הפיצוץ בדרבי

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. החוקה של פיפ"א משאירה שופטים בעמדת נחיתות: אין להם טלוויזיה, והמון פעמים גם לא משאירים להם שיקול דעת. לריינשרייבר לא הייתה ברירה. הוא היה חייב להרחיק אותו. זו החוקה. ואם יגידו לכם משהו אחר, אז מזיינים לכם במוח. זה אדום מטומטם, ומקומם ואידיוטי.אבל ריינשרייבר היה בלי שום כוח או יכולת לעשות משהו. יש לכם מישהו להאשים, זה לא השופט המסכן.

2. אני מקווה שזהבי יתבע את האוהד הזה על כל מה שיש לו, ושגם הפועל תל אביב על אובדן מוניטין והכנסות. ושכל אוהד שייפגע מזה שהוא לא יוכל להיכנס למשחק של הפועל בגלל רדיוס שכנראה יגיע – שיתבע אותו גם כן.

3. כמה כסף משלמים לאבטחה? ומה הם עושים? וכמה למשטרת ישראל? ויותר מהאוהד הראשון שפרץ, שזה עלוב עבור חברת אבטחה, עלוב עוד יותר שאחרי שקרה משהו כזה, והכל מחומם, עוד אוהדים פורצים למגרש. עלוב עלוב עלוב.

4. הכי יפה להרים שלטים של אנטיפה ביציע ואז לעמוד יציע שלם ולמחוא כפיים (לפחות ככה זה היה נראה בטלוויזיה) כשאוהד שלכם פורץ למגרש ומתנהג באלימות דוחה. לפחות לקהל של בית"ר ירושלים אין את החוצפה להרים מצג שווא של משהו שהוא לא. עלובים.

מסתבר שכולנו קורצקי
גרנד פרי טשקנט: הטורניר של אנדרייקין

103 Comments

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

עכשיו אני ארחיב – הוא יכל לפוצץ את המשחק במקום, אבל להאשים אותו בכל מה שקרה או אפילו לשים אותו כאשם המרכזי זה עלוב.

רועי 3 בנובמבר 2014

ועוד איך שהוא אשם.הוא אשם פעמיים – פעם ראשונה שלא הפסיק את המשחק באותו רגע שזהבי הותקף.
פעם שניה שהוציא אדום לזהבי.
ואל תז…. לי במוח על "חוקת הכדורגל אומרת" ו "אין לשופט שום שיקול דעת". בולשיט. ואתם יודעים את זה.

ניתאי 4 בנובמבר 2014

אתה במקומו היית מפסיק את המשחק במקום? לא כשאתה יודע מה יתפתח, אלא כשצריך להוציא לשחקן אחד אדום?

רועי 4 בנובמבר 2014

מה זה צריך להוציא לשחקן אחד אדום ? על מה אתה מדבר ?
אוהד תקף שחקן על כר הדשא !! ברגע זה צריך לשרוק לסיום המשחק.

שי 4 בנובמבר 2014

ברגע זה צריך להעיף את אותו אוהד לקיבינימט, לוודא שהשחקן בסדר, להרגיע את הרוחות ולחדש את המשחק.

ניתאי 4 בנובמבר 2014

מה ששי אמר. לא מאמין שיש שופט אחד שבאותו רגע היה מחליט על הפסקת המשחק. היו הורגים אותו. גם בתקשורת וגם באיגוד ובצדק. לפוצץ משחק זה צעד של כלו כל הקיצין.
אולי זה אפילו היה מצליח, אבל אז שורה אובארוב… :)

רועי 4 בנובמבר 2014

תגיד לי אתה שומע מה שאתה אומר ? להמשיך במשחק כאילו הכל כרגיל ?? אוהד תקף שחקן !! אתה מבין את המילים האלה ?? אוהד תקף שחקן על כר הדשא !

no propaganda 4 בנובמבר 2014

גם בשלב שבו המשחק הופסק, השופט טעה. הוא היה צריך להורות לפנות את כל הקהל ולהמשיך.

שגיא 4 בנובמבר 2014

ואם השחקן לא היה בסדר? אם הוא היה נדקר או סתם מקבל בעיטה חזקה לרגל שהיתה מונעת ממנו להמשיך לשחק, גם אז היית ממשיך את המשחק??

ברגע שאוהד נכנס למגרש ומכה שחקן או שופט, היה צריך להפסיק את המשחק באופן מיידי. נקודה. סוף.

no propaganda 4 בנובמבר 2014

אם השחקן היה לא בסדר, זה מקרה אחר כי זה מונע בפועל להמשיך את המשחק. במצב שהיה לא היה שום מניע בפועל להפסיק. זה לא האוהד הראשון שפרץ למגרש וניסה לפגוע בשחקן ואזה לא הפעם הראשונה שהרבה אוהדים פורצים לדשא. אפילו במשחק בין סרביה לאלבניה שהאלימות שם הייתה הרבה יותר קשה מזאת אתמול, השופט רצה להמשיך את המשחק אחרי שהרחיקו את האוהדים. שחקני אלבניה סירבו ועל כן אלבניה קיבלה הפסד טכני.

ניתאי 5 בנובמבר 2014

בא נשאל את זה אחרת: אם אחרי האגרוף הראשון (שאפילו לא בדיוק פגע) המאבטחים היו משתלטים על האידיוט, זהבי בקושי לוטף, נשאר לעמוד וכו', גם אז צריך להפסיק את המגרש כי תקפו שחקן?

קרקו 3 בנובמבר 2014

מישהו יכול להפנות לסעיף הרלבנטי ב"חוקה"?

עופר פרוסנר 3 בנובמבר 2014

כן – חוק 12 בחוקת הכדורגל מורה שכל Violent conduct חייב להסתיים בכרטיס אדום. בדיוק באותו אופן, אגב, שאם שחקן ידחוף שחקן אחר וזה שדחפו אותו יבעט בשחקן השני, שניהם צריכים לקבל אדום. זו אלימות וזו אלימות. אין ברירה.

קרקו 3 בנובמבר 2014

אם על זה מסתמכים, יש הרבה מה לטעון נגד ההרחקה. לגמרי לא ברור שגם תחת החוקה המגוחכת הזאת, הגנה עצמית היא בגדר violent act.

עופר פרוסנר 3 בנובמבר 2014

אתם חושבים שאני מצדיק איזה משהו כאן, אז אני לא. אני אומר לכם שזו הרחקה מקוממת, מטומטמת ומפגרת. ואני גם אומר לכם, שחוקית ריינשרייבר היה בסדר. אתם יכולים להתווכח על זה עד מחר, אבל החוקה לא מדברת על הגנה עצמית. כי גם בין שני שחקנים שהולכים מכות, לאף אחד לא אכפת שאחד רק החזיר לשני". אין הגנה עצמית בכדורגל.

קרקו 4 בנובמבר 2014

עופר, לא חשדתי שאתה מצדיק משהו. אני מנסה לטעון, שבהחלט ניתן לטעון שהפעולה של זהבי מכלתחילה אינה נכנסת למסגרת של violent act. לא כל פעולה של הפעלת כוח מהווה בהכרל אלימות.
מילון ובסטר ברשת מגדיר: violence – the use of physical force to harm someone, to damage property, etc. כלומר, חשוסבים גם הקונטקסט והכוונה, או "היסוד הנפשי". אי אפשר לטעון שמה שזהבי עשה נכנס תחת ההגדרה הזאת.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

אתה נכנס כאן לדקויות שאין לשופט הכדורגל יכולת להיכנס אליהן. אתה יושב מול הטלוויזיה, רואה שידורים חוזרים, לוקח לעצמך זמן ויכול לנמק. השופט צריך לקחת החלטה במהירות, לנסות להשתלט על המשחק ולנסות להרגיע אותו. בשביל לעשות את זה הוא פונה אל החוקה. אני לא חושב שאף אחד יכול להתווכח עם העובדה שערן זהבי בפועל השתמש באלימות כנגד האוהד. והשופט ראה את זה. והקוונים ראו את זה. כ-ולם ראו את זה. ויש לזה רק תוצאה אחת.

D! פה 4 בנובמבר 2014

אני מתווכח עם זה עופר. אני לא הולך לכתוב את כל זה עוד הפעם. אבל התגובה של זהבי נורמאלית לחלוטין מבן אדם שלפתע כך פתאום מוצא את עצמו מותקף באמצע יום העבודה שלו. לקפוא, לא להסתובב ולהראות לתוקף את הגב. להניף יד אל מול יד ורגל אל מול מה שנראה כרגל.
אלא אם אתה מאלו שחושבים שכל פעם שגבר מדבר עם אישה זה אונס. ולמרחק הזה אני אישית לא מוכן ללכת.

עידן. 4 בנובמבר 2014

עופר- אין לי מושג למה אתה מתבצר בעמדה שלך ומגן על השופט כאילו היית יו"ר איגוד השטופטים, אבל כמו שכבר אמרו כאן, הפירוש שלך אינו בהכרח נכון.

כי מה זה בעצם Violent conduct ? האם ששחקנים מחליפים ביניהם דחיפות הדדיות זה לא אקט אלים? ומה לגבי שחקן שנותן מרפק לראש של שחקן אחר? בסופו של דבר הכל נתון לפרשנות של השופט ולשיקול דעתו.

עכשיו, שופטים טעו, טועים ויטעו. אם שופט מפספס נבדל או נגיעת יד אין מה לעשות, זה חלק מהמשחק. אבל השופט אתמול דווקא ראה בדיוק מה קרה והצליח לתת לאירוע את הפרשנות הכי מעוותת וחסרת היגיון בריא שהוא יכל לתת. זה מה שהופך את הטעות שלו מאתמול לכל כך פטאלית.

אז אני מצטער, שופט שמקבל החלטה כזו, מלמד על עצמו שהוא כנראה לא אוחז ביכולות ובכלים הדרושים להיות שופט כדורגל.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

ההבדל היחיד ביני לבין כל המגיבים זה שאני מבסס את הדעה שלי על חוקת הכדורגל והם על חוקת החיים או על איזה אלמנט שנקרא הגנה עצמית או אלמנט שנקרא הוא התחיל שפשוט אסור לשופט להשתמש בו. כל עוד השופט ראה את זהבי מרביץ לאוהד הוא חייב להרחיק אותו. אני מתבצר בעמדה שלי כי א. הייתי שופט, ב. אני ממשיך להתעדכן בשינויים השונים בחוקה ו-ג. אני עוקב אחרי מקרים דומים.

אתם מסתכלים על זה בצורה ספציפית ואני חוזר ואומר שאי אפשר ספציפית. יותר מזה – כל עוד לשופט אין אפשרות להיעזר בצילומי טלוויזיה – (דבר שלוועדת המשמעת יש, ואני מקווה שישתמשו בה ויבטלו את האדום) – הוא חייב להוציא אדום.

הדבר היחיד שאפשר להתווכח עליו – זה האם לדעתכם זהבי נהג באלימות. אם לדעתכם זהבי לא הפעיל שום אלימות, בלי קשר למניעים שלה (קרי: לא בעט, לא הרביץ, לא דחף), אז לא היה צריך להרחיק. אני – חושב שהוא כן נהג באלימות. אפשר לראות בבירור אחרי התקיפה הראשונה של האוהד, שהולך אחורה, זהבי לא מנסה ללכת מהאירוע אלא ממשיך להתעמת איתו. על זה הוא חטף את האדום. אי צדק, אולי. כשר – לגמרי.

אם יש מסקנה אחת מהדבר הזה מבחינה שיפוטית היא שאף שופט לא יכול לכסות לבד שטח כל כך גדול של מגרש. משחק כדורגל צריך להיות מכוסה על ידי שני שופטים ראשיים (אחד לכל חצי), שני קוונים, שני שופטי קו ושופט טלוויזיה. ואפשר גם יהיה לכרוז על החלטות כאלה והשופט יוכל להסביר מה בדיוק היה ולמה הוא עשה את מה שהוא עשה. או בקיצור, לקחת חלק גדול מהשיפוט של פוטבול אמריקאי ולהכניס אותו לכדורגל.

שגיא 4 בנובמבר 2014

עופר, אתה לא רציני. השופט בעצמו רשם בדו"ח שזהבי "תקף" את האוהד כהגנה עצמית לכן אין פה שום אלימות מצידו. על אותו משקל אפשר להאשים בהתנהגות אלימהנאנסת שמרביצה בחזרה לאנס.
תנסה אולי לתאר לנו סיטואציה שבה, לפי תפיסתך, זהבי לא היה מקבל אדום? מסתובב ובורח? נשכב על הרצפה ומכסה את הראש בידיים?
לפי איך שאני רואה את זה, לא יכולה להיות סיטואציה כזאת.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

מסתובב ובורח. ואין קשר לנאנסת ולאנס. והתגובות שלכם מחפשות היגיון איפה שאין. זהבי היה צריך לברוח מהסיטואציה – כמו שכל מישהו במגרש כדורגל בורח מאלימות. על מגרש הכדורגל אין דבר כזה הגנה עצמית. נקודה.
ואם לאוהד היה סכין או נשק אחר, אז על אחת כמה וכמה הוא לא היה צריך להתעמת איתו – אבל זה לא קשור לחוקת הכדורגל זה קשור לקומון סנס.

שגיא – זהבי לא רק הגן על עצמו, הוא החזיר באופן אקטיבי. על זה קיבל אדום. וזהו, אין לי כח יותר להתייחס לזה. גם ככה אני לא אוכל לשכנע אתכם, ואתם לא תשכנעו אותי ואנחנו סתם משחיתים מילים. אני אלך לפי החוק של הכדורגל ואתם תלכו לפי איזה חוק ערטילאי של "אם באים להרביץ לי אני אחזיר וזה בסדר" ושיהיה לכולנו לבריאות.

רועי 4 בנובמבר 2014

עצם זה שהשופט כתב שזהבי הכה את האוהד כהגנה עצמית זה שערוריה, על מנת להצדיק את החלטתו.
"זהבי הגן על עצמו". נקודה. בזה זה היה אומר להסתיים.

עידן. 4 בנובמבר 2014

אז אני שב ושואל לגבי אירוע שקורה פעם בעשר משחקים. שחקן מבצע עבירה על שחקן יריב. העניינים טיפה מתחממים, אחד השחקנים דוחף את היריב שמחזיר בדחיפה משלו. השופט מגיע, מרגיע את המצב ומזהיר את שני השחקנים (לפעמים עם צהוב ולפעמים בלי).

כמה פעמים ראינו את זה קורה? עשרות או מאות. אי אפשר להתווכח שמה ששני השחקנים עשו נכנס תחת הגדרה של "אקט אלים". אז למה במקרה הזה יש לשופט שיקול דעת ובמקרה זהבי אין?

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

שאלה טובה.

רניב 4 בנובמבר 2014

אתה רציני?

איזה התנהגות אלימה הייתה מצד זהבי? הוא הותקף, התגונן כפי שראה לעשות באותו הרגע (התגוננות שגם בחוכמה שבדיעבד נראית סבירה מאוד) וזהו. לפעמים הדברים הם כמו שהם ולא צריך להתפלפל.
אם הכלל אומר ששחקן שהתנהג בצורה אלימה יורחק. אז המשמעות והתכלית ברורות ואין קשר בין שום פעולה שביצע הבי לבין "התנהגות אלימה".

כמו שתאשים נאנסת כי בעטה לאנס בביצים בזמן התקיפה.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

טוב רניב
נעשה את זה קצר, כי אתה מדבר שטויות שאין דברים כאלה.
בכדורגל יש שופט. התפקיד שלו זה לשפוט בהתאם לחוקה. בכדורגל אין שום דבר שמדבר על הגנה עצמית. אם שחקן מרביץ לשחקן אחר והאחרון מחזיר לו – שניהם חוטפים אדום. אין כאן דיבור על הגנה עצמית ולא בטיח. שופט כדורגל לא צריך להתחיל לעשות עכשיו חישובים כאלה, בשביל זה יש וועדת משמעת. שחקן צריך לברוח מהמקום במקרה כזה. נקודה. כמו שהוא לא צריך להחזיר לשחקן שתוקף אותו אלא ליפול, אם, במקרה הנדיר, אוהד נכנס למגרש ומנסה לתקוף אותו, הוא צריך לרוץ משם ולתת למאבטחים לטפל באותו אוהד.
זהבי לא עשה את זה. יש חוקים בכדורגל. ברגע שהוא המשיך באינטראקציה האלימה – הוא זיכה את עצמו באדום בכלל בלי לחשוב.
שוב אני אומר -אתה מדבר על היגיון, אני מסביר לך שאין היגיון במקרה הזה. כמו בהרבה חוקים אחרים בכדורגל.

רועי 4 בנובמבר 2014

פרוסנר, אתה צריך להתבייש על התגובה הזו.

רניב 4 בנובמבר 2014

ואתה באמת לא מבין את ההבדל בין שחקן שמרביץ לשחקן אחר לאוהד שנכנס למגרש באמצע המשחק ותוקף את השחקן?

אתה באמת חושב שבמקרה של זהבי הוא פעל לא כשורה?

קצת שכחת מי פה הקורבן.

יוספיהו 4 בנובמבר 2014

אתה טוען שזהבי היה צריך לרוץ ולברוח. זה אולי נכון במקרה שיש כוח אבטחה יעיל באירוע.

עד איפה הוא היה צריך לברוח? 100 מטר? 200 מטר? לעשות הקפות מסביב למגרש?

כולנו ראינו שהמאבטחים לא תיפקדו. לקח להם שעתיים להגיע לאוהד, ואח"כ כל אוהדי מכבי שפרצו הצליחו לעשות טאצ' דאון מול היציע של הפועל עד שהשתלטו עליהם.

זהבי בהתחלה הגיב בפסיביות, ונתן את הבעיטה רק אחרי שהבין ששום מאבטח לא מגיע, ושהבחור מולו מתכוון לבעוט בו ולהמשיך.

אני רוצה לראות בנאדם אחד שבסיטואציה כזאת היה מתחיל לברוח כשהאוהד בעקבותיו, וכל הקהל מריע לו.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

אני אומר שזה לא משנה. ואני אמשיך להגיד שזה לא משנה, ואתם תמשיכו להתעסק בדברים שלא קשורים. אין כאן שיקול דעת. פשוט אין. ברגע ששופט רואה שחקן שפועל באלימות כלפי אוהד, לא משנה מה היה קודם – הוא חייב להוציא לו אדום. באמת שאין לו שום דבר שהוא יכול לעשות.
ולא – הגנה עצמית לא משנה כאן. ולא, זה שהמאבטחים גרועים לא קשור לכך. האם הכרטיס האדום הזה מקומם ומטומטם ואידיוטי – כן. כתבתי ככה באחת התגובות למטה. אבל כדורגל זה משחק שבו השופטים מסונדלים בגלל חוקה ותקנונים מטומטמים.
אין שום קשר להיגיון. מבחינה הגיונית, ואם לשופט היה שיקול דעת, אז כן – הוא לא היה צריך להוציא לזהבי אדום. אבל זה כדורגל וככה זה עובד.

רועי 4 בנובמבר 2014

פרוסנר,
אני מציע לך לעצור כאן, אתה פשוט מביך.

Ofer 4 בנובמבר 2014

רועי הוא צודק לגמרי ואתה זה שדווקא מביך

יוספיהו 4 בנובמבר 2014

"אין כאן שיקול דעת, פשוט אין".

מאיפה הבאת את המשפט הזה? הוא פשוט לא נכון ואתה ממשיך להיכנס עם הראש בקיר.

החוקה נותנת הנחיות בקווים כלליים ולא מתייחסת למקרים נקודתיים. בדיוק בשביל זה יש שופט על המגרש ולא רובוט שמישהו מזין אליו נתונים במחשב והוא פולט את התוצאה.

והייתי ממליץ לך לענות קצת יותר בכבוד למגיבים כאן.
אתה עונה בצורה חצופה גם לאנשים שמגיבים אליך בצורה תרבותית

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

אני עונה בכבוד, אבל אנשים לא קוראים את אותה התגובה וההסבר שנתתי למטה, וממשיכים להסביר לי על דברים שהם לא נכונים.
אני אסביר לך שוב שלפי כל ההנחיות, פגיעה של שחקן באוהד דינה אדום, כל עוד השופט רואה אותה.
אני כותב בפעם הלא יודע כמה – האדום הזה הוא אידיוטי, ומטומטם, אבל הוא חוקי.

אבל אני מבין שזה לא אמין. אז הנה – הלכתי לקוד של פיפ"א. בדקתי מה הוא אומר, ואיך הוא מתייחס לעניין הזה.

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/administration/50/02/75/discoinhalte.pdf

הנה, סעיף 47 – הפרות חמורות. התנהגות אלימה. פיפ"א מורה להוציא אדום על כל התנהגות אלימה. אין שם שום דבר שקשור למי התחיל.

47 Serious infringements
A player is sent off if he commits any of the following offences (cf. Law 12 of
the Laws of the Game and art. 18 of this code):
h) serious foul play;
i) violent conduct;
j) spitting at an opponent or any other person;
k) denying the opposing team a goal or an obvious goal-scoring
opportunity by deliberately handling the ball (this does not apply to a
goalkeeper within his own penalty area);
l) denying an obvious goal-scoring opportunity to an opponent moving
towards the player’s goal by an offence punishable by a free kick or a
penalty kick;
m) using offensive, insulting or abusive language and/or gestures;
n) receiving a second caution in the same match (art. 17 par. 2).

שים לב שאלימות – בניגוד לעבירות אחרות, לא מוצגת בשום קונטקסט של הגנה עצמית או תלויה באדם שעליו האלימות הזו מופעלת. זאת אומרת כל פעולה אלימה – דינה הרחקה אוטומטית.

אגב, בנוגע לדברים אחרים (שלא קשורים לשופט) אתה מוזמן לרדת למטה קצת ולראות את סעיף Brawl, שבו כתוב שמי שמנסה להפריד בקטטה לא ייענש (פיפ"א כתבה את זה, כדי למנוע מקרים מטופשים שאולי יכולים לקרות) ועוד קצת למטה, בסעיף 67, אתה יכול לקרוא על מי נופלת אחריות במקרים של התפרעויות אוהדים שונות.

אי לכך ובהתאם לזאת, לא נותר לי אלא להסיק שהאדום של זהבי מוצדק. אידיוטי, אבל מוצדק.

שגיא 4 בנובמבר 2014

עופר….למה אתה חושב שפיפ"א רשמה "התנהגות אלימה" ולא פירטה מעבר לזה? כי יש כאן מקום לשיקול דעת מהי "התנהגות אלימה". הויכוח אם היתה התנהגות אלימה או לא וזה שאתה קובע בנחרצות שהיתה התנהגות אלימה ומשתמש בחוקת הכדורגל כדי להצדיק את הטיעון הזה, זה מה שמביך אותך ומעצבן את שאר המגיבים.
לקבל מכות ולהגן על עצמך, זאת לא התנהגות אלימה. זהבי לא החזיר לאוהד כמו שחקן שמקבל אגרוף, נופל ואז קם להחזיר. זהבי הגן על עצמו, נקודה. לכן, אין כאן התנהגות אלימה מצידו ולכן לא היה צריך להיות אדום.
זאת דעתי. זאת הפרשנות שלי למה שהיה על המגרש. השופט לעומת זאת, ברוב טיפשותו, פירש זאת אחרת.

מעיין אוהד מכבי 5 בנובמבר 2014

פרוסנר אתה בעצם שולל מבן אדם את אחד העקרונות הבסיסיים ביותר והוא הגנה עצמית.

חמור מכך, אתה בעצם מעודד מצב בו אוהדים יוכלו להשפיע על המתרחש על כר הדשא. בכל פעם שקבוצתי תהייה בנחיתות, יוכלו לפרוץ אי אלו אוהדים, לנסות ולתקוף את כוכבי היריבה.
אם כוכבי היריבה יגיבו בהגנה עצמית – לשיטתך הם יורחקו.
אם כוכבי היריבה לא יגיבו בהגנה עצמית – הם יושבתו באמצעות פציעה.

WIN WIN Situation לאלימים. עידוד אלימות. חד וחלק.

אנדר 5 בנובמבר 2014

אני רוצה לסכם (בשבילי) את הדיון הזה :

עופר – החוקים כמו שאתה מייצג אותם בשירשור הזה, והמשמעות שאתה מעניק להם, כבר הופיעה בעבר בספר הספרים. אתה יודע איפה?

בסדום.

אין צדק עליון שמנותק מהאמת הארצית, וסוג כזה של צדק שאתה מנסה ליצור, הוא הצדק המעוות ביותר.

יוספיהו 4 בנובמבר 2014

שגיא הוציא לי את המילים מהפה.

conduct violent זה מושג כללי. אין הגדרה מדוייקת מה זה "אלימות".

ספיר דיאמנט 3 בנובמבר 2014

אני לא מסכים לא הייתה לשופט ברירה. תמיד יש ברירה, ויש החלטה סבירה וסבירה פחות. שיקול דעת מתבקש ברוב המקרים, ונדמה לי שזה גם מקרה כזה. אבל מה שמטריד אותי יותר(כי יש טעויות שיפוט כמעט בכל משחק) זה הקלות שבה הכול איבד שליטה. זה ביזיון אבסורדי של שנים שמצד אחד הקבוצות נדרשות להוצאות אדירות על אבטחה, ומצד השני מקבלות מאבטחים שלא עושים את עבודתם. כל קישקוש על זה שאוהדים אלה או אחרים אשמים זה בולשיט. המשטרה והאבטחה אמורים להיות מקצועיים ולא להתעסק בלצפות במשחק. כמה זמן עבר עד שעצרו את האוהדים שירדו למגרש? ורואים את המאבטחים מסתכלים עליהם… בכל מקרה עוד נראה פיאסקו שלם בחסות ההתאחדות והמנהלת כשנשמע מה יהיה העונש לקבוצות-זה צפוי כמו התגובות של איציק זוהר

משה 3 בנובמבר 2014

פשוט בולשיט הקטע של החוקה היבשה כמה פעמים שופטים מתעלמים משחקן אחרון או מצהוב שני בשביל הערך הספורטיבי של המשחק? פשוט די להצטדק זהבי הגן על עצמו בדיוק כמו שכל אחד היה עושה נקודה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 בנובמבר 2014

כמעט אף פעם, ומלא משחקים, במיוחד בליגת האלופות נגמרים בגלל זה.

משה 4 בנובמבר 2014

ה-״מלא מקרים״ שך רק מוכיח תפואנטה שלפעמים יש שיקול דעת להפעיל ופה לא היה צריך שיקול דעת ברור שזהבי צדק.

udi 3 בנובמבר 2014

עופר תקן אותי אם אני טועה אבל אנטיפה לא תומכת באלימות? אמנם כדי להילחם בפשיזם אבל עדיין באמצעות אלימות. כלומר אם הם רואים בזהבי פשיסט הדגל פריסה שלהם מוצדק?

אזי 3 בנובמבר 2014

אוהד של הפועל פורץ לדשא במטרה לתת מכות לערן זהבי.
המטרה של האוהד היא בטח לא דווקא לאשפז את ערן זהבי, המטרה שלו היא לדפוק את מכבי. כך או אחרת.
10 דקות אחר כך, מכבי עם אדום לכוכב שלה, הפסד טכני וקהל שפרץ למגרש מה שעלול להוביל להפחתת נקודות ורדיוסים.

האוהד הזה לא צריך להיות מורחק מהמגרשים, עמותת האדומים צריכים לממן לו מנוי בשער הזהב.
הוא גאון.
האלימות ניצחה. והוא ניצח ביחד איתה.
כל הכבוד לו.
חבל שאנחנו לא חשבנו על זה קודם.

עופר פרוסנר 3 בנובמבר 2014

צודק 100 אחוז אזי, בגלל זה יש וועדת משמעת שאמורה להיות עם יותר היגיון ויותר מחשבה מאשר שיש לשופט על הדשא. בוא נקווה שהצדק ייעשה.

אזי 4 בנובמבר 2014

בקשר להיגיון, כרגע יו"ר איגוד השופטים השווה את המקרה למקרה קובי מוסא. על איזה היגיון אתה מדבר?!?

בכל מקרה, אני לא יודע אם יתיחסו יותר מדי ל"מי התחיל". שורה תחתונה, אוהדים של מכבי פרצו למגרש.
את האדום של זהבי אולי יבטלו (למרות שאפילו בזה אני לא בטוח שהם יצליחו להוציא את הראש מהתחת של עצמם)

ויקטור מורוז 4 בנובמבר 2014

עם הגאונים בבתי הדין של ההתאחדות, זהבי יורחק ל- 10 משחקים, ולמכבי והפועל יורדו 10 נקודות.

udi 3 בנובמבר 2014

אזי מסכים איתך לגמרי במסקנה הסופית רק שאני חושב שהאוהד הזה לא חשב על כלום. הוא לא מסוגל לחשוב.
אני רק חשבתי על משהו – אם האוהד הזה יורחק מהמגרשים לכל החיים או לכלא כמו שצריך להיות, האם לא היה צריך להרחיק את שחורציאניטיס לכל החיים או להכניס אותו לכלא? מה בעצם ההבדל?

אזי 4 בנובמבר 2014

לא חושב שדין אוהד כדין שחקן.
שחקן זאת העבודה שלו. אם תשגע אותו מספיק, הוא לא יכול להסתובב וללכת.
אוהד, אם הוא סובל, הוא לא חייב לבוא.

אין ספק שסופו היה צריך לקבל אז עונש כבד.
אין ספק שאוהדי הפועל הם האנשים שאני הכי מתעב בעולם על יכול הלהטת האוירה שלהם ואז התממות פושעת.

udi 4 בנובמבר 2014

אני דווקא חושב ששחקן, בגלל שזה העבודה שלו, צריך להסתובב וללכת. אוהד גם כשהוא סובל לא יכול לא לבוא, אם אתה אוהד אתה הולך לא משנה מה.

ומזל שאני לא אוהד הפועל :)

אזי 4 בנובמבר 2014

לא יודע.
מסכים שמה שסופו עשה היה חמור מאוד, לא מצליח להיות אובייקטיבי מספיק כדי להגיד כמה חמור.

ערן (המקורי) 4 בנובמבר 2014

אזי, מה נראה לך, שהוא לא יהפוך ליקיר המועדון והאוהדים? הגיבור הגדול שפגע בשחקן השנוא עליהם ויצר נזק גדול למ ועדן שאין להם כל דרך ספורטיבית להתמודד איתו?
מעניין שגם לפני שנתיים וחצי, כשניחתנו בדרבי (עוד לפני אוסקר), והאדומים השתוללו וזרקו חפצים, לא היה צריך את זהבי כדי שהאוהדים שם – שטופי שנאה למכבי – יזרקו מכל הבא ליד למגרש.
תוך שבוע גג (מה שבוע? תוך יום), האוהד הכוכב יזכה לכבוד ויקר.

צור שפי 4 בנובמבר 2014

לא.

עומר 4 בנובמבר 2014

תעשה סיבוב בפורום השדים האדומים

יניב 4 בנובמבר 2014

איש קיצוני אחד מחליט להרוג את ראש הממשלה שלנו.המטרה שלו מעבר לרצח היא לדפוק את תהליך השלום.
20 שנה אחרי זה,תהליך השלום מרוסק ללא אפשרות לתקומה. אותו איש קיצוני הופך להיות אחד מהגיבורים של הימין הקיצוני ונחשב לגיבור אצלהם.
הוא גאון.
האלימות ניצחה והוא ניצח ביחד איתו.
,כל הכבוד לו
מסתבר שחשבו על זה קודם

רפאל 4 בנובמבר 2014

מי שמחשיב את יגאל עמיר או ברוך גולדשטיין לגיבורים הם מיעוט יוצא מן הכלל ויוצא דופן מבחינת מראה חיצוני בד"כ. אתה רואה שהבנאדם שרוט לפני שאתה אפילו שומע את הדעות שלו.
האנשים הנורמטיביים לעולם לא יודו בפומבי שהם תומכים במעשים מעין אלה.

ד"א- זה מגוחך שהאלימות כביכול ניצחה.
איך מכבי ת"א כבר תיענש?
היה משחק בית של הפועל, אוהד שלהם התקיף שחקן ועוד הוציאו אדום לזהבי. במצב כזה אי אפשר היה להמשיך את ההתמודדות, הרי דמם של השחקנים על הדשא הוא הפקר.
מה ימנע ממשוגעים אחרים לעשות אותם דברים ולנסות לפגוע פיזית בשחקני היריבה?
מכבי ת"א מלכתחילה הייתה צריכה לומר לשופט לצפות בהילוך החוזר ולחזור בו מהחלטתו. אם זה לא קרה, היו צריכים לרדת מהמגרש מכיוון שביטחונם הופקר ואין כל ערך ספורטיבי למשחק.

יובל 4 בנובמבר 2014

הדבר שהיה לי הכי עצוב כל הערב הוא שג'ורדי לא נלך עד הסוף והוריד את השחקנים מהמגרש. אף קבוצת כדורגל לא צריכה לכבד משחק שבו מרחיקים את הכוכב שלה כשהוא מתגונן מתקיפה בזויה.
אם אנחנו רוצים להיות אירופאים ולהתרחק מהביצה אז זאת הייתה הזדמנות נהדרת.
לפחות נקווה שהפועל תחטוף הפסד טכני, מגיע להם.

B. Goren 4 בנובמבר 2014

קובי מוסא תקף מיוזמתו אוהד שנכנס למגרש כדי לחגוג.
מוסא היה זה שתקף ראשון וללא סיבה.
כל מי שעושה השוואה בין מקרה מוסא למקרה זהבי, אדיוט.

רום 4 בנובמבר 2014

אתם שןכחים שזהבי היה צריך לקבל אדום על זה שהדליק את הקהל של הפועל אחרי הגול
מי שניסה לצבוע את הכדורגל הישראלי בצבעים של ורוד קיבל את הכל בפנים

רוני 4 בנובמבר 2014

אם אוהד לא מסוגל להתאפק כי ״מקניטים״ אותו אז הוא בבון שצריך להשאר בבית או בכלוב. השלב הבא זה שיגידו לזהבי לא להבקיע כי זה מתסיס את אוהדי הפועל ובגלל זה הם פוצצו את המשחק

הדר 4 בנובמבר 2014

וכשזה הפוך??
לא מצדיק בשום צורה את מה שקרה אתמול ומצידי שיסגרו את הכדורגל בארץ ויהפכו את הליגה לחובבנית.
אבל, על אותו משקל של מה שכתבת, אם שחקן לא מסוגל להתאפק כי ״מקניטים״ אותו אז הוא בבון שצריך להשאר בבית או בכלוב -בוא נזכר בתגובות של האוהדים וההנהלה הצהובה מקרה סופו (ולא, הוכח שלא ירקו עליו או תקפו אותו אלא "רק" קיללו אותו).

רוני 4 בנובמבר 2014

את סופו היו צריכים להרחיק לעונה שלמה.
אני לא אוהד מכבי ולא הפועל, מי שלא מסוגל לשלוט בעצמו צריך להיות מורחק מהחברה!

הדר 4 בנובמבר 2014

לא, את סופו היו צריכים להרחיק ולחקור על תקיפה.
בדיוק כמו שאני מקווה שהאוהד(ים) מאתמול יכנסו לכלא לתקופה משמעותית.
רק ציינתי את מקרה סופו בגלל הצביעות הצהובה שפעם אחת "התגרו בו אז הוא לא יכל שלא להגיב" ופעם אחת "ההתגרות היא חלק מהמשחק והצד שהתגרו בו צריך לשלוט בעצמו"

ניב 4 בנובמבר 2014

אין ספק, הוא איים עליהם ברצח!!
גם האוהד המסכן בסה"כ ניסה להגן על עצמו מהתוקפנות של זהבי, שמקלל אגב את אוהדי הפועל כל הזמן, הוא מקלל את ילדיהם, מקלל במסרונים, מקלל את נשותיהם, איש בזוי הזהבי הזה!
תראו את הפייסבוק והעבר של אותו אוהד תמים, סטטוסים של מלכת יופי על שלום עולמי.
והכי חמור שלא הקשיבו לאבוטבול, הוא אמר שאם רבין ימשיך בתהליך השלום ההרסני דמו בראשו, חבל שזה היה צריך להגיע לזה ולא הקשיבו לו, הוא הרי מהאו"ם.

גיסנו 4 בנובמבר 2014

אוהדים מקללים שחקן ואת משפחתו, מטרידים אותו אישית, הוא בתגובה כובש שערים וחוגג בהקנטה (ומקבל על זה צהוב). אלה יחסי הגומלין בין אוהדים ושחקנים וזה ככה בכל העולם.
מי שחושב שזה הצדקה לתקיפה פיזית, מקומו בתחנת המשטרה בזמן שיש משחק של קבוצתו.

צור שפי 4 בנובמבר 2014

לא גיסנו זה לא ככה, המון שחקנים נמנעים מלחגוג מול קבוצותיהם לשעבר. רק כעובדה. זה כמובן לא מצדיק את התקיפה על זהבי וגם לא את ההרחקה שלו. את הצהוב הוא הרוויח ביושר.

רועי 4 בנובמבר 2014

גם "אוהדים מקללים שחקן ואת משפתחו, מטרידים אותו אישית" זה לא בכל העולם.
ושחקנים נמנעים מלחגוג במקרה שאוהדי הקבוצה לשעבר לא שלחו להם 5000 SMS המייחלים למות בנם ברגע שעברו לקבוצה אחרת.
די לתמימות הדוחה.

רועי 4 בנובמבר 2014

*היתממות.

גדי 4 בנובמבר 2014

אני מתחיל לחשוב שהפעולות הרצויות הן פשוטות,
במשחקים כאלה עושים פשוט ככה. כל מי שמתחת ל10 ומי שמעל ל30 (על בסיס ניסוי וטעייה כלומר אם עדיין יש התפרעויות אז הגיל ימשיך לעלות) לא יכול לבוא לראות משחקים "חמים" על פי החלטת המשטרה.
שיבדקו בפורומים ולא יודע מה. שיאספו מל"מ. כמו שעושים לערבים בהר הבית.
אוהדים שיש להם מנוי או קנו כבר כרטיס יחזירו להם את הכסף על המשחק הזה. זה הכל
שיבדקו ת.ז בכניסה ומי שלא עומד בגיל שילך הביתה.
וכן אני נכנס לקטגוריה של אלה שישארו בחוץ

גיסנו 4 בנובמבר 2014

אם ריינשרייבר לא היה עומד כ 8 מטר מהאירוע כולו בלי אף שחקן שמפריע או מסתיר, הייתי אומר מילא, הוא רק ראה את סוף השתלשלות האירועים.
אבל הוא היה שם וראה הכל. והחליט שלאותו אוהד, שכל מטרתו הייתה להוציא את זהבי מהמשחק (זה לא שחקן שמחליט ״להקריב״ את עצמו באדום. זה אוהד!!!!!!) מגיע פרס בדמות הרחקת זהבי?? אין חוק יבש ואין נעליים, והעובדה שבדוח השיפוט הוא יאשים את זהבי, יקבל גיבוי ממאפיית השופטים ויוציא את עצמו נקי היא בכלל עלבון לאינטליגנציה.

איציק 4 בנובמבר 2014

לא מבין מזה לשופט לא היתה בררה. להוציא אדום זו פעולה אקטיבית של להרים יד, להכניסה לכיס, לשלוף דוקא את הכרטיס האדום ולהציגו בפני זהבי. מצד שני יש את מבחן האדם הסביר, למשל משהו מוציא עליך נשק ואתה מכה לו ביד להוצאת הנשק. כמובן שזו אלימות כלפי נושא הנשק, אך האם סביר להעניש את הפוגע? אז לשופט יש שיקול דעת ויש אפשרות לא להוציא אדום, ואף אחד בהתאחדות לא היה עושה לשופט כלום!!!
יש משחקים עם סיכויי נפיצות גבוהים וזה היה אחד מהם. למשחקים כאלו צריכים להביא את השופטים הכי טובים שיודעים להחזיק אירועים נפיצים (נכון שגם משחק שעל-פניו לא נפיץ יכול להתוצץ אבל זו שאלה אחרת של ניהול סיכונים). לא סתם ראובן וירובניק שפט כמעט בכול משחק נפיץ בזמנו. זה לא רק בגלל שמגיע לו בגלל רמתו, זה יותר בגלל שזה מגיע לנו בגלל רמתו. התאחדות לכדורגל או איגוד השופטים לא מפנימים את זה. נמתין לאירוע הבא.
ומסכנה חשובה נוספת. לדעתי לפעם הבאה המשטרה צריכה לדרוש שכל האיצטדיון יהיה מלא במאבטחים ושוטרים שאוהדים את שתי הקבוצות. במצב זה לא יהיה מקום וצורך למכור כרטיסים. איכשהו נראה לי שגם במצב זה איכשהו יהיו הפרות סדר. אם היה אפשר, היה צריך לטבוע את המשטרה להחזיר את הכסף. הרי את השכורה הם לא סיפקו. כשילמדו לעבוד, אולי יקבלו כסף. וכן, אני יודע שבמגרש היו מאבטחים ולא שוטרים, אך את אישור הכמויות ודרישות האבטחה קיבלו מהמשטרה, אחרת לא היה אישור לקיום המשחק.
להתראות, עד לפיצוץ הבא…

חוג'ה 4 בנובמבר 2014

1. איכס.
2. זהבי שחקן גדול ואדם קטן. מספיק עם ההתנצחות עם אוהדי הפועל. אתה יודע לדבר על המגרש – תמשיך לדבר שם ורק שם. זו התשובה הכי טובה לכולם.
3. התנהגותו של זהבי כמובן שלא מצדיקה כניסת אוהד הפועל למגרש. 4. כניסת האוהד למגרש – מחדל אדיר של המשטרה והאבטחה – בשביל מה משלמים לכם כסף?
5. שוב זהבי – אף אחד לא ישכנע אותי שזהבי נהג באלימות כלפי האוהד. לא ניתן לפרש את תגובותיו (לרבות הבעיטה באוהד) אלא כהגנה עצמית וניסיון מצידו להרחיק מעליו את האוהד.
6. כרטיס אדום – טעות קשה של השופט. נכון, לכאורה זהבי היכה את האוהד אבל שוב – הגנה עצמית. ניתן ואף חובה להפעיל היגיון ולא רק חוק יבש.
7. אף טעות של שופט לא מצדיקה את שארע אחר כך (הכוונה להתנהגות אנשי מכבי ת"א).
8. מכבי ת"א – פוצצה את המשחק – רבע שעה לאחר שליפת האדום לזהבי – חברי הנהלה, מנג'רים, מאמנים, ספסל – כולם במהומת עולם על כר הדשא ועל השופט. איפה החינוך? איפה קבלת מרות? איפה הכבוד לחוק? היו כבר טעויות שיפוט גדולות מאלו וקריטיות מאלו – התנהלות מכבי ת"א – היא שפוצצה את המשחק.
9. טל בן חיים – לאחר שהמשחק חודש הבהיר בכניסה ברוטאלית שספורט לא יהיה כאן הערב.
10. אוהדי מכבי ת"א שפרצו למגרש – מטומטמים ועבריינים לא פחות מאוהד הפועל.
11. שופט, איגוד השופטים, התאחדות, בית הדין – חגיגה.
12. איכס.

גיסנו 4 בנובמבר 2014

"שום טעות שופט"?

יש טעות שופט של לשרוק פנדל על פאול שלא היה. על יד שלא נגעה. אפילו להוציא אדום על זה. זו טעות ספורטיבית.

מה שהשופט עשה פה, זה לתת פרס לאוהד שפרץ למגרש. לומר לכל הקהל בארץ – כשהקבוצה שלכם מפסידה, פרצו למגרש ותקפו את כוכב היריבה! אם השחקן יגיב, קבוצתכם תזכה ליתרון מספרי וכוכב היריבה מחוץ למשחק. אם הוא לא יגיב, כדי לא לקבל אדום – תוכלו לפצוע אותו כאוות נפשכם! ואולי אפילו הקפטן שלכם יבוא לעזור.

זה ביזוי של ההגיון, שלום השחקנים, משחק הכדורגל וכל מה שורד שפירא כתבה בתגובה נפלאה בפוסט אחר בנושא. זה הרבה מעבר ל"טעות שיפוט" ו"קבלת מרות".

איציק 4 בנובמבר 2014

שורה אוברוב יצא מטומטם לפי הודעתו. הוא היה אחד מאלו שעודדו את אוהדי מכבי לפרוץ למגרש. לא יודע מה עבר לו בראש, אבל כנראה רוח חזקה מאוד. ממש לא צפוי, ומאוד חבל.
הכתוב מותנה בכך שהכתוב באתר Sport5 נכון, דבר שלכשעצמו אינו מובן מעליו.

ניר 4 בנובמבר 2014

אני חושב שמי שמכיר את מערכת היחסים של אוברוב והאוהדים הנפלאים של הפועל יכול לחשוב על כמה אפשרויות למה שעבר לו בראש.

סעיף 4 של הפוסט נוגע בדיוק בנקודה. זו הסיבה שאוהדי הפועל מגעילים אפילו יותר מאוהדי בית״ר – לפחות לבבונים של בית״ר אין יומרות להיות יותר ממה שהם.

ניב 4 בנובמבר 2014

ניר, זאת טעות פטלית להצדיק את אוברוב.
הוא טעה טעות קשה וחייב להיענש ובכדי להוסיף חטא על פשע הוא גם מספק לגורמים פופוליסטיים בהפועל קרדום לחפור בו במקום אחת ולתמיד להצטרף למאבק הקבוצות בגורמים שליליים בקהל שלהן.
מכבי צריכים להעניש את שורה במנותק מאירועי העבר והפועל חייבת לפעול כנגד הגורמים המטונפים בלי הצטדקויות וחיפוש אשמים חיצוניים מטעמים פופוליסטיים.
לפעולה של האוהד קדמה הסתה פרועה מזה כשנתיים בערך.
גורמים אינטרסנטים המשיכו לחרחר ריב ומדון תוך הסתה שיטתית של הדיון ממקורותיו.

ניב 4 בנובמבר 2014

הסטה כמובן (טעות פרוידיאנית)

צור שפי 4 בנובמבר 2014

+ 1000

אדם 4 בנובמבר 2014

כל מי שמדבר על הסתה, רק שיבין דבר אחד, במקרה הזה המסית הוא זה שפרץ לדשא. מכך, לא הסתה גרמה לכך אלא אדם לא שפוי אחד (או כמה).
כשמשתמשים במונח הסתה מתכוונים שדיבורים של מישהו גורמים למישהו אחר לבצע אקט כלשהו, זה ממש לא המצב כאן.

האוהדים של שני המחנות מפגרים ומטומטמים ומה לא אבל הנהלת מכבי בהתנהלות באירוע גרמה לפיצוץ המשחק בצורה הזו.
רוצים לפוצץ, יאללה, תפוצצו, מי שמע על רבע שעה של דיונים? סתם פחדנים שלא רצו לקבל הפסד טכני ואז לערער לבית הדין

Gil - Zimbabwe 4 בנובמבר 2014

האבסורד בסוף יהיה שלפי התקנון (עופר???) מכבי יקבלו הפסד טכני כי הם אלו שפוצצו את המשחק.

מיכאל 4 בנובמבר 2014

מכבי לא אשמים בכלום כי זה בסדר שזהבי מתגרה באוהדי הפועל ושורה בסכה ניסה להרגיע
השופט לא אשם בכלום כי הוא חייב לפי החוקה להרחיק בלי קשר להיגיון ולסיטואציה
הפועל לא אשמים בכלום כי זהבי מתגרה בהם והקללות הנוראיות שלהם זה בגבולות חופש הביטוי
המשטרה לא אשמה בכלום כי היא לא מנהלת הארוע לפי חוק הספורט
טביב הוא קורבן אומלל
קורצקי לא אשם בכלום כי גררו אותו
אבי לוזון לא אשם בכלום כי השופט דפק את מכבי פת

הכי גרועים הם אלה הצודקים תמיד

שלו 4 בנובמבר 2014

ההתאחדות תפעל לפי התקדים ההולנדי, כי זה קל להשען עליו.
הקבוצות יקבלו על תנאי הורדת נקודות.
האדום יבוטל.
המשחק יישוחק בדלתיים סגורות, כדי שהתוצאה לא תקבע על השולחן (אולי עם קהל של נשים וילדים).
שערים יסגרו,
הפורעים ישפטו,
והקבוצות יתבעו אותם תביעה אזרחית.

D! פה 4 בנובמבר 2014

שלו, אתה נותן פה תרחיש לא אמוציונאלי והגיוני – אתה באמת חושב שהם מסוגלים לו?

DeVito 4 בנובמבר 2014

בדיוק מה שצריך לקרות.
0 ענישה לקבוצות ולהכות בפושעים במגרשים בכל הכח.
רק הרתעה תוביל לסדר, שהאוהד שפרץ יישב שנתיים ויפשוט רגל —–והפועל תתנער ממנו ללא שום תמיכה ——אז לא נראה תופעות חוזרות כאלה.

איתמר 4 בנובמבר 2014

הטענה של ג׳ורדי על כך שהאוהד של הפועל ״היה יכול להרוג מישהו״ זהה להפליא לטענות של אנשי הפועל על כך שסופו ״היה יכול להרוג מישהו״ בעת שעלה אחוז אמוק ליציע של הפועל.
סופו כזכור לא נעצר ולא נחקר, זכה להתייחסות אוהדת בתקשורת ולעונש קל.
אני מצפה לעקביות מצד אנשים שטוענים שאין בעיה עם הפרובקציה של זהבי כלפי הקהל של הפועל אבל הצדיקו את תגובתו האלימה של סופו לאחר שבוצעה פרובקציה כלפיו.
אגב, אם אותו אוהד היה מצולם במדי הצבא המוסרי ביותר בעולם מכה פלסטינים בחברון הוא היה זוכה לאהדה ציבורית נרחבת ולהגנתם של אותם פוליטיקאים שמיהרו לקפוץ על העגלה ולגנות אותו על מעשיו האלימים.

D! פה 4 בנובמבר 2014

גם אם אתה צודק, יוצאים מנקודת הנחה שספורטאי בזמן משחק לא מסתובב עם נשק קר או חם על גופו (במקרה של סופו זה הרבה מאד גוף, שגם הוא מסוכן). אוהד שפרץ למגרש? מי יודע.

שגיא 4 בנובמבר 2014

די כבר עם השטות הזאת של פרובוקציה. שנה שעברה דמארי עשה בדיוק אותה "פרובוקציה" לאוהדי מכבי. מישהו ירד והרביץ לו? שמעת יציע שלם מאחל למותו? או מקלל את אשתו והילדים שלו?
אגב, בגול של אוחיון הוא סימן לקהל של מכבי כאילו שהוא לא שומע אותם עם יד על האוזן. זאת גם פרובוקציה, לא?
אולי בגלל שהקהל של הפועל שונא במיוחד את זהבי, אז זהבי צריך להיזהר ולחגוג באיפוק?
או שאולי הוא לא צריך בכלל להתגרות באוהדי הפועל וללכת להרים קרנות ליד שער 5? כי אז הוא ממש מתקרב אליהם והם עלולים ממש להתעצבן בגלל זה.

אוהדי הפועל הם האוהדים האלימים ביותר בספורט הישראלי. נקודה.
אם תלך אחורה 5 שנים ותעבור על כל התקריות האלימות שבהן מוערבים אוהדים בספורט הישראלי אני מאמין שתמצא שב-85% מהמקרים מוערבים אוהדי הפועל תל אביב.
צריך לסגור את הקבוצה הזאת.

תולעת 4 בנובמבר 2014

טועמה במשך שנים התגרה כשבא להרים קרנות לגול הקבוע של הבלם שלהם. גם אבוטבול. טל חן. יוסי אבוקסיס. פאהס. דמארי כמובן. לדעתי גם זהבי בעצמו. אף אחד לא חשב לקפוץ לדשא לנסות לגמור להם את הברכיים.
מישהו זוכר איך שמעון גרשון חגג לפני שהם ניסו לפגוע בו עם רימון?
אה, הוא לא.

משיח 4 בנובמבר 2014

עופר לדעתי אתה טועה, השופט לא היה חייב להרחיק את זהבי כי זהבי לא נהג באלימות (להבנתי עפ"י הפרשנות שלי למה שראיתי)

גרייזס תשמיע קול 4 בנובמבר 2014

עופר צודק לגמי אבל כל בבוני מכבי לא יכולים שכלית להבין

ניב 4 בנובמבר 2014

אתה אדם רציונלי ומחושב, מזל שרוב הישראלים אנשים רציונלים ומחושבים כמוך.
רק אתה ושכמותך מבטיחים שפני החברה מכילה ולא אלימה.

אר 4 בנובמבר 2014

ההרחקה לא מוצדקת, ההתנהגות של זהבי ושחקני מכבי לאחר ההרחקה היא מאוד בעייתית. יהירות מכביסטית במיטבה. אם אני לא משחק אין משחק

רועי 4 בנובמבר 2014

מה שלא הבנת שזו לא תגובה של אם אני לא משחק אין משחק, זו תגובה של אם דמם של שחקנים על המגרש הוא הפקר, אז אין משחק.

נתן 4 בנובמבר 2014

פרוסנר אז אתה בעצם טוען שלפי איך שאתה מפרש את החוקה,
גם במקרה היפותטי וקיצוני בו 10 אוהדים פורצים למגרש ומכתרים את זהבי כאשר יש להם אלות וסכינים בידיים ,המאבטחים לא מתפקדים ואין לו לאן לברוח, לזהבי יש רק 2 ברירות:

1. לתת להם לכסח אותו,ולהסתכן בפציעה חמורה (חס וחלילה אף יותר גרוע) שתשבית אותו עד סוף המשחק ואולי אף יותר.

2. לנסות להגן על עצמו ולקבל כרטיס אדום.

נראה לי שכשחוקקו את החוקה לא לזה התכוונו.

שגיא 4 בנובמבר 2014

זאת החוקה ! והיא קדושה ! היא גם לא ניתנת לפרשנות שונה מזאת של פרוסנר וחבריו !

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

אפשר לכתוב הרבה דברים אבל אני חושב שדבר אחד צריך להיות ברור:
כל עונש למכבי, לזהבי, או להפועל, וכל דבר מלבד משחק חוזר, יהיה פרס לאלימים ועידוד אלימות.

יוספיהו 4 בנובמבר 2014

איך בדיוק עונש להפועל הוא פרס לאלימות? זה יהיה מגוחך לא להעניש את שתי הקבוצות

מעיין אוהד מכבי 5 בנובמבר 2014

קודם כל, כי קבוצה שפעלה לפי הנחיות המשטרה (בהנחה שאכן פעלו כך) לא צריכה להיענש על מעשים של אוהדים בודדים.

עונש למכבי ועונש לזהבי פירושו עידוד אלימות ופרס לאלימים – המטרה של הפורץ הייתה אחת – למנוע ממכבי לצבור את מלוא שלוש הנקודות מהדרבי. הוא הצליח במטרתו אם מעניש ו/או זהבי ייענשו.

לגבי הפועל – מה אשמים מנויים בשערים 7 ו-2 שהבחור פרץ? מה אשמים השחקנים (למעט אבוטבול, אבל ההסתה שלו היא עניין פלילי ולא ספורטיבי). אם הפועל פעלו לפי נהלי האבטחה והמשטרה, הם לא צריכים להיענש.

כך נהגו במקרים קודמים וכך נכון. למה הפועל לא צריכים להיענש? כי ענישה להפועל אומרת שאוהד יכול להשפיע על המתרחש על כר הדשא ושמשחקים יוכרעו לא באמצעות כדור ושחקנים אלא באמצעות אנשים אלימים.

אשר 7 בנובמבר 2014

פעם הבאה יפרוץ אוהד לדשא בריצת אמוק עם סכין ביד לכיוון ריינשרייבר מאחורה..זהבי נמצא קרוב ודוחף את ריינשרייבר על מנת להרחיק אותו מטווח סכנה..ריינשרייבר יגיד לזהבי תודה רבה שהצלת את חיי אבל החוק היבש מחייב ויוציא אותו באדום..ופרוסנר יגיד החלטה מטומטמת אבל צודקת-שופט חייב קודם כל היגיון בריא לפני הכול!

Comments closed