מיאו, חתולה (מתן גילור)

מתן גילור התרגש ביום שני בקרית אליעזר. בואו תקראו למה

942181_10151556644034501_867711935_n

יוצאים משער 3. באסה. אני יודע שמרבית אוהדי מכבי שונאים את האצטדיון הזה, אבל אני לא.

שלא תבינו לא נכון – אני ממש לא אוהב אותו, אבל גם לא שונא. כן, לא רואים כלום משום מקום ומכל מקום גם יחדיו. וכן, אפילו שיחה עם החבר שיושב לידך נשמעת כמו שיחה עם טנזניה בימי הצנע. עם זאת, תמיד יש משהו מיוחד במקום בו פגשת את אהובתך לראשונה, אפילו עם מדובר על חיריה. המשחק הראשון שלי היה גמר הגביע בשנת 1993 נגד מכבי ת"א. ברקוביץ'-עטר-גביע. לא אוהב-לא שונא. סתם פיל אפור.

בדרך לאוטו אני מוציא את המנוי של אביתר, בו השתמשתי בשביל אחותי להגרלה נגד הפועל ת"א, ומושיט לו. "תשמור אצלך." הוא מתרה בי. "אני למשחקים העונה כבר לא הולך!" "אפילו לא נגד הפועל ת"א למה שאולי עתיד להיות המשחק האחרון אי פעם בקריית אליעזר?" אני שואל. "טוב, אולי רק נגד הפועל ת"א. בכל מקרה, תזמין את מי שאתה רוצה נגד מכבי ת"א."

אני צייתן. מזמין את אחותי. "אני מסיימת ללמוד מאוחר ויש לי עבודת של תלמידים לבדוק."

מזמין את מס"ק – "רוצה. מת. משתוקק. לא יכול…"

מבין. אוהדי מכבי כבר מיואשים. טוב, לפחות ניתן לאיזשהו צהוב להנות.

מזמין את אזי…את גיל שלי…אחד לא רוצה, אחד לא יכול.

חוזר לירוק. מזמין בפעם המי-יודע-כמה העונה את עמית פרוסנר. משפחה! אם יש משהו שיותר חשוב ממכבי זה משפחה. משפחה-משפחה, אבל לא צריך להיסחף. מסרב בנימוס לבוא לעזור לו בבייביסיטר על הבנות שלו ומאחל לו בהצלחה. בד"כ הוא כותב "תביאו ניצחון". הפעם זה לא יותר מדי חשוב לו או שגם הוא לא מאמין שבלי מגינים אפשר לנצח את האלופה.

אפילו את עופר מהעבודה הזמנתי. לא הולך. אף אחד לא רוצה.

*

"תני קצת לנוח." אני אומר לתכשיט. עוד מעט אני יוצא.

 "לאן אבא נוסע?" אני שואל את הילד.

 "לחיפה. למשחק של מכבי." הוא עונה.

 "מה, תיסע לבד?" התכשיט שואלת "הלוא רק אתמול חזרנו מחתונה ב-0:30. לא תהיה עייף?"

 "עייף, אבל מה אעשה?"

 "אל תיסע…טוב, אני אדבר עם שקי (משה) אולי הוא ירצה."

"לא נראה לי. נגד נתניה נכנסנו 5 דקות אחרי ההתחלה ואני חושב שזה הוציא לו את החשק."

מתקשרת.

"טוב, ב-19:00 הוא יהיה כאן. שימו את אשתו אצל אחותה בחיפה ותמשיכו למשחק. ככה יהיה לך עם מי לדבר בחזור."

*

נכנסים לבת גלים. חונים ליד הרכבת. מתחילים ללכת. איך שנכנסים למנהרה קצב הצעדים מתגבר והולך, הולך ומתגבר, ככל שמתקרבים לאצטדיון.

ביציאה מהמנהרה עוצרים. שקי רוצה לקנות טרופית. עוד שניים נעמדים מאחורינו בתור. מוכר הטרופית ממשיך לצעוק: "5 ב-10." אני מסתכל סביב. אין נפש חיה. למי הוא צועק? הרי כל מי שלידו כבר רוצה לקנות ממנו. מה הוא חושב חושב שאני רוצה לקנות – אופנוע ים? מוזר…

*

אני אוהב משחקים נגד מכבי ת"א – הם מרגשים אותי. יש משהו מאד מיוחד במשחקים נגדם, בעיקר למי שנכנס חזק לכדורגל בשנות ה-90 של המאה הקודמת.

מצטער, אבל אני לא יכול להחזיר להם באותו המטבע. מבחינתי הם ממש לא "אשדוד עם תארים." מכבי ת"א זו קבוצה גדולה ומועדון גדול. יש המרחיקים לכת ונוהגים לקרוא לה "מכבי".

יש להם יותר תארים מאיתנו. 15 אליפויות זה לא הולך ברגל. יש הגורסים שיש להם כבר 20, אבל השכן הגרגשי שלי טוען שחמורבי הקוון פיספס נבדל ברור של סנחריב. כנראה שהויכוח לא יסתיים לעולם…

אם לנו יש את אירופה אז להם יש את אסיה.

אוהדים – כמונו. אותו סדר גודל. אולי יותר, אולי פחות. אולי פחות…

אז צריך להודות, יש להם יותר גדול. אבל זה גדול שמבצבצות לו פה ושם כבר כמה שערות אפורות. כזה שאם תביא לו קנדית, הולנדית וספרדיה ביחד הוא יכול להתנפח יפה, אבל הוא לא כמו שלנו. שלנו אוהב ישראליות. שלנו זקוף וחזק וגאה. וורוד וחלק ויפה.

*

נכנסים לאצטדיון. שקי שואל כלא מאמין: "אנחנו יושבים על קצה הקשת של עיגול האמצע?" "כן, כן." אני עונה. וחושב…עכשיו לך תשיג מקום כזה בארינה…

השחקנים עולים למגרש. האוהדים של מכבי ת"א פוצחים בשירה אדירה: "ה-נ-ה, היא עולההההה, הסגנית של אלופת המדינהההה." יפה. כל הכבוד על הפרגון. ואז אני מתעשת. הם בעצם חומדים לצון. אבל לי לא אכפת. אני גאה. כבר לאחר מספר מחזורים ובמשך כל שאר העונה הייתי קונה שבסוף ישירו לי "הסגנית של אלופת המדינה." כן, אפילו כשצמצמנו ל-5. כל הזמן היתה לי ההרגשה שאנחנו יותר קרובים לשאר הליגה מאשר לעבור אותם.

האוהדים שלנו פורסים דגל ענק. שקי משתאה. נדהם. אני מתסכל לראות עם הקהל הצהוב מגיב. לא. כנראה שלחפרפרת מפחיד יותר להיכנס לכלוב של קופים מאשר להיות בחברת בני אדם.

*

המשחק מתחיל. אנדלובו לא כל כך מסתדר עם הבלמים שלהם.

יש לו עניין כזה לאריק בנאדו. הוא כמו שלמה שרף בנבחרת. מעלה את השחקנים שהוא חושב שנמצאים בכושר הטוב ביותר בלי קשר להתאמתם למשחק ספציפי. טוב, אולי בכל זאת יש הבדל. כשאילנה מחכה בבית, אין צורך להשתמש במיקור חוץ.

והמגנים…אוי המגינים. כולם אוהבים את טאלב טאווטחה ומרגישים בחסרונו. אבל משומר – משומר הוא כמו סקס עם אותה בחורה הרבה שנים. לא תמיד מוערך. לא תמיד בא לך עליו. אבל כשהוא נעדר אתה מבין כמה הוא טוב. אפשר לחשוב שאנג'לינה מחכה רק לך…

אחרי ששיחקנו מול באיירן מינכן, חשבתי שמשומר צריך לקחת שיעורים אצל פיליפ לאהם. במשחק, כשהשחקנים מסרו לשטח המת בצד ימין של ההתקפה, הבנתי שמשומר, הגם שלא הגיע לגיל 50, כבר בשל לעצה. 1-0.

*

אבוי להחלטת השיפוט הזו. זה מה שקורה שמביאים שופט חסר ניסיון למשחק שגדול עליו בכמה מידות. ככה משתמשים בכרטיס האדום???

אני כמובן לא מדבר על ההרחקה של בוקולי, אלא על חוסר ההרחקה של אזולאי. יכולתי לשמוע את סבתא שלי, מסננת משנתה, מרחק 5 דקות הליכה מהצטדיון, כמה מילים בגרמנית. הרי ידוע שניתן להרחיק שחקן על מעשה בלתי ספורטיבי. כל קשר בין ספורט לאזולאי, מקרי בהחלט.

פעם ראשונה בחיים. זו פעם ראשונה בחיים שבשיקלול של מחצית שלמה שמעתי יותר חזק קהל אורח מאשר את יציע ג'. נדיר! כי זה כיף. זה כיף גדול לקחת אליפות אחרי 10 שנים. תאמינו לי – אפילו אחרי 7. האם אני מעדיף את זה על 5 אליפויות בעשור? ברור שלא, אבל זה כיף.

"תראו איך הם שמחים? כאילו מה קרה?" אומר השכן על ידי. "אנחנו כמעט הרגנו פה ילד" אני מזכיר לו.

אין קישור אחורי. 2-0.

*

מחצית. פראיירים. הם פשוט פראיירים. המחצית הזו היתה שווה 5-0 בקלות. מכבי ת"א יכלה לעשות היסטוריה שהיתה נזכרת לדיראון עולם. מזל, בסוף נצא מפה רק עם 3 או 4 חתיכות.

"אני קונה עכשיו 2-0" אני חושב לעצמי. כנראה שכל ירוק היה קונה 2-0, למרות שהכי קל להגיד עכשיו שלא, בדיעבד.

אבל יש אחד שלא קונה ולא מוכן. כנראה שהראש שלך בעננים, אתה לא חייב להיות שפוי ומפוקח.

*

מחצית שניה. ג' פורסים שלט גדול "מה קרה מהפעם האחרונה שלקחתם אליפות." ועוד הרבה שלטים קטנים, כגון: "ארה"ב חיסלה את סאדם ובן-אדן" או "יצא אייפון 1,2,3,4,5".

תגידו מה שתגידו על דקל קינן ויניב קטן. כל העונה מלעיזים עליהם. איטיים, לא ברמה. ההוא, בכלל, גמר את הסוס, עצלן, פרזיט. אבל יש בהם משהו. הוא יותר חשוב להם מכל נצחון או תואר. החולצה! במקום בו שחקנים נשברים, אתה מגלה למי חשוב הסמל. אז גילנו – לדקל ויניב. לא, זה לא אומר שהם היו הכי טובים. ממש לא. זה אומר שכולם ראו שהם עולים עם רעל בורידים, אש בעיניים וקרח ברגליים.

כאלה הם. נדמה כי אם היו מבקשים מהם להחליף חולצה דקל היה מסרב. יניב? יניב היה מחליף, אבל במנהרת השחקנים כבר היה תופס את השחקן ומחליף איתו בחזרה. החולצה – מהי? סתם בד סינטטי ומסריח בלי משמעות…לך תספר את זה לאנשים שזורקים את הבריאות לכל הרוחות בשבילה.

פתאום כולם מאמינים. 2-1.

*

אוהד צהוב מוכיח את מה שטענתי כבר במשחק הגביע בטדי – מספיק שמן צהוב אחד בשביל להדליק אלפי ירוקים.

*

חן עזרא בועט. אניימה בכלל לא מנסה. זה בכלל לא משנה אם הוא יכול או לא, כי הוא לא מנסה. הוא לא מנסה כי הוא יודע שאת הכדור הזה אי אפשר לעצור. זה לא הדיוק. זו לא העוצמה. אלה 7,000 לבבות ירוקים שדוחפים את הכדור בדיוק למקום הנכון.

שקט. שניה של שקט.

שניה של שקט שנובעת מחוסר אמונה. היא נובעת מכך שעזרא כבר דילל את אוכלוסיית הציפורים באזור. זה שקט שנובע בכך שהוא כבר שינה את מבנה ההר בעונה זו. זה שקט של "אין מצב שחזרנו מ – 2-0 מול האלופה. מול הקבוצה הכי טובה בארץ. עם 10 שחקנים! מול מכבי ת"א. 2-2.

ואז זה בא. עונה שלמה שהחלה בעצבים ותיסכולים, ועצב ואהבה, ונמשכה בריגוש אדיר וגדול, מתפרצת בבת אחת. ספרו למישהו שאין על מה לשחק והעונה גמורה. אני קופץ כל כך חזק שאני כמעט שובר את הכסא. בפנדל על עמאשה הוא כבר נסדק.

ג' עובדים. כמו שצריך. כשהם נותנים בראש שומעים רק אותם. לא חשוב האצטדיון, לא חשובה היריבה. אפילו במשחק בסיבוב הקודם בבלומפילד, אחותי (המאוד אובייקטיבית כמובן) שלחה מסרון: "שומעים רק אתכם. המשיכו כך."

אני מתכופף לבן דודי ואומר לו: "צריך לשנות את השם של קריית אליעזר ל'משכן החתולים'. יש לו נטייה להחזיר עכברים לחוריהם."

*

שריקת הסיום. דוד שלי חושף שהוא חשב ללכת במחצית. לך תשנה הרגל של מעל 40 שנים שנשארים ויהי מה.

עיירית חיפה רגישה. דווקא אחרי כזה משחק צריכים לצבוע את דרך ההגנה ולצמצמה מ-3 נתיבים לאחד.

תאמינו לי, גאונים אוהדי בית"ר. עד היום חשבנו שהם אלימים כי הם גזענים, ברבריים ומה לא. אז זהו שלא. הם פשוט שונאים פקקים. האורחים מחכים והכבישים פנויים.

עולים בפרויד לחורב. צריך לאסוף את אשתו של שקי. הצרפתייה שלי בקושי סוחבת. עובדת קשה הקטנה. אני יודע שהיא קצת מבוגרת מדי בשביל זה. רוצה לנוח. לך תסביר לה שמאוחר ועייף וצריך לנסוע 110 קמ"ש ב-3000 סל"ד עד הבית.

*

מגיעים. מדומם מנוע.

זר היה שומע פר-פר-פר-טח-טח-טח-טררררר.

אבל אני מכיר אותה. יכולתי לשמוע אותה היטב.

ואז היא לחשה לי: "פעם בעשור."

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קץ הכשלון
חוגגים 40 להיילה, גדול הרצים

47 Comments

צ'יקו 1 במאי 2013

גדול. אוהב את הכתיבה שלך. היה משחק מרגש ללא ספק. גאווה להיות אוהד מכבי חיפה.

אייל 1 במאי 2013

פוסט מרגש.

גילוי נאות, אני אוהד מכבי חיפה בזכות אבי היקר, שהיה הולך אחרי הקבוצה כשהיא עוד הייתה בליגה הארצית וחווה את אליפויות הראשונות עם שלמה שרף בזמן אמת.

לענייננו, אכן יש לפרגן למכבי תל אביב ולאוהדיה. להצליח לצאת מהבור שהם חפרו לעצמם ('הם' – ההנהלה והצוות המקצועי במהלך העונות הפחות מוצלחות של העשור האחרון) זה לא פשוט, ואני בטוח שכלל אוהדי חיפה חוששים מהאפשרות שזוהי תחילתה של שושלת צהובה, ורק בגלל המסורת המפוארת של מכבי תל אביב, כפי שציינת לעיל.

ולעיקר – אני חושב שבמהלך העונה הנוכחית, למרות ההתחלה המזעזעת והעובדה שמכבי (חיפה) סיימה ללא תואר, ההתנהלות של קהל האוהדים של חיפה, השחקנים וכמו תמיד, ההנהלה, היא דוגמא ומופת למועדון כדורגל בישראל אולי מעבר. הפרידה המכובדת גם אם עצובה ממאמן שאחראי על פתיחת עונה הגרועה בתולדות המועדון (אגב, אני מטירת הכרמל, וראובן עטר, ללא ספק, הוא הייצוא המוצלח ביותר שלנו, בלי להמעיט מכבודם של שלום אסייג ורפי כהן), האמונה העיוורת שחיפה אכן יכולה לצמצם את הפער ולקחת אליפות מקבוצה שבקושי מאבדת נקודות, כל אלו ריגשו אותי, כמו גם הפוסט שלך, ובגלל זה חרגתי מהרגלי ואני כותב פה לראשונה בחיי טוקבק.

ההצלחות של העשור האחרון אפשרו לי לטעון, בכל פעם שנקלעתי לוויכוח עם אוהד של קבוצה התורנית שגנבה אליפות מחיפה (לפחות מבחינתי) שהגדולה של מכבי חיפה באה לביטוי במיוחד בשנים שהיא לא סיימה את העונה כאלופה. זאת מכיוון שהיא כמעט תמיד הייתה מועמדת לתואר לאורך כל העונה, ואם אני זוכר נכון, ברוב הפעמים שחיפה לא לקחה אליפות היא סיימה במקום שני. זהו הישג יוצא דופן מכיוון שבעוד שמכבי חיפה שמרה על מקומה בצמרת זהות היריבה במירוץ האליפות התחלפה. מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים וקריית שמונה, כולן חוו תקופה של הצלחה ודעיכה. אכן, גם לחיפה היו עונות טובות וטובות פחות אבל תמיד הייתה הרגשה שהיא עדיין מועמדת, גם אם לא הולך.

בקיצור, אני איתך. אם לא אליפות אז לפחות מקום שני. ואני מקווה ומאמין שבשנה הבאה מכבי (חיפה!! לא תל אביב, חיפה!) תגדע את השושלת הצהובה באיבה, כך שבעוד שנתיים נצטרך להתמודד עם יריבה אחרת על האליפות.

PERLA 1 במאי 2013

פוסט נהדר.
במחצית היה דיבור שככל שיהיה יותר רע יהיה יותר טוב כי יבינו איזו מחרשה נדרשת.
אריק החזיר את האופי שבנה במשך חודשים וקצת התמסמס עם הנופלים לאחרונה.
הפציעה של טאלב היא תוצאה של התאקל הכי מיותר על כדור שכבר היה לו ברגל. חבל נורא.
לפני כחודשיים מלמלתי לאחי שצריך לדאוג לפציעות של טאלב וגולסה רגעע לפני היורו. זה בא קצת מוקדם מדי.
למרות שאיל צריך ללכת. חן נותן במספרים ואיל, שהוא באמת גדול בצעירה, מתאים יותר לאירופה. הוא יכול להגיע רחוק כי הוא לא נופל, מבין את המשחק ומושקע בו עד צוואר.
הולך ומתברר שאת הקטנטנים נוכל עוד לגרור לפרידה מסבא אליעזר בעונה הבאה.
היו נוטשים רבים במחצית.
היה כבוד גדול להיות באיצטדיון במחצית השניה.
בזכות ג, וההומור, והקבוצה
אפילו ביציע 2 עמדו כך סתם ועודדו (אלירן וגו') למשך כשלוש דקות, ולא על מנת ללכת או לבוז.
אומרים שיענקלה לא הביא איתו את התיק בגלל ששמע שעטר לא בהרכב.

גורביץ' 1 במאי 2013

שגולסה יעזוב כבר את הקבוצה,
הוא לא מחובר ולא התחבר אף פעם לקבוצה וזה חבל.
אני לא אומר את זה ממקום של כעס אלא השלמה. למי שראה אותו בגיל 17
עולה לבוגרים בעונה הראשונה של אלישע, הייתה תחושה שמאז ברקוביץ' לא היה שחקן כזה (גם לא בניון), לא רק בחיפה אלא בכדורגל הישראלי.
היה לו (דגש על היה ולא יש לו..)יכולות שרואים רק באירופה משחקנים – פיזיות, כושר מטורף, יכולת להשתלט על המשחק, התקפה, הגנה, ניצוצות של מנהיגות, בקיצור כל החבילה..
היה נראה שהוא גדל בדורטמונד או יובה ולא בארץ.
ומאז, פשוט ראינו משנה לשנה את הרצון שלו לשחק הולך ופוחת, וזה עצוב לראות את זה מילד שעוד לא בן 21.
לדעתי זה לא קשור למכבי חיפה, זה קשור לאופי של גולסה, ולדעתי פשוט אין לו את זה. במקרה הטוב הוא ייצא שחקן משלים באירופה לכמה שנים.

ירוק גאה 1 במאי 2013

טוב, קודם כל ריגשת.
דבר שני, ציניות ציניות ציניות אהבתי…
כבר סיפרתי שיום שני מאוד ריגש אותי וממש על סף דמעות, אחרי מחצית רעה בלי אמצע ופיגור מול הנבלות האלה חזרנו כמו גדולים ושוב כאן הם כבר לא ינצחו!!!
מסכים, כמה חשוב סמלים (לא כמו אלה שבצד האדום כל שחקן שמשחק שם שנתיים הם הופכים לסמל אני מתכוון לסמל סמל….) עם אלישע וחבורת המתחזים שלו היינו מובסים..
אין לי סבלנות לחכות לשנה הבאה, גם בגלל סמי עופר, גם בגלל שאני פשוט מאוהב בקבוצה הזאת. מאוד חשוב להתחזק בשני חלוצים (וואו הרבה זמן לא היה לנו חלוץ פיגורה) ובעוד שחקן באמצע) אין מה לעשות שחר חייב לעבוד קשה….
בסוף ביאסת אותי, קלטתי שאני צריך עכשיו לחכות 10 שנים לפוסט הבא שלך ;-)

PERLA 1 במאי 2013

חלוץ צריך לתת תוצרת. פיגורה זה בשביל אחרים. היה לנו את דבה ששוחרר בגלל שנאת הקהל והלוק הגרוזיני של פועל נמל. עכשיו הוא כובש בצרורות ולוקח אליפות בפולין.
על חלוץ אחר כזה יוציאו עכשיו מיליון דולר בלי לדעת מה יצא מהקופסה.

זהר בדשא 1 במאי 2013

אפשר לסכם את זה במשפט אחד –
מכבי החלה את משחקי ההכנה לשנה הבאה שלה בסוף אפריל!שבת בערב משחק אימון נגד ק"ש.
ככה בונים אלופה גם לשנים הבאות.

סוס זקן 1 במאי 2013

ורוד וחלק ויפה זה דוידוביץ?
http://every.one.co.il/view.php?t=131169

udi 1 במאי 2013

מתן נהדר!
הקטע עם משומר כל כך נכון, אין פעם שהוא משחק ואתה לא מתעצבן עליו ומקלל אותו וכשהוא לא משחק אתה מבין כמה יתרונות יש לו על האחרים.

ד"א- צ'יזיק אמר שסמי עופר לא יפתח בתחילת העונה הבאה אלא רק בסביבות נובמבר-דצמבר אז אולי עוד יצא לנו לפגוש את הצהובים עוד פעם בקריה.

יויו 1 במאי 2013

כל הכבוד שחזרתם למשחק עם 10 שחקנים.

א-ב-ל

נגד שחקנים חצי שיכורים מחגיגות האליפות.
בקריית אליעזר.
נגד ההרכב השני של מכבי.
שראנוב השחקן המצטיין.

אני לא זוכר מתי מכבי הגיע לקריית אליעזר והראתה כזאת עליונות על חיפה (וזה לחלוטין מחמאה לחיפה).
אני יצאתי מהמשחק אופטימי.

סטודנט 2.0 1 במאי 2013

אתה שמת לב מי בכלל משחק במכבי חיפה? שמת לב מי לא היה? טוואטחה, משומר, שיימן, פיליאבסקי וידין (וכמובן ורד) – אין חלק אחורי. ממש הרכב שני של מכבי ת"א נגד הרכב ראשון של מכבי חיפה. פשוט בחיים לא תנצחו אותנו יותר בקריה. תספרו לילדים ולנכדים על האיצטדיון שמסרב לתת לכם לחגוג

דניאל 1 במאי 2013

רגשי הנחיתות שלך מורגשים בכל פיסקה,מעבר לזה טור ברמה נמוכה אלא אם כן הכותב הינו נער בן 17,חרמן,ומפוצץ חצ'קונים.

עופר,למרות שאני לא מסכים איתך ברוב בדברים שכתבת אין מקום לתת במה לטור של ילד סתום.

amitpros 1 במאי 2013

אני מכיר את הכותב, הוא לא בן 17 אין לו חצ'קוניםולא התרשמתי במיוחד שהוא מתהלך בינינו עם רגשי נחיתות.
אבל אני מבטיח לך דבר אחד,סתום הוא לא.ואתה?

גיסנו 1 במאי 2013

אין ספק שהקאמבק היה מרשים, ושמכבי יצאו פראיירים אחושרמוטה כי למרות הפנדל שלא נשרק והעבירה על אניימה בגול של קינן, התוצאה לדעתי לא ממש משקפת.

מה לעשות שחן עזרא נזכר שיש לו בעיטות מעולות רק נגד מכבי…

בשורה התחתונה, כל הסקת מסקנה מהמשחק הזה מיותרת לחלוטין. גם לא פגשתי אוהד מכבי אחד שבאמת מפריע לו שלא ניצחנו, סתם הרגשה של "חבל". זה היה משחק שבו גונזאלו נזכר שהוא צריך לסדר חוזה לשנה הבאה, קיבלנו חותמת סופית שפידלף ואבו-זייד לעולם לא יהיו ברמה המתאימה, ואני נהניתי לראות את מרגוליס ואפילו עומר ורד במשחק סביר. מכבי באה למשחק בגישה של משחק אימון, ובמחצית הראשונה בהחלט היה נראה ששיחקה נגד קונוסים. במחצית השנייה שמרו על אותו קו אבל חיפה עלתה לשחק על הכבוד, וכך נגמר בתיקו. משום מה פרשני ואוהדי חיפה נוטים גם להתעלם מזה שגם במחצית השניה מכבי הגיעה להרבה יותר מצבים שבזכות שאראנוב, צ'וצ'אליץ' והקורה לא החזירו אותה ליתרון.

בשורה התחתונה, היה משחק טוב ושני גולים נהדרים, אבל העונה של שתי הקבוצות כבר נגמרה והאליפות צהובה. נתראה בכיכר רבין במוצ"ש :)

MOBY 1 במאי 2013

יפה יפה מאוד.
הוצאת לי חיוך בהפסקה של יום מוטרף.

מתן גילור 1 במאי 2013

כמה תגובות:
1. תודה למפרגנים ולמקטרגים. המטרה של הפוסט היתה להוציא רגש (כנראה אחר אצל כל אחד) ובכל נראה לי שנחלתי הצלחה.
2. יויו וגיסנו:
א. אנחנו יכולים לשחק רק מול מי שעל המגרש. זה לא משנה עם זו מנצ'סטר יוניטד, מכבי ת"א או הפועל אזור. לכם היו חסרים מבחירה, לנו מאונס. זה מה יש. אין לנו שליטה על זה. אף אחד לא חושב שבגלל המשחק הזה עונה הבאה נפרק אתכם. ממש אין קשר.
ב. אני לא יודע אם כתבתם זאת בניגוד אלי או ע"מ להדגיש, אבל בהחלט שיחקם טוב יותר והגעתם ליותר מצבים. לכן רשמתי שאם פראיירים, כיוון שהיה לכם הזדמנות לתוצאה היסטורית. ד"א, גם אנחנו פיספסנו כזה ב-2002. היו אוהדי מכבי ת"א שאמרו אז שזה היה יותר משפיל מה-10 (כנראה שהם הגזימו). אם היה נשרק פנדל, היה נעשה צדק שיפוטי אך חוסר צדק ספורטיבי. לא הגיע לכם להפסיד. מצב שני, לנו הגיע לקחת גביע :)
3. דניאל, אני לא כל כך יודע מה לעשות עם התגובה שלך. היא לגיטימית בעייני, אבל אתה לא מביא שום דבר מעבר. האם אתה חולק על העובדות? על הדעות? אני מזמין אותך להוכיח אותי. בכל מקרה, אני מאחל לך המשך יום טוב ומקווה שלהבא פחות תסבול מהפוסטים שלי (אם וכאשר יהיו).

לכולם – מי שטרם ניסה – אני מזמין אתכם לבקשר בבלוג שלי.
ניתן לעשות לייק בדף הפייסבוק ולקבל עדכונים על כל פוסט שעולה (ממש לא רק על ספורט):

https://www.facebook.com/mgilorblog
http://matangilor.wordpress.com/

ירוק גאה 1 במאי 2013

מתן עזוב, אין מה להתרגש מעכברים צהובים.
מהר מאוד הם יחזרו לחורים שלהם….
עוד מעט אירופה הם כנראה יעופו,
נקווה ששנה הבאה נתחזק כמו שצריך כדי שהם יזכרו טוב טוב
רק בחיפה יש מכבי!!!!

המלוח 1 במאי 2013

נראה לי שמתן באמת לא התרגש וענה כראוי, התגובה שלך לעומת זאת די אינפנטילית.
מתן- טור נהדר ורואים שנכתב מהלב, נהנתי לקרוא. היה אחלה משחק, עם שני גולים גדולים, ויש לכם במה להיות גאים עם הקאמבק הזה. אני אישית שמחתי מאוד לראות את מרגוליס, שנראה מצוין, רעב ובעיקר מאוד מהיר.

גיסנו 1 במאי 2013

מתן, ברור לי שגם לחיפה היה הרכב חסר אמנם לא מאותן הסיבות אבל לא הרכב מייצג. עוד סיבה שאין טעם להסיק מסקנות מהמשחק הזה. פשוט יש לי הרגשה שגם בקבוצה וגם בקהל, חיפה רצתה לנצח את המשחק הזה הרבה יותר מאשר מכבי.
רק רציתי לוודא שאתה מחובר למציאות ולא הולך לצאת במסקנות מרחיקות לכת. לכל משנת ה "אם ואם ואם ואם" כבר התרגלתי, אבל אני חושב שבנאדו גם קצת משקר לעצמו כשהוא אומר "הבכנו אותם" אחרי המשחק האחרון, שלא לדבר על עשרות טוקבקים שמספרים שהשופט גנב לחיפה את המשחק.

ודרך אגב, אני תמיד בעד ציניות :)

וזכותכם להתרגש, וואלה לעשות קאמבק ב 10 שחקנים תוך 2 דקות כשהגול השני נהדר יכניס כל אוהד נורמלי לאטרף, לא משנה באיזה משחק.

פראליה 1 במאי 2013

איזה פוסט יפה, תודה רבה.

חתיכת הסטוריה עברתי פה מ-76', מאז ארבע השנים בארצית דרך אינספור רגעים מרגשים, קונה תוצרת כזו גם בדור הבא עלינו לטובה באצטדיון החדש, לא משנה איך תקראו לו.

איך אפשר לא לאהוב את המגרש הזה על כל ההסטוריה שלו והשחקנים הגדולים שדרכו בו? יקח זמן לייצר מסורת ואוירה בחדש, בוא נקווה שגם תהיה קבוצה סבירה שתהיה ראויה לו.

פאןפאן 1 במאי 2013

פוסט יפה ומדויק
שמח שיצאתם עם שיר חדש בלב
באופן אישי לא הזיז לי כהוא זה שלא ניצחנו אחרי שראיתי עם איזה הרכב הוא עולה
יאללה לים

יואב 1 במאי 2013

פוסט יפה וציני. אהבתי.
יש לי הרבה כבוד לירוקים עוד מאותו היום שראיתי נחילים ירוקים מפוצצים את רמת גן בחצי הגמר האגדי ההוא ב83(4-4).
מזווית צהובה, שמחתי לראות את העילוי ג א ל מקבל את הבמה ומשאיר טעם של עוד. גם ורד וגונזאלו(בלתי ניתן לעצירה במחצית הראשונה), בהופעה טובה.
נתראה בעונה הבאה…

מתן גילור 1 במאי 2013

אני שמח שאהבת, על אף הטרחנות שלי ;)
אני לא בטוח שברור לגרסיה מבין את ה"אין ברירה" שיש לו עם מרגוליס. הוא הג'וקר שלו באירופה. הנעת כדור זה מצוין, אבל כקבוצה נחותה באירופה, אתה חייב לנצל את הבידודים בצדדים באופן מקסימאלי. זאת ועוד, אתה צריך שהשחקן יהיה מספיק מהיר בכדי להגיע לעמדת מסירה מבלי שהמגן יצליח לחזור אליו.
בליגה יהיה לכם מספיק זמן לתקן. אם באלופות חשקה נפשכם, אזי שגאל חייב לפתוח בהרכב במשחקי ההכנה, כיוון שחסר לו ליטוש רציני אחרי העונה הזו.
בכל מקרה, אני מאד מתלהב מהשחקן הזה. אל תעשו איתו את הטעות שאנחנו עשינו עם סולליך (איפה הוא ויאפה הקיצוניים שלנו…)

יואב 1 במאי 2013

מתן,
זה הזמן לשולם(:
מקווה שהוא לא יושאל. מחלקת נוער עובדת שנים כדי להוציא שחקן כזה מתוכה. טוב לו להתפתח בקבוצה רצה וברמת האימונים הגבוהה שיש כרגע במכבי. הוא עדיין בוסרי אבל הוא מהיר כמו אוטו.

מתן גילור 1 במאי 2013

יואב, חשוב לי מאד להדגיש את זה לך ולכולם (וכבר אמרתי זאת לאחת המגיבות באתר).
מבחינתי יש הפרדה בין 'דה באזר' לאזרחות. אני יכול "להתקוטט" עם איציק ואח"כ לשבת איתו לקפה.
כולנו אוהבים מאד את הקבוצות שלנו. קורה לנו שאנחנו קצת חורגים מגבול הטעם הטוב – לא נורא.
זה מה שיפה פה באתר. כולנו אנשים אינטליגנטים (אני קצת פחות, אבל מילא…). לכן, זה בסדר עם בפוסט הבא "נריב" שוב. העיקר ששנינו מבינים שבפוסט אחר הדף חלק ואין מטענים. מבחינתי, איך שעברתי לקרוא את הפסוט הבא באתר כבר "מת" כל מה שהיה בפוסטים האחרים.
אין צורך לעשות שולם – הכל בסדר גמור!

יואב 1 במאי 2013

מסכים לגמרי.

גיל שלי 1 במאי 2013

אחלה פוסט מתן. רק פעם בעשור, זה קצת אופטימי מצדך

צור שפי 1 במאי 2013

הגיג אדום: פתאום באה לי הארה, שיחקנו השנה במשחק הראשון באיצטדיון בנתניה ונשחק באחרון בקריית אליעזר. נדמה לי שמצאנו לנו ייעוד בחיים.

עופר פרוסנר 1 במאי 2013

צור – זה עוד יכול לקרות, אבל כנראה לא העונה
http://www.one.co.il/Article/216339.html

צור שפי 1 במאי 2013

התבססתי על הפוסט. בכל מקרה, נראה אחלה. יש למה לחכות.

DeVito 1 במאי 2013

האמת , בתור אוהד מכבי, כמעט הכל היה מעולה כולל העקיצות.
"אולי פחות…" חה חה חה
הניאונסים הקטנים אדירים.

קבל 4.8 כוכבים במדד שדמי.

מתן גילור 1 במאי 2013

תודה. מתוך 5? אני חושב שנסחפת. הדרך עוד ארוכה.
אני לא יודע אם הכוונת לזה גם מבחינת הסגנון או רק באיכות, אבל דע לך (וסליחה על השחצנות) שכאשר קראתי אותו עוד פעם, אחרי שהוא כבר פורסם, הרגשתי שאני קורא שדמי ירוק (שוב, סליחה על ההיבריס).

מתי, אתה גדול!

מתי 1 במאי 2013

יפה מאוד מתן.
זה אצטדיון שלא ישאיר את חותמו לדעתי כמעט לאף אחד. אין לו שום ייחוד, שום דבר שאתה לוקח איתך, אצטדיון קרית אליעזר הוא האשכול פיס של האצטדיונים. הוא פשוט סתמי וקר ויחסית נוח וזהו. מבחינה עובדתית אף אחד לא כתב עליו שיר, אין לו כינוי, כל האלמנטים האדריכליים תפעוליים הפוכים: השדרה המרכזית מגיעה אליו מהצד ועוברת אותו ולא נגמרת בו, מהרכבת מגיעים דרך חורשה ובית, מהמרפסות הצפוניות תמיד יוצא גבר שמן עם גופיה קצרה ואשתו עם חלוק מטבח ולא כוסית עם בגד ים, היציע המערבי הוא לא יותר מתצפית על כיפת הסלע עבור אנשים שלא בא להם להיכנס לחיפה, האצטדיון הזה כל כך עלוב שלא הרבה יודעים (אתם יכולים לגשת לכניסה הראשית (יש באצטדיון כניסה ראשית?) הצמודה ליציע חמש יש שם על הקיר לוח ברונזה ) קרוי על שם אנטוניוני משהו שהיה, תחזיקו חזק, סגן נשיא התאחדות פועלי הטקסטיל באיטליה. לא שסמי עופר יותר טוב אבל בחיאת , לא רצה מישהו יותר מכובד מהמקביל של סגן יו״ר ועד העובדים בקסטרו שיקראו על שמו אצטדיון?

PERLA 2 במאי 2013

מתי, אנטוניוני דנן הוא סבו של אנטוניוני מהסקאודרה אזורה של 82' וגם מקושר לזה המיתולוגי מהקולנוע (מה שעזר לו להיבחר לתפקיד הרם האמור, ס. נשיא וכו').
ממך, שבראת את משה גדר מעשנת, הייתי מצפה להפוך את זה לסיפור מונומנטלי ולא להגיב בצורה המעידה על בורות (סתם, הייתי חיב פעם לכתוב את זה למישהו. שמבין).

amitpros 1 במאי 2013

מוצלח מאוד מתן.

נמרודי 2 במאי 2013

כתיבה יפה מאוד פרוסנר.

אני חושב שחבל לנתח את המשחק כי באמת שאת שחקני מכבי ראיתי במלכי ובאוטו רוטשילד בכל ערב השבוע + עטר, פריצה, מיכה, זיו, שרן וזהבי לא היו בהרכב.

אני רוצה להתייחס למכבי חיפה, ברשותך:
אתם חייבים, אבל חייבים מאמן. היהירות הזו של המערכת, שמחלחלת גם לקהל (יש לי כמה חברים ירוקים) שלכם לא יכול לקרות מה שקרה למכבי (0 דרך מקצועית, מאמנים חובבנים ומחסור רציני בהישגים למרות ה"שם והמסורת"). אתם טועים.
ביום שרובן עטר מונה ישבתי עם חברים בבר והסברתי להם, שאין שום סיכוי. הם לגלגו וטענו שיש לו ניסיון.
אחרי המחזור הראשון, ישבנו לפיצה ליד בלומפילד ואמרתי להם שזה היה המשחק הכי טוב שהם יראו מהקבוצה שלהם השנה תחת עטר. הם צחקו עליי.
בנאדו מונה.
כל מה שראיתי מחיפה של בנאדו בשונה מחיפה של עטר זו תמיכה מ-ט-ו-ר-פ-ת מהתקשורת (כולל המקומונים בחיפה). הקבוצה שיחקה באותה רבה גם אצל עטר ובזמנו גם ירדו על רובן (ובצדק) על בניית סגל חלש.

חיפה התאוששה כששיחקה בלי לחץ וניצחה המון.
הגיע ינואר. הפער = 5 נקודות.
מכבי מחליטה לשים לזה סוף ומנחיתה את פריצה וזהבי. פריצה כובש 8 שערים וזהבי מוסיף 5. חיפה מביאה את דניאל הבר.

זו הסיבה שאתם לעולם, אבל לעולם (!) לא תהיו ריאל מדריד, יובה או באיירן של הכדורגל פה. אתם לוזרים. אי אפשר לקרוא לזה "שפיות כלכלית" מאחר שיענקלה הוציא פאקינג מיליון יורו על פחדלובו ועוד 1.5 מ. דולר על חן עזרא. יש גם חן עזריאל באמצע וכאלה.

שחר לא מתנהל בשפיות. שחר מתנהל בטמטום. אתם הולכים אחורה. ולראיה: יש לכם 2 ב-6 השנים האחרונות (!), אחרי 5 מ-7 השנים הקודמות.

אני לא חושש מחיפה כל עוד בנאדו המאמן והמערכת מתנהלת כמו מסע יחסי ציבור לבנאדו ויענקלה. מביך. בשנה הבאה רב"ש בהפועל ואתם גומרים 3-5.

גיסנו 2 במאי 2013

אגב, אחד הגדולים שלך (אם זכרוני אינו מטעה אמרת שאתה עורך את הדף לא?)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=383294611786712&set=a.316294408486733.75458.314692515313589&type=1&theater

נמרודי 3 במאי 2013

תודה רבה גיסנו! :)

רובי 2 במאי 2013

מסכים עם כל מילה, למעט העובדה שהכתיבה היא של מתן גילור ולא של פרוסנר! :)

נמרודי 2 במאי 2013

צודק – גילור, מחמאות.

ברק 2 במאי 2013

לא יודע מה היה כתוב בשלטים הקטנים, אבל הכי מתאים היה "גלעד שליט נלקח בשבי", "גלעד שליט השתחרר מהשבי". ממש יפה מצדם שחמש שנים הוא היה תקוע שם ובכ"ז לא החמיץ שום דבר…

שלו 3 במאי 2013

מתן,
אני מאושר מהטקסט.
נפתרנו סוף סוף מהמכביזם המרמה.
יופי, עכשיו לקחתם על עצמכם את התואר הקבוצה של המדינה,
אלופת הקיץ,
זאת שרק אם הייתה מתחילה את הליגה כמו שצריך הייתה אלופה,
הקבוצה הכי טובה, מה שתרצו.
הכי הרבה אליפויות בשלושים שנה, מעצמת על.
תהנו.
בנתיים, אנחנו נתכונן לעונה הבאה,
נבין איפה טעינו (למשל איך מחצית בקריית אליעזר שהייתה צריכה להיגמר 5-0 נגמרה רק 2-0, משחק שהיה ביד ברח, ספסל שלא ברמה של ההרכבה הראשון) ונתקן.
ידברו עליכם כל הקיץ, לנו יהיה שקט.
אל תתעסקו בסוף העונה, ותרגישו כאילו התקופה של בנאדו הייתה נעדרת טעויות עם הרבה אופי, היי חזרתם מפיגור עם עשרה שחקנים מול האלופה (שאם הייתם פותחים את הליגה יותר טוב, אז גם זה היא לא הייתה).

טיפ:
בתקופת גרנט השנייה במכבי, כל עונה לקחנו אליפות בקיץ,
פתחנו רע וסיימנו מצויין.
אח"כ גם לא סיימנו מצויין, סתם סיימנו.
ככה מתחילות השנים הרעות.
בהצלחה.

מתן גילור 3 במאי 2013

לא יודע איך הבנת את זה מהטקסט שלי. אני חושב שהבהרתי לא פעם באתר (וזה כתוב במפורש בפוסט הנוכחי) שאם הקבוצה הטובה בליגה. כל ספקולציה מה היה קורה אילו חסרת שחר. אולי אם בנאדו היה מתחיל את העונה היינו מסיימים מקום 5 – אין לדעת.
אתם אלופים, עם התקציב הכי גדול, מקום מושבכם בעיר של העיתונים והאתרים הגדולים ואתם הקבוצה (עדיין :) ) המעוטרת ביותר.
אין כל ספק שאתם תהיו הסיפור של הקיץ (לטוב ולרע).
לשתי הקבוצות יש מה לשפר. ההבדל הוא שלנו יש יותר לשפר ופחות כסף בכדי לעשות זאת.

שלו 3 במאי 2013

אני חושב שלטוב ולרע צריך לקחת את המשחק בקרייה בפרופורציה הוא היה באמת חשוב לאף אחת מהקבוצות.
ולמרות שרתחתי בתור אוהד על אובדן היתרון, זה לא מחזיר אף עכבר לחור.

שלו 3 במאי 2013

אני חושב שלטוב ולרע צריך לקחת את המשחק בקרייה בפרופורציה הוא לא היה באמת חשוב לאף אחת מהקבוצות.
ולמרות שרתחתי בתור אוהד על אובדן היתרון, זה לא מחזיר אף עכבר לחור.

מתן גילור 3 במאי 2013

זו היתה בדיחה ואם היא לא הובנה כהלכה כנראה שהיא לא טובה – מצטער אם אתה (או מישהו אחר) רואה עצמך נפגע ממנה.

שלו 3 במאי 2013

חס וחלילה להעלב (למרות אמא פולניה), בסה״כ כדורגל ועוד ישראלי…
זה לא שכתבת דברי כפירה על טוטי כנציג האל על כדור הארץ.
אני גם חושב שראוי לנו אוהדי מכבי תל אביב קצת צניעות,
על שושלת מדברים אחרי שלוש אליפויות לא לפני …
עכשיו זה הזמן לשמוח על מה שיש, מה יהיה, זה התחום של שגיא כהן או הרב עובדיה…

Comments closed