פיהוקים ואלימות. סיכום המחזור ה-28

על המשחק המרכזי של המחזור. וגם על הדרבי

.
.
.
.
.
.
.
.
קודם כל, התנצלות על השבוע שעבר. התחלתי כבר את הסיכום, אבל עניינים שלא היו תלויים בי, כמו גם תחושת איכסה כללית, מנעו ממני את סיומו. ואולי טוב שכך – כי המחזור הקודם לא היה מעניין בכלל. אפילו שניצחנו בו את בית"ר – ואפילו שקרית שמונה השיגה את הגולאסולרי ההוא, ואפילו ואפילו ואפילו. עזבו. יאללה, בואו נתחיל עם הסיכום של המחזור ה-28, והפעם, באופן מפתיע ולא אופייני בכלל לבלוג, עם המשחק המרכזי שהיה השבוע.

1. זו הייתה הפעם הראשונה שלי באיצטדיון בעכו, ואני חייב להגיד שאני די מרוצה ממנו, וגם מעט לא מרוצה. קודם כל, מילה טובה למוקד העירוני של עכו, שענו לי במייל ב-6:24 בבוקר איך להגיע לאיצטדיון בתחבורה ציבורית, והמשיכו להתכתב איתי במיילים עד שבאמת הבנתי הכל. בסוף הגעתי עם אוטו, אבל בקיץ בלי נדר, אני אעשה כאן את המדריך השלם להגעה לאיצטדיוני כדורגל בארץ עם תחבורה ציבורית – או לפחות אנסה.

אבל אנחנו רוצים להתעסק על המשחק – ובכן: היה חרא, וניצחנו. דוידוביץ' ניפק הצלות טובות מאוד, גולסה הבקיע ויניב קטן חגג 400, הפעם בליגה. זה היה ניצחון החוץ הראשון של מכבי מאז ה-21.11, אז הבסנו את בית"ר 4:1 בטדי. מדהים כמה שהעונה הזו גרועה, ועדיין אנחנו במקום הרביעי.

אבל אין באמת מה לכתוב על מכבי במשחק הזה, דווקא הדבר שהכי הרשים אותי, ולא נכתב בשום מקום, הוא המשחק הנרפה עד כדי אדיש וגובל בפושע של שצ'פוביץ' – מספר 12 של עכו. אני לא מחובבי הקונספירציות (חכו לסעיף הבא, אולי אני כן) אבל לי זה נראה חשוד, וגם לא מובן. אבל היי, אולי אני חשדן יתר על המידה.

2. גם בדרבי לא היה יותר מדי כדורגל – חוץ משני השוערים קשה לי לחשוב על מישהו ששיחק שם טוב בצורה מיוחדת. טעות תהיה אם במכבי יתייחסו לניצחון העלוב הזה מעבר למה שהוא – ניצחון במשחק ליגה על היריבה העירונית – ואני מתכוון לאיזה שהן השלכות שיש לו על העתיד. מכבי עדיין צריכה לבנות את עצמה מחדש. מה שאני לא מבין, זו הביקורת על גולדהאר שנמצא בחו"ל ולא בא למשחקים של הקבוצה שלו, ולא יודע מה קורה בה או איזו שטות כזו. מה זה משנה איפה הוא נמצא? הוא אמור לעשות חילופים או אימונים? הוא אמור להגיע ולהגיד למישהו שהוא לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך? הוא נותן חוזה, ונותן לעבוד.

בכלל, בדרך למשחק בעכו יום ראשון יצא לי לשמוע את התוכנית של אופירה אסייג, והיא ואיל ברקוביץ' ראיינו את אבי נמני, על המצב בכדורגל בארץ, וברקוביץ' אשכרה אמר שאנשים מסוגו של נמני, שאין להם אינטרסים, צריכים להיות מנהלים ספורטיביים ולנהל את הכדורגל בארץ. נמני אמר שהכדורגל זקוק להחייאה, אופירה אמרה שזו כותרת, ובין לבין הם דיברו על מכבי תל אביב וניסו להבין מה הבעיה. כי נמני יודע מה הבעיה, כי הוא הצליח לפתור אותה. זה היה כל כך מגוחך.

בקשר לכדורגל של הפועל, אין יותר מדי על מה לדבר. במשחק שאני ראיתי, הפועל שיחקה טוב מאוד יחסית, הגיעה להרבה הזדמנויות והחמיצה. אני גם לא חושב שמשיח הוציא צהובים סתם, ואני גם חושב שהוא עשה בשכל כשלא הוציא צהוב שני לאלירן עטר – זה נחמד שיש שופט שמשתמש בחוק ה-18, חוק ההיגיון, כמו שלימדו אותי בקורס שופטים. והפנדל היה פנדל, חוטבא מטומטם, לא תופסים שחקן ברחבה – ועוד כשהשופט עומד מטר משם.

הנקודת מחלוקת היחידה שיש לי משיח (חוץ מההרחקה של טועמה – אף אחד לא יודע מה בדיוק קרה שם, ואני מחכה לקרוא את דו"ח השופט), היא האופסייד בגול בדקה הראשונה – היה שם אופסייד אבל לא על מה שהוא שרק, כי הקוון הרים את הדגל הרבה הרבה אחר כך. שם היה משהו מוזר.

3. אבל אף אחד לא מתעניין בכדורגל שהיה אתמול. כולם רוצים לדבר על האלימות בסוף המשחק, ואיזה עונש הפועל תקבל, וכל מיני דיבורים על הקהל של הפועל שהוא גם אלים, או שאי אפשר להשוות, או שככה או שככה. הנה ה-2 סנט (מחירן של 100 מילים בעיתונות הישראלית בשנת 2012) שלי: אין הבדל בין הקהל של הפועל לקהלים אחרים, מבחינת המרכיב האלים שבו. כמו רוב הקהלים בארץ (ואני כולל כאן את בית"ר) יש להפועל רוב גדול של קהל נורמטיבי, וחלק קטן שנוטה לאלימות.

נתחיל באוהדי מכבי חיפה, שלא נשכח שזרקו כסא על המאמן שלהם רק העונה, נזכור גם את אוהדי בית"ר מהשבוע שעבר, לא נשכח את אוהדי מכבי תל אביב על שלל הרדיוסים שהם גורמים לקבוצה שלהם, ואתמול גם ראינו את אוהדי הפועל שעשו את מה שעשו (אני מצטער בפני אוהדים של קבוצות אחרות, שנפגעים אם לא הכללתי אותן).

אבל אתמול היה משהו אחר. אני חושב שיש חבורה של אוהדי הפועל שהתחילו להאמין לשטויות האלה שכותבים עליהם בכל מיני מקומות – שהם קהל טוב יותר מקהלים אחרים ברמה האנושית. אני לא חושב שזה נכון לא בגלל שאני בא לרדת על הפועל, אלא בגלל ששוב – רוב הקהל בכל מקום מורכב מאותם אנשים – לטוב ולרע. בשנים האחרונות הפועל הצליחה, אז הגיע יותר קהל, ואם הפועל תשחק לא טוב, יגיע פחות קהל. זה נכון בכל העולם כמעט.

אתמול זה היה נראה לי כמו משהו מאורגן. האופי של זריקת החפצים, הטיימינג שלהם, ההפסקה הפתאומית (לפחות של החפצים משער 5, זה שמעל חדרי ההלבשה), נראו כמו משהו שתוכנן. ואם הוא תוכנן, הרי שהוא השיג את מטרתו. אני רק מקווה בשביל אוהדי הפועל תל אביב, שהם מארגנים מישהו שייקח את הקבוצה הזו על עצמו.

ואגב, אם מישהו חושב שאני מצדיק משהו, אז הוא ממש טועה. זה היה גועל נפש, ומילא הזריקות חסרות הטעם של החפצים בסוף המשחק, הילדה שנפגעה ביציע של אוהדי מכבי תל אביב, זה היה שיא של גועל נפש. ולא, אני לא חושב שצריך לדון כאן באיזה עונש מתאים ובלה בלה בלה, אבל הנה מה שאני חושב שהייתי עושה, לו הייתי אלי טביב במקרה הזה והקבוצה שלי הייתה מקבלת עונש כספי: הייתי מושיב את מעט העובדים שיש לי מול הוידאו של המשחק אתמול, ואז מול אחת התמונות הפנורמיות של ההתאחדות, ומשווה תמונה לתמונה ושם לשם. ואז הייתי מגיש נגד כל אוהד כזה תביעת נזיקין.

ועוד משהו, אם אני כבר ממשיך את קו המחשבה הזה: הטענה העיקרית כנגד אלי טביב היא שהוא לא הכניס כסף עד עכשיו להפועל, והוא עדיין חי על הרווחים שהיו. אז איך בדיוק קנס או משחקי רדיוס יזיקו לו? זה ירד מקופת המועדון, הוא לא ישלם מזה שקל הרי. אבל שוב, אני אשמח לאחד המגיבים כאן שיסבירו לי את זה (באמת, לא בציניות).

4. יומיים לפני כן, במה שנראה כבר כמו היסטוריה עתיקה, היה רעש בנוגע למשחק השלישי המעניין של השבוע שהסתיים גם הוא ב-0:1 קטן, בנוגע לפנדל של בית"ר ירושלים. כל מיני אנשים בטוויטר שלי (אתם מוזמנים להוסיף אותי וליהנות מזיו מילותיי גם שם mcpross@ ) טענו שמדובר במכירת משחק של קרית שמונה, שהפנדל היה בכוונה, ועוד כל מיני דברים. לא ראיתי את המשחק, ראיתי את התקציר, ולא נראה לי שזה היה בכוונה. גם הבנתי שהאלופה שבדרך החמיצה כמה הזדמנויות מאוד טובות.

הלכתי ובדקתי מה היה סיבוב קודם מול בית"ר ירושלים, וראיתי שקרית שמונה ניצחה 0:1. גם הלכתי והסתכלתי על כמות ה-0:1 של קרית שמונה העונה, כולל ההפסד לבית"ר. תשעה משחקים מתוך 28. קצת פחות משליש. לא יודע, לא נראה לי שהיה משהו שונה במשחק הזה ספציפית, לפי הדיווחים שקראתי. בכל מקרה, מדובר בפער של 14 נקודות עם 27 נקודות בקופה.

ואחת בקטנה: נכון, הפועל פ"ת כבר ירדה ליגה ככל הנראה, אבל נראה שיש כמה קבוצות שהיא רוצה לקחת איתה למטה. הדרבי המלאבסי הבא הולך להיות רותח.

משנכנס מרץ מרבין בשמחה
מה עשית בקיץ הבא?

32 Comments

the x man 6 במרץ 2012

תיקון קטן :

את הכסא זרקו אוהדי נתניה על עטר במשחק בקריה אז ניצחנו 2-1 למרבה הפלא לא עשו להם כלום נו טוב הם קבוצה קטנה ומסכנה.

אוהדי מכבי זרקו על אלישע מוט פלסטיק שבכלל לא היה קרוב אליו בדרבי אחרי שאכלנו כבר שלישיות מהפועל ומשאלקה.

דרך אגב לגבי הפועל שמועות אומרות שהרבה מן הבלגן אתמול זה בגלל כ-30 אוהדי אולטראס מכל רחבי אירופה שנמצאים בברית עם אולטראס הפועל ובאו במיוחד אתמול. כנרא שרצו לבדוק שהכל בסדר עם בני בריתם מהפועל שאכלו מכות רצח בקרב המאורגן עם אוהדי לגיה ורשה סמוך למוסכי בלומפילד.

גם שלט השנאה הטהורה היה לכבודם.

עופר פרוסנר 6 במרץ 2012

צודק בקשר לכסא ולמוט – מרוב מקרים אני כבר מתבלבל.

עופר פרוסנר 6 במרץ 2012

וזה לא משנה אם היה קרוב או לא – זרקו, כשלא צריך לזרוק.

ארז N 6 במרץ 2012

אלימות זו אלימות, והיא מגונה בכל מצב. גם כשזה בא מקבוצתנו וגם מכל קבוצה אחרת. מסכים במאה אחוז שהפועל לא שונה בזה מביתר או כל קבוצה אחרת.

ולגבי התחבורה הציבורית – רעיון מבורך, הבעיה היחידה היא שרוב המשחקים מתקיימים בשבת..
אחחח אני עוד זוכר את הימים שהייתי עולה על קו 37 במוריה בשבת בצהריים ויורד על יד המרכז המסחרי השוקק של הקריה… רק בחיפה!

איתן 6 במרץ 2012

קו אחד היה רק למפונקים של מכבי. כאוהד הפועל הייתי יורד עם 37 להדר ומחליף אוטובוס לקריית חיים ליד הפלאפל בפינת החלוץ-נביאים.

ארז N 9 במרץ 2012

אכן זו היתה תחנת המעבר של שנות ה-80-90.. אבל בשבת אפילו שם הכל סגור.
בכל אופן, אתה כנראה מקדים את זמני, כי בימים של קו 37 שלי, הפועל שיחקה בקרית אליעזר (אם כי בליגה השניה….)

אזי 6 במרץ 2012

אני לא בטוח בקשר לזה שאתה אומר שהדרבי הזה הוא סתם משחק ולא ישנה כלום.
הרי רוב הבעיה של מכבי היא בראש.
השחקנים של מכבי הם בטופ הישראלי אחד-אחד (אמנם כולם בתקופות נוראיות, חוץ מאלברמן האמן, אבל כולם שחקני על ישראלים)
ואף אחד לא יצליח למכור לי שהטקטיקה של מכבי לא מספיק טובה כדי לנצח קבוצות תחתית בליגה.
מכבי מבוהלת מעצמה.
בתחילת המשחקת אתמול הראות שקופית שמכבי מקום ראשון בליגה בבעיטות לשער ולמסגרת, אבל מקום שביעי בכיבושים.
עכשיו שמישהו ינסה למכור לי שמכבי קבוצה לא טובה. זה הכל בראש.
אז אני מקווה שהניצחון הזה, שהיה מכוער כשלעצמו, ישחרר משהו בקבוצה הזו.
השמחה של השחקנים בסיום הוסיפה לתקווה שלי שמישהו ישתנה בראש שלהם עכשיו.

נ.ב.
כל מאמן שעבר במכבי והושיב את אלברמן על הספסל או ביציע, צריך לחטוף קנס כספי מאירגון המאמנים העולמי על כל משחק כזה.

טרנטה, אבל מרוצה 6 במרץ 2012

שתי שאלות:
1. כיצד בדיוק נפצעה האוהדת ביציע של מכבי? יש גרסאות סותרות. האם האבוקה / חזיז נזרקו מגג של אחד הבתים בסמוך?

2. האם הונפו אמש ביציעים האדומים עציצים עם הכיתוב "מני לוי" ?

ואני שמח שאהבת את הכינוי שלי. אני גם אוהב את המשחקים הקטנים שאתה עושה בו (אחריך, פלייאוף תחתון וכו'). זו מהותה של ההקנטה ואני בסדר עם זה. זה רק מראה שגם אתה הוקנטת :)

עופר פרוסנר 6 במרץ 2012

בוודאי, בוודאי. לכבוד הוא לי.

אין לי מושג האם היו עציצים ביציע עם הכיתוב מני לוי. אני מאוד מקווה שלא. מאוד מאוד מקווה שלא, זה די מחליא גם אותי, שאוהב מחאות יצירתיות. למה אי אפשר פשוט לצעוק כמו שאנחנו צועקים לערן לוי: תנו לערן שווארמה. בעיני קריאת האהדה הכי טובה שיש – אבל אני משוחד.

בקשר לפציעה של האוהדת – היה מי שטען שזה הגיע מאוהדי הפועל תל אביב, כולל אוהדי מכבי שפגשתי אחרי המשחק. לא יודע בדיוק מאיפה.

פרלה 6 במרץ 2012

אני דווקא אהבתי את אזכורי הקשר בין יהודה למלי לוי; בין קולאוטי לאחותו של שגיא שטראוס ומעל לכל את אותו גול מופלא של גרשון בסן סירו.

יוני 6 במרץ 2012

עופר, אתה כותב יופי. באמת.

אבל, אתה באמת חושב שבכל קהל יש את קבוצת האלימות שיש ב-4 ה"גדולות"? לדעתי לא. לדעתי, בגלל שיש שם המון אנשים, יחסית, קל לכנופיות אלימות להתחבר לזה. לא תראה אלימות מטורפת כזו במשחקים של הכח רמת גן, וגם לא במשחקים של הפועל פתח תקווה אהובתי. א"א להגיד שאלו רק 2-3 אחוזים מהאוהדים. כי, מתוך ה-5000 שהיו בראש הזהב בשבת, ויצאו כולם מדוכאים עד עפר, לא היו 100 שחלמו לרגע לעשות מה שעשו מאות בבלומפילד.

לא בכל כיתה יש ילד מופרע, ולא כל מופרע כיתתי דומה למה שיש בכיתה המקבילה. אני מתבייש להיות אוהד הפועל ת"א כדורסל.

יואב 6 במרץ 2012

עופר,
מסכים עם הפוסט עם הסתייגות אחת-הטענה היחידה ששנשמעת כלפי מיטש היא שהוא לא! ממנה אנשים שינהלו.לא קיימת שדרת ניהול במכבי.יש דובר, נציג בעלים ומנהל קבוצה.והברדק חוגג. במקום מנוהל ומתוקתק, לא יכולה להתקיים תופעת מדוניאנין(שמקלל את מאמנו השלישי בשנה וחצי).

אהוד 6 במרץ 2012

אני בחיים לא ארצה שהקבוצה שלי תפסיד (מכבי חיפה) אבל… כל מיני אנשים שואלים למה אנחנו לא מוותרים על העונה ונותנים לצעירים לשחק, כמו רוזנבאום במקום סיידו שאני ממש רוצה שיצליח אבל זה פשוט לא זה עם עוד מקבץ של מסירות לא מהעולם הזה, אבל המועדון רוצה לסיים במקום השני שנהיה מאוד בר השגה לאור מה שקורה בשישה שבועות האחרונים. אני רוצה אירופה, וזו צריכה להיות השאיפה, תמיד דרך הליגה כי הגביע זה סתם בונוס, לא מפעל שאני ממש מחבב באף ליגה. בכל מקרה, יש מצב מאוד טוב לדעתי שאם משיגים את הכרטיס לאירופה ומסיימים שני או שלישי, אז אלישע נשאר. והוא לא צריך להישאר, למרות הסימפטיה.

Sooner 6 במרץ 2012

עופר אתה חושש מהמפגש עם הפועל בשני? מי פייבוריטית לדעתך?

עופר פרוסנר 6 במרץ 2012

אני חושש. יש לזה שתי סיבות עיקריות: קודם כל, מכבי לא ניצחה העונה לדעתי שלושה משחקים ברצף. הסיבה השנייה היא שאובייקטיבית, הפועל שיחקה כדורגל טוב ביום שני.

מצד שני – הקבוצה באה בלי טועמה ובלי ידין, ומאזן החוץ של הפועל לא משהו בלשון המעטה.

אני לא יודע מה לחשוב, זו האמת.

ראסול באטלר 6 במרץ 2012

מה שיפה שכולם מתעסקים בענייני בית"ר הפועל מכבי מי יותר מגעיל
מי יותר אלים ההוא שם מטען ההוא צייר צלב קרס או ההוא נישק ערבי
הדבר היחיד שצריך לעניין הוא איך לעזאזל זורקים את הכולירות
האלה לצינוק לצמיתות. זה גם לא כל כך מסובך. במקום לשלם לפרננדז
תשע מאות אלף יורו לשעה מכספי ציבור אי אפשר להקצות קצת משאבים לאיתור הקופים האלה, שיפוט מהיר ושנת התאווררות בכלא קציעות.
אה, מיסטר לוזון, אתה מקשיב?

ג'מאריו מון 6 במרץ 2012

צודק ראסול. רדיוס ו/או הפחתת נקודות ו/או קנס כספי ו/או חומוס צ'יפס סלט לא יעזרו פה.

פרלה 6 במרץ 2012

בשביל לשבת שנה בכלא בארץ צריך עבירות הרבה יותר קשות מסתם התפרעות באיצטדיון

ברוך 6 במרץ 2012

אתה טועה ובגדול. ברור שנמני יודע מה הבעיה במכבי, הוא יצר אותה!

מתי 6 במרץ 2012

בשביל הפוסט העתידי על תחבורה ציבורית למגרשים: ללוד מגיעים בטקסי ספיישל עד הכספומט. לאצטדיון רמת גן אפשר להגיע במנהרת הזמן. לאצטדיון הי״א אפשר להגיע בקו 11. לאצטדיון בבאר שבע אפשר להגיע עם הנרקומן מהתחנה המרכזית שתמיד צריך עשר שקל להגיע לבאר שבע. לאורווה אפשר להגיע עם סוס. למושבה עם טרקטור. לקופסא עם אוטובוס שהורכב על ידי חברת ה׳ארגז׳. לבית שאם אפשר להצטרף לגרי אקשטיין להליכה, גם לקיסריה אפשר להצטרף לחנה סנש להליכה אבל אין שם אצטדיון כדורגל זה רק אם רוצים לשחק גולף. ולבלומפילד…. אם אתם אוהדי הפועל תל אביב , מצטער להודיע לכם שאין לכם למה להתאמץ להגיע. יש לכם רדיוס.

חוץ מזה היום התקשרתי ללאן לברר אם יש להם כרטיסים להופעה בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות ביום רביעי. נראה לי זה הולך להיות ההצגה הכי טובה בעיר. חבל. זה כבר סולד אאוט.

ג'מאריו מון 6 במרץ 2012

תגיד, לגבי הנרקומן מבאר שבע, ההוא עם העשר שקל.
הוא עדיין עובד? כשהייתי חייל בקורס מ"כים בביסל"ח לפני 18 שנה הוא היה חזק בעניינים.
דרך אגב, הוא לא היה אמור להגיע כבר לסכום הדרוש במשך כל התקופה הזאת?

פרלה 6 במרץ 2012

לסמי עופר ארינה עם אניה של צים

דודו טסה 7 במרץ 2012

לאיצטדיון של ראשון בסופרלנד עם רכבת הרים

מיקי פל 7 במרץ 2012

לדוחא עם בט"שית

שושיק שני 7 במרץ 2012

לוסרמיל על גמל

עופר פרוסנר 7 במרץ 2012

אתה יודע – אתה יכול לקרוא לעצמך כל פעם באותו שם. אני לא אעלב

דודו זר 7 במרץ 2012

עזוב – אני מתוסבך עם עצמי…..
סיפור ארוך

פלה קוטי 7 במרץ 2012

וואלה. גם אני.

אפריים 7 במרץ 2012

למיטב הבנתי, העניין של 'לפגוע בכיס של אלי טביב' זה המצאה עיתונאית שמשוחזרת בצורות שונות. החל מ-'יכול להיות שאוהדי הפועל ניסו לפגוע בכיסו של הבעלים?' כתהייה וכלה ב- 'אוהדי הקבוצה טוענים כי מאחורי השלכת החפצים עומד הרצון לפגוע בבעלים מולו הם מוחים' כאמירה חסרת כל תוכן המובאת על-ידי עיתונאים כדי ליצור תחושה שהם באמת דיברו עם אוהדים ולא סתם כותבים קונספירציה.
ובצורה יבשה- את הקנסות שהמועדון יקבל יכולים להחזיר בקלות עם קנסות לשחקנים. במידה ויהיו משחקים בלי קהל מדובר ברווח של ממש- ההכנסות ממנויים כבר קיימות וכאשר לא צריך לשלם לסדרנים ומשטרה אז ההוצאות על המשחק גדלות וכך גם סך-כל ההכנסות (מכיוון שההכנסה ממכירת כרטיסים לקבוצה האורחת שולית במצב הנוכחי).
מעבר לכך, כמו שציינת, הכסף יורד מקופת המועדון. לטביב זה כנראה לא ממש אכפת. אותו מעניין הכסף שיקבל ממכירת הקבוצה. אוהדים עם טיפה שכל מבינים את זה.

והתחושה הייתה של התרת כל רסן. בדיוק ההפך ממשהו מאורגן.

קורא 7 במרץ 2012

הפנדל מיותר כי מיותר לעשות עבירה על יואב זיו בכל חלק של המגרש בכל שלב. צריך פשוט לחכות בסבלנות שהכדור יגיע לקבוצה שלך

עיתונאי 7 במרץ 2012

הטענה של המגיב אפריים וגם של אלי טביב עצמו לפיה קנסות ורדיוסים לא יפגעו לו כיס, אלא אך ורק בקופת המועדון – מעידה על ניתוק וחוסר הבנה של מה שקורה.

קופת המועדון נחלבת כרגע ע"י אלי טביב, בדרכים חוקיות יותר וחוקיות פחות.

2 נקודות למחשבה:
A. התרוקנות קופת המועדון = פחות כסף לגנוב
B. התרוקנות קופת המועדון = שווי הקבוצה במו"מ מול רוכש פוטנציאלי צונח למטה

Comments closed