
אלישע, כמו דבה, וכמו שאמרתי לך בקופסה, סובל קשות בגלל ה"לוק". שווה פוסט על אנדרייטד ואוברייטד בזכות המראה והמיתוג. ואברם הוא בכלל ליגה אחרת.

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

עקב תקלה – אני צריך לאשר כל תגובה בעצמי. בגלל זה לוקח זמן לתגובות להיטען. וכן, אני יודע שזה בגלל הלוק, אבל הנתונים לא משקרים.

יניב 2 בספטמבר 2011

נכון, אלישע השיג 2 אליפויות ב3 שנים – אבל בסופו של דבר זה 2 אליפויות שהושגו עם הגב של המועדון המסודר והעוצמתי ביותר- השאלה הגדולה היתה האם הוא מתאים להוביל את חיפה לעידן חדש -והתשובה היא לא – לפחות בעיני.
ולגביי הקבוצה הטובה בישראל- חיפה היתה כזו רק עד ינואר 2010 – אז באמת היא הראתה עוצמה שמאז היא מתקשה לשחזר – זה לגיטימי למועדון שהשיג כאלה הישגים לתת שנתיים פחות מוצלחות- אבל לדעתי יש פה יותר מזה – יש פה עייפות החומר שמשולבת במעין אסטרטגיה , אבל כזו שלא מגובה במציאות.
והמציאות היא שחיפה כשלה בינואר 2010 שהיה צריך להתחזק ולקחת עוד אליפות, וכשלה פעמיים בזירה האירופאית בשנתיים האחרונות – כשלונות שעלו עשרות מליוני שקלים והיא כנראה חווה שנתיים של גרעונות כספיים גדולים (הפועל תל אביב עם כל הביקורת ויש מספיק , היא מועדון כדורגל מאוד ריווחי בשלוש השנים האחרונות כתוצאה משנים מוצלחות באירופה ומכירה של שחקנים לליגות הבכירות ).
מספיק להסתכל על ההתנהלות של חיפה עם תומר חמד כדי להבין שהמקצועיות הגדולה שהמועדון מדבר עליה קצת הלכה לאיבוד.
11 שחקני רכש זה בסדר – זה קורה- אבל כשמתוכם 6-7 הם בינוניים זה סיפור אחר .
יש סיכוי יותר מסביר שהשנה האליפות הולכת שוב לתל אביב עם נטיה צהובה חזקה כרגע , וזה אומר קיץ נוסף של איבוד כוכבים(גולסה , ורד , טוואטחה ולפחות עוד אחד כנראה לא יישארו בכרמל בשנה הבאה) – כשליד זה הזרים הבינוניים והשלד הישראלי הבכיר שמזדקן והראה השנה כמה עוצמה וחסרון יכול להיות בפרישה של בכיר אחד (וקטן, דוידוביץ ובוקולי לא נהיים יותר צעירים) – לא מרמזים טובות- המרחק מכאן ועד דור חדש שיבוא מהנוער הוא גדול .
אני אישית לא רואה את שחר בגיל 71 , ללא עוד אליפות ועם סגל בינוני מוצא בעצמו את הכוחות ללכת חזק על כל הקופה .
במצב הזה ייתכן וחיפה נכנסת שוב לתקופה של כמה שנים אפורות ובמובן הזה ההחלטות שלוקחים שם בשנים האחרונות הם גורליות יותר ממה שנראה לעין .
הפועל , מכבי וביתר יודעות להתמודד עם שנים רעות מאוד של בלאגן ניהולי ומנהיגותי לצד כשלונות מקצועיים ולעבור את זה בשלום- אני לא בטוח שחיפה יודעת .

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2011

אני רק רוצה שתשים לב לכל ה-אם ואולי שיש לך בתגובה.
אבל בוא רגע ניקח אספקט ממש חשוב בתגובה שלך, העניין עם עשרות המיליונים שמכבי הפסידה. עזוב שגם שחר מכר שחקנים (רפאלוב ב-2.5 מיליון יורו פלוס כיאל ב-1.5 מיליון יורו) ויחד עם ההכנסות משלב הבתים של הליגה האירופית (סדר גודל של 20 מיליון שקל) הוא יוצא מאוזן כולל כל השחקנים שהוא קנה, עזוב את כל זה.
למה זה משנה לי, או לך, כאוהד קבוצה, הכסף הזה. הוא לא נכנס אלי לכיס. הוא לא משנה כלום בהתנהלות של הקבוצה שלי. יש פה מספיק אוהדים ירוקים שיכולים לספר לך על ההעפלה האחרונה לליגת האלופות ועל החיזוק שהגיע אז. יש גם אוהדי הפועל תל אביב שיכולים לספר לך סיפורים על המון כסף בקופה ועל זה שהוא הלך על כל מיני שחקני פח, או סתם נשאר בקופה. גם ארסנל יכולה לספר לך איך זה להיות מועדון סופר ריווחי עם התנהלות פח. כסף, חביבי, לא קובע.

ובנוגע לשחקנים בינוניים – בוא ניתן לזה 10 מחזורים. באמת. אני זוכר כשבוקולי הגיע, אחרי שני מחזורים חתכו את מכבי. אותו דבר עם קולואוטי ועל משומר עדיין חותכים. בלי סבלנות לא נגיע לשום מקום.

נקודה אחרונה: לבזבז כסף על שחקנים טובים יכול להיות משהו מאוד לא טוב – לדוגמא תג 100 מיליון השקל של מכבי תל אביב בעונה הקודמת.

ריקי רומא 2 בספטמבר 2011

עופר אתה צודק הכסף שנכנס ויוצא מהקופה של חיפה לא נכנס לי לכיס
מה שכן מפריע לי זה מספר רכישות שעל פניו מסתמנות כטובה אישית ולא על פי שיקולים מקצועיים ועל פי ערכם האמיתי (דגני וחן עזריאל)

אלישע לא מתאים לנו הוא אף פעם לא התאים וזה לא משנה מה אחוז ההצלחה שלו .
החילוף בדקה ה-80 בגומלין בבלגיה כשהוא הוציא את ורד והכניס את קטן זה לא רק מכה לקבוצה עצמה ולצורה בה המשחק התנהל אלא גם לאוהדים שבחילוף אחד הוציא את הכיף מהמשחק והפך אותו לשבלוני ופחדני (מבלי להתחשב שורד היה השחקן מס 1 על המגרש)
לחיפה בשנות ה-90 היו 7 השנים רעות ללא אליפויות אבל וזה אבל גדול היה כיף לראות אותם היתה חוויה מדהימה במשחקים של הקבוצה לא אני לא מצפה לרביעיות וחמישיות (בבקשה אל תזכיר את המשחק בקופסה במחזור הראשון) אבל רבאק שחקו יפה תניעו כדור תחשבו התקפה

ודבר נוסף עיקרי בו אנו חלוקים אם להחליט לתת למאמן את הקבוצה רק על פי הרקורד שלו אז למה לא להחזיר את רוני לוי אחרי הכל הבנאדם הביא 3 אליפויות ב-3 שנים?
לי אישית המחשבה הזאת גורמת לבחילה כמו שאוהדי מכבתי ת"א לא מתגעגעים לניר קלינגר המאמן האחרון שהביא להם אליפות אני לא רוצה את אלישע או רוני לוי בקבוצה

דרור רייכר 2 בספטמבר 2011

פרוסנר – לאוהדי מכבי חיפה אין מה להסתכל על כסף כי אחוז ההשקעה של שחר יחסית להון העצמי שלו (או יותר נכון של קבוצת "מאיר") הוא נמוך מאוד. אין הרבה הבדל בשבילו בין 5 ל-10 מיליון השקעה פר עונה. הוא הראה שגם 7 שנים רעות לא יגרמו לו לעזוב, כמו גם כניסה של גאידמקים כאלו ואחרים.

מצד שני, אלי טביב נכנס להפועל ת"א בלי לשים שקל (למרות שהוא שם 6 מיליון ש"ח בבמבי). כרגע יש לו רווחים בקופה כך שהוא לא צריך להשקיע. אבל הרווחים האלה יאזלו בשלב מסויים. ואז אותו טביב, שבהפועל כפ"ס לא ממש השקיע והשאיר מועדון שבר כלי, כן יצטרך לשים כסף. האם הוא באמת יכניס יד לכיס? לא בטוח בכלל. ובגלל זה אוהדי הפועל כן צריכים להילחץ כשמשלמים 1.5 מיליון יורו על חצי כרטיס של דמארי, או סכומים מטורפים אחרים.

גולדהאר נראה, על פניו, בכיוון של שחר. אבל גם כאן נשאלת השאלה כמה הוא יהיה מוכן להשקיע מכספו בלי לקבל בחזרה.

מה שאני מתכוון להגיד זה שכאוהד לא באמת צריך להיות איכפת לי אם חיפה קונה את דגני ב-3 מיליון או ב-5 מיליון. זה עניין נקודתי ויש המון דברים שרואים משם ומכאן אי אפשר לראות. אבל כן צריך לראות, להתעניין ולבקר את התמונה הגדולה כי לכסף שהבעלים משקיע יש, בסופו של דבר, השפעה די ישירה לאופי של המועדון.

פרלה 2 בספטמבר 2011

אלישע השיג את התארים וההישגים ואת הצ'מפיונס עם סגל שאף אחד לא נתן לו קרדיט מראש.
כל האליפויות של המועדון למעט זוג ( 3, אם סופרים את 86') הראשונות של שרף והזוג של אברם (אחרי 7 שנות היובש) היו פונקציה של המועדון ועוצמתו.
יניב – מה שכתבת על ינואר 2010 נחמד וגם נשמע נכון. אבל היה נשמע נכון גם בפתיחת העונה הקודמת, אחרי ההדחה מול מינסק והגולים הבודדים של גדיר שפתחו עונה בצורה צולעת. צלענו עד הפלייאוף ואף לתוכו והחזרנו אליפות לכרמל. לשחר, אלישע והמועדון מגיע הרבה יותר קרדיט ממה שהולך פה וביתר גופי התקשורת.
בגלל הצורך התמידי להגיד משהו מגבשים עמדה כל חמש דקות (או משבת לשבת). זה (=המציאות) לא עובד(ת) ככה.

יניב 2 בספטמבר 2011

זה נכון שיש הרבה אם במה שכתבתי, אבל זה תקף ללא מעט תגובות ומאמרים פה.
בסופו של דבר יש לי את התחושה , סליחה יותר מתחושה שהאמונה של אוהדי מכבי חיפה בדרך של שחר היא מעט מוגזמת , במיוחד לאור השנתיים האחרונות.
אני לא חושב שהוא קורא נכון את התמונה וחוסר היכולת של שלושת הגדולות לתת פייט ניהולי רציף משחקת לטובתו – בהפועל וביתר זה כנראה לא ישתנה , במכבי נראה שהאסימון נפל ובגדול
ולגביי אלישע ההעפלה לצמפיונס היא הישג נקודתי שהגיע בעיקר בזכות השיטה של פלטיני, התצוגה של חיפה שם מוכיחה את זה בגדול – אבל הוא באמת עשה קדנציה טובה והוא דמות שכייף לפרגן לה .
מאחר ושחר ופה הוא כנראה צודק לא מאמין בעטר- אני חושב שהפריביליגה לוותר על האופציה של גוטמן או מאמן זר היא גדולה מדי – ימים יגידו .

דרור רייכר 2 בספטמבר 2011

כדי לרכז קצת את הדיון בנוגע לסגידה, כביכול, שיש לאוהדי מכבי חיפה ליענקל'ה שחר: 7 אליפויות בעשר השנים האחרונות. 7 מ-10! תתקנו אותי אם אני טועה, כי אני במחצית של הנבחרת ואין לי זמן לבדוק בוויקיפדיה, אבל לא היתה כזאת דומיננטיות בכדורגל הישראלי אי פעם.

כמו שפרוסנר הגיב פה – בטענות הנגד יש המון "אם" ו"אולי". וגם המון ביקורת פרוספקטיבית. אבל השורה התחתונה היא שלמעט החלטות נקודתיות – גם יונייטד וברצלונה הביאו לא פעם שחקנים כושלים בהרבה כסף – המדיניות שלו מספיקה לשליטה אבסולוטית בזירה המקומית.

אחרי – ובהנחה – שכולנו מסכימים על זה, רק אז אפשר להתחיל לבקר החלטה כזו או אחרת שלו.

תומר חרוב 2 בספטמבר 2011

דרור, אין שום טענה לסגידה של האוהדים לשחר, לכם בטח שלא צריך להיות איכפת. אבל כשאומרים שההצלחה של חיפה היא בגלל ניהול תקין ושפוי זה לא מדויק, שחר מקפיץ פה מחירים בדיוק כמו כל גביר אחר. הוא ישב בצד שנתיים בתקופה של גאידמק ומגיע לו כל הכבוד על קריאת המפה מהבחינה הזו.

moby 2 בספטמבר 2011

כמו שנאמר תחל שנה ונפלאותיה.
אני לא מבין חלק מהרכישות הרבות שנערכו השנה.
על דבר אחד כן צריך אלישע להשיב. איך ולמה לעזאזל יש במכבי כלכך הרבה פצועים ופציעות. מה הולך שם באימונים? הסגל שלנו מתחילת השנה לא הצליח לבצע 2 משחקים רצוף באותו הרכב (שלא לדבר על שנה שעברה).
חוסר מזל לא יכול לתת תשובה למה שקורה לנו ב-4 שנים האחרונות.
אני כן חושב שאלישע יסיים את תפקידו בחיפה בסוף העונה הזו. למה? כי החוזה של קטן הוא לעוד 3 שנים. כי ההצלחות באירופה לא משהו..
אבל אני נביא קטן מאוד.
חשבתי כך גם לפני שנה ואז הגיע אליפות נוספת וחוזה חדש (וצודק).
אז התשובה תהיה בעצם רק זכייה באליפות השנה תשאיר אותו (אוי ויי זמיר, אנחנו באמת מתחילים להזכיר את הצהובים מהמרכז).

ניק 2 בספטמבר 2011

כל ההתנהלות של חיפה השנה הזכירה לי את ריאל של השנים האחרונות(לא השנה) ושל סיטי… לקנות לקנות ולקנות… לא רציני ובד"כ לא מביא תוצאות… אמנם בליגת פח שלנו כנראה שזה תמיד יספיק, אבל עדיין הקבוצה נראית די מגעיל… העיקר שהביאו 4 בלמים וההגנה עדיין נראית זוועה… גם ההתנהגות עם פילבסקי היא מבזה לדעתי, אז שחקן נפצע לחודש-חודשיים אז זהו? לחתוך? להעיף? איפה הכבוד המקצועי לשחקן? שילמדו ממקרה פרגסון-ואן ניסטרלוי איך מטפלים בשחקן פצוע.

יניב 2 בספטמבר 2011

דרור – אני לא מתווכח עם 7 אליפויות, דרך אגב מכבי ת"א בכדורסל זכו בעשור הזה ב8 אליפויות .
מה שמלמד עד כמה השליטה של חיפה היא עצומה בליגת הפח שלנו , אבל אם כבר הצלחת ליצור את הדומיננטיות הזו ברמת האליפויות יש ממך ציפיה אחרת , לכן דרך אגב ההתלהבות מהישגי אלישע היא בפרופורציה אחרת , 2 אליפויות בחיפה זה לא כמו אליפות במקום אחר בישראל של שנות האלפיים- אבל לי לפחות היתה ציפיה שחיפה תהיה תעשה כמה הישגים מאז'וריים יותר באירופה וגם תצליח לבנות מדרגת איכות מול היריבות הישראליות- למעשה מספיק קיץ אחד או שניים של התנהלות נכונה בהפועל או במכבי כדי ליצור לפחות ברמת הרתעה אלטרטיבה- לשמעון מהכדורסל זה לא קורה.

amit pros 3 בספטמבר 2011

אני חושב שדרור צדק ברוב מה שכתב כבר לפני כמה שבועות.רק בואו נרחיב קצת.עונת ליגת האלופות מכבי חיפה שיחקה במחזור המכריע נגד בני יהודה עם סולליך וכליבאת,כי ערך 70 אחוז מההרכב היה פצוע.הפעם שחר החליט להיא מחליף לכל שחקן שעזב,ולעבות את הסגל,ולתת לכמה שחקנים צעירים שנה להתאקלם,כמעט כמו כל מועדון שמכבד את עצמו באירופה.גם בניון שהגיע לסנטאנדר,לא שיחק מייד 90 דקות כל משחק,וגם לא אוואט.אם חן עזריאל היה מגיע עונה הבאה,הוא היה לא מתואם עם שאר הקבוצה.
ובכל מקרה דגני הגיע כי אין בלם לליגה האירופית,וצריך מישהו שישחק,ואני בהחלט מסכים שקצת מוזר להיא עוד חלוץ,מצד שני הוא צעיר,הוא יקח עונה לקלוט את המקום ואת הקבוצה,ו-לא ראיתי אותו עדיין-אבל אם הוא חלוץ מרכזי,הוא הוא האופציה השלישית,כי חלוץ מרכזי במכבי חיפה יש שניים,עמאשה ודבאשווילי.כל השאר הם קיצונים או חלוץ שני או שחקני אגף,אל לא יכולים לשחק כחלוץ שפיץ.

Comments closed