כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף יורים בטביב

כשאלי טביב מספר שיורים בו בגלל כדורגל, מה זה בעצם עושה? והתפקיד של מי לדאוג שזה לא יקרה? מי שומר על הכדורגל שלנו?

שמתי את נפשי בכפי ונכנסתי לאתר וואן. הייתה שם ידיעה שהכותרת שלה הייתה: "בעקבות הירי, מי מנסה לחסל את אלי טביב". מסביב היו ידיעות על הרדיוס של בית"ר , על גמר גביע הליגה האנגלי, ועל דברים מהרשת.

ירדתי למטה. "הנפגע ההמום", קוראים לו בוואן. מצד אחד הוא המום, מצד שני – הוא יודע מי לא עשה את זה. הוא יודע שזה קשור לכדורגל. (בווידאו המצורף, אתם יכולים לראות איך נראה מצב שבו יורים בגלל ספורט).

מה בעצם קורה לילד בן 13 שנכנס לאתר וואן ומסתכל בכותרות ואחת מהכותרות הראשיות שהוא רואה מדברת על "מי מנסה לחסל את אלי טביב"? מה התהליך שהילד הזה עובר. אולי הוא מדבר עם אבא שלו או עם אמא שלו, ואחד מהם, אולי כן אולי לא, אומר לו – "שמע, אתה לא הולך יותר לכדורגל, יורים באנשים".

אלי טביב הורס את התדמית של הכדורגל בישראל. למעלה תיארתי לכם איך זה קורה. זה לא מסובך מדי.

אז שאלתי היום בבוקר את מנהלת הליגה – אם יש להם, בתור גוף שאחראי על התדמית של הכדורגל בארץ, איזו תגובה לזה שאלי טביב אומר שירו בו בגלל כדורגל. והדובר של המנהלת, קובי ברדה, ענה לי ש""קוראים למשטרה למצות את החקירה במהרה ולמצוא את האשמים".

שום התייחסות. כלום. ולא תגידו שלא שאלתי שאלה מכוונת. לא תגידו שבאתי להכשיל. כלום.

אז הנה הכותרת שלכם: במדינת ישראל אנשים יורים אחד בשני בגלל כדורגל.

(אגב, על הנושא הזה כבר כתבתי לפני שנה וארבעה חודשים. איכשהוא הפוסט הזה עדיין רלוונטי).

 

אנחנו כותבים מהלב, אתם מוזמנים לתרום לנו מאותו המקום

ליגת שוקי ההון - איך לתקן עוולות
הגליץ' הישראלי

80 Comments

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

אז אתה אומר שאלי טביב ממציא?

עופר פרוסנר 1 במרץ 2015

אני אומר שהוא יודע, אז שיגיד. שלא יטיל צל ענק על כל ממסד הכדורגל בארץ.

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

מה יגיד? שהוא מעורבב עם עבריינים עד כיד כך שמישהו אשכרה עשה לו אתמול כיפה אדומה (אולי זה באמת אוהדי הפועל…)?

אריאל גרייזס 1 במרץ 2015

אני לא מצפה לכלום מאלי טביב. ברור שהוא לא יגיד את זה והרבה יותר קל להאשים את הכדורגל ולשלוח את המשטרה לחקור שם מאשר להודות שיש לו עסקים לא חוקיים.
ההתאחדות לכדורגל הם הפשלונרים הגדולים פה, שנתנו לעבריין להיות בעלים של קבוצה (כמה פעמים) וגם עכשיו לא פותחים מולו בחקירה כדי שלא יהיה בעלים יותר.
מצד שני, גם מההתאחדות אני כבר מזמן לא מחכה לכלום

אודי 1 במרץ 2015

שמע, הוא אישיות דוחה, אבל גם הפוסט הזה וגם עוד כמה פרשנויות שצצו להן היום גורמות לזה להישמע כאילו זה בסדר שירו עליו.

עופר פרוסנר 1 במרץ 2015

אודי – אני אודה לך (בלי ציניות) אם תסביר לי איך הגעת למסקנה הזו. כי אם צריך אני אתקן. אני לא חושב שזה בסדר לירות על אף אחד (עם כמה סייגים כמובן).

אודי 1 במרץ 2015

אולי אני קורא יותר מדי בין השורות או מחפש את מה לא כתבו במקום מה שכן כתוב. זו כבר בעיה שלי.

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

לא חושב שזה מה שעולה מהפוסט הזה, חושב שעופר צודק. אם מטנפים את הכדורגל בדבר נוראי כזה זה צריך להיות מבוסס. הרמיזות האלו הן בגדר עוול לכל הענף.

איציק 1 במרץ 2015

ואם מטנפים משהו אחר אז זה לא צריך להיות מבוסס?

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

אם מטנפים את ביבי זה לא חייב להיות מבוסס. הוא די הרוויח את זה

איציק 1 במרץ 2015

והכדורל לא?

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

וביבי לא?

צור שפי 1 במרץ 2015

לא צריך לטנף על ביבי, בהחלט מספיק להגיד עליו את האמת.

אריאל בר חיים ׁ(AKA: אריק האדום) 1 במרץ 2015

ועל הכדורגל לא?

צור שפי 1 במרץ 2015

אומר זאת כך יונית: עד שלא יוכח אחרת אני מסרב להאמין שהירי על טביב קשור לכדורגל.

איציק 1 במרץ 2015

יש שני צדדים לזיזול באינטלגנציה. הצד השני ששמעתי היום (ולא זוכר איפה), שיש חשד שזו יריה מוזמנת של טביב כדי שהשופט מחר יקל עליו בעונש. מילא שעושים מאיתנו דבילים, אבל גם את השופט מוציאים מטומטם. באמת, בגללה זה הוא מייד מקל עליו. אז הצביעות והצהוב טס פה לכל הכיוונים. ועכשיו בא ניהייה רציניים. בסיפור שסיפרת יש שלושה גורמים, אתר וואן, טביב, המנהלת. ממי מהם באמת ציפית שיתנהל באופן ראוי? זה סיפור של גופים שלא מצפים מאף אחד מהם להתנהגות/תגובה ראויה.

משה יצחק 4 במרץ 2015

אל תשלול שום דבר. אני אפילו לא שולל אפשרות, אמנם קלושה שזה בא מהכדורגל, כי רוב רובם של הפואדים, הפאמליות הם ילדים צעירים מתלהמים ושיכורי כוח והם בטח לא שוכרים שני מקצוענים על אופנוע. אבל תזכיר לי מתי שני אופנוענים מקצוענים התקרבו לחלון של רכב ירו ומישהו נשאר בחיים. לי זה נראה מאד מוזר וגם העיתוי

יניב פרנקו 1 במרץ 2015

מה אנחנו באמת יודעים על אלי טביב אחרי 20 שנה שהוא בכדורגל הישראלי – מה אנחנו יודעים על עיסוקיו ? גורנישט .
למה ?
למה לא היתה פה הרמת מסך מסודרת ?
אנחנו גם לא נדע כלום אחרי האירוע הזה

יניב פרנקו 1 במרץ 2015

והסיבה בעיני היא שבתקשורת הספורט הישראלית יש בעיקר פרשנים – יש פרימואים ויש אורי קופרים – אבל ברובה מורכבת מפרשנים -עיתונאים ותחקירנים יש מעט מדי – ערוץ הספורט הוא הנאשם העיקרי -במקום בובה של לילה היה צריך להרים פה עובדה .

omer 1 במרץ 2015

במקום בובה של לילה?! בובה של לילה זאת התוכנית הכי טובה שערוץ הספורט יצר. ביי פאר. היא כ"כ טובה שהיא גרמה לי להתעניין יותר בכדורגל ישראלי כדי שאוכל להבין יותר טוב את הבדיחות.

תוכנית תחקירים על הכדורגל והספורט כאן בכלל תהיה נהדרת, רק רצוי שהיא תבוא על חשבון יציע האינטרסים והצרחות.

יניב פרנקו 1 במרץ 2015

האמת שיש מקום לסאטירה ויש מקום לפאנל כמו היציע ( רק שהביצוע מחריד ) – תחקירי ספורט חסרים פה כל כך – להבין מה באמת קורה בהפועל של רמון , לאן נעלמו 22 מיליון שקל בהתאחדות , סיפורי מוני , מה הסיפור במכבי נתניה וכמובן טביב – חומר לא חסר – אבל אף אחד לא מרים את הכפפה ונסתפק בקומוניקט ומסיבת עיתונאים 24 שעות לפני משחק .

אהד 2 במרץ 2015

כי זה יותר קשה. אשכרה מצריך מאמץ. למה לא לכתוב טור על משחק שלא ראית? זה הרבה יותר נוח

אביאל 1 במרץ 2015

יניב פרנקו – איזה סוג של הרמת מסך ? שהתאחדות תפנה למשטרה שתערוך חקירה לגבי כל מי שהוא בעלים של קבוצת כדורגל ? לאיזה סוג של הרמת מסך אתה מצפה ?

יניב פרנקו 1 במרץ 2015

אני מצפה להבין מי האיש – מהם עיסוקיו המסתוריים במיאמי ? מה קורה באמת בבוררות בינו לבין רמון ? לחפור בקדנציות שלו בכפר סבא ובפועל ? להבין האם מדובר באדם אמיד ? ועוד ועוד – אנחנו לא יודעים עליו כלום והוא רק 20 שנה איתנו ו3 קבוצות

טרנטה 1 במרץ 2015

רק אזכיר שמדי קיץ היו כותרות: "אלי טביב נסע לקולומביה לבחון שחקני חיזוק". לכאורה כמובן.

אריאל גרייזס 1 במרץ 2015

אני לא אתפלא בכלל אם היו כאלו שניסו וגורמים שונים דאגו להוריד אותם מזה.

יניב פרנקו 2 במרץ 2015

יכול מאוד להיות אריאל – זה עדיין לא תירוץ ועדיין מהווה תעודת עניות

אריאל גרייזס 2 במרץ 2015

אתה היית מוכן להמר על החיים שלך בשביל הקריירה? כי אני לא. זה תירוץ בהחלט לטעמי

יניב פרנקו 2 במרץ 2015

טענה לא רלוונטית אריאל
אם הייתה בספורט מקבילה לעובדה ותחקרי מסוים היה היה נפסל/ לא יוצא לפועל הייתי מקבל את הטיעון של הפחד
זה שבכלל אין פלטפורמה לחקור זה מעבר לאיום נקודתי.

אריאל גרייזס 2 במרץ 2015

אני לא מכיר, למעט בארה"ב (שם יש ל-ESPN תוכנית תחקירים כמו outside the lines) שיש כזה דבר תוכנית תחקירים על ספורט. יש מספיק עיתונאי ספורט בארץ שיודעים לעשות תחקיר טוב והאמת לא צריך דווקא עיתונאי ספורט. "עובדה" לא יכולים לעשות תחקיר כזה?
אני לא אומר שזה בסדר שאף אחד לא יודע מי זה טביב באמת, אני חושד שאף אחד לא ממש רוצה לפתוח את קן הצרעות הזה. וזה כנראה לא כזה חשוב לאף אחד

גלעד 2 במרץ 2015

באמת לא צריך תכנית תחקירים – הפלטפורמה לא משנה – צריך עיתונאים אמיתיים, שמחוייבים לקוראים שלהם ולא למקורות, וזה אין. הבלתי תלוים והעצמאיים כבר מזמן הפכו לפובליציסטים [חלקם מצוינים, חלקם כותבים כאן] ולא יטנפו את הידיים בקשקושי טביב או רמון. עם עיתונאים אמיתים היינו יודעים על בנק פנאן לפני שהתאבד, היינו יודעים על השרצים של טביב עוד בימי כפר סבא והפועל תל אביב, היינו יודעים הרבה יותר על הימורים, הטיות משחקים ועוד. יש חלל עצום ביו גליצ'ים לבין חמישיות ודה באזר ואין ממש מי שימלא אותו.

יניב פרנקו 2 במרץ 2015

אבל אריאל – טביב זה אחד – מה אתה יודע על 22 מיליון שקל שנעלמו מקופת ההתאחדות והכניסו אותה לגרעון כבד? מה אתה יודע על השוק האפור של מוני פנאן ? מה אתה באמת יודע על הבנק האנגלי של אלי שגב – אתה לא יודע כלום כי יש פה תקשורת ספורט שחיה על קומוניקטים ופרשנות סובייקטיבית .

D! פה 2 במרץ 2015

אני רואה שאתם יודעים

omer 1 במרץ 2015

לדעתי, די מגוחך לקשר את ניסיון החיסול לכדורגל (למרות שכמובן כבר כמה שעות לאחר הירי טביב ונציגיו בתקשורת מציגים אותו כאיש היחיד שנלחם באלימות, ללא עזרה מהמשטרה, ולבסוף, עד שהוא "תופס" אוהד אלים בית המשפט מרשיע אותו).

א. השיטה בה בוצע הירי, ע"י אופנוען, מאוד אופיינית לעולם התחתון (כמו גם הרימונים שהונחו במכוניתו בעבר הלא רחוק). כמו כן הירי הזה לא מראה לי מקרי. הוא תוכנן בקפידה. לא בדיוק פעולה אופיינית ללה פמיליה או לאולטראס (או איך שהם לא קוראים לעצמם) של הפועל.
ב. מתי מישהו נורה בישראל בגלל כדורגל?
ג. אלי טביב כבר לא מעניין את אוהדי הפועל ת"א ממזמן ובקבוצתו הנוכחית לא נרשמו תקריות בינו לבין האוהדים למיטב ידיעתי. איזה עוד אויבים יכולים להיות לו מעולם הכדורגל?

מה שמפליא בכל הסיפור הוא שטביב יצא כמעט ללא נזק על אף שנורה 3 יריות ממרחק די קצר. סטטיסטית זה בגדר נס ולי אישית זה גרם לתהייה האם הירי בא להזהיר את טביב (נניח במקרה והוא חייב כספים למישהו מפוקפק) או שמא תיאוריית הקונספירציה שרצה (טביב רצה להוריד מעונשו לפני מתן גזר הדין והזמין בעצמו את הירי) אכן נכונה.

תגובתו של טביב "אין לי מושג מי יכול היה לעשות את זה. אין לי אויבים" מזכירה מאוד תגובה של מאפיונרים ידועים ששורדים ניסיונות חיסול.

בקיצור, כל הסיפור מריח רע מאוד אבל כמו בכל הפעמים הקודמות וכמו ברוב המקרים בהם המשטרה צריכה להתמודד עם העולם התחתון, כנראה שלעולם לא נדע את האמת.

איציק 1 במרץ 2015

ליורה היתה יד קרה

Ivan Pedroso 1 במרץ 2015

+100

יותם 1 במרץ 2015

גדול!

D! פה 1 במרץ 2015

בטח גם את זה אתה רוצה להוכיח על פי תחושות בטן בלבד

אריאל גרייזס 1 במרץ 2015

ענק איציק. אני אתן לך את זה

Southport 1 במרץ 2015

Give the guy a beer!

no propaganda 2 במרץ 2015

:)

wazza 1 במרץ 2015

עזבו שטויות אבי ריקן התראיין בגרמנית! והיא יותר טובה מהעברית של ארבייטמן

D! פה 1 במרץ 2015

נהדר.
אולי הוא גם יהיה שחקן יותר טוב ממנו

דן דן 1 במרץ 2015

אולי ??

יניב פרנקו 2 במרץ 2015

גם אני לא מבין את האולי – ריקן שחקן נהדר

D! פה 2 במרץ 2015

ארבייטמן חוטף מספיק
אישית אני לא חושב שמעולם הוא היה באמת שחקן טוב.

את ריקן לא ראיתי מספיק אז בכוונה הוספתי לו שם אולי קטן.

זה שהוא טרח בכלל ללמוד גרמנית (עד לרמה של להתראיין בה) כבר שם אותו מבחינתי מעבר לרוב השחקנים הישראלים שיוצאים לחו"ל ולא מצליחים לשרוד שם בכלל. מראה על אופי שזה כשרון לא מוערך בכדורגל שלנו.

דניאל 1 במרץ 2015

אני לא מבין למה כולם שוללים את ההקשר לכדורגל , פשוט כולם מניחים שזה קשור לאוהדי הפועל אבל טביב עושה רושם מפוקפק בהתנהלות שלו . לך תדע על איזה אצבע הוא דרך בכל מהלליו בכדורגל הישראלי , שידוע עליו שיש בו גורמים פליליים

duncan 2 במרץ 2015

הוא קודם עבריין כי הוא רימה את רשויות ההגירה האמריקנים.
דבר שני, אני בטוח במאה אחוז שהוא מחזיק קבוצת כדורגל בשביל להעלים מיסים בארה"ב.

אדם בן דוד 2 במרץ 2015

1. אין דבר שלא אאמין על האיש הזה- כולל האפשרות שהוא ביים את זה
2. ההפרדה הלא ברורההזאת – זה בגלל הכדורגל זה בגלל עסקים של עולם תחתון- חלק מקבוצות הכדורגל בארץ הן בבעלות של עולם תחתון. חלק מהקבוצות מנהולות למעשה ע"י עולם תחתון. כשכשכמה מהאנשים החזקים בהתאחדות ידועים כבוררים בעולם התחתון, כשהקבוצות מהוות צינור אדיר להלבנת כספים- אין פלא שוקים דברים כאלה. אז לא טביב אשם בקישור הזה- זאת המציאות שאשמה.
כן יורים פה באנשים בגלל הכדורגל אבל לא (עדיין) ברמה של האוהדים. יותר ברמה של המנהלים- כפי שאתה יכול למחזר בקבוקים כאוות נפשך מבלי להתעסק במלבני הכספים שמנהלים את העסק או לחגוג באולם אירועים\לאכול במסעדה\להזמין זמר מזרחי- וזאת מבלי שתצטרך להיות מודע לעובדה שאתה מסייע לעבריין.
3. פרנקו- אין תחקירים כי אם מישהו יפתח מה באמת קורה- א. דמו בראשו. ב. הענף יקרוס.

אייל הצפון 2 במרץ 2015

כנראה שלזה התכוון טביב כשהוא אמר שהעניין קשור לכדורגל.
למשטרת ישראל אין כח אדם, תקציבים, או גב מהמערכת הפוליטית להילחם באמת בפשיעה המאורגן, מדובר באנשים מסוכנים ולכן עדיף לתת להם לנהל את עסקיהם בעצמם, כל עוד הם לא מפריעים יתר על המידה את שלום הציבור, ולהתרכז בגביית קנסות מעברייני תנועה ובאלימות נגד (קבוצות מסוימות) של מפגינים.
מצד שני, בכל העסק מעורב יותר מדי כסף (הימורים בחסות המדינה והימורים שלא בחסות המדינה), כדי לסכן את המשך הקיום. לכן סביר להניח שמישהו רצה להעביר מסר למישהו אחר, ושהמסר נקלט. (אין בדברים כדי לקבוע או להניח שטביב מעורב בפעילות בלתי חוקית כלשהו).

כסיפוביץ 2 במרץ 2015

הכל מגוחך בסיפור הזה.
אדון טביב [רק בריאות]
העובדה שזה מפתיע מישהו, בין אם זה קשור לכדורגל או לא.
אתר חדשות ואן טו טרי פור פייב פלוס
המתנקש גם

אהד 2 במרץ 2015

אני שמעתי שאלו האולטראס של הפועל כ"ס – נוקמים את מכירת החיסול שהוא ביצע בזמנו בקבוצה.

כסיפוביץ 2 במרץ 2015

אפשר למצוא אותו..

D! פה 2 במרץ 2015

טוב, אני יודע שיש פה עו"ד

איך שמונה חודשי מאסר בפועל הופכים לשישה חודשי עבודות שירות.

קראתי את ההתפלפלות שחלקם חופפים אבל איך אפשר בכלל להשוות. אם כבר שמונה בפועל היו צריכים לעבוד לשש-עשרה עבודות שירות

איציק 2 במרץ 2015

לי דווקא נראה אם כבר ששמונה בפועל היו צריכים להיות שמונה בפועל.
אני כל פעם נדהם מחדש איך כל מי שהפרוטה או הכח בידו מצליחים להמיר מאסר בפועל לעבודות צחוק מעבודה. הגיע הזמן להפסיק עם המנהג המגונה הזה. אם השופט חושב שמגיע עבודות שרות על עברה X אז שייתן עבודות שרות לכולם על עברה X, אבל המרות למינהן הן בושה.

D! פה 2 במרץ 2015

איציק
בוודאי. מסכים איתך.
אבל במציאות כרגע זה מה שיצא ואני מנסה להבין על מה חושב השופט שפוסק דבר כזה.

איציק 2 במרץ 2015

לפי פסק הדין אני מאד מתקשה לקשר בין האוביקט "שופט" לבין המושג "חושב"

D! פה 2 במרץ 2015

אולי מילת הקישור 'כסף' תעזור.

(ואני חס וכרפס לא מנסה לטעון כי הוא קיבל שוחד אלא שכסף ועורך דין ממעמד מסוים מסדרים כמעט כל דבר)

אביאל 2 במרץ 2015

איציק – קודם כל מה העניין של הכסף ? כן אנשים עשירים יכולים לשכור עורכי דין טובים יותר – מה חדש בזה ? ככה עובד העולם, לנסות לתקן דבר כזה זה בהחלט להיות דון קישוט.

אלא אם כן אתה רומז שהיה כאן שוחד וזה סיפור אחר לגמרי.

איציק 2 במרץ 2015

עורכי הדין הצליחו להביא לפסיקה של שמונה חודשי מאסר. זה החלק שלהם. אם אני היתי מואשם, כניראה לא היה לי כסף לעו"ד כזה והיתי מקבל שנה וחצי. השאלה שלי היא מדוע אחרי שעו"ד סידר לו שמונה חודשי מאסר זה מומר לשישה חודשי עבודות שרות. איך מתבצעת ההמרה?

אביאל 3 במרץ 2015

איציק – אני לא עורך דין, אבל אני בתוך ששום דבר לא נעשה במחשכים, מה גם שברור לשופטת במקרה הזה שזה תיק שיעניין את הציבור והרבה עיניים יבחנו אותו.

בנוגע לעניין הכסף ועורכי הדין, אני אמנם בן 28 אבל זה מספיק שנים כדי להבין איך העולם הזה עובד שזה נוגע לכסף, ככה זה.

shadow 3 במרץ 2015

כולנו שחקנים בהצגה נהדרת, רק שאין לנו מושג מי הבמאי.

מערכת המשפט בנויה בצורה כזו מסובכת בשביל שלאזרח הקטן ברוב הזמן לא תהיה דרך להתמודד איתה.

מי שקובע את החוקים תכנן זאת כך בשביל שבבוא היום יהיה לו יותר קל להתחמק מעונש.
כמובן שבין חוק וצדק אין שום קשר ולכן ככל שאתה נכנס למערכת יותר עשיר הסיכוי שלך לצאת קצת פחות עשיר אבל חופשי כמעט מובטחת.

מערכת המיסוי אגב פועלת באותה שיטה.

מסובכת מסועפת ומעדיפה את אלה שיש להם כסף.

המערכות היום כל כך מסובכות שאין כמעט שום סיכוי לשנותן מבפנים.
זאת גם אחת הסיבות שבחירות הם אחלה אחיזת עיניים.

לא משנה במי יבחרו כולם שם חברים וכולם שם פועלים אחד למען השני.
המערכת בנויה כיום בשביל לשמר את כוחה ולא כדי ליצר שינוי.

ולכן המוצא היחיד הוא מהפכה.

ולא הפגנות באוהלים עם שירים וגיטרות זו לא מהפכה ולא יביאו לשום שינוי, אבל יש אחלה הווי.

Lord Anthony 2 במרץ 2015

קודם כל כל לא שמונה, שישה.
דבר שני, עד שישה חודשי מאסר בפועל ניתן להמיר בעבודות שירות וזה גה מה שעושים בד"ב באופן אוטומטי, בגלל זה גם עונשים שבטווח הזמן הקרוב לזה נוטים להתכנס לשישה חודשים.

גיא זהר 3 במרץ 2015

לא. מדובר בחמישה + שלושה = שמונה. לא ראיתי שיש חפיפה.

Lord Anthony 3 במרץ 2015

אם לא היתה חפיפה אי אפשר היה לבצע את ההמרה לעבודות שירות, זאת בדיוק הסיבה גם שהשופט החליט על החפיפה בין העונשים, על מנת לא לעבור את הרף של העבודות שירות.
אבל לך תסמוך על תקשורת הספורט בארץ שתדייק בפרטים.

איציק 3 במרץ 2015

זה עוד יותר חמור. השופט מעוות את החלטתו שלו כדי לאפשר לבעל ממון שעשות עבודות שרות.

גל ד 3 במרץ 2015

מקור?

Lord Anthony 3 במרץ 2015

אני לא זוכר איפה שמעתי את זה, אבל חיפוש בגוגל מעלה שבישראל היום יש את העונש המלא.

גל ד 4 במרץ 2015

אוקיי, אני חושב שהבנתי, חמישה חודשי מאסר על הכאת קטין ועוד שלושה על שיבוש ראיות, אבל חודשיים שהולכים גם לזה וגם לזה. הבנתי לא נכון את מושג החפיפה (חשבתי שאתם מדברים על התאמה בין מספר חודשי עבודות השירות לחודשי המאסר.)

איציק צודק, עולה צחנה נוראית מההחלטה הזוו.

גל ד 4 במרץ 2015

ואני חושב שזו פעם ראשונה שאני מסכים איתו על משהו ב 100%.

D! פה 3 במרץ 2015

סבבה. נגיד ששש (איזה כיף – מילים ששלוש אותיות חוזרות רצוף!)

מאיפה הרעיון המגוחך להמיר מאסר בפועל העבודות שירות?
אז למה לא לתת עבודות שירות מראש? איך אפשר בכלל להשוות בין השניים? למה לא להמיר שישה חודשי מאסר בשני מליון שקל וזהו?

Lord Anthony 3 במרץ 2015

זה החוק. אני מניח שמוטיבציה העיקרית היא להימנע מהצפה של בתי הכלא בעבריינים, מה גם שזה יותר משתלם למדינה.
מעבר לזה יש שאלה פילוסופית האם אנחנו שולחים אנשים לכלא על מנת לנקום בהם או על מנת להשיג מטרות אחרות.
לי אישית נראה שמבחינה כוללת עדיף לשלוח אנשים לעבודות שירות מאשר לכלא.

איציק 3 במרץ 2015

נפלא, במקום להציף את בתי הכלא בעבריינים אנחנו מציפים את המדינה בעבריינים. אז היא מוצפת בהם גם כך. מטרת גזר הדין הוא גם ענישתי וגם למען שיפור דרכים. עבודות שרות זה לא עונש, בטח ישלח את אחד ה-ת.פ.-ים שלו לביצוע, ויסדר את זה עם הרשויות. אבל ההמרה של אחד לאחד היא מגוכחת באופן קיצוני, איך שלא נהפוך את זה.

עדי אבני 3 במרץ 2015

ממממניה (מאלה שמספקים לה מימון) זאת המילה הכי כיפית !

יוספיהו 2 במרץ 2015

המתנקש ירה 3 כדורים מטווח אפס ופספס את כולם???

אני לא מבין מה יש למשומר נגד אלי טביב.

ירוק 2 במרץ 2015

:)

גל ד 3 במרץ 2015

הוא הכניס אחד ביד.

אביאל 2 במרץ 2015

יניב פרנקו – שוב, ממי אתה מצפה ? מהמשטרה ? מהתאחדות ? מהעיתונאות ? אולי רק להתאחדות יש איזה סמכות כלשהי לעשות דברים כאלה בהקשר של בעלות על קבוצת כדורגל וגם אז אני בספק אם זה יעבור בג״ץ במקרה הצורך. והסיבה פשוטה, שבדיוק כמו שאף אחד לא נוסע לקנדה לבדוק את עסקיו של גולדהאר, חורש את הצפון לבחון את העסקים של יעקב שחר או בודק כל אחד ואחד מתוך המשקיעים בהפועל ת״א אין שום סיבה שהם יעשו את זה לאלי טביב, זה שיש שמועות וזה שיש עליו ״סיפורים״ ומעשיות, כמו המקרה של קולומביה שהוזכר בהמשך התגובות לא יוצר עילה משפטית לעשות את הדברים אצל טביב.

דוד 2 במרץ 2015

אין ספק, לא כדאי לחטוף כדור בראש (שאגב זה דבר מאוד קל אם יש לך הרבה כסף) כי אז עופר פרוסנר יקרא לסלק אותך מהכדורגל, בגלל החשש הנורא לרכות הנפש של ילדינו.

Spurs 3 במרץ 2015

פשוט בושה בשבילך לכתוב פוסט כזה אתה לא מכיר רבע ממי שהו אתה יוצא בהאשמות כאילו הוא רוצח מספר אחד פה תאמין לי שלא חסר חולי נפש בארץ שירצו להוריד אותו בגלל כדורגל על מה שאוהדים של הפועל עשו לו פשוט בושה לדבר עדיף לך ולכל חברי דבזר פשוט להתעסק בספורט נטו לא מעבר לכך

Comments closed