למה חסמתי את לא דופק חשבון 88?

מדוע החליט הבלוג לחסום משתמש בפעם הראשונה בהיסטוריה הלא ארוכה שלו?

קודם כל כי אני יכול וכי אני רוצה. וכי אחרי שכתבתי את הפוסט הזה ‪http://wp.me/p2i3vZ-1jh‬ – היה פה שקט – והאנשים הטובים שמגיעים לבלוג שלי התנהגו כמו שצריך.

וכן, להתנהג כמו שצריך זה גם לכבד את המקום. זה כמו שלא תכנס למסעדה ותשתין על הרצפה – הבלוג שלי הוא אמנם ציבורי אבל יש פה כללים. ומי שאחראי על הכללים האלה – הוא אך ורק אני.

המשתמש החליט להשתמש באיזה שהוא מתקן שמערבל את ה-IP שלו. פעם אחת הוא בגרמניה, פעם אחת הוא במונטריאול. שיהיה לו לבריאות. מבחינתי מדובר כאן באדם שיש לו משהו להסתיר.

יותר מזה – המשתמש לא תרם במיוחד לדיון, רק השתמש בפלטפורמה לכתוב דברים שלא קשורים.

אני לא נוהג לחסום משתמשים – אבל היה משהו באלימות הזו שלו, שיחד עם העובדה שהיה לו כל כך חשוב להסתיר כל פרט על עצמו, גרם לי לרצות שהוא לא יהיה אצלי בבלוג.

לקריאה מעניינת נוספת. לא קשור (אם כבר, אז היה מעניין לקרוא דיון בין אלפסי ולד"ח88) אבל בהחלט יוצא דופן: http://www.cantstopthebleeding.com/pay-plenty-of-attention-to-the-troll-behind-the-curtain-uniwatchs-lukas-confronts-a-tireless-tormentor

זקנים עם כבוד - דרור פרידמן
סיפור מרתק בבוסטון

107 Comments

בני תבורי 4 ביולי 2013

עשית טוב. אין צורך להסביר.

יוסי מזרחי 6 ביולי 2013

בני, אני חולק עליך ולא כי יש חילוקי דעות מוסריים בין שנינו, אלא כי המגיב ההוא עשה שרות נפלא בכך שהוא הביא בצבעים טבעיים,את פרצופם של אלה שעומדים מולנו, בערך כמו אחמדינגאד נגד ישראל.
אני לא חושב שלציבור הרחב חילחלה עד הסוף מהות הבעיה. היא לא בית"ר חלק מכריע באוהדיה, ולא השאלה אם יחתימו שחקן מוסלמי או לא (וכבר שיחקו מוסלמים בביתר).
המפלצת הזו היא בעיה ברמת המדינה ורק משם יהיה לה פתרון ורק מגיבים כאלה יציפו את המציאות אל פני השטח.

לא דופק חשבון 44 4 ביולי 2013

ככה זה השמאל
מיעוט שסותם את הפה לרוב
סטאלין עיצב אותכם ואתם הולכים בדרכו
אתם לא ראוים לחיות בדימוקרטיה

רון אדליסט 4 ביולי 2013

עופר אל תשכח שאנונימיות באינטרנט חשובה: היא מקדמת את האפשרות להתבטא, ויש אנשים שהפרטיות חשובה להם. ככה היא גם מקדמת דיונים אצלך בבלוג. מובן שהיא מביאה עמה גם המון חסרונות.

בכל מקרה, מעקב אחרי האיי פי של גולשים פה הוא מדרון חלקלק (בעל השלכות פוטנציאליות בעייתיות מאוד) מה גם שהוא פוגע בזכות של גולש להישאר אנונימי (ולאו דווקא שהיתה לו הידיעה שתבדוק מאיפה הוא כותב, כמה ולמה..)

נכון שהשמירה על תרבות הדיון פה היא קריטית לייחודו של האתר אבל, יכול להיות שחשוב שתסדירו ותידעו את הגולשים את רמת הפרטיות באתר בהתאם למדיניות קבועה ולאחרי שתישקל לעומק

שבת שלום,
ירוק עולה

אריק 4 ביולי 2013

איפה למדת משפט ציבורי? זכות הדיבור היא הזכות הכי אובר רייטד מכולן. אם אתה אלים, גזען או סתם בהמה אף אחד לא חייב להסכים לתת לך במה לא בבלוג שלו ולא באתר שלו. מה מדרון חלקלק כאן? והאם יש ביטוי מעצבן יותר מ"מדרון חלקלק"?

רון אדליסט 4 ביולי 2013

בקצרה-

א. לא למדתי משפט ציבורי (יש לזה קשר בכלל?, אין דבר כזה "זכות הדיבור",) ב. יש הרבה ללכת בין "אלים, גזען או סתם בהמה" לבין רצונו של מגיב להתדיין באנונימיות (בפרט בקהילה קטנה). ג. אני בבלוג של עופר כי אני אוהב את הכתיבה שלו (ואפילו קצת מכיר אותו). ד. מדרון חלקלק- בהתחלה חושפים איי פי (מאיפה גלשת במקרה הטוב), ואז בגדול אפשר לחשוף עלייך הכל (נגיד, את כל הפרטים שלך בפייסבוק, או למשל לתת את הפרטים לאתרים נוספים שידעו סובייקטיבית מה מעניין אותך ואז ישלחו לך ספאם במייל) ולא יודע אם זה ביטוי מעצבן לא ניסיתי לעצבן

עירן 4 ביולי 2013

אריק,

גם אחרי ה – IP שלך התחקו פעם, לא ?

אריק 5 ביולי 2013

לא מזיז לי, זכותו של דורפן. התזמון הסיטואציה והשקר שנכתב שם היו בעייתים מצידו. עם הבדיקה עצמה אין לי בעיה. זה בלוג שלו ואם אני בא אליו וכותב הוא יכול לבדוק מה שהוא רוצה

גיא 5 ביולי 2013

'זכות הדיבור היא הזכות הכי אובר רייטד מכולן'?
טוב, ברור שאתה מתכוון לכך בהקשר של 'לא לקלל ולטנף'. אך משפט כזה, מוטב שלא ייכתב. קל מדי להוציא אותו מהקשרו.

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

רון – חשוב לי להדגיש: אני לא בודק אייפי של משתמשים. אני בודק אייפי של משתמש אחד ספציפי.
ואני חושב שרוב הגולשים כאן ואני פיתחנו מערכת יחסים כזו – שאני סומך עליהם. אני סומך על כל המגיבים כאן ואני שמח מהם.
לא אכפת לי מהשמות של המגיבים. אכפת לי מהמגיב הזה ספציפית. החלטתי שאני לא רוצה אותו אצלי בבלוג שלי מהסיבות שמניתי.

תולעת 6 ביולי 2013

כל מילה. חוץ מהשתיים האחרונות.

י. בז'ז'ק 4 ביולי 2013

לא הבנתי מתי, למה ואיך התחלת לעקוב אחרי כתובת ה IP של המגיבים, ועד כמה הדבר נפוץ בקרב צוות הכותבים של דה-באזר.
סליחה, הבנתי למה – כי אתה רוצה.

אולי תכתוב על זה פוסט?

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

ראה תגובתי לרון.

בני תבורי 6 ביולי 2013

בז'ז'ק,
מעקב אחרי כתובות IP זו אפשרות, לא מדיניות. אני עוד לא השתמשתי באופציה הזאת והתגובה היחידה שמחקתי אי פעם הייתה שלי…
בכל אופן, דה באזר אינו זירת היאבקות חופשית ואנחנו מעודדים דיון, לא מכות. טוקבקיסטים אלימים וערמומיים יצטרכו להסתפק באתרים אחרים.

דון נאפולי 4 ביולי 2013

האמת שאני חושב שהוא לא הגיב בכזו אלימות.
אמנם הוא הציג דעות די חשוכות, אבל להגיד "האויה המוסלמי" ו "בית"ר טהורה" זו לא אלימות.

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

דון – זה השילוב של התגובות שלו במקומות אחרים, חוסר הרצון שלי לתת למצב הזה להתדרדר עד כדי כך שיהיה גם בבלוג שלי.
והאלימות שלו כנראה נגעה בי במקום מיוחד, שגרם לי לחסום. אני לא מהחוסמים – להיפך.

דון נאפולי 4 ביולי 2013

מקובל :)

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

פרוסנר,

הבעיה היא לא מעשה החסימה, אלה החד צדדיות.
מצד אחד, 88 העילג למדי כתב דברים על סף הגזענות ונחסם. מצד שני, בלוגיסט הטיף למחאה אזרחית אלימה ואף אחד לא חושב לחסום אותו.

אז כשבאתר מסוים חוסמים את הימין ומצד שני מאפשרים לשמאל להתבטא זה מריח כמו סלקציה על רקע פוליטי.

אני מדבר מניסיון כמי שנמחק/נחסם לא פעם.

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

אסף – אני לא חסמתי אותו על רקע פוליטי. אתה מספיק זמן נמצא בבלוג שלי ואתה יודע שאני נותן להתבטא. אני חוסם אותו מכל הסיבות שהסברתי בתגובות האחרות.
ואני אחראי על הבלוג שלי.
ויותר מזה – אני גם עונה לאנשים לעניין – אני שונא שונא שונא לחסום. אבל הוא לא השאיר לי, לתפיסתי, ברירה.

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

פרוסנר, אני חושב שאני יודע עם איזה צד פוליטי אתה מזוהה.
ולא, אני לא חושד בך שאתה מסנן על רקע פוליטי.

יחד עם זאת, אני טוען שבלוגיסטים המטיפים לאלימות הרבה יותר בעייתיים מבחינתי מכאלה שסתם מטנפים את האווירה.

צריך לחסום את שניהם.

אהד 4 ביולי 2013

אז הוא בודק את כתובות הIP. מה כבר יש לכם להסתיר? לא מתאים לכם, אל תכתבו בבלוג שלו.. כל הקטע של האנונימיות ברשת יצא מכלל שליטה. אנשים כבר לא חושבים פעמיים לפני שהם מטקבקים ולא ממש מעניין אותם שהם פוגעים באחרים..

רון אדליסט 4 ביולי 2013

אז תזדהה בשמך המלא. לא ראיתי הרבה שעושים את זה בדה-באזר.

זה לא אישי, אבל האנונימיות מחזיקה הרבה מהרשת. מן הסתם היא גם פוגעת בתרבות הדיון, ובמקרים קיצוניים גם בביטחון המדינה, ילדים וכו' אבל זה לא המצב כאן.

להתחקות אחרי איי פי של גולשים, מה גם שלומר את זה בנונשלנטיות, ובמיוחד באתר שהוא קהילה יחסית מצומצמת של גולשים חוזרים היא לדעתי במקרה הטוב חוסר מודעות.

לכן, לדעתי, דה באזר על ייחודו צריך לשבת ולנסח מדיניות מוסכמת ומושכלת (ולפרסם אותה) שתבטא את הייחודיות שלו

אהד 4 ביולי 2013

שמי אהד עוזרי ואני ממש לא מסכים עם דעתך. אני לא חושב שכתובת הIP שלי היא איזה סוד כמוס שאני צריך להסתיר. היא גם לא חושפת יותר מדי עלי. האנונימיות ברשת הפכה לצערי לסוג של טאבו וסתם. אני לא מעוניין להתפלש בדיון על ההיבטים התקשורתיים, משפטיים ופילוסופים של זה. פשוט עניין של פרקטיקה: הגורמים מאיתם אנו "מפחדים" באמת הם המדינה ומוסדותיה. הם (אני מקווה) מחזיקים ביכולות טכנו' מספיקות על מנת לאתר את כתובתנו. אין בעיה אמיתית לאתר מגיב שעבר על ביטחון המדינה למשל. כך גם במדינות דיקטטוריות – מגיב "אנונימי" באינטרנט יכול להיחשף אם הממשטר ממש ירצה.
עם מה זה משאיר אותנו – אנשים בהמיים שמטנפים את הרשת באמירות גזעניות, מלאות שנאה ומסיתות לאלימות (כולן אגב, הן עבירות פליליות). היתר הם סתם אנשים חסרי טעם ושכל שהתגובות שלהם הם חסרי טעם. כל זה מביא לנו סוג של תפיסה של "אנונימיות פסיכולוגית" בה המגיבים סבורים בטעות שהם מוגנים ועל כן מדרדרים את רמת הדיון. אני לא אומר שאנחנו צריכים להזדהות כל הזמן בשמנו הפרטי, אבל כן לא להגזים מצד שני עם הפרה הקדושה של האנונימיות ברשת.

הדברים מקבלים משנה תוקף בשל העובדה שמדובר בבלוג אישי של הכותב, שמזמין אנשים לכתוב את דעותיהם על דעותיו האישיות של הכותב. הרי כולנו היינו מבינים אם פרוסנר היה טורק את הדלת בפני מישהו שהיה צועק ומקלל מול ביתו. אז מה ההבדל? למה הרשת צריכה להיות כל כך רוויה באלימות ושנאה?

אגב, על הדברים הללו התחלתי לחשוב לאחר שקראתי את הכתבה הבאה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4400366,00.html. אחרי שקראתי את התגובות שם, רציתי – פשוטו כמשמעותו – להקיא!

רון אדליסט 4 ביולי 2013

אני לא מסכים איתך בהכל ואני גם לא חושב שיש לך את כלל האינפורמציה בכדי להבין את ההשלכות. בכל זאת, גם אני "חרד" לשימור תרבות הדיון בדה-באזר, אבל אני פשוט חושב שהפתרון הוא כללי משחק שקופים. אם בדה-באזר יגידו שהם חושפים ומתחקים אחרי גולשים שיגיבו בצורה לא ראויה זה אולי יהיה לגיטימי.

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

הפיתרון פשוט בהרבה.

גביית תשלום לאתר.
גם כי מגיע וגם כי מקשה על האנונימיות.

אהד 4 ביולי 2013

רון – אם אתה מדבר רק על גבי כללי המשחק, אז אני מסכים. זאת, למרות שאני די בטוח שהיינו מודעים לכך שאנו מספקים בצורה כזו או אחרת את כתובת הIP שלנו. אגב, אני נמנעתי מלהגיב כמה פעמים באתרים אחרים משום שחששתי למסור את כתובת המייל שלי. לגיטימי לדעתי.
אסף – דווקא הפתרון שלך נוראי. אם אנחנו רוצים לעודד את התגובות ולפתח דיון מעמיק, אסור לחסום שכבות מסוימות. לא תמיד הפתרון הוא כסף. ולצערי, יש מספיק גזענים שיש להם הרבה כסף..

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

אין סיבה לפילנתרופיה של דורפן.
אותי לימדו שמה שנותנים בחינם שווה כלום.
היות ואני חושב שדה-באזר הוא בהחלט אתר ששווה לשלם לו, אני סבור שגביית תשלום ורישום מסודר יגרמו לכך שסתם כאלה שאים להשתולל, ימנעו מלהגיע.

מתן גילור 5 ביולי 2013

שום פילנתרופיה!
אתה באמת חושב שהאתר של הארץ מכניס יותר מהאתר של ידיעות אחרונות כיוון שהאחרון גובה תשלום?
אין מצב בעולם שאם ייקחו תשלום על האתר ההכנסה תתקרב להכנסה הנוכחית מפרסומות ומערוץ הספורט (האם אתה במאת מאמין שהם ישלמו כסף בכדי לשים קישור לאתר בתשלום? ידרשו כסף נשמע לי הרבה יורת הגיוני).
ולמותר לדבר על משתמשים חדשים. תוספת של בודדים בכל חודש בתרחיש האופטימי ביותר. בספק אם יכסה את שיעור הנטישה.
(כל הנ"ל לא רלוונטי לתשלום חד פעמי בסך 1 ש"ח לצורך אימות פרטים בלבד, אבל קשה לי להאמין שלכך התכוונת במונח "פילנתרופיה".)

אסף THE KOP 5 ביולי 2013

אתה התרגלת לקבל מוצרי איכות בחינם.
זה לא עובד ככה בעולם האמיתי.

מתן גילור 5 ביולי 2013

אני אגיד לך על זה 2 דברים:
1. רווחי האתר יהיו גבוהים בהרבה אם הוא יהיה חינמי (גם כך לא מדובר על מאות אלפי כניסות ביום).
2. אבא של האקסית שלי היה סגן ראש מחלקת ני"ע בבנק גדול בישראל. פעם אחת באו אליו ליעוץ עסקי חברת רהיטים, אשר התקשתה למכור את מוצריה. הוא אמר להם שלא ישנו את המוצר, אלא שיעלו מחיר בלבד ויכתבו שמדובר על מוצר יוקרה.
לא רק שמחזור המכירות גדל בעקבות עליית המחיר, אלא שמספר הפריטים שנמכרו גדל.
בקיצור, מחיר לא תמיד מעיד על איכות.

היום הייתי מוכן לשלם על דה-באזר, אבל אם מלכתחילה הוא היה אתר בתשלום, אין שום סיכוי שהייתי מכיר משהו בו מעבר לשם.

אריק 5 ביולי 2013

אסף אתה צודק אך באופן פרדוקסלי חברות חינמיות שלא ממש מרוויחות כמו גוגל (בהתחלה) או וויז כדוגמא מקבלות ערך גבוה מהיותן חינמיות.

אריק 4 ביולי 2013

השאלה רטורית.

אבי כהן 5 ביולי 2013

נכון מאוד

גרבר 4 ביולי 2013

אני מרגיש דואליות, שלא לומר היפוקרטיזם, מנשבים בכתיבה שלך. אתה כותב שהמשתמש הרגיש "אלים" , אבל ניראה שיותר ממה שהעיד על עצמו, הוא העיד עליך.
חשוב לך לדעת פרטים אישיים על הקוראים שלך, שליטה חשובה לך מאוד ולכן – הפוסט הזה אין לו כל קשר למשתמש שמחקת, אלה הוא מהווה לך פלטפורמה להמשך ביסוס השליטה הכמעט מוחלטת שאתה מקווה להשיג על הדברים שייכתבו כאן. (גם בדיון אליו קישרת ואותו קראתי בעיון, באחת התגובות כתבת כי אינך מנסח או מבסס חוקים – זה גם כן סוג של אלימות מחשבתית : אתה היחיד שמגדיר מה הוא "לא בסדר", ו"מעניש" בצורה דיי שרירותית, מעורפלת ובטח לא קבועה מראש.
בנוסף, אתה מרגיש צורך להיות "אלים" דווקא כלפי הקוראים שלך. ("כי אני יכול וכי אני רוצה" ? אתה רוצה אולי גם לחטוף לי את הביסלי שהבאתי לכיתה, או אולי לחטוף מהמערה שלי את האישה שהשארתי שם?)
מדהים, אני קורא קבוע של הבלוגים ב"דה-באזר" , ממעט להגיב. אמנם בניתוחי הספורט הרמה משתנה, אך ברמה האנושית-מחשבתית לא נתקלתי כאן בתופעה כזאת. מדהים.
נ.ב
האם תצטרך לבדוק מאיזה 'איי-פי' נשלחה ההודעה, או שהמייל שמשאירים באתר יהיה מספיק ?

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

גרבר – העלית נקודה מעניינת, ואני אגיב לך ואסביר לך את תפיסת העולם שלי בקשר לנושא הזה:

1. לא חשוב לי לדעת פרטים על הקוראים שלי. חשוב לי לדעת פרטים על קורא ספציפי, שאני עוקב אחריו גם בבלוגים אחרים ורואה את הדרך שבה הוא מתנהל. כחלק מהיות הבלוג הזה בלוג שרוצה גם להיות פלטפורמה לדיון איכותי. אני לא מרגיש שהמשתמש שנמחק תורם לדיון האיכותי – בלי קשר אגב לדעותיו הפוליטיות או הספורטיביות: פשוט כי הוא לא מגיב לכלום, רק צועק את מה שהוא חושב.
2. אתה צודק לגבי העובדה שאני היחיד שמגדיר מה לא בסדר. אני נותן למגיבים שלי המון המון חופש. בכלל בדה באזר, אין יותר מדי חוקים והחופש הוא די מוחלט להגיב איך שרוצים. אני סומך עליהם. האנשים שמגיבים אצלי הם נפלאים, חכמים, מצחיקים, ומאוד מאוד נוקבים. אני נותן להם את הבמה הזו כי אני סומך עליהם.
3. בקשר לכי אני יכול וכי אני רוצה – זה היה מיועד למגיב שנחסם, אחרי שהוא טען במשך המון זמן בתגובות אחרות ש"ואל תמחקו את התגובה הזו". אז החלטתי שאני כן מוחק. והוא ממשיך להגיב ורק אני רואה את זה.
4. אני לא מאמין בחוקים במקרים האלה. אני לא חושב שבנאדם צריך חוקים כדי להתנהג כמו בנאדם. אני לא חושב שהוא צריך לקרוא מערכת של חוקים כדי לא להיות אידיוט. אני סומך על כל המגיבים כאן. שים לב שלא הזהרתי את לא דופק חשבון 88. לא דיברתי איתו, לא ביקשתי ממנו שיחדל, לא ערכתי את התגובות שלו. תפסתי בו כאדם שמעדיף לשלוח את חצי הרעל שלו בכל פוסט שעוסק במקרה בבית"ר ירושלים – בלי קשר לכלום. אני רוצה להבטיח שיהיה כאן דיון ברמה גבוהה.
5. וזה משהו אחר ולא קשור וקצת מאחורי הקלעים: אני נושא באחריות על כל דבר שנכתב כאן. וכשאני כותב כל דבר, אני מתכוון גם לתגובות.

גרבר 4 ביולי 2013

לגבי הסעיף החמישי, איתו אני יכול מאוד להזדהות.
לגבי כל השאר – גם אם לא עם הכל הסכמתי – התגובה שלך מאוד ראויה.
בכ"ז , אני לא חושב שצריך להלחם עם בריונות בבריונות. בכל מקרה – לא הייתי רוצה , ובטח גם אתה לא, לגרור את המקום הזה לשם.

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

גרבר – אני מסכים עם השורה התחתונה של דבריך. מסכים מאוד אפילו.
הייתה לי אופציה נוספת. יכולתי לחסום אותו סתם ככה. לא לכתוב פוסט כזה, לא לדון בעניין הזה. אני מבטיח לך – אף אחד לא היה שם לב.
אבל אחד מהדברים הראשונים שגורמים לי לאהוב את דה באזר הוא המקום של המגיבים בו. גם כשהם יורדים עלי (והם יורדים) וגם כשהם מבקרים אותי, ונותנים לי נקודות למחשבות שלא עלו אצלי קודם. הדיון הזה נובע ממקום אחד: הפתיחות שיש כאן באתר: מעטים האספקטים כאן שהם חד צדדיים, או ככה לפחות אני חווה את זה. וחשבתי שזה חשוב להסביר למה. כמו שהפוסט הקודם היה חשוב לי. הרי הבלוג שלי הוא נגיד, שליש מהעניין, הוא הטריגר לשני שליש המעניינים באמת, שזה הדיון.
בגלל זה חשוב לי להסביר, וחשוב לי לפתוח כאן בדיון. דיאלוג זה דבר חשוב. אני רוצה לדעת מה המגיבים חושבים – לשמוע את דעתם, לבדוק אם לא טעיתי. גם לא מחקתי רטרואקטיבית את התגובות של לא דופק חשבון 88. הנה, הוא גם מגיב לתגובות שמעלים מולו – וזה גרם לי לפקפק בצעד הזה.
שום דבר הוא לא חד משמעי, ובהחלט יתכן שאני טועה. אבל גם אם אני טועה וגם אם צודק, אני צריך לקחת על עצמי את ההחלטה הזו – ואם תעשה השוואה של כמויות המשתמשים שנחסמו מול אלה שלא נחסמו אני חושב שתראה שאני לא מתעסק יותר מדי בעניינים כאלה.

רועי מ 12 ביולי 2013

לא להגיב בבריונות לבריונות?
כלא זה דבר אלים ביותר לנפשו ולעכוזו של האדם.
לפעמים אין ברירה אלא להתשמש באלימות נגדית.
אני לא מבין את הבעיה של חסימת משתמש,
אם אתה נכנס לבית שלי תכבד את חוקי הגית שלי.
ה-88 הזה כנראה לא כיבד למרות שנאמר לו אני מנח להרגע קצת.

The Rapture 4 ביולי 2013

אח האינטרנט .. נותן כוח לחלשים , יופי למכוערים , סטטוס לחסרי המעמד , פופולריות ללא מקובלים , וז*ן ענק לכל בעלי הז*ן הקטן .
נקמת היורמים הושלמה בהצלחה . כל מי שאף בחורה לא התקרבה אליו עד גיל 30 הוא היום 'מנהל' בצ'אט / 'בלוגר' ברשת / 'בוס' של אתר / 'עורך ראשי' של שירשור / וכהנה וכהנה ..

'חסמתי אותו כי אני יכול' . איזה כוח .

למה לכל הרוחות אתה צריך להיות סגור על כתובת IP של מגיב באתר ?
אתה חושב אולי שאתה מנהל של חברה והמגיבים פה עובדים אצלך ?
די מטריד לשמוע שבלוגרים באתר הזה עושים את זה . זה קצת נוגד את התפיסה החופשית והמתקדמת שלו , לא ?

'לא דופק חשבון' היה אדיוט קטן ומתלהם . אף אחד לא חולק על זה . ראוי היה פשוט לכתוב לו בנימוס – 'שמע חביבי , הטון שלך לא נעים ולא מקובל באתר הזה , ואם לא תתמתן בצורה משמעותית אני אאלץ לחסום את הגישה שלך' . ואז לראות איך זה מתפתח .

מקווה לא להימחק ולא להיחסם

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

אני לא חוסם אנשים סתם. אני חוסם אנשים שנמצאים כאן, לדעתי, לא בשביל לדון. ובשביל כל השאר, ראה התגובה שלי לגרבר.

אהד 4 ביולי 2013

ואולי הדברים שכתבת בהתחלה נכונים גם לגבייך? האם היורמים הם רק מנהלי הרשת או שאולי מדובר גם במטקבקים שקוראים את הדברים שאותם יורמים כותבים (תוך שהם מציינים את שמם המלא)?
סתם שאלה למחשבה

The Rapture 5 ביולי 2013

לא שיש איזשהו קשר בין השאלה הילדותית שלך לבין הדיון , אבל אף אחד מן הדברים שכתבתי בהתחלה לא נכון לגביי .
העקיצה שלך כל כך צינית ומתוחכמת שנפלת בפח של עצמך . אני מציע לך להתרכז בדיון ולהגיב לגופו במקום לפתוח חזיתות

גיא 5 ביולי 2013

חלאס, נשבר מכל ה"מי שקטן בחוץ הוא גדול ברשת", זה מיצה את עצמו כבר ב 2002 בערך. אולי אתה רוצה לשוב לימי התיכון ולשבת באוטובוס מאחורה. נו מה… אל תהיה מגוחך.

אהד 5 ביולי 2013

איזה פח? אותי השטויות של נקמת היורמים לא ממש מעניינות. זה אתה שפתחת באיזה נאום טיפשי.. אתה באמת חושב שזה מה שפרוסנר – חנון מכוער עם " קטן שרוצה לנקום??
בכל מקרה, אני שמח לשמוע שאתה חזק, יפה, פופולרי ומצויד. אשריך! רק חבל שאתה נפגע בקלות.. לא הייתה כוונה לפתוח חזית (מה אנחנו במלחמה??), אלא לסתור את הדברים הלא כל כך לעניין שכתבת. קרא שוב את הדברים ותחשוב אם היית אומר את הדברים לו פרוסנר היה מולך..

The Rapture 5 ביולי 2013

גם אני שמח שאני כזה . שכחת רק 'בעל מעמד אמיתי' . הייתי אומר את הדברים גם אם פרוסנר היה מולי . בכיף .
מה שאתה ברטוריקה המעולה שלך קורא לו 'נאום טיפשי' , נכתב בתגובה לגישה הפטרונית והמגוכחת שהכותב הציג בשתי הכתבות שבנדון . אם אתה חושב שהדברים שכתבתי הם 'לא כל כך לעניין' (למרות שבין שנינו אני זה שמגיב לגופו של העניין) אתה יכולת להגיד את זה בצורה אחרת מאשר עלבון אישי ב'מסווה' של ציניות ברמת חטיבת הביניים .

לגיא – אם תקרא את הכתבות שהיגבתי עליהן תיווכח שה'מי שקטן בחוץ הוא גדול ברשת' עוד חי וקיים ב 2013 . בימי התיכון ישבתי קדימה עם אוזניות על האוזניים . ומי שיצא מגוחך עם התגובה היומרנית הזאת זה אתה .

אהד 5 ביולי 2013

אם זו תגובה לעניין, אז שיהיה לך לבריאות. את היחס הענייני שלי כתבתי בתגובות קודמות.
לי הייתה בעיה עם הסגנון הדי פוגעני שלך ודי ברור שגם אתה היית מודע לכך (לא סתם ביקשת שלא יחסמו אותך). בכל מקרה, מדינה חופשית.. לא התכוונתי להעליב אותך, רק שאני חייב לציין שזה קצת מצחיק (ואני מתנסח בזהירות, כן?) לכתוב כפי שכתבת ואז לצאת כנגד הציניות שלי.

מתן 5 ביולי 2013

סתם שתדע היורמים מזמן נצחו למעשה כמעט רוב ילדים, הצעירים ואנשי ה-25 ומטה הם מה שניקרה יורמים לפני 20 שנים ותאמין או לא תאמין יש להם חברות מגיל צעיר (שגם ניראות טוב וגם מתנהגות בדיוק כמוהם מה שאתה יכול לחלום על אישתך).
הכותב רשם והסביר שלפי ראות עיניו המשתמש ניצל את האתר בלי לתרום כלום לדיון ואני מניח שלכן הוא רצה להבין מי בדיוק הוא האדם ומה המניע שלו… ורק לאחר מיכן חסם אותו…

אבל בלי כל קשר פרוסנר שתדע שכימעט כל אדם שיש לו אימיול או ביטורנט עם ידיעתו או בלעדיה יש לו מערבל אי פי

The Rapture 5 ביולי 2013

אשריי שזכיתי , אדם שכותב בשגיאות כתיב ומתנסח כילד בגן חובה מיידע אותי מה קורה בעולם .
סתם שתדע ילד , אני בעצמי די צעיר , היורמים לא ניצחו אף אחד על כל צוקרברג יש מליון מפוטרי הייטק ומרויחי שכר בסיס , לא יודע על פי אילו סטנדרטים אתה קובע שהחברות שלהם ניראות טוב ולא ממש אכפת לי , אני אמשיך 'לחלום על אישתי' ואתה תמשיך לחלום על אמא שלך , דיסלקט .

אהד 5 ביולי 2013

עם יד על הלב ואחרי שנרגעת, התגובה שלך לא נראית לך קצת מוגזמת?

The Rapture 5 ביולי 2013

אתה סטודנט למשפטים או מחלק המוסר והמצפון של מגיבי דה באזר ?
תנוח כבר .

כשהוא כותב לי שאני יכול לחלום שאשתי תיראה ותתנהג כך וכך זה נשמע לך בסדר ??

תחזור לספרים שלך סטודנט אתה מציף את האתר

אהד 5 ביולי 2013

קיבלתי..
שבת שלום והמשך יום רגוע!

ארצי בן יעקוב 4 ביולי 2013

גם אני גולש בהרבה בלוגים אף פעם לא ראיתי שבעל הבלוג חושף את כתובה ה IP של הגולש
פשוט זהו מעשה שלא יעשה

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

לא חשפתי את כתובת האיי-פי של הגולש. אף אחד לא קיבל גישה למידע הזה.

המלוח 4 ביולי 2013

אני חושב שכל ההתפלפלויות מוגזמות. אני קורא בדה באזר הרבה, מגיב לעתים, ותמיד תחת כינוי ולא תחת שמי. מעולם לא נחסמתי, אויימתי בחסימה, או הואשמתי בניצול לרעה של האנונימיות שמעניק האינטרנט.
המגיב המדובר נחסם לא כי השתמש במעטה האנונימיות של האינטרנט, אלא כי הסית והתבטא בגזענות בוטה. יתקנו אותי אנשים מבינים יותר ומוסמכים יותר- אבל האם גזענות איננה עבירה פלילית?
האמת שגם אם לא, הבלוג הוא של בעל הבלוג וזו זכותו המלאה לחסום אדם שמתבטא באלימות וגזענות. אני בטוח שלעופר לא היה אכפת אם כתובת הIP שלי, לדוגמה, הייתה מוצפנת. הוא בטח בכלל לא היה טורח לבדוק אותה.

רון אדליסט 4 ביולי 2013

כדי לחסום משתמש שמתבטא באלימות או גזענות אפשר להשתמש באמצעים שונים: למשל, ביטוי או צרוף מסוים של תווים שיחסמו אוטומטית, או הליך של אזהרה ואז חשיפת הפרטים של הגולש.

חשיפת איי פי של גולש (ודווקא במקרה של דה באזר אני סומך במאה אחוז על שק"ד שלהם) הוא עדיין אקט שיכולות להיות לו השלכות לוואי.

The catch3 4 ביולי 2013

הספורט הלאומי הישראלי מצא את הגזען.
עכשיו תמצא את הIP שלו אחר כך תחסום אותו.
אז נעצום את האוזניים.
אולי הם יעלמו. או שאולי הערבים והמוסלמים יעלמו גם הם.
נשאר רק אנחנו הגזענים האחרים הנוספים.
אם הדיבור הזה ככה מגרד לך תחת העור
תגלה לי איפוא אתה חי
אולי אני יוכל לעבור לשם גם

יוסי 4 ביולי 2013

לגיטימי שמחקת תגובה, אך אין צורך לעשות הר מעכבר.
והרי כולנו יודעים שהמגיב ההוא פילל בדיוק לפוסטים האלה, שיוצאים בלי שום קשר לספורט, ועם המון קשר אליו.
עכשיו הוא במרכז העניינים, וזה בדיוק מה שהוא רצה.

'דה באזר' לא הוקם לדברים כאלה.

ג'וני 4 ביולי 2013

עופר,
אל תשכח שיש גם עיתונאים מתלהמים חסרי מעצורים שתמיד משתמשים באלימות מילולית ולא זכור לי שפסלת מישהו מהקולגות שלך שממשיכים לכתוב כאילו שהתקשורת היא של האבא שלהם.
לכל אחד הזכות לחופש הדיבור וחופש הביטוי כל עוד הוא לא עובר על החוק
לא נראה שהוא הגיב באלימות יתר על המידה ממה שאנחנו שהתרגלנו אצל אנשי תקשורת רבים שאומרים וכותבים מה שבא להם ואף אחד לא מזהיר אותם .

המלוח 4 ביולי 2013

ג'וני,
בלי לבדוק, אני בטוח ב-100% שאף כותב בדה-באזר לא התבטא בגזענות, הסתה ואלימות מעולם.

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

לא קראת את כולם.

המלוח 4 ביולי 2013

אין ספק.
קישור?

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

ג'וני – תקרא את התגובות שהגבתי לאנשים אחרים ותבין למה חסמתי אותו.
כמו כן – אני לא אחראי על כל העולם, לשמחתי. אני אחראי על חלקת האלוהים הקטנה שלי.

אהד 4 ביולי 2013

לא הבנתי.. זה אומר שאם רה"מ גונב, גם לנו מותר?

"אנשי התקשורת" (למה להחמיא לאופירה, ברקוביץ' ושאר הצנוניות בערוגה?) הם במעמד כה גבוה בעינייך, ממש דמויות למופת בחברה, עד כי אתה נושא עיניך אל על ומבקש לחקות את התנהגותם? וגם אם עופר נוהג בצביעות (נניח) זו עדיין לא עבירה על החוק, בניגוד לדברי הגזענות שפרסם המגיב שנחסם: סעיף 144ב לחוק העונשין: (א) המפרסם דבר מתוך מטרה להסית לגזענות, דינו – מאסר חמש שנים. (ב) לענין סעיף זה, אין נפקא מינה אם הפרסום הביא לגזענות או לא ואם היה בו אמת או לא.

ואגב, בתור סטודנט למשפטים החוק הוא גם לא (תמיד) האורים והתומים. רק שתדע שאם תפרסם באינטרנט דבר מה ש"יעורר אי רצון או מורת רוח בקרב יושבי הארץ", יהיה אפשר לזרוק אותך לכלא לחמישה שנים? (סעיף 136 לחוק העונשין). וג'וני ידידי, אני חייב לציין שחלק מהתגובות שלך על הכדורגל גורמות לי מורת רוח רצינית.. :)

אסף THE KOP 4 ביולי 2013

פרוסנר,

עזוב אותך מ-88. מה עם 8 ? יספק את הסחורה ?

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

שמע, אני לא יודע. העונה שעברה הייתה עונה מוזרה עבור חן עזרא. אני קצת מרגיש שהקריירה שלו תתנהל במסלול דומה לזה של רפאלוב, לא יודע להסביר למה.

עירן 4 ביולי 2013

מי, רביבו ?

עירן 4 ביולי 2013

התגובה היא לאסף כמובן

שחר דמרי 4 ביולי 2013

מלא שטויות אנשים אומרים פה.
בשורה התחתונה אם מישהו היה נכנס לסלון שלכם ומתנהג בצורה מגעילה הייתם מעיפים אותו מיד. זה בדיוק מה שקרה.

עוד אופיר אחד 4 ביולי 2013

בדיוק. פרוסנר, עשית את מה שהיית צריך לעשות, ואתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד.

אני גם לא מבין מה חרדת ה-ip שתפסה כמה מהמגיבים כאן. כשאתה נכנס לאתר, האתר מקבל את ה-ip שלך, זה לא איזה סוד מדינה. חופש הדיבור והאנונימיות המוחלטת לא צריכים לבוא על חשבון תרבות דיון ושמירה על רמה מסוימת.

מכולת 4 ביולי 2013

עופר הסיפור הזה באמת שנוי במחלוקת השאלה האם אתה נותן דין וחשבון על הפעולות האלה למישהו.. (ואני מניח שכן אחרת לא היית מעלה את זה לפוסט..) השאלה היא מי זה ומה הקריטריונים לסינון משתמש..
בלי לקרוא את תגובות 88 אני יודע מה זה דה באזר לאנשים.. http://debuzzer.sport5.co.il/shely/archives/4639 וחשוב לשמור על זה..
אז אשאל שוב.. למי אתה נותן דין וחשבון? ומה הקריטריונים?

עופר פרוסנר 4 ביולי 2013

אני לא נותן לאף אדם מסוים דין וחשבון. אין לי עורך, אין לי מנהל. אנשי דה באזר מעולם לא אמרו לי: "אל תכתוב את זה" או "תכתוב על זה". יש לי חופש פעולה מלא.
ואין קריטריונים לסינון משתמשים (מלבד ספאם). אתה מוזמן לרדת למטה בתגובות ולקרוא ולראות את הפילוסופיה שלי בעניין הזה.
מה שכן, אני אחזור שוב, אני אחראי לגבי כל מה שנכתב כאן בבלוג הזה. וכשאני כותב הכל, אני מתכוון גם לתגובות גולשים.

מכולת 5 ביולי 2013

הבנתי אותך.. אז מבחינתי אני ממליץ שכן יהיו קריטריונים כאלו ושהקוראים ידעו אותם
חוצמזה עופר אני מאחל לך הרבה הצלחה בתור כותב
ענייינת אותי מאוד בפוסט הזה ואני אתעניין יותר בפוסטים הקרובים שלך

אבי כהן 4 ביולי 2013

פרוסנר הגזמת,חצית קו אדום היום

D! בארץ הקודש 4 ביולי 2013

לא מבין למה טרחת להסביר אבל שיהיה
עוד פחות ברור לי מה הבעיה שאתה בודק כתובת אייפי. כל אתר שבודק נתוני גלישה לאתר מספק לך את כל הפרטים על הגולשים שלך עד רמת הדפדפן שלהם.
אפשר לחשוב שגולשים פה מאויימים ע"י המשטר האמריקאי ותוכניות המעקבים שלהם.
מי שפושט על כל הבלוגים פה באתר עם אותה ההודעה וטורח לשנות את כתובת האיפי יודע שהכי פשוט יהיה לחסום את הכתובת.

The Rapture 5 ביולי 2013

לכל המגיבים הנכבדים והמצחיקים שמלהגים על כך שהמגיבים הלא תומכים לקו ב'חרדת IP' / גילו את אמריקה אתמול / גילו איך האינטרנט עובד שלשום וכו' .. – יפה מצידכם שאתם מסבירים עניינים לאנשים הפשוטים שלא מבינים במחשבים כמוכם . יישר כוח .

התרעומת שלנו היתה על כך שהכותב משתמש בכתובת הIP של מגיב כמדד למהימנות שלו ו/או כקריטריון ליכולת וללגיטימציה שלו להגיב באתר חופשי . זאת על פי מה שהשתמע מדבריו של הכותב .

אז כל המומחים יכולים מרגע זה להפסיק להאיר את עינינו , גם אנחנו מוארים .

שי 5 ביולי 2013

השינוי של הIP יכול לנבוע מסיבות אחרות לגמרי, אי אפשר לשייך את זה דווקא לדה-באזר. אבל בכל מקרה: יפה שבחרת להציב גבול, יפה שבחרת להסביר ולהתייחס ולדון. זאת הדרך הנכונה היחידה בעבור מי שרוצה לשמור על במת הדיונים הוירטואלית שלו.

שי 5 ביולי 2013

הערה: המגיב הינו בעל ניסיון של אלפי הודעות במגוון פורומים ברחבי האינטרנט…

ניינר 5 ביולי 2013

מהומה רבה על לא מאומה. המגיב שחסמת הוריד את רמת הדיונים כאן לאשפתות ואין לו מקום באתר הזה. שמח שחסכת את הזוהמה שלו מאיתנו. עצם העובדה שמכל מאות המגיבים רק אחד נחסם מראה על פלורליזם וסובלנות. אתה לא צריך להתנצל על כך שעשית צעד מתבקש לשמור על רמת האתר ורמת הדיונים בו

תורג'י 5 ביולי 2013

טוב עשית.

גיא 5 ביולי 2013

קצת סדר בבלאגן ה IP.
לא מעט גולשים, כיום, משתמשים במה שנקרא Onion Browser .
השימוש נפוץ החל ממומחי אבטחת רשת, דרך צבאות וארגוני ביון, עד למשתמשים ביתיים.
חלק משתמשים בו רק כשהם מבצעים פעולות שמעדיפים שלא יכוונו אליהם, וחלק כבר התרגלו להשתמש בו כברירת מחדל.
אחת מן הפעולות של דפדפן כזה, היא להסוות את כתובת הIP של אותו הגולש. חשקה נפשך לכתוב תגובה ממש מגעילה באתר מסויים ? זה יופי של פתרון. חשקה נפשך לצפות בסרטון שהודלף וידוע שכל מי שיצפה בו כתובתו תישמר במסד נתונים – יופי של פתרון. (הנה קטע טכני – צפייה בסרטים ברשת, בשימוש plug In של קידוד סרטים, פוגעת בצופה כי היא מורידה את רמת ההסוואה כאשר משתמשים בדפדפן שכזה).
בכל מקרה, ניתן לחלק את המשתמשים בדפדפנים הללו במידה והם לא מתעסקים בחומרים סודיים ביותר לצורך פרנסתם לשני סוגים : משתמשים זדוניים ופרנואידים (שבצדק או שלא).
סביר להניח שמר 88 היה מן הקבוצה הראשונה, שידע היטב שדבריו לא יהיו מקובלים.
באופן אישי, אני לא מצדיק את מה שעופר עשה, אך כל עוד מדובר בבלוג פרטי אין לי זכות דיבור פרקטית ואני חושב שהבלוג הזה נכתב עקב רגשי אשמה שהוא נושא עימו. לטעמי, הוא עשה דבר מאוד הוגן. כן, הוא הוסיף עוד 10 מיליון תווים לא הכרחיים באיזו שרת אי שם, אך לחסום בשקט בשקט היה דבר חמור מאוד. עצם זה שהוא חסם, יצא באופן פומבי ונימק את מעשיו מראה על דרך ולא על 'שלטון אפל'.

wazza 5 ביולי 2013

כאחד שלא הבין כלום ממה שכתבתם על האיי פי עד עכשיו אני מודה לך.
יש מידה של צדק בדברים שלך אבל תחשוב על זה כך עופר הזמין אנשים אליו הביתה בשביל לדבר על נושא מסוים שהוא קבע וכשהגיע המגיב הנידון והתחיל לומר את שלו עופר פחד שזה יבריח את שאר האנשים ושהם לא ירצו לבוא אליו אז אחרי אזהרות הוא אמר לו לעוף מהבית שלו.
אני עדיין חושב שיש משהו בדבריך ואני מצטער עם התגובה שלי נראית קצת כמו סיפור ילדים – ככה יצא.

martzianno 5 ביולי 2013

בואו נשים רגע את הדברים על השולחן:
אני מחשיב את עצמי לקורא/מגיב וותיק באתר הזה. עוד מהימים שהוא היה "רק" הבלוג של דורפן והיה האתר הכי נעים ומחכים להיכנס אליו שכתב בשפה העברית.
מאז הדברים השתנו. האתר גדל, התפוצה התרחבה ומטבע הדברים רמת הדיון בו ירדה. ככה זה – כמות כמעט תמיד תבוא על חשבון האיכות.
היום יש כאן מגיבים עם תרבות דיון נמוכה מזאת של כלבת הבורדר קולי שלי בת השלוש. הרבה פעמים אני קורא מה שאנשים כותבים, ואיך שהם כותבים את זה ומאחל להם ביני לביני סוגים רבים של מיתות משונות.
אבל זאת בעייה שלי – האתר הוא ציבורי, כל אחד רשאי להיכנס ואף אחד לא מכריח אותי להיות פה.
ויחד עם זאת, יש מקרים שעוברים את הגבול. נכון גם "הגבול" הוא סובייקטיבי ועדיין יש אמות מידה מקובלות אפילו באינטרנט, אפילו בישראל.
88 הוא חלאת אדם לטעמי, אני לא רוצה להיות איתו באותו מרחב, גם אם וירטואלי ולכן אני שמח על ההחלטה של פרוסנר. שמח עד מאד. שמח עד כדי כך שאני לא חושב שהיה אפילו צורך לנמק אותה.
מספיק עם ההצטדקויות המעושות על חופש הביטוי כתירוץ לטנף את הסביבה.
די.

היסטוריון לענייני ספורט . 5 ביולי 2013

כמה נקודות למחשבה.
1. האם יש את אותו חופש ביטוי לכולם ?
2. מי הקריטריון לגבולות חופש הביטוי ?
3. האם לבעל הבלוג /כותב בבלוג מגיע יחס אחר רק כי הוא בעל הבית ?
להלן דעתי בעניין בתור גולש וותיק (כשנתיים)
1. יש "רוח" אמנם כתב עופר ובצדק שהוא לא חוסם את האנשים על סמך זהות פוליטית. אני מאמין לו.אך יחד עם זאת אין ספק שיש כאן "רוח מסוימת "אם אתה חלק ממנה אתה יכול לכתוב באופן הכי מילטנטי בוטה וגזעני כאוות נפשך. (אולי בסגנון קצת יותר מתחכם).
אך אם אינך שייך לרוח הזו יזרקו אותך מבלי למצמץ.
ולא זה לא המקרה הראשון שמגיב נזרק כאן ולפעמים על דברים שלחלוטין אינם מצדיקים זאת.
2.כפי שרון אדליסט כתב לפני חייבים לקבוע קריטריון ברור מה מותר ומה אסור ומה מצדיק חסימה.וכאן לקבוע את הקריטריון שמצדיק הפרת פרטיות .
3.הרבה פעמים נתקלתי כאן בבלוג בסוג התגובות הבא.
אתה אורח לכן תכבד את בעל הבית .
בעל הבלוג /הכותב עושה לך טובה ולכן מותר לו להגיד הכל.
מתאים לך בכיף לא מתאים להתראות.
אלו תגובות מתונות.האמינו לי לפעמים הם מגיעות בצורה יותר קיצונית.
כמו "תתחפף מפה " או " אתה לא מתבייש להיות אורח ולהגיב באופן כזה "
איני זוכר שנתקלתי בכך באתרים אחרים. וגם שם אני אני אורח באותה מידה ולכן הייתי שמח לקבל הסבר לכך.

באותו עניין ראיתי כבר אפלייה לטובת בעל הבלוג /כותבים שמתבטאת בכך שהם יכולים לדבר למישהו בסגנון מסויים ולעומת זאת אם הוא מגיב באותו סגנון ואף מתון יותר הוא נזרק מהבלוג.
ולכן הגיע הזמן לעלות לדיון מסודר את השאלה מה מותר לבלוגר /בעל הבלוג שאסור לאחרים אם בכלל.
כאן המקום להודות לכל העוסקים במלאכה על כל הדברים הטובים שהאתר מביא ועל ההנאה שהוא מסב לכולנו.
הלוואי והדברים הפחות טובים יתוקנו .

אריאל גרייזס 5 ביולי 2013

אני חושב שיש איזה מין גישה כזאת, שאני מרגיש אותה גם אצלי בבלוג, שלגולשים יש את היכולת "לדרוש" דברים מבעל הבלוג. לדוגמא, לדרוש ממנו לא לכתוב על נושא מסוים או כמו שאתה עושה – לדרוש ממנו קריטריונים ברורים לגבי סינון. אתה אפילו רוצה לנהל דיון על מה מותר ומה אסור לבעל הבלוג לעשות.
אז אני חושב שכדאי שיובהר – בלוג הוא לא דמוקרטיה. לבעל הבלוג מותר לעשות מה שהוא רוצה – חוזר, מה שהוא רוצה. הוא יכול לכתוב על מה שבא לו, הוא יכול לסנן אנשים שהסגנון שלהם לא מוצא חן בעיניו ואפילו, כן, אפילו – אם הדיעה שלו לא מוצאת חן בעינייו.
אישית, אני לא מאמין בחסימות או בסינון, אלא במקרים קיצוניים (המקרה הזה הוא אחד מהם, לי היה אחד בבלוג אתמול שהשתמש בשפה שלא היתה מקובלת עליי) אבל אני מקבל כל החלטה של בעל הבלוג.
לא מדובר בדמוקרטיה. לך, כקורא, יש שתי זכויות אחת בדיוק בבלוג הזה – לקרוא או לא לקרוא אותו ולהגיב או לא להגיב בו.
אם מה שבעל הבלוג כותב לא מוצא חן בעינייך או שמתכונת הסינון שלו לא מוצאת חן בעינייך, שמורה לך הזכות הדמוקרטית להפליא של לסגור את הדפדפן.
כל דרישה אחרת היא פשוט חוסר הבנה של המושג בלוג.

אסף THE KOP 5 ביולי 2013

גרייזס, דומה שאתה זה הלוקה בהבנה.

לך מותר לכתוב מה שאתה רוצה.
לאחרים מותר להגיב איך שבא להם.

שאתה מוחק, זה מעיד בעיקר עליך.
שאתה חוסם, זאת בעיקר הבעיה שלך.

היסטוריון לענייני ספורט . 5 ביולי 2013

אם בלוג זה לא דמוקרטיה למה יש בכלל אפשרות להגיב ?
בכדי שיגיבו בצורה שבו אתה רוצה שיגיבו ?
עושים זאת עם יחצנים אתה יודע יש תעשייה שלמה לכך.
לכן זה לא מתקבל על הדעת לפחות לא שלי.
אלא יש ואמור להיות קשר בין בעל הבלוג לקרואיו
ובין בעל האתר לכל היתר.
כמו בכל מקום אחר ראוי להסדיר כללי משחק.
אגב מי שבסמכותו הבלעדית להסדיר זאת הוא בעל האתר אני מקבל זאת.
אך מה שלא מקובל הוא כללי משחק שונים מדעה לדעה וכללי משחק שמשתנים תוך כדי משחק.
אם היו כללי משחק ברורים אני מניח שפוסט זה לא היה עולה כלל לאוויר העולם.
ואדב איני מדבר על "דרישה מבעל הבלוג לא לכתוב על נושא מסוים"
אני מדבר על הבעת דעה לגיטימית שהיא בהרבה מקרים לא פחות לגיטימית מדעתו של הכותב.וכמו שבכל מקום אחר ניתן לחלוק על דעה מסוימת (בכלל משחק שנקבעו מראש) כך גם כאן.

וילי פוד 5 ביולי 2013

אני בכלל לא מבין מה הבעיה כאן… אחד הדברים הטובים בדה באזר זה שהפוסטים הם ענייניים ומעניינים וכך גם הטוקבקים (בניגוד לכל הטוקבקים ברשת). רק אתמול התענגתי על רמת הטוקבקים העניינית שאין בשום מקום אחר. לא תמצא פה "נאצי", "בן זונה", כושי מסריח" או "ערבי זונה" וזה המפלט היחידי הארץ הזאת שלא תראה דברים כאלה…
אז יש אחד שחרג לחלוטין מהקו הענייני והוא היה די עקבי כמו שאני מבין, אז טוב מאוד שפרוסנר חסם אותו וגם הגדיל והסביר את עצמו ולא עשה זאת ב"בריונות"! מי מאיתנו רוצה שהאתר הזה יהפוך לone?
חופש הביטוי? קודם שהביטוי יהיה ענייני…

אסף THE KOP 5 ביולי 2013

לכל מי שמתלונן על הרמה של מגיבים כאלה או אחרים, אתם מוזמנים לקרוא את הפוסטים שנכתבו פה ע"י בלוגיסטים בימי אורגזמת המחאה שלהם מלפני כשנתיים.

סתם בכדי שתהיה לכם פרספקטיבה.

גלן 5 ביולי 2013

הנקודה המרכזית היא שהתגובות הן באחריות בעל הבלוג. לכן אני חושב שזה פוסט ראוי ומנומק היטב. לא הייתי מצפה לפחות מאוהד מכבי (חיפה כי אני זקן מדי אבל מעודד אתכם בקו התחרירי הזה לא להוסיף חיפה).

שלו 5 ביולי 2013

אני לא חושב שאתה צריך להסביר, בכלל די נמאס כאשר משהו עושה משהו ראוי הוא צריך להסביר.
זה הבלוג שלך, הבית שלך ומותר לך לעשות בו כרצונך מי שלא נאה לו יכול פשוט לא לקרוא.
המרחב הציבורי מתלכלך יותר מדי לאחרונה ואנחנו צריכים להסביר מדוע אנחנו רוצים שיהי נקי.
לא נראה לי הגיוני,
גם לא נראה לי הגיוני למה צריך להסביר למעשנים שהם לא יכולים לעשן עלי,
ומדוע בעלי כלבים צריכים לאסוף אחריהם את השאריות שהם משאירים.
לצערי "כל דאלים גבר", ובשם האנונימיות אפשר לעשות הרבה פשעים.

לגבי חקר ה IP, מעניין למה משהו צריך מערבל IP, אני מהנדס מחשבים בהכשרתי, מורה ומחנך, מעולם לא נסתי להשתמש במערבל IP ולא באנונימיות. אני עומד מאחורי כל מילה שאני כותב (ואני יותר מיודע שתלמדי קוראים אותם) ונראה לי שרבים בוחרים באנונימיות כי זה הכי קל לטנף כך את הרשת את האתר או הבלוג של משהו.

אבי כהן 5 ביולי 2013

פרוסנר אתה פשוט פחדן שלא מסוגל להתמודד עם הטיעונים של הצד השני אז מה אתה עושה?
פשוט חוסם אותו פה ומוחק לו הודעות "כי אתה יכול"
תהיה גבר צא ותתמודד עם הטענות של 88 ראש בראש בלי להשתמש בסמכות שלך לחסום אותו כדי שאנחנו הקוראים לא נשמע את הצד שלו
וגם בושה וחרפה שניסת לחשוף מאיזה מקום גולש כותב אצלך באתר
אני מצטער על התגובה הקשה פה,אבל פשוא השתן עלה לך לראש

גלן 5 ביולי 2013

התגובה שלך לא קשה . היא פשוט טיפשית. 88 לא העלה שום טענה שצריך להתמודד איתה. הוא סתם טינף. ואם סתם מטנפים גם סתם מישהו צריך לנקות יש פה מגיבים מימין לשמאל. חלקם מאד בוטים. לפעמים חכמים ולפעמים טיפשים. אבל רובם לא מנסים לטנף אלא לשכנע. החריג לא זכאי לכלום. ואת מי שזה מעצבן כמוך…. ובכן יש בלוגים אחרים שאפשר להשתזף לאורם.

ששון 5 ביולי 2013

טור קריטי. ד"א יש לי IP מגדרה.

MOBY 5 ביולי 2013

עופר.
1. אתה קצת מיפה את המציאות (זכותך לא? זה הבלוג שלך) זה לא פעם ראשונה שאתה "עוקב" אחרי מגיבים. לכל מעשה יש את הסיבות לכך אבל להגיד שזה חד פעמי זה פשוט מטעה.
לאריאלעופר ובקרמן
2. כמה גיחכתם על בעל בלוג שמחק תגובות שלא מצאו חן בעיניו כשהו התחיל את ריצתו המוצלחת (מבחינתו) לפוליטיקה.

3. גם אני צונזרתי פעם, אני לא חושב שאני משתמש בשפה בוטה. כן אני מעמיד מראה לעיתים קשה ל"אלוהי הבלוג" לעיתים הוא לא מצליח להתמודד עם הטיעונים ומוחק.
4. יש מקומות שאני בתור דעתן ומתעניין כבר לא נכנס בדה באזר כי דיון בצד אחד אינו דיון הוא פרופגנדה.

רמי גפן 5 ביולי 2013

עופר פרוסנר,אתה בושה לאתר דה באזר ולניהול בלוג ודוגמה קלאסית לעבד כי ימלוך
על חופש הביטוי שמעת?לא נראה לי
אתה חושב שבביריונות שלך את תגרום למישהו לחשוב שאתה צודק?
רק שתבין את החוקים בבלוגים
""רק קריאות של הסתה לאלימות הם דבר שאתה מוחק או מצנזר בבלוגים
כל השאר הוא במסגרת חופש הביטוי""
תלמד להיות פתוח לדיעות שונות משלך ותפסיק לפחד מזה

כריסטי ברטו 6 ביולי 2013

וואלה, רמי, ממש נלסון מנדלה עשית מהגזען המגעיל הזה המכנה עצמו 88. זה, למשל, הטיעון המבריק שלו מהפוסט הקודם של פרוסנר:
"ביתר שוב טהורה לקראת העונה הבאה
ככה צריכה להיות הקבוצה של בירת היהודים ירושלים הקדושה"

אני משער שלחברי הלה-פמיליה אין מושג ש"טוהר הדם" זה ההמצאה של האינקוויזיציה בספרד של המאה ה-16, אחרי שהיהודים והמוסלמים שהתנצרו הצליחו כל כל עד שהנוצרים הוותיקים היו חייבים למצוא דרך לעצור אותם. כלומר, גם אם מדובר באדם שהולך לכנסייה כל בוקר ויותר קדוש מהאפיפיור, נותן צדקה ומציל יתומים, זה בכלל לא משנה. מספיק שהסבא היה יהודי או מוסלמי והדם שלו ושל צאצאיו נגוע, יש לו גנטיקה אחרת, הוא לא משלנו וכדאי שיזכור את זה כל חייו כסוג ב' ושיגיד תודה שלא שוחטים אותו. הרעיון העקשני הזה התחיל אז, והגלגולים המאוחרים של "טוהר הדם" הם אלו ששלחו את המשפחה של סבא שלי למשרפות. שמח לראות שהחייתם את התפיסה הזו, כל הכבוד.

אתם מגעילים אותי בכל כך הרבה רמות: כירושלמי, כאוהד כדורגל, כישראלי, כחבר במין האנושי…רק שנאה ואלימות ודם יש לכם בראש, אין שום הבדל ביניכם לבין הג'יהאד האיסלאמי והקו קלוקס קלאן, כולכם מתים לחיות במלחמת דת תמידית.

אסף THE KOP 6 ביולי 2013

היות והליברלים והנאורים הם כליל השלמות, שאינם דומים בשום פנים ואופן לג'יהאד האיסלאמי או הקו-קלאס-קלאן, אתה מוזמן לקרוא את המאמר הזה, של פעיל השלום הנודע, ג. לוי:

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2062396

אז את 88 חסמו. אחרי הכל, אין לו תעודת עיתונאי.

amitpros 6 ביולי 2013

אסף בחייאת
אם ג.לוי היה מביא את ההטפה המשוקצת שלו לכאן והיה מפרסם תגובה כזו,יכול מאוד להיות שהיו חוסמים גם אותו.
מה הקשר בין שני הדברים?

אסף THE KOP 6 ביולי 2013

זה היה שירות עבור כריסטי ברטו.

שלו 6 ביולי 2013

אסף מה מייצג ה-88?
איך קשור גדעון לוי לאתר הזה.
ומתי כתבו כאן הג'יהד האיסלמי והקו קלאס קלאן ולא חסמו אותם.
ואיך כל דעה שהיא קצת שמאלה מהבית היהודי הופכת להיות אנטי ציונית ושמאלנית.
אני קורא אותך הרבה, ומעריך הרבה מהדעות שאתה מציג (גם אם לא מסכים),
אני מאוד אוהב חלק מהדוגמאות שאתה מציג כדי לסתור "יפות נפש" של חלק מהמגבים, אבל מדיניות ההכללה שלך מכניסה גם הרבה אנשים שרוצים את טובת המדינה והעם להיות לא לגיטימיים בעיינך והם רק חושבים אחרת ממך, לא בטוח שהם צודקים או שאתה צודק, אבל אי אפשר להפוך כך דעה של משהו לתומך של עזמי בשארה או חנין זועבי.
וגם זה עדיין במסגרת החוק בישראל,
ואני רואה בזה חוזקה של ישראל דרך- אגב.

היכולת להכיל גם אנשים קיצוניים מימין ומשמאל.
כן כולל גדעון לוי.

אסף THE KOP 6 ביולי 2013

שלו, בוא לא נתבלבל.
אני לא קראתי לחסום אנשים מלכתוב או להגיב.
אותי לעומת זאת חסמו/מחקו לפחות 3 בלוגיסטים באתר הזה, ועד היום אצל חלק מהאחרים אני מכיב וזה לא עולה. לטענתם עקב בעיות בשרת. שיהיה.

אני הצבעתי על נקודה לפיה דברים חמורים מאשר 88 כתב הינם, כפי שציינת, במסגרת ההכלה של השיח הפוליטי.

זכותו של פרוסנר לחסום, אני מניח ש-88 באמת עלה לו על הסעיף, ועדיין, קשה להתעלם מהעובדה שאלה שנחסמים הם רק הקיצונים מהצד הימיני של המפה הפוליטית.

אסף THE KOP 6 ביולי 2013

מכיב=כותב

שלו 6 ביולי 2013

אסף שני דברים,
הראשון 88 הוא לא קיצוני מהצד הימני, אם הייתי בדעתי ימני זה היה מעליב אותי, אין בין מה שהוא כתב לימין שום דבר משותף. זו הייתה גזענות ברמה הכי נמוכה שיש, יש באידאולוגיה הימנית הרבה מאוד ואני לא חושב שהיא הייתה רוצה להכיל בתוכה גזענות.
השני 88 הוא לא סתם מספר, מי שבוחר בו מזהה את עצמו עם אידאולוגיה מאוד ספציפית. אני בטוח שיש בהערות שלך הרבה טעם, אבל לא הייתי מבזבז אותה, על המגיב הזה. גם אם אתה צודק אתה מפסיד כאן כי מונים אותך עם ציבור שאני מקווה שאין לך רצון או שאיפה להיות חלק ממנו, דרך אגב כמו שחלק גדול מהשמאל לא מזהה עצמו כחלק מהמחנה של זועבי, בשארה או ג.לוי.

אסף THE KOP 6 ביולי 2013

כאיש ימין, 88 לא מעליב אותי.
הוא בעיקר עושה שירות טוב למי שרוצה לבקר את הימין.

לגבי המספר 88 – אני בספק אם "לא דופק חשבון" בחר אותו במודע או לא. הוא נחסם כל-כך הרבה פעמים וראיתי כיצד כל פעם הוא חוזר עם מספר אחר. אבל זה לא משנה, הוא לא צריך את ההגנה שלי. הוא לא חלק מאתר "דה באזר" וטוב שכך.

ועדיין, כאשר מי שנחסם באתר הזה אלו רק אלו הנמצאים ימינה למצביעי ה"עבודה" זה מריח רע, אפילו מסריח.

רועי מ 12 ביולי 2013

הוא חי עם בעיות אישות פנימיות הוא מלא בשנאה עצמית.
אני מאחל לו הרבה דברים שאני לא מאחל לליברפול שלי, בדיוק להפך.

amitpros 6 ביולי 2013

רמי,אין שום ספק כשבאים אליך הביתה ומטנפים את אמא שלך, אתה מייד מוציא פיצוחים.לא ככה?

אני 6 ביולי 2013

לא רמי.
התגובה שלך היא מה שבושה.
אבל אתה כל כך אדיוט ומתחסד שאין אפילו טעם להסביר לך.

Comments closed