שתי שאלות לאוהדי מכבי ת"א כדורסל

איך לנצח כל וויכוח עם אוהדי הפועל תל אביב עם שתי מילים, ולמה התמיכה הבלתי מסוייגת בשמעון מזרחי? דברים לא הגיוניים אצל אוהדי מכבי תל אביב

לקחתי לעצמי יום אחד כדי להירגע מאירועי הדרבי התל אביב בכדורסל (אתם לא מאמינים כמה הייתי נרעש. פשוט לא מאמינים), והחלטתי, לפני שאני כותב, לדבר עם ט', אוהד מכבי תל אביב שאולי ואולי לא כותב בלוג באתר הזה ואולי ואולי לא הוא חבר טוב שלי, לפני שאני כותב את הפוסט הזה. כדי לברר, אולי אני לא מבין משהו.

הדבר הראשון, הוא זה שאני לא מבין את זה שאוהדי מכבי תל אביב ממשיכים וממשיכים להתלונן ולהתלונן על התנהגות האוהדים של הפועל תל אביב. תרגלתי עם ט' בפייסבוק איך צריכה להתנהל שיחה בין אוהד הפועל תל אביב לאוהד מכבי תל אביב אחרי הדרבי, והוא הסכים איתו שהדרך שלי נכונה יותר.

הנה – תראו:

אוהד הפועל ת"א: שמעון מושחת!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

אוהד הפועל ת"א:בנק פנאן!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

אוהד הפועל ת"א: פניני מלוכלך!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

אוהד הפועל ת"א: כספי רשות!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

אוהד הפועל ת"א: יום הזיכרון!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

אוהד הפועל ת"א: רוצ'סטי נוצרי!
אוהד מכבי ת"א: ניצחנו בדרבי.

ואפשר להמשיך. למעשה, למעשה, בשיטה הזו יכול אוהד ממוצע של הקבוצה שסיימה שלישית בעונה שעברה לענות לכל טענה אדומה שנזרקת לעברו, להדוף אותה כאילו לא הייתה, ואפילו בלי להתאמץ. לא חבל על כל האנרגיות והמילים הריקות שלא משנות כלום באמת לאף אחד?

 

הדבר השני – שאותו אין להדוף, אבל הוא בכלל לא קשור לכדורסל, הוא נושא גל בק (ואדם תמם נניח). פה העניין שהורג אותי הוא שאני לא מצליח להבין למה האוהדים של מכבי תל אביב בכלל מגנים על שמעון? זה לא קשור לקבוצה שלהם, נכון? ומה שאוהדי הפועל עושים, זה בסך הכל לקחת מאבק ציבורי על מה שנראה מהצד כמו עיוות דין שנחשף על ידי עיתונאית ברשות השידור, ולנסות לגרום לו לצוף על פני הקרקע.

הרי אוהדים של מכבי תל אביב, אתם בני אדם לפני שאתם צהובים, לא? לא אמור להיות לכם אכפת מסיפורים כאלה? הם לא מעצבנים אתכם? אם זה היה עורך דין אחר ולא שמעון מזרחי, לא הייתי מתחרפנים? אז למה, בגלל שהוא קשור לקבוצה שלכם, אתם מרגישים איזה צורך להגן עליו? לא מובן לי, ואשמח אם מישהו מכם יסביר לי, וגם יסביר לי למה אנשים שהניפו שלטים הוצאו בגללם מיד אליהו. מדובר על ילד שמת, ועל צדק צריך להיעשות, יש דברים יותר חשובים מספורט, לא?

 

סטלינגראד (אחרי) - עליה.
הבוקר בידיעות ואתמול ב103

171 Comments

בלייק 16 בדצמבר 2015

לא אוהד מכבי בכדורסל, אבל אני אנסה לענות:
1. ניצחנו בדרבי. הקהל של הפועל בשיתוף פעולה מצד כתבים/פרשנים שהם אוהדי הקבוצה, יוצר מציאות אלטרנטיבית, שלעיתים תופסת יותר ויותר מקום, ובמקרים רחוקים היא הופכת להיות השיח המיינסטרימי. דוגמאות לא חסר: משיח (ובהרחבה: כל השופטים) בכיס של מכבי. הקביעה הזאת החלה להשתרש אחרי דרבי המוטות, בו משיח כלל לא טעה. זה התחיל בטוקבקים. זה נגמר כאילו זאת המציאות, ועכשיו רק נשאר להסביר אותה (מיץ' משלם? חשש לטעות כדי שמכבי לא יפסלו שופט מלשפוט אותם? סתם התרפסות בפני הכסף?). בנוסף, יש תחושה שההנהלות בהפועל לא עושות כלום כדי להתמודד עם התופעה. שמעתי את אמסלם בימים האחרונים, ואחרי שהוא הוציא את הראש מהחול בהונדורס, גם הוא נותר פעור פה, כששמע שהטיפול של הפועל בראשות רמי כהן, זה "שיחות אישיות". וזה ככה כבר שנים. אז מישהו צריך להשאיר את הנושאים האלה בתודעה, אחרת גם שיחות אישיות לא היו.
2. ניצחנו בדרבי. לא חושב שרוב המזועזעים מאוהדי מכבי מגנים על שמעון מזרחי בפרשה. אני בספק מי מהם מכיר אותה. הזעזוע הוא מעוד טשטוש (חצייה?) בין גבולות האישי והספורטיבי, ומהצביעות. יש למישהו בכלל ספק שהחץ(שמעון) נורה הרבה לפני ששמו מטרה (התחקיר בערוץ 1)? יכול להיות ששמעון מזרחי צריך לשבת בכלא, אולי אפילו לכמה שנים טובות, אבל את זה לא יחליטו במגרש כדורסל. אני זוכר כמה אוהדי הפועל הצדיקו את השיר של אלירן עטר. "אבל זה נכון", "אנחנו מזדהים עם הקורבנות", "חופש הביטוי". עכשיו כולנו בשוק שהשירים נגמרו ברגע שהוא עזב את מכבי….
אם אוהדי הפועל כל כך רוצים למחות מגד עוולות חברתיות, למה לא ראיתי שירים נגד אלי כהן פליקס חלפון העבריינים המורשעים?

בברכת שש"ל שמח לכולנו.

אדם בן דוד 16 בדצמבר 2015

כי פליקס חלפון ואלי כהן ישבו בכלא
כי פליקס חלפון ואלי כהן לא קיבלו את פרס ישראל
כי הבעיה עם שימעון מזרחי זה העלמת העין בכל הנוגע לפעילטות בלתעי חוקית כל עו זה "לטובת (הקבוצה של) המדינה"

כשעורך דין מורשע במתן שוחד לשופט, סליחה כששופט מורשה בקבלת שוחד אבל עורך הדין שנתן לו את השוחד יוצא עם "נזיפה" יש פה בעיה.
ואין יכולת לנתק בין הפעילות הציבורת של שימעון לבין הפעילות שלו כעו"ד כי השניים קשורים קשר גורדי.

גיל שלי 16 בדצמבר 2015

אגב, להרחיב בנקודה שלך אדם, שמעון מזרחי הורשע במתן מנויים לשופט, כלומר בהחלט יש קשר בין פעילותו בקבוצה לבין פעילותו כעורך דין. הטענה היא שמאז שנתפס השופט (והוא לא היה היחיד שקיבל מנויים לפי הטענות) שמעון מזרחי שינה את דפוס הפעולה והתחיל לחלק מנויים לתובעים משטרתיים, אין לי מושג אם זה נכון, אך זו הטענה.

ישי 16 בדצמבר 2015

אפשר סימוכין?
בויקיפדיה זה לא כתוב.

בלייק 16 בדצמבר 2015

אדם – פליקס חלפון ואלי כהן מקבילים לאלירן עטר, לא לשמעון מזרחי.
ככל הידוע לי עטר שילם את חובו כפי שנפסק לו על ידי בית משפט ואף לא קיבל, ולא היה מועמד מעולם, לפרס ישראל. מצד שני, הוא היה מועמד לשער השנה של פיפ"א, ורק על זה מגיע לו.
התעלמת מכל הטענות והמשכת עם החץ עד הסוף. כמו אלירן עטר, אם מחר שמעון מזרחי פורש ממכבי, שלא לדבר על עובר לראשל"צ, אז כנראה שגל בק כבר פחות יטריד את השרופים בדרייב אין.

צור שפי 16 בדצמבר 2015

אם מזרחי יפרוש ממכבי זה כאילו חמא״ס יכירו במדינת ישראל ואז הוא כבר לא יהיה חמא״ס.
אגב, לא אהבתי את הפקעת העניין של גל בק ז״ל (שראוי מאוד להחקר) על ידי אוהדי הפועל לטובת המחאה (הלגיטימית לגמרי) נגד השימוניזם שהוא, בתמצית, קידוש כל האמצעים, כולל לא חוקיים, להשגת המטרה.

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

יש ראיון נהדר של כתב העל עירד צפריר עם אבא של גל בק
האבא מבהיר כי הם עצמם תומכים במחאה ושלהבנתו, והסיבה היחידה שהוא לא אומר זאת בברור היא חשש לתביעה, יש קשר הדוק בין היותו של שימון מזרחי יו"ר מכבי לפעילות שלו כעו"ד.
ובפעילות כעו"ד הכוונה לעשיית כל דבר שנדרש כולל מעשים שחוצים את גבולות החוק לצורך זיכוי לקוחות.
ייתכן ואוהדי הפועל לא היו מציינים את המקרה ללא מעורבות מזרחיץ
וזה גם הגיוני כי לא היה שום גורם הנמצא בהיכל איינשטיין שקשור למקרה.

http://www.themarker.com/markerweek/1.2690979

http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/1.2799758

איציק 16 בדצמבר 2015

OK, אלרן עטר מגיע לו, שמעון לא צריך לפרט, לפחות לתליה. תסבירו לי במה פשע רגב פאנן? זה סתם מטוב לב?

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

רגב פנאן עצמו לא חטא בכלום מעבר להיותו שחקן עבר של מכבי ומאמן הכושר בהווה.
הכעס האמיתי הוא על אבא שלו שהיה איש אלים, עבריין ואחד הסמלים לכוח המופרז שיש למכבי בכיפוף החוקים.
אני חושב, כמו רבים מאוהדי הפועל איתם שוחחתי בנושא, שזאת הגזמה פראית.

בכלל, יש קבוצה אלימה ומרושעת של אוהדי הפועל שעברו כל גבול.
חלק גדול מהמעשים שלהם חיובי (כמו עזרה לניצולי שואה, סיוע בשכונות עוני וחינוך לסובלנות גזעית)
העידוד שלהן הוא היסוד והגרעין של העידוד בקהל.
אבל- הקבוצה הזאת מורכבת, כמו רב גרעיני האוהדים, מאנשים אלימים שאהדת הקבוצה מהווה עבורם בסיס לסובלימציה (או סובלימציה חלקית) של הדחפים האלימים שלהם ומעשרות בני נוער שמושפעים בקלות.

עדיין, יש להפריד בין הרצון להרחיק גורמים אלה או גינוי והשבתת מעשים שעוברים את הגבול לשלילת כל טעונתיהם-
לדוגמא, אוהדי מכבי חיפה בוקרו על המחאה כנגד יוסי בניון.
זה נכון שיש גרעין נוקשה בקהל של חיפה שגורם נזק מקצועי למועדון (גירוש מאמנים, השפלת שחקנים) אבל לא תמיד הם טועים. יוסי בניון משמש הן כקפטן הן כמנהל מקצועי לא רשמי ו\או עתידי והן כסוכן של חלק מהשחקנים (באמצעות הסוכנות שלו ושל דודו אוואט). בנוסף הוא גם, לכאורה, שלח עבריינים לאיים פיזית על אותם חלקים מהקהל שמחו נגדו.
היציאה כנגד אותם גורמים קולניים מובילה גם למתן הנחה לאנשי מקצוע שאינם רואים הנחה זאת.

או לדוגמא הגרעין הקשה של אוהדי הפועל שמנעו, אולי, מינוי של משה סיני למאמן-
מעבר לעובדה שהוא מאמן כושל אני עדיין זוכר איך ישבתי בפחד בשער שבע בזמן שהאחים של סיני ישבו שם ודפקו מכות לכל מי שמחא נגדו מקצועית (בזמן שהוא עשה עסקאות על גב הקבוצה).

אני כותב הרבה כי לקחתי רטלין אז אני מתנצל.

הכוונה שלי היא איציק שהעבודה שאותם אנשים עושים מעשים לא ראויים אינה עילה לפסול כל מה שהם עושים.
ולפעמים שלא לשמה יבוא לשמה- ואם רק כדי להציק לשימון מעלים פרשיות שראוי שיחקרו ומשאירים אותן על סדר היום הציבורי- אל לנו לפסול זאת.

איציק 17 בדצמבר 2015

טוב, אני שמח שאתה חושב שמה שעושים לרגב זה לא תקין. רק מהטלויזיה זה ממש לא נראה כקומץ. בשביל ההגינות צריך לומר, שכמובן אלו גם לא כולם.

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

לטלויזיה יש נטיה ברורה להדגיש את החלקים הסנסציונים.
ולמען ההגינות יש לזכור כי גם בהפועל, כמו בכל הקבוצות, יש הטיה ברורה לטובת האלימים-
הם גם יותר רועשים והם גם יותר פאנטים- קרי באים לאימונים, מגיעים שעתיים לפני משחק וגם מכינים שלטי ענק.

אני חושב שהמצב בעייתי. ללא ספקץ
בגלל שישנה התנהלות פושעת של סתימת פיות כשזה נוגע לשימון, נוצר מצב שקשה מאוד לעצור את כדור השלג הזה-

הקריאה שלי שלא לפסול פעולות לגיטימיות של אוהדים תקפה גם לכיוון השני- התחושה של הרבה אוהדים שבגלל שהביקורת היא בחלקה מוגזמת ולא צודקת (כפי שהיא באמת) מובילה אותם להתעלם מכל הביקורת.

זאת בתוספת העברת האחריות הקולקטיבית (אני מקווה ומאמין שאחוז מאוד נמוך מאותם אלה שכן צעקו לרגב היו מעלים על דעתם לעמוד מול יתום באחד על אחד ולומר לו דברים כאלה).

ובהערה נוספת (תחי הרטלין שאמור לעזור לי לגמור את תכנית העבודה לשנה אבל רק גורם לי ממש ממש להתרכז בדברים שמסיחים את דעתי) אני רוצה לציין שאותם חלקים של האולטראס של הפועל שמכים אוהדי בית"ר או מאיימים על אוהדי מכבי או כל פעולה אלימה מפגרת שכזאת הם חלאות והלוואי שבאמת היו עושים נגדם משהו.

איציק 17 בדצמבר 2015

אין לי מה להוסיף.
מקבל

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

ישששש!
פעם ראשונה שזה קורה לי פה!

החזרת לי את האמון ביכולת של בני אדם להתדיין כשיש דעות שונות ולהגיע לעמק השווה.

תודה איציק

ש.ד 16 בדצמבר 2015

שמע, או שאתה תמים או שאתה ממש תמים (או ציני ולא הבנתי). לאוהדים של הפועל תל אביב לא אכפת (יותר) מגל בק והם עשו את זה רק כי הייתה כאן אפשרות להשתלח (הפעם בצדק כנראה) נגד שימעון מזרחי. למרות שעם כל הרצון להאמין שמזרחי הוא זה שעומד מאחורי כל עניין ההתחמקות מעונש של הבחורה המיוחסת ייתכן והוא בסך הכל עשה את מה שמצופה מעורך דין ותו לא. יכול להיות שלא אבל גם יכול להיות שכן. אין ספק שהמקרה הזה חייב להיחקר עד תום ומצות את הדין עם כל מי שסרח כאן אבל מזרחי הוא לא הכתובת. המשטרה היא הכתובת. זה היה ניצול ציני מחריד של שמו ומשפחתו של גל בק. ובגלל זה אוהדי מכבי אולי לא "שיתפו פעולה".

YN2003 16 בדצמבר 2015

מחאת גל בק יותר מלגיטימית באם הייתה המטרה העיקרית, הרי ברור לכל בר דעת שהמטרה כאן לא הייתה לפתוח את התיק מחדש לטובת עשיית צדק וכו. אין לתפוס טרמפ ציני על פרשה רגישה. נראה כי המטרה העיקרית כאן הייתה הכפשת שמו של שימון יו"ר מכבי פוקס ת"א (ולא עו"ד שמעון מזרחי). אני לא בטוח שהעניין עונה על האינטרס של משפחת בק וחבריו.

אלעד ב.א. 16 בדצמבר 2015

בדקתי לרגע שוב ושוב את השם של כותב טור.
הייתי בטוח שאראה שם את השם "ילדה בת 2".

פרוסנר, ממתי אתה כזה תמים?
תיכף תגיד לי שאוהדי הפועל ת"א ששרים שירי נאצה לרגב פנאן וזורים לו מלח על פצע מדמם
עושים את זה כי הם בעד לחשוף שחיתויות…

אזי 16 בדצמבר 2015

לגבי "ניצחנו בדרבי":
או שאף פעם לא דיברת עם אוהד הפועל, או שאתה אדם הרבה יותר קר רוח ממני.

לגבי המחאה:
א. ברגע שאוהדי הפועל בחרו להפנות את המחאה כאוהדי הפועל נגד יושב ראש מכבי תל אביב, הם ייתרו את כל הסיפור. זה הם נגד אנחנו
ב. שמעון מזרחי הוא עורך דין. ברגע שמבחינתנו כחברה, יש בעיה עם עורך דין שמגן על אדם שלדעתנו (הלא מבוססת על ראיות ומשפט) הוא אשם, כל מערכת המשפט בישראל (ובכל העולם המערבי) מיותרת.
ג. שמעתי מספר טענות ששמעון מזרחי עשה דברים מלוכלכים במסגרת הפרשה הזאת. אני מודה שאני לא יודע כמעט כלום על הפרשה, אבל אם שמעון מזרחי עשה משהו שלא כחוק, הפרקליטות צריכה לשפוט אותו וההפגנה צריכה להיות נגדה.
אם שמעון מזרחי עשה משהו "חוקי אבל מסריח" (ע"ע איזרוח שחקנים), אני לא רואה מה הבעיה פה. הוא עורך דין. זאת העבודה שלו.

תומר 16 בדצמבר 2015

הטענות נגד מזרחי בנושא דריסת גל בק על ידי שני פלטי הן הרבה מעבר לטענות נגד עו"ד שעושה את מלאכתו. בוא נאמר שיש יותר מקורט של חשד לעיוות דין ובאמת שלא צריך לעבוד קשה מדי כדי למצוא את הדברים ברשת. למה לא חוקרים אותו? אולי מאותה סיבה שלא נשמרו תוצאות בדיקת השכרות שנעשו לפלטי אחרי ההריגה (כן), שהיא לא נעצרה אפילו ושבלשון המעטה לא מוצו הליכי דין פלילי כדי לברר את הפרטים. מי אחראי לכך? כנראה שגורמים בפרקליטות או/ו במשטרה מי שימן את גלגלי המערכת? קשה לי להאמין שלעו"ד תעבורה מסוים ששמו נקשר בעבר לעוד פרשיות דומות (כולל שכנוע עד ראיה לחזור בו מעדותו) שחלקן הוזכרו לעיל, אין קשר לפרשה כלל ועיקר.

האם אוהדי הפועל ת"א נשאו על שכמם את נס המאבק למען צדק לכל? אני מרשה לעצמי להניח שלא. האם הקנטור הזה הוא בתחום הלגיטימי? אני לא רואה סיבה למה לא (להבדיל מהקריאות לרגב פנאן למשל)

אגב, אני חושב שהפרסונה ה"מכבית" של עו"ד שמעון מזרחי עלולה להפריע לו בפרקטיקה העו"דית שלו, נדמה לי שרוב הלקוחות שלו לא היו רוצים להתנוסס על כרזות של אוהדים במגרשי כדורסל.

ניינר / ווריור 16 בדצמבר 2015

סיפור הטיוח בפרשת גל בק הוא כל כך מחריד וכל כך מטונף כך שיש סיבה טובה להרבה גורמים לקבור את הסיפור הזה. מבחינתי כל האמצעים כשרים להוציא את הצדק לאור והמחאה של אוהדי הפועל היא מעשה מבורך.

אזי 17 בדצמבר 2015

אומר שוב בלי קשר לתוכן הפרשה.
אוהדי הפועל יכולים להגיד כל מה שהם רוצים על שמעון מזרחי וזה מבחינתי מקובל.
לפעמים קצת מלוכלך, אבל לא יותר מזה.

אסור להשוות בין ההפגנה או קריאות שמעון מזרחי תתאבד, לקריאות נגד מוני פנאן או קריאות שואה או כל מיני מיצגים אומנותיים שקשורים לפנאן, שואה או ההורים של רון חולדאי.

אמסלם ההומו, אבוקסיס חולה סרטן, אבי נמני מת, שמעון מזרחי תתאבד.
קריאות לא נעימות. אבל לא הן הבעיה שלנו.

רוצ'ו 16 בדצמבר 2015

נו באמת פרסונר, מזל שאתה אוהד ליברפול אחרת לא היתה לך תקנה.
ברור שהדבר האחרון שמענין את אוהדי הפועל (אולי חוץ מהקבוצה שלהם..:) זה הצדק.
בכלל, פעם לא האמנתי בזה, אבל היום זה יותר ויותר ברור שסלע קיומם הוא השנאה למכבי לא אהבת הפועל ובטח לא "צדק".
מצחיק גם לקרוא את הטור של הליצן שמאי, פוסל את שמעון מזרחי על ייצוג הנאשמת בתיק בק, אחרי שהוא בעצמו מייצג את המיץ של הזבל (לה פמיליה) בתואנה (מוצדקת) שלכל אזרח מגיע ייצוג של עו"ד…
נו אבל הגמל לא רואה והפוסל במומו…

עופר פרוסנר 16 בדצמבר 2015

אוהד ארסנל

רוצ'ו 16 בדצמבר 2015

הו פרסונר…

ישי 16 בדצמבר 2015

לא בדיוק הבנתי. יש כלל שאומר שאוהדי מכבי מגנים על שימון בפרשת גל בק.
אני אישית אוהד מכבי ולא מגן עליו. מה שכן ממה שאני קראתי על הפרשה, לא ראיתי שיש אצלו איזו בעיה. בגדול נראה שסגרו תיק בגלל חוסר שלא היו ראיות מספיקות. זה דבר שקורה כל יום. כן, גם כל יום קורה שתיק שאפשר להציג כתיק ברור נסגר מחוסר ראיות. זה יכול להיות בגלל שמה שנראה ברור הוא בעצם לא (וכל מי שקרא קצת פסקי דין בחייו יודע שזה אכן כך ושצריך איזשהי מומחיות בתחום כדי לדעת אם יש כאן מחדל), זה יכול להיות בגלל מחדל בשוגג של התביעה (ודומני שגם זה קורה כל יום), וזה יכול להיות בגלל שחיתות. גם אם התיק לא היה אמור להיסגר לא ראיתי איזושהי ראיה לכך ששימון עשה משהו לא בסדר. מבחינתי הוא עו"ד שהצליח להגן על הלקוח שלו, בדיוק מה שהייתי מצפה ממנו אם הייתי הלקוח שלו. במדינה דמוקרטית אנחנו רוצים שיהיה ייצוג משפטי גם לפושעים. אם אכן שימון נוהג לחלק מנויים לתובעים משטרתיים צריך לזרוק אותו מהר לכלא (ואנחנו נצטרך להסתפק בפדרמנים…).

תני 16 בדצמבר 2015

וגם ניצחנו בדרבי

יואב 16 בדצמבר 2015

פרוסנר,
אני מתאר לעצמי שאני מכיר הרבה! יותר אוהדי מכבי ממך. וזה באנדרסטיימנט של העשור. לא שמעתי שום הגנה עליו. ואני לא מגן עליו. שיבררו ויחקרו. לא מעיניני בכלל.
הבעיה שלי היא לא אוהדי הפועל. לזה התרגלנו. הבעיה שלי היא רמי כהן שמאפשר לשלט ענק כזה להיות במגרש. הו
הוא בעצם, כיושב ראש הפועל, מביע תמיכה בדברים, כמו אחרון זבי החוטם וממנו מצופה ליותר מאשר השתלחות ביושב ראש המקביל לו. אבל גם לזה התרגלנו.
נו באמת, ברור שאפשר להזכיר את תרדקיל המסומם לקראת סדרת גמר, פלדה סוכן השחקנים, שאול, שדה דב ועוד המון דברים אחרים. אבל זה פחות מעניין אותנו. ניצחנו את הדרבי. רק לשם זה התכנסנו.

יואח האדום 16 בדצמבר 2015

יואב , לא הצלחתי להבין למה לדעתך השלט שנתלה לא לגיטימי

יואב 16 בדצמבר 2015

הוא לגיטימי. אבל יש לזה ריח רע כי הוא מתיר את דמו של מזרחי בהסכמתו השקטה של קולגה של מזרחי.
מבחינה מוסרית, האם נכון לרקוד על הדם רק כדי להקניט את היריב? זאת שאלה שכל אחד יענה לעצמו. הרי לא במגרש הכדורסל תוכרע הפרשה ואני באמת לא קונה את עניין הצדק מאוהדי הפועל. בדברי הימים של הספורט הישראלי הם יהיו בראש הרשימה של הדברים המבחילים ביותר.

-גיסנו- 16 בדצמבר 2015

אני מניח שכוונה לשלט הגדול שנתלה מתקרת האולם ובו מודגשות באדום האותיות ש.ש.ל

יואב 16 בדצמבר 2015

אכן.

יואח האדום 16 בדצמבר 2015

אני חשבתי שאתה מתכוון לשלט שיוצא נגד שמעון מזרחי בנושא גל בק (שהוא לדעתי לגיטימי בן לגיטימי) .
שלט הששל הפך להיות מגעיל ברגע שהוסיפו את הששל .

-גיסנו- 16 בדצמבר 2015

אני מפנה אותך לקרוא את התגובה הרשמית של עמותת האדומים לאחר שאוהד הפועל הותקף בפטיש ע"י אוהדי בית"ר, ומה הם אמרו שם, לעומת תגובת העמותה לאחר שאוהדי הפועל ת"א תקפו אוהדי בית"ר ככל הנראה עם אלות ושרשראות. זה כבר יסביר הכל.

משיח 16 בדצמבר 2015

אוהדי הפועל ת"א שהניפו את השלטים של גל בק זה עדר של נגררים חסרי מח
ואלו ששרים שירי שואה ושאר איחולים למעון צריכים לשבת בקלבוש להירגע

משיח 16 בדצמבר 2015

לשמעון

יואח האדום 16 בדצמבר 2015

לא , הם לא .
אלה שתקפו את אוהדי ביתר ואלה שתקפו את אוהדי מכבי בסינמה סיטי צריכים לשבת בכלא .

אסף the kop 16 בדצמבר 2015

פרוסנר, אתה מאמין לעצמך ?
הרי אם העו"ד של הדורסת לא היה שמעון מזרחי אוהדי הפועל "האכפתיים" בכלל לא היו שמים קצוץ על המקרה.
אפילו המשפחה של גל בק ז"ל אומרת ש"המחאה" של אוהדי הגועל היא צינית. הם יודעים מצוין לזהות מתי נדבק לך גוש חרא לרגל.

wazza 16 בדצמבר 2015

לא נעים להגיד אבל כנראה שאם שמעון מזרחי היה מייצג את משפחתו של בק ז"ל גם אז אוהדי הפועל היו יוצאים נגדו

יואב 16 בדצמבר 2015

וואזה, במדוייק.

איציק 16 בדצמבר 2015

מאיפה אתה יודע שהם לא היו שמים קצוץ? אני דוקא חושב שהחברה ההומניים הללו כן היו מוחים, רק לא במגרש כי אם יוצאים לרחובות.

אסף the kop 17 בדצמבר 2015

הומניים בתחת שלי
אין הבדל ביניהם לחמאסניקים ששולחים מכתב מפוברקים למשפחות שכולות
אותה צואה אנושית

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

אבא של גל בק אומר בדיוק להיפך
אבל שזה לא יפרע לך אסף
http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/1.2799758

יואח האדום 16 בדצמבר 2015

קודם כל, זה לא משנה . הסיפור של גל בק הוא כל כך חשוב שלא משנה מה המניע שמאחוריו .
שנית : ברור שהעובדה ששמעון מזרחי הוא עורך הדין במקרה הזה ( ובמקרים אחרים ) היא רלוונטית : זו בדיוק הטענה , הבן אדם בעזרת כוחו וקשריו הענפים מסוגל לטאטא כל דבר מתחת לשטיח – שהשנאה להפועל לא תפגע בשיקול דעתך .

ניר 16 בדצמבר 2015

כמי שלא אוהד אף אחת מהקבוצות האלה, הסיבה שאוהדי הפועל מגעילים ברמה אחת מעבר לכולם – כולל אפילו לה פמיליה, הגרסה המקומית לסקינהדס – היא שלא משנה מה הם יעשו, יהיה מישהו שיצדיק אותם ולא סתם אלא בעיתון שמחזיק מעצמו לאנשים חושבים.

כשהם לוקחים את צ׳ה גווארה כסמל הם עושים נכון, כי גם הוא היה ילד שמנת פסיכופט וצמא דם במסווה של מהפכן, וכל אחד הרי יודע שאם שמעון מזרחי היה במקרה העו״ד של גל בק, השירים היו יותר בכיוון של הבן של אובארוב.

איתמר 16 בדצמבר 2015

לפני שצ׳ה בחר בדרך המהפכה האלימה הוא היה הומניסט צעיר שכאב את כאבם של הנדכאים והעניים והחולים.
את הפרק המוקדם והחשוב בחייו יש נטיה לשכוח.

MOBY 16 בדצמבר 2015

המחאה מוצדקת. ומזרחי הוא עורך דין שעושה את עבודתו, אנחנו במדינת עולם שלישי. כשיש לך קשרים אתה לא צריך פרוטקציה.
אני הגעתי לבית דין לתעבורה פעמיים בחיי, פעם אחת אחרי החלקה בגשם הראשון בחיי ועליה על אי תנועה והורדה של עמוד תעבורה. ופעם שניה על 130 בתוך העיר (כן צעיר וטיפש).
פעם אחת באתי עם עורך דין ופעם לא, פעם אחת קיבלתי שלילה לשלושה חודשים למרות היותי קרבי ובאתי במדים מלבנון ופעם אחת יצאתי עם נזיפה ועל תנאי.
אתם יכולים לנחש?

צור שפי 16 בדצמבר 2015

אני מניח שהבאת עורך דין לעבירת המהירות ושאז כבר לא היית חייל. נכון?

איתמר 16 בדצמבר 2015

זה הדבר היחיד שמעניין אותי : בעקבות פרשת פנאן וההתוודות של כמה עיתונאים שסיקרו את מכבי על כך שידעו על מעשיו אך נמנעו מלפרסם את הדברים – כמה מהעיתונאים שכותבים בדה באזר ומכירים את מעלליו של שמעון מזרחי לאורך השנים נמנעים מפרסום הדברים וימתינו עד לאחר מותו ?

אדם 16 בדצמבר 2015

יש פה טענה שלא שמעתי אף אחד אומר. אוהדי הפועל בשום שלב לא דיברו שהם מפגינים בעד צדק במקרה זה, ההפגנה הייתה נגד ההתנהלות של שמעון מזרחי, לכל אורך הדרך. אתם החלטתם שהעניין הוא הצדק אבל זה לא העניין. אבל בסדר, תמשיכו להמציא לעצמכם שטויות בראש ואז לתקוף את אוהדי הפועל עליהן, זה לא משנה באמת כי אני לא אשכנע אתכם ואתם לא אותי.
ויש פה שטוענים את הטענה שאם שמעון מזרחי היה העו״ד של גל בק האוהדים היו נגדו. זה מגוחך ברמות שקשה לתאר. אם ההתנהלות הייתה מבזה כמו במקרה הזה בשביל להוציא מישהו אז כנראה שכן, אם ההתנהלות הייתה תקינה כנראה שלא. דון שמעון ייצג אין ספור תיקים והפלא ופלא, לא כל אחד מהם מוזכר ע״י אוהדי הפועל.
מה שמפתיע הוא שגם פה הדו-שיח בנושא דוחה. כי יש הם ואנחנו ואז צריך להמציא סיבות למה ההם חארות ואנחנו לא (לפעמים מספיק שההם חארות). את החארות שלנו שצריך להכניס לכלא אפשר היה למצוא בסינמה סיטי ובשוק הפשפשים, לא אלו שהרימו תמונה ושלט נגד הדון. אבל עולם כמנהגו נוהג ואי אפשר לנהל שום דיון שפוי בנושאים האלו כי ישר עוברים למוד התקפה חסרת מחשבה במקום ניסיון להפריד ולחשוב לעומק על כל מקרה לגופו.
שיבושם לכם.

יואב 16 בדצמבר 2015

תודה שהארת אותנו בתובנותיך העמוקות.
מי שמגוחך זה היושב ראש שלך, שרק עסוק בלעודד אלימות נגד מכבי. הוא שהוא פחדן שחושש לא להיבחר, או שהוא אדם אלים מטבעו.
אין לו שום אג׳נדה מלבד שנאה. לכן גם אולם של ארבע אלף גדול עליכם. אותה כברת בשינוי אדרת.

אדם 16 בדצמבר 2015

שוב, אין לך כל כוונה להתייחס למה שכותבים, אתה בדיוק כמו מי שאתה כותב עליו.

יואב 16 בדצמבר 2015

ההתייחסות שלי ברורה בכל הפוסטים העוסקים בזה.
אם יושב ראש נותן יד לזובור לקולגה שלו, אז הוא אידיאולוג של אלימות.
לא יודע מה איתך א ל אני קיבלתי עידכונים יומיים על יורי(מכר טוב) וחרדתי לשלומו. שמח לבשר שמצבו טוב והוא מתאושש במהירות מפתיעה.
אותי לא מעניין הפועל מכבי בסוגיה הזאת אבל מי אתה אדוני? אתה השופט והתליין?מה אתה יודע שדרוקר לא?
תתעסק בסירחון בבית שלך. הוא הולך לגמור לכם את שתי המחלקות. מכבי מרחפת מעל, קו מקביל שלא תשיג לעולם אז אל תתיימר להוציא דיבה על אנשים.
מקווה שהייתי ברור.

אדם 16 בדצמבר 2015

תודה על העידכון על יורי, למרות שאני יודע מה מצבו ואף ראיתי אותו לפני הדרבי.
אתה ברור, לא מעניינות אותך הטענות, מעניין אותך רק לתקוף. תהנה, אין לי כוונה לשחק במשחק הזה. עוד לא קראתי תגובה אחת שלך פה שיש בה טעם או שמעוררת מחשבה לעומת הרבה מכביסטים אחרים שמגיבים כאן. אתה די משעמם ואפילו מעתיק תגובות בין פוסטים בלי שום קשר למה שמי שמגיב לך כתב. נו שוין.

יואב 16 בדצמבר 2015

התגובה לאיתמר נכונה גם לגביך.
ואתה ממש הכלב של פבלוב-אוטומציה של אידאולוגיה שהמצאת.
טענות? כלפי מי? שמעון? שיחקרו הלוואי. שיענש אם עבר על החוק.
מי שמך לשפוט? מי שמך להתיר את דמו של מישהו? עלק שומרי המוסר אתם. אתם…
הבעיה היא לא באוהדים אלא בהנהלה שמעודדת את זה. סמול טיים בהגדרה.
בואו תלמדו אותנו להתנהג עם תנועות חבל על הצוואר וזיג הייל…

אדם 16 בדצמבר 2015

בוא תגיד לי איזה משלטי המחאה נגד שמעון מזרחי בנושא גל בק ז״ל ״מתיר את דמו״, אני אשמח ללמוד. איפה טענתי שאנחנו שומרי המוסר תגיד לי, כל מה שאמרתי שזו הפגנה נגד התנהלותו של דון שמעון, לדעתי. לא שמו אותי לשפוט אבל זכותי לטעון שהוא מתנהל בצורה מעוררת בחילה ובזויה. ייתכן ואני טועה, זה לא הופך את הטענות ללא לגיטימיות, בטח כשיש כל כך הרבה סיפורים מסתובבים מסביב.
לא יודע למה אני ממשיך לענות לך, זה היה ניסיון אחרון.

יואב 16 בדצמבר 2015

כי לא נעים לך לשמוע את האמת. לכן אתה ממשיך בפבלוביות. כתבתי לך כבר, תטפל בסירחון שלך. כן, זכותך לטעון הכל ואתה בטח עושה את בחסות המוסר פחחח.
כמו שלי מותר לטעון שנעשה ראש שלך הוא אידיאולוג של אלימות. כן, שלטים מתגרים כאלה בחסות ״המלאך שומר החופש״ זאת התרת דם. וזה הוא עושה לקולגה שלו. זה מבחיל אבל מה לך ולזה? במה אתה מבין בכלל. אתה בובה על החוט. החוט עומד להיקרע…

אדם 16 בדצמבר 2015

תזכיר לי לא להתייחס אליך יותר. שיהיה לך אחלה ערב.

יואב 16 בדצמבר 2015

לא ממש חשוב. אני אגיב כל אימת שתפיץ שקרים.

בלייק 16 בדצמבר 2015

אוהדי הפועל מחו על ההתנהלות של שמעון מזרחי, מחו על ההתנהלות של אלירן עטר או שמעון גרשון, אבל שכחו את המחאות על התנהלות של עבריין מורשע אחד שלקח את הפועל והפיל את כפ״ס, או מחאות התנהלות כשעבריין מורשע אחר לקח את הבעלות מהקודם או אפילו כשהקפטן מורשע בבית משפט על תקיפה של אוהד.
תמשיך להאמין שזאת מחאה על רקע התנהלות ולא שנאה עיוורת שגולשת לפסים אלימים ומכוערים. לא מפגינים בעד צדק זה אנדרסטייטמנט.
שלא יובן לא נכון, אם שמעון מזרחי עבר על החוק או אפילו פעל באופן מסריח – שיחקרו, שיפרסמו, שיגישו כתב אישום, שירשיעו. זה לא רלוונטי לעניין השנאה, הקיצוניות, השש״ל, האישי, תמיד אישי.

אדם 16 בדצמבר 2015

מי טען שזה לא אישי? בטח לא אני. אין ספק שעל השתיקה שלנו במקרה טביב שילמנו בריבית, הגיע לנו. המחאה היא ניצול של התנהלות דוחה של שמעון במטרה לפגוע בו. המטרה היחידה כן הייתה לגרום לו להרגיש רע ואני די בטוח שהיא הצליחה. ד״א, עובדתית, זה גם משאיר את הסיפור בחדשות וגם המשפחה תומכת בצעד אז אני גם עוול לא נעשה כאן.
כולנו באותה סירה, כל קבוצות האוהדים דואגות לאינטרסים שלהם אבל המתקפה על אוהדי הפועל בנושא המחאה וגל בק ז״ל היא רדודה וחסרת קשר למציאות. לא חסרות סיבות לתקוף את אוהדי הפועל, לדוגמת הש.ש.ל. המפגר שהוסיפו לשלט (שבלעדיו היה אחלה שלט), אבל להוסיף אליהן את סיפור המחאה הזו זה בדיוק מה שאתה יוצא כנגדו. רק שנאה ורק לחפש את האישי.

יואב 16 בדצמבר 2015

שקרן. המשפחה לא תמכה בזה.

יואב 16 בדצמבר 2015

אביו של גל בק: אוהדי הפועל עשו שימוש ציני בפרשה.

אז תנוח דעתך חוקר שופט ותליין.

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

עירד צפריר נוהג לצטט מילה במילה את השיחות עם המרואיינים בסגור לי את הפינה.
ואבא של גל בק עוד אומר לו "דבריי הוצאו מהקשרם"

וגם החברים של גל שבאו ושילמו כרטיס במשחק של אילת והוצאו החוצה (זה חוקי סתימת הפיות הזאת?) גם עשו זאת בעידודו של האבא.
וגם הקריאה שלו להמשיך במחאה-
כל זה די סותר את הכתבה בוואלה.

אלון 17 בדצמבר 2015

אל תבלבל אותו עם העובדות

אדם 17 בדצמבר 2015

אין טעם להגיב לו חברים, הוא כנראה לא מסוגל לקרוא יותר מארבע מילים ברצף ולכן קורא רק כותרות.

-גיסנו- 17 בדצמבר 2015

אז בעצם הוא אמר גם שהמחאה חשובה ושיש לה מקום במגרשי כדורסל, וגם שאוהדי הפועל עשו שימוש ציני בפרשה והצורה שבה הם התנהגו הייתה מבישה, ובעצם שניכם צודקים.

אדם 17 בדצמבר 2015

לפחות תדייק. הוא אמר שההתנהגות במחצית על עמדת השידור הייתה מבישה, שזה בדיוק עשרה אוהדים. והוא אמר שחלק מהאוהדים עשו בה שימוש ציני (במילותיו, ״התכוונתי שאני לא בטוח שכל האוהדים שם הכירו את הסיפור״), לא ״אוהדי הפועל״ באופן גורף.

-גיסנו- 17 בדצמבר 2015

אוי נו באמת, הבנת בדיוק מה התכוונתי לומר, טרחנות מיותרת. זה לא בית משפט פה ואני לא עו"ד.

בלייק 17 בדצמבר 2015

ש: בינתיים קראתי שנשאלת אם מחאת אוהדי הפועל היתה ניצול ציני ואמרת שזה ניצול ציני של חלק מהאוהדים.
ת: הכותרת הוציאה את זה קצת מהקשר, התכוונתי שאני לא בטוח שכל האוהדים שם הכירו את הסיפור. אני נגד התנהגות כמו שהיתה שם במחצית, הם חירבו את הפאנל. אנחנו מהיום הראשון במחאה מנסים לא להתלהם למרות שלא חסרים אנשים שלנו שיכולים לזרוק הרבה כעס. אני חושב שהדברים חודרים יותר עמוק ברגע שמרימים את השלטים במשך דקה בתחילת המשחק.

ש: אתה רואה את המחאה שהיתה שלשום כהמשך לכך?
ת: בגדול, אני רואה את זה כמשהו חיובי. אני חושב שיש מקום להביע את המחאה הזו במשחקים נגד מכבי תל אביב, אבל באותה נשימה אני אומר שהמחאה לא צריכה לגנוב את ההצגה ולא להפוך לסיפור המשחק. שלא תבין אותי לא נכון, אני מאוד מודה לאוהדי הפועל תל אביב.

אלון 17 בדצמבר 2015

מעניין למה הוא הפסיק להגיב לה

עידן. 16 בדצמבר 2015

כל העניין הזה פשוט מגוחך. אני ועוד אלפי עו"ד פליליים אחרים ייצגנו חשודים ונאשמים בפלילי. אם נראה למישהו כאן ששמעון מזרחי, אחד מעוה"ד המצליחים בתחום התעבורה יסכן את רישיונו ואת מעמדו בטיוח תיק של לקוח מזדמן, אז הוא תמים או עיוור משנאה לבנאדם.

לגבי פרשת בק, בהחלט נראה שהיו שגיאות בטיפול בתיק, אבל מכאן ועד שחיתות!!!!!! יש מרחק גדול. זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שטעויות כאלו קורות. מכל מקום, אין שום סיכוי שהנהגת הפוגעת תואשם בעבירה כלשהי היום.

אוסיף שיצא לי לשמוע באופן אישי את איילה חסון מדברת על הפרשה עוד לפני שהיא פורסמה בתקשורת. מה אני אגיד לכם, לא התרשמתי במיוחד מהיושרה המקצועית שלה.

אדם 16 בדצמבר 2015

למה אתה מסיק ממה שאתה היית עושה או לא עושה למה שאחרים היו עושים או לא עושים? מזכיר לך, כמו שכבר ציינו פה, ששמעון מזרחי הואשם במתן מנויים לשופט וכדומה…

עידן. 16 בדצמבר 2015

אתה זה שמאשים את מזרחי בהאשמות חמורות, אז הנטל הוא עליך להוכיח את אשמתו ולא עליו להוכיח שאין לו אחות.

ומה שהסברתי כאן לא שייך למה אני או משיהו אחר היה עושה, אלא לחוסר הסבירות הקיצוני בתאוריה לפיה שמעון מזרחי ייקח סיכון עצום ויפנה לגורמים בפרקליטות ביוזמה לטיוח תיק פלילי של לקוחה מזדמנת אחת (מילא קרובת משפחה או משהו).

אדם 16 בדצמבר 2015

כל מה שאני יכול זה להשמיע את קולי בתקווה שיחקרו, לי אין את הכלים לעשות זאת. וכל עוד לא חוקרים ומשאירים אותנו ככה אז כל מה שאנחנו יכולים זה ללכת עם האמת שלנו (שברור שאף אחד לא מבטיח שהיא האמת) ולעשות את המינימום שזה לגרום לו להרגיש רע. זהו.

עידן. 16 בדצמבר 2015

להשמיע את קולך בתקווה שיחקרו זה סבבה. למרות שהפרקליטות אכן בוחנת את התיק (ואני מניח שכשיסגרו אותו זה לא יעצור אותך מלהאמין שמזרחי מעורב).

רק לא הבנתי למה "לעשות את המינימום שזה לגרום לו להרגיש רע". הרי אתה בעצמך מודה שאתה לא יודע מה האמת ואני מעריך שאתה מאמין בכל העניין של לא להרשיע מישהו עד שלא הוכחה אשמתו.

האם כשהפרשה תסתיים בלי שום טענה כנגד מזרחי אתה תתנצל בפניו? האם תרגיש חרא עם עצמך על זה שגרמת לאדם להרגיש רע על לא עוול בכפו? או שאולי "מגיע" לו כי הוא שמעון מזרחי ממכבי ת"א.

אדם 16 בדצמבר 2015

הכל שאלה של איך. אם ידעו לתת הסברים לכל הטענות, המסמכים שנעלמו והקשר או חוסר הקשר בין החוקרים לדון שמעון אז הוא אכן יהיה זכאי להתנצלות (על המקרה הנ״ל). אם ייזכו אותו מחוסר ראיות או שבכלל לא יחקרו, מה שהכי סביר, אז למה שאשנה את דעתי?
לעשות את המינימום מכיוון שכל עוד לא חוקרים ומתייחסים לטענות, בכל המקרים, אז אמנם הוא זכאי לפי חוק אבל לא בהכרח זכאי. למשל, ייתכן שהוא יצא (שוב, אם מישהו בכלל יעז לחקור) מהתלונה שהגישו לוועדת האתיקה על מה שהיה בביה״ח עם אדם סילבר אבל למשל במקרה הזה אני לא רואה דרך שהוא באמת יוצא אם הוא כופר בעובדות. לטעמי אדם במקרה שהיה שם לא יכול לטעון לא ידעתי. אז אולי זה עובר בחוק אבל מסריח ודוחה זה יישאר תמיד. ולמיטב ידעתי הוא לא מכחיש שהיה שם בביה״ח במשך חצי שעה ודיבר איתם אלא הוא טוען שהוא לא ידע, וכל עוד זה המצב לא ישכנעו אותי אחרת.

אלון 17 בדצמבר 2015

אם למזרחי זה עושה רע ולמשפחה זה עושה טוב (עודד בק ציין שהוא התרגש מאוד, בניגוד לשקרים והכותרת המסולפת של כתב ואללה), אז למה שיפסיקו?
אגב, אני מודה שאני חושב שכל עורכי הדין הפליליסטיים הם חרא של אנשים. ככה שגם אם הוא נהג כשורה, אין לי בעיה לרדת עליו ולהזכיר לו שדה פקטו, הוא תורם לטובת נגע תאונות הדרכים

איציק 17 בדצמבר 2015

לא מכיר אף פליליסט אישית, אך אני מאחל לך שלא תצטרך אותו כי תפלו עליך תיק ואתה מחפש מישהו שיוציא אותך. אבל אם חס וחלילה תצטרך, אתה תרצה את הכי טוב שיתאפשר לך למצוא, ותרצה שישתמש בכול פסיק חוקי (ויש שירצו גם לא חוקי) רק שיוציא אותך, ולא יהיה איכפאת לך אם הוא חרה של בן אדם או כולו טהור מכף רגל ועד ראש. זו המשימה של הפליליסטים, להיות הסנגורים ולעשות את כל מה שאפשר להוציא את הנאשם זכאי. בלעדיהם המערכת לא תתפקד, גם אם זה מסריח ומעצבן.

עידן. 16 בדצמבר 2015

ואגב, להגן על מזרחי מאילו האשמות בדיוק? כי אני עוד לא ראיתי ראיה מבוססת אחת כנגד עו"ד מזרחי. כזאת שמראה שלא רק שהיה טיוח בפרשת גל בק (דבר שעד היום לא הראו), אלא ששמעון מזרחי היה מעורב בו באופן אישי ולא רק ייצג את הנהגת הפוגעת.

אבל בעצם למה צריך הוכחה? זה הרי דון שמעון האיום והמושחת שהרס את הכדורסל ונתן לצורה פיצה. ובכלל, יש בפרקליטות אוהדת מכבי וגם אם היא בכלל לא טיפלה בתיק, הרי כל הפרקליטים מושחתים, ברור ששמעון שיחד את כולם בכרטיסים לימי חמישי.

יואח האדום 17 בדצמבר 2015

עידן ;
אתה מעיד על עצמך שאתה עורך דין פלילי , אם כך , אנא האר את עיניי ב2 נקודות מאד חשובות בפרשת גל בק שמשום מה לא נותנים עליהן את הדעת והן לדעתי קריטיות :
1 המשטרה המליצה להגיש כתב אישום אולם הפרקליטות לא קיבלה את המלצתה .
2 התיק נסגר במהירות שיא ( נדמה לי שתוך שבועות ספורים ) .
האם העובדות הללו, שאין מחלוקת שהתקיימו אופייניות לתיקי תאונות דרכיםנבהן נהרג אדם או שמדובר בהתנהלות חריגה .
הרי אין בעייה לבדוק את התשובה לשאלות אלה בלחיצת כפתור .
התחושה היא שהמערכת במקרה זה הזדרזה לקבור את התיק במהירות הבזק.
אני לא מכיר את התנהלות הפרקליטות במקרים כאלה אבל כמי שמייצג גופים ציבוריים אחרים זה נשמע מאד לא סביר
אתה טוען שהיו טעויות אבל מכאן ועד שחיתות הדרך ארוכה , ייתכן . אלא שמאז שהתפוצץ העניין עם רות דוד הרשה לי להיות סקפטי .

עידן. 17 בדצמבר 2015

יואח

א- קיימם עשרות תיקים בשנה בהם המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום (אגב, ההמלצה הזאת לא מעוגנת בשום מקום) והפרקליטות לא מקבלת את ההמלצה (וגם ההיפך אפשרי). למשטרה, עם כל הכבוד, אין שום מומחיות משפטית לקבוע באילו מקרים יש בחומר החקירה מספיק בשביל להגיע להרשעה. אני באופן אישי מכיר המון פרקליטים ויכול לספר שהם עושים עבודה יסודית ביותר לפני החלטה באם להגיש או לא להגיש כתב אישום.

ב- אכן נסגר במהירות, אבל לא בטוח כמה חריגה. בסופו של דבר נגבו עדויות סותרות בשטח לגבי מי נסע באדום ובהתחשב בהן הגיוני בהחלט שהפרקליטה המטפלת סברה שהסיכוי להרשעה בתיק נמוך עד אפסי. עכשיו, כמו שאמרתי, יכול להיות שהיו טעויות של המשטרה או הפרקליטות. זו בוודאי לא תהיה הפעם הראשונה שזה קורה. אבל, בין זה ובין האשמות לא מבוססות לפיהן התיק נסגר נוכח עסקה אפלה בין עו"ד מזרחי והפרקליטות, הדרך ארוכה מאוד.

ג- אפילו אם לשיטתך המערכת הזדרזה לקבור את התיק, המשטרה לא חקרה והפקליטות לא בדקה, עדיין לא ראיתי שום ראיה או אפילו טענה מבוססת אחת כנגד הטיפול של שמעון מזרחי בפרשה כעו"ד מייצג (כזו שלא נכנסת לגדר של תאוריית קונספירציה).
להבנתי, העדה שסיפרה שגל בק הוא שנכנס לצומת באדום נחקרה בזירה עצמה כחצי שעה לאחר התאונה. האם אתה באמת חושב ששמעון קיבל את הייצוג בתיק, הספיק ליצור קשר עם אותה נהגת וגרם לה לספר גרסה שיקרית? האם אתה מאמין ששמעון יסכן את כל מפעל חייו כעו"ד (וכבעלים של מכבי תל אביב) בשביל להגן על לקוחה מזדמנת אחת?

תאוריות זה טוב ויפה, גם להאמין שבגלל רות דוד "כל הפרקליטים מושחתים" (ולכן אין שום סיכוי ששמעון ייצא טוב מהפרשה, גם אם בדיקת הפרקליטות לא תגלה דבר נגדו), אבל להשתמש בכל אלו בכדי "לגרום לו להרגיש רע" ועוד לספר לעצמכם שאתם עושים את זה בגלל סיבות חיוביות ונאורות, זו צביעות של ממש.

אדם 17 בדצמבר 2015

אז אתה לא מבין טוב. העדה, כשנחקרה בזירת האירוע אמרה שהדורסת נכנסה באדום. לאחר שהיה ייצוג לדורסת פתאום גם העדות השתנתה. זה חזר ונשנה גם במקרה אדם תמם.
מאוד קל להגן על מישהו חזק כי ״זה לא הגיוני״ אבל העובדה שלך זה נראה מוזר לא הופכת את זה לבלתי אפשרי ומופרך. לא כשיש עדויות כאלו, לא כשבוחן התנועה במקרים מקבל מנויים למכבי ת״א. ואני מכיר דוגמא אישית בה כל מה שצריך בשביל להשתחרר מעבירה בלי משפט זה לשלם לעו״ד מזרחי מספיק וזה כבר יסתדר. אתה תטען שהוא כנראה ממש טוב אני אטען שמשהו פה מסריח.

עידן. 17 בדצמבר 2015

מכיוון ששמעתי את הדברים ישירות מאיילה חסון, אני מניח שהבנתי טוב מאוד. גם בדיקה מהירה באינטרנט מאששת שהעדה טענה בזמן אמת כי הנהגת הפוגעת נסעה באור ירוק ושינוי הגרסה התרחש שנים אחרי.

לגבי עו"ד מזרחי- היותו אחד מעוה"ד המובילים בתחום התעבורה בהחלט עוזרת ללקוחות שלו, כפי שיעזור ללקוח אם ציון אמיר או אביגדור פלדמן ייצגו אותו. בכל מקרה, מכיוון שאחוז ההרשעות בישראל עומד על כ- 97% בערך, הרי שגם עו"ד שמעון מזרחי, על כל סגולותיו, מפסיד כמעט בכל תיק שהוא מייצג בו.

כאשר עו"ד מפסיד בתשעה תיקים מתוך עשרה שהוא לוקח על עצמו, נראה לי מגוחך לטעון ש"אם תשלם לעו"ד מזרחי תצא בלי כלום".

אדם 17 בדצמבר 2015

סליחה, אתה צודק, התערבבו לי המקרים. במקרה הזה היו עדים נוספים שטענו שהם עברו בירוק ולא זומנו להעיד. ממה שאני הבנתי העדות לא נגבתה לאחר התאונה אלא הפרטים של העדה הזו נלקחו מהדורסת רק בבוקר האירוע וזאת לאחר שהדורסת נלקחה לביה״ח ובלתה שם את הלילה (וכן, יש מיליון שאלות שעלו ועולות).
עו״ד ״מפסיד״ כי יש עסקת טיעון. נהג שמורשע ומקבל רק שלילה על תנאי לדוגמא הוא נהג שייצא בלי כלום. נהג שהיה אמור לצאת עם שנתיים שלילה וקיבל 200 ש״ח קנס, יצא בלי כלום. אז אולי סטטיסטית אתה צודק אבל אין לזה אחיזה במציאות.

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

עידן, שמעון מזרחי ידוע בזה שהלקוחות שלו לא מגיעים למשפט. הגדולה שלו היא לסגור עסקת טיעון עם התובע המשטרתי, כלומר מאז שתפסו את השופט שקיבל ממנו מנויים, השופט הושעה, מזרחי ננזף על ידי הלשכה.

ישי 17 בדצמבר 2015

רוב תיקי התעבורה ללקוחות שבאים עם עו"ד נגמרים בעסקת טיעון.

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

שמע, אני יודע רק מה שאנשים שהיו לקוחות שלו מספרים לי. לפני הסיפור עם השופט, הוא היה מגיע למשפטים עם הלקוחות שלו, והיה מקבל בדיוק את פסקי הדיון שהיה רוצה. אחרי שהסיפור התפוצץ, פתאום סוגרים עסקאות ולא מגיעים למשפט. מישהו גם נתן להם להבין שהם יכולים להיות רגועים, התובעים מקבלים מנויים. זה מה שמישהו נתן להם להבין

יואח האדום 17 בדצמבר 2015

עידן :
ראשית וכפי ששמת לב לא אמרתי מילה כנגד שמעון מזרחי – העניין של גל בק הרבה יותר חשוב בכדי להתנגח עליו במסגרת התנצחויות מפגרות של הפועל-מכבי .
במאמר מוסגר אגיד שאם הייתי בצרה,בוודאי הייתי מעדיף לקחת עו"ד שיש לו יד ורגל אצל גופים מסוימים ושיש לו יותר סיכוי לסגור את העניין בלי להגיע לכתב אישום – אם זה מסריח או לא תחליט אתה ותחליט המדינה הדפוקה הזו שכך המערכת עובדת .
התשובות שנתת הן ערטילאיות :
צריך לבדוק ב10-15 השנים האחרונות כמה מקרי תאונות דרכים שהסתיימו במות אדם נסגרו עקב קביעת הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום חרף המלצת המשטרה וצריך לבדוק מה הזמן הממוצע שסוגרים תיק כזה .
ההנחה שלי (והיא לא מבוססת ואני חושב שהכרחי להציף אותה) שבשני הפרמטרים הללו, בנסיבות בהן אדם נהרג ,המקרה הזה הוא חריג בן חריג.
אגב, גם אם יתברר כי הדבר אכן חריג או שיתברר ההפך – עדיין לא אומר שהיה כאן מעשה לא סביר בצורה קיצונית/מושחת או אחר אבל בלי שיונחו תשובות לשאלות האלה אי אפשר להתקדם .
התגובה היחידה ששמעתי בעניין היא התלהמות מגעילה וחסרת רגישות של דסי פורר,בראיון בגלי צה"ל עם יעל דן ואביו של גל בק.
ולגבי העבודה המצוינת של הפרקליטות: עזוב את הקלישאות . מאז רות דוד (פרשה שהסבה נזק אדיר למערכת המשפטית) לא צריך להאמין לאף אחד .

תומר 17 בדצמבר 2015

לתהיות ניתן להוסיף כמה פעמים קורה שבתאונה שבה נגרם מוות, לא נעצר הנהג הפוגע

ואגב, רות דוד היתה מעורבת גם בפרשה זו

עידן. 17 בדצמבר 2015

מי אלו אותם תובעים משטרתיים שאתה מדבר עליהם בכזה ביטחון? הרי יש כמה מאות כאלו, מתוכם עשרות שעוסקים בתעבורה. אגב, יש גם רוב מוחלט לנשים בתביעות.

האם כל אלו אוהדי כדורסל? האם כל אלו אוהדי מכבי? האם כולם מקבלים מנוי בחינם משמעון? האם יש לך או למישהו אחר ראיה אמיתית שאפילו תובע משטרתי -אחד- מקבל מנוי בחינם?

הורג אותי באיזה קלות כל אדם יכול לזרוק האשמות קשות באוויר, בלי בדל ראיה ובהתבסס על "סיפרו לי ככה וככה".

כמו שכבר אמרו רוב מוחלט של תיקי תעבורה מסתיים בהסדרי טיעון, בטח בעבירות "קלות" יחסית. אבל האמת שמזרחי מייצג גם בלא מעט תיקי תעבורה "קשים", בהם אין תמיד הסדרים ושם הוא מפסיד לרוב. אבל בעצם, לשיטתך הוא כבר לא שולט על השופטים, אז מה הפלא.

אז בואו נחליט שכל הפרקליטות מושחתים, התובעים המשטרתיים מושחתים והשופטים מושחתים. כולם סרים למרותו של שמעון האיום, ומוכנים למכור את נשמתם לשטן תמורת כרטיס למשחק מול באמברג.

תומר 17 בדצמבר 2015

עידן, הבעיה היא שאתה משיב לטיעונים קונקרטיים (אירוע גל בק ושני פלטי) בתשובות כלליות מאוד (אחוזי הרשעות).
אני לא מאשים אותך בהתחמקות וברור שהמידע לא מאוד זמין אבל קל מדי לטשטש אנומליות בעזרת הכללות.

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

עידן, נושא השופט הוא עובדה קיימת, לא שמועות. לא כולם מושחתים, ואני מאמין שתובעים משטרתיים רבים אכן לא מושפעים, עובדה שהכח של מזרחי ירד ורבים מעדיפים את עו"ד לוויתן. עדיין, מישהו במשרד של מזרחי נתן ללקוחות להבין משהו, תחליט אתה אם זו שמועה או לא

נביא בעירו 17 בדצמבר 2015

עידן,

1. הטענה שלך לפיה מגוחך לחשוב שמזרחי יסכן הכל בשביל כסף בתיק מזדמן היא די מיתממת. ספר את זה לאחד, רונאל פישר.

2. אתה מביא את הסטטיסטיקות של הרשעות וכמו כמעט כל מי שמשתמש בסטטיסטיקה הזו, אתה עושה זאת באופן דמגוגי. אחוז נכבד מהתיקים ש״מסתיימים בהרשעות״, הם תיקים שבהם נאשמים מורשעים בחלק קטן מההאשמות. לשיטתך, נהג שהרג הולך רגל ומורשע בסופו של דבר בנסיעה במהירות מופרזת ונענש בשלילת רישיון לשבועיים הוא נהג שהפסיד בתיק.

3. אתה מדבר על נטל ההוכחה. מזרחי מודה ששוחח בבית החולים עם הנפגע בתאונה של תמם ז״ל לגבי פרטי התאונה וטוען שברגע שהבין שזו אכן אותה תאונה בה הוא מייצג את הנהגת הפוגעת, הוא הפסיק את השיחה. א. אתה מאמין לטענה הזו? ב. על מי לדעתך מוטל נטל ההוכחה במקרה כזה?

עידן. 17 בדצמבר 2015

א- יופי, אז כמו במקרה רות דוד והפרקליטות המושחתת נשתמש ברונאל פישר ועוה"ד המושחתים כולם. העובדה שקרה מקרה רונאל פישר לא הופכת את הסבירות לזה לפחות בלתי סבירה בנסיבות העניין.

ב- אחוז ההרשעות לא כזה רלוונטי לדיון. בכל מקרה אם נראה לך תיקים בהם התנהל הליך הוכחות יש יותר מידי זיכויים של נאשמים אז טעות בידך.

ג- אם אני לא טועה אתה עו"ד, אז אני מתפלא על השאלה. ברור שהנטל הוא על מי שיאשים את מזרחי (בין אם בדרך משמעתית או אחרת), העובדה שהוא נתן הסבר לא מעבירה את הנטל אל כתפיו. אין כאן מקרה של הודאה והדחה או אפילו משהו שמתקרב לזה. בטח שאין חזקה כלשהי שמעבירה את הנטל.

S&M 16 בדצמבר 2015

אני מוצא זהות *מוחלטת* בין טענות ההגנה של אוהדי מכבי/שמעון מזרחי לבין טענות ההגנה של תומכי ינון מגל.
זהות של אחד לאחד בטענות, הן בלגיטימיות (צריך שהגורם המוסמך יחקור ואין לדעת מה היה שם), והן בלא לגיטימיות (הבעל שלה בגב האומה, הם טרמפיסטים כדי להצליח/להתפרסם, הם עושים את זה כי מזרחי אלוף וכשיהיה בראשון לציון הוא לא יעניין אותם; אותם/הם=הסמול).
מדהים לראות את זה מהצד, ומאוד מחכים.

בלייק 17 בדצמבר 2015

אלה גם טענות הגנה באלף ואחד מקרים אחרים, אז מה?
מה הקשר בין שתי הפרשות? למה חייבים להגיב באופן פבלובי אותו דבר על שתי פרשות שונות בתכלית?

אף אחד כאן, פחות או יותר, לא הצדיק את ההתנהלות של מזרחי, בניגוד לפרשת ינון מגל בה רבים מתומכיו הצדיקו את התנהלותו (אולי קצת הגזים, אבל לא סיפור), אלא יצאנו נגד מפגן השנאה. בניגוד לינון מגל, השנאה של אוהדי הפועל לשמעון מזרחי היתה ברורה וגלויה הרבה לפני התחקיר. עוד הבדל מהותי הוא הודאתו והתנצלותו של ינון מגל בנוגע לפוסט הראשון. ככל הידוע לי שמעון מזרחי לא מודה בטענות כלפיו.
מחבר כנסת נדרשות אמות מוסר, לפחות בתיאוריה, אחרות. יש שאמרו ויאמרו שבמיוחד במפלגה כמו הבית היהודי מצפים לנורמות התנהגות מסוימות. שמעון מזרחי אינו נבחר ציבור (אלא אם מתיחסים לציבור שבחר לשנוא אותו) ולא עובד בשבילך.
אגב, אחת הטענות המרכזיות בסיפור ינון מגל , אם לא המרכזית שבהן, היתה רדיפה פוליטית. אף אחד לא טוען את זה במקרה של גל בק. אף אחד גם לא טען כאן לתיאוריות קונספירציה בסגנון התיאוריות שציינת שהתפתחו סביב רחלי רוטנר ובעלה.
בקיצור, שני מקרים שונים לחלוטין ואתה מתפלא שיש מי שמגיב אחרת….

איציק 16 בדצמבר 2015

אני הרבה יוצא פה נגד המגיבים שאומרים שמשהו חוקי אז מה רוצים מ-X או מ-Y, כי אני אומר שמה שחשוב הרבה יותר האם זה מוסרי. לא הכל נמדד בשפיטה. אבל יש לי שאלה, האם יש להחריג את עורכי דין בדיון במוסרי? האם אסור לדרוש מעורך דין להיות מוסרי בתוקף תפקידו (מחוץ למסגרת התפקיד ברור שאפשר)? הרי לא הינו רוצים שלא תהייה למישהו הגנה, אפילו למחבל נתעב יש הגנה. האם מי שמגן על המחבל ראוי לגינוי או שאנחנו מקבלים את העובדה שמישהו חייב לעשות את העבודה גם אם היא מגעילה. האם הינו מצפים מעורך דין שלא יעשה את המקסימום אם הוא מגן על מישהו שלדעטינו הוא נתעב? הרי זהו מדרון חלקלק. עורך דין חייב לעשות הכל, אבל ממש הכל כדי לעשות את הכי טוב עבור מי שהוא מייצג גם אם זה הכי לא מוסרי, כל עוד זה חוקי. לא הינו מוכנים לסבול את העובדה שעורך דין שהיה מייצג אותנו לא היה גורם לזיכוי שלנו מסיבות מוסריות (היכן עובר גבול מוסריות זה?) אם מסיבות חוקיות היה מתברר שהיה יכול לגרום לזיכויינו. אותו הדין צריך להיות כלפי עורך דין שמעון מזרחי, אם כדי לזכות את מי שהוא מייצג הוא עשה את כל הדברים שבעיינינו לא מוסרי אך החוק מאפשר זאת. מצד שני, אם הוא חצה את הקו בין החוקי ללא חוקי, שיענש במלוא חומרת הדין. הבעייה עם אוהדי הפועל היא שממש לא איכפת להם האם זה חוקי או לא; מוסרי או לא. מה שחשוב זה ששמעון מזרחי כסדין אדום (או צהוב) בעיניהם אשם ללא קשר לעובדות. ייתכן ויש כמה אוהדים שבאמת כואבים את המקרה, אך לרובם לא איכפאת כלל, והם פשוט מחפשים על מה אפשר לזהם את האוירה, סתם מתוך שינאה. בגלל זה מחאת בק היא צינית ומגעילה.

אדם 17 בדצמבר 2015

אני יכול להעיד על עצמי, אני שמח על המחאה. אני לא כואב את כאב המשפחה במקרה, מה שמפריע לי הוא הקשרים של הון שלטון שהמקרה הזה מגואל בהם, אפילו הסיבה שהוא נחשף קשורה לזה. הבעיה עם חוק ומוסר שהם משתנים, אז אולי משהו שמישהו עשה היה חוקי או מוסרי באותו הזמן אבל זה לא הופך אותם לתקינים לנצח. ומה קורה כשהחוק או המוסר משתנים, האם אסור לנו לשפוט את אותם אנשים לחומרה? סתם בשביל ההקצנה אפשר לחשוב על סוחרי עבדים.
עכשיו כשאתה טוען שבגלל שאננו אוהדי הפועל חושבים שהוא אשם ללא קשר לעובדות (שאין לאף צד, וזה חשוב…) אז אפשר לטעון שאורלי בר-לב ומחאת הגז גם ציניות ומגעילות כי אין להם עובדות. ואפשר גם לטעון שמחאת האתיופים בזמנו צינית ומגעילה כי גם להם אין עובדות לאפליה (חוץ מעדויות החיים שלהם מן הסתם, שכנראה לא הובאו לבית משפט אף פעם, לצערנו). אז האם מותר למחות רק כשיש לך עובדות מוצקות או שמותר למחות גם כשאין עובדות בכלל ומשהו מריח לך מסריח?
ד״א, רובנו יטענו ששמעון מזרחי מזהם את האווירה ולכך יש גם עובדות מוצקות בשטח (מקרה פניני והנאצות לשלודבראנד וכל מה שקדם אליו). האווירה מזוהמת ואנחנו אכן שונאים אותו כי לדעתינו הוא מאפיונר (וזה הכי עדין שיש לי). אין לנו עובדות, זה נכון, אבל זה לא הופך את האווירה לנקייה אם כולם יסתמו את הפה (וכן גם אפשר להיכנס לדיון ״שמעון מזרחי תתאבד כבר״ אבל אני חושב שדובר על זה מספיק).

יואב 17 בדצמבר 2015

״אני לא כואב את כאב המשפחה ״
אדם,
אתה סתם נאלח שמתבאס שהקבוצה שלך לא נותנת מאצ׳ אפ ליריבה העירונית שלה. סתם יתוש שמזמזם וציני להחריד בכל מה שקשור לכאב. אתה מכוון לשמעון, שהפך אותך לגרוטאה לא רלוונטית. אין בך כלום מלבד זה שאתה כלב פבלובי חלול. כלום. אפילו כאב המשפחה לא חשוב לך. מה אתה? יריב ספורטיבי? אז פעמיים בשנה ננצח אתכם. ואולי לא. אבל אתה כפרסונה-רקוב. אתה תחייה עם זה. אתה לא מכיר דרך אחרת ואתה שקר מהלך. אפילו צדק לא מעניין אותך עלוב נפש.
ניצחנו אתכם שוב במגרש שחולדאי נתן לכם. תאכל את הלבלב שלך בפרטי. פה אתה לא מעניין.

יואב 17 בדצמבר 2015

אדם,
תגיד לי צבוע אחד, את כאב כפר סבא כאבת?או שהיה נוח לך?
את טביב קיבלת כל עוד זה היה שירת אותך.
מה עשית מול שאול? אני מנחש שכלום.
פלדה?
תרדקיל ?
בוא תספר לנו על התובנות שלך מאז. בטח היית ילד אז אה?
אתה לא לוחם צדק, אתה מאונן אדום. ואני אזכיר לך את זה בכל פעם שתסלף עובדות.

ארז 17 בדצמבר 2015

אדם הוא מאונן אדום, זה נכון.
זה רק כי הוא לא נעזר בקרם ידיים, למרות שאמרתי לו 1,000 פעם. והוא גם מסוגל לגמור רק עם שקית על הראש, כמו כל החבר'ה שגדלו בשער 5.

יואב, יש לך עוד קצת קצף בזוויות הפה.
האופן שבו אתה מתלהם ומלהיט את עצמך ומשפריץ את השנאה היוקדת שלך, כולל כל ההסטוריה של מה שאתה רואה כזרע עמלק וכולל כל האבחונים הפסאוודו-פסיכולוגיים/סוציולוגיים שלך הופך אותך מועמד אולטימטיבי למיץ של הזבל שבאולטראס הכי נוטפי שנאה ותיעוב של הפועל. כל מה שאתה מייחס להם הוא מה שאתה יכול לראות במראה. וזה עוד לא בעל פה, אלא כשיש לך זמן לכתוב ולברור את המילים.

אז זה משעשע ונחמד והכל, ואתה אתנחתא קומית מוצלחת, אבל אתה מזהם את המרחב כאן.
כן, אני יודע שהיית פה לפניי ושאתה מאושיות הפורטל ושיש לך זין של 45 ס"מ (לפני זיקפה) ושאתה שני בעולם הזה רק למיץ' ירום הודו.
עדיין, לא נמאס לך לזהם את הפה ולהשפריץ את השנאה המוגלתית שלך לכל עבר, לכל הזדמנות, בשם איזה "צדק" ערטילאי שנמצא תמיד רק בצד שלך (מזכיר לך מישהו/מישהם?…)

שאלה רטורית. ברור שלא. זה חזק ממך.
אז תמשיך לטנף את הפה ולהשפריץ רעל ולתקוף אישית בכל הזדמנות, ובמקביל תמשיך להתייפיף בהזדמנויות אחרות ולקונן על האלימות במגרשים ועל "אנשים רעים" שיש בכל מקום מלבד אצלך. זה מקסים.

יואב 17 בדצמבר 2015

ארז,
צודק. ירדתי נמוך בלהט הרגע.
יש לי רק חצי ממה שתיארת((((:
לא רואה בכם שום זרע עמלק. אני שמאל מרכז בעצמי וחילוני גמור.
אני לא ראוי להיכתב באותו משפט עם מיטשענק.
בקיצור, חוזר בי.
העיקר שהאבא השכול ימצא מרגוע ונחמה. זה הכי חשוב.
נ.ב
מעולם לא נעצרתי. לא יושב ב11 ויחסי עם הפנטיקס הם כמו יחסיך עם האולטראס.
אבל כן חושב שרמי כהן יכול להתעלות והוא כל הזמן מפספס את זה. לא עושים דבר כזה לקולגה.
יום טוב.

ארז 17 בדצמבר 2015

תודה יואב.
סחתיין עליך.
לגופם של רמי כהן-שמעון מזרחי – אני מעריך במידת מה ולא משתגע על הראשון, אבל בתור צהוב שרוף אני חושב שבכל מישור (למעט המישור ההישגי פרופר, שם לא יכול להיות ויכוח גם אם הייתי רוצה), שמעון מזרחי צריך להטריד אותך הרבה הרבה הרבה יותר ממה שרמי כהן אמור להטריד אותי.
אני לא שונא איש במכבי, אבל מה שקורה עם שמעון מזרחי לאורך שנים כל כך ארוכות ובכל כך הרבה פרשיות… מה אני אגיד לך, אתה, שמזכיר את אייזנברג האפס כל כך הרבה פעמים, תודה בעצמך שהוא יכול לכל היותר להיות מצחצח הנעליים של שמעון בהיכלי הרשע.
יום טוב גם לך.

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

לא מסכים ארז. אייזנברג הרס את הפועל, מזרחי הוא איש בעל אמות מוסר מפוקפקות, מאמין שהנצחון הוא הדבר היחיד שחשוב, אבל לא פגע אף פעם במכבי, ההיפך הוא הנכון. להיפך, מאז שהוא לא קובע כלום במכבי, מכבי התרסקה. לא רואה סיבה שאוהד מכבי צריך להיות מוטרד יותר ממעשי מזרחי בהשוואה לאוהד הפועל, בית"ר, או כל אדם אחר.

ארז 17 בדצמבר 2015

גיל,
נראה לי שהחמצת משהו או שלא הבהרתי את עצמי באופן מספיק ברור.
אמרתי שעל המישור ההישגי אין ולא יכול להיות ויכוח. אני מדבר על המבחן האנושי/ערכי/מוסרי.
אני לא רוצה איש כמו שמעון מזרחי בשום גוף שאני שייך לו/מזדהה איתו/אוהד אותו.
יתרה מזאת, אם הייתי אוהד של מועדון שמישהו כמו מזרחי היה מגיע אליו – לא הייתי מסוגל להמשיך לאהוד אותו.
לכן הפועל הפסיקה להיות הקבוצה שלי במהלך תקופת אייזנברג ועד לאוסישקין. לכן הייתי "פחות אוהד" הפועל בתקופת טביב-רמון (כולל בתקופות מקום ראשון עם טביב). לכן קשה לי לגבש יחס רגשי ברור להפועל רגל הנוכחית. אני לא יודע מה/מי יש שם.
לכן לא הייתי רוצה לראות את פיני גרשון לעולם בקבוצה שלי.

זאת אולי גישה מעט נאיבית אבל ככה אני אוהב ספורט ואת הקבוצות שלי.
בדיוק כמו שאיני מסוגל לאהוד אמן דגול שהוא איש קטן. ההישגים האמנותיים חסרי ערך בעיניי כשהאמן משוקץ בעיניי.
זאת כמובן שאלה פילוסופית/ערכית/רגשית סובייקטיבית לחלוטין.

גיל שלי 17 בדצמבר 2015

אם כך, אני מסכים איתך לגמרי.

יואב 17 בדצמבר 2015

ארז,
האם אתה נגד נגינת היצירות של וואגנר? או רוג׳ר ווטרס? אני סבור שהאמנות היא מעל הכל. זה התחום בו אני עוסק אגב.
בקשר לשמעון, הוא בא למכבי בדיוק בשנה בה נולדתי. לא מכיר מכבי בלעדיו. לדעתי? החזון היה מעולה והוא איש ביצוע אדיר. אבל עם הכח וההצלחה גם באה שיכרון הכח. שימעון היה עורך דין צעיר שלקח את מכבי אחרי דאבל שלכם ויצר אימפריה והוא עוד לא בן ארבעים. וגם חידש לא מעט בתחום הניהול. אבל כן, משהו קרה לו בדרך. אם תראה איך הוא מתרגש בגמר ב77 כשנשארו עוד שתי שניות לסיום , ואיך הוא נראה בזכיה האחרונה, האיש השתנה. זה קרה גם לטובים ממנו.

ארז 17 בדצמבר 2015

אני לא אתיימר לקבוע לאחרים מה לשמוע/להשמיע ומה לא, אבל לשאלותיך, ברמה האישית, לא אשמע ואגנר. ומאז שווטרס "התהפך" חדלתי מלשמוע אותו. לא בהתרסה ולא ב"חרם". מכיוון שאני לא מכבד אותו כאדם (מה גם שהאמירות שלו בהקשר של ישראל מעידות על משובטות ובורות גמורה. במכביסטית מדוברת קוראים לזה צ'ה גווארה וונאבי).
אז אצלי האמנות לא מעל הכל. בעיניי אין נכון או לא נכון בהקשר הזה, שתי העמדות לגיטימיות לחלוטין.

על פי העדויות והתחקירים השונים, שמעון לא עצר באדום (תרתי משמע), בספורט ומחוץ לספורט, הרבה מאוד שנים. כבר יותר משלושה עשורים. זה לא רק שיכרון כוח. זה היעדר מעצורים ותפיסה שלפיה המטרה מקדשת את האמצעים. כולם. בכל תחום.
נתק את השם והתפקיד שלו מההקשר וקרא את התחקירים על הפרשיות האחרונות בלב פתוח ובנפש חפצה. אני בספק רב אם לא תתחלחל מהעובדה שהעניין לא מתוחקר עד הסוף ולא מטופל כראוי.
זכור גם מי הטיפוס. אם היה מצב להתרעם, להתלהם, להטיף ולתבוע על הוצאת דיבה סביר להניח שהוא לא היה מהסס לרגע. בפועל הוא מתחמק, מעמעם, מרחיק עצמו מהאירועים, "אני לא מדבר על עצמי".
זה פשוט עצוב בעיניי. מחריד ועצוב. ועצוב בעיניי שכל כך הרבה אנשים אינטילגנטיים מסרבים לראות את זה או אומרים "כן, אבל".

ישי 17 בדצמבר 2015

ארז
מה עם לאהוד קבוצה שהיו"ר שלה מאפשר תליית שלט שש"ל באולם?

ארז 17 בדצמבר 2015

לא מאמין שהוא ידע מה בדיוק יהיה שם. אם כן, זה חמור ומכוער מאוד בעיניי. אבל, אלא אם תשכנע אותי שהוא ידע או היה חלק מזה, אתה הולך למחוזות ההתקטננות כרגע. אפשר להדביק דופי כזה לכל יו"ר בארץ, בקלות.

ישי 17 בדצמבר 2015

מבחינתי זו לא באמת סיבה לא לאהוד הפועל. אני אוהד מכבי ולא ממש אכפת לי מה שימון עושה. מצדי, אם צריך שיכניסו אותו לכלא. זה לא עסק שלי.

יואב 17 בדצמבר 2015

ארז,
יחסי עם שמעון הם מאד אמביוולנטיים. אדם כמו מיטש, מדבר אלי הרבה יותר. כי פיו וליבו שווים. אבל כן, יש גם את עניין ההישגיות כמו שציינת. שמעון אדם רדוף ולהערכתי, קצת יותר מידי. אדם שקופץ למזכירות כדי לאשר סל גבולי בהפרש עשרים לטובתו-משהו שם לא מוברג נכון.
זה כוחו וזאת גם חולשתו.
אבל עזוב טראשטוק בין אוהדים. בין יושבי ראש, אמור להיות פאסון של מכובדות. רמי לא מקיים את זה וגם שמעון לא טלית.
כתב גיל שלי נכון, הוא עושה טוב לביתו. בזה מעולם לא היה ספק. השאלה היא מהו הגבול? שאול(ועוד כמה מהכדורגל) עשו לכיסם. הפועל היתה רק פלטפורמה.

ארז 17 בדצמבר 2015

יואב,
ראה תשובתי לגיל.
שמעון "התנדב" במכבי כל השנים בדיוק כמו ששחר "הפסיד כסף" במכבי חיפה. ההכנסות העקיפות והתגמולים העקיפים של שניהם, חומריים ולא חומריים, מחזיקים את שניהם שם לאורך השנים. והם הרבה יותר גדולים ממה שעשה שאוליקו שלנו.

יואב 17 בדצמבר 2015

ראה תגובתי למעלה.
יכול להיות ששמעון הוא רוצח המונים אבל הוא יתן את יד ימין שלו בשביל מכבי. לטוב ולרע.

יואב 17 בדצמבר 2015

יש לי אובססיה. קוראים לה דייויד בואי. האמנות שלו היא מעל הכל למרות שנחשד בפאשיזם באמצע שנות השבעים עת הוא רדוף ופרנואיד והאף שלו היה מלא בלבן.

יואב 17 בדצמבר 2015

איציק,
ארי שמאי הגן על זכותו של יגאל עמיר להיות אבא. אני לא נוקף את זה לרעתו. אני חושב שהוא לוחם צדק אמיתי כראות עיניו. לא אתקוף אותו על זה למרות הסלידה שיש לי מיגאל עמיר.

איציק 17 בדצמבר 2015

איך זה סותר את מה שכתבתי?
נ.ב.: גם אני סולד מארי שמאי.

מאשקה 17 בדצמבר 2015

מחאה במגרשי ואולמי הספוט לגיטימית ביותר.
מי הקריאה -לשחרר את גלעד שליט בזמנו, דרך מחאת אוהדי הפועל ת"א מול אלי טביב עד עשיית צדק על אירוע גל בק
זה לא קשור רק לספורט, אוהדי הספורט הם אזרחי המדינה, ומתור להם לקחת במה כמו מגרשי הספורט למחאה שלהם.
למה אוהדי מכבי ת"א מגינים על כל מה שעושה עו"ד שמעון מזרחי ? כי אף פעם הוא לא חייך אליהם גם בניצחונות גדולים.

איציק 17 בדצמבר 2015

מחאה היא סופר לגיטימית כשהיא באה למטרת המחאה (כמו במקרה שליט), ולא כשהיא באה לקנטר מישהו אחר ואין להם (לרובם, וחלקם הודו פה בתגובות) שום זיקה לאירוע ולא איכפאת להם באמת. במיוחד שהפעם היא לא מוצדקת. מפגינים על עורך דין שעשה את עבודתו (עד שיוכך שעשה משהו לא חוקי). יש המון דברים מעצבנים בשימעון מזרחי, אבל כאן זה לא לעיניין.

ישי 17 בדצמבר 2015

היא לגיטימית גם כדי לקנטר. מותר לקנטר. לפעמים זה יכול להיות אפילו חינני. אצל אוהדי הפועל זה בד"כ מגעיל. המקרה הזה מוחא נגד דבר שלא קשור לכלום (עו"ד שהצליח בעבודתו), כשהדבר היחיד שיש הוא משפחה מסכנה של מישהו שנהרג (מבחינת המשפחה בהחלט אפשר להבין למה הם רואים את העו"ד כמפלצת אבל אסור שזה יקרה בחברה).
אין ספק שמחאת אוהדי הפועל כאן לגיטימית (ולדעתי גם שירת שימון מזרחי תתאבד כבר). אן גם ספק שהיא דוחה.

איציק 17 בדצמבר 2015

אני מבין שמבחינתך גם אם היו יורים בשימעון מזרחי זה היה בסדר. אין לי בעיה עם מה שהמשפחה חושבת, אני גם חושב שהפגנות בעיניין בק ראויות אם נעשות באמת למטרה זו. אותי מבחילה הגישה שהם מפגינים למרות שלא איכפת לרובם ולמרות שהם לא מוחים על ההליך כי אם סתם כי שונאים את שמעון. הם היו מוחים גם על זה שהוא אוכל פלאפל עם טחינה אם מישהו היה זורק את זה לאויר. פשוט מגעיל ופאתטי. ולא שאי אפשר לצאת נגדו. אפשר ואפילו יש הרבה על מה. רק צריך לבחור נכון על מה. אחרת זה מאד לא מכובד. אבל נראה לי שלפי מה שכתבת שאתה לא תבין מזה ראוי.

ישי 17 בדצמבר 2015

ממש לא (ואני גם אוהד מכבי אם לא שמת לב).
מבחינתי לגיטימי הוא לא מוסרי ולא נחמד, אלא משהו שכחברה צריך לאפשר. אז בוודאי שאני חושב שצריך לאפשר מחאה בעניין גל בק גם אם היא באה ממקום מלוכלך. השאלה אם צריך לאפשר איחולי מוות היא יותר בעייתית, אבל בסופו של דבר אני חושב שצריך לאפשר. אני לא אוהב את זה שאנשים מאחלים "שתישרף" או "שתמות", אבל אני לא חושב שצריך לאסור את זה, וכך גם לא צריך לאסור "תתאבד" גם אם זה במגרשי הכדורסל.
רק שאני אבין: אתה חושב שזה לא לגיטימי למחות על זה שהוא אוכל פלאפל עם טחינה?! נכון, זה מגעיל, נכון זה פתטי, אבל זה הופך ללא לגיטימי? אתה רוצה שיאסרו את זה ויורידו נקודות למי שקורא במגרש "שמעון מזרחי החזיר אוכל פלאפל עם טחינה"?

ישי 17 בדצמבר 2015

ועוד דבר – תפריד בין לגיטימי לראוי

איציק 17 בדצמבר 2015

היכן השתמשתי בלא ליגיטימי? דוקא בתגובה למאשקה כתבתי לגיטימי. כתבתי שזה מגעיל ופאתטי. האם משהו ליגיטימי לא יכול להיות מגעיל?
וכן, אני לא חושב שמה שקורה באולם של הפועל תל אביב זה ליגיטימי. לא עצם המחאה, אך גם לאופן המחאה יש גבולות. אני לא משפטן ולא אעמיק עכשיו בדיוק היכן עובר הקו הדק בין הצורה הליגיטימית לזו שלא, כיוון שמבחינתי הם עברו את הקו הדק הזה בגדול. לשאול מזה לגיטימי זה כמו לשאול מזה גבוה. אז לגבי 180 ס"מ מישהו יגיד שכן ואחר יגיד שלא, אין הגדרה חד משמעית. לעומת זאת, האם 220 ס"מ זה גבוה אין ספק לגבי התשובה כאשר מדובר על גובה האדם. אוהדי הפועל נמצאים שם, אין לי בעיה עם המטרות, יש לי בעיה עם הליגיטימיות של הצורה.

ישי 17 בדצמבר 2015

תחזור למעלה. מאשקה כתבה שמחאה היא לגיטימית, ואתה ענית "מחאה היא סופר לגיטימית כשהיא באה למטרת המחאה (כמו במקרה שליט), ולא כשהיא באה לקנטר מישהו אחר". משם השתרשרנו עד הלום.
אז אני מבין שאנחנו מסכימים שזה לגיטימי ומגעיל.
לגבי ההתנהגות הכללית על אוהדי הפועל, יש דברים שאני חושב שהם לא לגיטימיים (לא שהם לא חוקיים, אלא שהם לא לגיטימיים מבחינה מוסרית; זה יותר מאשר מגעיל או לא ראוי) – שימוש בשואה ולעג לרגב על אבא שלו. לקרוא למישהו שאתה שונא להתאבד זה לגיטימי לדעתי, אבל הדברים האלה כבר חצו את הקו.

תומר 17 בדצמבר 2015

לגיטימיות היא שאלה מוסרית, לא אתית

תומר 17 בדצמבר 2015

סליחה, שאלה מוסרית, לא חוקית

איציק 17 בדצמבר 2015

או… עכשיו זה יותר ברור. לרגע לא הבנתי על מה אתה מדבר.

אדם 17 בדצמבר 2015

איציק, תגדיר זיקה. אם הזיקה שלי היא שעולה פה ריח מסריח של הון שלטון זו לא זיקה מספקת? האם אני חייב ללכת כל שנה לאזכרה בשביל שיהיה מותר לי להפגין בעניין?

איציק 17 בדצמבר 2015

אם יש לך ריח מסריח של הון שילטון, בקשה תצא מול זה, ואולם כדורסל זה יופי של מקום לעשות זאת. מה לעשות, לא זאת היתה המחאה. מה לעשות שזה היה מעשה ציני של ניצול משפחת בק שרבים מאוהדי הפועל הודו שאין מושג מה קרה שם ואין להם דעה וזו רק שינאה לשמעון. זה מה שמרתיח. אני גם לא מאמין לך שזה מה שבאת להפגין נגדו, כי אז השלטים היו שונים לחלוטין. ההסבר שלך נראה כמו לרבע מעגל. אם זה מה שמפריע לך, תפגין נגד זה.
דרך אגב, אם אתה רוצה להפגין נגד זה, אפשר פשוט לדרוש חקירה, ואולי גם לשלוח למאסר, לא חובה לדרוש שיתאבד.

אדם 17 בדצמבר 2015

ברגע שהכנסת את ״להתאבד״ כל מה שאתה כותב מאבד את הטעם כי אין קשר ביניהם. סליחה, אבל השלטים של ״הון שלטון שמעון מזרחי״, ״פרס ישראל לטיוח״, ״better call shimon" ואפילו השלט עם הששל המיותר, מה הם אם לא זה? ולהרים את התמונה של הנער שנהרג בתאונת דרכים שיתכן וטויחה, מה זה אם לא הפגנה נגד איש שלקח חלק בסיפור.

איציק 17 בדצמבר 2015

כאשר תמשיכו להרים את במשחקים אחרים אומר שזה התחיל מהמשחק במכבי אך מאד מכובד ואוריד את הכובע לכבודכם בעיניין זה. אחרת זה ניצול ציני וצמא דם של אסון המשפחה.
כל השאר לא דיברתיי עליו למרות שעם חלק גדול אני לא מסכים.

אדם 17 בדצמבר 2015

אתה מעלה פה נקודה מעניינת. אבל אם גם בדרבי כששמעון נמצא אומרים שאין לזה מקום במגרש איך היו מגיבים אם היו מרימים את זה במשחק נגד קרית גת? איך אתה היית מגיב אם היו מרימים את זה במשחק מול קרית גת? האם גם אז היית קודם תוקף ואז אומר, רגע, אם ימשיכו עם זה אז זה בסדר.
ד״א, אם ימשיכו רק עם שלט אחד בכל המשחקים שמזכיר את הסיפור הזה, האם אז המחאה תהפוך ללגיטימית או שבכל משחק אנחנו מחויבים עכשיו להרים את התמונה? איפה עובר הגבול בין מחאה לסתם לדחוף אצבע לעין.

איציק 17 בדצמבר 2015

אם המחאה בעיניין זה היא נגד מזרחי אז היא לא נכונה, לא במקום וניצול ציני של המשפחה. אם המחאה תהייה לפתיחת התיק וחקירה מחדש, מצטרף. אם יתגלו דברים על מזרחי בחקירה, שיחטוף.
אין יותר ברור מזה.

אדם 17 בדצמבר 2015

אין שום דבר ברור בעולם. עכשיו בוא נניח שאין ולא תהיה חקירה מסיבה כלשהי האם גם אז זה לא בסדר למחות נגד שמעון בצורה הזו?

איציק 17 בדצמבר 2015

ודאי שאסור. ראשית, הסיבהלא ראויה (הסבר בראשית השרשור). שנית, גם אם הסיבה ראויה, מצאו דרכים אחרות ולא על הדם של משפחת בק. הם לא אשמים בכלום. הם הנפגעים הכי גדולים בסיפור.
ועדיין יש דברים פשוטים שחבל שאתה וחבריך לא מבינים.

אדם 17 בדצמבר 2015

אתה מתעלם לחלוטין ממה שהאבא אומר אם כך. הוא אומר שמבחינתנו המחאה הזו טובה, אז למה אתה מגן עליו? נראה גם שמה שמעניין אותו זה שידעו מה הסיפור ולא מה הסיבה שהחליטו להציף אותו גם במגרש. אבל נראה שהחלטת עוד לפני שבדקת אז אולי כדאי להפסיק לבזבז את הזמן שלי ושלך.

איציק 17 בדצמבר 2015

מה שאבא אמר לא רלונטי לדיון, כיוון שהוא ראה בזה מחאה למען פתיחת התיק של בנו, ומה שאתם עשיתם זה ניצול ציני של צערו. כשירד לו האסימון, אני מרחם על העלבון שהוא יחוש והכאב שלו. אז באמת חבל על הזמן שלנו, אתם הרי תמשיכו לנצל כל כאב שאפשר רק כדי להזיק לכל מי שאתם יכולים במכבי (ראה מקרה רגב פנאן אם זה לא ברור מי אתם).

אדם בן דוד 17 בדצמבר 2015

אם כבר איציק מן הראוי שהשלטים יונפו בכל אולם בו שמעון נמצא. כמו גם התמונה של אדם תמם, שם העו"ד המכובד נפגש עם משפחת הדורס ורק לאחר עשרים דקות תחקיר הגיע למסקנה כי הוא בעצם מייצג את הדורסת.

בעקרון הטענה כי ראוי שהדברים יוכרען אך ורק ע"י המשטרה, פרקליטות ובתי המשפט הייתה נכונה לו היה אמון במערכות אלה.
אחת הטענות בפרשיות אלה היא שעצם המעורבות של עו"ד מזרחי היא אחת הגורמים לתפיקוד הלקוי במקרה הקל והפלילי במקרה הקשה בפרשיות אלה.

בתחום הספורטיבי אין לאף אחד- גם לא לחברים פה- שעו"ד מזרחי עשה מעשים לא כשרים אך מיתמם (מישהו באמת ובתמים מאמין שמזרחי לא ידע על הבנק של פאנן? אדם שידוע בכך ששולט בכל פרט ופרט במועדון לא ידע שהאיש שהיה מהקרובים אליו מנהל בנק השקעות פרמידי? ושאנשי הנהלה לוחצים על שחקנים במכבי להשקיע אצלו? אחרי שמספר שחקנים הודו שהבנק היה קיים ושההנהלה ידעה (האחרון בהם שארס)?

אחת מהבעיות היא שהעלמת העין מכיפוף המוסכמות של "המחלקה" ע"י "ידידי המחלרה" (כמו משה דיין שהיה מכופף חוקים ידוע אבל היה שימשון הגיבור אז ויתרו לו)- גלשה ממזמן מהתחום הספורטיבי לחיי היום יום.

אני אישית בדיעה שלחובבי הספורט מגיע יחס מכבד ושקיפות והוגנות אבל לאור העסקונה ששולאטת במוסדות פה זה עדיין רחוק.
המקרים האלה כבר מזמן חורגים מעולם הספורט והתוצאה שלהם היא מעבר לעוד זר מסומם או מכה.

אני כותב פה באחריות מלאה (סתם אני אוסיף לכאורה הואיל וזה לא הייתי אני אלא שכן שלי) ששימון מזרחי יכול להוציא אותך תמורת תשלום כמעט מכל עברת תעבורה. ולא רק בגלל שהוא עורך דין מפורסם וממולח אלא בשל המעמד לו הוא זוכה.
שכן שלי נסע במהירות של 150 קמ"ש בכביש הערבה. שוטר עצר אותו וביקש רשיונות. השכן, בן למשפחה מפוקפקת, ענה כי אין לו תעודות וגם לו היו לו לא היה נותן אותן לשוטר ועוד שלל ברכות.

כשזומן למשפט (קל היה לזהותו כי הרכב היה שלו) הוא שילם לעורך הדין מזרחי חמשת אלפים שקל וקיבל זיכוי מוחלט בטענה כי הואיל ולא הציג רשיונו ייתכן כי חלה טעות בזיהוי.

הסיפור הזה, שהכרתי מיד ראשונה על כל פרטיו, זיעזע אותי.

כי החיים במדינה הזאת אף פעם לא יהיו שיוויוניים והחזקים מי שהם לא יהיו (מפא"י, אנשי צבא, טייקונים- תלוי בתקופה) תמיד יוכלו להשתין מהמקפצה ולא נוכל לעשות כלום.

אז לפחות ששימון יידע שאנחנו מודעים לזה שזה לא גשם.

ולגבי הקריאות שיתאבד- ראשית אני מאוד שמח שהוא לא מתאבד ושהוא חי כדי שיראה בעיניו איך מפעל חייו (תדמיתו היקרה, לא מבכי) מתמוטט. שנית- היו קריאות הרבה יותר נוראות ולא נעימות לאורך השנים מקהלי קבוצות שונות שכוונו לאישים שונים. היחיד שזכה שקריאות נגדו יגררו קנסות זה עו"ד מזרחי. גם זה מקומם.

אני מאוד מקווה שהפרשות האחרונות יפרצו את המחסום ויובילו שגם אוהדי מכבי יגידו "וואו, האיש הזה חתיכת מושחת שלא בוחל בכלום". שהטפלון הזה שהוא משח עצמו בו יתגרד.

הוא מספיק חכם כנראה כדי לצאת מהחשדות משפטית- אני מקווה שציבורית זה לא יעבור.

איציק 17 בדצמבר 2015

אדם בן-דוד, אתה מבלבל בין הטענות שלי למה שאתה כותב. אני התייחסתי רק למקרה של בק. אתה חושב ששמעון מיזרחי מושחט, בבקשה תפגין נגדו, למרות שלפי הסיפור שלך הוא בורג קטן מאד. לפי הסיפור שלך, אתה צריך לארגן מחאת ענק נגד הרשויות. זה ששימעון יחטוף לא יתקן את המערכת, וזו בעיה גדולה בהרבה. אבל נעזוב את המערכת, נחזור לשמעון. לשיטתך המחאה נגד השחיטות, עיוות החוקים והסירחון שלו מוצדקת בהחלט. הסיפור שלו, לפי תאורך, הוא הרבה מעבר למקרה בק. אז תצאו נגדו על כל זה, ועזבו את משפחת בק לנפשה.
אם רוצים להקים מחאה על הטיפול במקרה בק, גם אני מסכים, רק תעשו את זה לא כמחאה נגד מזרחי כי אם משהו רציף, בכל אולם, כי המחאה צריכה להיות בראש ובראשונה נגד המערכת ולא נגד מזרחי. בדיוק כמו מחאת שליט לא היתה רק במשחקי מכבי ומאשקה הזכירה את המקרה. אז מאשקה צדקה בהחלט שמגרשי הספורט זה מקום ראוי למחאה, רק שזה יהיה משהו רציף ולא נקודתי כדי לנגח אדם אחר באמצעות משפחה פגועה. זה לא הגון ולא מוסרי.

אדם 17 בדצמבר 2015

וואלה איציק, אתה אומר לאבא מה הוא צריך לחשוב, עם זה אני כבר באמת לא יכול להתמודד.
גם רוב ראשי הפשע לא מורשעים בבתי משפט זה לא מונע ממך לקורא לדומראני מאפיונר ולטעון שהוא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח.
אבל נכון, רק אוהדי הפועל הם זבל. משעמם.

איציק 17 בדצמבר 2015

חס וחלילה אני לא אומר לו מה לחשוב או להרגיש. זה עדיין לא אומר שלא עשיתם ניצול ציני של אדם בשעת צערו שמוכן להיתפס בכל זיז של תקווה שיגרום למערכת לפתוח את התיק מחדש. אני למשל מאלו שבעד פתיחת התיק, אך לעולם לא היתי חושב לדרוש את פתיחתו בצורה בה אוהדי הפועל הטהורים עושים זאת.

אדם 17 בדצמבר 2015

השימוש הזה במילים הציניות בשביל להגחיך את אוהדי הפועל פשוט לא מתאים ומעקר דיון ענייני, במיוחד שלרגע לא טענתי, או מישהו אחר פה טען, שאוהדי הפועל צדיקים. זה רק מצביע על שנאה מובנת אצלך, לא יותר.
ואתה מתעלם מכל שאר הדיונים – למה כלפי רוצחים לא מורשעים אפשר להשתמש בזה כנגדם אבל נגד שמעון מזרחי אסור כי זה ״ניצול ציני״? נניח להפגין נגד ביבי בגלל מתווה הגז זה גם ניצול ציני של מצב מסוים? אולי בעצם זו בכלל המשפחה שמנצלת את אוהדי הפועל ניצול ציני שיספגו את כל האש אבל ישאירו את הנושא באור הזרקורים. לא שאני חושב שטענה לי על השאלות כי אתה לא טורח לעשות את זה לכל אורך השרשור.

איציק 17 בדצמבר 2015

אני חושב שאפשר וראוי להפגין נגד מזרחי כולל במגרשי הספורט. היכן קראת שכתבתי שלא? ביבי אשם ישיר במתווה הגז (אשם בעיניי המתנגדים), מזרחי לא אשם במקרה בק, הוא הסנגור שחייב להגן על הנאשם בתוקף תפקידו. זה ההבדל, ועדיין אפשר ואולי צריך למחות נגדו. אני מוחה על הדרך שבה זה נעשה, ולדעתי היא צינית ולא ראויה.

אדם 17 בדצמבר 2015

איציק, במה הוא לא אשם? אם הטענה היא שהוא חלק מהמערכת שמאפשרת להוציא אנשים עם כסף זכים כשלג מעבירות אותם הם ביצעו אז הוא אשם גם אשם. זה שהוא עו״ד לא נותן לו לגיטימציה לשמן את המנגנון. זה שהוא עו״ד לא נותן לו לגיטמציה לתחקר את הצד הנגדי ללא ידיעתו. זה שהוא עו״ד לא נותן לו לגיטימציה לשכנע עדים שלנות את דעתם (כביכול). לדוגמא, העדה במקרה תמם אמרה שהסבירו לה שאם היא טועה היא הורסת משפחה. על פניו נשמע כמו טיעון לגיטימי שאין בו כל בעיה אבל עם טיפה הבנה של המח שלנו אפשר לדעת שכנראה ביום האירוע היא הייתה הכי קרובה לאמת שאי פעם היא תהיה, והיא הייתה מאוד בטוחה באותו לילה. היא אפילו הלכה למשפחה של הפצוע בביה״ח להגיד שהיא ראתה והיא בטוחה שהג׳יפ סטה. עכשיו תבוא ותגיד שמי שייצג את הדורסת עשה את עבודתו בכך שגרם לה לפקפק במה שראתה. אני אומר שהוא פושע אכזרי שיעשה הכל בשביל לנצח בתיק. אותו אחד עושה ניצול ציני בבני אדם בשביל לפאר את שמו ולשמן את כיסו. העבודה שהוא עו״ד לא אומרת שזה בסדר מה שהוא עושה, רק הופכת את זה לחוקי (גם לא תמיד כנראה)

איציק 17 בדצמבר 2015

שוב, תמחו על כל זה (גם אם יתברר שזה לא נכון, זכותכם למחות, בטח אם זה נכון). כל הדברים האלו, כך מספרים, קרו הרבה לפני מקרה בק. מה שמפריע לי זה שני דברים:
1. משפחת בק היא לא האישיו, וגם אם לא היה קורה, כל מה שאתה כותב היה כנראה תקף. לכן השימוש בתמונתו של הילד לא מהווה הזדהות עם המשפחה, כי אם ניצול המשפחה למטרתכם. אומר יותר מכך, שאם משפחת בק היתה מתחננת שלא תעשו שימוש בתמונה, רבים מאוהדי הפועל היו שמים פס ומשתמשים בכך, כמו שאם עושים לרגב למרות שאתם מודים שהוא לא אשם כי אם רק כלי לניגוח. כמו שעשיתם את עטר למרות שהוא שילם את חובו לחברה לא פחות מחלפון או אלי כהן. כלומר אוהדי הפועל (לא כולם, ולא רק הם, אך אלו שעושים, עושים זאת באופן קיצוני) לא בוחלים בשום כלי כדי לנגח את שמעון ואת מכבי ובכלל לא מעניין אותם מי ניפגע ומי מקבל חיזוק. זה מישני עד לא מעניין כלל.
2. אם מה שאתם אומרים נכון, אז הריקבון במערכת החוקרת והשופטת הרבה יותר חמור מהמקרה הפרטי של מיזרחי. למה אין אף שלט נגדם. לא במקום השלטים נגד מזרחי, כי אם לידם, באותו גודל. זה היה נראה הרבה יותר מכובד ומראה את ניקיון כוונתכם. כנראה שאין לכם רצון בניקיון כי אם רק בניגוח מזרחי (שזה בסדר, רק אל תספרו סיפור שלא קיים).

אדם 17 בדצמבר 2015

אומר לך ככה, אם המשפחה הייתה מבקשת לא, לא הייתי מניף שום שלט, עד כדי כך פשוט.
לכל אורך הדרך טענתי שזה נגד מזרחי, בתור בורג במערכת המושחתת הזו. אני לא מבין, אי אפשר למחות נגד חלק במערכת, זה לא לגיטימי? ברור שזה למען ניגוח מזרחי אבל זה מרגיש שיש לכך הצדקה.
אתה צודק שלא חסרים אנשים חולים בקהל של הפועל שהיו משתמשים בזה גם אם המשפחה הייתה מבקשת שלא, אותם אנשים הם חלאות, זה לא הופך את המחאה הנוכחית ללא לגיטימית. אנשים כל הזמן מנצלים מצבים לטובתם וכל עוד אף אחד לא נפגע זה בסדר גמור. גם לדבר על הפיצה של צורציץ זה ניצול של מה שקרה להפועל ירושלים באותה עונה.

איציק 17 בדצמבר 2015

אני שמח שאתה לא היתה עושה זאת אם המשפחה היתה מבקשת שלא. אני לא חושב שיש איזה חוסר לגיטימיות בעצם המחאה (אני חושב שהיא לא בכיוון הכי נכון אבל זו דעתי). אני לא חושב שיש בעיה עם מחאה בעיניין הפיצה. עדיין, אני חושב שמה שנעשה, נעשה בטעם רע, בצורה לא טובה ומהסיבות הלא נכונות. אפשר למחות, אך אם רוצים להשיג אימפאקט חיובי, צריך לעשות את זה נכון. ויותר חשוב לעשות את זה עם דרך ארץ, לא כי זו הדרך הכי יעילה, כי אם בגללה שזו הדרך הכי נכונה.

אדם 17 בדצמבר 2015

אז אם אני מבין אותך נכון, אם אוהדי הפועל היו רק מניפים את התמונה והשלטים ולא היה מוסיפים את שאר השירים שיש להם ברזומה אז הצורה הייתה יותר נאותה ומתקבלת על הדעת. נכון?

איציק 17 בדצמבר 2015

ראשית, כן. שנית, אין בעייה עם שירים באופן כללי כי אם השירים הללו. בין אוהדי הפועל תל-אביב יש מספיק משוררים ומלחינים מוכשרים שיכלו לכתוב דברים הרבה יותר ראויים. שלישית, אין לי בעייה עם התמונה כשלעצמה; אין לי בעיה עם סיבת המחאה כשלעצמה. יש לי בעיה רצינית עם הקישור שנעשה שלדעתי הוא לא נכון ומבזה.

אלון 17 בדצמבר 2015

מה שהכי מדהים זה איך אוהדי מכבי מחליטים בעצמם בשביל משפחת בק מה היא מרגישה, למרות שהם אומרים דברים אחרים לגמרי
מכביסטים, אתם אומרים שאנחנו בעניין גל בק רק כי זה הפועל נגד מכבי? אתם מגנים על מזרחי רק כי זה מכבי! אתם, אם כבר, אלה שמכניסים את הספורט לעניין.
אם הצלחנו לרגש את עודד בק, מבחינתי זה כבר שווה את הכל

מכביסט שמאלני 17 בדצמבר 2015

יאללה שטויות האבא כבר אמר בראיון שהוא אוהד הפועל ירושלים , משפחת בק לא כאלו תמימים וזה שהם מנסים לעודד מחאות כאלו שלא קשורות בכלל לספורט זה חמור מאוד , תלכו תפגינו מול בית המשפט , מה זה קשור בכלל לכדורסל , כמו שלא אוהבים לערבב פוליטיקה בספורט , אני לא מעוניין שיערבו את הסיפור הזה בספורט.

אלון 17 בדצמבר 2015

1) המשפחה הנהדרת הזאת מעודדת מחאה נגד עורך דין שיש נגדו חשד שעשה דברים על גבול החוקיים כדי לשחרר את רוצחת בנם ללא עונש. ממש ביזיון…
2) תגיד, יצחק תשובה הוא הבעלים של הפניקס. אם אני רוצה להפגין נגד מתווה הגז, מותר לי להפגין מול תשובה כשהוא נמצא במשרדי הפניקס, או רק במאגרי הגז?

בלייק 17 בדצמבר 2015

אני לא אוהד את מכבי בכדורסל (כן אוהד אותם בכדורגל). הרבה מהמהלכים של שמעון מזרחי נראו לי בעייתיים אתית או אפילו על גבול השחיתות (לא מדבר על בנק פנאן למשל, כי לא ראיתי בשום מקום ראיות נגד שמעון מזרחי. אני יכול להבין למה רבים בטוחים שהוא ידע ויש לו אשמה במקרה. לא יודע אם פלילית, אבל בטח בעיה אתית).
גם במקרה הזה ייתכן והוא פעל לא כשורה או אפילו באופן פלילי (מה שכמובן מצביע על כך שיש עוד כמה מעורבים בשירות הציבורי). אדם כתב למעלה על השלטים. נראה לי שאם רק היו מניפים שלטי מחאה ביציע, לא היתה לי בעיה עם זה. הבעיה היא, כמו תמיד, בקיצוניות, בפנאטיזם. הבעיה היא בתנועות, במבטים, באיומים, בשש"ל. בדרייב אין משוחזרת התחושה שהיתה במגרשים הקודמים בהם הפועל אירחה – אווירה אלימה ומשוחררת רסן. אין פה עניין של חוקיות מבחינתי. מותר למחות ויש חופש ביטוי. אני אישית נגעל מזה, זאת תחושה לגיטימית, לא?
יותר מהאולטראס המשולהבים צמאי הדם, יותר מוזר לי איך אנשים נורמטיבים מצדיקים את האלימות הזאת, כמו חלק מהמגיבים כאן. זה בסדר כי שמעון ככה וככה. לא, זה לא בסדר. נחצים כאן כל שבוע קווים אדומים, ואני אסטה קצת מהדיון – גם במגרשים אחרים, כולל בקהל של הקבוצה שאני אוהד.
ההיסטוריה מוכיחה שאוהדי הפועל הפנאטים הם לא אבירי צדק, הם לא מחפשים את מזרחי כי הוא עו"ד מושחת, הם מחפשים את מזרחי כי הוא יו"ר של קבוצת כדורסל מצליחה וכוחנית. אחר כך כבר מלבישים את כל האיצטלות. נתתי דוגמאות נוספות: תסבירו לי את הקריאות לאלירן עטר ולאן הן נעלמו מייד כשעזב את מכבי (אפשר כמובן להמשיך אחורה לאהובה תומר ולאובארוב). תסבירו לי למה כשעבריינים מורשעים הם הבעלים של הקבוצה אז זה עובר בשקט (או כשהקפטן של קבוצת הכדורגל מורשע על תקיפת אוהד), או למה כשאוליגרך קונה את הפועל בכדורסל זה בסדר, אבל כשמיץ' גולדהאר קונה את מכבי זה שייח'. יש כאן צביעות, צדקנות מתובלת בפנאטיות שמתקבלת בקריצה על ידי ההנהלה. בעצם ההנהלה זה אוהדים, לא? מעניין מה היה קורה היום בהפועל אם ההנהלה לא היתה נבחרת על ידי אוהדים.
לגבי עודד בק – הדבקתי למעלה את הציטוטים הרלוונטים מהריאיון לעירד צפריר בהארץ. הוא באמת לא יוצא באופן מוחלט נגד המחאה. מכאן ועד לנכס אותו למאבק שלכם? הוא בפירוש אומר שם שמחאה שקטה של דקה זה מספיק ושהוא לא רוצה התלהמות והפיכת הסוגיה לעיקר באירוע ספורט כזה. ההמממ….. אז הוא לא יוצא נגד המחאה לכשעצמה (כמו רוב "המגנים" על שמעון מזרחי כאן), הוא כן יוצא נגד הקיצוניות וההתלהמות. ראיתי הרבה משתיהן בדרייב אין בדרבי.

אלון 17 בדצמבר 2015

היית פעם בדרייב אין כדי לראות איזה ״אווירה אלימה״ יש שם? ובכלל, איזה קו נחצה שם בדרבי? הקו נחצה לצערי אחרי הדרבי כשחבורת נבלות הלכו לריב מכות בסינימה סיטי. מחוץ לדרבי ראיתי אדומים הולכים בשלווה ליד צהובים (מה שלא תראה בטדי, אגב), בלי לריב ובלי להרים ידיים.
וחוץ מזה – נניח והיתה אלימות. מה הקשר בינה לבין המחאה בעניין גל בק? המחאה לעניין גל בק היתה נפלאה ולא אלימה בכלל

איציק 17 בדצמבר 2015

לא היתה כל מחאה לעיניין גל בק כי אם ניצול ציני כדי לנגח את שמעון מזרחי. תפסיק לבלבל את המח בנוגע למחאה לעיניין גל בק. אנחנו נראה במשחק הבא נגד מי שלא יהייה והמשחקים שאחרי אם זו באמת מחאה לגבי גל בק. הלוואי והיתם עושים מחאה כזו, וגם אוהדי קבוצות אחרות במגרשים אחרים.

אלון 17 בדצמבר 2015

איך בדיוק אתה מצפה מאוהדי הפועל למחות בעניין גל בק במשחקים שבהם אף אחד שקשור לפרשת הטיוח לכאורה לא נמצא בהם? ברור שנגד קבוצה שיושב הראש שלה היא העורך דין תהיה מחאה ונגד קבוצה שאין לאיש ממנה קשר לפרשה לא תהיה
חוץ מזה, שמעת את המונח ״משלא לשמה יצא לשמה״?

איציק 17 בדצמבר 2015

בדיוק כמו שהיה עם גלעד שליט, פשוט הרימו במגרשים תמונות שלו עם כרזות. יכולתי להסכים למהלך או לא, אך מאד כיבדתי אותו. בדיוק כמו שהרימו כרזות בכל מיני מקומות (לא זוכר אם באירועי ספורט) למען רון ארד בזמנו. למחאה כזו אם תתקיים בהרבה מגרשים ותסחוף גם אירועי ספורט ותרבות אחרים יכולה להיות השפעה מצטברת.
אם לדבר על פרשת גל בק, אז גם במחאה זו אין אף אחד שקשור לפרשה במובן של חידוש החקירה (ודאי שעו"ד שמעון מזרחי קשור קפרקליט של הנאשם). הדרישה לפתוח את החקירה מחדש צריכה לדידך להיות מול משרדי פרקליטות המדינה או מול המשטרה. הם היחידים שיכולים לעשות זאת, ועדיין המחאה היתה מול גורמים חסרי השפעה בנושא. זה ממש בסדר אם זה מה שיעלה את המודעות. רק כמו שכתבת, זה לא היה לשמה. אם יצא מזה לשמה, דיינו, אך לא היתי בונה על כך.

בלייק 17 בדצמבר 2015

האמת שהייתי פעם אחת בדרייב אין וראיתי סרט ("מותק הילדים התכווצו", אבל זה היה לפני הרבה שנים אז אל תתפוס אותי במילה).
סומך על מה ששמעתי משמעון אמסלם. אם לא היה שם כלום, אז למה רמי כהן מטפל בבעיה שלא קיימת עם שיחות אישיות?
דווקא נראה לי קצת הפוך, אתה באולם רואה סדין אדום קופץ ושר. בבית אני רואה כל קלוז אפ, כל תנועה. חלקן תנעות מגונות, חלקן תנועות שיסוף, הפעם לא ראיתי תנועות של צלבי קרס. עם זה אין לכם בעיה וזאת לא אלימות? כי נדמה לי שבעניין הפיו-פיו אנשי הפועל טענו שזה איום ברצח, וכמה תנועות ידיים מהוות אלימות.
כמה עוד דוגמאות לצביעות אתה תרצה? עוד אף אוהד הפועל כאן לא ענה לי מה קרה שהמחאה הלגיטימית נגד אלירן עטר הסתימה? למה לא היתה מחאה נגד שי אובטבול, אלי טביב ורמון כשהגיעו – כולם הורשעו בבית משפט ?
ברור לי שזה לא קורה רק בהפועל. לגבי הכמויות ולמי יש יותר גדול – זה ויכוח עקר ומיותר בעיני. החלק התמוה בעיני זאת התמיכה שאותם פנאטים אלימים מקבלים מחלק מהאוהדים השפויים (כביכול?).
מחאה לגיטימית? אולי, במובן שהיא אינה לא חוקית. גם בזה אני לא בטוח, האם מישהו מהאוהדים הוציא אישור להפגין לערב המשחק? (צריך בכלל?), אבל זאת לא הנקודה.
לתחושתי, שמקבלת כאן ביסוסים מעת לעת, כמעט בכל קבוצה יש פנאטים, אבל בשני מישורים הפועל נופלת שוב ושוב, בהשוואה לבית"ר או למכבי ת"א:
1. ההנהלה לא עושה מספיק. גם כשעושים זה תמיד אחרי שכבר עושים את זה במשך תקופה ארוכה במועדונים אחרים.
2. האוהדים השפויים לא עושים מספיק, אלא להפך – חלקם יוצרים כר נוח ולגיטימציה למופרעים.

ניקח עוד דוגמה – קריאות התתאבד לשמעון מזרחי. אני קורא כאן הרבה פעמים אוהדים שפויים, בטח לא האולטראס שמצדיקים את הקריאות האלה בגלל ש"רק נגד שמעון מזרחי אסרו קללה מסוימת". קודם כל, הקריאות האלה התחילו הרבה לפני התקנה הזאת. נניח שאתם הייתם אז נגד (מוזר, לא שמעתי בוז כשהקריאות האלה התחילו), למה הייתם נגד? האם אותן סיבות לא תופסות עכשיו?
גם לא היתה קיימת תקנה שאוסרת קריאות שואה, ולאור הישנות מקרים של חילול וביזוי השואה במגרשי ספורט הוצאה תקנה שאוסרת להשתמש בסמלים ומילים הקשורות לשואה. למה עכשיו אתם לא מתקוממים ודווקא שרים שירי שואה? למה אסור לשיר על השואה ועל מאורעות תרפ"ט מותר? אתם בעצמכם כותבים כאן כמה קריאות השואה פחתו ביציעי הפועל, אז אולי התקנה עזרה? אולי היא היתה עוזרת גם עם השיר לשמעון ממנו סלדתם לפני האיסור? אם אוהדי מכבי היו שרים לרמי כהן להתאבד כל משחק, ולא היתה יוצאת תקנה זהה אז היה לכם קייס למחאה? כרגע, אוהדי הפועל גולשים כל פעם למחוזות סחי אחרים, וכשמישהו מנסה לעשות משהו כדי להפסיק את זה, אז כבר מצטרפים גם האוהדים השפויים ועושים דווקא כי יותר מכעיס האיסור מעצם השיר.
איך אתם רואים את זה נגמר? מתי מישהו בהפועל יתחיל להילחם בפנאטים והאלימים?

אלון 17 בדצמבר 2015

יש לי הרבה צרות לטפל בהם לפני שאטפל בקללות למזרחי. ואגב, אוהדי מכבי יכולים לשיר לרמי כהן להתאבד. לא רואה בקללה הזאת את האסון הגדול שאתם רואים בה. אם זה לא מזרחי זה לא מעניין אתכם. שנים שרו במכבי ״בלילי מת״ ולא פציתם פה. גם היום אתם לא פוצים פה ל״הפועל חיזבאללה״. אז אולי כמו שאתם מצפים מאיתנו להילחם בקללות תילחמו גם אתם במקום לחנך את כל העולם?
אתם אחרי כל דרבי עושים מסע דלגיטימציה לקהל ולא מעניין אתכם אם הדרבי עבר בשלום או לא, העיקר שיש קרקע לנגח. רבאק, אפילו מאמן מכבי אמר שהיתה אווירה נהדרת. אבל כנראה שאנשים שלא היו שם מעולם יודעים טוב יותר. הבוז לשירי שואה, אגב, החל הרבה לפני שזה יצא מהחוק ולשמחתי הרבה התופעה פחתה משמעותית. לטועמה, אגב, יציע שלם בדרייב אין קרא ״מחבל״ ביום שני. שמעת על זה בתקשורת?

בלייק 17 בדצמבר 2015

למרות שלרוב טענותי לא התיחסת, אני אתיחס לנקודות שהצגת, בתקווה לקבל מענה גם למה שאני כתבתי.
טפל בכל צרותיך, זה לא ענייני.
ברור שהיום אתה לא רואה אסון בקללות תתאבד לרמי כהן. אחרי התקנה זה כבר נהיה פרינציפ, ובפרינציפים אין עליכם. גם אתה קראת לשמעון מזרחי להתאבד עוד לפני התקנה שאסרה על זה?
"אם זה לא מזרחי זה לא מעניין אתכם" – באמת? כתבתי כאן כבר שאני לא אוהד את מכבי בכדורסל (בטח שגם לא שונא), ויש לי הרבה ביקורת כלפי שמעון מזרחי ומעשיו לאורך השנים. כנראה פחות ביקורת מאשר לך יש, ועדיין. בכל אופן, זה לגמרי סותר את מה שכתבתי. אלירן עטר הוא גם שמעון מזרחי? זה אומר שאם שמעון מזרחי פורש ממכבי או עובר קבוצה תפסיקו גם עם הקריאות לעברו?
שנים שרו שירים במכבי, חלקם כללו הערות גזעניות. גם כאן, אוהדי מכבי נתקלו באוהדי הפרינציפים, שטענו שלל טענות (איך זה יכול להיות גזעני – זה הרי מופנה כלפי בן אדם אחד?), על כל "בלילי מת" אני אשלוף "אבי נמני מת", אז מה? במכבי החלק הארי בקהל שורק בוז כשהפנאטים מתחילים עם הגזענות וראשי המועדון מוכנים אפילו לפגוע במועדון כדי להילחם בפנאטים. זה ההבדל בתמצית.
אני שמח שהדרבי עבר בשלום. זה אומר שאת כל שאר הזוהמה כדאי לטאטא?
"אפילו אמן מכבי אמר שהיתה אוירה נהדרת" – אז מה? שמעון אמסלם לא מסכים איתו נראה לי שאמסלם מכיר את ההיסטוריה (וגם את העברית) יותר טוב ממאמן שנמצא כאן חודש ומנסה להתנהג בג'נטלמניות, לא?
לא, לא שמעתי בתקשורת על קריאות המחבל לטועמה מהדרבי האחרון. יכול להיות שזה כי במכבי הבעיות ידועות ומנסים להילחם בהן, בעוד שבהפועל גם ההנהלה (והקפטן) וגם הקהל השפוי עדיין לא מבין מה הבעיה אד מציפים את הנושא שוב ושוב?

אדם 17 בדצמבר 2015

אתה מאמין לשמעון אמסלם שרב עם עשרה ילדים. זה הסיפור במקרה שלו, לא הקהל של הפועל. אבל ניחה. אתה יודע למה הוא אמר את מה שאמר? כי ילד מטומטם פגע לו בכבוד, זה הכל. הוא תמיד היה כזה והוא מאפיין מצוין את התרבות הישראלית בנושא. עד שהאוהדים לא פגעו לו עצמו בכבוד הוא היה בעדם ברגע שזה נגע בו הוא פתאום התעצבן.

יש הבדל מהותי בין איסור גורף לשיר שירי שואה לבין איסור על שיר ספציפי. אתה באמת לא רואה את ההבדל? למה מותר לשיר ״מת שמעון מזרחי״? למה מותר לשיר ״שישרפו האדומים/צהובים/כחולי השיער״? שאלת אם הטיעונים נגד בזמנו לא תופסים עכשיו אז כן, הם לא תופסים עכשיו. ברגע שיאסרו את כל הקללות או כל המלצות המוות אז באמת זה יהיה הזמן להפסיק עם השיר הזה.

מי שעושה תנועת תלייה שיוצא מהאולם, מי שדביל ועושה צלב קרס שיורחק, מי שהולך להרביץ ולדקור אוהדים אחרים שיוכנס לכלא. לי אין מה לעשות נגדם, רק לא להגרר אחריהם.

בלייק 17 בדצמבר 2015

שמעון אמסלם הוא סימפטום. הפנאטיזם כל כך גדול שהוא גם שורף איתו את אנשי שלומכם. חבל שאמסלם רק עכשיו מתעורר בגלל שפגעו לו באגו, אבל עדיף שמישהו שם כבר יתעורר.
לגבי הפסקה האחרונה (כי אין לי מחלוקות מהותיות איתך, למעט הקריאות תתאבד למזרחי) – זה בסדר, זאת החוסר לגיטימציה שאני מצפה מהקהל השפוי לשדר.
לגבי קריאות התתאבד – למה לא שרת אותם לפני האיסור? מקוצר זמן, אני אניח שזה כי קשה לך לקרוא לבן אדם להתאבד באופן כזה, כי זה מגעיל וכי זה לא לעניין. משהו מזה השתנה בגלל האיסור?
בכל אופן, כמו שציינתי, רק כלפי שמעון מזרחי היו קריאות כאלה אז הוציאו תקנה, בעייתית לשיטתך. אגב – מה מצוין באיסור בדיוק? איסור הקריאה לשמעון מזרחי או איסור הקריאה למישהו להתאבד?

אדם 17 בדצמבר 2015

האמת זה שממש עצוב כי הניסוח שהיה בתקדים המשפטי הוא ״קללות הפוגעות בכבודו של אדם, קללות תוך ניצול נסיבות אישיות קשות, וקריאות לאדם לפגוע בעצמו או להתאבד״. אבל, טועמה מחבל, שמעון מזרחי מת, בלאט מת וכו׳ לא מביאות ענישה למרות שבברור גורמות לפגיעה בכבודו של אדם. בעצם כל קריאה אישית כלפי מישהו היא פגיעה בכבודו של אדם.
מה שזה מלמד אותי הוא שאין כל כוונה לאכוף את החוק אלא רק להיכנס בהפועל בגלל שיר ספציפי שלא מוצא חן בעיני דון שמעון וחברו פרנקל. בכלל הניסוח של ״קריאות לאדם לפגוע בעצמו״ הוא מביך לטעמי.

בלייק 17 בדצמבר 2015

חשבתי שהתובע אוטונומי להחליט את מי להעמיד לדין, אבל זה מסוג הקומבינות שהתרגלנו לראות בקרב עסקנינו.
אני לא מומחה, אבל יכול להיות שאת הפועל תובעים כי זה בכמויות גדולות יותר או כי קהלים אחרים משתיקים את הסוררים שצועקים למישהו למות או להתאבד?
בכל אופן, אם זאת לשון התקנה, למה יש צורך לשיר את השיר כדי למחות? התקנה כפי שהצגת אותה (אם היא אכן נגזרה מהתקדים) אז אין סיבה להתרעם נגד התקנה, אלא נגד היישום. בפעם הבאה תשירו את השיר, רק על רמי כהן. זאת תהיה מחאה. מעניין אם הפועל תועמד לדין. אם כן – הוכחתם שהתקנה תופסת לגבי כל מי ששרים נגדו. אם לא – תוכיחו שיש עיוות דין. בנתיים, חוץ מקנסות לעצמכם אני לא רואה מה השגתם עם המחאה הזאת, גם אם היא מוצדקת. ואני אבהיר שאולי המחאה היא צודקת, עם הדרך עדיין אני לא יכול להסכים. לא עניין של חוק, סתם התחשבות באנשים שרוצים להנות מהמשחק כמותכם אבל הקריאות האלה והאווירה לעיתים, מרחיקים אותם.

יואב 17 בדצמבר 2015

אדם,
מתנצל על ההודעות האחרונות שלי. לא יאה ולא מכובד.
יש אדם שאיבד את בנו ושום דבר לא משתווה לזה, לא משנה בכלל אם הוא בעד המחאה או נגד.

תומר 17 בדצמבר 2015

+1

אלון 17 בדצמבר 2015

כבוד!

יואב 17 בדצמבר 2015

טנקס

ישי 17 בדצמבר 2015

פתאום מהדיון פה עלתה לי תהייה. אם גל בק היה אוהד מכבי, אז המוות שלו היה חלק מהשש"ל? היה אפשר לשרוף בובה שלו או לפצוח בקריאות איפה הבן של עודד?

Comments closed