הפועל תל אביב בברלין – טייק 2

זה המשחק השני מתוך ארבעה של הפועל תל אביב בסיבוב הזה, ואחרי הראשון, מול באבלסברג, שהיה באמת משחק אימון ראשון קלאסי מול קבוצה מאוד לא טובה, הרי שאוניון ברלין, היריבה מולה שיחקה הקבוצה של מנדיונדו הערב, היא כבר סיפור אחר לגמרי.

כבר כתבתי על אוניון פעם או פעמיים כאן, אבל כל מה שאתם צריכים לדעת על האווירה היא שהגיעו למשחק היום 3,180 צופים. שזה אולי מעט למשחק רגיל בגרמניה בליגה השנייה, אבל זה יותר ממה שחלק מקבוצות ליגת העל מביאות למשחקים הביתיים שלהם בליגה. ומדובר במשחק ב-18:30 באמצע השבוע – ככה שאפשר להבין שמדובר בקבוצה מעט יותר רצינית, על כל המשתמע מכך.

במחצית הראשונה ובתחילתה של השנייה, אוניון שלטה במגרש ועשתה ככל העולה על רוחה. ניכר שההרכב של הפועל עדיין לא מגובש (חסר בלם זר ודודו ביטון לא היה בסגל, לפי מה שאני מבין), אבל ניתן כבר עכשיו להגיד שהחוליה החלשה של האדומים היא הצד השמאלי של ההגנה. שני השערים של אוניון הגיעו משם, אחרי בישולים של מספר 14 של המקומיים, אדריאן ניקצ'י.

שיימן, המגן השמאלי ש(לא ממש)שיחק בעונה שעברה במכבי ופתח עם סרט הקפטן בשני המשחקים במחנה האימון, נראה חלוד מאוד בכל מה שקשור לצד ההגנתי. הבלם שהיה אמור לחפות עליו, בן אלגרבלי, הוא אמנם גבוה ומלא התלהבות, אבל היכולת שלו לא הייתה טובה מספיק.

IMAG0353
הקהל השקט של הפועל תל אביב. לא עשו מי יודע מה רושם

מצד שני, קשה לשים את האצבע על שחקן אחד של הפועל תל אביב שכן הרשים במשחק: אולי קצת בומבה הרומני שהראה ניצוצות, אולי קצת עופר ורטה שהייתי בכיף מביא לשחק במכבי במקום משומר. מצד שלישי, זהו רק מחנה אימונים, ויש עוד הרבה זמן עד לליגה.
מה שהמשחק הזה כן מראה, זה את ההבדלים בין הפיזיות שבה משחקים בליגה השנייה בגרמניה לעומת זו שבישראל – במחצית הראשונה אוניון שלטה באספקט הזה בצורה מוחלטת – וזה לדעתי לא קשור לשחקן שעוד אמור להגיע, אלא לקישור שהוא אולי כשרוני מאוד (חוץ מבומבה גם אלטמן לדעתי הולך לככב השנה בליגה), אבל הוא לוקה מאוד מבחינת האגרסיביות שלו – וכמו שהוכיחה מכבי תל אביב בשלוש השנים האחרונות, קישור אחורי זה מה שלוקח אליפויות בישראל.

ציון לשבח אפשר להעניק לאירגון הכרגיל מצוין של אוניון, שיצא מגדרו לרגל הגעת האורחים מישראל וסיפק ביציע האורחים נקניקיות כשרות – מעוף, בניגוד לבדרך כלל. האוהדים של הפועל תל אביב, 50 בערך בספירה מהירה, היו שקטים מאוד במהלך כל המשחק. במשחק הקודם הם קצת יותר עודדו, ואני חייב להודות שבניגוד למה שנכתב, אני אישית לא שמעתי בבאבלסברג שום קריאות ושירי שואה, אבל האמת שאני לא זוכר הרבה מהמשחק אז אולי אני לא הבנאדם הנכון לדווח בנושא הזה.

למשחק בלייפציג אני לא מתכוון לנסוע – אני אחזור לאלטה פורסטריי, בו תתארח בשבת קריסטל פאלאס (בתקווה עם יוהאן קבאיי). נקווה למשחק טוב ולאווירה טובה יותר.

כאשר האוטופיה מתנגשת במציאות
תובנות מהפועל מודל קיץ 2015

15 Comments

ירושלמי 15 ביולי 2015

גם אני לא הבנאדם הנכון לדווח בנושא.
http://103fm.maariv.co.il/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=GGGKLM&c41t4nzVQ=KH

DELETE FROM USERS WHERE 1=1 16 ביולי 2015

+1

פראליה 15 ביולי 2015

שמואל שיימן שחקן לא רע ובטח בחור מצויין ושונה בנוף הכדורגל,
מקצועית הוא שחקן דינאמי ושל זרימה שמשתלב במבנה ובמערך שהולך על האגפים, לא רואה אותו יוזם לבד באגף.
לכן היתה טעות של מכבי לשחרר אותו, קובצה שיוזמת היתה נותן לו למקסם את היכולות שלו,
לעומת זאת, קבוצה פאסיבית כמו התא, יכולה לסרס אותו ולעשות עוול ליכולות שלו.

ירוק 15 ביולי 2015

ממתי אנחנו קבוצה יוזמת?

פראליה 15 ביולי 2015

תמיד יוזמת, גם כשחלשה מינוס כמו ב- 4 שנים+ האחרונות, זה גנום של מועדון

יואב 15 ביולי 2015

השנים האחרונות חיפה בעיקר קבוצה מגיבה. אגב, רוב הליגה היא מגיבה.

רינוס מיכלס 15 ביולי 2015

אז יכול להיות שעלית על הסיבה והבעיה בהבדלי הגופניות בין מועדון החובבנים של הפועל תל אביב לבין המועדון הגרמני המקצועני

בסך הכל כמה פרנקפורטרים וכמה שינקנים כל יום ב6 בבוקר והם מסודרים : )

עודד 15 ביולי 2015

עופר, למה אתה לא כותב קצת על מכבי? האתר הזה זועק לקצת כתבים ירוקים.

שלמה 15 ביולי 2015

באבלסברג באמת קבוצה גרועה, אבל בוא לא נעשה מאוניון איזו קבוצה גדולה- הם לא מסיימים בפליאוף העליון בליגה הישראלית.

ערן לוי 16 ביולי 2015

אני הייתי מוותר על הצהרות כגון אלה, בעיקר מפני שאוניון בליגת העל=קבוצת צמרת, בלי יותר מדי תהיות. אוניון אמנם לא כזו גדולה – אבל בשביל פלייאוף עליון בארץ באמת שלא צריך יותר מדי, בטח שלא אוניון.

עופר פרוסנר 16 ביולי 2015

מסכים עם ערן: אני חושב שמבחינת פיזיות ומהירות, ובטח כשמגיעים לכל מה שקשור לכדורי גובה ולנוכחות ברחבה – אוניון הייתה מנצחת לפחות חצי מקבוצות ליגת העל בלי יותר מדי בעיות.

שלמה 16 ביולי 2015

אכן, מבחינת פיזיות הם כנראה עולים על רוב קבוצות ליגת העל, אבל פיזיות זה לא הכל בכדורגל.
הייתי במשחק שלהם נגד סנט פאולי, נהניתי מכל רגע אבל זה היה אחד המשחקים הגרועים שראיתי בחיי, אפילו בליגת העל אצלנו לא רואים כאלה משחקים מביכים.

דניאל 16 ביולי 2015

גם הפועל לא

בלייק 16 ביולי 2015

קשה לשפוט רמה של קבוצה, ועוד חדשה מהניילונים כמו הפועל, לפי משחקי אימון. שלב שונה בהכנות, מטרות שונות למשחק ועוד.
לגבי הקישור של הפועול – עוד יש שם תפקיד מפתח אחד שלא אוייש. נחכה לבוררות….

יונתן 17 ביולי 2015

שאלה לחובבי כדורגל ישראלים שנמצאים באירופה. יש איזשהו מקום שבו מרוכזים משחקי אימון של קבוצות ישראליות ברחבי היבשת? חיפשתי קצת ומדובר במשימה לא קלה במיוחד. רוב הקבוצות לא כותבות את זה באתרים שלהן (בניגוד לקבוצות אירופאיות, שהFIXTURES השנתי שלהן מתחיל בדרך כלל בסדרת משחקי הידידות), ומצאתי את עצמי משוטט בין ONE, ערוץ הספורט או שאר האתרים הנלוזים, מנסה ללקט שבבי אינפורמציה. אתמול גיליתי שממש לא רחוק מהמקום בו אני נמצא שיחקה מכבי חיפה, ואם הייתי יודע על כך יש סיכוי סביר שהייתי עושה מאמץ קטן ומגיע למשחק.
תודה! :)

Comments closed