מה שרציתי לדעת על מכבי חיפה ולמדתי ממכבי תל אביב

אני לא מרוצה מההכנות לעונה של מכבי חיפה, ואני עוד פחות מרוצה כי אני רואה שאפשר לעשות את זה יותר טוב. כמה הרהורים ומחשבות ועניינים שעברו לי בראש השבוע, בזמן הנסיעה הלוך וחזור לצ'כיה

ככלל, התכוונתי לכתוב פוסט בנפרד על מכבי חיפה ופוסט בנפרד על מכבי תל אביב, במיוחד כי הייתי במשחק בפלזן ביום רביעי ויש הרבה מה לכתוב על המשחק הזה, אבל בואו נראה איך אפשר לעשות את זה ביחד.

נתחיל בקבוצה החשובה יותר, כרגיל, הירוקים מהכרמל. אני חושב שאחת הבעיות העיקריות שקשורות במכבי חיפה עד כה בקדם העונה הזו, היא שכל מה שקשור לקבוצה מתקיים בשני מישורים שונים: יש את זה שעל הדשא, שנראה בסדר מינוס למרות שני הנצחונות בגביע הטוטו, ויש את מה שקורה מחוץ למגרש, שהגיע לשיאו בשני אירועים בהפרש של יום – מחאת הכיסים והסיפור עם יוסי בניון.

כתבתי על הדבר הזה בטקסט שלי בהארץ, אבל אני רוצה להרחיב כאן על שני הדברים. הבעיה העיקרית של מכבי היא שהיא לא מספיק טובה. אף אחד לא יגיד את זה בפה מלא, אבל בואו נשים את הקלפים על השולחן בצורה הכי גלויה: המצב היחיד שבו מישהו יכול להגיד שמכבי חיפה היא מספיק טובה היא אם הוא מאמין שהיא יכולה להתחרות על אליפות. יותר מזה, האם מבחינה אובייקטיבית היא טובה יותר בחלקי המגרש השונים מכל הקבוצות האחרות, כדי שאפשר יהיה להגיד שהיא יכולה לקחת אליפות.

התשובה לשאלה הזו היא כמובן לא. הספסל של מכבי תל אביב אתמול כלל בין השאר, את, ורמוט, דור מיכה ועדן בן בסט. אלה שלושה שחקנים שכמו שהם כרגע (כן, גם בן בסט), יש להם מקום ב-11 הפותחים של רוני לוי. מבחינת שוער, סטויוקו טוב יותר מחואן פאבלו, אבל שפונגין עולה בהרבה על משומר, עמב"ה, למרות החוסר ביטחון שלו, טוב יותר בכללי מטואטחה, ועם כל האהבה שלי לקינן, הרי שטיבי וטב"ח הם שחקנים טובים יותר ובכושר טוב מצמד הבלמים של מכבי – ואנחנו עדיין לא יודעים איך ואליינטה יהיה – די מדהים שאנחנו שבועיים ויומיים לפני פתיחת הליגה ועדיין הוא לא שיחק, ואף אחד לא יודע מה יהיה איתו.

עמדת המפתח, בכל מקרה, היא עמדת הקישור האחורי. אני אכתוב את דעתי על המשחק של מכבי תל אביב אתמול כאמור מאוחר יותר, אבל אתמול היה אפשר לראות מה קורה כשמישהו מאתגר את הקישור האחורי של מכבי תל אביב, ואפשר היה, בלי צחוק, לראות מדוע רצה קרויף לשמור בקבוצה את רייכרט: אחת הבעיות הגדולות אתמול של מכבי תל אביב הייתה העובדה שאלברמן היה צריך לחפות כל הזמן על ההגנה, בעיקר על בן הרוש. הוא תפקד במשך כל המחצית הראשונה כסוג של בלם שלישי, ובגלל זה הצהובים כמעט לא יצאו להתקפות.

אבל זה נכון רק למשחקים באירופה כי בארץ קבוצות לא יתקפו ככה את מכבי תל אביב ולא יהיו מסוגלות להחזיק בכדור. חוץ מזה שיוקאנוביץ' הוא מאמן, כמו שציין זהבי אתמול, שמכין את הקבוצה באופן שונה לכל משחק, כולל הרכב וכולל דרך משחק. לפעמים זה הולך ולפעמים זה לא הולך, כי זה כדורגל, אבל לפי מה שזהבי אמר לי – במשחק הראשון השחקנים לא מילאו את ההוראות של המאמן, ובמשחק השני כן.

עכשיו בדרך כלל כששחקנים אומרים דברים אני נוטה לציניות כי אני יודע שהם מדברים בקלישאות. אבל זהבי, במקרה הספציפי הזה, לא דיבר בקלישאה. הוא לא חשב על מה שאמר כל כך הרבה. הקשבתי להקלטה והוא דיבר בשטף כזה, כמי שבאמת חושב על מה שקרה במשחק (אגב, הייתי רוצה לקרוא ראיון של החבר'ה מנבדל עם זהבי שכל כולו יהיה כדורגל, נראה שהאיש מבין את המשחק). וכשהוא הסביר את מה  שהוא הסביר, וכשאתה נזכר בזה שהסרבי אמר שהשערים שהם חטפו היו זולים, אתה עושה אחד ועוד אחד ואתה מבין שיש פה משהו מתוכנן יותר. מעניין יותר מהבחינה של הכדורגל.

אבל נחזור למכבי חיפה. כאן בדיוק הבעיה – רוני לוי הוא מאמן טוב, אבל מכבי חיפה שיש לו העונה זה לא המכבי חיפה שהייתה לו פעם. ההתקפה לא מספיק טובה, ההגנה לא מספיק טובה, והקישור הוא סימן שאלה – וקישור הוא העמדה החשובה ביותר. לדעתי לא תהיה לרוני ברירה והוא יהיה חייב לזנוח את הארבע ארבע שתיים ולעבור לשחק עם חלוץ אחד ושלושה קשרים אחוריים, ברגע שקובי מויאל יחזור לכושר משחק, בעיקר בשביל לעשות שני דברים: לדאוג שבחמשת המשחקים הראשונים מכבי לא תפסיד אפילו פעם אחת – וכדי שהיא לא תפסיד היא חייבת לא לספוג, ובעיקר כדי לעזור לואליינטה להתאקלם – והדרך היחידה לעשות את זה זה להצמיד לו חיפוי סטייל אלברמן אתמול. לתת לו להתרגל.

אז מכבי חייבת עוד שחקנים – בכמה עמדות, וזה מעצבן מאוד, כי זה לוקח הרבה מאוד זמן, במיוחד כשכל העולם יודע שרוני יהיה המאמן הרבה לפני סיום העונה – והסיבה לכך היא שבהנהלת הקבוצה מבקשים לשמור על איזון כלכלי.

ויצא שאני קורא במקרה את Soccernomics, הספר המצוין של סיימון קופר וסטפן סימנזקי, שעוסק בכדורגל או יותר נכון, מנסה לנתח את מה שאנחנו יודעים על כדורגל לעומת מה שנכון. והפרק שאני בדיוק נמצא בו עוסק בשאלה מעניינת: "האם מועדונים צריכים להתנהל כמו עסק?", או יותר נכון, מה החשיבות של רווח בכל מה שקשור למועדוני כדורגל.

וזו שאלה שאף פעם לא חשבתי עליה, למרות שהיא שאלה מעניינת: אם אתם אוהדים של קבוצה, האם אכפת לכם אם היא מרוויחה או שאכפת לכם אם היא מנצחת? הסטטיסטיקה (וגם המציאות), אומרת שחלק גדול מהבעיה בכדורגל היא המיידיות שלו: קבוצה יכולה להחליט על אסטרטגיה ארוכת טווח, אבל חמישה הפסדים רצופים יכולים לגרום לקהל ולתקשורת וכתוצאה מכך למנהלים – להחליט שצריך לעשות שינוי או להחתים שחקן בהמון המון כסף שאין. עוד דבר חשוב הוא, שכדי להמשיך ולנצח צריך לשלם משכורות גבוהות יותר ויותר, כי בעצם, אתה כל הזמן רוצה להישאר מעל התחרות שלך. זה לא כלכלי. זה לא כלכלי כי אין שליטה בסופו של דבר, שליטה אמיתית: גם אם תעשה הכל הכי טוב – עדיין הכל תלוי ב-11 שחקנים על הדשא.

העניין הוא, שכדורגל הוא לא עסק. הוא לא עסק גדול (בספר מספרים שמנצ'סטר יונייטד מכניסה כסף בעונה אחת בערך כמו סניף טסקו ענק אחד בשנה. לא כל הרשת, אלא סופרמרקט אחד), והוא לא אמור להיות מנוהל כמו עסק. כי המטרה שלו היא להרוויח, היא לנצח. עכשיו, אני לא יודע אם שחר מרוויח כסף ממכבי חיפה באופן ישיר (על העקיף, שזה כמות הפרסום שהוא קיבל לעסקים שלו דרך הקבוצה, אני אשאיר לכם לחשוב) וזה גם לא באמת מעניין אותי.

מה שכן מעניין אותי זה שתהיה קבוצה תחרותית, וכרגע, הקבוצה הזו לא תחרותית ברמה שאני חושב שהיא צריכה להיות תחרותית. עכשיו, אם זה הייתי אני בלבד, אז מילא. הרי סיכמנו שאני לא מבין הרבה יותר מדי ואני רק בן אדם אחד – אבל מסתבר שזה עוד הרבה אנשים. וכששחר אמר את המשפט ההוא לפני שבוע במסיבת העיתונאים של פתיחת העונה, משפט שאשכרה העליב אותי, הוא פתח קן של שרצים שעדיף שלא היה פותח.

יש גישה מוזרה כזו על אוהדי כדורגל, שהם צריכים "לבוא מאהבה". מה זה אומר לבוא מאהבה? איך באים מאהבה? המשמעות של לבוא מאהבה, ואני חושב שכתבתי את זה כאן, היא לקחת סכום של כסף כל שנה, להשקיע אותו במקום בעצמך, במכבי. בגדול, אנחנו לא חושבים על הסכום הזה כל יום, בדרך כלל רק על הסכום שעולה המנוי, שזה משהו חד שנתי. והמחאה הזו לקחה את הסכום החד שנתי הזה והפכה אותו לחזות של המאבק והיא צודקת, כי היא לא מתעסקת בכסף תכלס – אלא בעובדה שנשיא המועדון נמצא תחת רושם שהוא נושא לבד בנטל הזה שנקרא מכבי חיפה, כשההיפך הוא הנכון. יש פה איזו מן מציאות מוזרה שבה מצד אחד הקהל הוא משהו כזה נהדר שמודים לו והוא שובר שיאים והוא הסיבה הכמעט יחידה שבגללה למשל, משדרים את מכבי חיפה כל שבוע (כי אנשים רוצים לראות אותה כי יש לה קהל), וכן, נכון שבכל משחק דואגים להראות לנו איזה שניים שלושה קלוזאפים על שחר, אבל הוא לא הסיבה שבגללה אנשים צופים במשחקים.

אז פתאום ברגע שזה מגיע לכל מיני עניינים כספיים, במועדון לא רוצים שנכנס להם לכיס. והם מסבירים שאנחנו לא מכניסים את הידיים לכיס כדי להשקיע בקבוצה. וזה מכעיס, אבל כאמור, המנוי הוא רק קצה הקרחון. ובגלל שאני רואה שהפוסט הזה הפך להיות ארוך מאוד, אני אמשיך, וננסה רגע לחשב מה הסכום שאוהד מכבי מוציא בעונה – כמה עולה למשל הדלק שבו הוא נוסע כדי להגיע למשחקים. כמה עולה למשל האוכל שהוא אוכל לפני ואחרי משחק חוץ של אמצע שבוע. וכמה שעות הוא מפסיד כשהוא יוצא מוקדם מהעבודה. ומה עם הזמן שהוא לא עם המשפחה? עם הילדים? ומה עם מרצ'נדייזינג שאולי הוא קונה? יש המון הוצאות שאוהדי כדורגל בכלל לא מתעסקים איתן.

אבל האיצטדיון החדש בחיפה הביא לתופעה מעניינת (שגם עליה קופר וסימנזקי מתעכבים בספר, אגב), אנשים שמגיעים לראות כדורגל כי יש איצטדיון טוב. הרי כולנו ידענו שלמכבי חיפה יש קהל ענק. אבל האיצטדיון שהיה, עם כל החיבה אליו, היה פח אשפה. לא סתם יש כמעט 12 אלף מנויים בבאר שבע. אנשים רוצים לבוא למקום שבו הם ירגישו בנוח. אבא שלי אוהב לבוא לאיצטדיון, אחרי שנים שכמעט ולא הגיע לקרית אליעזר. כי מצד אחד הוא לא רצה לשלם על מנוי ביציע 2-4 כי הרגיש שזה יקר מדי, ומצד שני רצה לשבת בנוח ומתחת לגג ושיהיה לו מקום כמו שצריך ושיראה טוב. אז גם אם הקבוצה מחורבנת, עושים מנוי. כי נוח. כי כיף.

כדורגל, בשביל רוב האנשים, הוא כיף. הוא לא חיים ומוות. הוא לא דבר שלוקחים אותו ללב עד כדי כך שהוא גורם לתעוקות לב. אני לא סובל את מכבי תל אביב, אבל אתמול ישבתי בפלזן וראיתי אותם עושים משהו לא יאמן וכתבתי בטוויטר כל הכבוד כי וואלה, כל הכבוד להם. אני לא מתעסק במכבי תל אביב בכתיבה שלי כי הם לא מעניינים אותי, אבל במקרה עכשיו אני כותב עליהם כי הייתי במשחק שלהם ולמדתי כמה דברים מעניינים, אבל בכללי, אין לי עניין בהם. אני בעיקר שמח אם הם מפסידים וזהו.

אז ככה מכבי חיפה היא לרוב האוהדים שלה: כיף. ולא רק מכבי חיפה, אלא רוב האוהדים. בגלל זה יש לקבוצה יותר קהל כשהיא מנצחת ופחות קהל כשהיא בתקופות לא טובות. בגלל זה לא הייתה בעיה להשיג כרטיס למשחקים של מכבי תל אביב בבלומפילד כשנמני אימן ובגלל זה אי אפשר להשיג כרטיס בכלל עכשיו. זה ספורט, ככה הוא עובד.

עכשיו כל האוהדים האלה, שזה כיף עבורם, זה בערך, אני מעריך, 70 אחוז מהמנויים של מכבי חיפה. אלה אנשים שלא יגיעו למשחקי חוץ, אלה אנשים שאוהדים הרבה יותר פאסיבית, ואלה אנשים שלא ממש אכפת להם או שלא ממש יודעים שיש בכלל מחאה כזו. הם בעיקר מתעצבנים על זה שלא באים שחקנים. והם בעיקר מתעצבנים שהקבוצה מפסידה. והם בעיקר יחשבו בסוף העונה הבאה אם לחדש את המנוי.

כי למכבי חיפה היו 6,500 מנויים גם בקרית אליעזר, והיו 9000 אוהדים כל משחק גם בקרית אליעזר, רק שחלק מהם היה מהסוג המתחלף: אם הייתה הזדמנות היה בא, ואם לא, אז לא. ועכשיו, כשיש לך פתאום מסה ענקית, אתה צריך להתעסק עם איך לשמור אותם. ולא ברור מה עושים במכבי בשביל לשמור אותם לעונה הבאה.

זה עניין כלכלי: בפעם השנייה שמכבי עלתה לצ'מפיונס ליג, בעונה השנייה של אלישע, מכבי עשתה את אותו הדבר. וגם במוקדמות של הצ'מפיונס שהפסדנו לגנק. הייתה בעיה קשה של להכות על הברזל כשהוא חם, להשקיע כדי להגיע לשליטה, סוג של פאסיביות מצד ההנהלה. וזה מה שקורה עכשיו: מכבי יכולה להיות על סף הכסף הגדול – כי רק תנסו לדמיין מה יקרה אם הקבוצה תשתמש בכסף שיש לה ותיקח אליפות – כמה מנויים אז תמכור הקבוצה? ומנויים בנפרד לשלב בתים אם הם יעלו? זה כדורגל וצריך לקחת איזה שהוא הימור – הימור שבהנהלה לא מוכנים לקחת. הכל בשם התקציב.

וזה מוביל אותי לסוג מוזר של אוהדים של מכבי שמחליטים שזה שאני כותב בכלל דברים כאלה, או זה שיש אוהדים שרוצים שהדוחות הכספיים של הקבוצה יתפרסמו או זה שיש מחאה כמו מחאת הכיסים היא דבר נורא. הם טוענים שאני חצוף, הם טוענים שאני צריך לנשק את הרגליים של מי שתרם כל כך הרבה למכבי חיפה והם הופכים את הדיון לעקר, בעיקר כי אם הם לא רוצים להתעסק עם זה, למה אכפת להם שמישהו אחר מתעסק?

אז לבד מהתופעה הבזוייה שיש בארץ של הערצת כסף, שאני לא לגמרי מבין אותה (האם מי שיש לו יותר כסף שווה יותר? זה המקום שאנחנו חיים בו?), חלק מהעניין כאן הוא הפיכה של הכל לאישי: לרוב האנשים שמתעצבנים אין שום דבר נגד יעקב שחר. הרי אם זה היה מישהו אחר שהיה עושה את זה, גם עליו היו מתעצבנים. העניין הוא שאוהדי כדורגל לא חיים בוואקום. לאוהד כדורגל יש תמיד טבלה – שבה הוא רואה מי מעליו ומי מתחתיו. ויש גם תוצאות. ויש גם היסטוריה – שמולה הכל תמיד מושווה.

וכל מה שאני שומע מהאוהדים האלה, שאומרים "מה אתם נכנסים לכיס של יעקב שחר, נראה אותך שם כל כך הרבה כסף", זה "אני רוצה להיות אוהד פסיבי שמגיע לעודד והתפקיד שלי זה לשים כסף כדי להראות שאני נאמן למועדון וזהו". לאוהדים האלה לא אכפת למשל מהכסף שלהם ומה קורה איתו בדיוק. יש סיכוי שהם יתעצבנו אחר כך, אבל כנראה שהם לא מקשרים את העובדה שה-1000 שקל שהם שמו על מנוי הלכו לעמלת סוכן שהביא את טיאגו דוטרה למכבי חיפה.

זה בדיוק העניין. וזה בדיוק הדבר שמכבי חיפה לא רוצה שנתעסק איתו: הרי זה לא שמישהו מאיתנו רוצה להרוויח ממכבי חיפה. אנחנו רוצים להיות אוהדים, רוצים לבוא כל שבוע ולעודד, רוצים לעשות מנוי ולדבר על הקבוצה וגם לראות אותה זוכה מפעם לפעם בתארים. אבל אנחנו גם רוצים לדעת שאנחנו חלק מהדבר הזה. אבל ברגע שאנחנו רואים שמשהו לא עובד טוב, ולא ברמה הנקודתית, אלא ברמה מערכתית לאורך הרבה מאוד זמן, אנחנו מאוד מאוד מתעצבנים, כי זה יקר לנו. ויקר, זה לא מבחינת הכסף שאנחנו משלמים, אלא מבחינת הנפח שהדבר הזה תופס בחיים שלנו.

ה-70 אחוז שבאים כי זה כיף, לא היו באים אם לא היה את ה-30 אחוז שלא עוזב אף פעם. תסתכלו כמה תמונות אנשים מעלים בפייסבוק של הטיפו והכוריאו של הקופים. של שלטי ענק. של קהל קופץ. זה נשמע כמו משהו לא חשוב, אבל אם במכבי חיפה רוצים לשמור על המנויים שלהם ברמה כזו גם לחמש שנים הקרובות – אז כדאי שיעשו משהו.

אבל הבעיה היא לא רק למעלה בהנהלה. לא, אתמול התבשרנו על איזה מן עניין מטופש שהיה בין יוסי בניון לרוני לוי. תהרגו אותי מה היה חשוב להם לריב לפני תחילת העונה על משחקים של גביע הטוטו. הנה באמת מה שמכעיס אותי בכל הסיפור הזה: שיוסי בניון יעשה סצנה בגלל משחקים בגביע הטוטו. אתם מכירים מישהו שעושה סצנות בגלל גביע הטוטו? לאף אחד לא באמת אכפת מגביע הטוטו. אולי אם זה דרבי, אבל רבאק יוסי ורוני, אתם לא מסוגלים לסגור את העניינים ביניכם בלי שזה יגיע לתקשורת? מה אתם ילדים קטנים? אולי כולם בעצם ילדים קטנים? אולי האוהדים הם המבוגר האחראי? אם ככה זה לא באמת טוב. בשביל מה כל השיט הזה טוב?

אם באמת, כמו שהשמועות אומרות, בניון סגור כמנהל המקצועי לשנים הקרובות, אז מצד אחד זה טוב כי באמת יהיה מנהל מקצועי (בהנחה שיתנו לו באמת לנהל מקצועית ולהביא את השחקנים שהוא רוצה), מצד שני איך אתה יכול לשים אותו כשחקן כשהמאמן, שהוא אמור להיות מעליו בשנים שעברו, אחראי עליו השנה? זה די מתכון לפיצוץ, לא? (כאמור – הכל לכאורה לכאורה כי אני לא יודע מה יהיה בעונות הבאות). מילא – אם יש דבר אחד שמאוד מכעיס כשבאים להשוות בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, זה העניין הזה: ראייה מקצועית ארוכת טווח. לא כלכלית – מקצועית. כי גם מכבי חיפה וגם מכבי תל אביב פותחות עונה רביעית עם מאמן אחר על הקווים – אז אפשר כבר להגיד שזה לא קשור למאמן נכון?

אני רק אסיים ואומר כי, המטרה של מכבי זה אליפות. הציפיות של האוהדים (או לפחות שלי) הן אליפות. כל עונה בה מכבי חיפה לא לוקחת אליפות, היא כישלון. כישלון לא אומר שצריך להחליף מאמן או שצריך להחליף קבוצה או שחקנים, אבל הוא אומר שראוי לעשות איזה שהוא בדק בית, איזה שהוא טוויק, שינוי קטן, חישוב מסלול, ולראות איפה עומדים. ואין שום בושה בלטעות, אבל יש בושה בלא ללמוד מהטעויות. כרגע, ולפי מה שאני שומע, יש סיכוי שבמוצאי שבת אנחנו נקבל עוד בשורה לא נעימה בכלל שקשורה לקבוצה, אף אחד לא באמת לומד משום דבר שקורה בקבוצה.

"עניינים שבין מאמן לקפטן"
על העונה שמצפה למכבי

49 Comments

עודד 7 באוגוסט 2015

מדויק.

אלכס 7 באוגוסט 2015

אני לא מבין, כסף מהעירייה זה לא שלי? כסף מהטוטו? השתתפות בהקמת האיצטדיון? ואני לא מדבר על החוגים, ששם זה בחירה שלי אם לשים כסף או לא. קיבלת כסף ציבורי? הואיל בטובך לחשוף את הניירת. בכלל, למה זה לא תנאי להמשך קבלת כספים? למה לא נאכף?

עופר פרוסנר 7 באוגוסט 2015

אלכס – (אם אתה אותו אלכס מהפורום) – אתה יודע מה הגישה שלי לנושא. ממליץ לקרוא את דסקל בפייסבוק שכתב מיהו אותו רואה חשבון שחתום על הדוחות הכספיים של הקבוצות שכן שוחררו.

ניר 7 באוגוסט 2015

קראתי הכל ורק על דבר אחד אני לא מסכים, על ההשואה בין טווטחה לעומרי בן הרוש. טוואטחה שחקן הרבה יותר טוב והרבה יותר מסוכן והוא השחקן היחיד בחיפה שראוי היה להיות בסגל של מכבי תל אביב, חוץ מסטויקוביץ' אולי ואלירן עטר. אני לא חושב שברמת הסגל הפערים בין חיפה לתל אביב כאלה גדולים ולא ברי גישור, כל מה שצריך הוא חלוץ אחד טוב ואולי בלם אחד נורמלי, ובונה משחק. לצערי, בנקודה הזו אתה צודק, הסיטואציה שבה אנחנו מגיעים לשבועיים לפני פתיחת העונה והתקנים האלה לא התמלאו אומרת משהו רע מאוד על המועדון. זה כאילו מישהו חושב על זה שהוא לא יוציא 100 אלף דולר יותר ממה שהוא התכוון ובשביל הדבר הזה הוא מוכן לוותר על הכנסות עתידיות גדולות פי עשר.

כל עוד האיצטדיון מלא באוהדים גם אין לשחר סיבה לשנות את מנהגיו, ולצערי האוהדים קונים מנויים. הייתי מצפה שאחרי היריקה בפרצוף בשנים האחרונות הם לא יקנו מנויים בכלל ואז שחר יצטרך לעשות חושבים.

עופר פרוסנר 7 באוגוסט 2015

אני לא יודע. שוב – השאלה היא מה שחר רוצה. לא נראה לי שביחס לשאר העסקים של שחר, ההכנסה שמכבי חיפה יכולה לייצר היא כל כך גדולה. ולכן הדבר העיקרי שרוצים במועדון זה תארים. אני לא לגמרי מבין את הלך הרוח הזה.

ניר 7 באוגוסט 2015

אם השאיפה היא לאיזון תקציבי, אז כדאי להגיע לאירופה ואז צריך להשתפר, אם השאיפה היא להמשיך להפסיד כל שנה כמה מיליונים, אז אפשר להמשיך כמו עכשיו. הסגל הנוכחי הוא לא להקיא ולא לבלוע, כמה שחקנים נהדרים, היתר לא ראויים להיות במכבי חיפה. חלוץ אחד נורמלי וקשר אחד, זה כל ההבדל.

רומן 9 באוגוסט 2015

+1

יואב 7 באוגוסט 2015

מזדהה איתך עופר רק הערה-אף פעם לא האמנתי בהשוואות פרטניות של סגל מול סגל, שחקן מול שחקן או חוליה מול חוליה.
אני חושב שעבודת מאמן טובה/רעה היא קריטית לאחוזי ההצלחה של הקבוצה. וכמו כן -היכולת לנהל סגל. מקצועית וארגונית. ובמועדונים בסדר הגודל הזה שמחזיקות סגלים עמוקים-זה קריטי.
גם זהבי התייחס לזה כשנחת-מסגרת אירופאית היא קריטית למכבי גם בשל עומק הסגל.

edgecator 7 באוגוסט 2015

נכון מאוד ועצוב מאוד. בעיקר עצוב לגלות שתמונת הראי של התרומה של שחר למועדון לאורך השנים היא היהירות הבלתי נסבלת שלו בשנים האחרונות. אוהדי הקבוצות האחרות, וגם לא מעט מהאוהדים שלנו עצמם, אוהבים לקשקש על כפיות טובה כאילו אין ערך לכאן ולעכשיו, לצעדים שננקטים בהווה, ולחשיבות שלנו בתור אוהדים במסגרת הזו. וגם אם תהילת העבר מצדיקה במובן כזה או אחר סבלנות יתר, הרי שהבעיה היא שההווה הזה נמתח כבר כמה שנים, ללא שום אופק לשינוי. ללא שינוי מערכתי כולל, לכל הפחות כזה שמקורו הוא בתפיסה הקיימת בקרב אנשי המועדון ברמה הניהולית, זה ימשיך ללכת רק לכיוון אחד. בטח לא למעלה.

49ers 7 באוגוסט 2015

עופר, נהנתי לקרוא.
אני חושש רק מדבר אחד, ולדעתי לא נגעת בו מספיק.
יוסי בניון.
שנותיו האחרונות כשחקן במכבי חיפה גורמות לי לתהות על הבחירה בו (לכאורה.. לכאורה) כמנהל מקצועי. התנהגותו די בזויה ומבזה מבחינתי.
עוד לפני התקרית אתמול (מתוך הנחה שהפרסום נכון ושהוא אכן "נפרד" מחבריו לקבוצה) אני לא מצליח להבין את האיש.
עשה המון בכדורגל, מקצועית וכלכלית, והגיע לסגור מעגל בארץ.
תהיה מקצוען, תהיה מנטור לצעירים, תהיה ערך מוסף/שובר שוויון, תעלה מהספסל כשהקבוצה זקוקה לך… תהיה כל דבר, רק אל תהיה עם אגו כזה מגעיל. ההתנהגות שלו מזכירה את ההתנהגות והתנהלות של ברקוביץ. אגו ענקי שמתעצם עם הגיל.
אני עדיין זוכר את מפגן האימה שלו בשנה שעברה, כשבאחד המשחקים עשה סיבוב תודה לקהל, מסביב למגרש, בעוד המשחק בעיצומו.
הזוי ומעורר, כאמור, מחשבות נוגות על האיש.
כל עוד הוא בחדר ההלבשה, איני מצליח לראות את רוני לוי מצליח להנחיל את המתודיות שלו.
הלוואי ואתבדה.

ניינר / ווריור 7 באוגוסט 2015

והוא עוד הולך להיות מנהל מקצועי… פחחחח

holden 9 באוגוסט 2015

יוסי בניון האדם האחרון עלי אדמות שהייתי ממנה כמנהל מקצועי,
איש קטן עם אגו גדול,
איפה איפה ראובן עטר?
כמה חבל שחלק מהשחקנים עשו לראובן סבוטאז,
ראובן אליל בחיפה,
ראובן עטר של היום= ברוך ממן של פעם,
יקיר האוהדים של יציע ג'
החלום הוורוד לראות שוב את רובן על הקווים.

חצי מהניתוח הצליח- נפטרו מהמחלה ששמה יניב קטן,
עכשיו כל שנשאר להיפטר מהדלקת והאינפקציה

Gil - Zimbabwe 7 באוגוסט 2015

תישאל את אלי כהן וקשטן הם יספרו לך….

גל 7 באוגוסט 2015

עופר מה הולך להתפרסם בשבת?

פרלה 7 באוגוסט 2015

נגעת בדברים רבים כל כך בצורה נכונה ומדויקת, והתעלמת מהפיל שבמרכז החדר והוא כמובן השאלה, כמה זמן צריך לחכות בין הפוסטים שלך…

שרדר אוריגינל 7 באוגוסט 2015

מעניין אותי מה אתה, בתור אוהד, מרגיש לגבי העובדה שליוסי בניון יש סוכנות שחקנים בזמן שהוא שחקן פעיל?

Leonidas 8 באוגוסט 2015

מכבי ת״א חייבת לעבור לשחק באיצטדיון יותר גדול.
עם כמות האוהדים והמנויים שלה מעבר לאצטדיון ר״ג רק יעשה לה טוב מבחינה כספית.
במקביל היא צריכה לבדוק את האפשרות להגיע לעסקת קומבינציה עם ההתאחדות על בניית מגרש חדש בר״ג שיכיל כ-35 אלף צופים. תהליך בניית מגרש כזה יכול לערוך כ-3 שנים , לאחריו מכבי ת״א פשוט תצבור יכולת כלכלית להתמודד על שחקני זרים מוכשרים ויקרים יותר ולא תתקל בבעיה מבחינת חוקי הפר פליי.

רינוס מיכלס 8 באוגוסט 2015

שכחת שאתה גר בארץ הקודש ?

אתה חושב שגולדהאר לא בדק ותיכנן על רמת גן חדיש ומפואר ?

אבל בארץ הקודש , אזרחי ישראל הם הדבר הכמעט אחרון ששיטת המשילות ונבחרי הציבור פועלים למענו , ובצדק …

חוץ מזה , שכתבת על ההיבט הכלכלי של האיצטדיון ביתרונותיו שיביא למעמד המועדון , החסרת היבט לא פחות חשוב

ההיבט המקצועי

כדי שמכבי תל אביב תעשה את המהפך המושלם ממועדון חובבני ( עד הגעת יורדי ומערכת האימון הזרה , שהביאה תפנית למועדון וקידמה אותו למעמד של חצי מקצועני ) למועדון מקצועני , המועדון חייב לייצר מתקן אימונים חדשני ומסוגר לגמרי בחומות , באותו המתחם של האיצטדיון עצמו ( כדי לא לאפשר שהות שכונתית של אנשים/ילדים/מתפרעים שמזיקה לתדמית המועדון , מעמדו מול האוהדים ומפריעה לסדר יום עבודתו )

כמובן שיש עוד היבטים ומאפיינים כדי להשלים את תהליך מעבר המועדון למצב מקצועני , אבל היבט מתחם האימונים החדשני והמסוגר הוא המשמעותי ביותר בפער גדול מהמאפיינים וההיבטים האחרים , עקב תרבות אהדת הכדורגל המושרשת בארץ

לעניין האיצטדיון עצמו , היית קרוב למה שאני חושב

מכבי תל אביב לא צריכה איצטדיון של איזה 45 או 40 אלף מקומות כמו שהרבה מושפעים וחולמים כותבים ( זה אומנם יוכל להתמלא במשחקים גדולים בשלבי בתים של ליגת אלופות או שלבים גבוהים של הליגה האירופית או במשחק אליפות , אבל מלבד אלו , בשאר המשחקים הקרחות ביציעים יהיו גדולות מאוד , בטח ובטח בעונות לא מוצלחות כאשר התמהיל של אוהדי מכבי תל אביב ידוע ברובו כקהל שרוכב על הצלחות ולא תומך ובא בהמוניו כשקשה ולא מצליחים )

הכי טוב למכבי תל אביב זה איצטדיון של 36 אלף מקומות בסיגנון האיצטדיון החדש והעילאי של יובה

עלות בסביבות 15,000 שקלים למושב נותנת תוצאה של 540 מיליון שקלים ועוד תוספות צפויות ולא צפויות ( כמו שתמיד קורא בישראל ) שאני מעריך בעוד איזה 150 מיליון שקלים

גג 700 מיליון שקלים ויש לך איצטדיון ומתחם ברמה הטובה ביותר באירופה

והתיקצוב הוא לא כל כך הנושא הבעייתי ( מכירת / השכרת שטחים וקומות במתחם האיצטדיון לחנויות וחברת מלונאות , ממשלה / טוטו , גולדהאר בעצמו )

אבל כמו שכתבתי , הבעיה היא לא בכלי העזר ודרכי הפעולה

אלא במקבלי ההחלטות הציבוריות

יואב 8 באוגוסט 2015

מיכלס,
הפעולה הראשונה שיורדי עשה זה לנעול את קריית שלום בפני אוהדים. השהות השכונתית נעלמה. בוודאי שעדיף מתקן אימונים חדש ומודרני.

רינוס מיכלס 8 באוגוסט 2015

יואב ,
הוא ממש לא נעול בפני האוהדים

גם מפני שהמועדון עצמו עדיין מרשה באימונים מסויימים , הגעה לתוך מתחם האימונים ( כמו האימון של פתיחת העונה וההתפרעות שכבר נהפכה למסורתית של כל הצעירים המושפעים והמבוגרים חסרי החיים שמפוצצים בכאילו את האימון ורצים אל הדשא ומפסיקים את האימון עם אבוקות ומפריעים לו תוך כדי שהם עושים לשחקנים מה שהם רוצים כמו להרים אותם על הכתפיים או שכל שנייה מישהו רוצה תמונה ו/או חיבוק , וגם באימון שנופל על יום יומיים אחרי או לפני משחק משמעותי , כמו האימון שנערך אחרי ההפסד במלטה והאוהדים יצרו לחץ על המועדון כדי להיכנס ליציע הקטן ו – " לעודד " את השחקנים בדרכם העצבנית והמפריעה להתנהלות השקטה שבו אימון מקצועני צריך להיות , וגם באימונים של לפני דרבי , לפי מה שאני זוכר , המועדון עצמו נותן לאוהדים להגיע ולשבת ביציע הקטן שבמתחם האימונים ולקרוא כל מיני קריאות לא לעניין ועם שירים ואבוקות שמודלקות בתוך היציע הקטן הזה , ומפריעים למהלך האימון ולשקט ולריכוז שבהם הוא צריך להתנהל , וכל זה עוד כשהמועדון חווה ממש שושלת של הצלחות ותארים וניצחונות כבר 3 שנים ברציפות ,
אז כשיבואו הכישלונות ואי הניצחונות ואי לקיחת תארים ויוכל להיווצר " כדור שלג " שקורה גם למועדוני כדורגל הרבה יותר גדולים , תבין פתאום עד כמה שכמעט כלום לא השתנה חוץ מהבדים היפים של אדידס על הגדרות שמגדרים את המתחם )

וגם מפני שהמתחם עצמו והאיזור שמסביבו ( בעיקר האיזור שממערב וממערב דרום לו , שיש שם שדה פתוח עם גבעות שמאפשרות למופרעים חסרי החיים לעשות את ההפגנות שלהם כשהם רוצים כמו מול ראדי / רייכרט / הפועל לפני דרבי ) פתוח לכל אחד , ואז כל האתרים והערוצים יוצאים עם תמונות וסירטונים של אותם מופרעים ויוצרים אווירה עצבנית ומתוחה תוך כדי שהם נותנים למופרעים האלה מעמד , כוח ורוח גבית על מנת ליצור רעש בסביבת המועדון , וזה כאמור בזמנים הכי מוצלחים של המועדון מבחינת ניצחונות ותארים כך שעדיין קשה להם ליצור את המצב ההשפעתי לכיוון שהם רוצים , למרות שגם בזמנים המוצלחים מאוד האלו הם יוצרים ומביאים מציאות מסויימת של אי נוחות על המועדון והתנהלותו , וכשיהיו כישלונות הכל יחזור לקדמותו כמו בעידן לוני מבחינת הרעש שמסביב , השפעת הקהל על התנהלות המועדון , ויצירת אווירה עכורה ומגעילה שהכי מתאימה לתשקורת " הספורט " בארץ )

אז לא סתם אני כותב " מתחם מגודר בחומות " ויצירת מתחם שלם שפשוט אין כניסה לאף אחד ! חוץ מלעובדי המועדון ( וזה אגב משהו שאני כבר כותב אותו כמעט שנתיים ,
עד הכינוי הנוכחי כתבתי אותו תחת כינוי אחר , יצא שלא מזמן חסמו אותי אז אני מניח שאתה לא זוכר או לא קראת כבר את הדעה הזאת , וזה מובן לי , לכן אין לי בעיה להסביר ולפרט שוב ) בדיוק כמו בכל מועדון אירופאי מקצועני שמכבד את עצמו ( למרות שבאירופה גם חלק מהמועדונים החצי מקצוענים וגם חלק מהמועדונים החובבנים מחזיקים במתחמים מסוגרים שגם אין אפשרות לאנשים לשהות מסביב למתחם , וחוץ מזה שגם תרבות האהדה היא שונה לגמרי בתפישה , כך שהם לא מחפשים להשפיע על התנהלות המועדון ודרכו בדרכים כוחניות ואלימות , ולכן זאת הסיבה שכתבתי שלא רק המתחם עצמו יהיה צריך להיות מסוגר בחומות אלא גם סביבתו , כך שכל הצעירים המופרעים והמבוגרים חסרי החיים לא יוכלו להפריע להתנהלות המועדון באימוניו ודרכו , תוך כדי קבלת עזרה ורוח גבית מכל האתרים והערוצים על ידי תמונות וסירטונים שיפרסו על פני כל אתרי ותוכניות החדשות , כדי לייצר לחץ מבחוץ על המועדון )

רינוס מיכלס 8 באוגוסט 2015

והסיסמא שכתבת על ה – " מתחם הנעול בפני האוהדים " שיורדי יצר בקריית שלום ,
זה ממש כמו הוויכוח שלכם ( כל עובדי האלילים של יורדי ) איתי , לגבי טיב הביצועים של יורדי כמנהל מקצועי בהיבט הכי חשוב שאמור להיות למנהל מקצועי , מבחינת בחירת השחקנים ( בעיקר הזרים , אבל לא רק ) תביעת העין שלו לגביהם וסכומי הכספים שהוא מפזר על כרטיסם ו/או חוזיהם )

אתה החלטת שהמתחם נעול בפני האוהדים , גם מפני שאתה כנראה לא בקיא מספיק בחדשות ועידכונים על כל מה שקורה במועדון ,
אבל גם מפני שאתה בטח בוחן את המצב במתחם מבחינת התפרעויות אוהדים והאם הן קורות בתדירות ובחוזק שהן קרו בתקופות שהיו עד להגעת יורדי , אז זאת ראייה לא נכונה ולא מציאותית שבוחנת את השורה התחתונה , מבלי לבדוק ולבחון את המאפיינים במשוואה ( ההצלחות המקצועיות של המועדון , שמן המובן מביאות לשקט ונחת בגיזרת האוהדים , גם המופרעים שבהם , לכן יש שקט , שלא כמו בתקופות של כישלונות מקצועיים , שמביאים איתם המולה וביקורת הפגנתית כלפי הנהלת המועדון ) ותחת יורדי עוד לא היו מצבים שהיה הגיוני להגדיר אותם ככישלונות מקצועיים ( מכבי תל אביב הוא עוד לא במעמד כזה שהדחות מוקדמות באירופה מול מועדונים בדרג השלישי של אירופה ייחשב ככישלון )

לכן זה דומה לויכווח ההזוי שעובדי האלילים של יורדי מנסים לנהל איתי ,
כי גם שם הם בוחנים את טיב ביצועיו רק לפי השורה התחתונה ( הצלחות , תארים , ניצחונות ) ולא בנוסף לבחינת הדרך עצמה ( רמת משחק בינונית מאוד ולפעמים גם עלובה בכמעט כל שלושת העונות המוצלחות של הקבוצה מבחינת הצלחות , תארים וניצחונות , שמראה על בחירת שחקנים גרועה , בעיקר בזרים אך לא רק , תוך כדי תקציב שחקנים שגדול משמעותית מרוב הליגה )

יואב 8 באוגוסט 2015

נעול נעול. יש אימונים פתוחים לקהל מתוכננים מראש.
האמן לי, אתה לא מדגדג את מידת המעורבות והידע שלי על המערכת. אתה לא במעגל החמישי בכלל, וזאת אני מסיק רק על סמך הידע הכוזב שלך.
על שאר הקלישאות והסוגריים שלך-שחרר אותי בחייאת. לא מעניין אותי הדיון הזה.
רק תיקנתי אותך בקשר לעובדות שיקריות אז אל תמכור לי את הפרופגנדה שלך. אני לא קליינט שלך לזה.

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

אני מבין את התיסכול שלך על זה שאני מביא לך עובדות שסותרות את מה שאתה כותב וחושב , זה בסדר

פעם הבאה אולי תנסה להתכתב עם מישהו חסר ידע כמוך , יהיה לך יותר קל ופחות מעצבן אני מניח

יואב 9 באוגוסט 2015

אין עניין בדיון איתך אבל כאשר תשקר-אני אספר לך כמה אתה שקרן ודמגוג.
תשקר-תקבל. כפול ממה שאתה יכול לענות ולשאת.
תזיין סתם את המח ברגיל-יש את גיסנו(:

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

העניין הוא שאני כותב וכתבתי בתגובה אליך רק עובדות שהוכיחו עד כמה שאתה לא יודע על מה שאתה כותב / מדבר , וסתרו בחדות את השטות הגמורה שכתבת

ולכן זה מה שעיצבן אותך וגרם לך לבחור בתגובה מתלהמת בלי שום מענה לעובדות החותכות והמפורטות שהראו את בורותך ברבים

אין לי בעיה שתמשיך את הדיון בהמשך תגובות לא ענייניות , לא נכונות , לא עובדתיות , ולא מחוברות למציאות שמוכיחות את אי הידע שלך ( למרות הרצון הגדול וההפגנתיות המתלהמת , שכנראה באים מהתת מודע שלך ברצון לחפות על אי הידע שלך ) ורק מוציאות אותך נמוך ועלוב יותר

תרגיש חופשי

כל עוד אני מוכיח שאני בעל הידע והעובדות המפורטות , אני אבין ואקבל אם תמשיך בתיסכולך

הרי זה מה שעושה ילד קטן שיודע שהוא מפסיד

יואב 9 באוגוסט 2015

בכל האמור במגרש בו הבוגרת מתאמנת-השער נעול ומאובטח על ידי שומר.
בקריית שלום ישנם עוד איזורים. מחלקת הנוער, חנות רשמית וקיוסק. לשם אפשר להגיע.
אין ממש אפשרות לראות אימון של הקבוצה הבוגרת אלא מתוך נסיעה על איילון ממרחק רב. זאת המציאות. כל השאר, מלל סרק של אדם שלא היה שם מין הסתם לפחות בשלוש השנים האחרונות.

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

אני יודע שהמתחם נעול עם שומר , אז ? איפה כתבתי שלמתחם אין שומר או שער ?

אתה ממציא שטויות ובורח מהטיעונים העובדתיים שלי כי אין לך דרך להתמודד עם זה שהוכחתי שאתה לא יודע על מה אתה כותב / מדבר ?

ואם יש לך בעיה בהבנת הנקרא תקרא עוד פעם ועוד פעם את התגובות שלי , עד שתבין

כתבתי שמתחם האימונים אינו נעול ומסוגר עקב שתי סיבות

1 ) כי המועדון בעצמו נותן לפעמים למופרעים וחסרי החיים להיכנס ליציע הקטן שבתוך מתחם האימונים , ולהפריע בדרכם לרמתו המקצועית של האימון

2 ) כי גם סביבות המתחם יש שטח פתוח ( המאופיין בגבעות ) שאליו המופרעים וחסרי החיים יכולים להגיע חופשי ולעשות את מה שכתבתי בתגובה המקורית

הלאה ,

אתה מספר לי על איזור האימונים של הנוער , ועל החנות ועל מה שלידה כאילו טענתי שאין אותם או שכאילו אתה מגלה פה את אמריקה בזמן שאפילו אוהד שבחיים שלו לא היה בקריית שלום ועוקב רק דרך הפייסבוק יודע על הימצאותם ומיקומם

מה אתה עד כדי כך ילדותי שאתה כל הזמן מנסה לעשות רושם בדרך של ילד בכיתה ג ?
לפחות תנסה ( באמת שרק בשבילך ) לעשות קצת פחות רוח וצילצולים , כדי שרמת הטיעונים והכתיבה שלך ישארו בגילאי תיכון ולא בית ספר יסודי

ולגבי האפשרות של ראיית האימונים של הקבוצה הבוגרת ,
שוב , כמו שכבר כתבתי , המועדון עצמו נותן לפעמים לאוהדים להיכנס ליציע הקטן שבתוך מתחם האימונים בפעמים הבודדות שהקהל מפעיל לחץ כדי להשמיע את שלו לשחקנים ( לא דווקא קללות או דברים רעים , אבל זה עדיין מפריע לאופן המקצועני שבו האימון צריך להתנהל )

כך שכמו שכתבתי בתגובה העובדתית המפורטת והראשונה שלי אליך , שהשינוי המשמעותי היחידי במתחם הוא בבדי האדידס שמתוחים על הגדרות שמגדרים את המתחם , ולא מעבר לזה ( כמו הצעתי בתגובה המקורית )

כל השאר הוא ניסיון לרדת לרמה האישית ( בלי היכולת לדעת מה ומי אני באמת ) , עקב חוסר יכולת בהבאת עובדות וטיעונים שיוכיחו שאתה צודק / יודע על מה אתה כותב …

וכמו שכבר כתבתי , התיסכול שלך מובן לי לגמרי , ולכן אני לא מרגיש צורך בגינויו

יואב 9 באוגוסט 2015

1-שקר וכזב.
2-לא קורה.
אבל אם אתה באמת מאמין למה שאתה כותב, תכתוב למיטש (ואל תשכח את הסוגריים). הוא בוודאי ישמח להתייעץ איתך בנושאי חצי מקצוענות וניהול ארגונים. זה הרבה יותר אפקטיבי מאשר לכתוב זאת כאן והלוואי ויביא תועלת. בהצלחה מתוק…

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

לגבי סעיפים 1 ו – 2 :

http://www.one.co.il/Article/15-16/0,0,3,0/254168.html

http://sports.walla.co.il/item/2756649

http://m.one.co.il/iPhone/Articles/Article.aspx?id=236302&ref=hp

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=172374&lang=HE

http://www.one.co.il/Article/14-15/1,1,3,0/245931.html
( זה השטח הפתוח מסביב למתחם שעליו כתבתי שמאופיין בגבעות , שממנו גם מפריעים לאימונים וקיללו את ראדי ורייכרט , ושבמתחם אימונים המקצועני החדיש והמסוגר בחומות גם מחוץ למתחם מגרשי האימונים עצמו שעליו כתבתי בתגובה המקורית , לא הייתה שום אפשרות להפריע לשום התנהלות אימון וגם לא היה יכול להיות מקרה התפרעות שמצטלם על ידי התשקורת בסביבתו של המתחם שיוצר את האווירה המעכירה והמגעילה שגם מביאה איתה פגיעה בשם המועדון ויוצרת לחץ מסוים בהתנהלותו כמועדון )

http://www.one.co.il/Article/15-16/1,1,3,0/230923.html?ref=hp

וכמו שכבר כתבתי , הכניסה של האנשים למתחם לא מנוצלת רק כדי לקלל ולהפגין נגד המועדון או הקבוצה , אלא גם כדי לחגוג תוך כדי התפרעות
( וזאת עוד הוכחה להרשאת / אפשרות הכניסה של אנשים לסביבת מתחם האימונים הלא מגודר בחומות מסביב לשטח שמחוץ למתחם האימונים על מנת ליצור איזור פרטי לחלוטין

אז כך שאין פה אמונה וצורך להאמין ( אלא אם כן יש אחד כמוך שלא בקיא בחדשות הקבוצה וסדר יומה ובכל זאת מתווכח כדי להראות שהוא יודע כמו ילד , אז לא בושה בשביל אחד כמוך להאמין למישהו שמביא עובדות ופירוטים נירחבים ומנסה להסביר לך על משהו שאתה לא יודע ולא בקיא בו ) לעצמי

כי אני בניגוד אליך , כותב ומדבר אך ורק על דברים שאני מבין ובקיא בהם

אם אני לא מבין ובקיא ויש משהו שאני מתעניין בו , אני לא מתבייש לשאול לפני שאני קובע דעה ובטח ובטח שלא בנחרצות ובביטחון הפגנתי של ילד בגיל בית ספר יסודי ( כמו שאתה עושה )

ואין לי מה לכתוב למיטשל , מפני שכתיבת העובדות המפורטות וההצבעה עליהן תוך כדי הבעת דעה אינה ניכתבת כדי לפנות בביקורת אל מי מראשי המועדון ו / או מקבלי ההחלטות שבו , אלא אך ורק כדי להצביע על האמת תוך כדי כתיבת עובדות ונימוקן , ועל הדרך ליצור שיח כלשהו

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

ושוב אני אציין , כל המיקרים הללו ( והיו עוד כמה בסיגנון כזה במשחקי נוער ששוחקו בקריית שלום והיוו קרקע לאותם מתפרעים ביציע הקטן בתוך המתחם , להתפרע , פשוט חסכתי לעצמי קצת זמן בחיפוש ובהשחתת הזמן עליך ) שהובאו לעיל , קרו בתקופה שהמועדון חווה הצלחה גדולה מאוד ומקרין ביטחון ומעמד איתן לקראת העתיד

אז כמו שכבר כתבתי , רק כשהמועדון יעבור תקופה הפוכה ויווצר כדור שלג של כישלונות ( כמו שיכול לקרות בכל מועדון בעולם ) יבינו מושפעים כמוך את הבועה שחיו בה

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

מי אמר שהם לא מתוכננים ?
שוב פעם אתה בורח לפינה הזויה שנוחה לך כי הונחו בפניך העובדות שסותרות את כל מה שאתה כותב שאתה יודע ?…

וואו כמה שאתה ילד קטן , האמת שאני מתחיל לרחם עליך

הייתי מפנה אותך עוד פעם לתגובה המקורית , המפורטת והמנומקת שלי , אבל אני כבר מבין שזאת לא בעיה בהבנת הנקרא , אלא יותר תסמין של גנון בסגנון " לא נכון , אני צודק ! פיפי קקה עליך "

ובכל זאת לשם הדיון עצמו אני אביא ציטוט מדויק מהתגובה המקורית שלי , שתראה עד כמה אתה הזוי …

התחלת ציטוט :

" הוא ממש לא נעול בפני האוהדים

גם מפני שהמועדון עצמו עדיין מרשה באימונים מסויימים , הגעה לתוך מתחם האימונים ( כמו האימון של פתיחת העונה וההתפרעות שכבר נהפכה למסורתית של כל הצעירים המושפעים והמבוגרים חסרי החיים שמפוצצים בכאילו את האימון ורצים אל הדשא ומפסיקים את האימון עם אבוקות ומפריעים לו תוך כדי שהם עושים לשחקנים מה שהם רוצים כמו להרים אותם על הכתפיים או שכל שנייה מישהו רוצה תמונה ו/או חיבוק , וגם באימון שנופל על יום יומיים אחרי או לפני משחק משמעותי , כמו האימון שנערך אחרי ההפסד במלטה והאוהדים יצרו לחץ על המועדון כדי להיכנס ליציע הקטן ו – " לעודד " את השחקנים בדרכם העצבנית והמפריעה להתנהלות השקטה שבו אימון מקצועני צריך להיות , וגם באימונים של לפני דרבי , לפי מה שאני זוכר , המועדון עצמו נותן לאוהדים להגיע ולשבת ביציע הקטן שבמתחם האימונים ולקרוא כל מיני קריאות לא לעניין ועם שירים ואבוקות שמודלקות בתוך היציע הקטן הזה , ומפריעים למהלך האימון ולשקט ולריכוז שבהם הוא צריך להתנהל , וכל זה עוד כשהמועדון חווה ממש שושלת של הצלחות ותארים וניצחונות כבר 3 שנים ברציפות ,
אז כשיבואו הכישלונות ואי הניצחונות ואי לקיחת תארים ויוכל להיווצר " כדור שלג " שקורה גם למועדוני כדורגל הרבה יותר גדולים , תבין פתאום עד כמה שכמעט כלום לא השתנה חוץ מהבדים היפים של אדידס על הגדרות שמגדרים את המתחם ) "

סוף ציטוט

וחבל שאי אפשר להדגיש ולהבליט את השורות הראשונות , ועוד כמה שורות באמצע ,
במיוחד להזויים בגיל גן כמוך

וגם הבריחה ההזויה שלך מהעובדות ששמתי לך מול הפנים , לא בוצעה במלואה , כי לא רק סירטונים של אימוני פתיחה הבאתי , אלא גם ובעיקר , תקריות שבמהלך העונה

כך שאם אתה הזוי , לפחות תשקיע בהזייה שלך עד הסוף

הלאה ,
והנה פה לפחות הודית ( להפתעתי הרבה יש לציין ) שכבר מה שכתבתי הוא הנכון והעובדתי , שקריית שלום הוא לא מבצר כמו המתחם אימונים החדיש , המושקע והמקצועני שעליו כתבתי בתגובה המקורית שלי

( רק חבל שנזקקת להוכחות חדות , חלקות ומפורטות שסתרו אותך חד משמעית , אבל ידוע שלילדים קטנים לוקח קצת הרבה זמן להתמודד עם המציאות )

הלאה ,

לא כתבתי שאני חכם וגם לא התיימרתי להיות כזה , בסך הכל כותב בפשטות על דברים שאני מבין בהם ויודע במה מדובר , תוך כדי שאני יודע שיש הוכחות שיגבו את כתיבתי , וכל זאת בדרך מפורטת ומנומקת כדי שיהיה בהיר ונהיר לרוב ( חוץ מאלו החכמים באמת , שחושבים שהם יודעים הכל או כמעט הכל בזמן שאין להם ממש מושג והוכחות שיגבו את דבריהם השטותיים , חסרי הידע והתוכן )

אז כך שכמו שכבר כתבתי ( ופה אני שוב אצטרך להביא ציטוט כי איתך זה או ציטוט מוכיח או שוב השחתת זמן ) :

התחלת ציטוט

" אין לי מה לכתוב למיטשל , מפני שכתיבת העובדות המפורטות וההצבעה עליהן תוך כדי הבעת דעה אינה ניכתבת כדי לפנות בביקורת אל מי מראשי המועדון ו / או מקבלי ההחלטות שבו , אלא אך ורק כדי להצביע על האמת תוך כדי כתיבת עובדות ונימוקן , ועל הדרך ליצור שיח כלשהו "

סוף ציטוט

גיסנו 9 באוגוסט 2015

ככה אתה מוכר אותי בנזיד עדשים

יואב 9 באוגוסט 2015

אתה באמת לא העיפרון הכי מחודד אה? מה יהיה איתך?
נותן לי לינקים לאימוני פתיחת עונה פתוחים ומתוכננים? ברור שקריית שלום עדיין לא מבצר אבל זה עולם אחר לגמרי ממה שהיה. האמן לי, לא מעט ימים שם בשלושים שנה האחרונות. בלי קשר, אני חושב שחוכמתך מתבזבזת כאן. ראוי שמיטש ידע איך לשפר את האירגון שלו מטאלנט כמוך. בהצלחה בון בון.
גיסנו, זאת משימה גדולה לאיש אחד(:

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

מי אמר שהם לא מתוכננים ?
שוב פעם אתה בורח לפינה הזויה שנוחה לך כי הונחו בפניך העובדות שסותרות את כל מה שאתה כותב שאתה יודע ?…

וואו כמה שאתה ילד קטן , האמת שאני מתחיל לרחם עליך

הייתי מפנה אותך עוד פעם לתגובה המקורית , המפורטת והמנומקת שלי , אבל אני כבר מבין שזאת לא בעיה בהבנת הנקרא , אלא יותר תסמין של גנון בסגנון " לא נכון , אני צודק ! פיפי קקה עליך "

ובכל זאת לשם הדיון עצמו אני אביא ציטוט מדויק מהתגובה המקורית שלי , שתראה עד כמה אתה הזוי …

התחלת ציטוט :

" הוא ממש לא נעול בפני האוהדים

גם מפני שהמועדון עצמו עדיין מרשה באימונים מסויימים , הגעה לתוך מתחם האימונים ( כמו האימון של פתיחת העונה וההתפרעות שכבר נהפכה למסורתית של כל הצעירים המושפעים והמבוגרים חסרי החיים שמפוצצים בכאילו את האימון ורצים אל הדשא ומפסיקים את האימון עם אבוקות ומפריעים לו תוך כדי שהם עושים לשחקנים מה שהם רוצים כמו להרים אותם על הכתפיים או שכל שנייה מישהו רוצה תמונה ו/או חיבוק , וגם באימון שנופל על יום יומיים אחרי או לפני משחק משמעותי , כמו האימון שנערך אחרי ההפסד במלטה והאוהדים יצרו לחץ על המועדון כדי להיכנס ליציע הקטן ו – " לעודד " את השחקנים בדרכם העצבנית והמפריעה להתנהלות השקטה שבו אימון מקצועני צריך להיות , וגם באימונים של לפני דרבי , לפי מה שאני זוכר , המועדון עצמו נותן לאוהדים להגיע ולשבת ביציע הקטן שבמתחם האימונים ולקרוא כל מיני קריאות לא לעניין ועם שירים ואבוקות שמודלקות בתוך היציע הקטן הזה , ומפריעים למהלך האימון ולשקט ולריכוז שבהם הוא צריך להתנהל , וכל זה עוד כשהמועדון חווה ממש שושלת של הצלחות ותארים וניצחונות כבר 3 שנים ברציפות ,
אז כשיבואו הכישלונות ואי הניצחונות ואי לקיחת תארים ויוכל להיווצר " כדור שלג " שקורה גם למועדוני כדורגל הרבה יותר גדולים , תבין פתאום עד כמה שכמעט כלום לא השתנה חוץ מהבדים היפים של אדידס על הגדרות שמגדרים את המתחם ) "

סוף ציטוט

וחבל שאי אפשר להדגיש ולהבליט את השורות הראשונות , ועוד כמה שורות באמצע ,
במיוחד להזויים בגיל גן כמוך

וגם הבריחה ההזויה שלך מהעובדות ששמתי לך מול הפנים , לא בוצעה במלואה , כי לא רק סירטונים של אימוני פתיחה הבאתי , אלא גם ובעיקר , תקריות שבמהלך העונה

כך שאם אתה הזוי , לפחות תשקיע בהזייה שלך עד הסוף

הלאה ,
והנה פה לפחות הודית ( להפתעתי הרבה יש לציין ) שכבר מה שכתבתי הוא הנכון והעובדתי , שקריית שלום הוא לא מבצר כמו המתחם אימונים החדיש , המושקע והמקצועני שעליו כתבתי בתגובה המקורית שלי

( רק חבל שנזקקת להוכחות חדות , חלקות ומפורטות שסתרו אותך חד משמעית , אבל ידוע שלילדים קטנים לוקח קצת הרבה זמן להתמודד עם המציאות )

הלאה ,

לא כתבתי שאני חכם וגם לא התיימרתי להיות כזה , בסך הכל כותב בפשטות על דברים שאני מבין בהם ויודע במה מדובר , תוך כדי שאני יודע שיש הוכחות שיגבו את כתיבתי , וכל זאת בדרך מפורטת ומנומקת כדי שיהיה בהיר ונהיר לרוב ( חוץ מאלו החכמים באמת , שחושבים שהם יודעים הכל או כמעט הכל בזמן שאין להם ממש מושג והוכחות שיגבו את דבריהם השטותיים , חסרי הידע והתוכן )

אז כך שכמו שכבר כתבתי ( ופה אני שוב אצטרך להביא ציטוט כי איתך זה או ציטוט מוכיח או שוב השחתת זמן ) :

התחלת ציטוט

" אין לי מה לכתוב למיטשל , מפני שכתיבת העובדות המפורטות וההצבעה עליהן תוך כדי הבעת דעה אינה ניכתבת כדי לפנות בביקורת אל מי מראשי המועדון ו / או מקבלי ההחלטות שבו , אלא אך ורק כדי להצביע על האמת תוך כדי כתיבת עובדות ונימוקן , ועל הדרך ליצור שיח כלשהו "

סוף ציטוט

יואב 9 באוגוסט 2015

אנסה לעזור לך להפיץ את הבשורה בבלומפילד כדי שנוכל להקים תנועה למען הקמת מתקן אימונים מתקדם. בושה שמיטש המעופף הזה מתקמצן על כמה לירות. נראה לו מה זה.
תודה מיכלס על התקווה שזרעת בי. בנו. בכולנו.

רינוס מיכלס 9 באוגוסט 2015

אין צורך

ולהלן ציטוטים מתגובותיי

התחלת ציטוט :

" אתה חושב שגולדהאר לא בדק ותיכנן על רמת גן חדיש ומפואר ?

אבל בארץ הקודש , אזרחי ישראל הם הדבר הכמעט אחרון ששיטת המשילות ונבחרי הציבור פועלים למענו , ובצדק … "
סוף ציטוט

עוד התחלת ציטוט :

" התיקצוב הוא לא כל כך הנושא הבעייתי ( מכירת / השכרת שטחים וקומות במתחם האיצטדיון לחנויות וחברת מלונאות , ממשלה / טוטו , גולדהאר בעצמו )

אבל כמו שכתבתי , הבעיה היא לא בכלי העזר ודרכי הפעולה

אלא במקבלי ההחלטות הציבוריות "

סוף ציטוט

ומשהו לסיום וברצינות גמורה

אני באמת מקווה שתיהיה לך מתישהו תקווה בחיים , כי לאנשים כמוך זה חשוב במיוחד

יואב 9 באוגוסט 2015

בכיף. המון תודה.
(ת ו ד ה)

שגיא 8 באוגוסט 2015

אני דווקא חושב שחיפה תצליח העונה לתת פייט על אליפות ואולי אף מעבר לכך. הסגל לא רע ולוח המשחקים משחק לטובתה (ובעיקר לרעת מכבי תל אביב) העונה.
משחק העונה עבור חיפה יהיה במחזור החמישי ויקבע הרבה מאד להמשך. נצחון ירוק וחיפה תדבר חזק. הפסד ויהיה בלאגן.

אטרף 8 באוגוסט 2015

מה הבשורת איוב שתצא במוצ"ש? משהו על אלירן עטר..?

סתם אחד 8 באוגוסט 2015

אליפות? הסגל הזה במקרה הטוב יאבק על מקום שלישי. צריך להיות ריאליים. המערכת במכבי חיפה חולה.
הסיפור האחרון עם בניון והביזיון בהתנהלות בקיץ הזה זה רק סימפטומים. הפכנו להיות מכבי ת"א בתקופת לוני.
שחר לא רוצה להתחרות, אולי הוא חושב שמיץ' יעלם כמו גאידמק. הוא איבד את הדרייב והרצון להצליח. הגיע הזמן
שהוא יעמיד את הקבוצה למכירה.

מאיר (חדש בשכונה) 8 באוגוסט 2015

עד בניית האיצטדיון החדש לא הייתי חושב שמישהו יחשוב על לקנות את חיפה משחר. היום, כאשר יש בסיס של 20 אלף מנויים בתקופה של ציפיות לקבוצה, אזי היום, זה כבר יכול לקרות. אוהדי חיפה יכולים רק להודות לשחר שהביא אותם לארץ המובטחת על ידי כך שבמשך 25 שנה בערך הוא נתן בטחון כלכלי כזה שכל קבוצה היתה רוצה כשבחלק גדול והחשוב ביותר התקציב שהעמיד היה ביחס דומה לזה שגולדהאר מעמיד היום לעומת שאר הקבוצות, דבר שהביא לפער שהיה לחיפה לאורך שנים. אמרתי הארץ המובטחת והתכוונתי כי עד שנת 84 חיפה היתה פוטנציאל, התחילה לממש באמצע שנות השמונים ושחר זיהה את הפוטנציאל העסקי פרסומי ועשה רק טוב לשני הצדדים, הביא אליפויות, הגדיל בסיס אוהדים ולחץ על העיר לבנות לקבוצה איצטדיון שיאפשר עם בסיס נרחב של אוהדים להפחית את התלות בשחר עצמו.
אוהדים כמו מצביעים בבחירות, יכולים רק להצביע ברגליים, אלה באי רכישת מנויים ואלה בהצבעה למועמד אחר, זה שוק חופשי או דמוקרטיה בהתאמה.
אני כאוהד מכבי יכול לומר לכם אוהדי חיפה שלפני שחר הייתם פוטנציאל שיכול היה ללכת לכל מיני כיוונים והיום הוא הביא אתכם לספירה אחרת.

holden 9 באוגוסט 2015

כבר כתבתי כאן לפני כמה שבועות על יעקב שחר:
הכושי עשה את שלו- הכושי יכול ללכת הביתה.
אני לא מתלהב מיעקב שחר, הוא ארכאי ומיושן בכל ההתנהלות שלו,
החלום של הרבה אוהדים ששחר יפנה את מקומו לברון חיפאי אחר סטייל רובי שפירא.
בשנים האחרונות שחר מתנהל לא נכון, עושה טעויות על ימין ועל שמאל,

רוני לוי מאמן טוב אבל הוא סוג של רס"ר משמעת,
בזמנו היה לרוני לוי שחקן בנוער שרוני אימן את הנוער, זה היה שחקן הכי כשרוני במכבי חיפה בעשרים שנה האחרונות, אותו השחקן הביא לרוני לוי כמאמן נוער דאבל,
השחקן היה בעל בעיטות אדירות ברמה של סיניסה מיכאלובי'ץ,
בזכות רוני לוי אותו השחקן הגיע לליגות נמוכות וקבוצות מהמגזר,
חבל שהשחקן ההוא איבד את חדוות המשחק

שלו 8 באוגוסט 2015

ראשית,
אני חושב שהקבוצה היחידה שיכולה באמת לאיים על הפרויקט של מיץ' ולעזור לו בו זמנית היא חיפה.
היא יכולה לאתגר אותו.
מבחינת סגל אני חושב שבבסיס הפער בין מכבי ת"א לשאר הליגה הוא לא כזה גדול.
ובהחלט קבוצות יכולות להעמיד סגלים ראויים שווים למכבי בהרבה פחות כסף.
כיוון שהדיון הוא חיפה, אשאיר את הצד הצהוב בצד לזמנו.

חיפה, מכבי חיפה נופלת בנקודה אחת, הנקודה הישראלית.
מאמן, מנהל, בעלים ישראלים חיים בתוכנו.
וככאלה קשה להם להתנתק מהביצה.
רוני לוי טוב ככול שיהיה לא יכול לזרוק שחקן ליציע כי מערכת המעקב שלו מראה שהוא לא מתאמן ב 100% מאמץ.
שחר לא יזרוק הביתה שחקן ("סמל") כזה או אחר, כי מתנהל בניגוד לקוד אתי.
האוהדים יודעים איפה הוא גר.
כאשר כל שחקן בסגל יודע לאפשר בכל יום נתון לפטר אותו, הוא נותן כל יום 100%.

כאשר יש מנודים שלא מקבלים שכר ואח"כ עוד חוזרים לקבוצה ולהרכב, ברור שהכל משחק.
כשחיפה הייתה אבן שואבת של הכישרון הישראלי היה אפשר להסתיר את זה.
היום יש שלוש ארבע קבוצות נוספות על חיפה ומכבי ת"א שהן אופציה לא רעה בכלל.

שחר צריך לבנות את חיפה מחדש, הוא צריך לגבש תפיסה ניהולית חדשה.
מה שעבד בשנות השמונים והפך את חיפה לכוח מוביל.
ובשנות התשעים ייצב אותה ככוח דומיננטי ובעשור הראשון של שנות ה 2000 ככוח יחיד, לא עובד יותר.
צריך משהו חדש ואחר.
לי יש רעיונות אבל כצהוב אשאיר אותם לעצמי, בתוך שבחיפה יש חכמים ממני שיצליחו לגבש דרך אם ייתבקשו.

שלו 8 באוגוסט 2015

תיקון אחד לסיפא שלך,
הכישלון לא יכול להיות אי זכיה באליפות או כל תואר אחר.
הכישלון הוא אי התמודדות עליו.
בסוף זו תחרות שהטוב מנצח, הרצון הוא להיות תחרותי.
השאלה היא האם יש תחרות אמיתית והאם חיפה חלק ממנה, לא האם יש את אותה זוכה ברצף.

אני מניח שמי שהכדורסל יקר ללבו רוצה תחרות, לא הגבלה על כמות הזכיות של קבוצה.
וזכיה מקרית של קבוצה כזו או אחרת לא הופכת את ליגת הכדורסל לתחרותית.

D! פה ועכשיו 8 באוגוסט 2015

+23

MOBY 8 באוגוסט 2015

חלוץ, קשר 50:50 , קשר בונה, בלם ומאמן ואנחנו סוגרים ת הליגה( היי אבל שוער יש לנו כבר). זו המנטרה.
איתה אני הולך לישון ואיתה מתעורר.
(האמת אני חושב שעם 60% כולל השוער ואנחנו מתמודדים שווים לאליפות).

גיסנו 9 באוגוסט 2015

לי זה קצת נשמע כמו "ואם רק בנאדו היה פותח את העונה…."

holden 9 באוגוסט 2015

כתבתי למעלה על שחקן שגדל בנוער של מכבי חיפה ובזמנו הביא לנוער של חיפה ולמאמנו רוני לוי את הדאבל במו רגלו השמאלית, השחקן ניחן בבעיטות פצצה בעצמה שלא נראתה בארצנו, רוני לוי לא ידע להתנהל מול השחקן ההוא ובדיעבד חיפה הפסידה כשרון ענק,
למי שרוצה לראות שער לא אופייני של אותו השחקן מוזמן לצפות בכתבה הזו החל מהשנייה השלושים,
שער חכם של שחקן מבריק שהיה אמור כיום להיות המנוע של מכבי חיפה, במקומו קיבלתי את בניון
http://doublepass.sport5.co.il/story.php?id=13098

אורי 9 באוגוסט 2015

יום שבת בא ועבר, שום בשורת איוב לא הופיעה
אלא אם אתה מתכוון לזה שבניון עדיין בקבוצה?

Comments closed