על גולסה, קצת באיחור

מחשבות על מספר 15 לשעבר של מכבי חיפה

(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)

בואו נפריד שנייה בין שני דברים, שאני מאמין שאצל שחקני כדורגל יכולים לדור בכפיפה אחת: כסף וערכים. אייל גולסה רוצה את הראשון ואין מבחינתו שום חשיבות לשני. הטעות היא לחשוב שאייל גולסה הוא שחקן בית, כי אייל גולסה לא הגיע בגיל 10 למכבי חיפה אלא בגיל מאוחר יותר אחרי ששיחק בטוברוק, וככזה הוא ראה ועדיין רואה במכבי חיפה נקודת מעבר לקבוצה אחרת וגדולה יותר, אם בארץ או בחו"ל. בארץ, יש רק קבוצה אחת שאולי עומדת בקריטריון הזה – מכבי תל אביב, והסיבה שהיא אולי עומדת בקריטריון הזה היא הכסף העצום אותו הם מוכנים לשלם לשחקנים.

שימו לב, שבכל הפסקה הקודמת הוזכרה המילה "כדורגל" רק פעם אחת, ורק כחלק מהביטוי "שחקן כדורגל". מה שצריך לזכור הוא שאין קשר בין כדורגל לדבר שאותו מנסה לעשות גולסה. למעשה, גולסה אף אומר בלי להתבייש שהוא אינו שחקן ששווה הרבה כסף, כשהוא מסביר (לפי דיווחים) את אי רצונו לחתום בקבוצה בכך שסעיף היציאה גבוה מדי לטעמו ("מי ישלם סכומים כאלה?"), ולמרות שיש כאלה שאולי יגידו שהוא בעצם רק מנסה להסביר תוך כדי הקטנה של עצמו, הרי שאני מאמין שגם אם זה נכון, בתוך תוכו גולסה יודע שהוא לא שווה כל כך הרבה כסף, או במילים אחרות שהוא אינו שחקן כל כך טוב.

קחו לדוגמא את הדרבי, שם גולסה פתח בהרכב ובמשך מחצית כדורגל שלמה התסובב על המגרש ולא עשה שום פעולה חיובית או לא חיובית, למל"מ לחלוטין. הוא לא ביקש את הכדור ולא לקח את הכדור, הוא לא ניסה להראות שהוא שייך כלל למשחק – שזה דבר מעניין. האם גולסה רוצה לשחק כדורגל? אולי, רק אולי, הוא מסתפק בלהיות פוטנציאל? יכול להיות שהוא אומר לעצמו, עונה הבאה אני אהיה איפה שהוא אחר ואז אני כבר אראה להם שאני טוב".

הנה, גם אני נפלתי למלכודת הזו. לפני היורו, הייתי בטוח שגולסה הולך להפציץ ולעבור בצ'יק לחו"ל. ולא בפעם האחרונה  גיליתי שטעיתי. גולסה הוא שחקן שאין בו כלום חוץ מפוטנציאל, והפוטנציאל הזה הוא מהסוג הגרוע ביותר – כי מציעים לו המון כסף עבור פוטנציאל שכולם אומרים שקיים אבל אף אחד לא יכול לשים עליו את האצבע.

כך, למשל, אף אחד לא יודע מה התפקיד של גולסה במכבי. האם הוא צריך להיות קשר קדמי? המחליף של קטן? בצדדים מהצד השני של עזרא? אולי אחורי יחד עם ידין? אולי שחקן חופשי שמתחיל התקפות? והבעיה היא שלפעמים הוא גם נותן משחק טוב. למעשה, גולסה היה יכול להיות שחקן מצוין בשביל קבוצה כמו בני יהודה או מכבי נתניה – יש אוהדים אבל לא יותר מדי, יש כסף אבל לא יותר מדי, יש ציפיות אבל לא יותר מדי. כי אסור יותר מדי לגולסה, זה עלול לפגוע במשהו. וכשאני מנסה לשים את האצבע על המשהו הזה, אני מבין שהדבר שיש לגולסה הכי טוב זה יחסי ציבור – אבל עם התרגיל של עכשיו הוא הלך והרס גם את זה.

מה עושים עם גולסה? ובכן, מכבי צריכה לקחת מצב נתון שהיא מוותרת על חילוף אחד, כדי להעלות את אייל גולסה בהרכב, ולהוציא אותו אחרי 20 דקות, כשכל הקהל הודיע לו אחר כבוד מה בדיוק חושבים עליו ולמה. ומסר לקבוצה שתיקח את גולסה: תפדאל. תיהנו איתו. לנו באמת הספיק.

תתפטרו
אואן, סוארז, טורס, פאולר. מי הכי טוב?

71 Comments

תולעת 18 בנובמבר 2013

הוא לא שחקן כל כך טוב, הוא יודע את זה, הוא רק פוטנציאל ולנצח ישאר כזה: אז למה אתה כועס עליו?

עופר פרוסנר 18 בנובמבר 2013

אני לא כועס עליו.

תולעת 18 בנובמבר 2013

אה, אז כשכתבת שהקהל של חיפה יודיע לו מה הוא חושב עליו התכוונת שהם ישירו "כל מה שיש לך זה פוטנציאל וחוץ מזה אתה סבבה"?

עופר פרוסנר 18 בנובמבר 2013

תולעת, נכון שאני צריך להוריד בפחמימות, אבל אני עדיין לא כל הקהל. אני באופן אישי, לא כועס. הקהל, מורכב מאנשים שהם לא רק אני.

ירוק גאה 18 בנובמבר 2013

אתה יודע מה, אני כן כועס עליו! אני אפילו מאוד עצבני וגם פגוע בשביל שחר. הוא כל כך עזר לילד ותמך בו לאורך שנים (אומרים שגם למשפחה הרחבה) גם שעזבת ללאציו ילד מפגר, גם שנפצעת וכן גם ששיחקת כמו עגלה או הבקעת בשיא רק 3 גולים בעונה.
ואז אתה מפר הבטחה ועוד הבטחה ומודיע שזה לא מספיק אתה רוצה עוד (על סמך מה אלוהים על מה?????) אין לי מושג מה המשכורת של גולסה אבל היא בטח לא 4500 ש"ח וכנראה שהוא יכול להרשות לעצמו דברים שאני ואשתי עם 3 תארים אקדמיים במצטבר רק יכולים לחלום….
אבל תאוות הבצע תוביל אותו כנראה לאיזה שנה או שנתיים לבזויים הצהובים ולאחר מכן כנראה זה כבר יהיה מכבי פ"ת ואולי איזו הפועל חיפה כי אז לחלוטין יילך הפוטנציאל והילד יתבגר ולכולם יימאס…. עוד מקרה של ראובן עובד.
חבל שיש עוד אנשים בתקשורת שמגינים על חלאות כאלו. כי עזבו כדורגל ועזבו הכל, מותר לו להשתין על הקהל ועל המועדון ואפילו על הקולגות שלו בקבוצה אבל רבאק לבן אדם בן 70 שטיפח אותך, השקיע בך ממרצו, מזמנו ומכיסו???? אתה שפל גולסה ובעוד 20 שנה שיעשו עליך כתבה בערוץ 2 על איך חשבת שאתה גדול ועכשיו אתה בעל פיצוציה או עובד בעירייה כמו כמה כדורגלנים לשעבר, אני ממש לא ארחם עליך אני פשוט אחייך בכיף ויידע שזהו סופו של כל בלון…

אדם 19 בנובמבר 2013

ירוק, אשתך היא דוקטור? כל הכבוד לה!

יוני (המקורי, מפעם) 19 בנובמבר 2013

אדום – אהבתי.

יוני (המקורי, מפעם) 19 בנובמבר 2013

אדם, לא אדום.

yaron 19 בנובמבר 2013

כמה דברים שאני לא מצליח למבין.
1.אם גולסה לא שחקן טוב, למה אתם חושבים שמכבי ת"א תשלם עליו ולו סכומים גדולים שלא מגיעים לו?
2.אם גולסה לא שחקן טוב, למה חיפה מבקשת עליו מיליון וחצי יורו ולא קופצת על הקונה הראשון שמוכן להציע מיליון.
3.אם היה הסכם למה לא חתמו לפני מס' חודשים? למיטב ידיעתי היו הבנות בין גולסה לשחר על גובה המשכורת, רק שפתאום שחר החליט שחצי מהשכר יהיה במענקים כשדי ברור שחיפה לא הולכת להגיע לפלייאוף באירופה או לקחת אליפות בארץ. בנוסף היו הבנות שסעיף היציאה יהיה סביר, ואני חושב שכל אוהדי מכבי חיפה מסכימים שגולסה לא שווה מיליון וחצי, כך שבעצם אין ממש סעיף יציאה.
4. אם גולסה באמת "בוגד / חזיר / כפוי טובה / מפר הבטחות", למה הוא עדיין מתאמן עם שאר הקבוצה ואפילו משחק?

עופר פרוסנר 19 בנובמבר 2013

ירון – אני אספר לך בסוד, אבל אל תגיד לאף אחד, טוב? יש דבר כזה, סוכני שחקנים. הם לוקחים שחקנים, לא תמיד הכי טובים, כן? ומוכרים אותם לקבוצות בהרבה יותר כסף ממה שהם שווים.
אבל אל תגיד לאף אחד, גם לא למגיבים האחרים ששואלים את אותה שאלה ומתעלמים לחלוטין מבערך 40 אחוז מההעברות שמתבצעות בעולם מדי שנה, של שחקנים שעוברים מקבוצה לקבוצה בהרבה יותר מהערך האמיתי שלהם.
ובנוגע לכל השאר – גם אני לא יודע. ומה זה מסכימים, אוהדי מכבי חיפה לא צד בדבר. לי לא אכפת מהכסף של מכבי חיפה, הוא לא נכנס לי לכיס. אני גם לא אחראי לאיך שהקבוצה מתנהלת כלפיו.

yaron 19 בנובמבר 2013

עופר, תאמין לי שבתור אוהד ניקס אני יודע :-)
אבל בסופו של יום, זה התפקיד של סוכן, ואם לא ישיג לשחקן את החוזה המקסימלי אז הוא מועל בתפקידו וגם ימצא את עצמו בלי עבודה.
להעריך את שוויו של השחקן זה התפקיד של הצוות המקצועי שמוציא את הכסף.

שי 18 בנובמבר 2013

כל מילה בסלע!
שחקן שלא עושה כלום על המגרש, אך ורק פוטנציאל שכרגע לא ממומש.
יכול להיות מאד שבעתיד הוא יהיה שחקן טוב, סה"כ הוא רק בן 22, אבל כרגע הוא לא שווה כלום.

ירוק 18 בנובמבר 2013

גולסה הוא בדיוק מה שמייצג הכדורגל ישראל . רדיפת כסף עצלנות חוסר מקצוענות ומחוייבות . כל הזכויות בלי שום חובה. גולסה לא חייב שום דבר למכבי חיפה הוא דפק וזרק. בלי לתת שום תרומה יוצאת דופן.
לא פלא שאנחנו לא מגיעים רחוק שכל השחקנים שלנו זה ערסים או מיני ערסים כאלה בלי ערך לשום דבר שלא קשור לעצמם. וחבל כי לגולסה יש כישרון גדול והוא יכל להצליח מאוד. כמו שאני צופה את זה הוא יחתום באיזה קבוצה בחול /מכבי תא יתן איזה מהלך גדול פה ושם ומייד יחזור לבינוניות שלו ולחוסר רצינות שלו. לא מאחל לו כלום.

אלכס (החיקוי) 18 בנובמבר 2013

לצערי אני נותן לג'ורדי קרדיט שהוא לא יחתים את גולסה.
ואני נותן לסוזה קרדיט שהוא יוציא מגולסה מטעמים.

אוחחח כמה שאנחנו צריכים ניהול לטווח ארוך.

גיא 18 בנובמבר 2013

הבעיה היא לא ויתור על חילוף היא זה שצריכים להסתדר בעשרה שחקנים למשך 20 דקות

אריה 18 בנובמבר 2013

מדובר על פרוטוטייפ של שחקן ישראלי טיפוסי.

אנטואן אוהד ראיו וייקנו 18 בנובמבר 2013

קשה לדעת מה באמת שווה גולסה
(למרות שכנראה שלא הרבה), אבל די ברור שמכבי חיפה יכולה להלין רק על עצמה בכל הקשור להתנהלות שלה אתו. מלווים להורים שלו מליוני שקלים, מחתימים אותו על חוזים מופרכים ומטופשים, שמכריחים בוררות כל סוף שנה (או שנה שניה), סולחים לו על תקריות (לאציו) וחס וחלילה שאיזה מאמן יכנס בו על התפוקה הסטטיסטית הכושלת שלו, ובסוף מתפלאים שצומחת מפלצת.

אייל גולסה הוא מאור בוזגלו 2.

סתם אחד 18 בנובמבר 2013

רובן עובד 2.

אלכס (החיקוי) 18 בנובמבר 2013

עם כל הכבוד… זה גם מה שאמרו על רפאלוב עד גיל 24. פוטנציאל, וזהו. בעט בבקבורים, עשה פוזות. אותו סיפור. אז נכון, באירופה ילד בגיל 22 כבר לא פוטנציאל. כי הוא שיחק בבוגרים שנתיים שלוש ועכשיו כבר יודעים מה יש לו ברגליים.

1. גולסה צריך לסדר את הראש (והתקווה היא שהמגרש יתיישר).
2. גולסה גם לא נורא, אבל הוא לא עומד בציפיות משחקני מכבי חיפה.
3. אנחנו עושים כוכבים מילדים שלא עשו כלום.
4. יכול להיות שעוד שנה שנתיים נקבל איזה עונה מדהימה מכבר-לא-ילד-פוזה-כוכב ואז זה ספסל באירופה בשבילו וילד-פוזה-כוכב חדש בשבילנו.
5. הדפוס הזה חוזר על עצמו כל כמה זמן ואנחנו לא לומדים.

טרנטה 18 בנובמבר 2013

מה זה גולסה?

טרנטה 18 בנובמבר 2013

וברצינות – כל העליהום עליו לא במקום. החוזה שלו מסתיים ולא מתאים לו להאריך את החוזה, אלא בא לו להיות שחקן חופשי ולחתום בקבוצה שתסכים לשלם על הפוטנציאל שלו וכנראה גם לשלם לו קצת יותר כי היא לא צריכה לשלם על כרטיס השחקן. כל זה לגיטימי. לעומת זאת נראה שהנסיון המגעיל לכפות עליו להאריך את חוזהו לא כל כך לגיטימי.

יניב 18 בנובמבר 2013

לאן היה מגיע טל בן חיים הבלם אם לא היה לו כרטיס חופשי ?
הוא לא מספיק טוב בגיל 22 להיות העוגן של חיפה , לא מספיק טוב כדי שיקנו אותו בסכומים האלה ומספיק טוב כדי לעשות קריירה נחמדה באירופה וגם לביתו .

אסף ינקו 18 בנובמבר 2013

זה בסדר אל תדאג הוא עוד יגיע לקבוצה כמו בני יהודה/מכבי פתח תקווה.
מאוד מזכיר לי את ראובן עובד

ספיר 18 בנובמבר 2013

היי עופר,

אפשר להרגיש מרירות בפוסט שלך, ואפשר להבין את הרגשות השליליים שלך או של כל אחד מאוהדי חיפה לגבי גולסה, אבל האמת היא שזכותו המלאה לעשות מה שהוא עושה. בסוף שחקן כדורגל מקבל מספר הזדמנויות בקריירה לשנות את מצבו התעסוקתי ולפעמים כל צומת כזו היא גורלית. מי אנחנו שנשפוט אותו על מהלכיו- אנחנו בסוף ניזונים משמועות והדלפות משתי הצדדים שהם חלק ריטואלי ונפוץ של משא ומתן בין שתי גופים. אם כבר- מי שהתנהל בצורה לא נאותה היא מכבי חיפה שמנסה (לא רק לגבי גולסה) להכריח שחקנים לחתום אצלה בתנאים שמתאימים לה בכל מיני דרכים, בין היתר בהסתה נגד השחקן של הקהל והצגה שלו כשחקן שלא מחויב למועדון. הימים ששחקנים היו תקועים שנים במועדון בלי אפשרות להגיד את דעתם עברו מן העולם, אבל התחושה שלי שחיפה שכחה את זה או חושבת שהיא מעל זה. טוב יעשו אם:
1. יתמקדו בכדורגל ולא במוסר
2. יפסיקו לייבש שחקנים שחתומים אצלם רק כי לא הסכימו לחתום על החוזה שהמועדון הציע להם- זה בכלל משהו שחייב להיות מחוץ לחוק בארץ.
3. יפסיקו לחפש את כל העולם להאשים בחוסר ההצלחה ויתמקדו במציאת פתרונות יצירתיים.

צהוב זה דרעק 18 בנובמבר 2013

אוח אח כמה צביעות, כמה היתממות.
תרשה לי לנחש שאתה עוד אוהד של מכבי ת״א.
בחרת להתעלם מהעובדה שמכבי ת״א עשו לדאבור את אותו הדבר ועד שלא הבטיח להאריך את חוזהו הוא לא שיחק אפילו דקה.
שכחת גם משום מה שגולסה חזר לשחק רק על סמך הסיכום על הארכת החוזה שהוכיחה שהוא נוכל ורמאי.

ויקטור מורוז 19 בנובמבר 2013

דאבור היה פצוע בתחילת העונה.

אהד 18 בנובמבר 2013

זכותו של שחקן לא לחתום על חוזה, אבל מנגד זכותו של מאמן לא להרכיב שחקן שהוא יודע שלא ישחק שנה הבאה בקבוצתו, לדעתי מדובר בשיקול מקצועי לחלוטין (עניין מוטיבציה, שפשוף שחקנים שיהיו במועדון, יציבות לעתיד, והרצון של המאמן לא להיות ברווז צולע אל מול אותו שחקן, שכנראה מלכתחילה לא מחוייב ומקצועני מספיק).

Amir A 18 בנובמבר 2013

גולאסה זה שילוב של גול וקלאסה?

אריאל גרייזס 18 בנובמבר 2013

הראשון לא נכון והשני לא יהיה (או ההיפך)

ג'ינו 19 בנובמבר 2013

אהבתי

ירוק 18 בנובמבר 2013

אני שומע פה הרבה קולות של זכותו, הוא לא חייב כלום, למכבי חיפה אסור לכפות עליו וכו.. אז חוץ מזה שזה מעשה מאוד מסריח ללכת ממועדון שנתן לך והשקיע בך כל כך הרבה בלי תמורה גם אם זה חוקי , קיים הצד של חיפה. זכותה לתת לו להתאמן בצד, זכותה ללכלך עליו, זכותה להשניא אותו על הקהל, זכותה לייבש אותו על הספסל בצד. שהולכים רק לפי הספר אז אפשר לעשות הרבה דברים , כי שגולסה מפר התחייביות שהוא נתן ומתנהג כמו צלופח חלקלק, שלא יתפלא שהוא מקבל את אותו יחס חזרה .
מה שלא דומה בכלל למקרה עמאשה עזריאל וכהן הבלם שאני עדין בשוק מבנאדו שלא מנצל חלוצים טובים ומוכשרים בתקופה כל כך מחורבנת של חיפה, ששום חלוץ לא פוגע . זה פשוט הזוי שמלך השערים של חיפה בשנתיים האחרונות לא בסגל . רק בגלל זה מגיע לנו העונה הלא מוצלחת הזאת . על חטא הגאווה והיחס החרא לשחקנים. חוץ מגולסה שזה מקרה אחר

ויקטור מורוז 19 בנובמבר 2013

אילו התחייבויות גולסה נתן, והוא מפר אותן?

סמובר 19 בנובמבר 2013

ירוק, אתה צודק לגמרי. זכותה של חיפה לייבש את גולסה [ייתכן מאוד שלא זכותה להשניא אותו על הקהל וללכלך עליו, עבירות בגזרת הסתה/לשון הרע, אבל לצורך העניין – נניח שזכותה]. אז שני הצדדים קשוחים ו"משחקים את המשחק" TWO CAN PLAY THIS GAME.

אממה, מהשניים שמשחקים את המשחק הזה נראה שחיפה מתפלת מעצבים הרבה יותר, בזמן שגולסה אמנם מתייבש בחוץ אבל בסוף משיג מה שהוא רוצה [כרטיס שחקן ביד] ולא נראה שמפריע לו לא לשחק. אז כמו שאומרים, האיום הזה לא בדיוק מחזיק מים.

בסופו של דבר גם אני חושב שהילד הוא פוטנציאל מבוזבז, אבל כנראה איש עסקים לא פראייר. למרבה הצער קארמה היא לא באמת ביץ' וצדיק ורע לו רשע וטוב לו. למרות שייתכן שיסיים קריירה במכבי פ"ת, את השנתיים בליגה הבלגית הוא יעשה בחסות הסופר אייג'נט דהאן ישתכר באזור 350K יורו נטו בעונה, יחזור לארץ להפועל ת"א / ב"ש עם חוזה ליגיונר בוזגלו סטייל, והופה יש לנו מיליונר חדש בגיל 24, אם זה לא קרה עדיין [הבנתי שבאיזשהי דירת קבלן בנתניה יושבת משפחה וצוחקת על המימון הזול שקיבלה]. ואם הוא יודע לשמור על הכסף כמו שהוא יודע לחלוב אותו, אז החיים שלו יהיו יותר טובים משל 90% מקוראי דה – באזר.

ועל שחר חברים אין מה לרחם. האיש הנו קליבר בקנה מידה ישראלי, עשיר שפרנס את ניני – ניניו שעוד לא נולדו ועשה דבר או שניים בחיים. אז גם אם לפעמים קיבל כוויה מהצעצוע הירוק, אפשר להיות בטוחים שהמכונה מהכרמל תחזור למוד הנכון ברגע שיגיע לשם מאמן / מנג'ר אמיתי ומנוסה ותפסיק להתרכז בכל מיני נמלים שעוקצים אותה ולא ראויים ליחס ועצבים.

ואני בכלל צהוב.

יואב דובינסקי 18 בנובמבר 2013

ראובן עובד נתן עונה טובה מאוד בבני יהודה

הופמן 18 בנובמבר 2013

גולסה הוא שחקן מצוין, פוטנציאל להיות שחקן אדיר אבל בינתיים הוא רק מצוין, שבשנה שנתיים האחרונות היה חלש מכפי יכולתו (ועדיין טוב יותר מהרבה אחרים בליגה, וגם בקבוצה).
אני עדיין מקווה שכל העניינים העסקיים ייפתרו והוא יהיה מה שהוא יכול להיות עבור מכבי.
זאת תגובה רק בשביל להגיד שלי אישית לא נמאס ממנו, וכבר ראיתי כמה וכמה מקרים שלקבוצה או לאוהדיה נמאס משחקן, ובסופו של דבר הוא בסוף נשאר וכולם שמחים ופתאום איזה יופי הוא הולך לבד, איך כוכב נולד.
ואם כן יעזוב, שיהיה לו בהצלחה. בכל מקרה, לי אין עניין במה שקורה בין העורך דין שלו לבין עורכי הדין של הקבוצה.

יניב 18 בנובמבר 2013

אני איתך , אופי לא אופי , אם בתרחיש לא ריאלי הוא מגיע להפועל אני אהיה מאוד מבסוט .
שחקן בן 22 עם נתונים פיזיים שלא כל יום רואים פה , לא מנהל הקריירה הטוב שראינו אבל שחקן .

עמית פרוסנר 18 בנובמבר 2013

גולסה התחייב שאם לא ימצא קבוצה שתיקח אותו עד תאריך מסוים, הוא יאריך את החוזה.הוא נסוג מההתחייבות שלו.האם זו זכותו? יכול להיות. זכותה של מכבי לייבש אותו ביציע עד תום החוזה שלו, ולתת לשחקנים אחרים שעליהם היא בונה לעתיד לשחק.
כמו שזה נראה כרגע, הקריירה האירופית שלו תהיה קצרה מאוד, אבל זו כבר בעייה שלו.

ורד שפירא 20 בנובמבר 2013

בגדול השיטה של להעלות שחקן ליציע היא בסך הכל הקטע הטכני של מועדונים להיתמודד עם השינוי במעמד שחקני הכדורגל שבעבר היו שבויים של המועדונים של מועדון וכעת הם חופשיים. בדיוק כפי שמכירה ליפני סיום החוזה היא תוצאה ישירה של זה. להכניס לסיפור אלמנטים ריגשיים בוכאה הסתה וחמור מזה לוותר על שחקן בעונה לא טובה של הקבוצה זה אקט לא רציני.

יואב 18 בנובמבר 2013

חיפה צריכה לשאול את עצמה איך היא נכנסה לפלונטר כזה ומכבי עם מונס(מניה חמה בהרבה!)-לא.
בכלל לחיפה יש יותר שאלות מתשובות בשנים האחרונות וכולן עולות לה הרבה יותר כסף ממה שזה עולה לג׳ורדי.
צ׳יזיק התבטא פעם שהוא לא עושה עסקים עם מכבי. שכחו לעדכן אותו שזה כבר לא תלוי רק בו.

יניב 18 בנובמבר 2013

דאבור עוד לא חתם – כשיחתום נדבר .
זו פונקציה של לכמה זמן יחתום , סעיף השחרור וכמה כסף יקבל .

יואב 18 בנובמבר 2013

אם תיהיה עכשיו למונס הצעה מיידית וטובה-אהלן וסהלן.
כל הפונקציות יסודרו, אין שום דאגה.
מכבי זה המקום להיות בו עד המעבר לאירופה. הוא יודע את זה ומכבי יודעת את זה.

יניב 18 בנובמבר 2013

גם אני יודע את זה , חוזה טוב , סעיף יציאה נוח ושנה וחצי נוספת בבוגרים של מכבי יהיו צעד מאוד נכון עבור דאבור – השאלה מה ייסגר בסוף .
כל עוד זה לא חתום זה לא חתום .

יואב 18 בנובמבר 2013

צודק.
והמניה עולה עם כל רגע שעובר.

תולעת 19 בנובמבר 2013

יואב – לגמרי. נתן משחק אדיר אתמול והשתפר בכמה רמות מהעונה הקודמת, בפיזיות ובמסירה. לולא סגנון הריצה הייחודי, לא הייתי מזהה שזה הוא.

עופר פרוסנר 19 בנובמבר 2013

יואב – מכבי האמינה לגולסה. זו כל הטעות. שם נמצא הפלונטר. עזוב רגע מה אני חושב בקשר לכישרון של גולסה, במכבי מאמינים שהוא טוב ורוצים להחתים אותו. הבן אדם יושב מולך ואומר לך: "אני חותם, אל תדאג". אחר כך הוא מחליט משהו אחר. משהו לא מוצא חן בעיניו. אולי מכבי צריכה להפסיק להאמין.

יניב 19 בנובמבר 2013

רימה אותי פעם אחת – הבעיה אצלו .
רימה אותי פעמיים – הבעיה אצלי .

ורד שפירא 20 בנובמבר 2013

למכבי חיפה יש מערכת מתורגלת שמוציאה לתיקשורת ידיעות שפוגעות בדימוי של השחקן ומפעילה לחץ ריגשי שעובד על האוהדים. שני דברים: מבחינה מיקצועית מכבי חיפה לא בנתה את אייל גולסה גם במובן של טיפוח נכון ומדויק של כדורגלן צעיר וגם לא במובן של ניהול מיקצועי להכין אותו לתפקיד משמעותי בקבוצה. גולסה הוא חלק מכמה שחקנים במכבי שהתיפקוד שלהם במיגרש הוכפף לטובת מעמדו על המיגרש של יניב קטן. זאת היתה ההחלטה המיקצועית במכבי חיפה ושייקחו אחריות על היתרונות ועל החסרונות שבהחלטה הזאת. כבר כמה עונות שמורגש העדרו של מנהל מיקצועי. הסיפור אודות אייל גולסה עד כמה שמפתה לחשוב שמדובר בעוד כדורגלן ישראלי שיצא מפרופורציות הוא הסיפור של מכבי חיפה שממשיכה להדאיג עם הנארטיב השחוק של בעלים שהוציא מכיסו השקיע הילווה כסף למישפחה וכעת ניבגד מאוכזב. יש פה קבוצה שמשלמת מחיר על היתנהלות מיקצועית שערורייתית ושלא מאומנת כראוי. וזה כואב מאד למי שאוהב אותה. מה זה כל הקישקושים האלו על זה שהוא לא מנסה ולא רוצה. הרבה שחקני כדורגל שלא היתאימו למועדון כלשהוא או למאמן היגיעו למצב בדיוק כזה. שהם לא מבינים כבר מה הם יכולים לעשות ואיך על המיגרש. מכבי חיפה צריכה להיות מודאגת כי היא נהפכה לסידרתית בקטע הזה. הבעיה של מכבי חיפה שלא יודעים שם איך הקבוצה צריכה להראות מה הדרך שלה וכיוצא בזה. הכל אקראי. ומלווה בערימות של ספינים וקישקושים ושיחות מוטיבציה. זה לא מצליח לחפות על אובדן הדרך.

martzianno 18 בנובמבר 2013

ויש לו גם אחלה שם לשחקן כדורגל.
אסור לשכוח את זה.

ישי 18 בנובמבר 2013

לגבי האם הוא רק פוטנציאל:

גולסה רק בן 22.
איפה היה עדן בן בסט בגיל הזה?
איפה היה תומר חמד בגיל הזה?

עוד אין מה להספיד אותו.

יניב 18 בנובמבר 2013

צודק , קח את אליניב ברדה – בגיל 24 חלוץ עבר במכבי חיפה שמשוחרר להפועל ,בגיל 26 אחרי שנתיים סבירות בהפועל מנצל סעיף שחרור אפסי ונוסע לבלגיה – עושה שם עונה טובה וכמעט מגיע לדורטמונד אלמלא סעיף שחרור גבוה של הבלגים .

גורביץ' 18 בנובמבר 2013

הנקודה זה לא הגיל, חמד ובן בסט תמיד השקיעו ונתנו הכל, גם ובעיקר כשהם עברו מאמנים שלא החזיקו מהם. גולסה הוא ילד קקה, וסליחה על הביטוי.
שחקן שמבחינה פיזית יכול לרוץ 90 דקות, ראינו בגיל 17 שהוא יכול לקחת משחקים על הגב שלו (אני עדיין לא מאמין שלפני 5 שנים בעונה הראשונה של אלישע בחיפה, חשבתי שגולסה נראה כמו ברקו החדש), ועדיין הילד קקה הזה עושה דווקא על המגרש, ונראה כל הזמן כאילו הוא עושה טובה לכל העולם שהוא לובש חולצה ירוקה.
וואלה יש לו מאזן כיבושים ובישולים של משומר בעונה רעה.
שיילך כבר מהקבוצה, לא רוצים לראות אותו יותר לובש חולצה ירוקה (אלא אם כן היא של כפר סבא..)

תומר חרוב 18 בנובמבר 2013

מועדון ששולח 4 שחקנים להתאמן בצד צריך לבדוק מה לא בסדר אצלו ואיך הוא מגיע למצב כזה.
גולסה לא שונה מאף שחקן שהגיע מטוברוק. ככה זה בצד האפל של נתניה, שם מלמדים להשיג כרטיס ביד לפני שמלמדים למסור פס.

ג'ינו 19 בנובמבר 2013

מועדון שמרגיש שחבורת שחקני פח עושים לו דווקא (תיכף אסביר) ונאחזים בקרנות המזבח כדי לקבל את הכסף שרשום בחוזה לא מחוייב לתת לממורמרים האלה להתאמן עם הסגל הפעיל.
מה זה דווקא? דווקא זה לעבור מבית"ר בשביל סכום שהוא פי שלוש או ארבע מבהשווי שלך וללכת על הדשא כמו עגלה, לעשות דווקא זה לקבל הזדמנויות ולא לנצל אותן ואז לבוא בדרישות, לעשו דווקא זה לדעת שהיישות המקצועית בקבוצה לא סופרת אותך ולהישאר בכוח במקום לחפש מקום אחר לקבל בו דקות ולשחק.

כל העלובים האלה חושבים שהם מרוויחים משהו (כסף) בזמן שהם הולכים עם המועדון ראש בראש אבל לא מבינים שהם במו ידייהם מחרבים לעצמם קריירות (עוד קריירות, נו מילא..)

מכביסט ותיק 18 בנובמבר 2013

גולסה יכול ליצור תקדים שיזעזע את כל שוק הכדורגל בישראל. נניח והוא לא ישחק כל השנה ובשנה הבאה יעבור לשחק באירופה יקבל חוזה ענק ויפרוץ קדימה גם ביכולת, הרבה שחקנים צעירים יראו את זה וינסו גם הם בעידוד הסוכנים שלהם. ראיתי מישהו כתב כאן על דאבור ומכבי. הסיבה היחידה שדאבור לא הולך בעקבות גולסה זה שהסוכן שלו נמני לא רוצה להשרף במכבי. אם נמני ישחק עם גולדהר וידפוק אותו (עוד פעם…) גולדהר יזרקו אותו ואת כל השחקנים שהוא עובד איתם. לכן נמני דואג להתחנף לקרוייף בכל הזדמנות.

דרך אגב כל האיומים שההשבתה של גולסה יכולה להרוס אותו- זה שטויות. יצחקי לא שיחק עונה שלמה בגלל פציעה ובסופו של דבר חזר לשחק. גולסה לא נפצע. מצבו של מי רע יותר?

עדי אבני 19 בנובמבר 2013

זה לא שאני חושב שגולסה צדיק גדול. הוא ממש לא. אבל הטענות על היכולת שלו מגוכחות, ומשדרות מרירות. אם הוא כזה רע, למה חיפה מציעה לו חוזה משודרג? זה דבר שבשיגרה להציע לשחקנים שלא תורמים חוזה משופר?
גולסה ילד קקה שחושב רק על עצמו, ויענקל'ה וחיפה חושבים רק על התחת של עצמם. לא רק איתו, גם עם כל החבורה העליזה. אתה בסה"כ בצד של חיפה.
אה, ושמעתי שאתם רוצים להחתים עוד שחקן ולהשאיל. שיהיה בהצלחה עם זה.

סוס ים 19 בנובמבר 2013

תגידו, רק אני עיוור? מישהו זוכר 5 משחקים טובים שלו ב-3 השנים האחרונות? או שני משחקים טובים ברצף?
היו כל כך הרבה דיבורים עליו כשהיה צעיר יותר – וכלום. לא ראיתי ממנו כ-ל-ו-ם. לא בקבוצה ולא בנבחרת. לא עם אלישע, לא עם עטר, לא עם בנאדו ולא עם גיא לוי.

גיסנו 19 בנובמבר 2013

תודה.

גולסה נתן כמה משחקים טובים במוקדמות הצ'מפיונס בגיל 17, ומאז הוא מתנהל כמו מגה סטאר ומספק אפס קבלות. בעיקר דואג שחברים עיתונאים יכתבו כל הזמן כמה הוא גדול במקום אשכרה לשחק טוב (למד משהו מיניב קטן לא?)

ההבדל העיקרי בינו לבין דאבור, הוא שגולסה חושב שהוא היה מעולה ביורו ושהאדום המוצדק שהוא קיבל זה בכלל אשמת השופט. והוא עדיין בטוח שהמוני קבוצות רק מחכות ליום המתאים בינואר כדי לשטוח בפניו הצעות חוזים של מליוני דולרים.
דאבור הגיע אחרי חודש פציעה ולא היה טוב ביורו. אז הוא חיכה להתאושש כמו שצריך, כשחזר לקבל צ'אנס לקח אותו ב 4 ידיים ובכלל נראה ששידרג את המשחק שלו ב 3 רמות (כדרור, מסירה).

אז לא יודע אם דאבור יחתום בסוף או לא, אבל זה לא האישיו. דאבור פשוט חזר לשחק כדורגל, גולסה ממשיך לשחק בביצים (של יעקב שחר).

תולעת 19 בנובמבר 2013

לדעתי גולסה ממש לא חושב ככה, ולכן סירב לסעיף יציאה גבוה ששחר ניסה להכניס בחוזה שלו.

גיסנו 19 בנובמבר 2013

אם גולסה לא היה חש את עצמו כזה מגה סטאר, אז הוא לא היה מרשה לעצמו לעשות את כל המשחקים האלה, והוא אשכרה היה מתחיל להתאמץ לשחק כמו שצריך.

מצד אחד הוא מסרב לסעיף שחרור גבוה. מצד שני הוא מתנהל כאילו מחכות לו 70 הצעות על השולחן והוא רק צריך לבחור באיזה מועדון פאר בא לו לשחק. הרי הכל התחיל כי בקיץ הוא היה בטוח שאחרי היורו יחכו לו עשרות הצעות על השולחן, אבל אופס, כולם הבינו את הבלוף ואף אחד לא רודף אחריו יותר.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2013

אגב, הרבה שחקנים מבטיחים שהם יחתמו בקבוצות שלהם ואז הולכים למכבי חיפה. ממש כואב הלב איך גולסה הונה אתכם.

dunga 19 בנובמבר 2013

את דגני וימפולסקי אתה יכול לקבל בחזרה רק אל תשכח להחזיר את 1.5 מיליון דולר שזרקו עליהם. חבל ששחר עזר בכלל לבלדב הכפוי טובה שלא התבייש לתקוע אח"כ סכין בגב עם המקרים של מוגרבי ובן הרוש.

ויקטור מורוז 19 בנובמבר 2013

מספיק כבר עם תדמית הפילנטרופ שיצרו לשחר. לא עזר ולא בטיח. קנה אותם במחיר השוק שלהם, ואני אסביר: כאשר לקוח קונה ירקות אצל הירקן בסכום X, ואח"כ עובר במקרה ליד ירקן אחר ורואה שהסכום הוא X-Y, האם זה אומר שהוא "עזר" לירקן הראשון בסכום Y? הוא קנה משהו במחיר מוסכם, כי הוא היה צריך אותו.

עכו"ם 19 בנובמבר 2013

הגיע זמן לאיזה מקיאוולי של הכדורגל.
נתקו מוסר מכל הסיפור- גבר בן 70, שיער לבן, גידל את הילד על ברכיו ונתן לו מתנות בחנוכה ושטויות כאלה.
שחר עשה מה שהוא חשב שטוב לו ולמכבי חיפה, הוא טעה, טעויות קורות.
בדיעבד הוא טעה, זה לא אומר שהוא לא היה צריך לקבל את ההחלטות שהוא קיבל.
תנסו לא לחפש חוקיות ממקרה פרטי. גם שחר וגם גולסה עושים את מה שהם חושבים שטוב להם, זה לא אומר שזה נכון ולא אומר שזה טעות.
הטעות היחידה שייתכן והייתה (ואני בכלל לא בטוח) זה אם שחר קיבל החלטות מתוך אהבת הילד.
חבר'ה שחר עשה השקעה, השקעה שלא עלתה יפה, קורה…

רניב 19 בנובמבר 2013

בעיני זה מאוד פשוט. גולסה לא מיוחד וכמו כל כדורגלן אחר הוא רוצה להתקדם, גם כלכלית וגם מקצועית. חיפה רוצה להרוויח , גם מהכשרון של השחקן וגם ממכירה עתידית שלו. הטרייד אוף כשמדובר בשחקנים צעירים מה שנקרא "כשרונות" פשוט – תנו חוזה טוב וארוך טווח ואם השחקן יצליח וירצו אותו בחול – תרוויחו.

לדעתי מי שלא עמד במשוואה הזאת היא חיפה שהסכימה להאריך את החוזה בעוד שנה נוספת בלבד מעבר לשנה הזאת (ואל תתבלבלו כשאומרים חוזה לעוד חמש שנים עם נקודת יציאה עוד שנה. המשמעות של זה מבחינת השחקן זה חוזה לשנה ע"ע ליאור אליהו) וגולסה העדיף במצב כזה להיות חופשי בסוף העונה ולקחת את הסיכון שלא ימצא קבוצה בסכום שחיפה הציעה לו.

בלייק 19 בנובמבר 2013

בעיני כל ההתמקדות בגולאסה (קראתם כבר את המחקר – "אייל גולאסה – ילד קקות?" א. צ'יזיק, 2013? שווה כל שקל) בסיפור הזה היא קצת שגויה ומסיתה את הדיון מהעיקר.
כנראה שגולאסה התנהג באופן לא אמין לגמרי (על פי מסקנות המחקר), אבל זאת המציאות הנוכחית בכדורגל. העולם השתנה: בוסמן הגיע, האיחוד האירופי, מעמד השחקן…. היום כשנגמר חוזה, שחקן יכול לעבור. אז גולאסה שיקר בדרך (אני כמובן לא מכיר את העובדות, אלא רק את ההדלפות). טל בן חיים הבלם ברח לבולטון עבור 200 אלף יורו (או משהו כזה), ובינואר אולי נשמע שדאבור עובר בשביל שקית פיצוחים ודגלון לבלגיה.
העניין החשוב יותר זה איך הקבוצות מתמודדות עם זה, ובאופן יותר ספציפי – איך מכבי חיפה התנהלה עם ה"משברון" הנוכחי. אני לא יודע מה אוהדי חיפה חושבים על זה (וכמובן שאוהדי חיפה לא כולם חושבים ביחד את אותו דבר), אבל מבחוץ זה נראה שההתנהלות היתה לא טובה, בלשון המעטה.
יותר מידי ריצה לתקשורת (בעיקר צ'יזיק) להתלונן. על מי ועל מה הם מתלוננים? הבנו, גולאסה ירוויח יותר כסף אם הוא יעבור בינואר וחיפה פחות. שאר התלונות הן על התנהלות השחקן וסוכנו.
וואלה? גולאסה הבטיח/התחייב/רצה לחתום על חוזה חדש ובסוף לא חתם? חיפה לא חתמה עם שחקנים, הבטיחה להם הרים וגבעות והיום הם מתאמנים בצד עם הנוער (כן, הם מקבלים את הכסף, גם גולאסה ממשיך להגיע לאימונים. לפחות, אלה שעוד קוראים לו).
מה עם ההתנהלות של חיפה מול שחקנים/סוכנים או קבוצות אחרות? בוקארי זה שם אחד שקופץ לראש, גם בוקולי.
גם הציפיה לקבל טובות או הטבות מקבוצות ששחר "עזר" להן (כמו בית"ר ונתניה) נגועה בחוסר תום לב והפרות אתיות. לכן, אגב, חוץ מהדלפות אף אחד בחיפה לא יגיד שהוא מצפה למשהו מבית"ר או מנתניה. אבל את הקהל זה כבר שכנע. ואפשר לקרוא חלק מהתגובות כאן (שעסקו בנושא אחר בכלל).
חיפה היתה יכולה וצריכה לצאת גדולה יותר. גדולה יותר מהסיטואציה ובטח גדולה יותר מהשחקן. הרי זה שמזכירים לו שעזרו לו בעבר מראה שכנראה לא עזרו לו מטוב ליבם. ציפו לתמורה (נאמנות? אמינות?). חיפה לא היתה צריכה להזכיר את זה בכלל, זה לא שירת את האינטרסים שלה. לא עדיף היה לבלוע את הצפרדע ולא להגיב וללכלך על השחקן?
אם הוא לא כזה טוב, אז מה הלחץ על העזיבה? אם הוא כזה תותח עוד יש סיכוי שהוא יחתום בבלגיה, לא יצליח/לא ישחק וירצה לחזור. שילמתם לו על X שנים, הוא שיחק X-1 שנים, ישחק עוד שנה וילך. מה קרה ל"כל שחקן שיוצא מחיפה לחו"ל מביא למועדון גאווה"?
סליחה על החפירה (ככה זה, אחרי 3 שבועות עם נקודה אחת קצת מתחרפנים. #תודהלאלעלפרנקפורט).

קורא 19 בנובמבר 2013

אני ממש שמח שהוא לא חותם במכבי חיפה. לראות אותו על המגרש זה סבל ארוך ומתמשך בשבילי כבר שנים, ואני ממש לא מבין מה הפוטנציאל שרואים בשחקן הזה.

מילא עידן ורד, שכשכהגיע באמת היה לו פוטנציאל, ועככשיו הוא צל חיוור, בגולסה לא היה אפילו פוטנציאל.

אגב, גם חן עזרא, למרות שהוא נחשב הצלחה, בעיניי לא מממש את הפוטנציאל. אף אחד לא לימד אותו לשחרר כדור בזמן.

מאשקה 19 בנובמבר 2013

לא יודעת למה, אבל גולסה מזכיר לי בהתנהגות שלו את ראובן עובד.
היה שחקן כזה, איפה הוא עכשיו ?

עכו"ם 19 בנובמבר 2013

עובד אם זכרוני אינו מטעה אותי היה מסתבך סידרתי שהאשים את כל העולם בצרות של.
גולסה לא התלונן על מכבי חיפה וככל הידוע לי גם לא כל כך הסתבך. ..
אתם סתם פגועים ממנו (ובצדק), אבל האיומים (עליו?) כאילו הוא ראובן עובד רחוקים מהמציאות.
גולסה שותק, מתאמן קשה בצד, אם הוא לא יצליח זה לא בגלל שהוא לא מקצוען, זה מסיבות אחרות.
אגב, לדעתי לגיטימי שחיפה מפעילה עליו לחץ של פולניה ננטשת אם היא חושבת שזה יעזור לה במשהו (דעת קהל, לגרום לו להכות על חטא או מה שזה לא יהיה…).
מה שחורה לי זה הדברור של חלק מהכתבים את אותה הגישה בלי טיפת ביקורתיות.
נ.ב- להערכתי דאבור יעדיף להיות שחקן חופשי (מקסימום יתום במכבי כשחקן חופשי…)

פאןפאן 20 בנובמבר 2013

גולאסה שחקן מצוין. לא עיתונאים ולא לוביסטים וגם לא חברים
שמעתי כמה ראיונות עם שחקנים בני דורו ממועדונים שונים וכולם אומרים את זה בבטחון מלא
אני גם לא יכול לשכוח את עונת הפריצה שלו (ושל כשרון אחר שנעלם – גדיר) לפני 4-5 עונות
כמו גם כמה משחקים מצוינים(!) שלו לפני 2 עונות (בבלומפילד נגד מכבי) עד היום הראש של עומר ורד מסתובב ממה שהוא עשה לו שם.
אוהדי חיפה וההנהלה כועסים עליו ודיי בצדק.
לא אישית מתגנבת התחושה כבר עונה וחצי שבעצם הערס המניאק "מחזיר" להם אחרי פרשית לאציו. נראה לי שאחרי ההשפלה התקשורתית והתחנחנות מול האוהדים ,אז כשכל החצ'קונים כיכבו לו על הפרצוף, הביאו אותו לידי החלטה שיהיה מה שיהיה הוא "יראה להם מזה"
תוסיפו את זה , שכמו שכתבה כאן ורד, שגולסה כמעט ולא שיחק בעמדה קדמית לאורך זמן בגלל השייח של חיפה (ויכול להיות שבצדק) ככה שהמספרים באמת עלובים.
אני מוכן להתערב עם מי שרוצה שגולאסה הוא לא ולא יהיה בוזגלו-הילד-ענק ובטח לא ראובן עובד שהיה עגלה בלי סוסה מבחינה גופנית.
אני הייתי שמח לראות אותו במכבי כעתודה לערן זהבי בתפקיד קדמי.
וגם את טוואטחה ("שלא יודע לעשות הגנה") :-)

עופר פרוסנר 20 בנובמבר 2013

לא ניתן את טאלב לעולם!

שמרלינג 23 בנובמבר 2013

גולאסה הוא באמת בתפקיד של קטן רק מהבחינה שלא ברור כמה הוא טוב ומה צריכה להיות העמדה שלו.

Comments closed