מלחמת צפון דרום. סיכום המחזור ה-16/מתן גילור

האם מתן גילור היה מסוגל להיות אוהד של הפועל ב"ש? לא! אבל את המחזור הוא מסוגל לסכם, וכדאי לכם לקרוא

 

1. יש משהו מיוחד במשחקים של מכבי חיפה נגד הפועל באר שבע. מעבר לעניין האישי שלי כתושב הדרום במשך 28 שנים, מתוכן 5 וחצי בב"ש, ומעבר לפיקנטריה שבמפגש עם אלישע לוי וגיורא אנטמן (שדרך אגב זכו לקבלת פנים נאותה), יש כאן עימות בין צפון לדרום.

מדובר הלוא על 2 מטרופולינים, שהם מעין שער לפריפריה, אבל לא ממש פריפריה בעצמם.

ערים שרוצות להיות כמו, אבל גם רוצות להיות מיוחדות. הערים השניה והחמישית בגודלן בישראל, שאחת מהן רואה את עצמה יותר מכך ואחת פחות. ערים שהן אנדרייטד ואוברייטד בו זמנית. קבוצות שלא פחות מאשר מייצגות עיר, הן מייצגות חבל ארץ.

תמיד נחמד כשהירוק פוגש את האדום, ברם אולי רק לצורך המשחק הזה אפשר שהכחול יפגוש את האפור.

*

זבוב על הקיר בחדר ההלבשה של מכבי חיפה היה שומע את התדריך הבא לארבעת שחקני הקישור "היצירתי" של מכבי חיפה: "יש לכם רק חוק אחד. איסמעיל ריאן וחן עזרא בצדדים ועידן ורד ואייל גולסה באמצע. תעשו מה שאתם חושבים לנכון." ארבעת השחקנים כאמור שמעו את המשפט הבא: "בכל פעם שמגיע אליכם הכדור, אתם מתחילים בתנועה (והכיוון לא חשוב) עד שמישהו מוציא לכם אותו מהרגל."

*

האם יתכן שיש אוהד של מכבי חיפה שלא חשב לפני, במהלך ובמיוחד אחרי המשחק על המשוואה הבאה: יניב קטן=שלום תקוה ?

*

בוקולי – לעולם לא אבין איך גוף כל כך קטן מכיל נשמה כל כך גדולה.

 2. אלמלא ההיסטוריה המשפחתית, אני נוטה להאמין (ספקולציה מגוחכת) שהייתי מתגלגל לאהוד את הפועל באר שבע. הכי קרובה בילדות, הכי זמינה וכולם מסמפטים. כשבאים לחוות עליה דעה נוטים לשכוח שמדובר על קבוצה שנמצאת בליגת העל רק כי הפינג פונג בין בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל למכבי פתח תקוה הסתיים בשובר שוויון לרעתם של המלאבסים. מדובר על קבוצה שבמקרה הטוב המקום הריאלי שלה הוא 8. פלייאוף עליון יהיה הצלחה כבירה.

 

נכון לעכשיו הם רחוקים מקרבות התחתית וזו גם צריכה להיות השאיפה שלהם. עונת שקט שאינה גוררת פלייאוף אמצעי יכולה לעשות להם רק טוב ולאפשר לאלישע לוי לבנות בנחת את הקבוצה לקראת העונה הבאה. כך גם אלישע עלה לשני המשחקים האחרונים – ללא סיכונים מיותרים. הסגל הקצר והחודש העמוס היו לו לרועץ.

 

3. בשבוע שעבר כתבתי שאין להיות מופתעים מהפסדי חוץ של בני יהודה תל אביב לקבוצות הקטנות ומניצחונותיה הביתיים על הגדולות, שכן מדובר על הקבוצה הביתית בישראל בשנים האחרונות. מסתבר שלפעמים סתמיסטיקה פוגעת שבועיים ברציפות.

קשה להאמין שעד לפני שנתיים-שלוש עוד נשמעו קולות בכתום להחזיר את משחקיה הביתיים לשכונת התקוה. היציאה מהשכונה הוציאה את הקבוצה גם מהצ'חונה.

*

חבל שיש לערוצי הטלוויזיה חופש כמעט מוחלט בקביעת סדר ושעות המשחקים.

אני מבין את השיקול של צ'רלטון. הלא הסיכוי שאוהד הפועל תל אביב יספיק לחזור הביתה ולצפות במשחקן של מכבי חיפה והפועל באר שבע גדול משמעותית מהסיכוי שאוהד באר-שבעי יספיק לחזור לביתו לצפות במשחקה של הפועל תל אביב, במקרה ההפוך, אבל צריך לזכור שקיימת שאיפה להגדיל את הפופולריות של הכדורגל הישראלי. מרבית הנוכחים במשחק שנערך בבלומפילד גרים ברדיוס של עד 10 ק"מ מהאצטדיון (לא בדוק). אם הם היו המשחק המאוחר, אזי שהיו מגיעים לביתם עד השעה 22:30. באותה השעה בערך, היו גם אוהדי הפועל באר שבע מגיעים חזרה לביתם.

*

שחקני הפועל תל אביב חווים שבר מנטלי דומה (אם כי מעט מינורי) לשבר שחוו שחקני מכבי חיפה.

ניתן לראות זאת על פניהם. בזמן העלייה לכר הדשא הפנים משדרות: "זהו. היום זה נגמר. מנצחים ודי!" במחצית מתעוררות כבר ספקות והחל מהדקה ה-70 כל שחקן מקבל מתנה משקולת 3 קילוגרם לכל רגל. הלחץ גומר אותם. רק נאיביות של בני יהודה מנעה 0-3 הרבה לפני השער המצמק.

 

4. כאשר הקבוצה שלך מתמודדת מול קבוצה קטנה מהתחתית, קל וחמר שהשם שלה מתחיל ב'הפועל' שער בדקות הפתיחה, יותר מאשר משמח, מרגיע. מעתה אתה הולך לצפות במשחק כדורגל ולא במאבק מורט עצבים להבקעת קו מז'ינו.

*

במשך כ-15 דקות, במהלך המחצית הראשונה, מהראן ראדי הזכיר לי את טל בנין במדי הפועל חיפה: D/M/F – R/L/C (הגנה/קישור/התקפה-ימין/שמאל/אמצע). לרגע היה נדמה לי שיש לפחות שניים כאלה. על מה שהוא עשה באותן הדקות מגיעים לו 4 בישולים. פשוט מצויין. פשוט ומצויין.

*

גם הוגה ההימור מונס דאבור–יובל אבידור בווינר לא היה מהמר על 3 שערים לשניהם.

 

5. כאשר שחקני מ.ס. אשדוד לבושים בחולצות שעליהן חסות של רדיו ירושלים במשחק נגד בית"ר המקומית, זה בערך כמו ששחקני הפועל תל אביב בכדורסל יעלו לדרבי לבושים בחולצות שעליהן חסות של בירה מכבי.

*

אני מקוה בשביל ניר ביטון שהשמועה על הסקאוט ביציע מופרכת ושאר מגלי הכשרונות החלו את חופשת החגים לפני חנוכה. כבר חודש שהוא אינו פוגע.

הציפיה משחקן עם צבר יכולות כשלו, הינה לקחת את המושכות דווקא שקשה, לא כל שכן בקבוצה עם לחץ מינימאלי.

דריו פרננדס "הרג" אותו.

אם הוא רוצה להצליח ברמות שמנבאים לו ראשי קבוצתו, כדאי לו לעבוד על הפן המנטאלי, באופן בהול.

*

ערן לוי חייב לשחרר קצת.

בהתקפות המסודרות, מרבית הפעולות המוצלחות מתחילות אצלו, אולם בהתקפות המתפרצות הוא נכנס לשחקנים אחרים בין הרגלים ותוקע את ההתקפה.

 

***

ואם כבר בצפון-דרום עסקינן, אז בשבוע הבא חוזרים לזה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

עוד סיבה לבטל את הליגות לילדים
אליפות עדיין יכולה לרגש?

47 Comments

אזי 2 בינואר 2013

הרגתם אותי…
כמה אפשר למנוע מבנאדם את זכות התגובה אחרי משחק כזה!
חוצפנים!

המשחק של מכבי תל אביב הבהיר לי, יותר מתמיד, כמה תקשורת ופרשני הספורט בארץ הם מיץ של חוסר הבנה וכמה האוהדים בארץ מבינים רק מה שמספרים להם בתקשורת.
גרסיה אמר שיעלה לשחק התקפי, ואז הוא עלה בקישור עם ייני, לוגאסי וראדי. שלושה קשרים אחוריים. בגלל שייני עלה קשר, גורי עלה מגן ימני.

בתוכנית הספורט המגעילה בישראל משה פרימו, שלפני שני מחזורים שלח את אוסקר הביתה, אמר שכל הכבוד לו שהוא עולה עם צעירים ולא מפחד להושיב זרים על הספסל.

בשער 2 בבלומפילד שומעים קריאות "מה הוא עושה" "שוב עובדים עלינו" "מה קשור הגורי הזה" ו"למה כזה הגנתי?!".
אותם אוהדים ששכחו ש10 שני הם לא היו מקום ראשון, והם מובילים את הליגה בשערים.

השער הראשון התחיל מכדור עומק מופלא של גורי, שהסתכם לבישול של מושיקו לוגסי. כל הרעות החולות של מכבי בגול אחד. חיוך מתריס עלה על פני.
המצטיין במגרש היה ראדי. ואת השער האחרון קינח שרן ייני שהוכיח ש"יש מגיע בכדורגל".
שלושת הקשרים ההגנתיים.

אין לי מושג באיזה מערך הקבוצה הולכת לעלות במשחק הבא, ואני רגוע לחלוטין. סומך על אוסקר ב100%.

רק חבל שאנחנו עולים בלי שוער..

יואב 3 בינואר 2013

ראדי שיחק קדימה -מאחורי החלוץ.

פרלה 2 בינואר 2013

מתן,
הקטע עם הזבוב על הקיר ויכולת השמיעה של הטאלנטים פשוט נהדר.
המחצית הראשונה היתה זוועה. ועדיין עם קצת יותר דיוק (ופחות עידן ורד) היא היתה מרגיעה אותנו עוד לפני החילופים.
על שלום קטן ויניב תקווה מזמזמים לנו כבר שנתיים. לפחות.
זה שיש בסיס להשוואה עדיין לא אומר שזה קורה/יקרה.
מישהו באזור האמצע הקדמי יצטרך לרכוש חוכמת משחק וזוג ביצים כדי שזה יוכל להפוך מרוטציה להרגל.
בוקולי פשוט אונס את מכבי להאריך לו את החוזה. איזו תשוקה. כל פעולה במשחק פשוט מראה איפה הלב שלו. הלוואי שהדור (כוכב) שיעלה לבוגרים ילמד ויפנים.
יש כאן גם הפניה לסקר מעניין בענין האיצטדיון החדש http://tfasim.org.il/tofes/gxtfy

פאןפאן 2 בינואר 2013

MG – נראה לי אתה מתחיל להתרגל לפסטט :)
מאז שהלך המתולתל והגיע הבעל של אילנה ראיתי לראשונה 15-20 דקות מהנות של הירוקים. לא יותר מזה
אזי – באיזה מערך הוא יעלה אתה כן יודע אבל איזה שחקנים הוא ישבץ- זה כבר משהו אחר ותענוג שכך!
באופן אישי אני הופתעתי מלוגסי שהזכיר את הקרית גתי החצוף של לפני עונה וחצי. אני מקווה שזה לא עוד יום של תרנגול עיוור שפתאום מצא גרגר. יש לו פוטנציאל נבחרת לדעתי (מסירות ארוכות, בעיטה חזקה, הצטרפות מהקו השני ותאקלים לא מתפשרים) הוא חייב להתמיד בשחרור כדור מהיר כמו במשחק האחרון
ראדי נתן הופעה ברמה עילאית ואני הכי שמח בשבילו כי הוא נותן פשוט הכל
ברק מקבל את הזדמנות חייו נגד האלופה – בוא נראה אם מדובר בילד מתבגר או בגבר מתגבר
ב"ש לעד תהיה המאהבת השניה לאחר שבילדותי אבי לקח אותי למשחקים של הגמלים עם שלום אביטן, אליהו, ברדה ושאר הפנתרים השחורים :-)

הערה לגבי ניר ביטון – הוא שחקן מצוין עם נתונים מדהימים, חסרה לו קשיחות (וזה יבוא עם הזמן) והוא פשוט חייב להתחזק גופנית (מאמן אישי + תזונאי דחוף)
לדעתי יצאת קשה איתו במשחק האחרון. הוא לא קיבל עזרה מינימאלית מהחברים לקישור ודריו מגרזן העונה בלי רחמים..

אזי 2 בינואר 2013

מושיקו לוגסי פשוט עשה תנועה בלי הפסקה.
אני החל מאמצע עונה שעברה בערך, פשוט מתעב אותו כשחקן. אבל בראשון הורדתי בפניו את הכובע.

ברק לוי, בפעמים שראיתי אותו, הזכיר לי מדי את שטראובר.
קודם כל מזנק כמה שיותר פוטגני, אחר כך מחפש את הכדור מאחוריו בתוך השער.

תולעת 2 בינואר 2013

ניר ביטון=עידן ורד. אותו הייפ תקשורתי ואותה רמת השגיות.

לגבי לוגסי – פוטנציאל אדיר. יש לו מסירות מעולות וכוח, חבל שהוא לומד מאלברמן את הדברים הרעים (גליצ'ים) ולא את הדברים הטובים (מיקום). בהנחה שהצבתו בהרכב לא הייתה צינית במחשבה על ינואר (ברור שהוא מהנפגעים המרכזיים מהגעתו של זהבי), זה היה דוגמא לשינוי המרכזי שאוסקר הביא למכבי – תחושה שהדברים נעשים במקצוענות נטו ושכולם מקבלים הזדמנות. מי שמתאמן חזק עולה בהרכב גם אם לפני שלושה חודשים ניסו להשאיל אותו להפועל רמת גן. תחושת האמון הזו היא מה שנותנת את השקט מהקהל. זה, והמקום הראשון כמובן.

מהראן מדהים. כמה תשוקה למשחק.

משה 2 בינואר 2013

ניר ביטון הפוטנציאל הכי גדול בארץ ועוד יממש את זה. לא בכדי כל השערים שהבקיע העונה היו כשדוד רביבו לא היה על המגרש, הוא פשוט מפריע לו.
לקרוא ללוגסי פוטנציאל אדיר ולביטון הייפ תקשורתי זה לא רציני.

תולעת 2 בינואר 2013

אולי ביטון פוטנציאל אבל מראה את אותה רמת הישגיות ודרייב כמו של עידן ורד. גם ורד וגם ביטון הרבה יותר מוכשרים מלוגסי, אין ספק בזה בכלל – זו ממש לא הנקודה.

פאןפאן 2 בינואר 2013

אין בכלל בסיס להשוואה בין ורד לביטון
גם לגבי ורד לא הייתי מממהר להסיק מסקנות – מה שיש לו ברגליים קשה ללמוד. כנראה שהמעבר לחיפה קרה לו מהר מדיי
ביטון מצד שני רק בקושי עונה תחת "אור הזרקורים" ועדיין משחק בקבוצה קטנה – הוא עוד לא קיבל את הצאנס שלו לנסות להוכיח..
זה רק אני שלא מתלהב מהגעתו הצפויה של מוכר הבורקס האדום?

תולעת 2 בינואר 2013

הבסיס להשוואה הוא התחושה ששניהם שחקנים מוכשרים מאד שהתקשורת מתייחסת אליהם כאל מי שהם יכולים להיות ולא אל מי שהם בפועל. ברור ששאר ההשוואות לא רלוונטיות (ורד כבר לקח פה גביע ואליפות, ביטון נחנק עם כל הקבוצה שלו).

לגבי זהבי כבר כתבתי. מקצועית הוא מה שאנחנו צריכים. ברמה האישית עדיף מבחינתי שלא יגיע. למזלה של מכבי ההחלטה לא שלי.

איציק 2 בינואר 2013

לראשונה אחרי שנים (כמאוהד פאסיבי מהבית) לא ראיתי תקצירים של השבוע. מה שמפריע לי זה שזה לא הפריע לי. הליגה כל כך מדורדרת שאין ממש עניין. אני קורא כותרות, קצת סיכומים אך באמת אין מה לראות. אפילו ברצלונה נראת טוב יותר.

אדם בן דוד 2 בינואר 2013

1 – ירושלים-804,355
2-תל אביב-יפו-404,750
3-חיפה-270,348
4-ראשון לציון-232,410
5-אשדוד – 212,278
6- פתח תקווה -210,376
7-באר שבע-196,335
סתם לידע כללי- בהחלט לא חמישית מול שניה.

MG 2 בינואר 2013

ואני הייתי בטוח שהמדע החליט שגודל נמדד באורך/שטח/נפח :)
הרי ידוע לכל שהמדינה הגדולה בעולם היא רוסיה ולא סין.
מצד שני, יש כאלה שאומרים שמקסיקו סיטי העיר הגדולה בעולם, אז לך תדע…
בכל מקרה, אני התכוונתי לשטח.

איציק 2 בינואר 2013

מה עם מישקל/משקל סגולי/צפיפות?
באר-שבע היא העיר החמישית בגודלה בארץ עוד מתחילת שנות ה-70 ושום עובדה לא יכולה לשנות זאת :-)

אזי 2 בינואר 2013

אחחח אתם החיפאים…
תעשו הכל כדי להפוך לתל אביב…
:)

MG 2 בינואר 2013

איפכא מסתברא – באר שבע היא העיר השניה בגודלה בארץ וחיפה החמישית.
שטחה של ב"ש כמעט כפול משטח תל אביב-יפו.
זולת י-ם היא העיר היחידה בארץ ששטחה גדול מ-100,000 קמ"ר.
כך שאם אתה מרגיש רוחות של שגעון גדלות הם מגיעים מדרום ולא מצפון.

איציק 2 בינואר 2013

MG,
אם מה שאתה כותב נכון, אז מי המטומטם שבונה בבאר-שבע בית על בית בלי להשאיר ריאות ירוקות בתוך השכונות. כל מטר רבוע נתפס לבנית רב קומות חדש. מזל שהתחילו קצת להקים ריאות ירוקות מחוץ לשכונות, גם זה לטובה.

יריב 2 בינואר 2013

הבעיה עם זה היא שבבאר שבע ה"ריאות הירוקות" נוטות להיות בצבע חום-צהוב.

איציק 2 בינואר 2013

יריב,
ראשית, מה כוונתך לחום/צהוב :-)
שנית, זה לא מדויק, יש צמחים מותאמים לאקלים מדברי. באוסטרליה יש פארקים של קקטוסים, וזה יפיפה.

אדום עולה 2 בינואר 2013

הרשות המוניציפלית הגדולה בארץ עם 22 אחוז משטח המדינה היא רמת הנגב .
מדוע לעזאזל אין לה קבוצה ומגרש של 20000 מקומות זה רק בגלל האליטה התל אביבית ששולטת פה

MG 2 בינואר 2013

אל תהיה ציני.
אין מה להשוות מועתה אזורית למועצה מקומית.
אתה מדבר על צביר של יישובים וזה לא אותו הדבר.
בנוסף, לא זכור לי שהאשמתי את תל אביב במשהו.
בכל מקרה, אחרי שבחיפה ובב"ש יהיו אצטדיונים חדשים אולי תאשימו אותם :)

אדום עולה 2 בינואר 2013

בכל מקרה לא הגודל הפיסי וגם לא כמות אנשים קובעת רלוונטיות תפיסתית של עיר גדולה .
באר שבע שהיא ״בירה״ מקומית עם אוניברסיטה ומרכזי קהילה רלוונטיים למאות אלפים שגרים מסיבה היא עיר גדולה בהרבה תפיסתית מפתח תקוה שגם היום היא עיר לווין .
מבחינת סדר חשיבות חיפה ובאר שבע הם לדעתי השלישית נגד הרביעית , כשאני מסכים שבאר שבע עם השטח הפיסי ומה שצייתי היא העיר השלישית בחשיבותה.
ודרך אגב כמות ההשקעות היום בעיר יגדילו את כמות התושבים כמו גם את הרלוונטיות שלה בענפים נוספים .

אדם בן דוד 3 בינואר 2013

לפי החישוב הזה, בו ערד היא העיר השלישית ואילת היא הרביעית- מפתיע מאוד כמות האליפויות שלקחן הקבוצות מהכרך הקטנטן ת"א…נו באמת, השטח הפוטנציאלי לא רלוונטי. ומבחינת היותה "בירת הנגב"- גם עפולה היא בירת העמק, וחוץ מפרלמנט של בירה מכבי וגרעינים בביקתה הירוקה שליד התחנה המרכזית אין בה שום סממן בירתי.

MG 3 בינואר 2013

הופנהיים זה כפר עם קבוצה בבונדסליגה והודו זו המדינה עם כמות האכולוסיה השניה בגודלה בעולם ולא יותר מדי הצלחות ספורטיביות (בטח שלא בענפים אולימפיים), אז לצמצם את הטיעון לערד ואילת זה מאד נוח…

קורא 2 בינואר 2013

ועכשיו, אחרי ההחתמה הצפויה של מכבי, הם רק צריכים להחזיר מהניכר את שכטר, דה סילבה ונאתכו ויש להם קבוצה לאליפות

MG 2 בינואר 2013

שביט אלימלך לא הביא תארים והצלחות באירופה להפועל ת"א?

אזי 2 בינואר 2013

מצויין, ועכשיו שלהפועל יש את פנסטיל וסאבו פאביצ'ביץ… אחרי שהם העבירו אצלהם כבר את דגו ושבחון
נשאר להם רק להביא את מאור בוזגלו כדי להמשיך ולהגיע לשומקום

תולעת 2 בינואר 2013

ראובן עובד חיוני להשלמת הסגל.

איציק 2 בינואר 2013

תמשיכו הלאה לשבתאי לוי, טורק ואקהויז.
בז'רנו בשער גם הולך :-)

אדום עולה 2 בינואר 2013

כל הבדיחות על מדיניות הרכש של הפועל נכונות . כואב.הרבה שכל לא היה השנה.
ועדיין סאבו יהיה בסדר. חנן ממן אחלה רכש. גם בן חיים . הזרים האחרים ופנסטיל בראשם זה ואוחד נפילות . כואב כבר אמרתי .
מצד שני אם בוזגלו מגיע לארץ אני לא בטוח שאני מאוכזב….

תולעת 2 בינואר 2013

נדמה לי שהבדיחה הייתה על מדיניות הרכש של מכבי.
אין מה לדאוג להפועל, היא תתחזק איפה שצריך ובסוף גם ורמוט ואבוטבול יבריאו. כרגיל האוהדים שלה אוהבים להיות בהיסטריה מוגזמת ובסוף לחגוג עם (לפחות) גביע.

DeVito 3 בינואר 2013

הוא כבר עשה עליהם סיבוב

אדיה 2 בינואר 2013

לא אהבתי את ההערה לגבי ה"פינג-פונג בין בית הדין ומכבי פתח תקוה.

לדעתי צריך להגיד את האמת: מכבי פתח תקוה ירדה בשנה שעברה באופן לא חוקי לאחר שהוכנעה על ידי הכוח החזק ביותר בספורט הישראלי – התקשורת הצעקנית. התקשורת מעוניינת להתנקם אישית באבי לוזון, ולכן היא הפעילה לחץ צעקני שלמכבי פתח תקוה יורידו נקודות בפועל ובאותה עונה.

היות והמטרה מקדשת את האמצעים הואילה בטובה התקשורת להתעלם מכך שבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל שינה את הפסיקה, והוריד נקודות למכבי פתח תקוה, אחרי המועד המותר בחוק. במילים אחרות, זו היתה החלטה בלתי חוקית.

MG 2 בינואר 2013

אדיה, לא הבנתי את הקשר להערה.
לא נקטתי שום עמדה. ציינתי עובדה, והיא שרצף ההחלטות הסתיים בצד מסוים.
אני מעריך שאתה לא מתכחש לעובדה זו.

איציק 2 בינואר 2013

להפך, ההחלטה המקורית של בית הדין היתה מוטה לליקוק לאבי לוזון ולאחר מכן תוקנה. ממתי מעבירים עונש לעונה הבאה. בוא נחשוב, סטודנט עשה מבחן על 50 ואמור להיכשל, אז נומאר לו, כך 60, תעבור את הקורס ו-10 נקודות נוריד לך בציון של קורס המשך. נראה הגיוני? אולי עכשיו לא, אבל בעוד כמה שנים תראו שזו תהיה הנורמה אם כלום לא ישתנה במדינה.

אדיה 2 בינואר 2013

MG – הבעיה שלי היא שהיו עוד כמה גורמים שהתערבו במערכת הזו, ולא רק שנים.

איציק – בוא נדייק:
היתה החלטה של בית הדין להוריד למכבי פתח תקוה שלוש נקודות באותה עונה. מכבי פתח תקוה ערערה, ובית הדין העליון החליט להחיל את העונש בשנה הבאה. על ההחלטה הזו היה ניתן לערער פעם נוספת להרכב מיוחד במשך שבוע. עובדתית, הערעור הנוסף הוגש (בלחץ תקשורתי) אחרי שמונה ימים. לפיכך הדיון הנוסף היה לא חוקי, וההחלטה להוריד למכבי פתח תקוה שלוש נקודות בעונה שעברה לא היתה חוקית בכלל.

לגבי העברת עונש לשנה הבאה, הנה דוגמא (ואתה מוזמן לבדוק אותי): לפני שנתיים נענשה מכבי חיפה בקיום משחק ללא קהל בשל התפרעות אוהדים. המשחק המיועד היה אמור להיות מול הפועל תל אביב במסגרת הפליאוף, ארבעה מחזורים לסיום הליגה. בית הדין קבע שאת העונש תרצה מכבי חיפה במשחק הראשון של העונה הבאה, כלומר במסגרת גביע הטוטו, וזה כדי שמאבק האליפות לא יוכרע בבית הדין אלא במגרש. ואמנם, על המגרש מכבי חיפה קרעה להפועל תל אביב את הצורה וזכתה באליפות.

ואני שואל: מה ההבדל בין שני המקרים? חוץ מזה שפעם זה הקבוצה של יעקב שחר ופעם הקבוצה של לוזון?

MG 2 בינואר 2013

זה לא קשור לבעלים. גם הפועל פ"ת נשארה בליגה לאחר המועד ואפילו בית"ר י-ם החלה את העונה מספר מחזורים אחרי שאר הקבוצות, בניגוד לתקנון.

איציק 2 בינואר 2013

אדיה,
לא צריך לשכנע אותו שיש ריקבון מכול הכיוונים.
הטענה שלי שההחלטה להעביר את העונש לעונה הבאה (בעירעור) היה הזוי!!!
ההחלטה להגיש ערעור נוסף היתה בסדר, האיחור לא, אבל במדינה עקומה הרבה דברים עקומים.
דוגמא שהבאת רק אומרת שנעשו שטויות בעבר, אך אין זה מכשיר את השטויות החדשות.
מתי יש הגיון לעונש בעונה הבאה? נניח וההתפרעות היתה במחזור האחרון לאר שריקת הסיום (מדגיש לאחר שריקת הסיום). הורדת נקודות בעונה הנוכחית תתפרש מאוד לא טוב. למשל אם הקבוצה אמורה לקחת אליפות בפער 3 נקודות. אם יורידו 2, יואמרו זה לא עונש; יורידו 4, יגידו כדי למנוע אליפות. אותו כנ"ל במקרה של ירידה. בכול שאר המיקרים, גם אם קשה לקבל זאת, חובה להכיל את העונש באותה עונה. יתרה מזו, אם לא מורידים את הנקודות באותה עונה, עדיף לחפש עונש אחר כדי לא לגרור לעונה הבאה.

יובל 2 בינואר 2013

לבוקולי אכן יש נשמה, אבל כגודל הנשמה כך איבודי הכדורים. הטעויות שלו מאזנות את הפעולות החיוביות, אבל בתקופה זו, שאנחנו מצליחים לחבר כמה נצחונות ביחד ולהראות יותר כמו קבוצה, בוקולי הוא, כנראה, האופציה העדיפה כרגע. לדעתי צריך לתת לדמאהו הזדמנות ליד ידין, גם כי לדעתי לדמאהו יש מה לתרום בחלק ההגנתי, וגם כי זה ישחרר את ידין לתמוך יותר בהתקפה, מה שכמעט לא רואים ממנו מאז בוקולי נכנס למשבצת הקשר האחורי. על עידן ורד הייתי מוותר, כי מה שלא יוצא כבר שלוש עונות, לא עומד לצאת עכשיו. גולסה כנראה חבר מאוד טוב של חלק מהעיתונאים, כי אני לא מבין על מה ולמה כל הביקורת החיובית שהוא מקבל. הוא לא מציג רבע מהיכולת שלו. כפי שכבר חשבתי לפני שנה, הוא מקרה ליאור רפאלוב 2.0. חן עזרא דומה ברוב הדקות למכונית במבחן ריסוק-כמה שיותר מהר לתוך הקיר. למזלנו האיבודים של עזרא לא מביאים להתקפות נגד.

בנוגע לשידורי הטלוויזיה-לחלקנו(וכנראה גם לי) אין מספיק אומץ למחות כנגד צ'רלטון ולהתנתק מהערוץ. זה כבר לא חדש שמשחקי כדורגל עולים כסף, וצ'רלטון לא בדיוק המציאו את הגלגל, אבל תמורת הסכום שהם מקבלים מכל אדם, הייתי מצפה לתמורה גבוהה יותר, למשל ערוץ שלישי ועוד ערוץ בהפרדה גבוהה. התכנים של הערוץ הם אליה וקוץ בה, מצד אחד מקבלים את השידורים מהליגה הטובה בעולם, אך מצד שני כל מנוי לערוץ נהנה מהתענוג המפוקפק של כדורסל ספרדי, כדורגל בלגי וכדוריד גרמני. בעניין השעות, גם לערוץ הראשון לא באמת אכפת מאוהד שנוסע לק"שב"ש ביום שני בתשע בערב, וכנראה לא יחזור הביתה לפני 1:00.

MG 2 בינואר 2013

נראה איך בוקולי יסתדר עם ביטון בלי ידין ביום ראשון. בניגוד למשחק האחרון, הוא יצטרך להיות פקטור הגנתי יותר מאשר מנוע התקפי.

מתן 2 בינואר 2013

לכל מי שמפחד להתנתק מצ'רלטון או אפילו מערוץ הספורט מוזמן לרשום בגוגל שידורים חיים ויש בלי סוף אני נימנע מלרשום אתרים מסוימים משום שאנחנו במסגרת של ערוץ הספורט אבל אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה בפייסבוק ל -matan tarif אני יותר מאשמח לענות…

יואב 3 בינואר 2013

ראדי היה נפלא כי לראשונה העונה, הוא תופקד קדימה, שחקן חופשי מאחורי החלוץ. הוא מאד חכם בתנועה שלו לשטחים הפנויים. המספרים שלו מסכנין בעונה שעברה נבעו מהעמדה הזאת.
אם זהבי יצטרף, הגיוון בעמדה הזאת יהיה מכריע ויהיה ניתן לשחק עם שלושה קשרים באופן קבוע.

תומר חרוב 3 בינואר 2013

ראדי ללא ספק השחקן הטוב בליגה השנה.

DeVito 3 בינואר 2013

2nd that!

ליבר מהאייפון 3 בינואר 2013

אחרי המשפט הראשון הפסקתי לקרוא.
בליגת העל היו רק 16 מחזורים? למה?
באנגליה סיימו עכשיו מחזור 21 . בנוסף הם בחצי גמר גביע הליגה והגביע האנגלי מכניס את קבוצות הפרמיירליג לעניינים ביום שבת. בנוסף יש שם איזה 6-7 קבוצות שמשחקות במפעלים אירופיים. למה אצלנו היו רק 16 מחזורים? אין לנו חורף קשה שדורש פגרה. פשוט עצלנים פה

יוני 3 בינואר 2013

לגבי ניר ביטון אין מה לחשוב פעמיים הוא יהיה כוכב לא מכיר הרבה קשרי אמצע שיכולים להתמודד השנה עם דריו הוא פשוט מדהים העונה מחזיק את כל המשחק של בית"ר מה שהיה חסר בשנים האחרונות.
דווקא בית"ר חייבים חלוץ סקורר עם כל הכבוד לעזריאל הוא לא שם לפחות עדיין לא. נגד אשדוד בית"ר פשוט הייתה חייבת לגמור את המשחק הרבה לפני ולכן אלי כהן שילם על משחק גדול של ערן לוי בתיקו מפאת חוסר רגל מסיימת.
חיפה עוד תיכנס למירוץ האליפות לטעמי אבל זאת תהיה יותר אליפות של אלישע/רוני לוי מאשר אליפות נוצצת אם זה יקרה.
לדעתי יסיימו 1-4 בוודאות.
אשדוד דווקא השנה התחילה את הנסיגה ביכולת מוקדם מהרגיל ומסוכן להם מאוד בשנה שעברה כל הסיבוב השני היה להם אולי ניצחון אחד.
בהפועל אנחנו מגלים שאבוקסיס לא מאמן ובטח לא ברמה של גוטמן.לדעתי הוא מהזן שלו דווקא בכיין שגורם לשחקנים שלו להרגיש כל העולם נגדנו השופטים ההתאחדות כולם אבל עם בעיה אחת הוא בוכה יותר מידי השחקנים שלו כבר לא מאמינים לו והוא גם ירה לעצמו ברגל עם הטאטוא של שביט.
מכבי לדעתי דיי ודאי שתיקח אליפות קבוצה יציבה כושר גופני גבוה בהרבה משאר הליגה מה שמסביר את השערים הרבים ב25 דקות אחרונות של משחקים ויש מצב גם שהשתחרר בהם משהו נגד הפועל חיפה או שהם פשוט קבוצה גרועה.לדעתי השנה הליגה חוזרת להיות נורמלית עם יכולת משופרת לקראת החצי השני של 4 הגדולות מה שלדעתי הרס את השנים האחרונות שלא היה מאבק אפילו תלת ראשי בצמרת.בקיצור דווקא יש שיפור ברמה של כולם רק אבוקשיש תפסיק לבכות!

Yavor 4 בינואר 2013

לגבי שטח – זה ידוע שבאר שבע (ועכשיו אני למד שגם ערד) הורחבה מלאכותית על מנת למנוע התפשטות והשתלטות על שטח של הפזורה הבדואית (אפילו הבנתי ששטחה גדול מזה של פריז!). כשמדברים על גודל של ערים הפרמטר הראשון בחשיבותו הוא מספר התושבים.

Comments closed