סיכום מחזור 3 – עידו גבעון

"להמר על ההרכב לגמרי זה לזלזל בליגה וזה גם עלה לנו באיבוד נקודות. לזכות המאמן ייאמר כמובן שלא הייתה לו את האפשרות לבצע ניסויים בגביע הטוטו ובמשחקי אימון, כי הוא הגיע רק שבוע לתחילת העונה"

הערת בעל הבלוג: אתמול לא יכולתי לצפות במשחק ולכן עידו גבעון היקר מחליף אותי בסיכום. תבלו

***

לפני המשחק, דיברתי עם השותף ליציע על הציפיות מהמשחק. אמרתי לו שלדעתי, באמת שאי אפשר לדעת. יכול להיגמר פה 3-0 לכל אחד מהצדדים באותה הקלות. אולי גם 0-0. באמת לך תדע. לא היו לי שום תלונות על ההרכב. אני אמנם סומך מאוד על פלט ומרגיש מתחילת השנה שבשום משבצת רוקביציה לא מוצא את עצמו אצלנו. אבל אני בנוי לניסויים.

אבל כשעושים ניסוי השאיפה היא להשאיר את מרבית המשתנים ולבודד רק אחד. כדי לבחון אותו. כשמשנים 5 עמדות (מגן ימני, בלם, מגן שמאלי, קשר ימני וחלוץ) זה מתכון לבלאגן.

כשהבנתי, במהלך המחצית הראשונה, שיש בלאגן במגרש וחצי הרכב מרגיש כמו ניסוי, חשבתי שזה מה שהייתי רוצה לראות בגביע הטוטו. להמר על ההרכב לגמרי זה לזלזל בליגה וזה גם עלה לנו באיבוד נקודות. לזכות המאמן ייאמר כמובן שלא הייתה לו את האפשרות לבצע ניסויים בגביע הטוטו ובמשחקי אימון, כי הוא הגיע רק שבוע לתחילת העונה.

הנ"ל אמנם נותן בעיניי הנחה מסוימת לשחקנים שבוצע עליהם הניסוי, בדגש על מריו מוסה שנחת לפני כמה ימים וקיבל בתור הופעת בכורה משחק מבולגן, בו חצי מהשחקנים חדשים לעמדות שלהם ונאלץ להסתגל גם לקצב, לחום ולמצבי הרוח המשתנים של הקבוצה הזאת.

בכלל, להבנתי שילוב של שחקנים זרים בתוך מערכת מתפקדת הוא קל וזורם בהרבה מאשר שילוב שלהם במערכת שבונה את עצמה מחדש (שוב ושוב, כבר 5-6 שנים רצופות), בלי שלד איתן ובלי ביטחון עצמי. שילוב של 4 שחקנים זרים כל עונה מחדש מגדיל את הסיכון שנאבד אותם במערבולת הבלאגן שעובר על הקבוצה, ולפחות חלקם ישחקו פחות טוב מהפוטנציאל שלהם.

שילוב של בלאגן נורא בהגנת בנ"ד בתוספת כשרון אישי בהתקפה שלנו הוביל לכמה דקות טובות בפתיחה. זה לא הוליד גול ומהר מאוד המשחק הפך לתחרות איבודי כדור. הרמה במשחק, ובמחצית הראשונה במיוחד, הייתה ירודה מאוד. כמות לא הגיונית של איבודי כדור וכדורים שעפים בלי כתובת. תוך זמן קצר הבנו שקאגלמאכר אינו מגן ימני. זה מתבטא כשהוא לא מבין מתי לצאת קדימה ולחשוף את האגף, אפילו אם לכדור גובה פשוט, מתי לרדת לגליץ' ומתי לעזור בהתקפה.

מעבר לרושם שהוא גם לא כדורגלן מבריק, לפחות ממה שראינו ממנו בינתיים, עלתה לי המחשבה שאולי הרכיבו אותו כמגן ימני כדי להראות לקהל.

רציתם שהוא יהיה מגן? סיפרו לכם בתקשורת שהוא יכול? תראו בעצמכם. עכשיו תנשכו את השפתיים, בקרוב יחזור משומר.

לקראת המחצית התדיינו בחילוף המתבקש. או אז אמרתי שאין חילוף כזה. אני מסתכל על הספסל ואין שום דבר טוב יותר שם מאשר על המגרש, עם כל הצער שבדבר. היתרון היחיד יבוא בהמשך, כשהשחקנים יהיו עייפים וחילוף יביא שחקן רענן.

הגול אמנם הגיע מפעולה אישית של ורמוט, אבל מעבר לכך הוא הראה משחק פושר מאוד וכמות הפעולות הטובות שלו לא שווה את רוב הדקות החלשות שלו. על אחת כמה וכמה כשבדקה ה-70 כבר אפשר לזהות אותו תופס את הצד ולא עוזר בהגנה. התקווה היא כמובן שעטר יחזור לכושר בהקדם ואז יהיו לנו יותר תשובות בחלק ההתקפי. אבל למישהו יש ספק שכשעטר יחזור מישהו אחר ייפצע?

מהדקה ה-80 החל המופע הקבוע של בני יהודה. שחקנים נשכבים על הרצפה, השופט זורם עם ההצגה. תביאו אלונקה, אה בעצם אל תביאו הוא יכול לרוץ. אה בעצם הוא שוכב. זה היה פשוט ביזיון בעיניי. ביזיון של האוהדים שבאו לראות משחק, של השחקנים שעומדים חסרי אונים מסביב ובעיקר ביזיון של השופט. שחקן נשכב על הדשא ל3 דקות? מבקש אלונקה ואז קם? המינימום זה לתת לו כמה דקות להתייבש בחוץ. נשכב פעם שנייה? ואז קם ומיד נשכב שוב?

ואז שחקן נשכב באמצע התקפה שלנו וכולם מסמנים להוציא כדור החוצה. כשרק 10 דקות קודם בנ"ד לא התחשבו בורמוט ששכב להתחרדן ליד הרחבה שלהם. אז הוצאנו כדור ונתנו להם לבזבז זמן ולהרחיק, כי אנחנו רכים וג'נטלמנים. אבל באותם רגעים הרגשתי מושפל. כי לא סופרים את הקבוצה שלי. כי הקבוצה הבאה שתבוא להסתגר מולנו תעשה בדיוק את אותו הדבר.

לא עפתי על המהלך של טב"ח בזמנו, אבל מזמן הבנתי מאיפה זה בא. במכבי עוד לא הבינו את זה ואנחנו משלמים את המחיר כל שבוע, כבר שנים.

בסופו של דבר אפשר לבוא בטענות רק לעצמנו. בעיקר על 5-6 בעיטות פנויות מ15- 20 מטרים שלא הולכות אפילו למסגרת. וזה לא שאני שוגה לחשוב שאם הם לא היו מבזבזים זמן היה לנו יותר סיכוי להכריע את המשחק מהם. אבל זה היה בזבוז זמן קיצוני ומגעיל.
ולא נסיים בלי מילה על אלון תורג'מן, שבשנה שעברה גרם לנו את כאב הלב הזה:

ואתמול החטיא במחצית הראשונה 3 פעמים. ברגל שמאל. מתוך הרחבה.

 

העולם לא באמת השתגע
ארגון נהדר, קבוצה גרועה

16 Comments

בילבו באגינס 11 בספטמבר 2016

הבעיה הכי גדולה שלנו לעניות דעתי היא שאין לנו גרזן מאחורה , הפועל ב"ש לקחה אליפות כי יש לה את הקישור האחורי הכי טוב בארץ , אוגו הובאן וראדי גם עושים הגנה מדהימה וגם מאיימים מרחוק ומסייעים להתקפה. ובעמדה הזאת אנחנו מאוד חסרים נטע הוא בחור מעולה עם פוטנציאל אבל הוא לא מספיק טוב להיות קשר אחורי בהרכב הראשון. בכל מקרה יש מאמן חדש ומאמן מקצועי חדש וחייבים לתת להם את הזמן שלהם , לא ניקח אליפות גם לא נתחרה עליה השנה , אבל אולי נבנה בסיס חזק לשנים הבאות.

yaron 11 בספטמבר 2016

הבזיון של בזבוזי זמן באישור וחסות השופטים כבר יצא מכל החורים!
הבעיה היא שיש (אין) איגוד שופטים ואף שופט לא חוטף חזק חזק לאחר שהוא מאשר תיאטרון כזה.

ירושלמי 11 בספטמבר 2016

הפתרון צריך להגיע מתוך הקבוצות והשחקנים.
אם לא מדובר בפציעה חמורה, אם זו רק מתיחה או עייפות, על השחקנים להמשיך לשחק עד לעצירה הטבעית של המשחק, ועל השופט לתת להם להמשיך לשחק ולא לעצור (ובד"כ השופטים נותנים להמשיך אבל השחקנים לא לוקחים, כי שחקני הקבוצה של השחקן "הפצוע" מבקשת מהיריבה להעיף את הכדור, כשכמעט תמיד הם מסכימים).

אתמול במשחק של בארסה מול אלאבס בפיגור 2-1, מסביבות הדקה ה-80 שחקני אלאבס התחילו ליפול, ובארסה לא עצרה והמשיכה לתקוף, כשאף אחד לא פוצה פה ולא בא בטענות לבארסה.
עייפות וכושר הם אלמנטים במשחק, לכן לא הגיוני לבצע אפליה מתקנת למי שאין לו בסט היכולות כושר סביר למשחק של 90 דקות.
ברגע שהשחקנים והקבוצות יפסיקו לכבד שחקנים שמתנהגים בצורה לא ספורטיבית אזי גם ההצגות יפסקו והקבוצות יבינו שהם פשוט צריכים לעבוד יותר על רמת הכושר של השחקנים ולא לסמוך על העצירות במשחק.

בשנה שעברה הייתה אפשרות לעשות שינוי בעקבות מקרה טב"ח וסכנין, אבל יצא שכולם יצאו נגד מכבי ונגד השחקן במקום לפקוח עיניים ולנצל את הסיטואציה לטובת הכלל. חבל.

גורביץ' 11 בספטמבר 2016

ירושלמי, תקרא את התגובה של סחבק למעטה –
בני סכנין הוציאו את הכדור בעצמם וטל"ב לא החזיר את הכדור, מצב שונה לחלוטין. אבל עזוב אין מה לפתוח את הדיון מחדש

ערן (המקורי) 11 בספטמבר 2016

אני חייב לציין שבפרשת טב״ח, בגביע נגד סכנין, אחרי שיוסי אבוקסיס כזכור הורה לשחקן להישכב במגרש (מטר מקו החוץ), כדי לעצור התקפה מהירה, רק אנשי מכבי ואוהדיה צידדו במהלך של טב״ח. ץכל היתר תקפו את מכבי באגרסיביות ותוקפנות בגין ה״כוחניות״, ״חוסר ספורטיביות״ וכהנה וכהנה. היה ראוי לקבל קצת סולידריות. לא קרה. חבל.

פרלה 11 בספטמבר 2016

המשחק אתמול מאד לא זרם.
אני לא מאשים את רנה שעדיין לא יודע מה הוא יכול לקבל מהקבוצה הזו כי גם בעצמי עדיין לא ברור לי מה "נכון" לעשות.
נראה לי הכרחי שורמוט יהיה בהרכב, וגם נטע (רצוי עם גרזן לידו), וגם פלט ומה כדאי לעשות מול ב"ש ביום שני?
באמת חבל ששני המשחקים האחרונים נראו כך אבל יש עוד הרבה תקווה כי בסגל באמת מסתתר, בינתיים, הרבה כשרון.
גם הקהל, נראה סבלני יחסית ולמוד אכזבות הוא מוכן לתת גב לנסיון החדש.

גורביץ' 11 בספטמבר 2016

לגבי הבזבוזי זמן של בני יהודה – גועל נפש.
פאקינג מחזור שלישי כאילו מה ? כבר עדיף לגמור כל סיכוי למשחק מדקה 75 בשביל נקודה בבית מאשר לנסות לשחק על ניצחון ?
מילא הם היו משחקים נגד קבוצות יותר טובות שגם שולטות בכדור כמו ב"ש / מכבי ת"א, אבל נגד מכבי חיפה שכל התקפה של בני יהודה זה חצי גול או לפחות מצב. לא מבין את זה.
שש חילופים ובזבוזי זמן צורמים לא שווים יותר מחמש דקות תוספת זמן ? כשכמובן חצי מהתוספת זמן גם תישרף על נפילות תיאטרליות של בני יהודה.
לגבי חיפה – מוסה הראה ניצוצות של מגן טוב לדעתי, ואצק מראה סימנים של בעל בית באמצע, נטע לביא אוברייטד (לדעתי), קישור אנמי, כל כדור 50/50 הולך לבני יהודה, ועדיין שום דבר לא השתנה – חוץ מפלט או עטר אף אחד לא מסוגל להבקיע. אבל אני אופטימי :)

סחבק 11 בספטמבר 2016

ברמת המשחק – רנה היה חייב לעשות חילוף משולש בדקה ה70 לכל המאוחר.
לזרוק פנימה את מלוא כוח האש שהיה לו על הפספל – פלט ריאן וגוזלן ולקוות לבלאגן שיביא גול (אברם ואלישע עשו מזה קריירה).
ברמה העקרונית – נקווה שידחפו עוד כמה משחקי אימון כדי שנוכל לתרגל הרכב ולמצוא מערך אופטימלי לסגל.
דקל חייב לרדת לספסל (נכון שאתמול ולינטה לא היה כשיר אבל בגדול דקל כבר לא שווה הרכב אצלנו), בעיקר כדי שנדע אם חבשי יוכל להיות בלם לעוד 3-4 עונות קדימה או שצריך לשבור עוד קופת חסכון ולהביא ישראלי בכיר כלשהו (אם יש בנמצא כזה שאשכרה יסכים לבוא).
מוגרבי כנראה קרא את כל הכתבות שעשו עליו והפסיק לשחק, נקווה שעטר יחזור מהר כדי שתהיה תחרות שתגרום למוגרבי להתפקס.
מילה על בזבוזי הזמן – פשוט אסור להוציא כדור כששחקן "נפצע". יש שופט, הוא יחליט אם לעצור, ולפני שמישהו מצבא הטוקבקיסטים של טלב"י קופץ – כשהקבוצה היריבה מוציאה כדור בגלל שחקן שלה שנפצע – צריך להחזיר להם את הכדור (אפשר לעשות את זה מהר כדי לגרום לפצוע לקום מעפר אם ממש רוצים, אבל בגדול מי שמוציא את הכדור צריך לקבל אותו בחזרה).

מתן גילור 11 בספטמבר 2016

להאשים את בנ"ד והשופט זה בכיינות לשמה. רק מכבי אשמה בזה שהיא הוציאה את הכדור ושדרה לבנ"ד שזה משתלם. אין פה אפילו דיון נרחב בסוגיית הנורמה כמו במקרה טב"ח. הנורמה מימי קטן שנוזף בשחקנים שיוציאו את הכדור פסה מן העולם. הנורמה העכשיוית היא שלא מוציאים את הכדור והטיפול יעשה רק בעת עצירה אגבית. אם מכבי לא נוהגת לפי הנורמה רק היא האשמה.

אורי 11 בספטמבר 2016

מכבי אכן נוהגת כך
חיפה לעומת זאת, לא

אבי 11 בספטמבר 2016

הענין של הבזבוזי זמן כל כך מרתיח.
אני אמנם אוהד מכבי ת"א (מציין את התל אביב כי זה פוסט של פרוסנר)
אבל מתעצבן מזה כל פעם שאני רואה את זה.
אתמול שוב הגיעו כל הבזבוזים האלה.
עד ששופטים לא יתנו לשחקנים לחכות 2-3 דקות בחוץ כדי באמת לטפל ב"פציעות" שלהם, התופעה הזאת לא תפסק.
בהרבה מהמקרים זה פשוט מוציא את כל החשק.

אורי 11 בספטמבר 2016

איפה ההתנצלות על הטינוף על האתרים שדייקו כשדיווחו שורמוט לא בסגל מניבות מקצועיות?????

פראליה 11 בספטמבר 2016

גילי עשה משחק טוב בסקאלה שלו וסיפק רגע קאלט,
כדור קופץ על הרצפה, שרק צריך לעלות אליו עם הראש ולנגוח אותו קדימה בלי ממש מטרה,
רק כי הוא נמצא אצלך בראש,
מה עשה המחויב?
הטעיה באוויר כאילו מחכה לכדור לרדת,
נשאר נטוע באדמה,
חיכה שמישהו יציל אותו מהמבוכה.

בוא לא נתייפייף, התרנגולים מושכים זמן נגדנו מ- 2010, להעיף כדור החוצה בהתקפה כששחקן שלהם יעני מתכווץ,
ולקבל אותו בכדור שוער,
זה כמה חוליות חסרות בעמוד השדרה.

vered s 12 בספטמבר 2016

קאגלמאכר שחקן טוב. כלבויניק. אבל ממה שניראה עד עכשיו יותר טוב בתור קשר. מענין אם רנה יתייחס אליו בתור סותם חורים או שייתן לו עמדה ספציפית בקישור או בהגנה. אולי אפילו בתור בלם. ואצק גם שחקן טוב מאד שחקן של נגיעה אחת ומהירות מחשבה אבל היי הוא הגיע לליגה הישראלית ופה משחקים לאט ומדרבלים כמו בשכונה אז הוא קצת קלולס. עוד פעם מאמן שצריך להחליט אם הוא עומד מאחורי דבריו והשחקנים שלו יתחילו לרוץ כל המישחק ולעשות לחץ ולשחרר כדור בנגיעה ולחשוב מהר. כי אפילו מכבי תל אביב נהפכה מיתחת לראדאר לקבוצה ישראלית שמשחקת לאט והשחקנים שלה לא עושים תנועה בלי כדור ולא פותחים. נטע לביא מחוייב לגמרי ויכול ללמוד ממה שיש למאמן החדש להציע. זה טוב. גם החלוץ מהנוער מוחמד עייואד שווה מיגרש. גולר. צעיר. מוכן ללמוד ולרוץ בשביל הקבוצה. כדורגלנים ישראלים בוגרים זה תמיד בעיה. הם לא מוכנים לילמוד. או לא יכולים. ניראה שרנה הכניס את גילי ורמוט להרכב כי הבין שצריך תוצאות ופה זה ליגה של דריבל. ורמוט נתן את אותו דבר שהוא שנותן בעונות האחרונות שזה בסדר אבל לא מספיק. רועי ורוקיביצה הם שחקנים שפורחים בשיטת מישחק מסויימת. וכניראה שמכבי חיפה עוד לא משחקת בשבילם. שהם לא היתחברו. מכבי חיפה בגדול מדגימה כרגע את הבעייתיות של שיטת המנהל הספורטיבי שבונה קבוצה עבור המאמן. זה בטוח תהליך אבל גם כזה שמציב בפני המאמן בעיות לא צפויות. אתה מרגיש שיש במכבי חיפה הרבה כישרון, חיזוק טוב אבל השאלה אם זה שחקנים שמיתחברים ומה סגנון המישחק שמתאים להם אם זה קרוב לאיך שהמאמן חושב כדורגל. את אותה בעיה רואים העונה במכבי תל אביב שהם כאילו קבוצה טובה אבל הרבה פחות ממה שחושבים גם שם לא בטוח מי בדיוק מנהל את המישחק ולמה. מזמן מכבי חיפה ומכבי תל אביב לא ניראו כל כך דומות. המאמנים של שתי הקבוצות לא מצליחים לייצר הררכיה על המיגרש או שיטה שמוציאה את הבסט מכל שחקן והשחקנים מצידם מיתבצרים בסגנון הכדורגל הישראלי. איטי ועם אחזקה מיותרת של הכדור. זה היה הגיגים. לשעת לילה די מאוחרת.

פרלה 12 בספטמבר 2016

עלה פודקאסט חדש בעניני מכבי.
מוזמנים להאזין ולשתף
https://soundcloud.com/user-780370044/caczajmhoz8t

סמי 12 בספטמבר 2016

חלום שמישהו יסביר לי מה יש בגארי קאגלמאכר (חוץ מהמראה) שמכשיר אותו להיות שחקן כדורגל.
אין מהירות, טכניקה של בטונדה, שום מושג בהגנה אישית או קבוצתית, אז למה הוא צריך לשחק בעצם? ועוד בקישור! כאילו שהקבוצה לא הגנתית בטירוף ואין שחקן בית שעולה עליו בכל אספקט שאינו הופעה חיצונית ו/או אורך שם.

Comments closed