דווקא כן – עמית פרלה

הבלוג, יצור פלורליסטי ובעל אמונה חזקה בדמוקרטיה מזמין את עמית פרלה, חבר ואח ליציע, כדי שיסביר למה הוא חיכה בדיוק עד לרגע שבו היה יכול כדי לחדש את המנוי שלו

עופר פרוסנר לא מחדש את המנוי שלו השנה.

בפוסט האחרון שלו, ובשיחות בינינו, עופר מסביר מה שבר אותו ומה גורם לו לחתוך את חבל הטבור הזה שקשר אותו למועדון.

עופר לא מאמין יותר במועדון ובדרך בה הוא הולך. האתוס של מכבי נשחק עד ש"זו לא אותה הקבוצה".

חייבים להציג בפני המועדון מציאות משתנה אחרת הוא לא ישתנה וימשיך להתבוסס בבוץ. עופר חי בברלין אך מתכוון להמשיך להגיע למשחקי הקבוצה בעת שיהיה בישראל.

נוסיף נתון נוסף ולפיו אביו של עופר הודיע כבר במהלך השנה שלא יחדש את המנוי.

מצד שני, עופר טוען שזו לא מחאה והוא לא "מנהיג" המתכוון לסחוף המונים וזהו צעד מאד אישי ופרטי שלו. אבל מצד שלישי, עופר כן מקווה שרבים יפעלו כמותו, כדי לשנות את הנתיב בו המועדון משייט לעבר ארנקיהם של אוהדיו במקום לצמרת הטבלה.

*

אני את המנוי שלי כבר חידשתי.

עופר טוען שבחרתי בדרך הקלה בעוד הוא "נשכב על הגדר עבורי ועבור שכמותי. אני מכיר כמה עשרות מנויים של מכבי באופן אישי. חלקם עשו מנוי לראשונה בחייהם, גם בהשפעתי, עם המעבר לאיצטדיון החדש. עופר (ואולי גם ניר הופמן) הם היחידים שאני מכיר פנים אל פנים שלא יחדשו את המנוי. ברשתות החברתיות ההד שמייצרים "המתנגדים לחידוש" גובר עשרות מונים על מחדש המנויים.

בחרתי לכתוב את פוסט התגובה הזה כי נמאס לי לשמוע מכל כיוון, בעיקר כאן וברשתות החברתיות, כמה אני ארנק פראייר ונאיבי.

אני עם מכבי באיצטדיון מאז עלתה לליגה הלאומית (דאז) בתחילת האייטיז. אבא שלי היה מדביק אותי לכל מיני מכרים שהיו הולכים לאצטדיון כי הוא לא היה אז בקטע. זכיתי להיות עם אחי הצעיר במשחק האליפות הראשון וגם בשני, הזלנו דמעות יחד ב- 86' על השטיח בבית.

אלו היו דמעות ראשונות אבל לא אחרונות, שקשרו אותנו למכבי, שהיא חלק אינטגרלי מהמשפחה. חגגנו אליפויות וגביעים וביכינו אכזבות והחמצות. נטרפנו מהחמש אפס על מכבי ת"א; צפרנו כשפיטרו את שפיגל; עודדנו עד צאת הגרון מול פסז'; ברחנו מהיוונים בטרמינל בקפריסין; שרנו לאוסטרים "יאללה הביתה" בזלצבורג (לשם כבר אבי הצטרף אלינו); ראינו את התמנון בוולנסיה וכמעט איבדנו את חיינו פעמיים באותו ערב כשנהגנו אחרי חגיגה מוגזמת וירדנו מהפסים בחתונה של אחותנו הקטנה כשמכבי נותנת במקביל מתנה מיוחדת ב- 28.8.2002 וגם קרסנו לתוך עצמנו כשרוזנבורג וכשמאלמו ובקריסטל ארינה בגנק ובקיזוז.

*

אז עכשיו חידשתי את המנוי כי מאז שאני זוכר את עצמי, כשמכבי על הדשא אני הכי רוצה להיות ביציע של אותו האצטדיון. נכון, כאשר האצטדיון במרחק הליכה של שעה בלבד (בשבתות) ובקו אווירי של ק"מ וחצי בערך מהבית בכרמל אז הדילמה אולי קלה יותר.

אולי, אני פשוט שמרן ולגמרי לא בטוח שנטישת היציע תשרת את מכבי. ואני טיפוס שונא סיכון (ובעיקר כשזה מגיע לדברים החשובים באמת). נכון גם שאין לי חלופה, ולכן עם כל הביקורת על הניהול, המקצועי ובכלל, אני עדיין אוהד הקבוצה, שלא רואה תועלת וטעם של ממש בהיעדרות ממשחקיה. אוסיף עוד שאני חושש שמהלך של עזיבת ההמון את היציע יגרור אותנו למלחמת אחים/אוהדים בהנהלה, באופן שיפגע במועדון.

צריך לזכור שאני אוהד הקבוצה שלא שותף לניהולה ולקבלת ההחלטות המקצועיות בה. "גילוי נאות" –  לא הייתי בין מקבלי ההחלטות גם כשההחלטות הובילו להצלחה. אני לא מקבל את התזה ששחר מקבל החלטות רעות מתוך אדישות/ חוסר אכפתיות. העצבים שלו ביציע נראים לי אותנטיים לגמרי וזה לא נראה לי מתוך שיקול ציני וקר. אני ממשיך ביציע כי אין כל ערובה שאם לשחר יישבר מהמועדון אז מצבו של המועדון ישתפר.

*

לא שקלתי לבטל את המנוי כי ברור לי שכשל ברכש ומאמן שאין לי אמון בו, לא מקהים את האהדה שלי. אני לא עוזב את החברים ליציע, כי יש הבדל בין להיות אוהד באצטדיון לבין להיות אוהד בבית, ובחיים לא אשכח איך נקטע השידור מיהוד שבוע לפני הנצחון על רמת עמידר באליפות הראשונה. אני ממשיך עם המנוי כי אני נאיבי ורומנטיקן שלא נושא לשווא את שמה של דת הכדורגל והאהדה לקבוצה. ולמרות שאני גם אוהד ליברפול הספר האהוב עלי הוא קדחת המגרש והסרט הוא אהבה על הדשא.

וכשאני מתעייף מלהסביר לאנשים מה הקטע הזה של אוהד אז אני מפנה אותם לטקסט המכונן של עמית לווינטל על הגזע העליון http://debuzzer.com/lewintal/29656/

אני לא מחשב חישובים, כי הייתי כאן לפני שחר ובכוונתי, ב"ה, להיות כאן גם אחריו. אני לא בונה לוגיקות, כי מבחינתי זו לא אופציה. ויתרתי על חתונות של חברים טובים ותכננתי את החיים שלי ושל אשתי ושאר בני משפחה סביב העובדה ש"זו לא תכנית כבקשתך" ואכן זו לא תכנית כבקשתך. בשבוע בו נולדה בתי הבכורה הייתי בשני משחקים, וכשחגגתי את הניצחון על צסק"א מוסקבה היו אלה חברים טובים שתמכו באשתי כשאני תמכתי בקבוצה וכשהפסדנו את האליפות בקיזוז, הנחמה הגיעה רק עם הולדת בני כעבור 7 חודשים. למרבה המזל הוא הספיק "לחגוג" אליפות ראשונה בטרם מלאה לו חצי שנה.

*

אני כאן, כי זה חלק מהחיבור שלי עם אבי, אחי ואחייני (ועוד 2 חברים) ולתפוס בהמשך ששה מקומות טובים ברצף ביציע המערבי זה לא בא בקלות. אני נשאר, כי לראות את מכבי בלי אוהדים זה קשה כמעט כמו לראות אותה נכשלת. אני מבקר, אבל לא שובר, כי זו תפיסת הנאמנות והשבטיות והמחויבות שלי. כי לפני שנותנים גט ליציע אפשר לנקוט במחאות חוקיות ויצירתיות אחרות.

אז יכול להיות שאני רואה רק את עצמי, ולא מוכן לוותר על הכסא ביציע מטעמים אגואיסטיים ויכול להיות ששחר רואה בי רק ארנק ולגיטימית גם הטענה שיש משבר אמון ושצריך ניעור. ואיש הישר בעיניו יעשה, אבל מבחינתי כל עוד אין כאן אלימות או גזענות שלא ניתן להכיל אז אני עם המניה שלי ביציע. אפשר להיות אוהד גם מרחוק אבל זה לא אותו הדבר (בלי יותר או פחות. פשוט משהו אחר).

אני לא מדבר על מי שאין להם אפשרות כלכלית משפחתית או גיאוגרפית להגיע למשחקים אני מכוון לאלו ש"סתם, נמאס" אז סבבה לכם רק אל תיעלבו כשיקראו לכם אוהדי הצלחות ואני מדבר אל אלו שבטוחים ששחרור הפקק שנקרא שחר יביא לפתיחת פקקי שמפניה. אל תהיו בטוחים שהיא לא תקפא לכם במקרר לפני שזה יקרה.

*

אז נניח שאין שחר ויש בעלים אחר וגם הוא לא כ"כ מצליח להתרומם, אז ויתרתם על להיות אוהד מכבי במגרש? אולי תרצו להתקנא בקבוצה שמחליפה בעלים בקצב שאנחנו מחליפים מאמנים? אבל אני מאמין (וכשהכדורגל זו דת, אז אמונה היא הגישה הרלוונטית) שהחיים הם גלגל ומכבי שנועדה לגדולות עוד תעלה מעלה מעלה, וכשזה יקרה אני אהיה שם. לא רק כשהכול כבר יסתדר אלא גם עכשיו, כשהכול עוד נראה ממש שחור. אף אחד לא ערב לנו שהעברת השרביט במצב של שפל מנויים תהיה מוצלחת יותר. עוד לפני האליפויות למכבי היה בסיס אוהדים שהיה גדול מהקבוצה.

אז אני כאן כדי לשמור על הבסיס וכשאתה באזור, תקפוץ לבקר עופר, גם אם יש מה לבקר.

תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר.

 

 

צדק צדק תרדוף - דן ברקאי
יומן חזרה לליגת העל (2)

20 Comments

מתן גילור 6 ביולי 2017

תודה עמית.
ראיתי כבר כמה שכתבו "תמיד הכי חשוך לפני הלוך השחר." :)
את הגישה שלי אתה מכיר ומנוי כבר חידשתי, אבל גם אם הגישה שלי היתה שונה, לוותר על מקום מצוין ל-30 שנים קדימה זה צעד שבלאו הכי אין לי אומץ לעשותו. :)

עומרי (ירוק) 6 ביולי 2017

מה אני אגיד לך פרלה. כתבת יפה וזו כמובן גישה לגיטימית (ונכונה מבחינתך אז זה מה שחשוב).
באיזשהו מקום אני שמח שאין לי את ההתלבטות הזו כי אני לא גר בארץ.

עם זאת – המצב מדכא. גם אני אוהד של הקבוצה משנות השמונים וברור שלא רק ליקקנו דבש, אבל הפעם יש תחושה שזה משהו אחר. תחושת שבר. וזלזול. ואת זה אני לא מקבל.
אז אני מוציא קיטור כאן ובטוויטר ובווטסאפ, ורק מקווה שאוהדים נפלאים כמוך וכמו מתן – למרות שהחלטתם לחדש ולבוא ולהשאר ולתמוך – גם חושבים על מה אפשר לעשות כדי לשנות את המצב.

תודה על אחלה פוסט.

holden 6 ביולי 2017

פרלה יש לי עדכונים,
זוכר שבפוסט האחרון של פרוסנר התרעמתי על אדון שחר והבטחתי לא לרכוש מינוי?
אז אחי האהוב שיושב שנתיים עם עוד כמה חברים ביציע המזרחי למעלה הפתיע ורכש לי מינוי,
אראה את זה כמין ריפוי בעיסוק או הליכה להופעה של אנגלברט הומפידנק,
זמר ענק שתהילתו מאחוריו,
כמו כן אחי עדכן אותי שרק עוד כשבועיים נוכל ביחד 11 חברים להשתדרג ולעבור ליציע- הכסף תמורת כמה מאות שקלים,
בפעם האחרונה כתבת שניפגש ביציע,
לא ידעתי שהפעם הזו תהיה כבר השנה המתדפקת בפתח.
כדורגל תמיד אהבתי , לא אוהב את ההתנהלות של שחר סך הכל,
מקסימום אהנה מהמופעים של הקבוצות האורחות בסמי עופר,
המנוי אגב עלה :1470

פרלה 6 ביולי 2017

שמח שניבאתי נכונה.
אבל מה זה אומר עלי? שוטה? שותה?
אל תבנו אל שדרוג ליציע הכסף כי אלו מנויים ותיקים של יציעים 2 ו 4 בקרית אליעזר שלא נשאר להם גרון אבל משורה משחרר אותם רק המוות ( חיילים אלמונים/ אברהם שטרן "יאיר").

holden 6 ביולי 2017

לא אתאכזב אם לא יהיה שדרוג לכסף, כל החברים שם עדכנו אותי שגם מהמזרחי העליון(221)רואים היטב את המתרחש בכל פינה במגרש,
שמע פרלה,
האהבה והאהדה והתמימות והתשוקה שהיו לי כלפי המועדון הזה כבר לא ישובו לעולם,
זה מסוג הדברים שבאים עם הגיל,
כאמור לוקח את זה כמין מפגש חברים קבוע ואקספיזם , אם גם יהיה כדורגל טוב סבבה,
עד כדי כך יש ביקוש ליציע הכסף?
יפה לשחר

בן 6 ביולי 2017

אוהד עושה מנוי. על זה אין שאלה. או לפחות מגיע למשחקים של הקבוצה שלו.
גם לי מרגיש שכל "מחאת המנויים" האלו זה בסך הכל אוהדי הצלחות שנשבר להם מהמצב ואין להם כוח להגיע השנה.
נתנחם בזה שאם במקרה נרוץ בצמרת כל אלו בלי מנוי ישלמו 100 ש"ח כל משחק…

אורן 6 ביולי 2017

אני חידשתי בערך בחמש הדקות הראשונות לחידוש. כמו כל אוהד של הקבוצה גם אני מאוד מאוכזב מאיך שאנחנו נראים וממה שהפכנו להיות. כולנו רוצים קבוצה חזקה יותר ובטח כזו שמתחרה על כל התארים ולא כסתם סיסמא. בנוסף, אני גם מאוד התאכזבתי מהמינוי של גיא לוזון למאמן, שהוא הבנאדם שמבחינתי מסמל את הבינוניות אליה הגענו. אני יותר מאשמח לבלוע חתיכת כובע בסוף העונה.
למען האמת, אני יותר מאוכזב מהאוהדים שלנו, אלה שמטנפים ברשתות החברתיות ובפורומים. השיח הפך להיות כל כך קיצוני, שהפחד הגדול שלי הוא שבסופו של תהליך הפער בין ה'מחדשים' לאנשי 'יענקלך' יגדל בצורה כזו שיביא את המתנגדים בעתיד להקמת קבוצת אוהדים. כל השיח שמכנה את המחדשים "נתינים" מאוד מפריע לי והמלחמה באנשים האלה נראית אבודה. בפייסבוק כבר הפסקתי להגיב לחבר'ה האלה ואישית אני מרגיש שנוצרו כמה קבוצות אוהדים מקבילות כשכל אחת מהן לא סובלת את השנייה ואת השלישית וכו'.

רק בשורות טובות לקבוצה הזו, כרגע אנחנו נכתשים בתקשורת ללא הרף, גם ע"י העיתונאים וגם ע"י האוהדים.

אבי 2 6 ביולי 2017

דורון תמשיך לכתוב, ולכתוב בדיוק את מה שאתה חושב, אתה טוב בזה.
מקווה שאתה לא מתייחס לכמה יפי נפש מביכים פה שנוהגים לעקוץ ולהתנפל עליך עם כל אמירה פוליטית.

אבי 2 6 ביולי 2017

סליחה
טעות, מיועד לטור של דורון

אבי 2 6 ביולי 2017

פרלה, פוסט יפה.
אני אוהד הפועל חיפה, אך אני נוהג להגיע למשחקים רבים שלכם בסמי כמלווה לאחי על כיסא גלגלים שהינו אוהד שרוף שלכם. בלי קשר שהשנים האחרונות שלכם עושות לי טוב על הלב (כי רק שמחה לאיד נשאר לנו), אני חייב לציין שאני די מקנא כל פעם באווירה באיצטדיון במשחקים של מכבי.
רק בשביל האווירה הייתי מחדש, ואני לא רוצה להעלות על הדעת מה יילך באיצטדיון הזה כשתרוצו לאליפות.

פרלה 6 ביולי 2017

תודה רבה.
גם אנו מפנטזים על איצטדיון סולד אאוט כשההצלחה תגיע.

MOBY 6 ביולי 2017

לצערי, הפכנו להיות קבוצה של יום שבת בין 17:00 לשעה 21:00 ימי ראשון שני כמעט ואינם רלוונטים.
המנוי המשפחתי קורץ מתמיד….
אני כבר מזמן עזבתי את תפקיד המוכיח בשער, איש איש הישר בעיניו יעשה והכל מותר.

בילבו באגינס 7 ביולי 2017

האמת פרלה, בינתיים חיפה מתנהלת יפה בחלון העברות, לא נבנית פה קבוצה לאליפות אבל כן נבנית קבוצה למקום 3-4 , מביאים שחקנים שאפשר לסמוך עליהם. אלברמן דוס סנטוס המגן הקמרוני, הבולגרי . אפילו עומרי בן הרוש. בעיניי זה נראה טוב , במיוחד שעטר וורמוט ודמארי יהיו כשירים .
אני לא כל כך מבין איפה קלמאגכר ישחק עכשיו, אבל הוא מספיק טוב להרבה עמדות . שוב הסגל הזה ממש לא יאיים על בש ומכבי תא אבל הוא יותר טוב בעיניי משנה שעברה. אני אישית לא יעשה מנוי כי אני עוזב את חיפה השנה אבל כמובן שכל משחק שייצא לי אבוא.

סחבק 7 ביולי 2017

קודם כל חידשתי. והשנה לא הייתה בעיה לחדש את מנוי החניה, אז ככל הנראה לא הרבה מחדשים נכון לעכשיו.

לדעתי, מי שהמצב המשפחתי/כלכלי/תעסוקתי/נגישותי שלו מאפשר לו, נכון שיעשה מנוי, בלי קשר לתוצאות על הדשא (ואת זה אני אומר בתור אחד שגר רחוק כל השנים ועבד בשבתות כך שאת המנוי הראשון שלי עשיתי עם חניכת האצטדיון החדש).

אני עדיין חושב שבמחלה המקצועית הכי חמורה של הסגל טרם טופלה, וכוונתי לקשר אחורי אמיתי. לא 50/50, לא 60/40 ולא מגן קדמי שעושה הסבה על חשבוננו (ולא אלברמן זה לא מספיק).

פרט לזה מקצועית, עטר שוב לא יקדם אותנו לשום מקום, אולי מתישהו ג'ורדי יפסיק לעשות טיזינג ויקח אותו (נקווה שהם איכשהו יופתעו בסיבוב הבא באירופה ואז יהיה עליו לחץ להחתים אותו.

מנהלתית, יש לקוות שבן דור יקח השנה צעד קדימה במידור התקשורת, ובכלל זה תוכניות הרדיו המזעזעות שה"פרשנים" שלהם מסתמסים עם שחקנים ומאמנים דקה אחרי המשחק ומלדפים לכל עבר, ובאותה ההזדמנות אולי גם ישחררו את הדובר שלא יודע לדברר.

נקווה לטוב, ואם לא יהיה טוב, לפחות נשחק בשבתות בשעה 5 ואוכל להביא איתי את הילדים לספוג עוד קצת כדורגל וללמוד על נאמנות.

יואב מ 7 ביולי 2017

גם אני חידשתי את המנוי ואני לא חושב שאי פעם אפסיק.

אבל – אני כן חושב ששחר הוא בעיה, ושהוא צריך לחשוב על העברת השרביט. אני לא חושב ש״לא אכפת לו״, אבל אני כן חושב שממרומי גילו (76) הוא כבר איבד את שיקול הדעת ומתעקש להמשיך לפעול בדרכים מיושנות ולא הגיוניות שכבר אין להן מקום. הרי רואים את זה כבר כמעט 7 שנים ברציפות וברור שאי אפשר לדעת מי יבוא במקום אם הוא ילך, בשביל זה צריך למצוא אדם ראוי. ואגב בשביל למצוא צריך לחפש, בדיוק כמו שמכבי ת״א חיפשו רוכש ובסוף הגיעו לגולדהאר, לא הוא דפק להם בדלת, הם היו אקטיביים וחיפשו רוכש ראוי.

אבל זה כנראה לא יקרה, יעקנלה לא באמת רוצה למכור כי אם הוא באמת היה רוצה הוא היה מחפש וגם מוצא מישהו. למרות שבמחשבה שניה ראינו את יכולת בחירת האנשים שלו בשנים האחרונות, אז אולי דווקא עדיף שלא ימכור… בקיצור, כנראה שהתסריט מ7 השנים האחרונות ימשיך לחזור על עצמו גם בשנים הקרובות.

הופמן 9 ביולי 2017

יפה פרלה, עמדתך מובנת ואתה מכיר גם את עמדתי ובכל זאת אכתוב אותה שוב.
אני חושב שלקרוא לאוהדים שהמשיכו לבוא ולעודד בשש השנים האחרונות, למרות העליבות, "אוהדי הצלחות", זה מעיד בעיקר על האומר ולא עליהם. יש שמחפשים את הדרך הקלה והמהירה להאדיר את עצמם על חשבון האחרים, אני לא הייתי הולך לשם.
יש כאן משהו אחר מאשר הצלחות או הפסדים. אני חושב שלראשונה אחרי הרבה זמן, הרבה מאוד אוהדים מרגישים שזו לא הקבוצה שלהם. היו כאלה גם בעונות קודמות אבל אני חושב שאחרי העונה האחרונה נוצרה איזו מאסה קריטית. של מי הקבוצה? לא ברור. של כל מיני בעלי אינטרסים, של עיתונאים, של סוכנים. אבל בניגוד לעבר אין מישהו אחד, שאפשר לתת בו אמון שטובת הקבוצה אצלו בראש, שמוליך אותנו בדרך. יש תחושה שהמישהו שאמור להיות האיש הזה, יותר מובל מאשר מוביל.
עכשיו אני כן מאמין ששחר רוצה בטובת הקבוצה, אם ממניעי אהדה ואם ממניעים אישיים (הכל אישי בסופו ובהתחלתו של דבר) – אבל יש "רוצה ועושה הכל כדי שזה יקרה", ויש "רוצה אבל לא מספיק בשביל להפוך עולמות בשביל זה". ויש גם "רוצה אבל לא שם לב שיותר מדי אנשים דוחפים ידיים, ולא במקרה לא מצליח לעשות את מה שהוא רוצה".
אני חושב שהקבוצה שלנו סובלת מהחולשה של האריה המתבגר שבראשה, ממש כמו שנהנתה מהעוצמה והכוח שלו בעבר. יש אריות אחרים, צעירים או חזקים יותר בסביבה, והוא כבר לא מספיק חזק ו/ או רוצה, בשביל להמשיך לשלוט.
מה יעזור לא לעשות מינוי? אולי יבינו שם, הוא או מסביבו, שאנחנו לא בכיס שלהם ברגע שהם מחליטים, והחל מאותו רגע הם יכולים לעשות מה שהם רוצים; אולי הם יבינו שהם צריכים לעמוד בהתחייבויות שלהם (מנהל מקצועי אניוואן?) יותר מכמה חודשים; אולי הם יבינו שאם הפכנו להיות "לקוחות" של "המוצר" שהם מספקים, אז שידאגו שיהיה מוצר יותר טוב – הם לא יכולים להפוך הכל למוצר ונותני שירות ואז פתאום להחליט שאנחנו צריכים לעשות מינוי בזכות "הסמל" ו"הלב" והעבר. אני מרגיש שהם מרמים אותי, ובמלים פשוטות ובוטות, אני מרגיש שזורקים עליי זין, וקצת נמאס לי מזה – אפילו אם הם מסתתרים מאחורי הסמל הכל כך אהוב עליי של הקבוצה. יודע מה – זה עוד יותר שנוא עליי *בגלל* שהם מסתתרים מאחורי הסמל הזה.

פרלה 9 ביולי 2017

לא האשמתי מישהו שהוא אוהד הצלחות.
יחד עם זאת, ברור שחלק מנוטשי היציע הם אוהדי הצלחות (לא אמרתי שהופמן או פרוסנר ביניהם).
אם המועדון כבר לא מעניין את מישהו בגלל ההתנהלות אז שלא יחדש את המנוי.
אם מישהו נמנע מחידוש המנוי כדי להחזיר את המועדון למסלולו אז יכול להיות שזה יצליח.
העניין הוא, שעד כמה שאני מצאתי, אין התמודדות אמיתית עם האפשרות שנטישת היציע תגרום נזק למועדון בטווח הקצר והארוך כאחד.
ואז כשמצב המועדון יורע עוד יותר, תוכלו לטעון שאתם לא התחלתם בכך, אבל גם חלקכם יהיה בקריסה הזו.
גם אוהדי דורטמונד (שכוכביהם נמכרים לבאיירן על בסיס קבוע) יכולים לבטל מנויים ובטח שאוהדי ליברפול ועוד.
האוהדים של הקבוצות הללו תמיד היו מופת עבורנו.
גם לאוהדים יש מורשת.
מי שעוזב את היציע, פוגע, לדעתי, במורשת הזו.
אם יישאר פה קהל ענק המועדון יישאר גדול.
אם היציעים יינטשו אז בניית דור אוהדים חדש תהיה משימה ארוכת טווח שייצטרכו הבעלים העתידיים והאוהדים העתידיים להתחיל מחדש. וחבל.

בלייק 9 ביולי 2017

מעניין מה יקרה אם מכבי חיפה תרוץ בצמרת השנה.
אני מניח שמי שגם היום תומך ומעודד, למרות השנים הקשות יחסית, ימשיך ואף ביתר שאת.
מי שקורה היום לשחר ללכת (אנשי יענקלך), מחרימי מנויים ובכלל – אם מכבי חיפה תרוץ לאליפות או אפילו תזכה בה רחמנא ליצמן (זכויות שמורות לגדי וילצ'רסקי), אתם תמשיכו עם המחאה, כל אחד בדרכו? אולי זה יראה שהמועדון שוב הישגי ותחזרו לרכוש מנויים/תפסיקו להניף שלטים/מה שאתם לא עושים במחאה?

הופמן 9 ביולי 2017

שאלה טובה שחשבתי עליה וזו תשובתי – בגדול הבסיס שלה הוא שיש קשר הדוק והכרחי בין ההתנהלות להצלחה בליגה.
העניין הוא שמי שחושב שהמועדון מתנהל רע (יש שאומרים גם שהמועדון "רקוב", אני לא מאמין באמירות כלליות כאלה), לא מאמין שהקבוצה יכולה להצליח – שכן המשחקים בכל שבוע והמקום בליגה בסופו של דבר הם השורה התחתונה של התנהלות מועדון. כל מועדון. עכשיו, צריך לזכור שזו השורה התחתונה רק יחסית למועדונים האחרים ולא באופן אובייקטיבי – בשביל להצליח בליגה אתה לא צריך להתנהל מצוין או אפילו טוב, אלא רק יותר טוב מהאחרים.
בשנים בהן היינו העשירים ביותר, היינו יכולים להתנהל גרוע ועדיין להצליח כי האחרים היו עוד יותר גרועים.
עכשיו יש מתחרות – עשירות יותר או שמתנהלות טוב ונכון יותר. לכן לא פלא שהן לא סתם מנצחות אותנו אלא פותחות פער של עשרות נקודות ואנחנו מחוץ למירוץ. יש כמובן גם עניינים של מומנטום או התמודדות עם משברים – אבל אני חושב שגם כאן הראינו שאנחנו לא מתנהלים נכון: כשהיה לנו מומנטום לא הצלחנו למנף אותנו, והמשבר הראשון שבר אותנו (בעידוד התקשורת, עוד בעיה קשה בחיפה).
בקיצור התשובה שלי היא – אני מניח שאנחנו לא יכולים להצליח בליגה כך. אם בכל זאת נצליח – וזה אומר לא סתם ננצח את ת"א וב"ש כמו בשנה שעברה אלא נישאר במירוץ עד הסוף – אז כנראה שטעיתי וטעינו והבעיות לא חמורות כמו שחשבנו, לפחות יחסית לקבוצות האחרות.
בוא נגיד שאשמח לאכול את הכובע ולגלות שהמועדון שלי נהדר ואני האידיוט. בסך הכל אחרי שלושים שנות אהדה אני חושב שגם אוכל לשמוח בשמחתו בלי להרגיש יותר מדי נורא עם זה שמתחתי עליו ביקורת חריפה שנה אחת.

בלייק 9 ביולי 2017

לא התכוונתי כמובן "למלכד" את המתנגדים, בטח לא שאתם צריכים להרגיש רע אם המועדון יצליח.
שאלתי מתוך עניין נטו. אני מניח שיש ממתנגדי שחר גם אוהדים שימשיכו להחרים (או להתנגד בצורה אחרת) כל עוד הוא שם, ויהיו אחרים.
אם כבר, זה מראה קצת על כולנו כאוהדי כדורגל.

Comments closed