הניצחון על לרנקה – מה הוא בעצם אומר?

אז מה היה לנו במשחק מול לרנקה?

 

 

התנצלות: עקב בעיה בבלוג, התגובות לא מאושרות ישר. אני צריך לאשר אותן ידנית, ואני לא כל הזמן ליד מחשב. הסליחה עם כל המגיבים והקוראים, אני מקווה שתמשיכו להשתתף בדיונים, אתם החלק החשוב ביותר בבלוג הזה.

*

קודם כל, אפשר להגיד שקיבלנו תשובה לשאלת הרמה של לרנקה: הרבה פחות טובה ממכבי. קצת לפני המחצית סימסתי לאחי שאם אנחנו לא מנצחים זו בושה. המון החמצות, המון נאיביות, ובסך הכל שלוש נקודות חשובות.

חשובות, בעיקר בגלל שאין אחד באיצטדיון שלא זכר את שלב הבתים הקודם, גם אם לא חשב עליו באותו רגע. חשובות, כי צריך לצבור כמה שיותר נקודות בליגה האירופית, כמו שכתבתי לא פעם ולא פעמיים.

השחקן הטוב ביותר על המגרש היום היה אייל גולסה, שבאמת הפגין קלאסה בעיני. גם ליניב קטן היה משחק טוב. חוץ מהטעות הנוראית שלו, דגני הראה יכולת טובה. אבל מול לרנקה זו באמת חכמה קטנה. אגב, אוהדים קפריסאים בסיום אמרו לנו שהקבוצה חסרה הרבה מאוד שחקנים, אז יהיה מעניין כשנגיע לשחק בקפריסין.

וכמובן מרלון דה חסוס, הידוע בכינוי "הסוס". אח שלי סימס לי: "כבר מחמש דקות אפשר לראות שהוא חלוץ". ואני מסכים, יש לו נוכחות של חלוץ, יש לו גישה לכדור של חלוץ ויש לו מיקום של חלוץ, ואני מרייר רק מלחשוב על שיתוף הפעולה שלו עם דבאלישווילי. אבל השאלה היא אם מכבי צריכה עוד חלוץ.

וגאדיר? בואו נראה שהוא ממשיך להיות בסדר, אחר כך נדבר עליו.

*

ועכשיו למשהו אחר לגמרי. מדברים על האוהדים של הקבוצה הזאת כמפונקים. כאלה שהתרגלו לטוב, רוצים לראות כדורגל יפה, ולכן הם חסרי סבלנות. הנה, תראו איזה מסע רכש, כמה שחקנים הם הביאו, ועדיין הקבוצה לא נראית טוב. הם מאשימים, רוצים לראות מאמן אחר על הקווים. כועסים קצת על המדיניות של בעל הבית. קבלו אותם גבירותיי ורבותיי – הפועל תל אביב  עונת 2011/12.

אה, ועל מכבי תל אביב… ככה זה כשפוגשים קבוצה טובה על אמת. בשיקטאש הייתה מחלקת חמישייה גם למכבי וגם להפועל תל אביב, והיא חילקה גם למכבי תל אביב. כן, ככה זה באירופה צהובים חביבים, יש קבוצות אמיתיות ואין שופטים שעוזרים.

וזה מה שנכתב לפני

זו הפעם הראשונה מתוך ארבע בה משחקת מכבי בשלב הבתים מול הקהל הביתי שלה באיצטדיון הביתי שלה. הדיווחים על 7,000 מינויים הם הגיוניים (75 אחוז מכלל הכרטיסים שהוצאו, אם נוריד את 6-8 לו אינני קורא יציע) משאיר מקום גם לקהל קוני כרטיסים למשחק, כך שרוב האיצטדיון לדעתי יהיה מלא היום, גם אם לא גדוש.

בכל זאת, זהות היריבה הפחות אטרקטיבית (מול סטיאווה ושאלקה, צפוי להיות מפוצץ), פלוס הכושר של מכבי בליגה, ככל הנראה עושים את שלהם. זו המציאות וצריך להתמודד איתה.

בלי קשר, מה מחכה לנו היום? אני מודאג מאוד מהמשחק בעיקר מפני שדבאלישווילי לא עולה בהרכב. אני יודע שאלישע יודע שהשחקן אינסטרומנטלי מאוד בכל מה שקשור להבקעות, בין אם שלו ובין אם של שחקנים אחרים, כך שאם הוא החליט לא להעלות אותו בהרכב, יש כאן איזו שהיא סיבה מיוחדת, שאני לא עומד על טיבה.

אני מרוצה, בעיקר בגלל שבויאן שאראנוב עולה בהרכב. אני מאוד אוהב את השוער הזה. טל בן יהודה שאל אותי, אגב כל שיחות ההבהרה עם השוער הוותיק – האם הוא לא הופך להיות יותר מדי עבודה?"

זו שאלה טובה, ואי השחרור של אמיר אדרי לנתניה, יכול לסמל את סוף דרכו של דוידוביץ' בקבוצה. ניר לא נראה מסוג השחקנים שיילך לשתי עונות פרישה בהפועל חיפה/הפועל עכו, והאמת שמכבי נתניה מתאימה לו כמו כפפה ליד, אבל אני פשוט לא רואה אותו משחק בקבוצה שהיא לא מכבי חיפה.  ספקולציה, אם כן: אני יכול לראות את מכבי חיפה קונה את הרוש בעונה הבאה במחיר מופקע מבית"ר, בעסקה שתכלול השאלה בחינם של דוידוביץ' לירושלמים.

אבל המשחק היום: אני לא מכיר את לרנקה האלה, אבל הם בשלב הבתים והם העיפו את רוזנבורג, קבוצה של ליגת אלופות, כמו מכבי. אז לדעתי מה שצריך זה קודם כל גול מוקדם. ולא לשחק כמו נגד אשדוד. לרוץ על המגרש, ללחוץ את היריבה. אני לא יכול להגיד בוודאות שמכבי יותר טובה ממנה, אבל אני כן בטוח שהיא צריכה לנצח. כי אני תמיד בטוח שהיא צריכה לנצח.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


או קיי, שיהיה ניינרס
קשטן - הסוף מעבר לפינה

37 Comments

עמית 15 בספטמבר 2011

אלישע מכור לשווילי.. הוא לא בסגל בגלל פציעה.
אדרי יושאל לנתניה עוד יומיים. הסיבה היחידה שהוא נשאר כרגע זה כדי להיות שוער שני עד שדוידוביץ יחליט שהוא הבריא.

אנחנו יותר טובים אבל כך גם היה מול אשדוד ופתח תקווה.
אני מאד סקפטי כי נראה שרב הנסתר על הגלוי בכל הקשור לרקבון שיש בקבוצה

עופר פרוסנר 15 בספטמבר 2011

אני חושב שהוא יהיה בסגל הערב. ואפילו יעלה מהספסל. אז אני לא בטוח בכלל בקשר לפציעה.

עמית 15 בספטמבר 2011

אני מניח שזה יתברר בקרוב. לדעתי הוא לא זייפן פציעות כמו דוידוביץ.
אגב יש איזה גוף שישדר באינטרנט לפחות משהו?
לא מדברים על זה פה אבל זה בושה וחרפה שמתוך מיליון ערוצי ספורט לא משדרים משחק ביתי רשמי בשלב הבתים של האלופה הישראלית.

תום א 15 בספטמבר 2011

לא מובן לי הקרדיט החוזר ונשנה לקטן ולגדיר. כבר כמה שנים שהשניים האלה עומדים על המגרש וגורמים לקהל לצאת מדעתו. פעם בשנה הם נותנים איזה משחק מבריק ומקבלים שוב קרדיט לשנה נוספת. למה?
נשגב מבינתי העניין הזה.
מי שצריך להחליף את לדו בסגל הערב זה אזולאי. ובמקום קטן הייתי פותח עם תמיר או עם ימפולסקי. בכלל הגיע הזמן שימפולסקי יהיה בהרכב.

עופר פרוסנר 15 בספטמבר 2011

ימפולסקי לדעתי צריך תמיד לעלות מהספסל, כמו שי הולצמן בעונה ההיא. וגם לי לא מובן הקרדיט לשניים ההם.

דורפן 15 בספטמבר 2011

מה זה "קבוצה של ליגה אלופות"?

משהו שמכבי חיפה היא כן ונניח אסטון וילה או לאציו לא?

ליגת אלופות היא המפעל עם הפער הכי גדול בין הקבוצה הראשונה לאחרונה – כלומר יש שם קבוצות חלשות מהקבוצה האחרונה בליגה הספרדית.

עופר פרוסנר 15 בספטמבר 2011

אני לא חושב שיש שם קבוצות חלשות מהקבוצה האחרונה בליגה הספרדית. אבל זה עניין של דעה, זאת אומרת, ההנחה שלי אומרת שקבוצה שמבחינתי יכולה להימנות על 32 בשלב הבתים (אפואל ניקוסיה כמו ויסלה קרקוב, גנק כמו מכבי חיפה) היא טובה יותר מלרנקה, ולכן צריך להיזהר.

אפריים 15 בספטמבר 2011

מה הקטע עם המילים המודגשות?
אשכרה ניסיתי להבין את ההגיון במשך כמה דקות.
לאחר שנכשלתי אני יכול רק להסיק שמדובר במסר מוצפן לרועי קהת, נציג משרד הביטחון בטורקיה.

התגעגעתי לטוטאל פוטבול של טון קאנן, אבי תורת היחסות.

עופר פרוסנר 15 בספטמבר 2011

היי אפריים, זה היה ניסיון. יש מצב שלא עבד כל כך.

פרלה 15 בספטמבר 2011

תן לי לראות את הקבוצה שלחצה על גנק בחצי הראשון ברמת גן ובחצי השני בגנק; תן לי לחזות בהפצצה של עמאשה בצרורות בנתניה ומול בוראץ; תן לי לראות את מימוש הפוטנציאל באמצעות שפיץ הנעל.
תן ליצור בפתיחה מומנטום שיספיק עד סוף המשחק, שיתן דחיפה ביום ראשון מול ראשל"צ, שיפחיד ביום רביעי את סכנין שיספיק בסופ"ש מול רמה"ש שיקבע שמול שאלקה הכל פתוח.
בגדול, ביחס למטרות העל של מכבי אני תמיד אופטימי.
רק ביחס לכל משחק לגופו אני פסימי.
נקווה לטוב.
העיקר שיש איפה לכתוב…

עופר פרוסנר 15 בספטמבר 2011

אני גם לא הכי אופטימי פרלה, אבל זה מה שיש ועם זה (בתקווה) ננצח.

הופ 16 בספטמבר 2011

5. לא להתייאש

צור שפי 15 בספטמבר 2011

כשהיתה ההגרלה אמרתי לעצמי – שיחקו אותה חיפה האלה עם קבוצה מקפריסין. בינתיים ראיתי את אפואל ניקוסיה מנצחת את זניט בצ'מפיונס ואת חיפה נגד פ"ת ואשדוד וכנראה שזה לא שיחוק כזה גדול. בכל אופן, בערב נורמלי אתם צריכים לנצח ולא להיות פיינשמעקרים – גם 0-1 דרדל'ה טוב לכם. שיהיה לכם בהצלחה.

אלון 15 בספטמבר 2011

עופר, בניגוד אלייך אני מאוד מבסוט מהעובדה שדבאלאשווילי לא משחק. בכל משחק שנראינו טוב העונה הוא לא שיחק(מישהו אמר הרביעייה מול נתניה??)
הוא שחקן איטי ומסורבל שתוקע את המשחק ומאבד כדורים בכמות סיטונאית. נכון שהוא כבש כמה גולים חשובים אבל כמעט כולם היו אחרי מבצע של מישהו אחר שסידר לו שער קליל.
לטעמי ניר עדיין יותר טוב משראנוב ואני גם כן לא חושב שניר יילך למקום אחר בכדי לפרוש – זו עונת הפרישה שלו אז תנו לו לשחק ולפרוש בשקט.

מה שכן – אני מאוד נהנה לקרוא את הטורים שלך :)

נעל קרועה 15 בספטמבר 2011

רוזנבורג קבוצה חזקה
מכבי צריכה להזהר היום

Mr. Kate 15 בספטמבר 2011

דרך אגב, מישהו יודע למה דווקא המשחק של מכבי ת"א מול בשיקטאש משודר בערוץ ממלכתי והשניים האחרים בערוצים בתשלום? הבנתי שאף ערוץ מסחרי לא רצה לקנות את זכויות השידור למשחקי הישראליות, אבל למה דווקא המשחק של מכבי משודר בערוץ הראשון? כי הוא היחיד ש"בחוץ" או כי זאת ברירת המחדל של רוממה?

תומר חרוב 16 בספטמבר 2011

כי זו משימה לאומית.

MOBY 15 בספטמבר 2011

פרובינציה
האלופה משחקת בביתה במפעל אירופי. ואין שידור פתוח.
ביזיון.
נפגש במגרש.

גורדיטו 15 בספטמבר 2011

יש שידור? (סליחה על הנימה העניינית)

גורדיטו 15 בספטמבר 2011

תגובתי ממתינה לתגובה :)

גורדיטו 15 בספטמבר 2011

זה כבר לא מצחיק. :(

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

גורדיטו,אני מצטער מאוד. יש לי איזו שהיא בעיה עם הבלוג שהתגובות בו לא מאושרות אוטומטית. זה כך מאז המעבר לנענע, ואני מנסה לבדוק מה הבעיה. לעתים אני לא ליד המחשב. אני ממש ממש מתנצל, ואני מקווה שתמשיך לקרוא ושהבעיה תתוקן בקרוב. אני מודה מאוד על הסובלנות, וזה אגב מיועד לכל קוראי ומגיבי הבלוג הנאמנים.

עמית 16 בספטמבר 2011

ואללה זה באמת מרגיז מקווה שימצא פתרון..
זה כבר כמה שבועות ככה ואך ורק בפינות שלך פרוסנר..
תבדוק מול מנהלי האתר.. זה באמת פוגע בשטף התגובות והדיון אונליין

יניב 15 בספטמבר 2011

הסגל של מכבי עמוס בכשרון , אגו וגם לא מעט שחקנים בינוניים – מנג'ר NBA גדול היה מחפש את הטרייד הגדול
זה ששובר בבת אחת הסיטואציה ומוציא את הקבוצה לדרך חדשה.
המפתחות בעיני נמצאות אצל 2 התל אביביות – בני יהודה זה גלאבן שהוא קלף שיכול לעשות את כל ההבדל.
בהפועל זה אביחי ידין .
והסיכוי בעיני ללכת למהלכי טרייד אמיתיים עבור 2 השחקנים הוא אמיתי- תלוי עד כמה חיפה מוכנה לשבור פרדיגמות.
אביחי ידין ותמיר כהן זה קישור אחורי קטלנו כשהוא בכושר- וגלבאן הוא כל מה שקטן לא יהיה כבר.

zivush 15 בספטמבר 2011

יש למישהו לינק לשידור?

פרלה 16 בספטמבר 2011

1. במשחקים החשובים קטן עולה עם יכולת ששווה באנקר בהרכב. שישחק רק במשחקים האלה.
2. גדיר לא רץ כ"כ מהר מאז המחזור השני של העונה הקודמת.
3. הלוואי שההרכב יתייצב (אבל בכל זאת בראשון אני עולה עם בוקולי על קטן ואיציק כהן על דגני).
4. עם הבטחון יבואו השערים.
5. איזה כיף שזה היה בקרית אליעזר. בר"ג היינו מתים.
6. דה חסוס יכול להיות יעקובו או קיויו. ימים יגידו.
7. בוקולי על גדיר היה בדיוק בזמן.
8. שוב כמעט נדקרתי ביציע כי בקשתי מאוהד הקבוצה להפסיק לקטר ולגדף את מכבי.
9. סוף סוף קרן קצרה הניבה גול.
10. אחרי הגול כולם עשו ערימה על קטן.הורגחים לו את הגב.

אביעד 16 בספטמבר 2011

קטן בהרכב בגלל שמישהו צריך לתת יצירתיות כל עוד גולסה טרם החליט להיות יציב (ויסלח לי עידן ורד שהוא גם לא יציב וגם לא חכם) וצריך מבוגר אחראי.
גדיר בקושי מקבל קרדיט וזה קשור בעיקר לזה שהוא מבזבז את המעט שניתן לו. הערב הוא אמנם הבקיע אבל לא היה גדול.
דה חסוס הוא חתיכת פוטנציאל. עם קצת דקות משחק וביטחון יכול להיות לנו אחלה חלוץ.
סה"כ לא משחק משהו, אבל כרגע כל ניצחון חשוב למורל ולביטחון. צעד צעד.

B. Goren 16 בספטמבר 2011

אני קצת חולק עליך בענין בשיקטאש: לבטח היא טובה יותר משלושת הישראליות בליגה האירופית אבל לא ברמה של 5 שערים. ההגנה של מכבי ת"א פשוט לא היתה קיימת אתמול וביום סביר של הקבוצות שלנו, זה היה נגמר בהפרש קטן הרבה יותר.

צור שפי 16 בספטמבר 2011

לא ראיתי את המשחק באיסטנבול ("ביליתי" בבלומפילד באותו זמן) אבל בשיקטאש ממש איננה מאריות היבשת ולא צריך להתבטל מולה. אני זוכר שהפועל חיפה הדיחו אותם כשהם היו קבוצה הרבה יותר משמעותית מהיום ולדעתי גם הפועל של השנתיים האחרונות היו עוברים אותם בשני משחקים (מזכיר שסיימנו ראשונים בבית עם המבורג, סלטיק וראפיד וינה).

יואב 16 בספטמבר 2011

עופר,
אוהד חיפה שמדבר על "שופטים שעוזרים ליריבות" נשמע לי כמו בדיחה תפלה וחוסר מודעות עצמית הגובל בפרודיה.
והקבוצות "האמיתיות" שלקחו מחיפה חמש נקודות קיבלו שבעה שערים ממכבי.
ההמשך יבוא בעוד שבועיים…

טל בן יהודה 16 בספטמבר 2011

פרוסנר, הארכת יותר מדי בדברים…

ניצחון של חיפה על לרנקה אומר שהקבוצה הקפריסאית פשוט פחות טובה מאשדוד. אתם זוכרים את אשדוד, כן…?
בעצם זה גם אומר שהיא פחות טובה מהפועל פ״ת, שגם אותם לא ניצחתם… אולי לוזון צודק, אולי הליגה שלנו באמת טובה אה?

מעבר לכך, אני מבסוט לראות את שההתעסקות שלכם (אוהדי חיפה ככלל ומשפחת פרוסנר בפרט)במכבי ת״א לא נפסקת. זה מזכיר לי שעדיין לא התגברתם על רגשי הנחיתות שלכם ממכבי ת״א ושהפרובינציאליות של אוהדי חיפה עדיין חיה ובועטת. איזה כיף לראות שיש דברים שלא משתנים.

סופ״ש מהנה לכולם…

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

טל, אני מצטער, אני חושב שלא הובנתי. אני מעדיף להתעסק בהפועל תל אביב – פשוט שם מדובר בקבוצה.

amit pros 16 בספטמבר 2011

התעסקות?כן,יש בזה משהו.אנחנו תוהים אם להפסיד אחד אפס לשתי קבוצות שהן בדרג העל בכדורגל ועוד לאחת דרג א,שקול לקבל חמישייה מקבוצה בדרג ג'….אבל כן,אתם בונים קבוצה,אגב זה החלק הקל בכדורגל הישראלי.החלק הקשה יהיה לשמור עליה אחרי שתיקחו אליפות ויבואו הקבוצות של בלגיה וכו לפרק אותכם,ואת זה אין לכם סיכוי למנוע.

תום א 16 בספטמבר 2011

אני נהנה לקרוא את מה שאתה כותב, אבל היינו באותו משחק? גולסה השחקן המצטיין? לדעתי ולדעת החברים שדיברתי איתם, גולסה היה היחיד שהיה מתחת לרמתו נגד לרנקה. השאר נתנו משחק די טוב, ובראשם טואטחה שחוזר לעצמו.

עופר פרוסנר 17 בספטמבר 2011

הכי גרוע לדעתי היה עמאשה. אבל אתה יודע, ככה זה אוהדים, כל אחד רואה משחק אחר :) איפה ישבת אגב?

שי 17 בספטמבר 2011

כל אחד רואה משחק אחר. מבחינתי הכי טוב היה סיידו

תום א 18 בספטמבר 2011

אכן שכחתי את עמאשה, שהיה חלש. אבל עושה רושם שכזה הוא, פעם שם רביעיה ופעם מחמיץ רביעיה.
אני ביציע 4

Comments closed