די עם זה כבר

הרהורים על מכבי חיפה טייק #מיסופרבכלל

 

אחרי השער הבאמת מדהים של יוסי בניון השבוע נגד בני יהודה, בטוויטר, שאל אותי חבר  יקר שאוהד את מכבי תל אביב (לא טל בן יהודה): "מה בעצם בניון רוצה, ומה הקהל רוצה ממנו?". מדובר בשאלה שהייתה לה פעם תשובה, אבל היום התשובה כבר לא משנה. מה זה משנה בעצם מה רוצה מישהו שקשור למכבי חיפה.

בעולם הגיוני יותר הייתי מספר לכם שמה שכולם רוצים זה שמכבי חיפה תנצח. ואני עדיין חושב שזה מה שגם האוהדים וגם בניון רוצים, אבל הנה – מכבי חיפה ניצחה השבוע! פעמיים!!! ועדיין, לא נראה שמישהו באמת מרוצה.  לי כבר לא אכפת מה מישהו מהצדדים רוצה. אני מתעסק בעיקר עם שאלת הניהול במכבי חיפה, כי אני יודע שמה שחשוב זה לא השנה הזו שגמורה ממילא, אלא השנים הבאות. ואם פעם האוהדים של מכבי חיפה בפורומים או במגרש היו מדברים על זה ש"חכו חכו, האימפריה עוד תחזור", היום גם אלה שמדברים בעד הישארות של יעקב שחר והמשך הקונסטלציה הנוכחית, לא חושבים על אליפות או תארים.

אבל היום ראיתי שבידיעות אחרונות (אני חושב שזה היה בידיעות), במכבי חיפה רוצים לתת ליוסי בניון 500 אלף דולר חוזה לעונה הבאה. אני נורא רוצה לשאול על מה. אבל אני כבר לא עיתונאי חדשות שאמור לשאול את השאלות האלה. יש אנשים כאלה, הם כותבים בידיעות אחרונות או בישראל היום או בוואלה ספורט או בכל מיני מקומות כאלה. ואף אחד מהם לא שואל, תוהה, מתעניין, מנסה לנתח – למה 500 אלף דולר.

אני גם רוצה 500 אלף דולר. אולי אני אלך לראיון עבודה ואני אשאל את הבוס, לפני הכל, "האם אני יכול להרוויח בעבודה הזו חצי מיליון דולר לעונה?". אחרי שאסביר לו שהחוזה שלי יתחיל באוגוסט ויסתיים במאי (כי זו המשמעות של עונה הרי, לא? בכדורגל אין שנים), והוא ישאל אותי למה אני צריך לקבל הסכום הזה (בהנחה שהוא לא יזרוק אותי עוד קודם מכל המדרגות) אני אצטרך להסביר לו.

הנה חלק מהדברים שאני אגיד לו: "שיחקתי פעם בליברפול ובצ'לסי ובארסנל ובהפועל באר שבע". אני אספר לו שכבשתי פעם שער מול ריאל מדריד. אני אספר לו שהייתי בנבחרת ישראל. גם אספר לו שפעם כבשתי שער בדרבי שעד היום מדברים עליו. וגם שאני שחקן לא רע בכלל עכשיו.

ואז הוא ישאל אותי: "רגע, רגע. אתה שחקן לא רע. אבל חצי מיליון דולר? אף אחד לא עושה אצלנו חצי מיליון דולר. זה המון כסף ואנחנו את הזרים שלנו בינואר מביאים ממכבי נתניה".

ואז יבוא החלק הכי קשה. זה שבו אני צריך להאמין מספיק כדי להגיד לו – "כן, מגיע לי חצי מיליון דולר לעונה".

אני מקנא ביוסי בניון. לא בהכל. בעיקר בזה שהוא מצד אחד חסר ביטחון עצמי עד כדי כך ש-20 אנשים מסוגלים לגרום לו לאבד כל כך עשתונות בסטייל שאין כמוהו, ומצד שני בעל מספיק ביטחון עצמי כדי להגיד לעצמו שהוא צריך לקבל חצי מיליון דולר, למרות שכשמשווים אותו לשחקנים אחרים בקבוצות אחרות במעמד שלו, כמו אליניב ברדה או ערן זהבי – התוצרת שלו וההישגים שהוא הביא מאז שהוא חזר הם נמוכים עד לא קיימים.

אבל מכבי חיפה היא חברה פרטית נכון? ויעקב שחר יכול לשלם ליוסי בניון כמה כסף שהוא רוצה, כי זה הכסף שלו, נכון? ולמה כל כך אכפת לך עופר פרוסנר כמה משלמים, הרי זה לא הכסף שלך. למה אתה עושה מזה עניין. מה, זה יהרוג אותך הכסף הזה? אולי אתה מקנא? (הלו, כתבתי שאני מקנא).

הנה משהו שאני אכתוב כאן בפעם הראשונה: אני מקווה שיהיה חרם מנויים בעונה הבאה במכבי חיפה. אני מקווה שימכרו רק 5000 מנויים, ואני מקווה שיהיו הרבה משחקים, כמו נגד סכנין או נגד רעננה, שיבואו 8000 איש לאיצטדיון. אני רוצה שהאיצטדיון יהיה ריק. אני רוצה שאפשר יהיה לשמוע את השקט. אני רוצה שאפשר יהיה לשמוע את הצעקות של רוני לוי ליד הספסל, את העצבים של השחקנים, את הקריאות של הקהל.

אני רוצה שיעקב שחר יוצא יותר כסף מהכיס שלו, ושיהיה בעל בית אמיתי. אני רוצה שירגיש איך זה כשאין אוהדים. אני רוצה שיראה מה זה מחאה. אני רוצה לראות את מכבי חיפה פעם אחת מסתכלת לעצמה בעיניים ואומרת, אמיתי אמיתי: "נראה לי שיש לנו בעיה".

כי כשכסף הופך להיות חזות הכל, זה בעיה. כשבמסיבת פתיחת עונה הבוס אומר שהאוהדים לא מכניסים כסף לכיס, כשמעלים את מחיר המנוי אפילו כשהעונה הייתה מחורבנת, כשנותנים לשחקן שלא תורם כל כך הרבה משכורת כל כך גבוהה, כשחיים בעבר ולא נותנים על כך את הדין, כשלא מוכנים אפילו לשקיפות ולפרסום דו"ח שנדרש, ובעיקר כשלא מוכנים להקשיב לאף אחד ובטוחים בצדקת הדרך וטועים וטועים ולא משנים שום דבר באמת, צריך לחטוף חתיכת סנוקרת כדי להתעורר.

וזה לא אומר שאני לא רוצה שמכבי חיפה תנצח. אני תמיד רוצה אני תמיד שמח כשהם מבקיעים שערים ואני תמיד שמח כשהקבוצה מנצחת, וזה עושה לי את השבוע. ואני אהיה בחצי גמר הגביע וזה ממש ממש משמח אותי, ואני גם חולם על גביע חלומות רטובים בלילה.

אבל גביע יהיה כמו לשים פלסטר כשיש לך סרטן.  ואירופה תהיה כמו כוסות רוח למת. ומכבי חיפה כבר מזמן מתנהלת כמו קבוצה מתה, כי אחרת רוני לוי לא היה בחיים ממשיך לשבת על הספסל ולחלק הוראות. פלייאוף עליון זה לא הישג.

די, כתבתי מספיק.

גיא פניני כפי שאף פעם לא שמעתם אותו
ליגת שוקי ההון - הכל או כלום

121 Comments

נץים 3 במרץ 2016

וכצעד ראשון (לפני חרם המנויים), מפסיק לקרוא למכבי חיפה "מכבי"! :)

גיא 3 במרץ 2016

מכבי (והפועל) יש רק בתל אביב.

גיא זהר 3 במרץ 2016

אם בניון יקבל חצי מליון (גם טרה) זה מעיד מכל על פשיטת הרגל של הקבוצה. מכבי חיפה הפכה לקן הקוקיה. סורי.

גיא 3 במרץ 2016

הוא יכול לבוא ולומר 'חצי מיליון כי אני השחקן המצטיין של הקבוצה במקום ה-5 בליגה'.
והוא צודק.
וזו הבעיה העקרית של מכבי חיפה.
לא הכסף כי כששחר רוצה הוא מבזבז מלא על שטויות.
כשבניון יתן את היכולת הזו ויהיה השחקן הרביעי הכי טוב או השישי הכי טוב של מכבי חיפה, אז תדע שאתם בכיוון נכון.

7even 3 במרץ 2016

מה שבניון ירצה מחיפה הוא גם יקבל. כמו שכל שחקן שרוצה שמכורת מחיפה בסוף גם מקבל אותה.
ככה זה שרודפים אחרי הישגים. נדמה לך שאם שחקן מבקש הרבה הוא גם שווה את זה.
כלומר לא לך, למנהל הקבוצה.
בחיפה יש הרבה שחקנים שלא ממש שווים חצי מהמשכורת שלהם, אבל בניסיון להגיע להישגים עושים טועות קריטיות.

49ers 3 במרץ 2016

יוסי בניון מונע ממשחקי כבוד.
לעשות הקפת "ניצחון" מסביב למגרש (בשנה שעברה), כשהקבוצה עדיין משחקת, מלמד יותר מכל על יוסי האדם.
אני תוהה מה גרוע יותר, לשלם לו חצי מליון דולר או לתת לו להיות מנג'ר…
כפי שכתבתי בעבר, אני חושש בלב כבד שכל עוד יוסי בניון בתמונת מכבי חיפה (בין אם שחקן או מנג'ר), נמשיך לדשדש במקומות 3-7 וגרוע מכך, נמשיך להראות כמו שמשון ת"א בימיה הגדולים.
כתבת יפה על חרם האוהדים, אני מצטרף לתקוותך..

בילבו באגינס 3 במרץ 2016

למכבי חיפה יש הכנסות טבעיות ללא עזרת בעלים של כ -50 מיליון שקל בגלל סמי עופר והחוזה החדש עם צ'רלטון .
התקציב הזה גם אם הגזמתי גדול בהרבה מרוב הקבוצות בליגת העל . ולמרות הכול חיפה מתחת לרעננה וסכנין קבוצות עם תקציב זעום .
שאתה מבין את זה נשאלת השאלה מה הצורך בבעלים. אם אנחנו יכולים להחזיק קבוצה עם תקציב גדול יחסית למה צריך בעלים כל כך כושל שאיבד את זה לגמרי. יענקלך

גיסנו 4 במרץ 2016

במחשבה קצרה אני לא רואה שום קהל בארץ שמסוגל לנהל קבוצה בליגת העל ששואפת הכי גבוה.

yaron 4 במרץ 2016

השאלה היא לא למה אתם צריכים בעלים, כי אתם צריכים, השאלה היא למה בעלים מתנשא שחושב שהוא עושה לכם טובה.

עודד 8 במרץ 2016

+1

ישי 3 במרץ 2016

אבל מה בעצם בניון רוצה, ומה הקהל רוצה ממנו?

yaron 4 במרץ 2016

אתה מבין, עופר מספר על חבר ששאל אותו את השאלה הזאת ולא עונה עליה בפוסט… כאילו שהנושא הוא כמה הוא ירוויח. רוצים אותו ברבע מיליון אבל לא בחצי? לא רציני, שיגיד אם הוא רוצה אותו בקבוצה או לא.
דעתי האישית היא שבזכות בניון מכבי חיפה בחצי גמר ועם סיכוי סביר ++ לכרטיס לאירופה אבל זה באמת לא העניין, אני לא מצליח להבין אם האוהדים רוצים שיישאר או יעזוב.
דוגמא – בתור אוהד מכבי אני ממש מבסוט שיש לנו את ברק יצחקי. איכפת לי שהוא מקבל 300,000 שהוא לא שווה? הבן אדם מקבל את מקומו, יושב על הספסל ובכל פעם שקוראים לו עולה עם 100% מוטיבציה. יכול להיות שהיום ג'ורדי לא היה מחדש לו חוזה אבל מה זה מעניין אותי בתור אוהד אם הוא overpaid?

יריב ס. 4 במרץ 2016

רק שאם יוסי יישב על הספסל אז כל עיתונאי החצר שלו יספרו שהוא לא מרוצה ורוצה לעזוב.
ברק יצחקי יושב בשקט ומבין את מקומו בקבוצה

yaron 4 במרץ 2016

ברור :-)

עופר כהן 5 במרץ 2016

צריך להבין שג'ורדי לא מבין תקטע הזה בארץ של לשלם משכורות נמוכות, יצחקי הוא סופר סאב ואני לא מדבר רק על הזמן האחרון. זה לא משנה אם הוא משחק 10 דקות הוא 90 דקות, אם הוא מנצח משחקים ותורם הוא שווה את החוזה שלו.
אם בניון במכבי אני מאמין שיש לו חוזה כמו של זהבי, ככה זה. הרי אם מכבי הייתה משלמת כמו חיפה/ב"ש היא גם הייתה מתקרבת משמעותית לתקציב הרכש שלהם (ושוב, התקשורת שוב גונבת דעת בקשר לתקציב של מכבי, אבל ניחא…)

yaron 5 במרץ 2016

נסחפת קשות, זהבי מקבל מיליון יורו בשנה. יצחקי 300k
ג'ורדי וברקת מבינים שהזמנים השתנו ושהשכר עלה. מוכרים יותר כרטיסים, מקבלים יותר מהטוטו וזכויות שידור וכן, משלמים יותר לשחקנים.
כששחר רצה את בניון, עטר ושכטר הוא פתח את הארנק אבל הוא לא ניסה בכלל להביא שחקנים כמו דסה לדוגמא לא בגלל שהוא לא צריך מגן ימני אלא בגלל שהוא לא היה מוכן לשלם. דסה מקבל 250k בשנה.

שלו 3 במרץ 2016

להצביע על הבעיות זה יפה ונכון.
אבל מה הפתרון של מכבי חיפה צריך להיות?
איך לקחת את העגלה מכאן?
להתחיל מחדש כל עונה זה לא פתרון.
הישראלים רואים היום במכבי תל אביב והפועל באר שבע אופציה יותר שפויה.
ובבית"ר ירושלים הזדמנות.
כך שחיפה בהרבה מקרים היא אופציה רביעית.
בחוסר הכישרון בליגה זה רחוק מידי.

רועי 3 במרץ 2016

קצת נסחפת עם זה שחיפה אופציה רביעית.
אלירן עטר ואיתי שכטר בחרו ללכת לשם.

שלו 3 במרץ 2016

איתי שכטר בבית"ר ואלירן עטר היה רוצה להיות במקום אחר.

רועי 3 במרץ 2016

הוא בבית"ר כי הוא לא הצליח בחיפה.
לא רואה את עטר הולך כל כך מהר.
בשורה התחתונה, אם ביתר וחיפה ירצו את אותו שחקן, רוב הסיכויים שהוא יהיה בחיפה.

Lord Anthony 3 במרץ 2016

עטר בחיפה כי רק שם הסכימו להחתים אותו ולשלם לו את הסכומים שהוא רוצה. חיפה היא לא העדיפות הראשונה של עטר וסביר להניח שגם לא השנייה.

גורביץ' 3 במרץ 2016

ומכבי תל אביב הייתה העדיפות הראשונה של זהבי ? לא, מצב טוב שאם שחר היה שם הצעה בזמנו הוא גם היה הופך לאופציה שנייה לפני מכבי תל אביב.
זה משנה ? לא

בלייק 3 במרץ 2016

כשזהבי הגיע מכבי ת״א עוד לא היתה אטרקטיבית לשחקנים כמו שהיא היום.
בכל מקרה, נראה לי שהכסף משחק את התפקיד העיקרי (למעט חריגים, מקרי לב נקרא לזה, כמו ברדה או מליקסון ואפילו דמארי). בגלל שהכסף בחיפה הרבה יותר טוב, אני מאמין שחיפה יותר אטרקטיבית לשחקנים מאשר בית״ר.
אבל אם התחרות של חיפה היא מול קבוצה שיכולה להציע משכורות דומות או אף יותר, אז היום שחקנים יעדיפו את ב״ש או מכבי ת״א. ראינו דוגמאות בתחילת השנה.
פעם חיפה היתה מספר 1 בזכות המשכורת, היציבות התעסוקתית, אפשרויות ההתקדמות על ידי הופעות במפעלים אירופים והדימוי הנוצץ. אבל היום יש 3 קבוצות שיכולות להתחרות במשכורות שלה (מכבי ת״א, ב״ש וגם הפועל), שחקנים מנודים או פצועים ממורמרים על שכר שמקוצץ, הרעה בתנאים (אימונים לבד בשעות לא שעות) או סתם שחקן שחוזר אחרי בעיה רפואית ולא מקבל כסף, דקות אימונים, חוסר הצלחה באירופה או אפילו אי השתתפות ודימוי שהולך ונשחק בגלל כל אלה. זה מזכיר את התהליך שעבר על מכבי ת״א עד הגעת גולדהאר-אנגלידיס-קרויף, וזה בהחלט פוגע באטרקטיביות של חיפה.

יואב 4 במרץ 2016

מכבי היתה האופציה היחידה עבור זהבי. זה היה סגור עוד הרבה לפני שהפועל עשתה קולות בכאילו, כדי לרצות את הקהל שלה.

ניתאי 3 במרץ 2016

ברור. שחקנים מתים ללכת לשחק אצל טביב. הבעלים מספר 1. ברור.

מתן גילור 3 במרץ 2016

בגומלין רבע גמר גביע הטוטו באשדוד לא היה אכפת לי להפסיד, העיקר שלא תהיה הארכה.
ואידך זיל גמור.

ניסן 3 במרץ 2016

בנין הוא לא הבעיה של חיפה, הוא בהחלט חלק מהבעיה אבל הוא לא ה"בעיה" – הוא לא שווה חצי מיליון בשנה אבל מצד שני מי כן שווה ככה בליגה הישראלית חוץ מאולי 5 שחקנים בכל הליגה.
הבעיה של מכבי חיפה היא מנהלתית/מקצועית – עד גאידמק חיפה אתה קונה את שחקני הליגה הכי טובים, היום היא קונה את הדרג השני ולכן היא גם נמצאת בדרג השני.
יש אופטימית אבל, תורגמן ואבוחצירא כבר לא שם והם הסמל של הבעיה הזאת מצד שני עזרא ושומר עדין שם אז אולי בכל זאת פסימיות

גורביץ' 3 במרץ 2016

הלוואי שתורג'מן ואבו חצירא היו דרג שני. ודגני שכבר נזרק מהקבוצה וחזר מהדלת הקדמית אחרי ש.. הוא נכשל בהפועל תל אביב. ומילא הם היו שחקני בית, או סמי-בית כמו גולסה שהגיע לפני גיל בוגרים, אבל הם לא, הם רק נסיונות פתטיים של שחר לקנות בזול (או ביוקר אם זה מאיזי), ולגזור קופון.
אני חושב שהאירוע שמסמל יותר מהכל את הכישלון של שחר בשנים האחרונות זה הגליץ' המטומטם והאדום הישיר שגולסה חטף במשחק הראשון באליפות אירופה לנוער. הפרצוף של שחר ברגע שהוא הבין שהוא לא הולך להרוויח שקל מהילד קקה הזה, פרייסלס.

יואב 4 במרץ 2016

איך שחר גוזר קופונים בלקנות בזול? אשמח אם תרחיב.
או בכלל, איך שחר הפך להיות עסקן נכלולי מהמנהל הכי טוב בכדורגל הישראלי?
אשמח אם תרחיב.

yaron 4 במרץ 2016

הוא כבר מזמן לא גוזר קופונים וזאת בדיוק הבעיה שגורוביץ' תאר. בעבר הוא היה קונה את הישראלים הכי טובים והיום קרויף וברקת הרבה יותר חדים וממוקדים ממנו.
חצי מהרכש שלו זה נסיונות לקנות בזול והחצי השני זה אקמול לאוהדים כשהעונה גמורה.
בנוסף, רק שחר יכול להגיד שאף שחקן ישראלי לא שווה חצי מיליון יורו ובמקביל לבקש על טוואטחה מיליון וחצי…

יניב פרנקו 3 במרץ 2016

נראה שמאוד ברור ששחר = לוני ובניון = נמני – ובמשוואה הזו עד שלא החליפו את לוני במי שידע להוציא את נמני מהמערכת לא הצליחו להתרפא.
מצד שני כשהוציאו השיקום היה מהיר.

אבל הפיל בחדר זה לא בניון.

shadow 4 במרץ 2016

נראה לי שאתה קצת נסחף, אפילו קצת הרבה.

udi 4 במרץ 2016

מסכים מאוד. גם לגבי הפיל

קובי 3 במרץ 2016

לבניון לא מגיע לסיים את הקריירה בקבוצה כמו חיפה הנוכחית,מגיע לו יותר,הבעיות של חיפה התחילו הרבה לפני שהוא חזר לארץ

בילבו באגינס 3 במרץ 2016

בניון הוא ממש לא הבעיה שלנו . שחקן שיש לו באצבע אחת יותר ממה שיש לרוב השחקנים בכל הגוף. יוסי לבד ניצח לנו המון משחקים השנה , גם בגילו הוא סקורר עם קלאץ' אדיר. בחודשים האחרונים יוסי משחק כמו אותו יוסי שעזב לחול . הוא בתקופה אדירה . הבעיה שלנו היא הנהלה רקובה ולא יעילה שמביאה זרים שפורשים מכדורגל באמצע עונה ,כזה ביזיון אני לא זוכר. סקאוטינג ברמה של קבוצה מהליגה למקומות עבודה. שחר איבד את זה לגמרי. או שימנה מנג'ר שיעשה את רוב העבודה או שימכור , חיפה זה הקבוצה הכי כדאית לדעתי מבחינה יכולת הכנסה בגלל האיצטדיון ובגלל שהקהל שלנו הוא הכי רגוע בארץ מהקבוצות הגדולות

גורביץ' 3 במרץ 2016

מסכים לגמרי.
ועד שהוא כבר מינה מישהו זר כמו סטוינוביץ', הוא בקושי נתן לו סיבוב של חסד ופיטר אותו

ירוק 4 במרץ 2016

סטוינוביץ' התפטר, לא פוטר. ולא מספיק שיהיה "זר" – חוסר בדרכון ישראלי לא הופך אותך למאמן טוב. צריך מאמן *טוב*.

גורביץ' 4 במרץ 2016

סטוינוביץ' התפטר בעידודו של שחר, ובכלל מוזר שראובן עטר, אריק בנאדו וסטוינוביץ' קיבלו מעט מאד אורך רוח משחר, ורוני לוי עם פתיחה באמת קטסטרופלית השנה מקבל את כל הגב שבעולם.
הקבוצה של סטוינוביץ שיחקה כדורגל התקפי ולקתה מאד במישור המנטלי כמו כל גרסה של מכבי חיפה מאז ראובן עטר, הוא הביא זרים טובים ולא זרי ליגה ישראלית שמסתובבים פה בין קבוצות, ובכלל הפוטנציאל זרים שהוא עוד יכל להביא היה אדיר.
ובאופן כללי, למאמן שהיה הצלחה גדולה בפרטיזן בלגרד יש הרבה כדורגל, וחבל שהוא לא קיבל יותר גב מהמועדון.

מתן גילור 4 במרץ 2016

סטנוייביץ התפטר 3 פעמים ופעמיים שחר הצליח לשכנע אותו לחזור בו. איך אפשר לכתוב שהוא התפטר בעידודו? מאיפה הבאת את זה?

פראליה 3 במרץ 2016

עופר , אתה יודע מה יותר מדאיג אותי מזה שנהיה דומים למתא של לפני העידן הזר ( קבוצה שמנוהלת ע"י אינטרסנטים, בעלת יצר הרס עצמי וכשגומרת קריירות לשחקנים ) ?

שהאוהדים שלנו יהיו דומים לשלהם בתקופה הזו . ומבאס אותי שזה מה שנשאר לי מהפוסט הזה .

סחבק 3 במרץ 2016

כל מילה פראליה

בלייק 3 במרץ 2016

זה מדרון חלקלק, אבל בנתיים הקהל ממש רגוע באופן יחסי, אולי רגוע מידי.

ירוק 4 במרץ 2016

מסכים. בנתיים הקהל מתנהג למופת אבל לך תדע, עוד כמה שנים כאלו..
האמת, אני בעיקר שמח שאני עוקב רק מרחוק. אם הייתי בארץ והיה לי מנוי אני חושש שהייתי דופק את ראש בקיר.

עופר כהן 5 במרץ 2016

פראליה, כצהוב אני אומר לך שזה לא אותו דבר.
אם אתם לא תגיעו למשחק בשל מחאה מאורגנת להחרים משחקים בגלל התנהלות המועדון זה שנות אור יותר מתקדם מאותם בבונים שהניפו דגלים שחורים וטיטולים ביציע. תאמת- הלוואי שתעשו את זה ויענקלה ישנה משהו, וכך תגבר התחרות בליגה הזאת.

אודי 3 במרץ 2016

מהטורים היותר משובחים מדויקים ועצובים שקראתי בנושא. מאמר מדויק שאין להוסיף עליו

yaron 3 במרץ 2016

מצטער עופר, אבל זה חתיכת פוסט לוזרי…
איך עונה שיש בה חצי גמר ומאבק על כרטיס לאירופה כבר גמורה???
כי לא תיקחו אליפות? יש לי חדשות בשבילך, גם מכבי ת"א או ב"ש לא יקחו אליפות השנה וגם גביע.
ואז הדיבור על כסף… יש לכם את התקציב השני בארץ ובהפרש ניכר מהמקום השלישי.
בניון לא שווה חצי מיליון ואני עדיין לא רואה שהוא קיבל אבל אפילו זאת לא הבעיה שלכם.
הבעיה שלכם היא יעקב שחר והאגו הנפוח שלו שמסרב לקחת אחריות ולהבין שמסיבות אלו או אחרות הוא לא פוגע כבר כמה שנים ושזה מצריך שינוי יסודי. הדג מסריח מהראש…

ירוק 4 במרץ 2016

בלי לשים לב אתה כותב בדיוק מה שפרוסנר כותב. הדג מסריח מהראש והמערכת חולה. גביע (פחחח… נו באמת, נראה לך שניקח גביע??) ואירופה לא יכסו על הכשלון, להיפך – הם כנראה ישכנעו את יענק'לה שכולם טועים והוא עושה הכל נכון.

yaron 4 במרץ 2016

אני מסכים עם הרבה ממה שהוא כתב, אבל לא עם הנימה הלוזרית שהעונה גמורה וכל הדיבורים על כסף.
עופר לא אומר אם הוא רוצה שבניון יילך או ישאר הוא מקדיש חצי פוסט לחצי מיליון שמישהו באיזה עיתון כתב. הוא גם לא אומר שהוא רוצה ששחר יילך אלא מבקש שיוציא יותר כסף…

אורי 4 במרץ 2016

הבעיה של חיפה היא לא שהיא לא לוקחת אליפות. הבעיה היא שכבר חמש שנים היא בכלל לא מתמודדת על אליפות
כולם מדברים על התקציב של מכבי ת"א כגורם לתארים אבל חיפה, עם התקציב השני בגובהו בליגה, מסיימת מדי שנה בסמיכות למכבי פ"ת/סכנין וכו

yaron 4 במרץ 2016

נכון, חיפה איבדה את הדרך ויש אחראי אחד בלבד. העניין הוא שעופר רוצה מחאה שתזעזע את שחר כדי שיוציא עוד כסף וכו שאתה אומר, זאת לא הבעיה.
שחר צריך למכור 70-80% ולהישאר נשיא כבוד או להביא מנכ"ל ומנהל מקצועי עם סמכויות מלאות כמו גולדהר. את זה עופר לא מציע.

גיסנו 4 במרץ 2016

הרעיון ששחר יותיא כסף הוא לא כי התקציב קטן מדי אלא בגלל שהוא מזלזל בחלקם של האוהדים בתקציב. אם הוא טוען שבגלל שהוא שם יותר כסף אסור לבקר אותו או לדרוש ממנו שינוי, אז אדרבא, שישים רק הוא כסף בלי האוהדים ואז שידבר שוב.

תומר חרוב 4 במרץ 2016

שישרף הכדורגל אמן

גיא זהר 4 במרץ 2016

צודק לגבי הקבוצה שלך. עצוב מאוד. שנתיים מהגיהנום.

תומר חרוב 5 במרץ 2016

זה יותר משנתיים. זה כבר יותר מידי זמן.

אפריים 4 במרץ 2016

כל מילה!

שלו 4 במרץ 2016

לפני שבניון חזר הכל היה בסדר?

אלון 4 במרץ 2016

ממש לא מסכים.
גם לי לא ברור מה בניון רוצה ואיך שחקן בן 35 שהשיג כל כך הרבה יכול להתנהג כמו ילד בן 17 שנעלב מהקהל… אבל הוא בערך הבעיה ה15 בחשיבותה במכבי חיפה, היא לא מתפקדת עוד 3 שנים לפני שהוא חזר.
הבעיה היא פשוטה. "ניהול מקצועי" בשני תחומים.
א. ההדלפות לעיתונאים, מישהו חייב לשלוט בזה ביד ברזל כי זה הורס את הקבוצה שנה אחרי שנה. וזה אפשרי, תסתכלו על הצהובים.
ב. בחירת זרים מזעזעת. שהשנה איכשהו קצת השתפרה עם וואליינטה ופלט שעושים את העבודה.
ג. משומר.

בניון? מקצועית הוא הכי טוב בקבוצה והבאלגן סביבו זה עוד סימפטום של החוסק שקט התקשורתי(גם סביב עטר לא שקט וסביב אף זר אחר). ואם הוא ירוויח עוד 100 או 200 אלף?ממש לא הבעיה שחר זורק מיליונים לפח על כל מיני אבוחצירות אנדובלו ובלופים אחרים שדוחפים לו.

איאן ראש 4 במרץ 2016

+מליון על ג
המקבילה של ג'ונסון. בליברפול כבר נפטרו מהצרה. מתי בחיפה?

מאיר (חדש בשכונה) 4 במרץ 2016

כמי שמעורה בכדורגל שלנו עוד מסוף שנות השישים כילד, שראה את השנים של חיפה טרום האליפות הראשונה, כולל בקריית אליעזר בעונת 76/77 כשמכבי עם טבק ופרץ החלו את עונת הירידה של חיפה שנמצאה בליגה השניה עד תחילת שנות השמונים, נראה לי שיש לי פרספקטיבה נכונה לגביה. עד סוף שנות השמונים, הכסף בכדורגל היה משני וקבוצות נסקו או נחתו לפי הדור שגדל להם בנוער, פלוס חיזוק של שחקן או שניים שיכלו להביא בלי הסגר. כך, נתניה לקחה כמה אליפויות , כך פתח תקוה, כך הפועל וכך מכבי ואפילו באר שבע ובית"ר. גם האליפויות של חיפה באמצע שנות השמונים היו כאלה, אלא שפה התחבר אליהן הכסף של יעקב שחר שהריח הזדמנות ושני הצדדים בעצם עם היתרון הכלכלי העצום שיצר שחר לאורך שנים קיבע את מעמדה של חיפה בצמרת. בלי שחר, יש סבירות גבוהה שחיפה הייתה לוקחת עוד אליפויות כי היו מוצאים איזה שהוא מממן, אבל זה לא היה מגיע למימדים של היום. ונראה לכם שללא הפריחה שבאה עם שחר היה מוקם איצטדיון כזה בחיפה שמבטיח את העתיד של הקבוצה? ממש לא. מה שאני רוצה לומר הוא ששחר הביא אתכם לארץ המובטחת ואפילו למצב שאם הוא יעזוב ייתכן מאוד שיהיה לכם רוכש מה שלא ניתן היה לומר להערכתי לפני הקמת האיצטדיון שיצר פוטנציאל גדול לניצול כמות האוהדים שאגב צמחה מאוד בזכות ההצלחות שהביא שחר.
דבר נוס, לכל קבוצה מהדרג העליון במדינתה יש גלגל כזה של הצלחות וכשלונות. אתם כרגע למטה. כאוהד מכבי, אשמח לראותכם כמתחרים רציניים, אבל רק עוד מספר שנים כדי שתקבלו פרופורציות.

מתן גילור 4 במרץ 2016

גם האצטדיונים בנתניה ופתח תקוה הם בגלל ההצלחות האדירות של העשורים האחרונים? וזה של ב"ש (התכנון החל כשהם היו קבוצת תחתית)?

גיא זהר 4 במרץ 2016

מתן, לפי הבנתי גודלו של האצטדיו ע"ש המזהם בהחלט נקבע גם בגלל מעמדה של מחיפה. הרי עם רק היתה החיפה לא היו בונים אצטדיון של 30 אלף. לגבי האצדיון בבאר שבע, גודלו בהחלט הושפע גם מכך שכשבנייתו החלה מצד אחד היתה אלונה, מה שדירבן את עצם הבנייה, ומצד שני, היו 3000 מינויים וקהל ממוצע של 5000.

yaron 4 במרץ 2016

ובסוף בנו איצטדיון קטן מדי…

גיא זהר 4 במרץ 2016

לזה בדיוק חתרתי. וכחטא על פשע הוא בלי אפשרויות הרחבה.

מאיר (חדש בשכונה) 4 במרץ 2016

אין דין 30 אלף מושבים כדין 15 אלף. עם קבוצה מצליחה לאורך שנים ופוטנציאל צופים מכל הצפון אתם יכולים להגיע גם לכעשרים וחמישה אלף מינויים, שזה בסיס לתקציב מצויין מבוסס הכנסות עצמיות.

עופר כהן 5 במרץ 2016

מתן, מרים פיירברג דאגה שיקום אצטדיון בנתניה. כחלק מתרבות ספורט, זו הצלחה.

גיא זהר 4 במרץ 2016

מאיר, אני לא חושב שיש למישהו מאוהדי מחיפה טענות למה שעשה שחר בעבר, אלא למה שקורה עם מה שעושה בחמש השנים האחרונות.

מאיר (חדש בשכונה) 4 במרץ 2016

לכל דבר טוב יש גם חסרונות. אי אפשר היום לבוא ולהגיד לא מדובשו ולא מעוקצו כשהדבש נגמר או מסתתר לתקופה מסויימת☺.

גיסנו 4 במרץ 2016

אבל לפעמים גם מי שהיה נהדר במשך שנים צריך לדעת מתי להניח את המפתחות או להעביר את השרבחט לדור הבא (אם זה מה שירצה)

udi 4 במרץ 2016

בניון=נמני. שחקן ענק, בנאדם אפס
איך כתוב אצלינו? ״האדם לפני השחקן״ כן ממש. לא כשזה נוגע ליוסי.
הכי מצחיק אותי כל הצבועים ביציע שלא מעודדים לשניה אחת את הקבוצה אבל לעודד רק את יוסי הם יודעים טוב מאוד. אה וגם כמובן שלקלל ולשרוק בוז לאייל משומר זה בסדר אבל יוסי הוא ״קפטן״ ״סמל״. כן בטח..

וחוץ מיוסי כמובן שהבעיה היא ביענקלה ובהנהלה, פשוט לא הגיוני שרוני לוי ממשיך אחרי עונה כל כך בזיונית.

רועי 4 במרץ 2016

אני מכיר כמה אוהדי חיפה שהיו מתים שמשומר יאיים שהוא לא נשאר בחיפה בגלל הקללות :)

רומן 4 במרץ 2016

האמת פגעת בול בכל מילה.
יענקלה מבין כדורגל מעולה ולכן נשאלת השאלה למה לעזאזל הוא החזיר את בניון ושילם לו סכום כזה מופרך(במיוחד לאור העובדה שכמה שנים קודם היתה לו אפשרות להחזיר את ברקוביץ' שהוא היה לא רק שחקן כדורגל משמעותית יותר טוב מבניון גם אם תשווה אותם בשיאם וגם אם בזקנתם אלא גם שחקן בית עוד מהנערים וסמל אמיתי של מכבי חיפה להבדיל בבניון שכולה שיחק שנתיים והגיע כבר על תקן כוכב).
לצערי כנראה שיענקלה חשב רק על הכסף והוא ציפה לזה שבניון יביא איתו רווחים כלכלי גדול, אני מאמין שיענקלה ידע מראש שבניון לא שחקן של חצי מיליון יורו בגילו, עם כל הכבוד.
אז בניון, כמו בניון השקיע התאמץ ושיחק הכי טוב שהוא יכול ועל זה אין תלונות, לצערי מקצועית זה כבר לא מספיק, לא מספיק לשחקן שמקבל שכר של השחקן התקפה שאמור לסחוב את הקבוצה.
לקראת שנה הבאה אני רגוע, יענקלה יודע שהבום של המנויים ביקבות שובו של היהלום נגמר, ככה אין לו כרגע שום סיבה ממשית להשאיר את יוסי בסכומים האלה.
אני מעריך שהוא יציע ליוסי חוזה לעוד עונה בסכום נמוך משמעותית, ואני מקווה שיוסי יחליט להשאר כי הוא עדיין שחקן מצוין שתורם הרבה.
לגבי רוני לוי אני דווקא ממש לא מסכים איתך, מקווה שלוי יקבל צ'אנס לעוד עונה, אלא אם כן אתה הולך להנחית פה איזה פרסונה מזרח אירופאית רצינית, שמעתי קשקושים שאולג בלוחין רצה לאמן את הנבחרת, אולי יבוא לחיפה?

ירוק 4 במרץ 2016

אני באמת באמת מנסה להבין מה אתה רואה ברוני לוי. כשלון מחפיר ומלא. אפילו מילה אחת טובה אין לי להגיד עליו השנה (ודווקא ציפיתי לדי הרבה). הוא ממש לא האשם היחיד, אבל להגיד ששווה לתת לו צ'אנס? למה?
מה שכן, מסכים איתך שצריך להביא מאמן זר רציני.

גיא זהר 4 במרץ 2016

איזה מאמן זר רציני יסכים להגיע לחיפה?

גיסנו 4 במרץ 2016

עם קצת מחשבה אפשר למנף את ההצלחה של מכבי לשמש כקרש קפיצה למאמנים צעירים בתחילת דרכם גם לקבוצות אחרות. את הכסף להביא אותם יש.
אבל שים כל אחד מהמאמנים של מכבי שהצליח והתקדם בסביבת עבודה ישראלית מאודצובלי להרכיב את הצוות שסביבו – וגם אוסקר וסוזה היו כנראה גומרים כמו סטנויביץ'.

גיא זהר 5 במרץ 2016

למיטב זכרוני סטוינוביץ הגיע עם צוות משלו (מאמן השוערים ומנהל הקבוצה גם במכבי לא הוחלפו).

גיסנו 5 במרץ 2016

מנהל הקבוצה במכבי הוא בערך הישראלי היחיד בצוות המקצועי. היה אבנר טוויטו ועכשיו בני טבק (מי מנהל את מכבי?! ;) ).
כשמאמן השוערים הוא אובארוב זה סיפור אחר.
לא זוכר מי בדיוק בא עם סטנויביץ' אבל אני לא חושב שמאמני הכושר והאנליסטים באו איתו, שלא לדבר על הדרג מעליו שלא באמת נתן לו להתוות את הדרך שלו.

יואב 5 במרץ 2016

טוויטו היה השארית האחרונה לצוות הקודם וגם הוא הלך.

גיא זהר 5 במרץ 2016

אוברוב. וגם הסמנכל אברם היה עוד מימי לוני ועזב רק לפני שנה.

יואב 6 במרץ 2016

מי זה הסמנכל אברם?

גיא זהר 6 במרץ 2016

אריאל אברם. הסתמכתי על וואלה, טעות שלא תחזור, בקשר לתפקיד. בכל מקרה היה איש במערכת של מכבי עוד מימי לוני להבנתי

יואב 6 במרץ 2016

מכיר את סיפור פיטורי טוויטו? הדליף לחברה שלו שעבדה בסוכנות הנסיעות של מכבי שם של זר שאמור לנחות. מיד הופיע בוואן. הבעיה היא שיורדי נתן שם של שחקן שלא קיים(:
הכל לכאורה.

גיא זהר 6 במרץ 2016

לא מכיר את הסיפור. במקרה שמעתי באותו יום (מתנצל מראש) שבריר מהתוכנית של הגב' אסייאג שהגנה עליו בחירוף נפש. היה לי ברור שלא בגלל העיניים היפות שלו. מוכרח להגיד שלמרות שאין מה להשוות בגודל הצוות, באר שבע, חוץ מפארסת חלון העברות בינואר שעבר, מתנהלת, בטח בהתחשב בנפשות הפועלות, לא רע בכלל

יואב 6 במרץ 2016

מסכים. מאד שקט, רגוע ומקצועי אצלכם.

ירוק 4 במרץ 2016

גיא, לא התכוונתי שנביא את פלגריני כי סיטי מעיפים אותו. כשאני אומר רציני אני מתכוון למישהו צעיר ורעב שיביא צוות איתו ורוצה לנצל את הבמה כאן כדי להתקדם הלאה. משהו דומה למה שמכבי ת"א עשו כבר כמה פעמים (בסייגים הנדרשים – בכל זאת להם יש ליגת אלופות פוטנציאלית, ויותר כסף, ואת ג'ורדי. וגם סוזה למשל היה יוצא דופן..).
אתה מגזים לגבי חוסר המשיכה שלנו. אנחנו מוכרים יחסית באירופה (בגלל העבר), המועדון הוא מועדון גדול ורציני, עם שיפור יכולה להיות אירופה כל שנה, יש המון קהל ויש אצטדיון ברמה מאד גבוהה גם ביחס לאירופה. זה לא כלום.

גיא זהר 5 במרץ 2016

סטוינוביץ הוא מאמן עם רזומה סביר שהגיע עם צוות משלו. לא בטוח שמאמן זר הוא הפתרון האולטימטיבי כשהכל מסביב לא מדהים. המערכת נמצאת בסחרור תמידי כבר כמה שנים ואני לא רואה מישהו שמסוגל להרגיע אותה

Lord Anthony 4 במרץ 2016

כל מאמן שישלמו לו מספיק ויספקו לו סביבת עבודה שתאפשר לו להצליח.

ירוק 5 במרץ 2016

+1

פרלה 4 במרץ 2016

בניון שיחק בחיפה יותר משנתיים.
אוהרין, אלי כהן, גרנט שנתיים היו מאמניו.
הוא הגיע ולא ברקוביץ בגלל שקווי הדמיון באופי לא היו כה ברורים.
משאיר אותו בשמחה והכסף של יענקל'ה על הקטן שלי ובוודאי כשהוא ממילא מבוזבז ללא מחשבה מצלחת בשנים האחרונות.
הכשלון של שחר לדעתי הוא בכך שבמקום להעביר את החבל ששחרר לאדם אחד שיכול להיות מנהל מקצועי, מהנדל פיננסי או ספורט דירקטור או כל תואר אחר הוא פשוט פרם את החבל בין כל מיני גורמים במערכת שמאבקי הכח והכס ביניהם חשובים להם לא פחות מהצלחת המועדון ( עיין ערך מכבי ת״א כדורסל).
זה חלק ממה שמאפשר את ההדלפות והחיתוכים הקיצוניים ביחס למאמנים ושחקנים תוך שימוש במצ׳טה במקום בפינצטה.
אם כבר הגיע האביב והמאמן על הקו הוא אותו האחד שישבנו איתו בחום יולי אוגוסט אז לאור הצורך לשנות משהו אז דווקא להשאיר אותו זה לא רעיון רע.
זה לא מנקה את רוני מהאופן הגרוע בו התחיל המשחק האחרון בגביע וכשגם מול נתניה והפועל תל אביב לפני כן שיחקנו ממש רע.
גם משחקים אותם פתחנו מצוין כמו מול בית״ר והמשכנו זוועה יירשמו על שמו.
רוני לא מאמן אותנו טוב בעונה הזו. קשה יהיה לחלוק על כך. אם כבר מנסים הכל אז הייתי עושה ניסיון לתת לו להמשיך ולאחוז במושכות אחרי שדילול הסגל בעיצומו ומהפכת צעירים כפויה קיבעה בהרכב את נטע וג׳אבר.
אני מקווה שכמו שהוא מבקש לעצמו המשכיות כדי להוכיח את יכולותיו כך יצליח לשדרג נקודתית את הסגל בלי לפגוע בחזקות שבו.
לפעמים דיקטטורה בקבוצת ספורט זה דווקא לא דבר רע. אם יענקל'ה מאמין ברוני כפי שהראה עד עתה וייתן לו את כל החבל לעוד עונה, אולי נצליח להתכתב בעונה הבאה על שובה של האימפריה.
ביחס לרצון לראות את היציעים ריקים. גם אני מייחל לחלום הביעותים הזה שיבהיר לנשיא את הכשלון הרובץ הרבה לפתחו בעונות האחרונות שהורגות את אפקט האיצטדיון החדש ומנגד זה עלול להגדיל את כדור השלג בקצב מואץ.
אני מקווה שסיום טוב של העונה הזו יצליח לשמר רבבה וחצי מתוך המנויים. קל זה לא יהיה.

,

עופר כהן 4 במרץ 2016

בואו נעשה בדיקה שנייה:
500,000 דולר הם 400,000 יורו. אמרנו 10 חודשים בעונה?
40K יורו לחודש? 10Kיורו לשבוע? את זה ירוויח קשר התקפי בכל קבוצת תחתית בהולנד, שאין מצב שהוא ברמה של יוסי בניון, לא בניסיון, לא בכישרון ולא סוחב אותה כמו יוסי בחיפה.
עכשיו קח מועדון שעם כמה שמתנהל מג'עג'ע יכול עם קצת שקט וקצת סדר ורכש ענייני יותר להתמודד על מקום 2-3 בעונה הבאה +הופעה בשלב בתים (עם הגרלה סבירה) ותקבל שחקן שמגיע לו 10K יורו לשבוע.

אורי 4 במרץ 2016

שלב בתים בגביע הטוטו מקסימום

עופר כהן 5 במרץ 2016

אורי, שלב בתים בליגה אירופית זה בר השגה לחלוטין, רק צריך באמת לעשות שקט (ויענקלה יכול לעשות שקט)
ולהביא שתי רכישות טובות. דוגמא: להביא את שלומי אזולאי, לנסות להביא את בן ביטון מב"ש וזר טוב בכמות לא קטנה של כסף.

גיסנו 5 במרץ 2016

למה שבן ביטון יעבור לחיפה? שחקן הרכב בקבוצה שבה הוא גדל ואולי תיקח השנה אליפות. שכסף גם הוא לא ממש בעיה שם.
חיפה איבדה לא מעט נקודות דירוג בשנתיים האחרונות בהן לא העפילה כלל למפעלים. וכמו שהקבוצה נראית בשנים האחרונות יש לה עוד כמה מדרגות לטפס עד שמזל בהגרלה יהווה פקטור.

גיא זהר 5 במרץ 2016

בן ביטון גדל בהפועל.

גיסנו 5 במרץ 2016

אוקיי, החכמתי. לא משנה את השורה התחתונה יותר מדי.

MOBY 5 במרץ 2016

חסר לנו מנהיג.
יניב קטן גדל לתוך תפקיד הסמל עד שנפרדו ממנו בצורה לא משהו.
בניון הוא לא מנהיג או סמל של חיפה. אולי ברקת תיתן לו את הסכומים האלו לעונה אחת (מקווה, כי אז נשתחרר ממנו). חיפה צריכה לחזור לנוסחה של שחקני הבית. הם הביאו לה אליפות יחד עם זרים מעולים.
זה עבד, ולא יודע מתי , הפסקנו לתת הזדמנויות אמיתיות לשחקנים שלנו ונתנו יותר מדי כסף ליוצאי נתניה.

גורביץ' 5 במרץ 2016

לגמרי מובי,
וזאת האכזבה מיוסי – לא לגבי היכולת המקצועית, כי הוא באמת נותן כל מה שהוא יכול, אלא בגלל שהוא לא איפס את חדר ההלבשה כמו שקטן היה עושה, לא ניווט את אלירן עטר לכיוונים טובים, ובכללי מכל מיני הדלפות שיצאו, הוא גם אחראי להתססת המערכת.
לגבי הצעירים מבית – לצערי הם לא מספיק מוכשרים בשביל להוביל קבוצה כמו מכבי חיפה, אולי אחד שניים מהם שווים הרכב, אבל אני לא רואה פה נוסחה. רק להמשיך ולשפר את המגמה של רכש שחקנים "מוכחים" כמו שכטר, עטר, ורמוט, שבעיקרון גם אם מישהו מהם לא התאים, זה עדיין הכיוון.

MOBY 5 במרץ 2016

ורמוט זה הילד שקיבל בראש מגיל ילדים?
הוא היה במקום הנכון בזמן הנכון.
תסתכל על קבוצות הליגה ותראה מי מככב בהם. נראה לך שמוגרבי פחות טוב משכטר?
נראה לך ש ב״ש עשו עיסקה גרועה על החלוץ שלנו?
נראה לך שאם יש 500 אלף פנויים לעונה לא כדאי להשקיע אותם בחמד ל6 עונות כדי שישקול לחזור (מה אכפת לי אני לא משלם…)?
וגם לתת לעטר/בנאדו/סילבס הזדמנות אמיתית.
מקים את עמותת ״לא ליוצאי נתניה מהיום והלאה״. עמותה לא למטרות רווח רק לכלכלתי האישית. מישהו מצטרף?

תומר חרוב 5 במרץ 2016

אני

גיא זהר 5 במרץ 2016

אפשר רטרואקטיבית להחזיר את גלאם, רוני לוי וז'אנו?

MOBY 6 במרץ 2016

מהיום והלאה….
אין החזרות. (למעט רוני לוי גם כשחקן וגם כמאמן – שהוא היוצא מהכלל של הכלל).

גיא זהר 5 במרץ 2016

מובי, אלונה לא תביא את בניון, זה ספינים שיוצאים ממנו. לגבי שחקני בית, אולי בשנות ה80. באליפות הגדולה שלכם ב93 היו שלושה ובאלו של גרנט מספר דומה

אלון 5 במרץ 2016

בשנות ה2000(תחילת שנות האלפיים) היה דוידוביץ' בנאדו חרזי קטן ואפילו ראובן עטר בעונת פרישה

גיסנו 5 במרץ 2016

אז 4 שחקני בית ולא 3. לא סותר את זה שבעשור הגדול של חיפה רובו של הסגל לא היה שחקני בית.

מאיר (חדש בשכונה) 5 במרץ 2016

חרזי גדל ברמת גן…

גיא זהר 5 במרץ 2016

חרזי לא שחקן בית. הגיע מהכח.

MOBY 6 במרץ 2016

חרזי היה חלוץ בהכח, לא?
הוא נולד מחדש בחיפה כשחקן הגנה וככזה אפשר לנכס אותו אלינו.

-גיסנו- 6 במרץ 2016

זה קרה גם לנג'ואן גרייב בהפועל חיפה, לא חושב שמישהו מחשיב אותו כשחקן בית שם.
יואב זיו הגיע לנבחרת אחרי שבבית"ר הפכו אותו למגן, מישהו חושב שיואב זיו שחקן בית של בית"ר?

MOBY 6 במרץ 2016

תנשום זה היה בבדיחות הדעת

MOBY 5 במרץ 2016

גיא השמות שכתבת הם המנהיגים על בסיסם מורכבת הקבוצה.
זה כמו שאגיד שהצהבת בכדורסל עומדת על רכש של מתאזרחים ושחקנים ישראלים מקבוצות אחרות (שזה נכון להיום אולי) כי מי זה מיקי או מוטי או חן או קטש או… וכספי הוא מיבנה ולא קיבל דקות.
אבל זה לשכנע אולי את החברה באדום ולא להיות רציני.
דבידוביץ זה עוגן.
בנאדו הוא שר ההגנה.
קטן היה אנדרייטד כי לא השכיל אף פעם להתנהל מול תקשורת.
ורפאלוב. וטטואטחה. וכמעט כל סכנין עכו והפועל חיפה. אם זרים נכונים השמיים הם הגבול.
תוסיף את הספסל ויש לך שדרת שחקני בית. שלא לדבר על עטר וברקו ומזרחי עופר. ונפליג לאוסמו ואבו קרט וממן…
לא רואה בשכטר עטר החלוץ וורמוט חיזוק שיוביל את מכבי חיפה. כן חושב שעטא וחבריו היו יכולים יחד עם קטן על הספסל להפוך לדור המשך.

גיסנו 5 במרץ 2016

"קטן היה אנדרייטד כי לא השכיל אף פעם להתנהל מול תקשורת"
באמת כתבת את זה?!

גיא זהר 5 במרץ 2016

זה באמת מוזר באנדרסטייטמנט. וקטן חוץ מהמשחק נגד הפועל באליפות השנייה של אלישע תמיד התחבא.

יואב 5 במרץ 2016

למען הדיוק, משחק האליפות הראשונה של אלישע, היה אחד המשחקים הגדולים ביותר שראיתי משחקן ליגה. דו קרב בינו לבין אניימה שבסופו ניצח.
בקיצור, חתום על שתי האליפויות האחרונות שלהם.

MOBY 5 במרץ 2016

אז פעם אחת ולתמיד.
קטן בקבוצת תל אביבית ואתם לא גומרים ללקק את האצבעות ולא יוצא מההרכב של הנבחרת (רק תראו את מסע היחצנות של הקירח שרץ לחבק את זהבי).
קטן נצלב על ידי העיתונות המקומית ולא היה קיים בעיתונות הארצית.
קטן חתום על שלוש האליפויות האחרונות של חיפה. רק לקאות מה קרה כשהגב שלו נגמר. כל הגולסות והבניונים למיניהם לא מגיעים (בחיפה) לרמת היניב.
קטן הוא אחרון הטיטנים החיפאיים, יוחזר היוסי לבאר שבע לעונת סיכום. יוסי הוא שחקן ענק הכי הכי. הוא לא סמל חיפאני ובוודאי לא קפטן.

גורביץ' 6 במרץ 2016

+100

בלייק 6 במרץ 2016

המפלצת התל אביבית שוב הרימה את ראשה המכוער?
אם זכרוני (התל אביבי יש לציין) לא מטעה אותי, קטן זומן כמה פעמים לנבחרת והעדיף לא להגיע (עם תירוצים שונים של פציעות שלא מנעו ממנו מלשחק עם הקבוצה כמובן). כדי לסיים את הסאגה המביכה בין הנבחרת לשחקן ולמועדון (היו אז חיכוכים בכל התכנסות מול מכבי חיפה, כי תמיד היו שחקנים שפציעתם אמונתם כל עוד זה לא פגע בקבוצה) פשוט הפרישו אותו מהנבחרת בגיל מאוד מוקדם.

MOBY 5 במרץ 2016

וקטן אף פעם לא התחבא. כששיחק רע לא התבייש לעמוד ולהגיד.

MOBY 5 במרץ 2016

ודבר אחרון
דוידוביץ הוא מגדולי שוערי חיפה (אני מדרג אותו שני) והיו לנו מספר גבוה של שוערי נבחרת.
בנאדו, לטעמי הוא הבלם הכי טוב ששיחק בארץ (בטח אם מסווגים בלם קדמי).
קטן, קטן הוא מהקפטנים הגדולים של חיפה (כנראה שהוא לא בהרכב אבל יושב על הספסל המכובד ליד המזרחים וסלקטר) בהרכבים ללא זרים.

גיא זהר 6 במרץ 2016

איך דוידוביץ' שני? רק ממה שראיתי מאנו שוורץ (שאתה בטח יודע טוב ממני שהוא שלכם ולא של מכבי) ואבי רן טובים ממנו. ולגבי קטן אולי לא התחבא אחרי המשחק מול בני יהודה, אבל ידע לבחוש היטב בכל מיני מקומות ויחסית לפוטנציאל, שהיה בלתי מוגבל, אכזבה בעיניי. היה צריך לעשות קריירה אירופאית מכובדת. ובניון הצהיר בזמנו שחיפה היא הבית שלו, אז שישאר בבית ושיעזוב אותנו (ב"ש) במנוחה.

MOBY 6 במרץ 2016

שני בגלל השנים ובגלל התארים- אבל רשימות ניתנות לוויכוח.
הוא יכול להיות בכל רשימה בכל מקום 1-4 ובכל סדר ועם הסברים שכולם נכונים -(נבחרת, תצוגות באירופה, מיצוי פוטנציאל, אי מיצוי בגלל פציעות, מעבר לקבוצות נחותות בארץ ובחו"ל.:)

גיא זהר 6 במרץ 2016

אפרופו שוערים ונבחרת מעניין עם חזן ימשיך את פארסת הרוש את מרציאנו

Comments closed