לא יכולתם לשחק ככה קודם? סיכום המחזור ה-23

הבלוג אובד עצות לגבי מכבי חיפה, מאמין שמצפה לנו ליגה מעניינת, ומחכה לראות קצת רגש ממשה פרימו. וגם השבוע יש לנו אורח.

.

.

.

.

.

.

.

.

1. מכבי שיחקה טוב בשבת. אני עדיין בהתרשמות, ועדיין מרוצה מהדרך בה הם שיחקו, ואני גם לא שוכח שהם היו קרובים לספוג את השני ולסיים עם מפח נפש, למרות שבאמת הרגע הזה הוכיח שיש להם קצת יותר ביטחון ממה שיש להם בדרך כלל. אבל חשוב לי לציין שמבחינתי מכבי נמצאת במעין מלכוד 22 שכזה: מצד אחד, אם הם משחקים רע, אני אתעצבן עליהם. מצד שני, אם הם ישחקו טוב, אני אתעצבן עליהם עוד יותר, כי למה הם לא יכלו לשחק ככה כל העונה. בכל מקרה, פתאום הם בפלייאוף העליון, ומבחינת כמות נקודות הם עוד יכולים להתמודד העונה על מקום באירופה. אין לי מושג איך אני מרגיש.

2. ולפינת האורח השבועית, הבאתי הפעם אוהד של הפועל באר שבע וכותב מכובד מאוד (שגם סיפר לי שקורא את הבלוג), דודו עזריה. אליך, דודו: "שנים הסבירו לי שזה משהו בחומרים שנותנים לילדים בסורוקה שגורם להם להיעלם ולהיאלם למראה תופעת הטבע המכונה "קבוצה גדולה" , שלא לדבר על העובדה שרוב המשחקים מול מכבי חיפה בקרית אליעזר הפכו לגרבאג' טיים בדקה  ה-30. בשנים האחרונות בסורוקה יכולים להרגע, זה לא הם. הרי גם אסופות של שחקני רכש לא נראות הרבה יותר טוב. נכון, אני יודע שבשנה שעברה ניצחנו 2-2, אבל תתנהגו אלי יפה כי אני אורח, ואל תפריעו לי באמצע התיזה. תודה.   

בכל מקרה, זו הייתה הופעה מביכה ומעליבה של אפליקציה חדשנית לקונוסים נעים, משחק שאם במקרה האפליקציה הייתה מנצחת 2-2 זה היה אירוע פלילי. אם יש משהו שיכול לחרב לחיפה את העונה לגמרי זה אם היא תאמין שהמופע מול האפליקציה מבאר שבע הוכיח משהו לגבי היציאה שלה מהמשבר. גם מכבי ת"א הייתה בטוחה שמדובר בקבוצה אחרת, בדף חדש ובעוד מילים יפות רק בשביל לגלות שכשיש מולך יריב אמיתי ולא אפליקטיבי זה הרבה יותר קשה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

3. וליריבה של מכבי בשבוע הבא, המוליכה הגאה עירוני קרית שמונה. קודם כל, שלומי אזולאי, אחד הפספוסים של הירוקים השנה, עושה צעדי ענק לעבר אליפות שנייה שלו ברציפות, ואני לא מצליח להיזכר בשחקן שלקח שתי אליפויות רצופות עם שתי קבוצות שונות בארץ  בפעם הראשונה כמדומני מאז מיכאל זנדברג, כמו שהזכיר ידיד הבלוג אבנר שביט. אני חושב שקרית שמונה עשתה את זה בקלות מול מכבי תל אביב, והיו לה כמה הזדמנויות לסגור את המשחק. יהיה מעניין בשבוע הבא בצפון, וכולי תקווה שאוכל להגיע לשם – כרגע זה לא נראה כך. המזל של מכבי, שסולארי המצויין לא ישחק נגדה. לא שאני מאמין שאפשר לעשות משהו בקרית שמונה. בקשר למכבי תל אביב – מה יש להגיד – מדובר בקבוצה עלובה.

4. הנה סיטואציה שהייתי רוצה לראות פעם: משה פרימו יושב באולפן טלוויזיה, מולו יושב מישהו, לא משנה מי, ומספר למצלמה, על כך שפרימו (בגוף שלישי, כן) מפוטר מעבודתו. הייתי רוצה לראות מה תהיה התגובה של פרימו לכך שהוא איבד את מקור הכנסתו. הייתי רוצה לראות איך הוא יתנהג כשהוא יודע שככל הנראה מחר הוא צריך לחפש עבודה חדשה, בשוק קשה. אולי הוא היה פגוע. אולי הוא היה מרגיש מוזר, מחולל. בכל זאת, "ככה מפטרים היום אנשים בכדורגל הישראלי?". הגועל נפש המטורף שהתחולל ביום שבת בתוכנית סיכום המחזור של ספורט5, גועל נפש מרוכז ומגעיל, שהתנהל בצורה פסוודו תרבותית ופסוודו מנומסת, כולל ההוראת הבימוי המדוייקת על פניו המחייכות של יחזקאל כשרביב ספיר מדבר, היה כל כך גדול, שאני לא באמת יודע איך להתייחס אליו.

5. אז הפועל תל אביב נמצאת במרחק 10 נקודות מהמקום הראשון, ומדובר במרחק ריאלי – אם היא תתחיל לשחק כדורגל. ראיתי את התקציר של המשחק בפתח תקוה, ונראה שיש לאדומים התקפה לא רעה גם בלי טוטו תמוז, ואלוהים יודע כמה אני מפחד ממהראן לאלה, שגם אם החמיץ הרבה העונה עדיין נעשה חד פתאום כשזה מגיע למאני טיים, אבל אני מרגיש שההגנה של הפועל עדיין לא מספיק טובה. יש לקבוצה שני משחקים מול קרית שמונה והיא תצטרך לנצח את שניהם בשביל לקחת אליפות. כמו שזה נראה עכשיו, אחד מהם יהיה בקרית שמונה. 42 נקודות בקופה, 10 הפרש. אותי הליגה עדיין מעניינת.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ואחת קטנה: בית"ר ירושלים שוב פנתה לבית הדין וביקשה לערער או לדון מחדש בעונש הפחתת הנקודות. בית הדין אמר לה לא. איך כל פעם שבית הדין אומר לה לא, היא מאשימה את כל העולם. מעניין כמה פעמים היא עוד תערער.

ואף מילה על שמיר
עוד אלופה כזו ואבדנו (ובכל זאת, קדימה ק"ש!)

18 Comments

Sooner 30 בינואר 2012

הפועל תיקח העונה אליפות כמו שמכבי חיפה ירדו ליגה

עופר פרוסנר 31 בינואר 2012

אתה מהיר סונר, מהיר מהיר. אבל אתה מסכים איתי שלהפועל יש יותר סיכוי לקחת אליפות מאשר כל קבוצה אחרת חוץ מקרית שמונה?

Sooner 31 בינואר 2012

לא, אם לקריית שמונה יש מאה אחוז לא משנה מי ראשון באפס כמו בטבלאות לפני המחזור הראשון

ניתאי 31 בינואר 2012

מסכים. כל ההסתכלות של התקשורת על הפער כ"ריאלי" מסתכלת רק על מספרים ולא על יכולת (קצת מזכיר את בורוביץ שדיבר על חיפה כאלופה לדעתו). ביכולת הפועל לא שם כבר תקופה ארוכה, וניצחון 3:2 על פ"ת הוא בטח לא סימן מרשים אחר. פרט לכניסה של ק"ש למשבר – משבר אמיתי, כזה שהם יאבדו נקודות על בסיס שבועי תקופה, לא סתם ירידה בקצב – אני לא רואה איך הפער מצטמק. להיפך.
ועל חיפה לא נדבר מטעמי נאחס. נראה איך מתפתחים.

יואב 31 בינואר 2012

קריית שמונה היתה רעה היום בסטנדרטים שלה(מכבי לחצה יפה את הקישור שחה) ומכבי היתה רגילה/סבירה. זה הוליד תיקו מוצדק.
לא יודע איזה משחק ראית עופר ואיך קריית שמונה יכלה לסגור עניין. היא בעטה פעמיים!!! לשער בתשעים דקות.
מה שכן, היא משחקת הגנה נפלא ועמוס הוא שוער העונה ללא תחרות. לקט של 5 הצלות העונה יכלול לפחות 4 שלו(2-הפועל, 1-אשדוד, 1-רמת השרון). אשכרה שוער שמביא נקודות.
אין כאן הגנה שיכולה לייצר רצף של נצחונות ולכן קריית שמונה על המסלול. הפרש 10 או 12 הוא כמעט אותו דבר.

יואב 31 בינואר 2012

נ.ב
והעלובה הזאת עדיין לפני חיפה למרות שהיא משום מה חושבת שחיפה טובה יותר ממה שהיא באמת. החטא הקדמון של מכבי זה פוסט השתפרות ירוק לאחר ניצחון על באר שבע. לצערי(מסמפט את הפועל באר שבע), עזריה צודק.

עופר פרוסנר 31 בינואר 2012

לא, העלובה הזו היא עלובה בלי קשר למכבי. היא עלובה בגלל ניר לוין, בגלל שאלירן עטר נענש במשך 55 דקות, בגלל שגם כשהם שולטים הם חוטפים בקלות שער.
והמיקום בטבלה לא משנה ממש.

יואב 31 בינואר 2012

לחיפה מותר להיות עלובה(בלי ציניות) לאחר שנים מוצלחות והיא עלובה גדולה.
גולסה שלא מתקדם , סגל פחות מוכשר מהרגיל, המאמן שזמנו קצוב, המשחק המעליב אינטלגנציה בסיסית, הקהל שלא נהר בהמוניו לקנות מנויים למרות שקבוצתו מאד מצליחה, ניפוח הסגל , אלו פריבילגיות של שובע(למרות שאצל המקור מכביסל ,זה לא ניכר).
מה שלוין (ומיטש)מייצר למועדון הזה מלמטה-דבש.
אין מה להגיד- שחר למד מהימים בהם הוא העדיף שחקן על מאמן(בניון-אלי כהן). לקח לו שבע שנים בהם הברומרים, הנחמדים ואפילו השפיראים ז״ל השאירו לו אבק. קל.
מיטש ילמד מהר יותר.
ועדיין-אתם עלובים כמו כולם ובניגוד לשנים קודמות-בעלי פחות כישרון לעתיד.

יואב 31 בינואר 2012

הנחמנים

עופר פרוסנר 31 בינואר 2012

אי אפשר הכל כל הזמן. די לי בכך שישחקו כדורגל

יואב 31 בינואר 2012

צודק. ולכם מותר מה שלאחרים לא. הרווחתם את זה ביושר.

יואב 31 בינואר 2012

עופר,
אגב, לפעמים מדובר במילימטרים. המרחק שלנו ממהפך היום (או מיתרון מוקדם) דומה לשלכם בשבוע שעבר.
ומבחן התוצאה מדבר על 18 הפרש מרבש. כי מהפך על מכבי או חוסר היכולת שלה לבצע אחד כזה היום ומקבלים את אותה תוצאה. מה שכן, מכבי היא אכזבה גדולה יותר מחיפה השנה כי היא לא מימשה את יתרונה הפוטנציאלי מול האחרות שהן לא קריית שמונה(כשהמקריות והכישרון מדבר).

אורי 31 בינואר 2012

איציק זוהר ׳95-׳97 במכבי ובית״ר.
ולא, להפועל אין סיכוי. הדג מסריח מהראש וכולם שם מתים לברוח. 42 נקודות בקופה רק מעלות את הסיכויים שההפרש בסיום יהיה 20…

ערן לוי 31 בינואר 2012

הדיבורים על אפשרות של הפועל ת"א לחזור למאבק האליפות מצחיקים אותי.
אם זה יקרה, זה יהיה כנגד כל הסיכויים ובגלל קרית שמונה, לא בזכות הפועל ת"א, כי מה שהפועל עוד תציג העונה יהיה חלק מהאיכות העדיפה שיש לה על כל קבוצות הליגה. אבל איכות זה לא הכל, ותעיד על כך מנצ'סטר סיטי.
בדיוק כמו פאביצ'ביץ שאחרי נצחון מסכן על הפועל פ"ת הזכיר משהו על אליפות. חוץ מזה שבעונה כזו עדיף שקרית שמונה תזכה באליפות. ואם הרמה הזו תימשך גם בעונות הבאות אז שגם אשדוד תרשום תואר (למרות שכמו שה-DNA של אשדוד נראה הפועל עכו תזכה באליפות לפניה).

פראליה 31 בינואר 2012

1. אנחנו עדיין גרועים למרות שהיו כמה נקודות אור בשבת, גוזלן היא כמובן הבולטת שבהן והיו עוד – צ'וצ'ו עושה הרגשה טובה. מה שעצוב הוא שבליגה הזו אנחנו אמורים להתחרות על כל תואר גם כשאנחנו גרועים וזה לא כ"כ קורה השנה. מקום רביעי יהווה הישג מדהים.

2. הצהובים – מעבר לזה שמדובר באוסף אגואים בלי שום יכולת להתחבר לקבוצה (אלברמן פשוט לא יכול לבוא לידי ביטוי בתוך החבורה הזו שבראשה יצחקי שכל משחק משתדל לשבור את שיא הכיעור מהמשחק הקודם), כפי שניתן היה להתרשם באופן בולט במשחק מולנו, היא קבוצה לחלוטין לא מאומנת, פשוט אוסף אינדיבידולים שנזרקים לדשא ומנסים להוכיח כמה הם טובים.

3. לגבי פרימו – מסכים לגמרי, אחרי שעריץ 5 עשה סימן של נסיון לניקוי אורוות שם עם זוהר, כדאי שינצלו את המומנטום ויפטרו מהאיש הדוחה הזה (לא בשידור חי).

ויכסלפיש 31 בינואר 2012

גם בנאדו עבר מחיפה לבית"ר ב-2007 וזכה באליפות עם זנדברג. רוצה עוד? יעקב הלל מכבי ת"א 1992 בית"ר 1993, איציק זוהר 96' מכבי ת"א 97' בית"ר, כנ"ל ניר סביליה, וגם שי הולצמן בית"ר 98' ו-5 משחקים בהפועל חיפה 99'

הופמן 31 בינואר 2012

אני לא חושב שהיינו גרועים או אפילו בינוניים בשבת, אני חושב שהיינו טובים ואפילו הזכרנו את מכבי חיפה של האליפויות. מאוד נהניתי ממכבי, אבל בהחלט ייתכן שאלו הבירות והחֵברה איתה ראיתי את המשחק.
שלומי אזולאי הוא אכן פספוס והיה צריך להישאר העונה. אבל לא נורא, הוא יחזור.
עוד לא ראיתי את קרית שמונה מתמודדת עם משבר רציני. אם ננצח אותם (ואני בהחלט מאמין שננצח), זה עשוי לקרות, ואז נראה אם הם עשויים מחומר של אלופים.
אני עדיין מאמין שהשנה יכולים לקרות דברים מופלאים.

טרנטה, אבל לפניך 31 בינואר 2012

טור הפרובוקציה השבועי לא מאכזב.

Comments closed