סמל

מספר 8 בירוק הוא כמו תמונת מראה של הקבוצה בה הוא משחק, ושל התכונות הגרועות שלה

הבוקר התפרסם באתר הארץ דו שיח שלי עם ספי קרופסקי,ובו הוא, אוהד הפועל תל אביב ואני, שאוהד את מכבי, בוכים על מר גורלנו. במסגרת הטקסט הארוך והעצוב הזה, יצא שכתבתי על חן עזרא את הדברים הבאים:

"אם אתה רוצה לדעת מי האינדיקטור הבולט למה שקורה למכבי חיפה בשנתיים-שלוש האחרונות – זה חן עזרא. על מה אתה חושב כשאתה שומע את השם "חן עזרא"? שחקן טכני? שחקן מוביל? שחקן מוכשר? שחקן שאתה רוצה שיהיה בקבוצה שלך? חן עזרא זה שחקן שיש לו קבלת החלטות של גרגר תירס, וזהו – הוא לא רואה את עצמו כמשלים, ושחקנים אחרים לא רואים אותו כמשלים. הכדור מגיע אליו יותר מדי פעמים והוא משחרר אותו מהרגל פחות מדי פעמים. הוא הורס לנו כמות היסטרית של התקפות."

וחשבתי על זה קצת, ואני אנצל את הבמה שיש לי כאן כדי להרחיב עוד קצת. כדורגל, כמו שכתבתי בהמשך של הטקסט, הוא משחק פשוט. 75% ממה שעושה שחקן כדורגל טוב הוא יכולת קבלת ההחלטות שלו. כשאתה עם הכדור, אתה יכול למסור או לבעוט או לכדרר. וחן עזרא, בערך ב-90 אחוז מהפעמים (ואני נותן לו הנחה), מצליח להחליט כל פעם את ההחלטה הלא נכונה: הוא מכדרר כשהוא צריך למסור. הוא בועט כשהוא צריך למסור. הוא מוסר בסדר לפעמים, אבל לא בסדר בכלל ברוב הפעמים האחרות.

ובגלל התפקיד של חן עזרא, הוא מקבל המון כדורים בשליש הקדמי של המגרש, מה שאומר שהוא שחקן חשוב מאוד במערך ההתקפי של הקבוצה – התפקיד שלו זה לבנות את ההתקפות של מכבי, בערך מה שקטן היה אמור לעשות שנה שעברה ומה שבניון היה אמור לעשות השנה. ובגלל זה ההתקפות של מכבי נראות כמו שהן נראות.

אבל אני לא מאשים את חן עזרא. אני מאשים את מי שמרכיב אותו. באותו דו שיח כתב האדום שהוא מעריך את מרקו בלבול כמאמן. ובכן, מרקו בלבול לא עושה שום דבר עד עכשיו שיגרום לי להעריך אותו כמאמן, והעובדה שהוא ממשיך להרכיב את חן עזרא מצטרפת לעניין הזה.

אבל הכותרת של הכתבה הזו היא סמל, וחן עזרא הוא אכן סמל: הוא סמל לקבוצה שאיבדה את הדרך שלה. כי גם חן עזרא, איבד את מה שעשה אותו טוב: שחרר מהר כדור, שחק מהר מהר, תעביר הלאה, תראה את השער. אל תעצור.

מכבי חיפה עוצרת. היא כל הזמן עוצרת לחשוב, כל הזמן משנה גישה. אני מרוצה למשל מההעברות האחרונות שלנו, כי הן היו בדיוק בעמדות שהקבוצה צריכה (בלם, קשר אחורי, חלוצים), אבל העמדה הכי חשובה, המאמן, לא סגורה בכלל.

יש סיכוי שאנחנו נרד ליגה השנה, אבל בהנחה שלא, ביום בו הקבוצה נשארת סופית, אז צריך להודיע על המאמן הבא. וצריך גם להודיע לחן עזרא שהוא צריך להתחיל לשחק כדורגל. ולא הגרסא שלו לכדורגל, אלא זה שמכבי צריכה לשחק. או שפשוט למנוע ממנו לקבל החלטות: אין לי מושג איך עושים את זה, אז מזל שאני לא מאמן.

קריירת הטורנירים של קרלסן בפרספקטיבה היסטורית
ייתכן שביליצ'ק הוא מאמן משחקי הכדור הטוב בהיסטורית הספורט בארצות הברית

58 Comments

עודד 5 בפברואר 2015

יותר מחן עזרא, הייתי אומר שאלון תורג'מן הוא הסמל שלנו. שחקן רע (פשוט רע!) שהיו"ר/מנהל ספורטיבי שלנו אכל את הלוקש לגביו. חן עזרא צריך מאמן טוב ומכבי חיפה צריכה יד מכוונת יותר טובה.

משה 5 בפברואר 2015

שניכם צודקים, מכבי חיפה הפכה לקבוצה של יותר מדי שחקנים שהם "על יד " : עזרא, תורג'מן, עמאשה, אבוחצירא, ורד…

גיל שלי 5 בפברואר 2015

התפקיד של המאמן הוא לבנות סכימת משחק שתעזור לשחקן להחליט את ההחלטות הנכונות, לא נראה לי שבחיפה יש סכימת משחק, לכן קשה לשפוט את חן עזרא, אם כי נראה שאתה צודק

נץים 5 בפברואר 2015

בלי קשר למהות הפוסט (אבל עם קשר לדיון שלך עם ספי), אשמח אם תוכל להסביר למה אוהדי מכבי חיפה שונאים את הפועל חיפה. הרי הפועל חיפה קבוצה קטנה, יחסית מעט אוהדים, בלי היסטוריה מיוחדת ובלי יותר מדיי שאיפות…. דיי סימפטית.
לדעתי זה בגלל שהם מקנאים ביריבות התל-אביבית או לפחות חסרה להם קבוצה ש"תשנא" אותם בחזרה.
אשמח לדעת מה דעתך?

עודד 5 בפברואר 2015

אוהדי מכבי חיפה שונאים את הפועל חיפה הרבה פחות מבעבר. זה קורה עם חוסר ההישגיות ארוך השנים של הפועל. לגבי ההיסטוריה- זו סתם חוסר ידיעה. עד שנות ה80 הפועל הייתה הקבוצה המוצלחת יותר של העיר (עדיין לא האהודה יותר) ומהבחינה הזאת העלייה הגדולה של מכבי בשנות ה80 בהחלט תמרצה את היריבות הזאת. לא ממש מקנאים ביריבות התל-אביבית הקצת חולנית לטעמי. אוהדי מכבי והפועל חיפה לא יגיעו לרמות שאוהדי התל אביביות יגיעו.
אאתגר אותך בשאלה הבאה- למה אוהדי מכבי תל-אביב מתעקשים שהם לא מייחסים כל חשיבות למכבי חיפה אבל הם מראים את שמחתם לאיד בכל הזדמנות אפשרית?

בלייק 5 בפברואר 2015

אוהדי מכבי מתעקשים לא לייחס חשיבות למכבי חיפה? לא מכיר כאלה. לא חושב שיש אוהד של מכבי ת"א שחי בשנות ה- 90 ואין לו משהו בלב/בראש כלפי מכבי חיפה. יש יריבות בין המועדונים, אבל אני חושב שאין שנאה אמיתית כלפי חיפה, לפחות כל עוד הפועל רלוונטית. זה גם תמיד משמח אותי לראות שחיפה מפסידה, לא כי אני חושש שאם בנאדו יתחיל את העונה תהיו אלופים, אלא כי אם יש סיכוי למישהו שהוא לא מכבי ת"א לעצור את מכבי ת"א זאת רק חיפה (בערבון מוגבל, כי זה נכון למבנה הניהול/בעלות הנוכחי בקבוצות בארץ).

עודד 5 בפברואר 2015

אני מכיר לא מעט כאלה. אולי לא ניסחתי את עצמי טוב- מייחסים חשיבות אך טוענים בתוקף שלא שונאים. וזה שקר בבירור. אותי תמיד מצחיק היציאה מן הכלים להראות שהם לא שונאים את מכבי חיפה אבל אז עושים דגל פריסה ענקי של "אין בכם כלום". בכל מקרה סטינו מהנושא המקורי קצת..

שגיא 5 בפברואר 2015

שונאים גם שונאים. אני מתאר לעצמי שרוב אוהדי מכבי ת"א ישמחו מאד לראות חיפה בליגה השניה בעונה הבאה. אני באופן אישי קופץ בהתרגשות בכל פעם שחיפה סופגת גול ונהנה מאד לראות איך קוטלים אותם בתקשורת אחרי עוד הפסד (ותודה לאל, היו הרבה כאלה בזמן האחרון).
חיפה היא היריבה הספורטיבית הכי גדולה של מכבי ב2 העשורים האחרונים, הרבה יותר מהפועל.
את הפועל אנחנו שונאים כי זאת יריבות היסטורית וזאת מלחמה על היוקרה של העיר. וגם בגלל שהאוהדים שלהם מגעילים.

בלייק 5 בפברואר 2015

אני לא יודע כמה ואת מה אני מייצג, אבל אני לא שונא את חיפה וגם לא את הפועל. שמח לאידם – כן. שמח כשהן מפסידות לקבוצות קיקיוניות – ברור. רוצה שירדו ליגה? אולי כאינסטינקט, אבל לא באמת כי איזו צורה תהיה לליגה בלי המועדונים האלה?
לגבי חיפה -"האוייב כבר לא מפחיד, הוא רק זקוק לרחמים" (שנכתב, אם יש עוד מישהו שלא יודע, על ידי יובל בנאי, אוהד מכבי, אחרי ה- 5:0 המפורסם עם הגול של עטר ובכלל נחשב, אולי, למשחק הכי גדול של חיפה אי פעם). אני מעדיף את הקונטקסט הנוכחי כמובן.

the dove 5 בפברואר 2015

לגבי שנאה למכבי חיפה, בתור אוהד מכבי משנות התשעים, אף פעם לא שנאתי את מכבי חיפה. שנאתי רק את שפיגל האנטיפט.
לגבי השנאה בין שתי החיפאיות, כשרובי שפירא הגיע לשפוך כספים והביא להפועל את עטר ובנין, אוהדים חיפאים לא גילו נאמנות לסמל ועשו מינויים לפי הרכש דבר שגרם לנשיא הזועף לקנות מהפועל תל אביב את רביבו.

עודד 5 בפברואר 2015

רכש זה אחד הדברים שמתמרצים מינויים. ברוך הבא לעולם הכדורגל.

מאיר 5 בפברואר 2015

כאוהד של מכבי מתחילת שנות השבעים, אני שונא את חיפה יותר מאת הפועל. להדגמה, במאי 2010 כשזה בי שעוד היה אדום הבקיע את שער האליפות של הפועל יותר שמחתי מכך שחיפה איבדה את האליפות מנעצבתי מזה שברירת המחדל היתה הפועל. וכל זאת למה? עד שנת 1984 חיפה היתה סתם סימפטית, במאי 1988 הם השניאו עצמם באותו 10:0 על קבוצה שעושה סבוטאז וכל מה שחיפשו היה להשפיל, הרי היה מדובר במשחק פליי אוף תחתון שלא קבע דבר לשתי הקבוצות. לאחר מכן עם הרכישה על ידי שחר הוא הקפיד להיכנס לחדר ההלבשה לפני משחקים מול מכבי בדרישה מהשחקנים למאמץ מיוחד, שלא לדבר על זה שכל שחקן שגדל שם מספר שכבר בנוער מלמדים אותם לשנוא את מכבי. אז כן, אין ממש ברירה אלא לשנוא אותם בחזרה.

נץים 5 בפברואר 2015

לא יודע לגבי כלל האוהדים אבל אני מייחס חשיבות למכבי חיפה בגלל היריבות הספורטיבית. אני שמח בכל פעם שהם מפסידים אבל אני ממש לא שונא אותם.

עודד 5 בפברואר 2015

אוקיי. בכל מקרה אנחנו לא מתביישים להודות שאנחנו שונאים את מכבי ת"א (אולי לא כמו שאוהדי הפועל ת"א שונאים).

גיסנו 6 בפברואר 2015

הבנתי את ההבדלים כישבתי בשער 7 בבלומפילד לא מזמן. כמות השירים שיש לאוהדי חיפה נגד מכבי ת״א ספציפית היא עצומה. מהצד השני יש 2-3 כאלה.
אף אוהד מכבי לא אוהב את חיפה. אבל זה מסתכם בשנאה ספורטיבית ושמחה לאיד רוב הפעמים. אין את עוצמות הרגש (שאכן נהיו חולניות כמו שמישהו אמר) של השנאה להפועל, וכשחיפה לא רלוונטית במאבקי הצמרת כמו ב 3-4 שנים האחרונות – זה מתעמעם.

את כמות האוהדים שיעדיפו אליפות של הפועל על אליפות של חיפה אפשר לדעתי לספור על יד אחת.

אבי ערך מוסף 5 בפברואר 2015

עודד צודק, הפועל חיפה מועדון עבר מפואר אשר בשנות ה-70 אסף שלושה גביעים.
אגב, היה לו גם עשור קודם עם רובי שפירא כאשר היה חבר קבוע בצמרת ושחקן מרכזי בשוק מבחינת כוח כלכלי.
הפועל חיפה לא קבוצה קטנה, ואין לה מעט אוהדים. הבעיה שהשנים האחרונות והשחונות תסכלו אלפי אוהדים אדומים שמדירים את רגליהם מהמגרשים. נוסיף על כך את קבוצת האוהדים של הפועל רובי השנה, שסחפה מאות אוהדים איתה שלא רק שנטשו את קבוצת האם אלא מנהלים מאבקים מכוערים, והסתות כנגד הקבוצה שבליגת העל, הם בעצם לא מכירים בה, ומשכנעים אוהדים להצטרף ולרכוש מניות בהפועל רובי. כל הסיבות שמניתי, גרמו לתחושה שהפועל חיפה היא מועדון קטן בשנים האחרונות…וזה עצוב, כי מבחינת פוטנציאל קהל המועדון מספר 5-6 בארץ ביחד עם נתניה.
לגבי הדרבי, אכן הפערים המקצועיים שנפערו בין המועדונים ריככה את השנאה בינהם.

שלו 5 בפברואר 2015

מבחינה היסטורית הפועל חיפה מייצגת את מפא"י ההיסטורית,
בחיפה שהייתה מעוז של מפא"י עד שנות השבעים הם היו השלטון.
הפנקס האדום.
מכבי חיפה הייתה הקבוצה של העיר התחתית האלטרנטיבה, הנציגה של הליברלים העצמאיים.
במקביל למהפך הפוליטי כוחה של הפועל ירד גם כי נגמר הכסף של ההסתדרות.
מכבי חיפה בתחילת שנות השמונים חזרה לליגה הראשונה והפכה לאט לאט נציגת הצפון כולו.
למזלה במקביל היא הפכה להיות גורם משפיע ומשמעותי בזמן שהמדיה של הכדורגל עברה מהרדיו לטלוויזיה.
היא הייתה לקבוצה הגדולה הראשונה בישראל בעידן הטלוויזיה,ובמקביל נציגת הצפון.
בשנים האלו הפועל הפכה להיות סתם עוד קבוצה….

בני פ. 3 במרץ 2015

די מדוייק מה שכתבת, ניתוח מעניין- הפועל היתה מן קבוצה אליטיסטית בחיפה בשנות ה-70 וביטאה את התחושה האליטיסטית של מפא"י וההסתדרות בעוד מכבי היתה הקבוצה של פשוטי העיר ונילחמה תמיד לא להיות בתחתית. לשמחתנו בשנות השמונים זה התהפך מכבי היא עדיין הקבוצה של האנשים הפשוטים…..

בלייק 5 בפברואר 2015

אני חושב שאתה קצת מגזים עם עזרא. האם זה השחקן שיקח קבוצה בינונית ויסחב אותה לאליפות? כנראה שלא (לפחות בשלב הזה בקריירה שלו). הבעיה העיקרית שלו, קבלת החלטות, מזכירה מאוד את הבעיה של טב"ח, גם הוא לרוב יעדיף את האופציה הפחות טובה (גם אם מידי פעם יתרון המהירות מוציא אותו מהחלטות גרועות).
בעיני, זה עניין של סיטואציה. בסיטואציה הנכונה או בקבוצה הנכונה עזרא יהיה תבלין מצוין בתבשיל אליפות. מעין ורמוט, אם תרצה.
אם משווים את מכבי תל אביב של נמני (או זאת של איווניר) לזו של קרויף בעונתו הראשונה זה כמעט אותו הסגל. אם תוציא את ינואר מהמשוואה אז הגיעו טיבי וראדי הישראלים (תרשה לי לא להתיחס לאבו זייד) והחליף את הזרים. מתוך הזרים שהגיעו בקיץ שניים היו משמעותיים – אניימה וקרלוס, ועוד אחד שקצת תרם במחזורים הראשונים – גונזאלו גרסיה (על תקן מדוניאנין החדש). זהו. 4 שחקני רכש, אולי הבשלה נוספת של צעירים כמו מיכה, דאבור ולוגסי. לא משהו שלא ניסו במכבי במשך כל עונה מהעשר ללא אליפות. אגב, לאניימה (כפי שאמר גם בעצמו) לא היתה הרבה עבודה, וכשהיתה הוא לא היה בשיאו. מה שכן, מבחינת פיגורה, ביטחון שהוא משרה על ההגנה ומשחק רגל משובח (דברים שלא רואים בסטטיסטיקה) קשה להתווכח שלא היתה לו תרומה.
גם בתקופת נמני-איווניר היו שם אלברמן, עטר, זיו, יני, יצחקי (שאמנם לא שיחק במכבי בעונה הראשונה של קרויף אבל אחר כך ראינו שגם הוא יכול להשתלב טוב יותר בקבוצה), מיכה, דאבור, עומר ורד, קולאוטי ושות. מה שהשתנה זה הניהול, האימון, האווירה ועוד 4 שחקנים איכותיים לסגל.
גם חיפה תוכל לזכות באליפות עם עזרא כשחקן הרכב ואפילו דומיננטי. משהו אחר, גדול יותר, צריך להשתנות במכבי חיפה. אולי זה כבר קורה עכשיו עם ההחתמות של עטר ושכטר, אולי זה יקרה כשיגיע מנג'ר, אולי זה יגיע מתוך שקיעה של מכבי תל אביב.
בעיני, יש במכבי חיפה 15 שחקנים לפחות שהייתי מעדיף מחוץ לקבוצה שלי לפני שאני אשחרר את עזרא (וכן, כל חוליית הקישור הקדמית וההתקפה כלולה ב- 15 האלה. להוציא את עטר ושכטר, אולי).

איציק 5 בפברואר 2015

אתה כותב שמשחק הכדורגל הוא משחק פשוט. מצד שני אתה כותב ש-75% מהמשחק זה קבלת החלטות. יש שתי דרכים לקבל החלטות טובות: 1. השחקן צריך לחשוב, וזה בהחלט לא מתאים לשחקן כדורגל (הכללה, אבל בגדול זה כך); 2. המאמן יבנה תבנית מוגדרת מאוד שבה לשחקן כמעט ולא יהיה צורך לחשוב על-מנת לקבל החלטות נכונות, וזה מצריך חשיבה מעמיקה של מאמן (בעיתי) ותרגול סיזיפי מצד השחקנים (עוד יותר בעייתי). אני לא מכיר את חן עזרא, אך מהתאור שלך הוא מצטייר כאינדיוידואליסט באופי ולא כל-כך כישרוני מצד שני. אז השאלה, למה לבנות סביבו קבוצה? הרי בתכונותיו הוא לא מתאים לא לצורה 1 ולא ל-2 כדי לבנות סביבו את המערך. מבחינתי הבעייה העיקרית היא במי שהביא אותו, כי זה מראה על חשיבה לקויה בבניית קבוצה (גם אם הכוונה היתה שיהיה מחליף לבניון, ובשותף בניון יוביל את הקבוצה).
* מאוד קשה לי להאמין שיש סיכוי אפילו קלוש שתרדו ליגה. אפילו האיצטדיון החדש לא מספיק חזק כדי לגרום לכך.

חיים הצהוב 5 בפברואר 2015

אם עזרא היה במכבי תל אביב הוא היה שחקן גדול. הבעיה היא שהוא נשאר בגדר פוטנציאל, הוא לא התפתח בכלל בתור שחקן בשלוש שנים האחרונות וזו הסיבה למה הוא מסמל את חיפה(אפשר להשוות אותו לטב"ח שיש לו קבלת החלטות לא פחות טובה אבל הוא בהתקדמות מתמדת), שחקנים לא מצליחים להתקדם אצלכם והיחיד שכבר כן הצליח (גאבר עטטא) שוחרר, לא יעזור כלום הבעיה אצלכם היא קודם כל ניהולית ומקצועית לא שחקנים, קבלת ההחלטות שלכם בשנים האחרונות בנוגע לזרים ולשחקנים צעירים הייתה כל כך גרוע שאני לא חושב שאתם מבינים כמה המצב גרוע, לדעתי הסיכוי היחידי שלכם כרגע לחזור ולהראות כמו קבוצה זה לעשות עונה שהיא בגדר של עונת בנייה ללא ציפיות, להביא את אלירן עטר (שאגב הוא ועזרא הולכים לדרוך אחד לשני על הרגליים) ואיתי שכטר (מישהו ראה אותו בצרפת העונה? הוא לא מסוגל לשים גול מול שער ריק) לא ייפתור כלום במכבי חיפה, כן אולי תגיעו לפלייאוף עליון(בעונה הבאה) ותראו פה ושם משחקים נחמדים אבל לא יותר מזה.

אזי 5 בפברואר 2015

חן עזרא הוא האלירן עטר שמכבי קנתה מבני יהודה.
שחקן מהיר עם שליטה בכדור ויכולת קבלת החלטות נוראית.
אלירן עטר הפך לשחקן שאנחנו זוכרים אחרי שאוסקר גרסיה בא ולימד אותו כדורגל.
נכון, 80% ממה שעטר עשה היה מבוסס על שטיק אחד, אבל הוא למד מתי לעשות אותו ומתי לא. והוא למד מה לעשות כשהוא לא יכול לעשות אותו.
שניהם שחקנים מאוד דומים.
שניהם שחקני כנף שמאל שהגיעו מקבוצה קטנה לקבוצה גדולה ופתאום הבינו שהמשחק השתנה.
לאלירן עטר היה מאמן שהתאים אותו לקבוצה הגדולה.

ויקטור מורוז 5 בפברואר 2015

אתה צודק, אך יחד עם זאת יש הבדל בין עטר לעזרא. עטר נתן מספרים יפים (פחות) גם בלי אוסקר. עזרא עדיין לא עשה את זה וספק אם יעשה.

בלאנקו 5 בפברואר 2015

אני רואה את עזרא כאח הירוק של טל בן חיים. עם המאמן הנכון בקבוצה שנראית טוב הוא יגיע לרמה של הרכב נבחרת.

שגיא 5 בפברואר 2015

עזרא שחקן הכי טיפש שראיתי בכדורגל הישראלי מאז ומעולם אבל מי שיותר טיפש הוא זה שהביא אותו וחשב שהוא יהיה שחקן מוביל במכבי חיפה.

Lord Anthony 5 בפברואר 2015

חן עזרא הוא הסמל לבעיה של מכבי חיפה, אבל לא הבעיה שאתה מתאר. הבעיה היא שחיפה היא קבוצה לא מאומנת, אומנם לא ברמות שמקובלות בליגת העל אבל עדיין לא מאומנת. אם בונים על קניית שחקנים צעירים והשבחה שלהם צריך גם מישהו שידע לעשות את זה ונדמה שיש בחיפה קצת חוסר בגזרה הזאת בשנים האחרונות.
וזאת הבעיה האמיתי של חיפה בשנים האחרונות שקונים יותר מדי שחקנים ואף אחד לא ממש יודע מה לעשות איתם, בגלל זה גם רובם פורחים בקבוצות אחרות ורק במכבי חיפה לא רואים מהם יותר מדי.

גורביץ' 5 בפברואר 2015

טיפסת על העץ הלא נכון פרוסנר.
חן עזרא הוא היחיד שיש לו ביצים ויכולת לעשות משהו במכבי חיפה, לעומת כל הפלקטים וחסרי הכשרון האחרים.
עכשיו תלך לסטטיסטיקה שלו ותראה כמה מהגולים שלו הם גולים של שיוויון או יתרון כשלרוב השחקנים האחרים רועדות הרגליים.
זה נכון שהוא לוקה בקבלת החלטות לא מעט, אבל היי מצד שני הוא היחיד שמשחק קדימה בקבוצה, אז דווקא עליו נפלת? הוא הנקודת האור הכמעט יחידה (ביחד עם עידן ורד של השנה, קובי מויאל של לפני הפציעה וסטויקוביץ') בקבוצה אפורה וחסרת אופי.
זה נכון שהוא לא מנהיג, אבל מי כן מנהיג בקבוצה ? ועם חלוצים כמו שהוא שיחק בשלוש שנים האחרונות גם צ'אבי לא היה עושה יותר מדי

מתן גילור 5 בפברואר 2015

השנאה עברה מאב לבן, לנכד לנין. השחקנים של הפועל היו קיבלו ג'ובים באגד ובנמל ובקושי עבדו בעוד שהשחקנים של מכבי נקרעו בעבודות שלהם ואח"כ עוד היו צריכים להתאמן. בעוד שהשחקנים של הפועל היו שמ"קי דשא, השחקנים של מכבי קראו למלחמות ומילואים ארוכים לאחריהם. שלא לדבר על התיעדוף בכספי משלם המסים החיפאי וכספים שאוהדי מכבי היו משלמים להסתדרות כדי שיממנו את הפועל.
אין פה שנאה על רקע יריבות ספורטיבית. יש פה שנאה ספורטיבית, אבל על רקע קיפוח ואפליה קשים במשך שנים הרבה.
אני שמח שמכבי ת"א מפסידים, אבל נהנה מהיריבות נגדם.
הפועל? שייעלמו מהנוף.
סרדינים.

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

מאז שאני זוכר את עצמי כאוהד מכבי חיפה, אני לא זוכר תקופה כזו של "הריגת שחקנים" טובים [במדד הישראלי] כמו שקורה אצל שחר בעשור האחרון.
ממש לא ברור.
מאחת החממות המרכזיות בארץ פשוט איבדו שם כיוון.

מצד שני אני מכיר את הגנן בכפר גלים :-)

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

מלהיות אחת החממות…

עודד 5 בפברואר 2015

אני לא מצליח להבין למי אתה קורא שחקנים טובים מהרכש הישראלי של השנים האחרונות? אני מחשיב רק עזרא ככזה. שחקנים שהצליחו בקרית שמונה הם לא דוגמא בשבילי- הם שיחקו במועדון הכי רגוע בעולם, בלי טיפת לחץ וסיקור תקשורתי, ולקחו אליפות בעונה הכי חלשה בתולדות ליגת העל.

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

על רקע הבינוניות הבלתי נסבלת שיש כאן במגרשים כל תפוח מלמיליאן.
גולסה, אבוחצרה, עידן ורד, טאוחאוחה, מוחמד גאדיר, מאור מליקסון, עמאשה, תורג'מן, שלומי ארבייטמן וזה על רגל אחת מ-7 שנים אחרונות בערך.
תלכיד מצוין בכל מה שקשור לפרמטרים של ליגת על בישראל.
היציאות של רפאלוב,חמד ובירם כיאל לחו"ל לא נשכחו. זה כבר עיניני סוכנים.

כסיפוביץ 5 בפברואר 2015

וכישרון כמובן…לא מזלזל ביוצאים. אצלי אין לשחר שום קרדיט על הקידום שלהם.

עודד 5 בפברואר 2015

אני לא מדבר על שחקנים שגדלו במועדון, אתה דיברת על שחקני רכש. מליקסון עוד היה בגדר פוטנציאל כשהגיע למכבי ופרח רק בחו"ל. ארבייטמן- לדעתי הוכיח את עצמו. עידן ורד- אותו סיפור של מליקסון רק שאצלו לא הייתה פריצה. עמאשה ואבוחצירה- לא הוכיחו את עצמם בעיני כשחקנים גדולים לפני שהגיעו למכבי. אולי הבעיה שלנו היא שאנחנו לא מביאים שחקנים מספיק טובים?

עודד 5 בפברואר 2015

סליחה, עכשיו אני רואה שלא דיברת רק על שחקני רכש..

כסיפוביץ 6 בפברואר 2015

האמת במקרה הזה אני הולך על הנוסחא המתמטית הפשוטה ביותר.
מה נכנס מול מה יצא.
ברובד הזה של הדברים אני לא זוכר כזו תקופה.
שחקנים נעלמים אחרי הנוער . רכש מצוין מגיע ולא מצליח לחבר 2 פסים.

ההרכב של חיפה שווה היום מקום גבוה. אולי אפילו קורא תיגר על ת"א.
הדג כולו מסיח מהראש שם

סתם אחד 6 בפברואר 2015

חן עזרא הוא דוגמה קלאסית לשחקן מוכשר עם פוטנציאל, שכדי לממש אותו הוא חייב יד מכוונת של מאמן רציני
שמבין את המשחק. גם עידן ורד הוא שחקן כזה.

למרבה הצער, ב-6 השנים האחרונות לא היה מאמן כזה במכבי חיפה (לא, אלישע זה לא מאמן שיודע לשפר שחקנים)
ולכן ורד ועזרא לא התקדמו לשום מקום.

כסיפוביץ 6 בפברואר 2015

קח את מקרה בנאדו לדוגמא.
התפרקות טוטאלית תוך שנה, של מסגרת יציבה עם רושם של מאמן צעיר שהולך לקחת מועדון לכמה שנים.

סתם אחד 6 בפברואר 2015

אני לא חושב שבנאדו היה מצליח לשפר אותו כי בנאדו היה חסר נסיון ובעונה השנייה קרס תחת הלחץ.
בכל זאת אם כבר הזכרת אותו, בעונה הראשונה שלו הוא שם את עזרא בצד ימין ושם עזרא
כבש 9 ובישל 14. בעונה השנייה בנאדו שם אותו בצד שמאל ושם הוא נתקע עם 5 שערים ו-4 בישולים.
אולי זה קרה בגלל שכל הקבוצה לא מתפקדת, אבל לדעתי עדיף לעזרא לשחק בימין.

ניתאי 6 בפברואר 2015

יש שניים וחצי שחקנים במכבי שאני מרחם עליהם.
הראשון זה סטויקו, שרחמים על התותח איך נתקע אצלנו בשנה הזו.
השני זה עזרא שכל מה שאתה ואחרים אמרו עליו נכון: שחקן משלים, תוספת וכו. אני אפילו לא מאשים את זה שמרכיב אותו, אלא את זה שבונה את הסגל סביבו (לפעמים זה אותו אחד). כשבלבול מקבל את הסגל הקיים אין לי ספק שישתמש בעזרא כמה שיותר. זה הכי טוב שיש לו.

גיסנו 6 בפברואר 2015

אני יודע שאני חופר עליו אבל אורי קופר ציין את זה נהדר.
למכבי חיפה יש רק שחקנים ״נגררים״ ואין לה ״גוררים״. למכבי ת״א יש את זהבי, את קרלוס, את פריצה, את ייני. שחקנים עם נוכחות ועם אופי. לב״ש יש את ברדה ובוזגלו שיודעים לסחוב את הקבוצה לפעמים (ואם זה היה תמיד ולא לפעמים הם היו צמודים למכבי עכשיו). לחיפה יש רק שחקנים נגררים וחן עזרא הוא הדוגמה האידיאלית. אתה פשוט לא יכול לסמוך עליו ולבנות עליו. כשהוא טוב הוא נהדר, אבל לך תדע מתי זה יקרה, איך וכמה.
גם ראיוס כזה, גם תורג׳מן, כל החלוצים…והבעיה העיקרית היא שגם אלירן עטר כזה. במכבי היו לו מספרים בכל עונה, אבל הוא לא הוביל את מכבי לשום מקום. בחיפה במקרה הטוב זה יביא להשתחלות לפלייאוף עליון. במקרה הרע הוא פשוט יהיה חן עזרא נוסף.

מתן גילור 6 בפברואר 2015

קמארה עושה רושם של כזה, אבל קשה לדעת לפי 2 משחקים.
שכטר בטוח גורר. הוא הוביל את נצרת עילית לעונה מצוינת בבחינתה, את נתניה לשיאה ב-30 השנים האחרונות ואת הפועל ת"א בשיאה. בכולן, למרות שהיה נראה קצת זרקן, היה גורר.

גיסנו 6 בפברואר 2015

את ההסטוריה שלו בנצרת עילית אני לא הכי מכיר אז סומך עליך. בנתניה אני כבר לא זוכר מי שיחק איתו אבל זכורה שורה סטטיסטית לא מרהיבה, כזו שהתגמדה לעומת יובל אבידור והביאה לזה שמכבי ״ניצחה״ במירוץ עבורו והפועל ״הסתפקה״ בשכטר. קשה לי לומר מי היה השחקן ה״גורר״ העיקרי בהפועל של דאבל הקיזוז – כי אז גם ורמוט נראה כזה אבל היום ברור שזה לא הוא, וזהבי היה כינור שלישי או רביעי בטח כל עוד נאתכו היה בקבוצה – אבל אני לא בטוח שזה היה שכטר, והמשך הקריירה שלו מאז אותה עונה משוגעת די מעיד על זה.
דקל קינן היה כזה פעם, אבל הדעיכה ביכולת הביאה לדעיכה במנהיגות. כנ״ל לגבי בוקולי.

עודד 6 בפברואר 2015

דקל קינן אף פעם לא היה שחקן גורר..

תומר חרוב 6 בפברואר 2015

א. אני לא יכול שלא לשמוח קצת לאיד. חנצ'וק התפתח אצלנו, קיבל המון אהבה מהקהל והרבה תמיכה כשהוא נפצע והקריירה שלו הייתה בסימן שאלה (אגב, הוא מעולם לא הצליח לחזור באמת למה שהוא היה לפניה) ובכל זאת סירב להצעה טובה להישאר במקום בו הוא באמת היה יכול להיות סמל ואולי כבר היה מגיע לאירופה (שזו הייתה המטרה שלו, הוא לא רצה להישאר בחיפה שלוש שנים).
ב. הוא באמת לא הבעיה שלכם. עמרי בן הרוש, שחקן פחות טוב ממנו ומדגני (וגם מטוואטחה לצורך העניין) משחק בנבחרת ונראה טוב מאוד. בחיפה אין מערכת מספיק טובה ולא יעזור כמה מאמנים תחליפו וכמה תרדו על שחקנים. מכבי עושה לכל הליגה בית ספר והגיע הזמן שנתחיל ללמוד.
ג. מועדון שלא ידע להעריך את רוני לוי ואת העבודה שעשה אצלו, לא מגיע לו כלום. לא הבנתי עד שראיתי מקרוב, אבל יחד עם גוטמן הוא הישראלי הכי מקצוען שאני ראיתי.

ירוק 7 בפברואר 2015

תומר –

א. שמחה לאיד זה כיף, תהנה :)

ב. לצערי, מסכים מאה אחוז.

ג. אתה לא הוגן עם הדעה הזו. אני חושב שרוני לוי, הרבה בגלל הפקת לקחים מהקדנציה שלו בירוק, השתנה והתבגר ושיפר הרבה דברים אצלו. הבעיה שלו אף פעם לא היתה מקצוענות, אלא יחסי אנוש רעועים שהמאיסו אותו על כולם כולל השחקנים. לדעתי הוא מאד השתפר בתחום הזה. בנוסף, בתקופה שלו אצלנו הוא לא היה עילוי מבחינה מקצועית. הקבוצה שהוא העמיד היתה טובה, אבל גם היו לו המון כלים.

MOBY 6 בפברואר 2015

ועם הרבה קשר ולאור המעבר של האדום החיפאי לשחק בצהוב (לאדומים מהמרכז ממש יש מחסור בסמלים) .
איך אף פרשן, עיתונאי או שדר ספורט, לא העלה את שמו של קטן (כן לא רק טוטי) כסמל שלא הלך לממלכת ארקדיה ונשאר עד שזרקו אותו בבושת פנים.
הוא לא היה מנפנף את סרט הקפטן בצורה מזלזלת והיה גם ראשון הבועטים (וכנראה גם היה מחטיא). לא בורח מהתקשורת ומוביל את הקבוצה על גבו השברירי.
עתונות בושה.

עודד 6 בפברואר 2015

למה אתה מגדיר את הפרישה שלו כמבישה? פרש כמו שכל שחקן שעבר זמנו פרש.

MOBY 7 בפברואר 2015

כי הוא הופרש

עודד 7 בפברואר 2015

לא בדיוק..סאלה השאיר את ההחלטה בידי שחר, שגלגל אותה לקטן, שהחליט שלא מתאים לו להילחם על המקום בהרכב, ופרש.

עודד 7 בפברואר 2015

לא בדיוק..סאלה השאיר את ההחלטה בידי שחר, שגלגל אותה לקטן, שהחליט שלא מתאים לו להילחם על המקום בהרכב, ופרש.

MOBY 7 בפברואר 2015

זו גירסה אחת. גירסה שניה טוענת שהובהר לו שאין לו סיכוי להילחם בהרכב וגם סרט הקפטן ילקח ממנו…… או בקיצור. עוף לנו מהעיניים וגם משחק פרידה נורמלי לא נארגן לך….

עודד 7 בפברואר 2015

הממ אז נראה שאף אחד לא באמת יודע..למה להניח מראש שהפעולה היותר מעליבה לקטן היא זו שנעשתה?

MOBY 7 בפברואר 2015

כי הגרסה שלך לא עומדת מול המציאות.
לא היה משחק פרידה, יש מחיקה של קטן וההצלחה שלו עם סגל גרוע (עכשיו רק מבינים כמה גרוע) לקחת אליפות ולהגיע למקומות הראשונים (לא על האליפות אבל בצמרת וללא סכנת ירידה) הטפלון (היוסי) עוד יוריד גם אותנו ליגה.

רומן 9 בפברואר 2015

חן עזרא זה הבעיה? נו באמת..
יש אחד קוראים לו יוסי בניון שמשחק על המשבצת של השחקן שאמור לייצר שערים גולים, בישולים, מסירה למבשל וכו.
אבל יוסי בניון שהיה שחקן נפלא פעם הפסיק להיות שחקן כדורגל לפני 5 שנים כשחתם בצ'לסי מאז הוא פשוט לא שיחק כדורגל תחרותי.
גם כשהיה שחקן מצוין בליוורפול הוא היה שחקן אגף, גרסא טיפה יותר טכנית והרבה פחות מועילה של דירק קויט.
אז ששחר מביא אותו בגיל 35 ומשלם לו שכר של 2 זרים איכותיים הוא יורק לנו בפרצוף. שחר מבין כדורגל יותר טוב ממני ומכל אחד שמגיב פה, כשהוא הביא אותו הוא ידע טוב מאוד שהוא מביא סוס מת למלא תפקיד שהוא בחיים לא מילא, אבל שחר אוהב כסף ובניון מוכר יותר מנויים משני קשרים מזרח אירופיים איכותיים עם שם לא מוכר. אז אין למכבי חיפה קשר מרכזי ואין מי שיזיז את משחק ההתקפה אז חלוצים מצוינים כמו עמאשה ואבוחצירא לא מבקיעים, אז מה עושים? קונים 2 חלוצים במקומם והנה לראיה אבוחצירא מפציץ צמד במשחק הראשון שלו בק"ש.
חן עזרא מקבל את הכדורים כי במציאות שנוצרה אין משהו יותר טוב לעשות עם הכדור, וכמה שאני לא אוהב את המשחק של עזרא (רפאלוב לעניים) זה הכי טוב שיש כרגע.
אם חיפה רוצה להציל את העונה ולהגיע לאירופה היא חייבת להגיד לבניון יפה מאוד "תודה" ולשחק עם עוד גרזן במקומו ולקוות שעזרא ועטר יביאו את הישוע מהצדדים וששכטר יהיה חד בשפיץ.

ירוק 10 בפברואר 2015

רומן – למרות שאני מסכים עם חלק מדבריך לשם שינוי, אם אתה באמת חושב ששמעון אבוחצירא הוא "חלוץ מצוין" שמתאים למכבי חיפה – סלח לי, אבל אתה לא מבין כדורגל.

רומן 11 בפברואר 2015

ירוק, קודם כל אם אתה מסכים עם כל השאר דיינו.
דבר שני, אולי מצוין זה מילה טיפה גדולה, אבל בטח לא רע כמו שהוא נראה אל מול עיננו בסמי עופר.
אין מי שיזין אותם בכדורים וזה לא תירוץ ולא קלישאה. אז נכון אתה יכול להביא הרבה דוגמאות של עמאשה מחטיא בשלומיאליות, אבל לא מספיק הזדמנויות, חיפה לא מייצרת משחק התקפי כי השחקן שאמון על זה (בניון) פשוט לא מסוגל לעשות את זה, ואין מישהו טוב ממנו בסגל כי כל הכסף הלך עליו.
אז חיפה חייבת פשוט לשנות צורת משחק ולשחק בלי קשר יצירתי עם 3 גרזנים באמצע ועזרא ועטר בצדדים ושכטר בשפיץ, ולקוות לטוב.

ירוק 10 בפברואר 2015

רומן – למרות שאני מסכים עם חלק מדבריך לשם שינוי, אם אתה באמת חושב ששמעון אבוחצירא הוא "חלוץ מצוין" שמתאים למכבי חיפה – סלח לי, אבל אתה לא מבין כדורגל.

Comments closed