פתיחת עונה אופטימית? (רמז: לא)

שבע נקודות על מה הולך להיות בעונה הקרובה במכבי חיפה

1. אז העונה מתחילה, ומכבי חיפה פותחת עונה עם שלושה זרים ורכש ישראלי בדמות סאן מנחם ואופיר קריאף. ותורג'מן כשחקן סגל לגיטימי. ודיבור על אבוחצירא. אני מאוד מקווה שאלירן עטר יבקיע יותר מ-20 שערים העונה ומקווה שחן עזרא ימסור, יוסי בניון יהיה סופר סאב, עטאא ג'אבר ואיסמאיל ריאן יביאו בראש (או לפחות יבקיעו כל אחד שלושער בטדי) והכי חשוב – שהאליפות תחזור לכרמל ואם אפשר – גם הגביע. אבל בקשר לזה? אני לא אופטימי.

2.אבל בואו נהיה רציניים רגע: זה כנראה לא יקרה. אני לא מאמין שמכבי חיפה מספיק חזקה כדי לקחת אליפות. אני מאוד רוצה, מאוד מקווה, מאוד מייחל – אבל אני לא מאמין. אני מקנא במי שמאמין. אני ממש רוצה – להיות כמו האנשים האלה אבל אני לא מסוגל להיות אופטימי לריק. ואין שום סיבה לאופטימיות. אני לא אופטימי.

3. אז למה הרכש חשוב? כי הרכש מביא לנו את התחושה שיש סיכוי: הנה – בהפועל באר שבע יש את ברדה, ארבייטמן, בוזגלו ובן שהר. זו קבוצה קבוצה. אני מאוד שמח שהגיעו דרינצ'יץ ווליינטה – אבל הם לא מרגשים. סאן מנחם, לא מרגש. ואופיר קריאף, אני לא מצליח להתרגש ממנו, מצטער. האם אני מתרגש? לא. מה שכן – אני לא אופטימי.

4. אם יש שחקן שכן איכשהוא מרגש במכבי חיפה בקדם עונה זה איסמעיל ריאן – שאוהדים למודי אכזבות כמוני מאמינים שהוא יהיה ממש טוב. אם כמובן יתנו לו לשחק. אני מקווה שיתנו לו לשחק. אני מאוד רוצה שיתנו לו לשחק. אני מאוד רוצה לראות אותו היום מול בני יהודה. אבל אני לא אופטימי.

5. מילה על ערן זהבי? הייתי במשחק נגד פלזן וגם דיברתי איתו אחרי המשחק. אבל יותר מכל הדברים האלה – מה שקשה להסביר בארץ זה ההתרגשות שיש באירופה ממנו. העיתונאים בצ'כיה התעניינו רק בזהבי. הם התלהבו ממנו, ברמה שאני לא זוכר עיתונאים זרים משחקנים ישראלים – ואני זוכר את העיתונאים הצרפתים בבורדו בזמן הצ'מפיונס – הייתה לנו קבוצה לא רעה אז. אני לא יודע אם ערן זהבי הוא השחקן הישראלי הכי גדול אי פעם (בשבילי זה אלי אוחנה – הוא לקח קבוצה שלא הייתה קיימת באירופה והיה בין הגורמים החשובים ביותר לגביע האירופי היחיד שלה, עם בישול בגמר, שער בחצי, וצמד במשחק החוץ ברבע), אבל – הוא בטוח בלי צל של ספק השחקן הישראלי הכי גדול והכי משפיע בקבוצה ישראלית. הוא סטאר אמיתי – ולא רק כאן, אלא גם באירופה. מלבד עשר הליגות הגדולות, יש 20 ליגות אירופאיות באמצע שהן בערך באותה רמה – וזהבי הוא אחד מהסטארים הגדולים בליגות האלה. מה יהיה לגבי יום שלישי אתם שואלים? אני לא אופטימי.

6. עוד מילה על ערן זהבי? וזה יתחבר לנקודה השנייה: העובדה שערן זהבי משחק בישראל היא הבעיה הכי גדולה של אנשי מכבי חיפה וגם, אם כי באופן שונה, של אוהדי הקבוצה. כי במשך שנים מפמפמים לנו שהמסלול ששחקן רוצה וצריך להגיע אליו זה ישראל>אירופה. גם אומרים שישראל>אירופה>ישראל, זה בדרך כלל לא משהו.
אבל אז בא זהבי, והוא סטאר אמיתי, מהסוג שהיינו רגילים לראות אצלנו בחיפה. והוא לא אצלנו. וככה היינו אומרים – טוב, יהיה טוב, ילך לאירופה, יעבור. אבל זה לא עובר. והוא נשאר שם. ואיך הוא נשאר שם, הא, משלמים לו כסף. וגם אם יש כאלה שאומרים משהו אחר – עזבו אתכם: אין אף אחד שיש לו קצת שכל שלא חושב שזהבי יכול לשחק באירופה. ואז אנחנו בבעיה – כי או שמכבי תל אביב יותר אירופה ממכבי חיפה (מה שאנחנו לא חושבים, אבל רגע…), או ששחקנים ישראלים ממש טובים יכולים לא להתפתות לאירופה ולהישאר תמורת השכר הנכון.
ואז – אם כן – למה הם לא במכבי חיפה. (רמז – פערים כספיים). ואם במכבי תל אביב יש את ערן זהבי, איך אני אמור להתרגש מאופיר קריאף? כאלה שחקנים אנחנו רוצים במכבי חיפה. האם יגיעו שחקנים כאלה?
אני. לא. ממש. אופטימי.

7. התחזית? אין תחזית. מת לאליפות. שתהיה לנו אחלה עונה

הפועל אלופה, עמאשה מלך השערים
על סוגיית הכדורגל בשבת

45 Comments

אריאל גרייזס 22 באוגוסט 2015

אז לא הבנתי. אתה אופטימי?

vered s 22 באוגוסט 2015

אם רוני לוי נישאר רוני לוי אז איסמעיל ריאן לא יפתח במישחק. וזה נכון במישחקי ההכנה הוא היה מאד מרשים מחויב רץ. נתן הרגשה שסוף סוף יש למכבי חיפה שחקן קו מהיר וחזק. וטוב. ממש טוב. כשקבוצה נורמלית מוצאת שחקן כזה הוא פותח. ויש לי הרגשה שהוא גם אחד שצריך לפתוח. שזה שחקן שמתאים יותר לאחריות של חולצת הרכב. שזה נותן לו דרייב וכיוון יותר נכון. אז אם הוא לא פותח אז מכבי חיפה נישארת בהררכית חדר הלבשה. זה יהיה אינדיקציה.

ניתאי 22 באוגוסט 2015

ממה יש להיות אופטימיים? קבוצה שהייתה ככ עלובה שנה שעברה עשתה שינויים קוסמטיים והביאה את "הרכש הכי חשוב שלה" רק על הקווים. כאילו כל הבעיה זה המאמן.
ת'ורגמן פותח היום.

MOBY 22 באוגוסט 2015

די כבר,
בלם, קשר אחורי, קשר 50:50 חלוץ ומאמן ואנחנו מפרקים את הליגה. (היי אבל שוער יש לנו).
וברצינות לא למדנו כלום מהפיאסקו של הגולסאים ודומיהם.
טוב לי שחקן בית אחד על כל הקריאפים למיניהם. יוסי לא יהפוך לסופר סאב, עדיף לנו להחזיר את בנאדו וקטן מפרישה ואנחנו נראה הרבה יותר טוב (ונוכל להתרכז בקשר האחורי והמאמן….. :)

ירוק 22 באוגוסט 2015

בעיקר מייאש.

שחר לא רוצה לשחק את "המשחק", וככה אנחנו נראים – כמו כאלו שלא משחקים את המשחק.
ריקן הוא דוגמה נהדרת לבעיות – 1. אם יש לשחקנים טובים אפשרות בחירה כיום, הם בוחרים במכבי ת"א. לא מאשים אותם. 2. גם כשיש הזדמנות לסגור מוקדם עם מישהו איכותי לפני שג'ורדי בתמונה, ההתנהלות שלנו היא בדיחה.

שיהיה לנו בהצלחה… אני לא אופטימי :)

עדי אבני 22 באוגוסט 2015

ברור לי שאני בעמדת מיעוט כאן, שלא נדבר על כך שאני בכלל לא אוהד חיפה, אבל לי נראה שדווקא השנה אתם עושים את מה שאתם צריכים לעשות. לא בשביל לקחת אליפות השנה, אלא בשביל להבריא את הבית שלכם בכדי שתוכלו להתמודד בשנים הבאות.
אולי לא שמתם לב, אבל בזמן שהקהל שלכם עשה 3 צעדים קדימה, הקבוצה אותה הוא אוהד הלכה 3 צעדים אחורה בשנים האחרונות, והסיבה מעולם לא היתה חוסר השקעה כספית או מחסור ברכש, אלא בנייה של תלאי על תלאי, פיגום על פיגום רק בשביל שהמבנה יחזיק עוד טיפה.
אז המבנה קרס. וכשמבנה קורס אפשר לחזור ולעשות שוב אותן טעויות ולא להבין מדוע המצב לא משתפר, כמו להביא עוד מו אידריסו ודינו אנדלובו, או לעצור, לנקות חלק מהפיגומים שמכבידים על המבנה ללא צורך (מנודים), לראות מה נשאר (ומה שווים שחקני הבית) ולבנות מחדש. השנה, לראשונה, שחר מנסה את זה.

עודד 22 באוגוסט 2015

שטויות. בשורה התחתונה היו לקבוצה ארבעה חודשים להביא חמישה זרים ברמה והיא נכשלה. הקבוצה של העונה הקרובה אולי אפילו יותר חלשה מהקבוצה של שנה שעברה. ניהול נכון יכול להוביל את הקבוצה למאבק על האליפות גם בתוך קיץ אחד, אבל מה בין שחר לבין ניהול נכון?

תומר חרוב 22 באוגוסט 2015

עדי צודק. אולי קשה לכם לראות את זה כי אתם נמצאים במקום מתוסכל מהשנים האחרונות אבל מבחוץ זה בהחלט נראה כמו שינוי תפיסתי די חכם. להביא חמישה זרים ברמה זה קל לכתוב על הנייר אבל אנחנו רואים שגם מכבי תל אביב עם הכסף והקשרים באירופה לא מצליחה לעשות את זה, בטח שלא בקיץ אחד. אז רוני לוי אומר: אני לא רוצה להתפשר ולהביא עוד זר רק כדי להגיד שהבאתי ובמקום זה אני אלך למחלקת הנוער הכי טובה בארץ ואקדם שחקנים של המועדון.
גם העניין של להחזיר לגיונרים לא ברור לי. אז כן, זהבי הוא הצלחה מטורפת אבל מה עם בן בסט שנכשל? או מליקסון שלא ממריא (אגב, ראיתי את ב"ש ועם כל הרכש, הם (לפחות בינתיים) לא קבוצה) וזה לא שמכבי חיפה לא הלכה בכיוון הזה, הבאתם את שכטר ועטר ששניהם היו יותר משמעותיים באליפויות שהם לקחו עם זהבי.
קריאף נראה כמו רכש מיותר, אבל גם מכבי תל אביב רוכשת מיותר(ורמוט, אייבינדר), קריאף צעיר ואולי יש שם פוטנציאל (רוני לוי מכיר אותו מביתר שזה תמיד טוב).
אתם חושבים שהבעיה שלכם זה בסקואטינג וברכש אבל זה לא נכון. אם כבר יש לכם בעיה זה בהיררכיה של חדר ההלבשה וענייני בניון וכדומה וזה אף שחקן במליון יורו לא יפתור.

עופר פרוסנר 22 באוגוסט 2015

תומר – נראה אם רוני ייתן לשחקנים הצעירים לשחק. אני מקווה שכן, אבל מהניסיון שלי זה לא הולך לקרות.

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2015

חצי מסכים עם עדי – חיפה לא עשתה קיץ כזה נורא כפי שהאוהדים שלה מתארים – שוחררו הרבה בינוניים – היה רכש מאסיבי בינואר והגיעו 2 זרים בעלות נכבדה – גם החזרה של ריאן וזוגלן זה משהו שהיה נתפש בכל קבוצה אחרת שהיא לא מכבי כחיזוק.

אבל יש פה 2 בעיות :

אחת תיאום ציפיות – חזרה לאירופה תהיה הישג אחרי שנים של היעדרות והדרדרות בדירוג האירופאי – אליפות מול המכונה של מכבי לא הייתה מושגת גם בעוד חיזוק של 2-3 שחקנים – הפער כרגע גדול מדי.
השניה – העובדה שלא נתנו לרוני לוי לעשות את מה שקרויף עשה בשנה הראשונה – לשחרר את מי שלא מתאים בלי קשר לחוזה – די כופים עליו סגל קיים ולכן הדיבור על תקציב של 60 מיליון הוא לא רלוונטי וקצת "משקר".

ברמה הפרקטית – הרכש שבאר שבע הביאה הוא משהו שחיפה הייתה צריכה – ראדי, שיר צדק (פספוס גדול) , נוואקמה (כנ"ל) ובן שהר – העובדה שבאר שבע לוקחת שחקנים שחיפה לא "מוכנה" להביא מראה שיש פה משהו בעייתי בתפישה.

טרנטה 22 באוגוסט 2015

שטויות. הדבר הזה שנקרא זרים איכותיים הולך ומתמעט כאן בלבנט. גם אצלנו עם "הכסף הגדול" של גולדהאר לא מצליחים למצוא כאלה. ואיך בדיוק תוכלו תוך קיץ אחד להתמודד על האליפות? בכל הסגל שלכם מהשנה שעברה יש שחקן אחד בדיוק (עטר) שיכול לעלות בהרכב מכבי ואחד שיכול להשתלב בסגל הרחב (טוואטחה).
חוסר ההצלחה והנוכחות שלכם בזירה האירופית פוגעים בדירוג שלכם ויהיה לכם קשה להשתחל לשלב בתים אירופאי כלשהו בעונות הקרובות.
למעשה היתרון היחידי שלכם הוא האצטדיון הנהדר.
נכון לעכשיו אתם בשבר מקצועי עמוק. כרגע באר שבע טובה מכם, עם שחקנים טובים מכם ותראו איזה קטע – קהל נהדר ומגרש חדש.

מאיר (חדש בשכונה) 22 באוגוסט 2015

לא מבין את הפסימיות שלכם. כדורגל זה הרבה עניין של מומנטום. נכון, לא רק, אבל אם ההבדלים ברמות לא גדולים ואם חלילה תתחילו את העונה טוב ותצברו בטחון, עם הקהל שכרגע בא מציפייה ומהכיף של האיצטדיון ובמומנטום יבוא וייתן דחיפה עצומה, חיזוק נוסף בינואר והכל יכול להתהפך. לכן, מבחינתכם, תחילת העונה היא קריטית, כמו שהיתה אצלנו עד וכולל 2012.
עדיין, מבחינת מכבי, אתם הקבוצה שעלולה להרוס לנו, הטים טו ביט שלנו.
לא יכול לאחל לכם הצלחה, זה אנחנו או אתם.

ניינר / ווריור 22 באוגוסט 2015

היה לי אתמול דיון עם החברים במפגש אושר שהם שרופי מכבי חיפה. מקום 4 יהיה מבחינתם הישג.
ובלי קשר לקבוצה, כל חובבי הסביח זה מקום חובה עבורכם (קינג ג'ורג בואכה ככר מסריק)

אבי ערך מוסף 22 באוגוסט 2015

אחלה בנצי וקרביץ שבעולם ואחלה אווירה!

יורד ים 22 באוגוסט 2015

מעניין מאוד לראות את הדיון הזה. כבר 3-4 פעמים בחודש האחרון יצא לי, כאוהד מכבי חיפה, לשמוע אוהדים של קבוצות אחרות מנסים לשכנע אותי שהדרך שלנו היא הנכונה ואנחנו אלה שיכולים להאבק על האליפות אם רק נתחבר. לדעתי הם עדיין שבויים בקונספציה שאלירן עטר שחקן-על (והוא ממש לא. מאז אפריל הוא ושכטר דומים לקונוס). למעשה הבדלי השכר כל כך משמעותיים בין 2 הקבוצות שאין ממש מקום להשוואה.

אבל, שוב, מעניין לראות איך אוהדי מכבי פסימיים (שלא לומר מיואשים) ואוהדי קבוצות אחרות אופטימיים לגבינו (שלא לומר מנחסים, מרחמים או מקנאים במה שכן יש).

גיסנו 22 באוגוסט 2015

חששתי מאוד ממכבי חיפה עד לא מזמן, במיוחד בגלל רוני לוי ומה שהוא עשה לנתניה שנה שעברה.
אבל יש כ״כ הרבה דברים שקורים בדיוק כמו בעונות הקודמות שמראים שהמועדון לא באמת מוכן לעשות את הצעד זה קדימה ולשנות באמת את הקונספציה. האגו של יעקב שחר לא מרשה לו לשחרר אחיזה, זה לא רק עניין של ״מנהל מקצועי״ אלא התנהלות כללית שמנסה להיות יותר כמו שירצקי, גם בסמכויות וגם בהתנהלות התקשורתית.
ועם כל הכבוד העצום לשירצקי על מה שעשה ועושה מקצועית, אני בספק אם הוא היה יכול להתנהג בהתאם ולהצליח במועדון עם מחויבות אמיתית לתארים וכמעט 20 אלף מנויים.

גיסנו 22 באוגוסט 2015

(היה אמור להיות תגובה בנפרד)

D! פה ועכשיו 22 באוגוסט 2015

גיסנו, לפעמים מחוייבות לתארים זה הדבר הכי גרוע למועדון. לא מאפשר לעשות איתחול למערכת. כמו שנאמר פה למעלה, זה מה שג'ורדי עשה בעונה הראשונה. ואף אחד לא ביקש ממנו אליפות באותה עונה. היה לזה חלק חשוב באותה האליפות.

גיסנו 22 באוגוסט 2015

מסכים לחלוטין, בגלל זה אמרתי שמה שעובד אצל שירצקי בלי מחויבות לא יכול לעבוד אצל שחר כשיש כזו

D! פה ועכשיו 22 באוגוסט 2015

השאלה היא למה לשחר יש כזו בכלל
אני כבר לא בטוח שלאוהדים שלהם יש שאיפה כזו.

edgecator 22 באוגוסט 2015

לצערי אתה צודק. אבל אולי לפחות על המגרש ניראה קצת כמו קבוצת כדורגל פה ושם.

ניר 22 באוגוסט 2015

האמת, שחר פיצח את השיטה. להריץ בקיץ כל הזמן שמות של זרים שאוטוטו מגיעים בתקשורת, להוביל למכירת מנויים מוגברת ובסוף לא לטרוח להביא אף אחד. הכי טוב זה שמועות, זה לא עולה כסף, וככה ז המתנהל כבר שלוש-ארבע שנים. מה חסר בסך הכל לקבוצה הזו? חלוץ, כי הקישור ברמה סבירה, וההגנה גם, והשוער מעל לסביר. שחקן אחד? כמה יעלה כבר?

ואפילו את זה לא מצליחים לעשות בתקופה שטוטו תמוז מת לחזור לארץ, אז אפילו אם לא חלוץ זר, הנה ישראלי שיכול לשדרג משמעותית את ההתקפה והוא לא פה.

פאקו 22 באוגוסט 2015

פייי.

D! פה ועכשיו 22 באוגוסט 2015

נראה לי הקבוצה הסכימה איתך.

לא יכולתם לבקש פתיחה גרועה מזו.

תפטרו מבניון.

אריק 22 באוגוסט 2015

אז בניון פתח.
או בוי…י

שגיא 22 באוגוסט 2015

מכבי ת"א היא הרבה יותר אירופה ממכבי חיפה היום.
מבחינה מקצועית. מבחינת כספית ו….מבחינת השתתפות באירופה.
חיפה נשארה מאחור ומתעקשת להמשיך להישאר שם.

רומן 22 באוגוסט 2015

היתי במשחק, חיפה לא היתה ככ גרועה כמו שהתוצאה מרמזת, לבני יהודה היה פשוט המון מזל.
במחצית השניה היה אפילו כדורגל טוב, אני אופטימי.
מקווה שבניון היום רשמית גמר את הקריירה שלו, בפועל הוא פרש מכדורגל לפני 6 שנים כשעזב את ליורפול, ביכולת שלו היום לא הייתי בוחר אותו בקטרגל ביום שישי.
פעמיים קיבל כדור על ה16 עם הפנים לשער, פעם אחת בעט לטירת הכרמל ופעם אחת נתן פאס לבלם הכתום, חוץ מזה הוא הסתובב בהליכה ליד הבלמים קיבל והחזיר להם בנגיעה אלגנטית, זה על גבול הפלילי הכסף שהעגלה הזאת לוקחת מהמועדון.
אבל העתיד ורוד, אין לי ספק, ריאן והילד השני שנכנסו נראו מצוין, גם שכטר נראה חד, דריניצ'יצ' גם נראה טוב, סאן מנחם מגן נפלא, יהיה טוב אפשר להיות אופטימים.

בלייק 22 באוגוסט 2015

דרינצ׳יץ׳ היה מצוין, סיים עם שני בישולים!

שלמה 22 באוגוסט 2015

סאן מנחם הוא גם לדעתי נקודת האור במשחק הזה.
הפחדנות של רוני לוי עלתה ביוקר, ריאן שיחק מצוין במחנה האימונים לא ברור למה הוא לא פתח במקום חן עזרא.

המון מזל?! בני יהודה שלטה ללא עוררין במחצית הראשונה והובילה בכל קטגוריה אפשרית (קרנות, בעיטות לשער, בעיטות למסגרת), אני לא חושב שהיה ספק שהיתרון שלהם מוצדק.

אני בניגוד אליך חושב שהעתיד שחור, לא בגלל היכולת אלא יותר בגלל הבעיות המנטליות ורף השבירה הנמוך שהקבוצה ממשיכה להציג.

גיסנו 22 באוגוסט 2015

תחליף קצת את השמות ואתה נשמע כמו כל אוהד של מכבי ת"א בתחילת כל עונה בין 2003-2013

שגיא 23 באוגוסט 2015

דרינציץ אחראי לשני גולים ויש מצב שגם לשלישי….
אם זה טוב, מה זה רע אצלך?

יואב 23 באוגוסט 2015

שכטר נראה חד בצלילות וקבלת צהוב.
הזר לא היה משהו כולל בישול ליריב.
מנחם נראה קצת שכונתי.
ועדיין… זה רק מחזור ראשון.

מאנו 23 באוגוסט 2015

היינו באותו משחק? במחצית הראשונה שליטה כמעט מוחלטת של בני יהודה. פשוט מדהים ומביך. מכבי חיפה בבית לא מסוגלת במשך מחצית שלמה לעבור את החצי. נגד בני יהודה. מחצית שנייה הייתה התעוררות מינורית מאוד. מעט מדי, מאוד מדי.
התוצאה משקפת, לצערי.

ירוק 23 באוגוסט 2015

רומן, אני רואה שאתה לא לומד לקח.. זהבי לא מפסיק לכבוש מאז שלכלכת עליו, ואתה ממשיך :)

בלי לפגוע, האופטימיות שלך הזויה. לא התחזקנו בכלל, אולי אפילו נחלשנו יחסית לשנה קודמת. סימנו בקושי מקום חמישי להזכירך.
אגב, עזרא הרבה יותר מפריע לי מבניון. לא מבין למה לא העיפו אותו קיבינימט.

רומן 23 באוגוסט 2015

עזקא לפחות רץ ונלחם ומנסה, טיפש כמו נעל אבל נותן עבודה לפחות.
ההחתמה של בניון גמרה לנו את העונה שעברה מקווה שרוני לוי יעיף אותו קיבינימט, אם שחר בזמנו לא החזיר את גדול השחקנים הישראלים לעונת פרישה, למה הוא מחזיר את הטרח המוסר אחורה בנגיעה הזה?

shadow 23 באוגוסט 2015

אתם מחמירים

לא נראינו טוב בחצי הראשון אבל בקלות היה יכול להיגמר 2-2. באפס אפס עזרא החמיץ כמו שהוא תמיד מחמיץ ותורג'מן החמיץ באחד על אחד כמו שהוא תמיד מחמיץ.

בחצי השני הגול הגיע במתפרצת בניגוד למהלף המשחק והיינו שווים לפחות שני גולים.

אין ספק שרוני לוי יצא פחדן שהשאיר את ריאן על הספסל בחצי הראשון, אבל אני רואה את חצי הכוס המלאה. התבוסה הזו לפחות תיתן לו חופש לבחור את השחקנים הנכונים בפעם הבאה.

עם כל הכבוד ליוסי הוא יכול לעלות כחילוף דקה 70. זו האמת וגם זה לא בכל המשחקים.

לסיום דווקא אהבתי את הלחימה בחצי השני. ללא ספק מה שחסר זה שחקן שיודע לשים את הכדור ברשת. זה מה שחסר לנו כבר חמש עונות.

כמה שמתגעגעים עכשיו לדבא.

ירוק 23 באוגוסט 2015

לי דווקא נראה שאתה מקל.

עזרא מחמיץ כי הוא משחק. כנ"ל תורג'מן. שניהם היו צריכים ללבוש מדים אחרים, או לכל הפחות להיות על הספסל.

חסר לנו הרבה יותר מחלוץ. עם דרינצ'יץ וולייאנטה בכושר טוב (וזה כרגע לא המצב), חסר לנו לפחות חלוץ וקשר יצירתי.

כבר אמרתי עד מתי חן עזרא?

shadow 23 באוגוסט 2015

לי הרבה יותר מפריע שמשומר עדיין בקבוצה. עזרא הוא שחקן טוב שנפל לסיטואציה גרועה. הוא לא אמור להיות שחקן מוביל. בתור שחקן משלים הוא בסדר.

ירוק 23 באוגוסט 2015

נפל לסיטואציה גרועה? אתה רציני? תסביר.
אני מוכן להסכים שיש לו פוטנציאל. אבל הוא השחקן עם קבלת ההחלטות הכי גרועה שראיתי אי פעם, כולל כולם. הוא לא שחקן מוביל ועדיין הוא גרוע. מזיק. אין לו מקום בהרכב שלנו, לעניות דעתי. ריאן עדיף פי כמה.

ומשומר זו לא הבעיה. כמו שאמרתי, שני הזרים בכושר טוב (וידין וטאלב כשירים) + חלוץ + קשר תותח.

shadow 24 באוגוסט 2015

הוא הגיע לחיפה בתור כוכב – והוא לא.
הוא הגיע לחיפה בדיוק בתחילת ההתרסקות ובנו עליו שהוא יוביל אבל כמו שאמרנו הוא לא כוכב ולא מוביל.
הוא היה צעיר כשהגיע ואני מאמין שכל המצב פגע בו מאוד.
אם היה מגיע למכבי חיפה של אלישע היה הופך לכוכב.

הוא אכן לוקה בקבלת החלטות אבל בקבוצה של השנים האחרונות מי לא לוקה? איך בכלל אפשר להתפתח בתור שחקן צעיר שבשלוש עונות הוא כבר שיחק תחת 4 מאמנים ועכשיו מתחיל עונה תחת החמישי.

ועדיין אם תסתכל על הסטטיסטיקה שלו היא לא כזו גרועה(היא אפילו טובה), במיוחד אם תתחשב בסיטואציה ובזה שהוא לא אמור להיות מוביל.

לגבי עזרא מול ריאן. ריאן אכן נראה יותר מוכשר אבל הם יכולים לשחק ביחד כל אחד על הקו שלו. דווקא עם שנייהם לחיפה יש התקפה מהירה מאוד.

מי שלא מתאים זה בניון שפשוט לא רץ לא מתקל ובכללי לא עושה כלום על המגרש. הוא במקרה הטוב יכול לעלות מהספסל.

אייל משומר לא צריך להיות בחיפה כי אין לו מושג בכדורגל. הוא חור בהגנה. הוא עולה המון למרות שאין לא שום מושג בהתקפה והוא למעשה לא יודע לעשות כלום חוץ מלרוץ מהר.
הוא בחיפה רק בגלל שחר והקשר שלו אליו וזו שחיתות וזה לא ניהול אירופי.

holden 23 באוגוסט 2015

" הכושי עשה את שלו- הכושי יכול ללכת" (נאמר על ידי לגבי אדון יעקב שחר)
אני לא כפוי טובה ולא נעליים,
כל עוד יעקב שחר בקבוצה חיפה לא תגיע לכלום,
הוא מיושן, מקובע ומרובע, יעקב שחר חי בשנות השמונים, השני לא פחות בוק, נו ההוא צ'יזיק,
שני זקנים מהחבובות,
הביתה

כיום יש לקבוצה בסיס איתן , קבוע וקשיח של הכי הרבה אוהדים בארץ פר משחק ליגה,
אני מפשפש בארנקי וחסרים לי כמה לירות לרכוש את מכבי חיפה, אבל דחיל אללה שיקחו כבר מיעקב שחר את הניהול הכושל.

מכבי תל אביב מנוהלת פי מאה נכון יותר ממכבי חיפה, ההבדל הוא לא ככ בשחק'נים אלא יותר בניהול הנכון והמקצועי,
אני לא חסיד של יורדי אבל הוא גאון לעומת ציזיק וינעקלה,
רק הפועל באר שבע עלולה להפריע למכבי תל אביב העונה,
אגב, מכבי תל אביב בבעיה עם חואן פבלו, שוער מוזר, התכונה הכי חשובה של שוער בקבוצה זה לפני הענקת בטחון לשחקנים היא יציבות,
חואן פבלו יציב כמו כדור-גולף שמסתבסב בלוע הגומה,
שוער ליגה סביר, שוער חלש לאירופה
שאני מנתח לעומק את סיכוי מכבי ביום ג' זה יהיה נס חנוכה אם מכבי תעבור את באזל,
ככל שהמשחק מתקרב האחוזים של באזל עולים והצ'מפיונס מתרחק,
70-75 אחוז לבאזל והשאר לתל אביב,
הגנה ממש חלשה ולא יציבה.

איך אמרה שרית חדד:
יאללה מוטי לך הביתה?
יאללה שחר לך הביתה

רוני לוי לא יקדם צעירים, הוא שכח שהוא אימן פעם את הנוער, כיום רוני מעדיף רק שחקנים מבושלים,
אז אליפות השנה: או מכבי תל עביב או באר שבע,
חיפה בטוח שלא.

Lord Anthony 23 באוגוסט 2015

קשה לי להבין את מי שאופטימי לגבי מכבי חיפה. הרי בסופו של דבר הקבוצה היא אותה הקבוצה שלא הגיעה לשום דבר בארבע השנים האחרונות.
אז החליפו את ראיוס בדרינצ'יץ' ואת פאס בוואליינטה, אבל עדיין ההגנה היא אותה ההגנה ה"חלוצים" הם אותם החלוצים וגם בקישור אין מציאות גדולות. אז הביאו את עטר וסטוייקוביץ', עם זה לא לוקחים אליפות מקסימום מגיעים לפלייאוף העליון.
עם עזרא עדיין בהרכב, תורג'מן נחשב לחלוץ לגיטימי ועמדת המגן הימני שמורה למשומר שום דבר לא באמת השתנה במכבי חיפה ובהתאם אין שום סיבה לצפות לתוצאות שונות מאלו שהיו בשנים האחרונות.

יובל 23 באוגוסט 2015

הנה עכשיו אתם זורקים את עטר, אולי אם תזרקו גם את בניון תצליחו להוציא משהו מהעונה הזו. מדהים איך לא למדתם מכל הטעויות של מכבי עם נמני, ברקוביץ', רוסו ושות'. בניון, בתצורה הנוכחית שלו כשחקן שלא מוכן להיכנס כמחליף ל-30 דקות (כמו ראובן עטר בזמנו ),הוא כוס רעל לקבוצה הזו.

רומן 23 באוגוסט 2015

בקיצור בואו ניתן לרוני לוי לעבוד, סה"כ הוא הביא לנו 3 אליפויות וניצח את צ.ס.ק.א, הוא יודע טוב מאוד מה צריך לעשות.
עטר הפרח השכונתי כבר בחוץ, הטרח בדרך אליו, תהיה לנו קבוצה צעירה נמרצת וגאה.
אליפות? לא נראה לי, מקום 2-3 ריאלי מאוד, אני מקווה בעיקר שחיפה תחזור להיות קבוצה מלהיבה שרצה הרבה, ושנה הבאה כבר נדרוס את הליגה.

MOBY 23 באוגוסט 2015

ואחרי המשחק
בלם, קשר אחורי, קשר 50:50 חלוץ ומאמן ואנחנו מפרקים את הליגה. (היי אבל שוער יש לנו).
וברצינות לא למדנו כלום מהפיאסקו של הגולסאים ודומיהם.
טוב לי שחקן בית אחד על כל הקריאפים למיניהם. יוסי לא יהפוך לסופר סאב, עדיף לנו להחזיר את בנאדו וקטן מפרישה ואנחנו נראה הרבה יותר טוב (ונוכל להתרכז בקשר האחורי והמאמן…)
די כבר!!!

Comments closed