הניצחון על עכו בבית. זריקות חוץ

אתה לומד כל יום משהו חדש. היום למדתי שהבעיה הכי אקוטית במכבי, היא לא ההגנה (הנוראית) או חוסר היציבות (שהופגן גם היום במחצית הראשונה ובחלק מהשנייה). לא לא, הבעיה העיקרית של מכבי היא אי היכולת להוציא כדורי חוץ.

זו לא הבעיה שאתה מצפה מקבוצה שנחשבת בכירה בליגת העל, שמשחקת בליגה האירופית, שיש לה שחקנים טובים. אתה מצפה שהם ידעו להוציא חוץ כמו שצריך, בכל זאת זה משהו בסיסי יחסית. ועדיין, לפחות חמש פעמים במהלך המשחק, השחקנים של מכבי נתקעו בנקודות האלה. זה היה מאוד מאוד מעצבן.

גם תמיר כהן הוא בעיה רצינית של מכבי. הוא נראה מאוד לא טוב, לא בכושר, יכולת המסירה שלו לא משהו, וחוץ מבעיטה מרחוק, הוא לא תורם כלום לקבוצה.

מי שאני מאוד מרוצה שחזר לשחק הוא ולדימיר דבאלישווילי, שחקן שאני מאוד אוהב עוד מהרגע שהגיע לקבוצה. אני אולי אצליח להעלות כתבה שכתבתי עליו בעונה שעברה, על החשיבות הגדולה שלו, גם מבחינה סטטיסטית אגב. אבל זה לא משנה – משנה שהוא חלוץ טוב יותר מכל אחד שנמצא כרגע בסגל של מכבי.

אבל ניצחנו, פעם ראשונה ברציפות. ועם תוצאה טובה בדרבי, הכל פתוח. ושבוע הבא הפועל תל אביב. בלגאן גדול. אי אפשר לדעת איך הקבוצה הזו תגיע לשחק. אני לא מתכוון לנסות לחזות כלום.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

זמן של מספרים (סוף עונה בספורט המוטורי)
שופטים ממשיכים להתאבד, בארסה מאבדת נקודות, משותקת רגליים מבריאה - והעולם שותק!

19 Comments

קסיוס קליי 27 בנובמבר 2011

וואלה שחיפה נראו כמו גברים היום..

אבל כמה החמצות כמה…

פרלה 27 בנובמבר 2011

הכל נכון.
לא יודעים להוציא חוץ, שלא לדבר על ממש לנצל את זה למשהו.
תמיר כהן לא פוגע. אם דרסליה רושם במחברת מה הוא עושה אז הוא לא בסגל בכלל.
דבה, אהובי, אם רק היה לך הג'ל במקום המראה המיוסר של פועל הנמל היית מרעיד לבבות אפילו באי המתים (מוכר גם כיציע 2).
אם הנשיא ייתן לדבה את סכום הרכישה והמשכורת שהוא מתכנן עבור מחליפו האלמוני, מינוס סכום המכירה, פרוס לשלוש שנים, אזי יצאנו מורווחים עד סוף שנה זו. אם תעמוד בתור אטרקציה אמיתית שתקדם לו את הקריירה, אפרגן לשניהם על היחסים המשודרגים.
היללתי אותו לא פעם בעבר ועל כך גאוותי.

טימי 27 בנובמבר 2011

להפועל יש את אותה הבעיה ואולי אפילו המצב גרוע יותר. תסתכל היום על חוטבה והרובוטריק (שיש)- אתה לא תאמין שזו קבוצה בליגת העל (ביכולת להוציא אאוטים ..)

דניאל 27 בנובמבר 2011

גם אני רציתי להגיד את זה. עדיף להפועל פשוט למסור את הכדור ליריב כשמוציאים חוץ, ככה יש יותר שליטה על מה שקורה.
כמה קשה זה יכול להיות לעזאזל?!

ישורון 27 בנובמבר 2011

בדרך כלל זה משומר שמוציא אאוטים אצלנו. אותו משומר שהורחק בסוף השליש הראשון של המשחק.

הופ 27 בנובמבר 2011

הא? "חלוץ טוב יותר מכל אחד שנמצא כרגע בסגל של מכבי"? שכחת שיש לך בקבוצה את מלך שערי הליגה נכון לעכשיו? (אם כבר מדברים על סטטיסטיקה)
דבה חלוץ טוב מאוד, אבל גם אתמול עמאשה היה יותר טוב. וסידר לו את הגול.

שמרלינג 27 בנובמבר 2011

אכן עמאשה הוא אטרקציה. כמה שנים לא היה לנו חלוץ ברמה הזאת?

הופ 27 בנובמבר 2011

אם הוא ימשיך ככה? מאז ארמלי (ולא, לא בגלל שהוא ערבי)

תומר חרוב 27 בנובמבר 2011

אתם מדברים כאילו לא היו מעולם אלון מזרחי ואיגביני יעקובו במכבי חיפה…

עופר פרוסנר 27 בנובמבר 2011

הופ – הוא חלוץ יותר טוב מעמאשה. אול אראונד, אבל זה עניין סובייקטיבי ככל הנראה.

שמרלינג – אני מחפש יציבות מעמאשה – רצף של חמישה שישה משחקים טובים עד טובים מאוד.

אלון 27 בנובמבר 2011

עופר, איך אתה יכול בכלל להגיד שדבא טוב יותר מעמאשה?
אין לו את המהירות של וויאם, אין לו את השליטה שלו בכדור, אין לו את היכולת לבנות לעצמו מצב. הדבר היחיד שדבא יודע לעשות כמו שצריך(וגם זה באחוזים קצת נמוכים למי שמתקרא "חלוץ תותח") זה להכניס לרשת כדור שסידרו לו על מגש של כסף.
עם כל הכבוד, בשביל לנגוח כדור קרן לשער לא צריך להיות חלוץ גדול וגם הסיבסוב(היפיפה כשלעצמו חייבים לציין) על הבלם של בית"ר שברח לי שמו כרגע מביא אותו בסך הכל לדרגה של סביר פלוס. לא יותר מזה.

הופ 27 בנובמבר 2011

תומר – צודק. הוא שאל על הרמה ועניתי יותר על הסגנון. מזכיר לי את ארמלי.

שמרלינג 27 בנובמבר 2011

מסכים כמעט עם הכל. הוצאות החוץ האלה… מסוג הדברים שאני בטוח שלא ממש מתייחסים אליהם באימונים. חיפה בשנים האחרונות מתקשה בכל סיטואציה בה המשחק נעצר: הוצאות חוץ, בעיטות חופשיות, קרנות… נראה לי שזה קשור לאופי האימונים, שאלישע לא רוצה להקדיש לזה זמן, שהוא גם חושב אולי שבקבוצה בכירה בארץ הדברים האלו אמורים להיות בסיסיים מידי.
ממש חששתי כשקראתי אחרי המשחק מול ביתר שיש שביעות רצון מההתקדמות של תמיר כהן. הוא לא מתקדם לשום מקום בינתיים וכנראה שהבעיה איתו היא שמעולם לא היה שחקן מי יודע מה טוב. רק בתחום האגרסיביות יש לו מה להציע וזה ממש לא מספיק.
יכול להיות שדובישוילי ועמאשה ביחד בחוד זה שילוב מנצח, הבעיה היא שבשני המשחקים האחרונים עמאשה הוסט לאגף. והקבוצה משחקת 4-5-1 במשך דקות ארוכות. זה גורם לקטן להיראות הרבה יותר טוב כקשר במרכז, אבל הופך את ליעם לשחקן קו טוב במקום חלוץ מצויין.
כשאני מסתכל על סגל השחקנים שלנו לעומת זה של הפועל, אני רואה משחק שאנחנו מנצחים בסבירות גבוהה.

איתן בקרמן 27 בנובמבר 2011

פרוסנר, באמת תמצא את הכתבה ההיא, נשמע מעניין.

יאיר 27 בנובמבר 2011

אי אפשר לחזות כלום השנה, שום דבר לא ידוע לא שנה ובטח לא שבוע … ואחרי ינואר ישתנו כמה דברים בכמה קבוצות – הגברים ימשכו קדימה והנערים מאחור … הימור שלי ? חיפה והפועל ת"א שוב ראש בראש עד הסוף.

יאיר
עורך http://allsportil.co.il

עופר פרוסנר 27 בנובמבר 2011

אלון – "הדבר היחיד שדבא יודע לעשות כמו שצריך(וגם זה באחוזים קצת נמוכים למי שמתקרא "חלוץ תותח") זה להכניס לרשת כדור שסידרו לו על מגש של כסף".

המשפט הזה מייצג בעיני את כל מה שאני לא סובל באוהדים הבכיינים של מכבי. אני לא בטוח אם אתה רואה את אותו משחק, אני לא בטוח כמה משחקי כדורגל של מכבי ראית בשלוש שנים האחרונות, אני אשמח לשבת איתך מהלך מהלך של הגאורגי, לספר לך מה חלוצים עמיתים אומרים עליו (כמובן, דעתך יותר חשובה ממי שמשחק איתו, אבל יכול להיות שגם הם יודעים משהו), או מה אלישע חושב עליו, אבל עזוב, כל אלה לא משנים.

הוא מבקיע שערים. כל שנה. כל פעם שנותנים לו לשחק. הוא גם מבשל, אגב. וסוחט עבירות. ואת ההתקפה של השער שלו אתמול, ואני מניח שפיספסת את זה אולי כי לא היית במגרש, הוא התחיל כשהוא ב-16 של מכבי, רץ כל המגרש כדי לקבל כדור.

יש בעיה מאוד רצינית בארץ בתפיסה נכונה של כדורגל. עמידה נכונה על המגרש למשל, עמידה בסיסית – זו של דבא טובה פי מיליון בערך מזו של ויאם, שאם לא הייתה לו מהירות הוא היה מאוד בבעיה כי הוא לא יודע לעמוד נכון במגרש. לעמאשה יש גם המון המון ללמוד על משחק נכון עם גב לשער ועם פנים לשער, וגם על בישולים בהתקפה. דבא הוא חלוץ הרבה יותר שלם כרגע מכל חלוץ אחר בארץ, חוץ מברק יצחקי כשהוא בריא, ואולי טוטו תמוז.

ניתאי 27 בנובמבר 2011

וקולואטי. אבל הוא מעבר לשיא.
ותמיר כהן באמת מכה.

פרלה 27 בנובמבר 2011

הוא לא מכדרר כמו גאון אבל עובר שחקנים עם כח ונחישות;
הוא רץ עבור הקבוצה 90 דקות ותורם בלחץ;
הוא משחק בלי אגו ומיטיב עם החלוץ שלצידו;
הוא על הספסל בלי ציוצים ומלמולים (גם כשמנעו ממנו חוזים משולשים בנכר);
הוא מקצוען;
הוא קווין מגי של הכדורגל;
הוא נותן תרומה משמעותית שאף חלוץ זר לא נתן בישראל לאורך זמן. כבר היו אצלנו חלוצים בעלי שם שהבליחו לעונה והשתן עלה לראשם או שהשאננות מנעה מהם יציבות;
דבה הוא החלוץ הזר המתאים ביותר לאורך זמן. עוגן שכדאי לשמר כל עוד קבוצה אטרקטיבית באמת באירופה לא צדה אותו.
הוא מכיר את המערכת ויש לו את דרסליה וכל מחליף יהיה בגדר הימור.
הנשיא מוזמןלהפעיל את קסמיו.

amitpros 28 בנובמבר 2011

אני מסכים עם פרלה ועופר.
דבאשווילי הוא חלוץ מצוין
רק לראות את התנועה האלכסונית שלו,ואיך הוא מוסר תמיד חצי מטר קדימה לתת לחלוץ שלידו זמן להתכונן לבעיטה,וזה בלי קשר לעובדה שהוא מבקיע המון ומבשל המון,וכל חלוץ לידו פורח.

Comments closed