אנחנו והם. סיכום המחזור ה-25

הבלוג מנסה לגבש עמדה על כל נושא האוהדים שבער השבוע בתקשורת. והוא עדיין מאוכזב מהדרבי.

1. יש משחקי כדורגל כאלה, שאתה יודע. זאת אומרת, אם ראית מספיק משחקים, אתה כבר יודע. משחק כדורגל הוא תסריט: ברור לך שפעם ב… הוא יפתיע אותך, אבל יש כמה תסריטים ברורים של משחקים שאתה כבר רגיל לראות. הדרבי היה אחד מהם. לא יכולת לדעת שזה יהיה דווקא אבוקרט בבעיטה מרחוק, אבל ידעתי שזה יהיה מישהו ושמכבי תספוג. כל מי שישב לידי, ואני מאמין שרוב אוהדי מכבי באיצטדיון, ידעו את זה.

ולא יכולנו לעשות עם זה כלום.

זה הרגע הכי מתסכל בלהיות אוהד ספורט. זאת אומרת, יש הרבה רגעים שהם הכי מתסכלים, אבל לדעת שלא משנה מה, לעולם לא תוכל לעשות שינוי אקטיבי. אפילו לא לרדת שנייה לדשא, ללכת לחן עזרא (נגיד, כן) ולמשוך לו באוזן, שיקשיב לך ואז להגיד לו "תבעט מרחוק, תבעט מרחוק" או משהו. לא יודע. פשוט משהו.

עם אובדן האליפות השלמתי לפני כמה מחזורים. אבל למה בדרבי ככה, למה? אוףףףףףףףף. זה עדיין מדכא אותי כשאני חושב על זה.

2. יום לפני שהייתי בחיפה, עליתי לירושלים וזכיתי לראות את זאור סדאייב מבקיע שער לרשת מכבי נתניה, ויותר מזה, זכיתי לראות 5000 אוהדי בית"ר מריעים לו אחרי שהוא הוחלף. איזה הבדל –שבוע לפני כן הוא נכנס לשחק מול מכבי, והקהל המקומי שלו לא עודד אותו, רק קהל החוץ.

איזה מן רגע היה זה הרגע שבו הוא הבקיע שער? ללא ספק, היה זה רגע מרגש. באמת, קשה לשים את האצבע על רגעים מרגשים מהסוג הזה, שאתה יודע ישר שהם מאוד מרגשים, שיש להם ערך מעבר לעניין עצמו. זהו. עבר הרבה זמן מאז, כי אני לא מצליח להביא את עצמי לשבת ולכתוב מספיק מוקדם (אני גם עסוק וגם עייף), וזהו. אין לי מושג אגב איך ייגמר הסיפור עם בית"ר, אבל יצאתי קצת יותר אופטימי לגבי המקום שאני חי בו.

3. נחזור רגע לחיפה והפעם לצד האדום של השבוע  קשה לי להסביר כמה המשחק שלהם  גרם לי לשנוא אותם. יש שם קבוצה מוכשרת אמנם, אבל הם שיחקו כל כך מגעיל. אח שלי כתב לי במחצית שהם באו לאסוף רגליים. באמת שהם קבוצה מגעילה. כל פעם אחרי דרבי, אני מאחל להם שירדו ליגה מכמה שהם מגעילים. אבל הם לא ירדו: הפועל, כשהיא מחליטה לשחק כדורגל, יודעת לעשות את זה. הרבה יותר נניח מאשדוד, הרבה יותר מעכו ומסכנין לדעתי, וגם מרמת גן. הם פשוט קבוצה טובה מכדי לרדת ליגה, לדעתי.

4. בדרך חזרה מטדי עקבנו באינטרנט אחרי הניצחון של הפועל תל אביב בדרבי, והאמת ששמחתי בשביל החברים שלי שנמנים על אוהדי הפועל. אני לא חושב שזה כזה ניצחון משמעותי (לצערי, כן, זו הליגה בכדורסל, זה מה שיש). לא שאני לא חושב שמה שהם עשו היה משמעותי, אבל אני גם יודע שיותר מאיזה ניצחון והבלחה חד פעמית לליגת העל, הרבה יותר חשוב זו קבוצה שקיימת, באופן רציף, וזו לדעתי צריכה להיות המטרה של הפועל אוסישקין.

בכל מקרה, אחר כך ראו אוהד אחד שעושה מעשה מאוד בידיו. אין לי מושג מה שמו, אז אנחנו נקרא לו איקס. איקס צריך להיענש. הפועל צריכה לתבוע את איקס על כמה דברים: 1. אם יוטל עליה קנס בגללו, שהוא ישלם. 2. ספונסרים שלא יגיעו בגלל העניין הזה או משקיעים – הוא צריך להיתבע על אובדן הכנסה. 3. אותו דבר על עונשים – אם במקרה הפועל תקבל רדיוס במקום אחר למשחק תחתית חשוב, ויגיעו פחות אנשים? גם כן לתבוע על נזקים.

ואל תגידו לי שאי אפשר – הנה מכבי תל אביב כדורגל תובעת את האוהד מהתקרית עם קדאייב על הקנס של ה-30 אלף שקל שהיא קיבלה.

אני לא חושב שאסור קללות במגרש, אני לא חושב שצריך להפוך את אולמות הכדורסל לסטריליים, כי ישראל היא לא מדינה סטרילית. היא מדינה עם אלימות, היא מדינה עם יצרים, אנשים מקללים אצל הירקן אז אין סיבה הגיונית שקללות במגרש כדורגל או כדורסל יהפכו למוקצות.

הבעיה העיקרית שלי עם הטקסטים השבוע שהופיעו על "אוהדי" אלה ו"אוהדי" אלה היו הגישה של "אוהדי". מילא אם פעם היו אומרים קומץ, אבל הנה ישבתי באיצטדיון טדי וראיתי איך משטרה מתנהלת כשהיא רוצה להתנהל – כשבשערים יש רשימה שמית ותמונתית ובמחצית צריך ללכת לחתום במשטרה אם אתה אוהד ששמו עליו עין.

אז אל תגידו לי אוהדי בית"ר – תגידו לי את השמות של העבריינים. אל תגידו אוהדי בית"ר הציתו את בית וגן, תגידו "כך וכך הציתו את בית וגן". אל תגידו לי אוהדי הפועל הצדיעו במועל יד. תביאו לי שמות של אנשים. שלא ייבלעו באנונימות המחבקת של היציע.

אני עושה כתבה על בית"ר השבוע, ואמר לי איציק קורנפיין על כל הנושא הזה ש:"אנחנו מקבלים אותם פעם בשבועיים. כמה שינוי אנחנו כבר יכולים לעשות". הוא יותר צודק מלא צודק. זה עניין של המשטרה, ובטדי המשטרה הוכיחה את זה – הייתם צריכים לראות איך ממה שהיה נראה כמו יציע שלם  ששר קריאות גזעניות (ואני הייתי בטדי ושמעתי קריאות בזמנו – ולכן אני מרשה לעצמי לכתוב את זה), לקבוצה קטנה של אנשים שאתה רואה שאין להם משמעות.

כי אף אחד מהאנשים האלה ברחוב לא היה עושה את מה שהוא עושה לבד. אף אחד. הילד הזה, לא היה בא לאדם מבוגר ועושה צלב קרס מולו. או מול אבא שלו. או מול המורה שלו בבית ספר. תנו לי לדעת את השם שלו – תנו לי לראות אותו מתבייש באמת.

5. עוד משהו שמישהו אחר, לא קורנפיין, אמר לי השבוע בנוגע לבית"ר, וזה משהו שאני יותר ויותר משתכנע לגביו גם בקשר להפועל תל אביב, זה הנושא של התקשורת. זה קשור מאוד לנקודה הקודמת, אבל זה חיצוני אליה. תראו, למרות שהבלגאן שהתחיל בבית"ר הוא בגדול חיובי, הסיבה שהוא התחיל לא הייתה לדעתי כי הביאו שני שחקנים מוסלמים. הסיבה הייתה כי הכותרת באינטרנט הייתה "שני מוסלמים בבית"ר ירושלים", ולא נניח, "קשר וחלוץ מטרק גרוזני בדרך לבית"ר".

ולכן, אם הכותרת אחרי הדרבי לא הייתה "אוהדי הפועל סימנו צלבי קרס" אלא "איקס שמיקס" סימן צלבי קרס במהלך הדרבי התל אביבי, אולי זה היה הוגן יותר. אין סיבה שהתקשורת לא תהיה הוגנת יותר. אין סיבה שכתבים יעשו לעצמם עבודה קלה – תמצאו את הבנאדם הזה ותראו לי מי הוא ומה הוא.

ואם כבר דברים כאלה קורים – אל תראו אותם. אני לא רוצה לראות אותם. דיברתי על זה עם טל בן יהודה השבוע, שהיה סקפטי מאוד לגבי הכח של התקשורת בנושא. אמרתי לו – תאר לך שלא היית קורא על זה, האם זה לא היה מת מעצמו? האם למישהו היה אכפת? הוא אמר לי שזה כמו האנשים שרצים על המגרש עם דגל פלסטין כשמכבי ת"א כדורסל משחקת בחו"ל. הטלוויזיה לא מראה, רק מי שהיה באולם יודע.

אנחנו חיים בעולם שמה שלא מצולם לא קיים באמת. מן הסתם לתקשורת נוח עם זה, והיא ממשיכה ומלבה את זה, וכל אחד רוצה לקרוא משהו על זה, בעיקר גינוי של הצד השני והצדקה של הצד שלו. "מה היה קורה אם הדברים האלה היו קוראים בטדי/קרית אליעזר/בלומפילד/ווסרמיל/דוחא?" ובכן, למי אכפת. למה שזה ישנה למישהו? למה אכפת כל כך מזה שידפקו את כולם במידה שווה?

בכל מקרה, אני סוטה מהנושא: מה שצריך להיות, זה שגם אם יעמוד צלם ויצלם שעה מראש את האוהדים של הפועל – שיהיה עורך מעליו שיוריד את מה שלא צריך לראות. ואם קהל של 300 (יותר כמו 120 לדעתי, כן?) הולך אחרי גול של מוסלמי, שיספרו לי על 5,000 איש שעמדו ועודדו והתרגשו.

אני בדרך כלל לא חסיד גדול של "לדווח רק טוב", אבל במקרה הזה אני חושב שהגיע הזמן להתעלם. באופן סטטיסטי והיסטורי – האלימות הגדולה התחילה רק אחרי שהתקשורת התחילה להתנפח ולנבור בכל חור שהיא יכולה למצוא. אולי הגיע הזמן לחזור טיפה אחורה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כששקר הופך לנורמה
שקט, שותקים

49 Comments

הופמן 9 במרץ 2013

מעניין אותי ההבדל בין האפקט שעשה סימון צלב הקרס וההצדעה במועל יד לבין האפקט שעושים השירים למכבי שאומרים "אתם נאצים". יש לי הרגשה שהאייקון הויזואלי השאיר אפקט גדול יותר על אנשים מאשר הטקסטים הזהים לחלוטין בעצם.
ורק אעיר, לגבי סוף סעיף 4, שאני דווקא רואה ושומע בכל מקום את הביטוי "נאצי", במובן – מרושע, או במובן – ייקה (אובססיבי לפרטים). אני לא חושב שאני צריך להזכיר את הסדרה הקומית ההיא עם הטבח ההוא.

טל בן יהודה 9 במרץ 2013

הופ,

כמוך כמוני. גם אני מאד מתעניין למה ההבדל הזה של מילים ומעשים ביציד כל עך משמעותי בעיני ונוטה להסכים איתך לגבי האפקט הויזואלי.

באחד מהדיונים שלי בנושא עם מישהו, אמרתי לו ש"כל עוד אלה היו שירי שואה, זה הפריע, אבל ניחא… מדובר בפרחחים טיפשים עם ספוג במקום מוח. אבל לראות מישהו מצדיע במועל יד ועושה צלב קרס עם הידיים, זה כבר מפחיד אותי".

אורן 10 במרץ 2013

כמו שהמכות לקדאייב הפחידו אותך?

אורן 10 במרץ 2013

פשוט לא ראיתי פה טור אחד על מכות שאוהד מכבי הרביץ לשחקנה המוסלמי של ביתר.כנראה טעיתי.זה לא שבמכבי אין אוהדים ששרים טוכנה מחבל.הם לא פרחחים.

תולעת 10 במרץ 2013

מכבי תבעה את האוהד שהכה את קדאייב והרחיקה אותו ממשחקי המועדון ומתחם האימונים.

מה הפועל עושה כדי למנוע מבועז הרויץ להצדיע במועל יד? כלומר, חוץ מלספר לנו כמה זה בעצם בסדר וחלק מחופש הביטוי בגלל שזו לא ממש עבירה על החוק (כאילו ש"טועמה מחבל" כן).

עופר פרוסנר 10 במרץ 2013

כי הוא אוהד יחיד. זיהו אותו. תבעו אותו. את זה כתבתי שצריך לעשות. הנה, שהפועל תתבע את האוהד עם הצלב קרס על הנזק שהוא גורם לה.

אורן 10 במרץ 2013

תולעת ופרוסנר,
התגובה שלי היתה מכוונת לטב"י שאמר שהילד הפחיד אותו.
לטעמי,אם כל הכבוד לילד הדביל ,הרבה יותר מפחיד אותי זה אוהד שמרביץ לשחקן ועוד במקרה זה מוסלמי עם כל הרקע שלו.הרבה יותר מפחיד גם שזורקים מצית על קוון.בשני המקרים הללו לא עסק אף טור.טב"י לא טען שזה מפחיד אותו.רק בפקולטה של שם שמעון מזרחי,אלימות מילולית קשה יותר מאלימות פיזית.ובכן,זה לא.
לגבי הטיפול בכך,לטעמי האישי בלבד,יש צדק בדברכם.אגב,תולעתףלמה שלא ייחשף שמו של אותו אוהד מרביץ?

עופר פרוסנר 10 במרץ 2013

לא ייחשף? אני מניח שכתב התביעה (במידה ולא יוצא צא"פ) יחשוף את שמו.
לי אין מושג.
ואם אתה מתעקש לשאול למה אף טור לא עוסק בעניין האוהד שהרביץ – כי העניין הזה טופל, וכי הוא אוהד יחיד. אם שני הגורמים האלה לא מובנים לך, אני מוכן לחזור עליהם שוב. אוהד יחיד + עניין טופל. על בית"ר – מטפלים בעניין. על מכבי תל אביב – מטפלים בעניין. אצל הפועל תל אביב – שואלים למה לא כותבים על אחרים. פה זה מתחיל ופה זה נגמר.

אגב, אני לא חושב שזה תפקיד לגמרי של ההנהלה לעשות את הטיפול הזה – שלא תבין לא נכון. אבל בצעדים שיש ברשותה של הפועל תל אביב – היא בוחרת שלא לנסות ולטפל בזה. יקום מי מהפועל תל אביב כדורסל, קבוצה שהפרוטה אינה מצויה בכיסה, וינסה לעשות חישוב של כמה העניין של האוהד הספציפי האחד הזה פוגע בקבוצה. במכבי תל אביב החליטו שהם לא רוצים לשלם קנס של 30 אלף שקל (בצדק), אז הם תובעים את האוהד. מעניין לראות מה יגידו שופטי בית המשפט, יכול להיות שמבחינה חוקית מכבי טועים אבל לתבוע זה צעד ראשון.

אם הפועל תל אביב בדקו והגיעו למסקנה שעצם העובדה שהאוהד הזה בחר לאהוד את הקבוצה כמו שהוא בחר, לא מפריעה לקבוצה (שוב, אני מסתמך על שיחה עם מנכ"ל קבוצת כדורגל שלא הצליחה למצוא ספונסר – קבוצה שמשדרים כל משחק שלה ויש לה כמות ענקית של אוהדים בארץ) – אז אני בטוח שלהפועל תל אביב כדורסל, שמביאה פחות קהל והיא בסופו של דבר קבוצת תחתית, הנזק מהאוהד הספציפי הזה גדול יותר מהתועלת שהוא הביא.

אתה יכול לא להסכים, אתה יכול להמשיך לבקש שנכתוב 1500 מילה על האוהד שהרביץ לקדאייב – אבל בעניין הזה טיפלו. ההתאחדות טיפלה, מכבי תל אביב טיפלה. מה כבר יש לי לכתוב על זה? באמת? בוא, תכתוב לי עכשיו טור של כמה מאות מילים על הפרשה הזו – ואני מבטיח לפרסם אותו (אם יעמוד בסטנדרטים של כתיבה וטעם טוב). אבל עד אז – רק להתלונן למה לא ולמה לא? מה זה נותן לך?

תולעת 10 במרץ 2013

אין לי מושג מה שמו. כתבתי כבר שאני בעד שיימינג פומבי לגזענים אז אם אתה יודע אנא פרסם.

אורן 10 במרץ 2013

פרוסנר ותולעת:
א-בעניין הטיפול-כן,לטעמי אתם צודקים.בהפועל מנסים לטפל תוך כדי דיבור.לטעמי יש מקרים שפשוט לא עובדים ואין דרך אחרת חוץ מתביעה.
ב-אוהד יחיד הרביץ לשחקן בעת משחק,ואהד יחיד עשה תנועות נוראיות בזמן משחק.בכל מקום בעולם היו הפרופרוציות הנכונות בין המקרים.פה זה לא קרה.
ג-בוא לא נתמם-הפוסטים על אוהדי הפועל היו גם עם ההנהלה היתה תובעת.הדה מוניזיציה לאןהדי הפועל היתה מוכנה כבר בעת פרסום התמונה בלי לחכות איך הפועל תטפל בו.
ד-תולעת,ואם היית יודעת את שם האוהד הרביץ של מכבי,היית מעיזה לכתוב אותו?נראה כי יותר קל לפרסם שם של נער מקלל מאשר גבר מרביץ.
ה-פרוסנר-בעניין הפוסט שלך-הסכמתי איתו מלה במלה,ובגלל זה אני לא מבין את התגובה שלך פה.

עופר פרוסנר 10 במרץ 2013

אורן – שני דברים:

קודם כל על א' – אני חושב (לצערי, אגב) שבישראל כלום לא עובד דרך הדיבור. רק בכיס.
ב' – אתה צודק בקשר לפרופורציה. ועדיין – פורנוגרפיה היא עניין של גאוגרפיה. הבעיה היא שונה – למה אכפת לך כל כך ממה שכותבים על הפועל? למה זה מפריע? הרי אתה מסכים שזה לא בסדר – אז למה שהפועל לא תעשה את מה שהיא צריכה לעשות ותטפל בעניין? מה שמוביל אותי ל-ג'
ג' -או פה הבעיה. ההיתממות. בוא נתחיל מזה שהפועל תובעת. בוא לא נשאיר למלעיזים שום נקודה להגיד על הפועל. בוא נשמע את האנשים האחראים יוצאים לתקשורת ואומרים – אנחנו מטפלים. אנחנו עושים שינוי. אל תתחילו לדבר על אחרים – בשביל מה?
ד' – לא הבנתי את זה
ה' – התגובה שלי הגיעה בלי קשר לפוסט שלי. כי אני רוצה להראות לך איך זה נראה מהצד של מישהו שלא אכפת לו כל כך הפועל או מכבי תל אביב. זה יתחיל כשמגיבים כאן יפסיקו להתקוטט ב"הוא אמר לא הוא אמר" ויתחילו להתעסק רק בקבוצה שלהם ובהתנהגות המכוערת של האוהדים שלה. הנה – דוגמא אישית שלי מלפני כמה חודשים http://debuzzer.sport5.co.il/prossner/archives/4918. זה מה שמעצבן אותי – למה אתה מתעסק במה שמכבי עושים? מה אכפת לך? ומה אכפת לך מהתקשורת? אתה לא מתעצבן על האוהד שלך, אתה מתעצבן על זה שלא מתעצבנים על כולם באותה מידה. זה משהו שלא בסדר בעיני.

אורן 10 במרץ 2013

פרוסנר,
כאשר נגמר המשחק באשקלון ואוהדי הפועל שברו כסאות אחרי הפתרעות אנשי אשקלון,היה ברור לי שמגיע עונש.שום דבר לא מצדיק אלימות פיזית בעיניי.ככה שאני לא עיוור ביחס לאוהדי הפועל.
אבל דמיין לעצמך שיש לך ילד שכל פעם שהוא מעתיק במבחן נותנים לו עונש,ומאחרים מתעלמים.זה התחושה שמתקבלת אצל אוהדי הפועל ,וזה מתסכל.דיון על אלימות לא צריך להיות רק אצל קבוצה אחת.לכל קבוצה יש מיעוט בעייתי והיחיד שמובלט הטא רק אצל קבוצה אחת.
אבל עזוב,סחטיין על הטור שהבאת בלינק -קראתי אותו כבר קודם.
דע לך,שבאמת כיף לי לקרוא אותך וגם הטור הנוכחי שלך היה אחד מהיחידים שעוד לא הכליל קהל שלם.לקחתי קשה את השבוע האחרון.נדלג על זה ויאללה קחו מהם את האליפות כבר.

ברק 10 במרץ 2013

אורן:
א. אוהדי הפועל מרגישים כמו הילד שכל הזמן נענש כי הם שוטפים לעצמם את הראש. גבבת השטויות שכתב אדון עמיאל באתר ספורט 5 היתה נפסלת לפרסום על סעיף אנאלפבתיות אם היתה נכתבת כהגנה על בית"ר
ב. שאנן סטריט, אראל סגל, איציק אלפסי ואחרים הם אוהדי בית"ר שמגנים (מלשון גינוי) בכל לשון וללא הסתייגות (שוב: ללא הסתייגות) את האוהדים הנחותים והתופעות השליליות הקשורות לבית"ר. אני בחיים לא ראיתי אוהד הפועל (או את לובין) שמגנה משהו שעשה אוהד אחר של הפועל. כל מה שילד בן 12 עושה בשער 5 הוא קדוש.

אורן 11 במרץ 2013

ברק,גם אם תגיד את זה אלף פעם זה לא ייהפך לנכון.
לא קראת כנראה שאני גיניתי.כנס לפורום של הפועל ותראה שכולם מגנים.אתה מסרב לקבל את זה.העיקר שזה מה שאתה רוצה לחשוב.זה לא קשור לכך שאנחנו חושבים שרק אנחנו על הפוקוס.וכן,הטור של עידן עמיאל היה פאטתי ובעיקר לא שירת את אוהדי הפועל.

DeVito 9 במרץ 2013

"עם אובדן האליפות השלמתי לפני כמה מחזורים".
מתי האליפות הייתה שלכם?
מתי הייתם מועמדים, במחזור ה-1?

amitpros 9 במרץ 2013

כן.היינו מועמדים כמו כל שנה,רק שהעונה הזו,כמו הקודמת יצאנו מהמרוץ מאוד מוקדם,כי יש לנו קבוצה בינונית מאוד.

MG 9 במרץ 2013

אוי אוי אוי כמה שרציתי לנצח את הדרבי האחרון בקריית אליעזר, קל וחמר שמדובר בדרבי בית – כל כך, כל כך, כל כך, כל כך, כל כך – א-ל-כ-ס…
אני מוכן לוותר על הנקודה, רק ע"מ שבדברי הימים ג' יהיה כתוב שמכבי ניצחה.
ובכל זאת:
סיכום מחזור 25 : מכבי חיפה – הפועל חיפה:

הטוב:
1. טאלב טאווטחה – כמה נקודות על טאלב (אחרי רצף משחקים כזה, זה יותר ממגיע לו):
א. חבל שבנאדו נתן לו הוראה להישאר מאחור (כך אני מניח). כל פעם שעלה הגענו לרחבה בקלות וממצב נוח.
ב. בסיום המשחק נגד בית"ר ירושלים פניתי לאביו ואמרתי לו שבשלושת המשחקים האחרונים, טאלב השחקן הטוב בליגה. לא במכבי, בה-ליגה. זאת ועוד, אמרתי לו שאני מאד מקווה שהוא לא ימשיך ביכולת הזו, הואיל ואני מעוניין להמשיך ולראותו בקבוצה גם בעונה הבאה.
ג. מגיע שאפו גדול לטאלב. ניתן לראות כמה הוא עובד בכלל ובזמן הפציעה בפרט. כבר יצא לי לראות שחקנים שחוזרים מפציעה עם כושר גופני טוב יותר, שיפור בהבנה הטקטית או חיזוק של פלג גוף עליון. טרם ראיתי שחקן שחזר מפציעה עם שיפור בטכניקה – עד לשנת 2013… בנוסף, גם משחק ההגנה השתפר פלאים.
ד. עוד בנוער, טאלב ידע להרים כדור למקום הנכון בגובה הנכון ובזמן הנכון. דה-עקא שלרוב זה היה לאיש הלא נכון. אין יותר כדורים סתם. הוא תמיד מרים את הראש לפני המסירה.
ה. מגיעות מחמאות גם לדקל קינן שלקח את טאווטחה תחת חסותו. את פירות העבודה עם דקל ניתן לראות בגול השני נגד בית"ר ירושלים. עד לפני 3 חודשים טאלב נופל בקלות. כיום, מסת השריר שלו גדולה בהרבה.
ו. בשנת 2009, קבלתי בפני בן-דודתי על כך שלפיטר מסיללה אין רגל ימין. "אם היתה לו ימין, הוא לא היה פה" הוא השיב. אז תודה לשתי הרגלים של טאלב: שמאל – על הנפלאות שהיא עושה, וימין – על כך שמשאירה אותו (בינתיים) בחיפה.
2. ולדימיר גלושצ'ביץ' – ללא צל של ספק, חלוץ המטרה הטוב בשתי הקבוצות יחדיו. איזו שליטה בגובה. למרות ששני הבלמים של מכבי חיפה גבוהים וחסונים, הם לא היוו לו אתגר כלל ועיקר.

הרע:
1. אריק בנאדו והקישור האחורי – כבר מתחילת המשחק, וזולת דקות מעטות במחצית הראשונה, הפועל חיפה שלטה במרכז השדה. גוסטבו בוקולי היה חלש מאד ולא השתתף במשחק הנעת הכדור. במקום להכניס את ג'אבר עטאא לידו, במקומו של דינו אנדלובו, בנאדו בחר להכניס אותו במקום בוקולי. עטאא אמנם ניסה להשתתף בהנעת הכדור (אני מוכן לקבל חוסר יציבות קיצוני ביכולת של שחקן צעיר), אך לא חילץ כדורים כלל. לאורך כל המשחק, פשוט לא היה לנו קישור.
בפעם ראשונה שבנאדו נדרש לשנות את המערך תוך כדי משחק ולא רק להחליף שחקנים באותן העמדות, הוא כשל.
2. "החלוץ השני" – דינו אדלובו, אלון תורג'מן ושלומי אלזואי אינם ברמה של מכבי חיפה. חבל לי שלא ניתנת ההזדמנות לאיסמאיל ריאן (והזדמנות מבחינתי זה יותר ממחצית פעם בחודש). האליפות כבר סגורה ולאירופה אשפר להגיע גם איתו. זה בדיוק הזמן האידאלי לשלם את שכר הלימוד.

המכוער:
1. תמיר כהן – לא מספיק שהוא תופס נתח נכבד מהתקציב מבלי להצדיק זאת ולו במחצית אחת ראויה מהיום שהגיע, ולא די שהוא מתלונן על מעמדו, הוא עוד מבצע תקלים חריפים באימונים, שאחד מהם כמעט השבית את השחקן הטוב ביותר שלנו לקראת הפלייאוף.
2. יואב זיו – אל תשכח איפה גדלת. לא, אני לא מצפה שהוא יחפוץ בניצחון ירוק בדרבי, אבל בתור שחקן בית הוא יכול לגלות מעט אמפטיה ולא לזרוק אבנים לבאר שהשקתה אותו בגיל ההתבגרות. זה טבעי לחלוטין שהוא שמח – פעם הבאה שישמור את זה לעצמו.

דרך אגב – מכל מיני סיבות, אשר נראה לי מיותר להלאות בהן את הקוראים, זהו הסיכום החארון שלי המתכונת הנוכחית. אני מאד מקווה שהוספתי קצת עומק ובעיקר שלא גרמתי לסבל מיותר.

עופר פרוסנר 9 במרץ 2013

פותח בלוג?

MG 9 במרץ 2013

כבר הסברתי לך למה לא אכתוב את הסיכומים הללו בבלוג שלי (שכבר לא פעיל זמן רב).
בכל מקרה, לא מדובר על עצלנות. אני עדיין מקוה שמה שדיברנו עליו יצא לפועל, ואז בשמחה רבה אחזור לזה.

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 9 במרץ 2013

מצטער לשמוע, מתן. יחסר לי הניתוח האינטליגנטי השבועי שלך. נאלץ להסתפק רק באחד מהיום, הניתוח האינטליגנטי לא פחות של עופר

גיסנו 9 במרץ 2013

רק בנוגע ליואב זיו – אם הוא היה אומר משפט דומה כאשר מכבי ת"א מקום ראשון וחיפה מקום שישי (או להיפך), ואין קרב ספורטיבי ישיר בין שתי הקבוצות, הייתי מבין את הטענה שלך.

אני חושב שזה לגיטימי לשמוח כשהיריבה הישירה שלך במירוץ לאליפות מאבדת נקודות, גם אם זו קבוצת נעוריך. בטח ובטח כשהוא אמר במפורש שהוא לא קפץ מצעקות בבית (אולי כן, אבל את זה הוא כן שמר לעצמו) ותוך כדי גם פרגן למכבי חיפה על הדרך שעשו.

תולעת 9 במרץ 2013

מה אתה רוצה מתמיר כהן? הוא לא שכח איפה גדל :)

MG 9 במרץ 2013

צודקת.
מתחלקים חצי-חצי על מונית לת"א בשבילו? ;)

איציק 9 במרץ 2013

MG ופרוסנר,
תראו, העברתם את בנאדו מהנוער לבוגרים, ומה יצא? גם לא ניצחתם בדרבי וגם הפסדתם להפועל תל-אביב בנוער. לא חבל?

roei034 9 במרץ 2013

הפועל מגעילים ? סלחו לי אוהדי מכבי אבל אתם נראים רע .רע מאוד למרות הניצחונות בעידן בנאדו. נקודה עשתה איתכם חסד בדרבי הזה. כולם ראו ששרקו לכם פנדל שלא היה ופסלו להפועל גול חוקי. אתם השנה ממש מגעילים.

אזי 9 במרץ 2013

עופר,
אני לא מכיר אותך או יודע מה אתה עושה בחיים הפרטיים שלך, אני רק יודע שחבל שהסיכומים האלו מגיעים שבוע אחרי שהמחזור משוחק.

הייתי כותב פה פסקה שלמה על למה אתם כן במירוץ, אבל אני לא מאמין בניחוסים. לא בשלך ולא בשלי. אז אני מוותר.

אני רק רוצה לציין שזה אחד הטקסטים היותר מפוכחים שקראתי בנושא הגזענות והאלימות ביציעים. מעולה.

MG, אתה נוטש אותנו?

MG 9 במרץ 2013

חלילה לי מעשות כדבר הזה.
אמשיך להגיב כפי שאני מגיב לשאר הבלוגרים באתר ולא בתגובה שהיא פוסט בפני עצמה.
אם תרצה הסבר יותר מפורט, אפרט לך בספר הפנים.

באגסי 9 במרץ 2013

התקשורת לא מגנה את האלימות.
ערוץ שמחזיק אצלו פעמיים בשבוע את התוכנית הכי אלימה על המסך, לא יכול להגיד שיש לו בעיה עם אלימות.

דון נאפולי 9 במרץ 2013

הם לפחות העיפו את קופמן. שליימה וברקוביץ' הבאים בתור.

אורן 10 במרץ 2013

קופמן יחזור.ומי אמר לך על שליימה וברקוביץ?

דון נאפולי 10 במרץ 2013

זה לא מבוסס, אבל לפחות בעניין ברקוביץ' כבר אפשר להרגיש שהוא מתחיל לעלות לכולם על העצבים ונראה לי שעומרי אפק לא פרייאר.

wazza 9 במרץ 2013

מדויק, שלומי ברזל אמר להם פעם שהם מעודדים אלימות והם לא הבינו על מה הוא מדבר

תולעת 9 במרץ 2013

1. הפועל חיפה היא קבוצה קלינגרית טיפוסית – אגרסיבית ואפורה, שנבנתה על שחקנים שעבר זמנם (צרפתי, קאלה, לאלא), כאלה שזמנם אמור להגיע מתישהו ומקבלים קרדיט כי "שחקני בית" שלכאורה נורא מתאמצים – אבל אף אחד מהם לא שיפר שום אספקט שלו במשחק כבר שנתיים (אבידור, אראל, דורה) וזרים כ"כ חלשים שהם על גבול הקאלט.

2. התקשורת חייבת לדווח על אירועי גזענות – זה תפקידה. גם אם היא "רק" תקשורת ספורט. לגבי פרסום פומבי ושיימינג לגזענים: אני בעד. בעיני זה יעיל מאד. למה לא להתחיל? שמו של האוהד שהצדיע במועל יד הוא בועז הרויץ http://www.facebook.com/gishtapo?ref=ts&fref=ts.

אזי 9 במרץ 2013

הדף שאתה מפנה אליו לא קיים.
ניצחון קטן.

ג'וני 9 במרץ 2013

ביום שיהיו פה הרוגים ופצועים בספורט או בכדורגל כמו במצרים אנגליה איטליה יוון טורקיה וכ'ו אז יהיה אפשר לומר שאנחנו מדינה אלימה

כמה קללות לא הופך אותנו למדינה אלימה
בכל מקום בעולם מקללים אז מה זה קשור בכלל שמקללים אצל הירקן.
במקו

האלימות בישראל היא בעיקר מילולית של אנשי תקשורת שמקללים מלכלכים ,מסיתים ,מתלהמים ,מלבים את האש, מחממים את האווירה וסוגרים חשבונות כי בספורט אין להם מושג אז הם צריכים להתפרנס ממשהו.
לפעמים נדמה שערוץ הספורט מעסיק עבריינים עם הפה המסריח שלהם ולא אנשי תקשורת שמסקרים ספורט.

הכתב בעצמו מוכיח שכל הבלגן בבית"ר י"םהתחיל כי הכותרת באינטרנט הייתה "שני מוסלמים בבית"ר ירושלים", ולא נניח, "קשר וחלוץ מטרק גרוזני בדרך לבית"ר".

אנשי התקשורת חושבים שהם יכולים לעשות מה שבא להם בגלל שיש להם מיקרופון ולכן הרבה יותר קל למשטרה לעצור אוהדים שלא יכולים להשמיע את קולם לציבור.
הגיע הזמן שהמשטרה תעצור אנשי תקשורת אלימים ואז גם קללות לא נשמע ביציעים כי רק התקשורת גורמת לבלאגן ופרובוקציה.

עופר פרוסנר 10 במרץ 2013

ג'וני – אתה לא קראת את מה שכתבתי ולכן התגובה שלך אינה קשורה. שא ברכה.

אריאל גרייזס 9 במרץ 2013

אני לא קונה את מה שאתה אומר על התקשורת, להיפך.
כשהייתי בבית ספר והיה בריון שמטריד אותי, ההורים שלי אמרו לי – תתעלם ממנו, הוא ייעלם. התעלמתי ממנו והוא המשיך, רק יותר חזק.
מה שקורה עכשיו עם הפועל מזכיר לי את מה שקרה בבית"ר במשך שנים. כל הזמן אמרו – זה רק קומץ. והתקשורת מלבה את האש. ואז פתאום עכשיו, אחרי כל השנים, הם קלטו איזה מפלצת יש להם במועדון ונזכרו להלחם בזה.
גם בהפועל נלחמים בזמן האחרון, אחרי מה שקרה בדרבי הקודם ובכלל אחרי שהתקשורת הוציאה מהארון את הקללות המגעילות.
אם היו מתעלמים, אותם אנשים היו ממשיכים בשלהם. צריך להלחם בהם עד חורמה ודווקא לא להתמקד בפרטים ספציפים. צריך להפוך את זה לאישיו של קהל שלם, כדי שאותו קהל (כמו שקרה בבית"ר) ייעלב ויילחם מבפנים באותם אנשים. יקיא אותם מתוכו.
התקשורת לא צדיקה, אבל אתה רק נותן כלים בידיים של אנשים שמאשימים את התקשורת בהכל.

אורן 9 במרץ 2013

כשהתקשורת,או בשמה היותר פרטי "ערוץ הספורט",תרצה באמת להילחם בתופעות המגעילות האלה,היא צריכה גם לצלם את אוהדי מכבי שרים "טועמה מחבל" והפועל חזבאללה.חוכמה גדולה להילחם רק נגד קבוצה אחת.המניעים שלה הלחימה שלה לא אמיתיים.במיוחד שבו אותו ערוץ שנלחמים באלימות-משודרת תכנית נעימה כמו יציע העתונות.אז בוא נילחם בזה באמת,כמו שקר פעם אלפסי ולא כמו שהיום הוא מכליל קהל שלם כשזה לא קשור לביתר.

דון נאפולי 9 במרץ 2013

*בית"ר והפועל זו לא קבוצה אחת.
*מבחינת אוהדי מכבי הם יכולים לטעון בקלות שהם מקללים את טועמה והפועל פשוט כי זו/ה קבוצה/שחקן יריבה והם שונאים אותה/ו.

אורן 10 במרץ 2013

ואוו איזה תשובה …
אז זה בסדר להמשיך לקרוא לטועמה מחבל,נו באמת

דון נאפולי 10 במרץ 2013

לא אמרתי שזה נכון, אמרתי שהם יכולים לטעון את זה כיוון שאם אתה טוען שסלים טועמה לא שונה משמעון גרשון אז "סלים טועמה מחבל" לא שונה מ"שמעון גרשון בן זונה".

דניאל 9 במרץ 2013

ג'וני בגדול אתה צודק לגבי ההרוגים והפצועים רק מה שהיו פה כמה כאלה (שביטה, אוהד הפועל שנדקר בטעם העיר , יותר מעשרות אנשים שנפצעו ממכות באצטדיוני כדורגל ועוד ירקות). לא צריך הרוג ראשוןם בשביל להגיד שיש כאן אלימות

באגסי 9 במרץ 2013

ולא מספיקים כמה פצועים כדי להפוך את זה לסכנת נפשות.
בהתחשב ברקורד של מדינת ישראל בהפקת אירועים של אלפי צופים, כשעשרות שנים לא נהרג אף אחד מראה שההייפ קצת מוגזם.
היו תקופות שבמועדונים היה נרצח נער כל סוף שבוע ואנשים נדקרים בכבישים, בכדורגל האסונות הכי גדולים (ללא הרוגים) קרו בגלל טיפול קלוקל של משטרת ישראל ולא מאלימות אוהדים.

אזי 10 במרץ 2013

תשמעו חיפאים!
אתם פשוט סלוטייפ שנדבק לנעל ואי אפשר לנער אתכם!!
תפסידו כבר!!

הרגתם אותי…

MOBY 10 במרץ 2013

לא רוצים
וזה לא נגמר עד שהגברת השמנה….

חיפני לשעבר 10 במרץ 2013

1. אני חושב שאתה טועה בגדול בנוגע לדיווח, התקשורת חייבת לדווח על הדברים האלה כי כשזה בחוץ זה עדיף על זה שזה כלוא בפנים ואז זה מתפוצץ לך בפנים. אני לא רואה שהלחימה בסוריה דועכת בגלל שלא מדווחים עליה, או שנאנסות פחות נשים בהודו בגלל שהפסיקו לדווח על זה.

ועוד דבר שמדהים אותי עם מועל היד, בשום מדינה בעולם לא היו עושים כזה דבר, ואם היו עושים, מיד המשטרה היתה עוצרת אותך. רק בישראל עדיין עושים תנועות שקשורות לנאצים בפומבי. פעם אמרתי למישהו שאני מכיר שאני פוגש את אמא שלי בכל בחורה שאני יוצא איתה לאורך זמן, וזה די דומה לסיפור השואה, אנחנו פוגשים את היטלר בכל מקום אצלנו במדינה.

2. בנוגע למכבי חיפה, אני עדיין תוהה מי חושב שגולאסה וחן עזרא הם שחקנים מוכשרים. מדובר בשני שחקנים שפשוט לא קיבלו הכוונה של מאמן מעולם. הם משחקנים שכונה, לא יודעים מתי לשחרר כדור, וחבל, כי לשניהם יש יכולת גבוהה. מאמן נורמלי כבר מזמן היה עושה משניהם שחקנים והם היו יוצאים לחו"ל, אבל בגלל שהם משחקים בביצה המקומית הם חושבים שהם יכולים לעבור שלושה שחקנים, ואז תמיד הם מאבדים כדור. אם שניהם ימשיכו ככה, לא ייצא מהם כלום, מעבר לזה שזה פשוט מתסכל להסתכל עליהם בתור אוהד ולצרוח כל פעם שםה עם הכדור שישחררו אותו כבר.

עופר פרוסנר 10 במרץ 2013

בקשר לראשון – אני דווקא קורא הרבה דיווחים על הלחימה בסוריה. פשוט לא כל כך בתקשורת הישראלית. יש המון מדינות שבהן עושים את זה – פשוט רובן הן לא מקומות שהיית רוצה להסתובב בהן עם מגן דוד. ברוב המדינות המתוקנות מועל יד זה משהו שפשוט לא תראה.

2. אני נוטה לחשוב שאתה צודק, כן. כל מה שאתה אומר נכון. ואז אני נזכר בזה שרפאלוב מככב בליגה הבלגית, ואני מבין שאני לא מבין כלום.

ברק 10 במרץ 2013

רפאלוב עשה פריצה וראו את זה במכבי בעונת האליפות האחרונה. חלק מזה בגלל שהוא תופקד כעושה משחק ולא כקיצוני שמאלי. גם כשגולסה ועזרא יהיו בשלים לבלגיה יראו את זה עוד בארץ

חיפני לשעבר 10 במרץ 2013

פרוסנר, אתה לגמרי צודק בנוגע לרפאלוב, הוא עמד לי על קצה הלשון כשחשבתי עליהם. ובכל זאת, גם הוא, עם יד מאמן יותר מוצלחת, היה מגיע קצת יותר רחוק מבלגיה, התקווה הוא שהאימון בבלגיה יקדם אותו עוד צעד. אם זה לא יקרה, מעבר לבלגיה הוא לא יגיע.

Comments closed