יצחקי. כדורגל ישראלי באמצע היורו

הבלוג מצליח למצוא כדורגל ישראלי בזמן היורו

מכבי תל אביב הייתה חלק מהקבוצה מובחרת של מועדונים (ליברפול ודאלאס קאובויז נמצאות שם איתה) שהיינו מחכים לראות איך הם נבנים בקיץ ומתרסקים בחורף (ולפעמים כבר בסתיו אם אנחנו ברי מזל). אבל אתמול הם הודיעו על שחרורו של ברק יצחקי.

הדבר שהכי הפתיע אותי כל פעם שקראתי על ברק יצחקי היה תמיד ההקדמה לשמו: "קפטן מכבי תל אביב, ברק יצחקי".  אולי אלו הפציעות המרובות, מבנה הגוף ה-"אלי אברבנלי" שלו או מערכת היחסים המרתקת עם אלירן עטר, אבל עצם העובדה שבמכבי תל אביב ראו לנכון למנות את מספר 9 לקפטן הייתה מוזרה בעיני.

אבל הדבר המעניין יותר בשחרור הקפטן, הוא איך שהדבר נראה מבחוץ: כמו שיאו של התהליך שהחל עם הפיטורין של אבי נמני. העובדה שיצחקי שוחרר, כאשר עדיין יש שלוש שנים יקרות מאוד בחוזה שלו, מעבירה מסר חשוב לשחקנים של המאכזבת הסדרתית: אף אחד לא מוגן.

גם התזמון של הפעולה גאוני – אמצע היורו, כל הכדורגל הישראלי נדחק לעמודים האחוריים במוספים, לכותרות הנמוכות יותר באתרים, למאחורה של תת המודע של צרכני הספורט הישראלים. זה לכאורה לא מעניין אף אחד. הדבר היחיד שפחות מעניין מהשחרור שלו הוא היעד הבא שלו.

אבל ניחא, אני לא אוהד של מכבי תל אביב, אז אולי אני טועה. אז שאלתי את טל בן יהודה, שכן אוהד אותם, מה הוא חושב על העניין. התשובה שלו הייתה: "הדבר הכי טוב ששמעתי כל הסוף שבוע, יום שמח להרבה אוהדים צהובים". אתה כנראה עושה משהו לא נכון, אם די הרבה אוהדים של הקבוצה שלך שמחים שאתה עוזב.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

(הסבר: http://one.co.il/Article/201368.html)

"ככה זה בכדורגל, לפעמים הקבוצה הטובה יותר מנצחת"
יורו (9). פולין-צ'כיה. ההרכבים

91 Comments

B. Goren 16 ביוני 2012

עופר, אני אהיה קצת יתר מסויג מטלב"י. זה היה צעד מתבקש אך מכבי לא הצליחה עם עוד רכש יקר ואני מתקשה למצוא כאן משהו שמח. בוא נאמר שטוב שמתקנים את הטעון תיקון.

ערן 16 ביוני 2012

להיקלע לתבנית ה"מכבי לא הצליחה עם עוד רכש יקר" זה בדיוק כמו להיתקע בשבלונת "מכבי היא בית קברות לחלוצים". יש רוח מסוימת במועדון, בין אם אוהבים אותה ובין אם לאו, ורכש יקר לא נכשל מפני שהוא יקר אלא מפני שהוא לא מתאים. אף פעם לא הבנתי את העלויות המטורפות של ברק יצחקי, בעיקר בסטנדרטים של הליגה הישראלית, אבל גולדהאר היה זה שהעלה את הרף, וגם הוא מתחיל להבין שזה לא עובד ככה. גם הוא יודע שמכבי יכולה להצליח עם רכש יקר במידה והרכש היקר הוא גם שווה משהו על המגרש.

חיימון 16 ביוני 2012

גם אני לא אוהד מכבי והטור שלך באמת ממקם את זה בתוך ים של כדורגל אירופי משובח ולכן זה מרגיש כמו טיפה קטנה ומלוחה… קצת מבאס שלאט לאט נעלמות לנו 'דמויות' מהכדורגל, כאלה שלא משנה את מי אתה אוהד אתה נושא את עיניך אליהן.. אולי זה בגלל שאני מתקרב לגיל 30 וקצת יותר קשה לרגש אותי אבל אתה מצפה שלפחות הקפטן, לא משנה של איזה קבוצה, יהיה משהו שאת מתעכב עליו אולי אפילו מעריץ, למרות שהוא לא מהקבוצה שלך.. איך ברק יצחקי נהיה הקפטן של המוסד המפואר הזה? אני לא יודע מה קורה בחדרי ההלבשה.. בטוח שלא בזבזתי עליו שניות מיותרות בשנים האחרונות. אבל זו דוגמה קטנה לחסך האדיר של הכדורגל שלנו. מעבר לכל הבעיות, אני מדבר על זה שאין לנו פרסונות – שחקנים שאוהבים את המשחק יותר מאת עצמם. חסר לי. בניון וברקוביץ' ונמני ובנין.. ואני בכלל גדלתי על איתן בודניוק ואפילו חזי שירזי שעם כל הסלידה היה חתיכת פרסונה של המשחק. מבאס אותי

קובי 16 ביוני 2012

מזדהה לגמרי

D! בארץ הקודש 16 ביוני 2012

ויש אומרים ההחלטה הכי טובה של מכבי מאז שחרור קשטן.
ואני אומר – ברוך שפטרנו. אין לך מושג כמה נורא זה לקרוא את צירוף המילים המוזר הזה. אולי הקפטן הכי פחות ראוי וקשור בתולדות המועדון.

ולעניין החלטה מצויינת ללא קשר לתזמון או שלא. החלטה שאומרת יש פה בעל הבית ולא חשוב כמה עלית לנו השאלה היא מה תוכל לתרום לנו.

jk 16 ביוני 2012

הגיע הזמן.
כל מי שצפה בברק יצחקי של השנתיים האחרונות ראה שחקן איטי, שמן, לא חד, לא בכושר ונוטה לפציעות. אי אפשר היה להתעלם מזה.

פתאום הגיע ג'ורדי קרויף והביא איתו חבר, אוסקר גרסיה. השניים ישבו, צפו ב-10 דקות של ברק יצחקי וראו את מה שכולנו רואים כבר שנים. השניים, שמבינים בכדורגל קצת יותר מהאוהד הממוצע, התחילו לשאול שאלות לגבי יצחקי. כמה הוא מרויח? בן כמה הוא? מאיפה הוא הגיע? ולאן הוא הולך?

ואז הם שמו לב לעוד משהו קטן, סרט הקפטן שעל ידו. ברגע זה גם נענו כל השאלות. השניים הבינו שמדובר בכוכב הקבוצה ופשוט לא האמינו. הם לא האמינו איך שחקן שמן, איטי ולא בכושר, שעל הרגלי העבודה הקלוקלים שלו יש סיפורים מפה ועד הודעה חדשה, הוא כוכב הקבוצה. מי לעזאזל חשב לשלם לו כל כך הרבה? ועוד לתת לו את סרט הקפטן, המנהיג, זה שכולם נושאים אליו מבט.

אז ישבו השניים עם מיץ' הקנדי, והבהירו לו שבכל שנותיהם בכדורגל לא נראתה קבוצה מצליחה שהכוכב שלה, זה שאמור למשוך אותה למעלה, לא מתנהל כמו מקצוען, ובטח ובטח שלא מספק את הסחורה. ואז גם מיץ' נזכר. בכל הבעיות שיצחקי עשה לו, בכל הפציעות, בכל הויכוחים עם איוניר (שהעז לדרוש ממנו לרוץ ולעשות הגנה).

אז הם ישבו, וככה, פתאום, בכוח, באו לברק ואמרו לו: "חביבי, אתה משוחרר. לך הביתה, נשלם לך את הכסף. רק חשוב שתבין שאם ברצוננו להיות מקצוענים, אין אצלנו מקום לשחקן כמוך".

תמיד נהניתי לראות את מכבי מתרסקת באיזור נובמבר-דצמבר. חיכיתי לזה כל שנה, ידעתי שזה יבוא ונהניתי מזה בכל פעם מחדש. השנה, בעיקר בגלל המהלך של יצחקי, אני חושב שיש להם סיכוי אמיתי.

ואם יבוא עוד כישלון, זה לא שעם יצחקי הדברים היו נראים יותר טוב. לפחות עכשיו יש סיכוי קטן שדור מיכה וחבריו לא יצטרכו ללמוד נימוסים והליכות מעוד כישלון ישראלי, "קפטן" המעז לקרוא לעצמו שחקן כדורגל מקצועני.

דורון 16 ביוני 2012

פרוסנר, אני מכיר די הרבה אוהדי מכבי (ובמקום זה נהוג לכנות אותם אוהדי מכבי ת"א) ואף לא אחד מהם מצטער על הצעד, רובם מברכים עליו מאוד.

וכמו שאמר מישהו: שני רגעי אושר הביא ברק יצחקי למכבי: עם החתמתו, ועם לכתו, ואידך זיל גמור.

חיימון 16 ביוני 2012

רק בכדורגל החלטות שעולות כל כך הרבה כסף גורמות לרגעי אושר…

ערן 16 ביוני 2012

ורק בכדורגל הישראלי החלטות שעולות כסף גורמות לאושר גדול יותר מאשר אירועים במשחקים עצמם…

MOBY 16 ביוני 2012

יכול להיות שהצהובים הופכים שוב למועדון?
היריבות הישנה תשוב? או שזה עוד קיץ נוסף של נסיונות?

MOBY 16 ביוני 2012

ושלא יחשבו להשחיל אותו את סוכנו ואת הפמלייה אלינו.

יואב 16 ביוני 2012

החלטה כבדת משקל כזאת בוודאי לקחה בחשבון את כל הפרמטרים.
מיטש בוודאי לא חשב שאנשים יכולים כך לזלזל בכסף שלו.זה בטח ישב לו על הלב הרבה זמן. אתמול הוא הגיב.

יורדי ואוסקר בוודאי נתנו את הזוויות המקצועייות והם אלה שצריכים לספק פתרונות.יש לי את ההרגשה שהם מכירים את מכבי(ועוקבים אחריה) יותר זמן ממה שבאמת נותנים להם.
מי יודע מי יבוא? לאף אחד אין מושג.
הודעה לאקונית לתקשורת וזהו. אין סאגות מתישות וברברת מיותרת.
איפה יצחקי ישחק זה הכי פחות מעניין. את אוהדי מכבי צריך לעניין מי ישחק אצלם.
צריך להפסיק לפחד מהפחד.

אני תמיד אומר-מכבי צריכה ללכת לשוק המקומי רק בשביל שחקנים מיוחדים באמת. ברק(וגם אלירן אגב) הוא שחקן כזה וגם היום ובדיעבד אני שלם עם ההחתמה שלו יותר מאשר עם רוב ההחתמות של אותו קיץ.אף אחד אז לא ידע את מה שהוא יודע היום.

לקחת מקום שישי בליגה הזאת ולסיים אחרי קבוצות כל כך פחות מוכשרות-אפשר גם עם הנוער מחוזק.או שמיני. זה לא ממש משנה.
הוא לא -קלינגר, אבי כהן הירושלמי, בנין. אני מדבר על שחקנים מקומיים(לא שחקני בית) ששידרגו את הקבוצה ביג טיים. הוא כנראה לא שם- לא בקראקטר. וחבל שזה כך אבל זה המצב.
ברק קיבל את סרט הקפטן ממיטש(אם אני לא טועה). זה לא הביא את התגובה הרצויה. אולי ההפוכה.
קשה לצאת עם זה למלחמה. זה גם לא נכון.

ג א ל , דור, מואנס, ורד, ריף, מושיקו , רועי, דהן זה אחלה חומר גלם לעבוד איתו.

Tal 16 ביוני 2012

עכשיו רק נותר לחכות שיצחקי יזמין שעה בפריים טיים של ערוץ הספורט ויודיע שהוא לוקח את כשרונו חזרה לבית"ר ירושלים.

כמה עצוב ששחקן שהגיע בקול תרועה גדול עוזב בקול ענות חלושה.
מצד שני, כמה משמח שבמכבי עובדים נכון, וכשהתהליך נכון – בסוף יהיו גם תוצאות. אשרינו שזכינו לבעלים מקצועי ותכליתי כמו מיץ'.

איתן בקרמן 16 ביוני 2012

זה הרבה יותר מיחסי עלות-תועלת, הזויים בפני עצמם. יצחקי הוא שכונה, כמו שאלירן עטר זה שכונה, כמו שנימני היה שכונה בכל התפקידים שלו.

אתה יכול להחזיק בקבוצה שחקן אחד כזה, מקסימום, ובתנאי שהוא באמת תותח.

ברצלונה זה מועדון ששחקן כמו זלאטן לא הסתדר בו, ולא במקרה. גם אם במגרש עצמו יצחקי היה שחקן מפרגן, זה לא הטיפוס שמועדון כדורגל כמו מכבי ת"א צריך.

זאת החלטה חכמה ואמיצה, כנראה גם יקרה, אבל אם רוצים לארגן שם משהו איכותי, אין מקום לפרסונות מהסוג הזה. אני לא אתפלא אם גם עטר לא ימשיך שם יותר מדי (אלא אם יפתיע וייעשה בנאדם).

D! בארץ הקודש 16 ביוני 2012

על עטר עוד אפשר (אולי גדול) לעשות כסף חזרה. על יצחקי בטוח שלא.

יואב 16 ביוני 2012

איתן,
אז זלאטן לא הסתדר בברצלונה. אבל הוא הסתדר מצויין בכל מקום אחר והסיבה היא-אחד מגאוני הכדורגל הגדולים שהמשחק הזה ידע מאודו. זאת עדות לעוצמת ברצלונה(מלאת כישרון והארד קור שחקנים מגובש מאד). אגו בכדורגל הוא לא דבר רע. אנחנו עדיין מדברים על שחקן מיקצוען, שעובד קשה במגרש ושומר על חיים ספורטיביים כי אין דרך אחרת לשרוד ברמה הזאת.
אין לזה קשר למה שקורה בישראל.

יואב בורוביץ' 16 ביוני 2012

גנבת לי את המילים

יואב בורוביץ' 16 ביוני 2012

הכוונה היא לטוקבק של בקרמן שמבטא באופן מדויק להפליא את דעתי בנושא.

כסיפוביץ 16 ביוני 2012

אני לא מבין באיזה תחום ספורט הפוסט עוסק?

מצטער אבל אלו ההשלכות שאתה חולה כדורגל ויש יורו…

שלומי 16 ביוני 2012

שחקן מצוין אבל אין מה לעשות הוא לא נתן מספיק בשביל מכבי גם לא הייתה לו ההזדמנות אבל חבל להשאיר אותו במועדון כזה על סמך ההיסטוריה והרזומה שלו… הוא כבר בן 28. וזה טוב לפרק את המחנה הזה שהעיף את איווניר, שהשחקנים האחרים יתעוררו על החיים שלהם ושיבינו שאם הם לא יתחילו להתנהג קודם כל כמו בני אדם ואח"כ כמו שחקני כדורגל במועדון הכי מפואר בארץ הם לא ישארו שם פשוט ומשם הם יכולים רק לרדת!

pooshkash 16 ביוני 2012

מה הבכי ומה הנהי?…. ברק יצחקי חי על הברק שהיה אי אז, וכבר איננו. בשנה האחרונה ראינו שחקן כבד שלא הצדיק את עלותו. אז מכבי שחררה אותו לדרכו. כאן מייללים כאילו שלחו אותו לדרום סודאן…

עופר פרוסנר 16 ביוני 2012

שמע – אחלה של תגובה לא קשורה. תבורך.

מכביסט ותיק 16 ביוני 2012

לא שיקול מקצועי ולא נעליים. יצחקי שחקן טוב מאוד אבל אירגן וניהל הפיכה במכבי נגד איוניר. נראה לכם שזוג זרים-גרסיה קרויף- היה מוכן ששחקן כזה ישחק אצלם? הם יודעים שביום שהם ישימו אותו על הספסל יתחילו הדלפות.
נמני הרס אותנו במשך 10 שנים ולאחר בעיטתו השאיר אחריו ירושה של כמה שחקנים שהינם בדמותו וצלמו- כאלו שדואגים לסטטיסטיקה של עצמם ולמשכורת.
ניקוי המועדון וחינוכם של אלו שנשארו.
אם גולדהר היה מקשיב לאיוניר ולאופר היה אפשר לעשות משהו כבר בשנה שעברה.

תולעת 17 ביוני 2012

האשם תמיד.
אגב, גם אלברמן עדיין לא חותם, בגלל נימני. וחן עזרא הולך לחתום בחיפה. הרס אותנו.

צור שפי 16 ביוני 2012

ההנהלה החדשה מראה שהיא טובה בקטע של מי לא צריך לשחק. עכשיו היא צריכה להראות שהיא טובה גם בקטע השולי של מי כן צריך לשחק. מכל מקום, ועד כמה שהדבר קשה לי כאדום, נדמה לי שהצהובים יכולים להיות אופטימים ושיהיה צורך לפרגן להם העונה.

אנונימוס 17 ביוני 2012

אין ספק, מדאיג למדי :)

DAHANC 16 ביוני 2012

יצחקי שחקן שעבר פציעה שאם אתה בעל אופי מיוחד הסיכוי שתחזור ל70 אחוז

מהיכולת הקודמת שלך טובה…אבל אין לו כנראה את האופי הזה ,ולראיה

היכולת …מהלך מבריק ומושלם ועכשיו הלאה לקולאוטי , זיו , מדוניאנין

ןלכול אלה שעשו את העונות האחרונות בראשות אבי נימני שחקן ענק ומאמן

מנהל עלוב ביותר שגזר קופונים על גבי האוהדים המסכנים…ולראיה המקצוע

שבחר ממחיש יותר מכול את הכישורים שלו…!!!

כאוהד מתוסכל , נותר לקוות שהמהלכים הבאים יניבו את החלום האמיתי

להביא את הקבוצה שלנו למקומות ולמחוזות שאנו האוהדים היינו בעבר הלא

רחוק…אז פורצה מכבי פורצה…

שלו 16 ביוני 2012

יש לי תחושה שכל השחקנים ״הותיקים״ ישוחררו, יביאו חמישה זרים לשדרת התפקידים במגרש, וסביבם ישתמשו בשחקני בית שירצו לרוץ.
אין בזה שום סגירת חשבונות, עסקים נטו.
יצחקי ועטר טובים לאתרי רכילויות לא למיקום בטבלה.
הם זלזלו במקצוע שלהם באוהדים ובקבוצה.
בתור צהוב זה נראה כאילו משהו לוקח אחריות ומשהו נותן אותה.
בסוף חבל על איווניר.

אזי 16 ביוני 2012

אי אפשר להגיד שאני שמח, אבל בטוח שלא עצוב.
הייתי שמח כשהחתימו את בוזגלו, הייתי יותר שמח כששיחררו אותו
הייתי שמח שהביאו את נמני, ולא היה מאושר ממני כשהוא עלה על טיל
הייתי שמח כהחתימו את יצחקי.. עכשיו אני אדיש..

יצחקי הוא חתיכת מזל רע. הוא כן היה שווה כל שקל כשהחתימו אותו. ה20 דקות ההן נגד חיפה עד שהוא נפצע בעונה שעברה היו 20 דקות הכדורגל הישראלי הכי טוב שיצא לי לראות.
מאז הוא לא חזק מהפציעה. וחבל.

ההודעה הראשונה ששלחתי לחבר שהודיע לי ששחררו את יצחקי
"מה שבטוח, שאין לנו מאמן ישראלי"

שי 16 ביוני 2012

כאוהד מכבי חיפה ההחלטה הזאת מדאיגה יותר מההחלטה להחתים את יצחקי

אזי 17 ביוני 2012

תפשפש בזיכרון ותחפש את 20 הדקות שלפני שהוא נפצע במשחק במחזור הראשון נגדכם בעונה שעברה.
אם יצחקי לא נפצע, נראה שעד היום לא הייתם עוברים את החצי.

אני לא חושב שההחלטה הזאת צריכה להדאיג או להרגיע מישהו.
בפראפרזה, ולהבדיל אלפי הבדלות…
עוד יום בהיסטוריה של מכבי תל אביב…

פראליה 17 ביוני 2012

אם אתה זוכר כ"כ טוב את הרגע הזה אתה בטח זוכר גם למה נפצע, נכון?

אזי 19 ביוני 2012

כי קולמה לקח לו כדור בברוטליות כמו תמיד והוא סובב את הברך אם אני לא טועה..
אני לא סגור לאן אתה חותר…

amitpros 16 ביוני 2012

מקצועית-מגיעה ליצחקי הנחה כי הקריירה שלו במכבי תל אביב מנוחסת בצורה קשה.להפיצע בערך 20 דקות במשחק הראשון זה לא דבר שרואים כל יום.
מצד שני-אם הבחור הוא גורם שלילי,ולפי מה שאני מבין הוא חתיכת גורם שלילי, ומתסיס את חדר ההלבשה,הרי שטוב עשתה מכבי תל אביב שזרקה אותו.
בגלל שמכבי תל אביב תשלם לו את המשכורת, אני מניח שהוא יחזור לביתר,ויוכל להמשיך שם יופי את השכונה שלו.

יניר 17 ביוני 2012

זו החלטה של אליפות,
כולם ירוצו כמו משוגעים, אף כלב לא ידליף ,הצעירים יבינו מי בעל הבית והעסק ידפוק כמו שעון

הגולנצ'יק 17 ביוני 2012

תודה על הניחוס.

yavor 17 ביוני 2012

האם מישהו מהמעורים יכול לפרט מיהם אותם "ותיקים" שעושים כל פעם את המוות למאמן כזה או אחר?

הגולנצ'יק 17 ביוני 2012

אין מישהו שבאמת מעורה, חסר אינטרסים ויכול לפרט מי היו המורדים בחדר ההלבשה. אני חושב שרוב האוהדים ניזונים משמועות, אווירה וקצת ממה שמצליחים לקלוט בפורומים של האוהדים ובאימונים (מי מהאוהדים שהולכים לאימונים). כנ"ל גם עיתונאים שמקבלים את המידע ממספר שחקנים מסויימים ולכן גם המידע הזה כנראה לא אמין באופן מלא.

לפחות לפי הדעה הרווחת בקרב האוהדים (ויש כאלה שיחלקו עליי) הקבוצה שהשתלטה על חדר ההלבשה כללה את יצחקי ועטר שגיבשו סביבם את הצעירים מושיקו לוגסי, ברק לוי ויש שיאמרו גם אלירן ג'ורג' (עוד ששיחק בנוער) ודור מיכה.
לא יודע אם זה קשור, אבל במשחקים האחרונים השלישיה של יצחקי, עטר ולוגסי עלו למשחקים עם אותם נעלים (כתום זרחני) ויש שיאמרו שבעיקר מסרו אחד לשני.
מנגד לדעה הנפוצה הזו הגיע הראיון עם שרן ייני (ואביו הזמר) שם הוא אמר שחברו הטוב ביותר הוא עטר. מה שקצת שובר את התיאוריה.

אזי 17 ביוני 2012

ייני ועטר!?
אני לא חושב שהם בכלל דוברים את אותה השפה…

ממבט על עונה שלמה, עטר מוסר את הכדור באחד משני מקרים
או שהנמען הוא יצחקי, ואז הוא מוסר ללא תנאי
או שיש ללוגסי מצב לבעיטה בשמאל מ20-25 מטר

מעבר לזה, לסחוט ממנו מסירה זה חלום דהוי

יואב 17 ביוני 2012

ייני אכן אמר בראיון שהגולנצ'יק הזכיר שאלירן הוא חברו הטוב בקבוצה.

תולעת 17 ביוני 2012

לאלירן יש יותר בישולים מכל חלוץ אחר בליגה, אז אולי כדאי שתחליף תקליט.

אזי 19 ביוני 2012

תולעת, זאת בדיוק הבעיה
עטר הוא שחקן של סטטיסטיקה.
הוא מוסר אך ורק במצבים של 100% גול כי הוא רוצה את הבישול על שמו.
ליצחקי הוא ימסור בכל מצב
ליואב זיו הוא גם מוסר באגף שמאל כי הוא יודע שהכדור יחזור אליו בדאבל פס

אני כן רוצה את עטר בקבוצה כי אני מאמין שאפשר להוציא ממנו המון.
אבל אי אפשר להתווכח שיש שחקנים שהוא מוסר להם יותר וכאלה שכמעט בכלל לא.

תולעת 19 ביוני 2012

אז בישול נחשב לפרגון רק אם הוא לא גוזל ממבשל השער הבקעה בטוחה?

מהזיכרון ובלי לפשפש באינטרנט יותר מדי, עטר בישל השנה לדבור, קהת, יצחקי, מדוניאנין, קונאטה וייני, כך שגם התיאוריה על מוסר לאחד ולא מוסר לאחר היא פשוט לא נכונה.

עטר החליף תקליט בסביבות נובמבר והפך לשחקן שמוסר המון (כאמור, הכי הרבה בליגה מבין החלוצים) ולעיתים שלא לצורך. ואם עטר החליף תקליט, גם האוהדים יכולים.

אזי 19 ביוני 2012

יודעת מה, אני הולך איתך..
אליפות, אפשר לקבל בבית הזה??

תולעת 17 ביוני 2012

גם זה שמואנס הבקיע ארבעה שערים בחמישה המשחקים האחרונים קצת הורסת את התיאוריה הזאת.

הגולנצ'יק 17 ביוני 2012

אתה מתכוון לחמשת המשחקים שיצחקי לא שיחק בהם ?

שמפרקים את המשחקים לסטטיסטיקה (ואני לא ממש אוהב שעושים את את זה בכדורגל) אז במהלך כל המשחקים בליגת העל.
יצחקי הבקיע בממוצע כל 219 דקות על המגרש, עטר כל 209, קולאוטי דרך אגב מתקרב להבקעה כל 180 דקות. וזה מבלי להזכיר את 731 הדקות הרצופות שעטר העביר על המגרש בלי לכבוש שער.

תולעת 18 ביוני 2012

אני אוהבת סטטיסטיקות מאד, ולא הבנתי איך מה שכתבת קשור. יצחקי לא שיחק בשניים מתוך החמישה, והכוונה הייתה שזה הורס את התיאוריה שעטר (כאמור, החלוץ עם הכי הרבה בישולים בליגה – כולל שניים של פרגון נטו למואנס) ולוגסי לא מוסרים למי שאינו יצחקי וההיפך.

הגולנצ'יק 18 ביוני 2012

איך מה שכתוב קשור ?
זה אומר שב27 המשחקים שקולאוטי שיחק רק בעשרה את כל 90 הדקות ובאחרים הוא תמיד נכנס אחרי הדקה ה60 או הוחלף עד דקה 55 ועדיין, למרות שיש הרבה משחקים שבהם נכנס לעשר, עשרים, שלושים דקות והוא עדיין מבקיע בממוצע שער PER דקות הרבה יותר מיצחקי ועטר.

הססטיסטיקה גם אומרת שיצחקי שיחק 90 דקות רק בתשעה משחקים, זה מביך למי שאמור להיות שחקן כמו שמדברים עליו.

תולעת 18 ביוני 2012

אבל מה זה קשור לתיאוריה על מי מוסר למי?

הגולנצ'יק 18 ביוני 2012

זה לא קשור למסירות.
זה קשור לזה שאני חושב שכל מאדיריו של עטר טועים.
מדובר בשחקן עם כישרון במידה מספקת לליגה הישראלית אבל באופן כללי הוא כדורגל בינוני ביותר.

שלא לדבר שנראה שמבחינה חברתית הוא לא מתאים לשום קבוצה.

פראליה 17 ביוני 2012

יכול להיות שלאט מדי לטעמם של האוהדים, אבל נראה שהתהליכים שהתחילו בקרית-שלום לא מזמן יעשו להם רק טוב בטווח הארוך –

זה התחיל כמובן בהתנערות מנמני שסירס את המועדון שנים.

זה ממשיך בטאטוא של יצחקי. בוא לא ניתמם, רב רובם של בני-האנוש נתונים לתיקון ולשיפור עם הזמן. הסוג הזה לא נמנה עליהם ושכ"א יתן לעצמו את ההסבר למה זה ככה לגביו. (חבל לפתוח דיון לא קשור על גזענות ולאומנות).

את האוהדים שלהם יהיה להם קצת יותר קשה להחליף בטווח קצר משלושים שנה וזו נשארה הבעיה הגדולה ביותר שלהם.

תולעת 17 ביוני 2012

נשמע שהדיון על גזענות דווקא קשור מאד. כמה צריך לשלם כדי להחתים אוהדים מופלאים כמוך?

יואב 17 ביוני 2012

חחחח.אין קהל בעולם! שנותן כל כך מעט ומקבל כל כך הרבה כמו החברה הירוקים.
מביך אפילו להשוות או לבזבז זמן בדוגמאות.הן כל כך רבות.
ההערה על הגזענות(לא מפליא לקרוא אותה מאחד שקרא פה באתר למכבי-גרמנים)משלימה מצויין את התמונה.
לך חפש איזה מוט לזרוק על מאמן לאחר שתי אליפויות ושתי תיקו.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

יואב – האם לקרוא למישהו גרמני זה להיות גזען?

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

והאם אין לך בכלל ביקורת על הקהל של מכבי תל אביב? האם הם לא בין האחראים על ההישארות של נמני? האם אין קבוצה בקהל של מכבי תל אביב שהפסיקה ללכת למשחקים בגלל קבוצה אחרת בקהל? האם הקהל של מכבי תל אביב לא אשם כמעט ישיר בעזיבתו של המאמן היחיד שהצליח להביא לקבוצה אליפות מאז שנת 2000?

תולעת 17 ביוני 2012

אתה לא אמיתי.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

and yet, את עדיין מגיבה לי. מדהים.

יואב 17 ביוני 2012

עופר,
מה אתה חושב? מהי הקונוטציה לזה? מכבסת מילים של מה זה?
גזענות? לא בהכרח רק גועל נפש מזוקק.
יש לי ביקורת רבה ואני אומר אותה איפה שאני צריך להגיד אותה.אבל לדעתי זה לא היה הדיון פה בכלל עד שהאנתרופולוג אמר את דברו.
לקרוא אוהד ירוק מטיף לי-זה באמת אוקסימורון מבדח והרמה להנחתה הכי קלה שיש.
אתה יודע לבד את הדוגמאות. את האלימות. את חוסר הסבלנות. את הפינוק.את הצביעות. את חוסר קניית המנויים.
אליפות בלי מאמן עלק.נסה אולי -אליפות למרות שאתם מרעישים ברקע.
למזלכם-שחר לא סופר אתכם(רוסו, ברקוביץ, עטר, תמיר כהן ועוד ועוד) ויצר סביבת עבודה מנוטרלת ורצינית שלא זקוקה לכם בכלל.זה המזל היחידי שלכם.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

יואב – אתה לא אמרת שום דבר. ועם זה יש לי בעיה. אתה רק שמעת מה שהוא אמר, ובמקום לתת תגובה עניינית – הסברת כמה אוהדי מכבי חיפה גרועים. ובגלל זה באה השאלה שלי. כי ככה זה מצטייר. הנה, לדוגמא – במקום להתעלם מכל מה שכתבת כי הוא לחלוטין לא רלוונטי (שוב, אתה מדבר על אוהדי מכבי חיפה למרות שהדיון הוא על מכבי תל אביב), אני כן אהיה שם ואגיב לך על הנקודות שלך:

1. הקונוטציה הינה באחריות שני הצדדים – המוסר והנמען. גרמני יכול להיות גם מסודר, יקה, ואחד שמתקתק עניינים.
2. פה אני רואה שאתה אומר שזו לא גזענות, אז אין מה לדון.
3. כמו שכתבתי – הדיון פה הוא על אוהדי מכבי תל אביב, על זה פראליה דיבר. אתה התחלת דיון על אוהדי מכבי חיפה. אם התגובה שלך לזה ש"צריך להחליף את האוהדים" היא "האוהדים שלכם יותר גרועים", אני מבין שגם אתה חושב שלמכבי תל אביב ראוי ריענון בתחום הזה. יכול להיות שאני טועה, אבל אם היית מגיב לעניין – לא הייתי צריך להניח הנחות.
4. ראה 3.
5. ראה 3.
6. לשמחתנו – אנשים שמבינים בספורט מנהלים את הקבוצה. לשמחתנו, אנשים שלא מבינים בספורט ניהלו את מכבי תל אביב. הנקודה הזו, האחרונה שהעלית, כל כך מגוחכת בעיני, ואני אסביר לך גם למה: קבוצת כדורגל צריכה להיות מנוהלת, ברמה המקצועית, בניתוק מאוהדים. כי אוהדים עובדים מהבטן, ומנהלים עובדים מהראש. זו הסיבה שאבי לוזון הוא בנקאי מוצלח למשל, אבל יו"ר התאחדות לכדורגל מחורבן. הטענה שלך היא עד כדי כך מוזרה ולא מובנת לי, כי אני מבין ממנה שאתה גם טוען שאוהדי מכבי תל אביב היו אחראים בשנים האחרונות להחלטות המקצועיות, מה שאומר שאתה בעצם חושב שאני צודק בחלק מהדברים שכתבתי.

תולעת 17 ביוני 2012

להגיב על שטויות זו זכות יסוד, במיוחד כאן. אשכרה אוהדי חיפה מטיפים על אהדה וביקורת עצמית.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

אני לא יודע איפה הטפתי על אהדה ועל ביקורת עצמית, אני שאלתי שאלות. העובדה שלא את ולא יואב עניתן עליהן, אלא הגבתם על אוהדי מכבי חיפה, אומרת דרשני.

תולעת 17 ביוני 2012

כל מה שזה אומר הן שהשאלות לא באות כדי לתהות, להעלות נושא לדיון כדי לשמוע ולהבין, אלא באות כדי להתנגח ולעקוץ. למה שאוהד מכבי ירצה לענות לך? אם הייתי שואלת: "למה אוהדי חיפה מרגישים רגשי נחיתות כלפי אוהדי מכבי למרות העליונות המקצועית המוחלטת בשנים האחרונות" היית עונה?

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

תולעת – כבר עניתי על השאלה הזו כמה פעמים בפוסטים קודמים. השאלות באות כדי לתהות. הן באות, כי אחרי שיואב, אותו יצא לי להכיר מתגובותיו בבלוג כאיש שיכול לדון ולתת תשובות מנומקות, בוחר שלא לעשות את זה אלא להעיף את הדיון על אוהדי מכבי חיפה.

אני מרגיש שהתחושה הכללית כלפי היא שאני מזלזל במגיבים שלי. ואני ממש ממש לא. פעם אחת, לדוגמא, יואב ביקש ממני לא להשתמש במילה מסוימת כי הוא מצא אותה פוגענית מאוד. והתנצלתי. כי אני באמת מאמין שיש שתי דרכים לראות כל דבר, ובמקרה של אותה מילה, היא הייתה לחלוטין גנאי. את החלטת שבאתי להתנגח ולעקוץ – ותאמיני לי, אם הייתי רוצה לעשות את זה, היו לי דרכים הרבה יותר טובות.

אבל למה שתנסי לחשוב על כוונות טובות? או למה להתייחס ברצינות לכל דבר שאני כותב? לא לא, אני בטח מנסה לרדת על מכבי תל אביב, בתגובות על טקסט שדי משבח את ההתנהלות של הקבוצה.

תולעת 17 ביוני 2012

אני לא חושבת שאתה מזלזל, אבל אולי זה כי אני לא מרגישה "המגיבה שלך". קראתי לא מעט מהפוסטים שלך (כנראה לא מספיק, כי את הפוסטים בהם אתה עושה חשבון נפש לקהל של חיפה ותוהה כמה הם אחראים לכישלונות הקבוצה פספסתי) והתרשמתי שאתה דווקא יודע איך מעלים שאלות ענייניות (מבלי לזלזל בכדורגל ישראלי ואוהדיו, כמו מרבית הבלוגרים כאן) לדיון בטוקבקים, לכן קשה לי לקבל את ההסבר שלך (שהכל בראש שלי).

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

תולעת – אז תני דעתך לשאלה העניינית בלבד – האם לאוהדי מכבי תל אביב יש חלק בכישלון קבוצתם. אם לדעתך העניין הוא מקצועי לחלוטין (ויש טענות כמובן התומכות בכך), דיינו. ואם אולי יש דברים בגו, אז דיינו. אבל זו שאלה שראוי שתישאל. והנה, סתם דוגמא, הפוסט הזה
http://debuzzer.sport5.co.il/prossner/2011/12/19/100-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96-%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%99/

תולעת 17 ביוני 2012

פוסט שמגנה אלימות הוא לא בדיוק פוסט של חשבון נפש מקצועי – למשל, כיצד הקהל של חיפה הצליח להפסיד גביע להפועל. מדוע הקהל של חיפה לא מרים את קבוצת הכדורסל. ועל אבדן אליפות הקיזוז לא נדבר כי זה כואב גם לי.
אם אתה רוצה להעלות שאלה בדבר ההשפעה של קהל על קבוצתו בפן המקצועי, אני מסכימה שזו שאלה מעניינת שלא דנים בה מספיק באופן רציונלי (את הידיעה הברורה שהסיגריה שהדלקתי כשאלי ביטון קיבל את הכדור באגף בדרך לגול בדרבי אי אפשר לשנות) ואני מסכימה גם שלקהל יש אחריות לקבוצה שלו ועל איך שהיא נראית במגרש כאמירה כללית. באופן ספציפי אם תרצה לדון בקהל של מכבי אשמח לעשות את זה, נראה לי שכאן זה כבר לא המקום. אולי בתגובה חדשה או בפוסט אחר (או אולי בקריסה הבאה של מכבי, באזור נובמבר).

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

המממ – יש לי תיאוריה אבל היא משתנה תדיר. אני טוען שהקהל של מכבי (מכבי חיפה, כן) הוא הקהל עם הכי הרבה דרישות בארץ. וככזה, הוא יכול להרים שחקנים ולהרוס אותם. גם הקהל של מכבי תל אביב כזה. הנה, קחי את יובל אבידור לדוגמא העונה – הוא היה טוב מאוד בהפועל חיפה. אבל במכבי תל אביב, לא קיבל צ'אנס. לכאורה – עניין של מאמן שלא נותן צ'אנס. למעשה, הלחץ המתמיד של המערכת במכבי תל אביב לרצות את הקהל ולהביא כל פעם את החלוץ הכי יקר בשוק, גורם לכך שחלוצים יצליחו פחות.

הווה אומר – בעוד הקהלים של שתי הקבוצות, גם מכבי וגם מכבי תל אביב, מלחיצים מאוד את המערכת – בחיפה המערכת מתנהלת בצורה יותר אטומה לרחשים מסביב, בעוד שבתל אביב, עד עכשיו לפחות (אני מאמין בלתת למערכת המקצועית החדשה זמן) – המערכת הייתה רספטיבית ומחוררת, ונתנה לקהל לנהל אותה יותר. אני חושב שהעדות לכך היא שלטון האימים של נמני בקבוצה. אם שחר היה מנהל את מכבי תל אביב – אני מאמין שרן בן שמעון היה נשאר אחרי המחזור החמישי, למרות הזעקות מהקהל. אבל אין לי באמת שום הוכחה לכך.

תולעת 17 ביוני 2012

לא הבנתי איך מהדברים שאמרת נכון לגבי הניהול במכבי ובחיפה ויכולות ההפרדה של שדרת הניהול אומר שהקהל של מכבי אשם בכישלון המקצועי וב"שלטון נימני". הקהל של מכבי אהב את נימני (אני עדיין). איך אפשר לדרוש מאוהדים להפסיק לאהוב? אפשר לדרוש ממי שאחראי על הפן המקצועי שלא ימנה אדם שאין לו שום עניין בלהיות מאמן.
אגב, אבידור הוא לא בדיוק הדוגמא הכי טובה. אבידור הגיע למכבי מק"ש ולא מהפועל חיפה, בעונה מלאת פוטנציאל והחמצות. קיבל צ'אנסים מכל המאמנים שעברו במכבי כולל רב"ש ונמני וכשל פעם אחר פעם (מי שצפה בו מחמיץ בקרית שמונה ויורד איתה ליגה לא התפלא). מה שהטעה את מאמניו של יובל אבידור וכנראה גם אותך זה שנראה לך שהוא מתאמץ ורוצה כשלמעשה הוא פשוט רץ מהר מאד באופן טבעי. עובדה שגם עכשיו הוא לא משחק במכבי חיפה אלא בהפועל חיפה.

טל בן יהודה 17 ביוני 2012

Look Ma…

My name is in a DeBuzzer column!

עומד מאחורי על מילה שלי…אתיקת העבודה של יצחקי הייתה יריקה לפרצוף של כל עובד ואוהד של המועדון הצהוב. בטח ביחד לכסף שהוא קיבל מההנהלה.

יואב 17 ביוני 2012

עופר,
דמגוגיה לשמה.
הדיון הוא על ברק יצחקי.האנתרופולוג נתן את משנתו וקיבל תשובה.גם אם היא לא מוצאת חן בעיניך, אל תהפוך את סדר הדברים.
1-האחריות היא לשני הצדדים. לכן ניתנה תשובה.גם להיתממות המזוייפת(שלך במקרה הזה) מגיעה תשובה-מהצד שכך מפרש אותה.
2-התשובה שלי לא אמורה להגן על אוהדי מכבי מצבועים שמנסים להרוס דיון רק על מנת להשפריץ שינאה.הוא לא ראוי לכבוד הזה.אם תרצה תשובה, תקבל אותה בפרטית.
6-מה לא היה ברור במה שכתבתי? שחר לא סופר אתכם ועובד מהראש.מכבי יתומה ניהולית כבר קרוב ל15 שנה. אל הוואקום הזה נכנסים אוהדים, מקורבים, שחקנים ובוחשים. לכן הזיגזוג, לכן הבינוניות, לכן הקפריזיות.לוני קיבל לא מעט שנים של חסד ופורר דאבליסטית שלא ספרה אתכם עם ברקוביץ ורביבו.אם אתם מתפרעים על מאמן שהוביל אתכם לאליפויות, איך הקהל של מכבי אמור להרגיש לאחר שנים של נאמנות וקניית מנויים(מה שלא קורה אצלכם) ולקבל קדחת שנה אחרי שנה? זה אותו לוני שבסוף נזקק למאנה(ולמזלנו חזר בו) כדי לפתוח עונה!!! איש עסקים ענק הבחור.זה אותו לוני שבכלל לא התמודד מולכם. שחר חייב לו לא מעט.
אתה חושב שיד אליהו לא היה רוצה את מ.י.ק.י על הספסל בזמנו? אבל מה ששמעון שכח, שחר למד.זה המזל שלכם.אני מקווה ששלנו יתחלף בקרוב.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

יואב – מספיק פעמים אני מבקר כאן את אוהדי מכבי חיפה. הפעם, הדיון לא קשור למכבי חיפה. לא נאמרה מילה על מכבי חיפה. גורנישט. נאדה. כלום. הראשון שכתב על מכבי חיפה בדיון הזה, הוא אתה.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

אני מנסה לחפש איפה בתגובה שלי ישנה דמגוגיה. מחפש, מחפש ולא מוצא. לא ענית לפראליה על כלום. אני עדיין מחפש את התשובה העניינית שלך. וחבל, כי אני יודע שאתה גם יודע לקרוא וגם יודע לענות לעניין.

ואם אני נכנס לנעליים של פראליה, ומנסה להניח על מה הוא ביסס את ההערה שלו כלפי האוהדים של מכבי תל אביב, אני אגיד כך (אני לא חושב ככה, אבל אני מבין מאיפה הוא בא): במכבי תל אביב התחלפו מאז לוני בעלים, מאמנים, שחקנים, אנשי הנהלה, מאמני נוער, מנהלים מקצועיים, עיתונאים שמסקרים את הקבוצה, מאמנים בקבוצות אחרות, שחקנים בקבוצות אחרות, מנהלים בקבוצות אחרות (מלבד שחר). התחלפו גם ממשלות, התחלפו גם רמטכ"לים, הייתה התנתקות ואפילו בוסטון רד סוקס לקחה אליפות. הדבר היחיד שלא התחלף במכבי תל אביב הוא האוהדים.

יכול להיות, שפראליה היה ציני. יכול להיות שהוא התכוון ברצינות. אני רוצה להאמין שהוא רק רצה לטעון, שאולי על האוהדים לשנות גישה. רק אולי. אבל למה לנסות ולחשוב רגע על מה שמישהו אחר אומר? מה הוא מבין? לא לא, עדיף לתקוף, הוא אוהד מכבי חיפה, אין לו מושג.

בנימה אישית: אני לא אוהב את תרבות הדיון הזו. יכול להיות שההערה של פראליה על "סוג האנשים הזה" הייתה לא במקום. אני לא מתייחס אליה כאן. אבל אם לא יתנהל כאן דיאלוג אמיתי, כזה שמסוגל לקחת דברים, לחשוב עליהם, ולהגיב בצורה מושכלת וקצת יותר עניינית, אז חבל. חבל, כי בדה באזר יש התנהלות אחרת של דיון על ספורט.

תולעת 17 ביוני 2012

הוא באמת אוהד חיפה ואין לו מושג מה קורה ביציעי בלומפילד, מה אוהדי מכבי עושים ועשו ואיך הם מתנהגים לקבוצה שלהם. עם האמת הבסיסית הזו ראוי היה שייגש הוא וגם אתה לדיון. מי שלא סבל את שנות קלינגר ביציעי בלומפילד, הייאוש, חוסר האונים – עדיף שלא ידבר על "המאמן היחיד שהביא אליפות", בדיוק כמו שמי שלא היה ביציעי קרית אליעזר עם רוני לוי לא יוכל להבין אתכם.

יואב 17 ביוני 2012

לא אני הכנסתי קהלים למשוואה. העובדה הבסיסית הזאת זכורה לך?
הדיון סטה ופתאום לא נוח להתמודד עם הסטיה? זה דיון במעמד צד אחד ששואל והשני משיב? או שמותר לי גם לשאול?
אז אתה רוצה תשובות כי אוהד חיפה החליט להתנגח לשם הבידור? הרי לא נאמר גם דבר על אוהדי מכבי עד ש…
אז קיבלת מספיק תשובות. ובאמת, אוהדי חיפה צריכים לשמור על צניעות מירבית כאשר מדובר בקהלים.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

הדיון לא עסק בקהלים. הדיון עסק במכבי תל אביב. אין פה שום דמגוגיה. קראת את מה שכתבתי? נתתי שם נקודה למחשבה. אתה חושב שזה לא נכון? אז תגיב: "שמע, הקהל של מכבי תל אביב הוא ככה וככה ועושה טוב ומגיע ומעודד ותורם לקבוצה, ולצערו יש ככה וככה בעיות בניהול, אז אין לי מושג על מה אתה מדבר".

אבל כשאתה לוקח שאלה ואפילו לא עונה עליה – ודיון, יואב (וגם תולעת, שיודעת לצעוק דמגוגיה אבל לא תצליח לזהות אחת מחצי מטר), זה לענות על שאלות לא סתם לתקוף את הצד השני בלי קשר לכלום (ואין פה קשר לכלום, מותר לפעמים גם לשמוע ביקורת ולהגיב עליה, ואתה לא עשית את זה עדיין, רק המשכת לדבר על הקהל של מכבי חיפה). כשתחזיר את הדיון לדיון, אולי יחזור להיות פה מעניין.

תולעת 17 ביוני 2012

הו כן, הסגבר לי מהי דמגוגיה. שאדע להבא. למד אותי!

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

ועוד דבר. צא מהסרט – לא הוכנסו קהלים. הוכנס הקהל של מכבי תל אביב. אם הדיון בשאלת הקהל של מכבי תל אביב אומר שבעיניך אוטומטית צריך לדבר גם על הקהל של מכבי חיפה, אז כנראה שבאמת לא נסכים אף פעם.

יואב 17 ביוני 2012

אם הדיון היה על הקהל של מכבי, ואתרופולוגים לא היו קוראים לי גרמני, היית מקבל תשובות מאחד שחי את זה.
תולעת יכולה לזהות מגמתיות ודמגוגיה שהיא רואה אותה. זה ממש לא קשה במקרה הזה.
אתה מוזמן לאתגר אותה קצת יותר חביבי!

יואב 17 ביוני 2012

נ.ב
גם אני יכול לטעון עכשיו שהכדור עבר לדיון על אוהדי חיפה.זה לא העניין.
אתה רק שואל שאלות. אחלה.מאד נוח, מה אומר לך…
המשוואה ברורה-קהל אלים וכפוי טובה שנותן מעט ומקבל הרבה מול קהל מתוסכל שלא מקבל כלום.אז אצלנו ממליכים מלכים ומשיחים ונאחזים בקש, ובחיפה עסוקים בלנהל קבוצת כדורגל.אבל שום דבר לא נמשך לעד.

תולעת 17 ביוני 2012

זו בדיוק הדמגוגיה שהוא (ופראליה) מייצרים. מעבירים את הדיון בכישלון של מכבי לקהל, כי אז זה בטח אומר שהקהל של חיפה נורא מוצלח.

יואב 17 ביוני 2012

עופר,
הדמגוגיה שלך באה לידי ביטוי בהחלפת סדר הארועים.ברצון שלך שאני אתן תשובות שהן כלל לא רלוונטיות לדיון.פגעו בציפור נפשך אז אתה רוצה תשובות.כתבתי כבר, זה אחלה.זאת היתה התגרות(הוא כבר עשה את זה בעבר)והיא נענתה כמו שאני מבין לנכון.
לוני לא התחלף 15 שנה. מה רלוונטי השאר?יש לך מושג בכלל באיזה מצב הוא השאיר את מכבי? מועדון הרוס ללא תשתיות בסיסיות. בימיו האחרונים לא היה שם כסף לנייר טואלט.

אוהדים? תמיד מקווים ומצפים.זה היופי- תמיד יש עונה הבאה.אבל להאשים אותם במצב? בית מזכוכית ואבנים לא מוכר לך? איך אפשר לבוא אליהם בטענות מול המחזות האלימים שאנחנו רואים מצד אוהדים של קבוצות מצליחות? אם זה נראה לך הגיוני, אז אנחנו מדברים בשפות שונות לגמרי.לשנות גישה? מה הגישה שלהם? אם אתה טוען את זה אתה בוודאי יודע מהי. נתחיל בלקנות מנויים ולהגיע. משם נתקדם.

על מה אני צריך לחשוב? אני חי את זה ביום יום.לא קיבלתי כאן הארה גדולה. רק התגרות.

בהתנהלות אחרת על דיון-היית אמור לעצור את זה ברגע שהוא התחיל להשפריץ רפש מהסוג הנמוך ביותר "וסוג האנשים האלה".לא עשית את זה. לא, אתה עדיין מחכה לתשובות המורכבות שהגאון שאל.
גם אני לא אוהב דיונים כאלה. רקחבל שאתה "נזכר" להתעורר רק אחרי שעונים על רפש.

אם זאת לא דמגוגיה, אז מהי כן?

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

יואב – לא הייתה פה החלפה של סדר אירועים. הדיון לא נגע כלל למכבי חיפה (אני מתחיל להתעייף מלכתוב את זה). יש פה מגיב בשם קסיוס קליי – אוהד מכבי חיפה שאני והוא חלוקים מאוד בכל מה שקשור לאלישע לוי ולהתנהגות הקהל של חיפה. אז מה? לא פגע בציפור נפשי? אז מה? לא עניתי לו בצורה עניינית? נו, באמת.

ולפי מה שאתה כותב לי כאן על לוני – אני רואה שאתה כן יכול לענות תשובות לעניין. אז תענה אותן. אני יכול להגיד לך שאני יכול להבין את מה שאומר פראליה. אם לא הייתם מגיעים עונה שלמה, יכול להיות שערך הקבוצה היה יורד, ואולי הייתם יכולים לארגן רוכש בזול יותר. אם לא היה הריב הזה בין מחנות האוהדים, לשחקני הקבוצה היו פחות תירוצים. כל אלה הן נקודות, והן נקודות שגם אם הן אינן נכונות, ראוי שידונו בהן.

אבל כל מה שאתה (ואולי גם תולעת) רואה כשאני או כשפראליה כותבים על הקהל של מכבי תל אביב – זו התגרות או התנגחות או עקיצה. אני חושב שקהל צריך להיות יותר אקטיבי מ"רק לבוא ולעודד". גם לא לבוא זו גישה. גם לקלל זו גישה. גם לצעוק בוז ולהרים שלטי מחאה זו גישה.

ובקשר לסוג האנשים האלה – אני נותן כבוד למגיבים שלי. לא יודע מה זה סוג האנשים האלה, ומקווה שפראליה לא התכוון לשום דבר גזעני כאן. כשהיו מגיבים שדיברו בצורה שהחלטתי שהיא גזענית, גערתי בהם ואפילו מחקתי תגובות. אם אתה רוצה להיתפס לזה – אתה מוזמן לשאול אותו למה הוא התכוון.

יואב 17 ביוני 2012

״סוג האנשים האלה״ היה ציטוט שלך לדברים שלו.
הקהל של מכבי מחא, שנים לפני כולם. הרים שלטים שנלקחו, שנים לפני כולם. אני לא מאמין בללא לבוא אבל גם זה קרה.
האנתרופולוג לא אמר/שאל דבר ממה שאתה כותב. מדהים שאני צריך להזכיר לך את זה ושאתה משכתב את תגובתו או מנסה לדמיין מה היא היתה. זאת היתה פרובוקציה והוא קיבל תשובה. ואם אני מנהל איתך עכשיו דיון על תרבות דיון לאחר מה שהוא כתב, אז משהו בסיסי מאד כאן לא עובד עופר. בסיסי.
העיקר שיש נקודות שראוי שידונו בהם. נקודות אותן הוא כלל לא טרח לשאול(ואתה משכתב). הוא רק רוצה להחליף את הקהל, הגאון.

עופר פרוסנר 17 ביוני 2012

אתה מבין משהו אחד מהתגובה שלו – אני מבין משהו אחד.

טל בן יהודה 17 ביוני 2012

לפעמים כשממש ממש ממש משעמם לי… אני חוטא ונכנס לאתר שלא אזכיר את שמו כאן.

אז ראיתי שם טור בגנותה של מכבי ת"א שגם מפאר את יצחקי.
מאמן כדורגל כתב אותו? שחקן? עיתונאי?

לא ולא… אייל גולן כתב אותו.

אני חושב שזה אומר הכל.

טל בן יהודה 17 ביוני 2012

טוב, עכשיו ראיתי שפרוסנר החביא את הלינק לטור הזה מתחת לסרטון.

ועדיין, זה אומר הכל :)

הגולנצ'יק 17 ביוני 2012

הטור של אייל גולן על ברק יצחקי הוא אחד הדברים המביכים שנכתבו אי פעם במסגרת המאד רחבה של של 'תקשורת ספורט'. וזה כולל את ההערות של רינה מצליח על הפועל ב"ש בתוכנית של ניסים משעל ברדיו וצעקות ה"חמולות ! חמולות" של מאיר איינשטין ברדיו.

אזי 19 ביוני 2012

עופר, בקשר לויכוח העקר שלכם, שהפך להרבה יותר עקרוני מענייני, אני חושב שלפחות בשנתיים האחרונות הקהל של מכבי החזיר הרבה יותר מחצי עונה של כדורגל זוועתי לפני שהתחיל להביע את "מורת רוחו".
וכן, אנחנו (אני לא הייתי מנוי אז) גירשנו את ניר קלינגר. ואין מאושר ממני על כך, עם כל הכבוד לאליפות שהוא הביא לנו.
תשמע את המשחקים שהוא מפרשן ביורו. הבנאדם לא שמע על התקפה מימיו! מה שכן, הוא הפרשן לענייני הגנה הכי טוב ששמעתי בחיים (בלי ציניות).
קהל כדורגל, שדורשים ממנו סביב ה1000 שקל למנוי, והמחירים רק עולים, יכול להביע את דעתו.
אם כבר, הבעיה היחידה שאני מוצא בקהל של מכבי, זה שכל עונה יש 7-9 אלפים מנויים, דבר שיכול להלחיץ שחקן כדורגל. אגב אם זה המצב, אתה משחק בקבוצה הלא נכונה.

בקשר להערה אגבית שנתת על אבידור, אצל נמני הוא היה קבוע בהרכב. לא יודע אם יש לו 4 בעיטות למסגרת. חוסר מזל כזה לא ראיתי בחיים (אני לא כותב חוסר יכולת כי בקבוצות אחרות הוא כובש)

ואני כותב שוב בקשר ליצחקי, שחקן ענק בלי טיפת מוסר עבודה. כל עוד הוא היה בכושר רציף, היה אחד הטובים ever.
ברגע שלא התאמן עונה שלמה, שכח איך רצים, ונהיה כבד ואיטי. חבל לי עליו מאוד!
אני מאוד סקרן לגבי העונה הבאה של מכבי.

אזי 19 ביוני 2012

אגב,
קראתי אתמול ששחקני מכבי קיבלו את תוכניית האימונים החדשה והופתעו מאוד.
מישהו יודע להגיד לי, באופן כמותי, מה ההבדל בין אימונים בחול לאימונים בארץ.
ולמה בעלים של קבוצות לא דורשים להעלות את רמת האימונים ולהשוות אותה לחול?

רפי 19 ביוני 2012

מהלך מתבקש מאוד.

דילים דקה 90 19 ביוני 2012

היה חייב ללכת הביתה

Comments closed