הלו, זה בלומפילד?

יורו הצעירות בפתח. חבל שהאצטדיונים לא לגמרי מוכנים

Bloomfield

 

האמת היא ששמחתי שאנחנו מארחים את יורו הצעירות בכדורגל (החל מה-5.6 באצטדיון הקרוב לביתכם).

שמחתי כי ידעתי, שלפני היוקרה והכבוד וכל החרטא הזה – זה יביא לתנופת בנייה, שיפוץ, שדרוג ושיפור המתקנים שלנו. משהו שיישאר גם אחרי הטורניר. וכאחד שתמיד מטיף לכך שהבסיס לכל חייב להיות מתקנים מודרניים וראויים – זה די שימח אותי.

ואכן, אצטדיון המושבה הושלם במהירות יחסית, האצטדיון בנתניה ששבר שיאי חלמאות שעוד יסופרו לדורות – הושלם סוף סוף (טוב, אז אין דרכי גישה נורמליות, אל תתקטננו), ובטדי ובלומפילד הדחפורים הניעו מנועים. הכל לקראת האירוע הגדול.

וכך, בעוד הלוזונים מגהצים חליפות, אנשי הקייטרינג באצטדיון המושבה עומלים על התפריט לבופה של המחצית ואייל גולסה עושה טלפון אחרון לסוכן לגבי ההצעות מחו"ל, הפינישים האחרונים בעיצומם. הנבחרת שלנו מוכנה להפתיע ולסיים במקום השביעי (אחרי קרב קשה מול הנורבגים), האוהדים מיהרו ורכשו כרטיסים והאצטדיונים ממורקים ומצוחצחים. לפחות לפי הסטנדרטים הישראליים, זאת אומרת.

התמונה כאן למעלה, למקרה שתהיתם, היא לא דגם ראשוני של האליאנץ ארנה במינכן. זוהי הדמייה של אצטדיון בלומפילד ביפו לאחר השיפוץ החיצוני שתוכנן להיעשות בו – כולל מעטפת מודרנית שתכלול קירוי של כל היציעים. שיפוץ שתוכנן להתחיל מיד עם סיום יורו הצעירות ואמור היה להסתיים ב-2014. נראה בונבון, לא?

ובכלל, אם כבר הדמיה כזו מגניבה – מוטב היה אם ניתן להכין אותה כבר ליורו עצמו, הלא כן?

אז זהו, שלא. על פי מקורות בעירייה השיפוץ החיצוני והקירוי נדחו עד להודעה חדשה. ענייני תקציב והחלטות. מכבי תל אביב שואפת לשלב הבתים בליגת האלופות? אולי יאשרו את בלומפילד במתכונתו הנוכחית. ואולי יארחו שוב בבית הקברות ברמת גן.

Bloomfield4
בלומפילד 2014? לא בטוח.

באחד מאתרי האינטרנט הכינו סדרת כתבות וידאו על ההכנות שנעשו בכל אחד מארבעת האצטדיונים המארחים את יורו הצעירות: טדי, בלומפילד, נתניה והמושבה. נכנסתי לצפות בכתבה על ההכנות בטדי. העבודות על היציע הדרומי החדש הסתיימו בזמן הפציעות של הדד ליין. מזל שיש יורו ומשקיפים מאופ"א שדוחקים ומציקים. גג טרם הספיקו להתקין בו וכל הכיסאות הוחלפו לכחולים, מלבד ביציע הצפוני, שנשאר עם הדוגמא הישנה. לא הספיקו.

וכך, האצטדיון המשודרג שצפוי גם לארח את טקס הפתיחה (והסיום) של המכביה ביולי, מארח יורו עוד באמצע העבודות. יציע אחד חדש בלי גג, יציע ישן עם כיסאות בצבע אחר ומסביב כניסות חצי מוכנות לחניון תת קרקעי עתידי. ואני שואל – אם באמת רוצים – כמה זמן לוקח להחליף כיסאות ביציע אחד? בסינגפור בונים בניינים של 30 קומות בחצי שנה. בעיר סוצ'י שברוסיה, שתארח את משחקי אולימפיאדת החורף 2014, בונים עיר שלמה לקראת המשחקים בהשקעה פיסיכית של 32 מיליארד דולר – כולל תשתיות, כבישים מהירים, מתקנים, אצטדיונים, כפר אולימפי וקווי רכבת קלה בעבודה סביב השעון. ורק בטדי, האצטדיון נראה חצי גמור עם בולדוזרים ופועלים מסביב, שבוע לפני תחילת הטורניר.

הנה צילום של אצטדיון טדי כרגע – יציע דרומי לא מקורה ויציע צפוני עם כיסאות בצבע אחר (מלבד 5 השורות הראשונות, שדווקא כן הוחלפו לכחול):

Teddy
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי של ההתאחדות לכדורגל.

ואגב צבעי הכיסאות – בבלומפילד כנראה חיפשו צבע נייטראלי שלא יהיה מזוהה עם מכבי, הפועל או בני יהודה – והגיעו לאפור מדכא שבמבט ראשוני יוצר תחושה כאילו אין בכלל כיסאות אלא רק יציעי בטון, כמו פעם. תמיד סיקרן אותי באמת – מי בוחר בסוף את צבע הכיסאות? אלמנט זניח כביכול – אבל כל כך קריטי לחזות של המתקן ובעיקר לאוהדים. האם זו ועדה? האם בסוף זה מתנקז לבנאדם אחד? יכול להיות שכבר עדיף היה להישאר עם הפסיפס המזעזע שהיה עד עכשיו בבלומפילד?

בלומפילד העדכני, עם המושבים החדשים. אדום עתיק? כחול ים? לבן שנהב? צהוב לימון? יותר בכיוון של אפור בטון:

Bloomfield2Bloomfield3
צילומים: האתר של חברת היכלי הספורט.

ושאלת בונוס: אחרי היורו, כשהעבודות יעברו לקצב זחילה – תוך כמה זמן ייבנה הגג ביציע הדרומי בטדי, יתבצעו עבודות שדרוג המעטפת והקירוי של בלומפילד – וייבנה השלב השני באצטדיון המושבה ובאצטדיון בנתניה (של הוספת יציע דרומי וצפוני, אשר יגדילו את קיבולת האצטדיון)? הימור שלנו – בין שנתיים לאף פעם.

ואגב, לא יכלו לתקתק את סמי עופר בחיפה שיהיה מוכן כבר ליורו – שיהיה לנו אצטדיון אחד בנזונה שיוציא קצת לחבר'ה מחו"ל את העיניים?

ועכשיו, מה עכשיו? ובכן, עכשיו רק נותר לסגור על אירוח של איזו אליפות אירופה בכדורסל. ואז אולי פרוייקט הארנה בירושלים יקבל גז וייבנה ישר בשלב אחד של 10,000 מקומות (ולא עם 5,000 מושבים ושלב שני ב-2022), האולמות המפוארים שצפויים לקום בחולון ובראשל"צ אכן ייבנו במהרה (כמה אפשר לשחק באולם הפחים המתפורר?) ופרוייקט האולם הגנוז בנתניה (בירת הספורט של ישראל, לא?) ייצא מההקפאה ויגאל סוף סוף את ברק נתניה מאולם התיכון העלוב בו היא משחקת.

והנה הדמיית אולם הכדורסל בנתניה מבפנים ומבחוץ כפי שהוצגה בעבר במסיבת עיתונאים חגיגית בעיריית נתניה. פרוייקט שנכנס להקפאה:

Natanya Netanya

 

והנה הדמיית היכל הכדורסל החדש בחולון – שאבן הפינה שלו הונחה ב-10 בדצמבר 2012 – ומתחתיה – אולם הפחים הישן. אז תוך כמה זמן תעבור חולוניה לבית החדש?

HolonPahim

 

מה שבטוח, כל הדברים הללו יקרו כנראה לפני הריסתו של אצטדיון ר"ג ובניית האצטדיון הלאומי החדש והמפואר במקומו, כפי שהכריז ברוב חגיגיות אבי לוזון בספטמבר 2010 – אצטדיון של 60 אלף מקומות בעלות של כ-900 מיליון ש"ח!

לוזון אמר אז במסיבת עיתונאים צבעונית (שכללה מצגת וחוברת מהודרת והכל): "זה נשמע היום כמו חלום. הלוואי ונעמוד במטרה ששמנו לעצמו – בנייה מלאה ב-5.5 שנים, אבל אל תעמדו לנו עם הסטופר. מתחילים פרויקט והכי חשוב שיהיה איצטדיון לתפארת – לזכייני השידור, לצופים, לכולם. גם להופעות וגם למשחקי כדורגל". כמעט שלוש שנים עברו מאז והפרוייקט אפילו לא התחיל. ביולי 2012, דווח כי החלה תחרות אדריכלים בינלאומית להגשת תוכניות לבניית האצטדיון הלאומי החדש. אבי לוזון אף הכריז כי אין לו ספק שהאצטדיון יקום ושהמטרה היא כי הוא יסייע לישראל להימנות על אחת ממארחות יורו 2020 ולארח את גמר הליגה האירופית. רק שמרוב כותרות, לא רואים את היער. ובטח שלא את היורו.

אה, ואם תהיתם – אז כן. גם לאצטדיון ר"ג החדש כבר הכינו בזמנו הדמייה. נראה מגניב, אה?

Ramat Gan

 

אז עד שכל זה יקרה, יחד עם פתיחת הרכבת הקלה בתל אביב וחניכת הבריכה האולימפית החדשה בוינגייט… אני אקפוץ לאצטדיון המיושן בכפר סבא, עם היציעים הישנים וגבעות החול סביב המגרש, לראות את הפועל כפר סבא שלי משחקת לראשונה בתולדותיה בליגה א'. לפחות שם אתה רגיל לא לצפות לכלום. מקסימום לשלושה גרעינים ב-10, כשהמשחק עובר את הדקה ה-70.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

האם האריה ישוב לשאוג?
לברון או מייקל?

62 Comments

גדעון 31 במאי 2013

ענק! סחתיין על התחקיר המקיף.
מתמצת באופן נהדר את צורת העבודה החלמאית והאיטית אצלנו…

מייקי 31 במאי 2013

צודק לגמרי. טדי נראה חצי גמור עם הכיסאות בצבעים השונים, זה מביך.
והאצטדיון הלאומי החדש בר"ג זה בכלל בדיחה. אולי ב-2090.

פרגוסון 31 במאי 2013

כמה נכון, ככה עצוב.
העיקר שאנחנו בטוחים שאנחנו אירופה הקלאסית. מאחל לך שמתישהו ישפצו גם את האצטדיון בכפר סבא…

נדב 31 במאי 2013

הגג בטדי גמור ומוכן. לא יודע מה לגבי הכסאות.

אלעד 31 במאי 2013

נדב, חבל שאתה כותב ללא ידע מינימלי ובדיקה.
הגג הדרומי ממש לא מוכן וכך גם הכיסאות בצפוני.

אלון רייכמן 31 במאי 2013

נדב, כשתהיה לך תמונה של הגג הדרומי בטדי, שתף אותה איתנו. כי בינתיים אין…

אורי 31 במאי 2013

יופי של פוסט. שם זרקור על כל הליקויים וכל העבודה בעיניים של ההתאחדות. הלוואי ודברים ישתנו בעתיד, למרות שלא הייתי בונה על זה.

אייל הירוק 31 במאי 2013

רייכמן יא תותח. איזה פוסט מושקע. וכל כך מדוייק. הלוואי ולוזון יקרא אותו.

שגיא 31 במאי 2013

טדי אשכרה באמצע הבנייה. לא מבין איך לא הצליחו לסיים אותו בזמן ליורו.

ג'וני 31 במאי 2013

במדינה כמו שלנו צריך להשקיע כמה שיותר באולמי ספורט גדולים מפוארים שיכולים לארח טורנירים בינלאומים גדולים בענפי הספורט השונים כמו כדורסל ,כדוריד ,כדורעף התעמלות ועוד..
מי בונה בכלל אולמות ספורט של 3000 -5000 מקומות? אם כבר צריך לבנות אולמות ענקים ומפוארים לפחות עם 10 אלף מקומות אחרת אין מצב שנארח טורנירים נחשבים כולל הופעות של אומנים ולהקות גדולות בעתיד.

כדורגל בארץ מעולם לא היה שווה כלום ולכן אין שום סיבה לבזבז זמן וכסף על איצטדיוני כדורגל.
הטורניר הזניח הזה שנקרא אליפות אירופה בכדורגל עד גיל 21 שישראל תארח זה רק בזכות פלאטיני שהוא חובב ישראל אחרת בלעדיו כל זה לא היה קורה.

ירושלמי 1 ביוני 2013

אז מה אתה רוצה? שישפכו מאות מליונים על אולמות של 10,000 מקומות כשבא קהל של 300 אוהדים לראות משחק? איפה אתה חי?

ואם כבר הזכרת את ה"טורניר הזניח", שם לפחות נמכרו כבר רוב הכרטיסים (מתוך 230,000 כרטיסים זמינים). ומה זה משנה שפלאטיני חובב ישראל וחבר של לוזון? מצידי שישכב עם בר רפאלי ויאכל סברס עם זה יעזור והעיקר שיביא לפה את גמר הצ'מפיונס.

מאיר 31 במאי 2013

למה בתרשים של קניית הכרטיסים למשחקים בטדי אי אפשר לבחור ביציע הדרומי?
אולי הוא באמת לא גמור?

D! בארץ הקודש 31 במאי 2013

יפה.

איך עושים הדמיה של ר"ג לפני שאפילו מצאו אדריכל?

ומה חשוב אצטדיון אם אי אפשר להגיע אליו באוטו או ו/לא מנצלים את הבנייה שלו כדי להוסיף תחנת רכבת בשבילו, בשביל חצי העיר נתניה שלידו הוא גדל ולאיזור התעשייה (ובמקום זה מדברים על לוותר על תחנה קרובה לשם).

שיבנו בכניסה לכל אצטדיון כיכר חלם!!!

אלון רייכמן 31 במאי 2013

לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר… :-)

אורי 31 במאי 2013

אלון כמובן שאתה צודק וברור שיש פה חלמאות ושכונה ועוד מאפיינים של הישראליות וכו'.. אבל דווקא יחסית לישראל יש פה עבודה סבירה – 2 איצטדיונים חדשים ועוד אחד חצי משופץ ב3-4 שנים (לא זוכר מתי התחילו לבנות את המושבה ונתניה) זה נתון טוב לעבודה ישראלית. ובכלל בכל מדינה חצי מערבית (ואני רוצה להאמין שאנחנו מדינה כזאת..) לקראת טורניר גדול יש עיכובים ואי-עמידה בזמנים וריבים עם המשקיפים – כמו דרום אפריקה לפני המונדיאל, פולין ובעיקר אוקראינה לפני היורו וגם ברזיל עכשיו.
היוצאת מהכלל – סין, שם אין בעיה לממשלה לשלוף אלפי אנשים מחייהם ולהעבידם 247 להשלמת המתקנים. וגם ברוסיה עכשיו זה כך.
בשורה תחתונה – דווקא הספק לא רע יחסית לנהוג אצלנו, נכון שהיה יכול להיות הרבה יותר טוב, אבל כאנשים ששנים אוכלים לימונים מגופי הספורט אצלנו, אפשר להסתפק באשכולית שקיבלנו ולא לקפוץ ישר לאננס..
אם ימשיכו בקצב הזה ביורו 2020 יהיו כאן עוד 3 איצטדיונים ברמה אירופאית.

בני תבורי 31 במאי 2013

אצטדיון המושבה??? אין דבר כזה. וודאי התכוונת לאצטדיון "ראש הזהב" ע"ש נחום סטלמך בפתח תקווה.

אלון רייכמן 31 במאי 2013

בני, אתה גדול.
והאמת – שערוריה שלא קראו לאצטדיון כך באופן רשמי (אם כי אף פעם לא מאוחר).

dunga 31 במאי 2013

שערורייה ? לקרוא למגרש על שם אחד שהורשע בבית משפט במכירת משחקים ופגע בערך הכי טהור בספורט זה שערורייה.

אלעד 31 במאי 2013

בני, אין מה לעשות הפסדתם במאבק. אני עברתי היום ליד האצטדיון ולא ראיתי שום שלט על ראש או זהב. ביחוד עכשיו שאוהדי "הראש" בליגה לאומית ואוהדי "הלב" בליגת העל. אם אורי אוהד לא החליף את השם מאבקכם מת לעולמי עד!!!

בני תבורי 1 ביוני 2013

אלעד,
יש החלטה של העירייה לשמור את שם האצטדיון פתוח לספונסר שיהיה מוכן לשפוך כסף ולסתום את החור התקציבי, משהו כמו 200 מליון ש"ח, ולשם כך נבחר שם אנמי שלא תהיה בעיה להחליף אותו. המאבק הוא במישור התודעתי וזה שאנחנו מנהלים את הדיון כאן, מראה שאנחנו אכן מצליחים.

red sox 31 במאי 2013

פוסט נאה, אבל לא נאה כמו סימוני הקווים על הפארקט בהדמיית האולם בנתניה. מישהו שם התבלבל בין הבייס-ליין של הכדורסל והכדורעף…

אלון רייכמן 31 במאי 2013

לגמרי. שלא לדבר על כך שאין שם בדיוק קשת 3 והבקבוק הוא כמו בקולג'ים.
מצד שני, כשלא צריך באמת לבנות אותו בסוף, אז זה לא באמת משנה.

אנונימוס 31 במאי 2013

שכחת את האולם החדש בתל אביב, שבהתחלה לא היה צריך, אחר כך בעצם אולי כן, ושנה לפני הבחירות פתאום התחילו לבנות במלוא המרץ…

אלון רייכמן 31 במאי 2013

אנונימוס, תאמין לי שלא שכחתי אותו…הוא פשוט סוף סוף מתחיל להיבנות – ולמרות שיש לי השגות לגבי התכולה שלו (3,000 צופים סה"כ? לקהל של הפועל ת"א? למה לא לבנות כבר ישר 5,000 כמו ברוממה?) – אבל לפחות בונים אותו ואני מקווה לפי ההצהרות שזה יקרה במהרה.

אנונימוס 1 ביוני 2013

ובונים אותו אגב בלי אפשרות הרחבה. גאוני

יפתח 31 במאי 2013

התקווה היחידה שיש לי היא יואל רזבוזוב שעושה רושם של אדם רציני, ואולי, רק אולי, הוא ימצא איזו דרך חתחתים להעיף לקיבינימט את השרלטן, חרטטן, בזבזן וקשקשן מר לוזון וכל מקביליו הביזיוניים בשאר ענפי הספורט בארץ.

ואז, עוד הפעם אולי, אשכרה יהיה אדם רציני שייקח אחריות על מה שקורה פה בספורט ויגאל אותנו מייסורנו. כי בינתיים, בעיקר בגלל כתבות כמו אלה, אני פשוט נכנס לדיכאון :(

אסף THE KOP 31 במאי 2013

תראו, צריך להודות.

גם אני לא סובל את לוזון ויתרה מכך, את ה"לוזוניה" של הכדורגל הישראלי. אבל האליפות הקרובה הולכת להיות הצלחה אדירה.

הייתי היום 10 דקות בתור ב"לאן". כל מי שהיה שם בא לקנות כרטיסים למשחקים. לא כרטיס אחד אלא 2-3 במינימום.

כנסו למוד של אהבה לנבחרת ובואו נהנה מההצגה הגדולה של יוני.

בליפ בלופ 31 במאי 2013

את עבודת התשתית בטדי החלו בשנה שעברה, הוציאו 90 מיליון שקל על יציע אחד, ובשנה וחצי, לא סיימו. והיציע הזה עוד שונה משאר היציעים באצטדיון (מרוכז יותר, אין הפרדת קומות כמו בשאר).
ב-90 מיליון שקל, שזה משהו כמו 18 מיליון יורו, אפשר להפוך אצטדיון מיושן לאצטדיון טוב בשיפוץ מקיף, בארץ זה הספיק לאצטדיון. בשנה וחצי אפשר לבנות אצטדיונים בסדר גודל של טדי (30 אלף מקומות), עשו את זה בעבר ברחבי אירופה, בארץ זה לא מספיק לבניית יציע אחד פשוט.
בינתיים אין גם מסכי LCD בטדי, כפי שהותקנו למשל בבלומפילד, כי עוד לא הגיעה הסחורה..

אורן 31 במאי 2013

כתבה עניינית אלון! מסכים עם כל מה שנכתב.

אבל שכחת לציין את האיצטדיון החדש ההולך ונבנה בבאר שבע סוף כל סוף. "אמור" להיות מוכן בעוד שנה בערך…

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

אורן, תודה.
האמת היא שממש לא שכחתי את האצטדיון בבאר שבע ואני אפילו עוקב בשקיקה אחר קצב העבודות בו.
פשוט האצטדיון בב״ש הכי רחוק כרגע מבחינת זמן העבודות מה גם שבינתיים נראה שראש העיר דנילוביץ׳ רציני ועושה עבודה טובה בעניין (יחד עם אולם כדורסל שאמור לקום שם).
בוא נקווה שהכל אכן יתקתק שם ויעמדו בזמנים ובתכנונים.

גיא זהר 3 ביוני 2013

הלוואי שהאצטדיון בבאר שבע יהיה מוכן עוד שנה,כרגע רק הבסיס מוכן. מה שכן ההיכל כבר כמעט מוכן.

נחשון שוחט 31 במאי 2013

פוסט מעניין מאד!

מה הסיכוי שבמסגרת השקעה ההזויה של מאות מיליוני הדולר באיצטדיוני הכדורגל ידאגו לכך שמסביב לכר הדשא יהיה גם מסלול אתלטיקה ראוי
סתם ככה שאלה של תרבות.

גיסנו 1 ביוני 2013

אצטדיונים כמו ר"ג, האולימפיקו ברומא ואם אני לא טועה גם הדלה אלפי בזמנו הם דוגמה נהדרת למה אסור בשום פנים ואופן לשים מסלול אתלטיקה, גם אם ראוי, באצטדיון כדורגל.

לאתלטיקה ראוי שיהיה אצטדיון נפרד עם כל המתקנים הנדרשים בכללם מסלול ריצה ראוי. אבל לעשות שעטנז של אצטדיון כדורגל ואתלטיקה זה פשוט להרוס את שניהם.

נחשון שוחט 1 ביוני 2013

עדיף להיות עשיר ובריא מאשר עני וחולה. אבל 900 מיליון דולר לאיצטדיון כדורגל (אם זה נכון) בארץ שהספורט בה גוסס מלמטה (אם לא במצב של מוות קליני)? בעיניי זו מגלומניה ואוולת.

באגו של העסקנים אנחנו חזקים.

גיסנו 1 ביוני 2013

הסכום שדובר עליו הוא 900 מליון ש"ח (לפי הפוסט הנ"ל) ולא דולר. עדיין סכום משמעותי מאוד אבל גם הבדל משמעותי.

לא יודע אם יש צורך באצטדיון של 60 אלף מקומות. אבל אם במקום הגועל נפש שנקרא אצטדיון ר"ג היה אצטדיון ראוי עם 30-35 אלף מקומות, אקוסטיקה טובה ותנאי ראות טובים – זה יקדם גם את כל עניין ההופעות. אני בטוח שהעובדה שר"ג בנוי בצמוד לקניון מרתיעה הרבה משקיעים – הרי הגישה החדשה מקדמת אצטדיונים שהם מרכזי קניות, ולבנות עוד קניון בצמוד לאחד שכבר קיים ומצליח כמעט 30 שנה זה די מיותר.

יש צורך באצטדיוני כדורגל ראויים כמו שיש צורך במתקני אתלטיקה ראויים, אבל זה כבר דיון אחר. בשורה התחתונה – אני מסכים עם אלון שלנסות לערבב בין כדורגל לאתלטיקה במתקן אחד יפגע בשני הענפים.

shohat 1 ביוני 2013

מקבל את ההערה בעניין העדיפות לקדם בנפרד. לאחר מחשבה נוספת, חוזר בי.

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

נחשון, תודה.
לגבי מסלול אתלטיקה – אני בעד הפרדה מוחלטת. מסלול שרק מרחיק את המגרש מהצופים ולהיפך הוא אסון לצפייה.
בעיניי עדיף אצטדיון אתלטיקה אמיתי, עם מסלול וכל שאר המתקנים, כפי שיש בהדר יוסף, בחיפה ובירושלים.
אין סיבה לערבב את זה עם הכדורגל.

ירושלמי 1 ביוני 2013

תאמין לי יום שישי בערב ואני עדיין תקוע בעבודה אבל הכל בסדר.
עד שקראתי את זה והרסת לי את השבת ואת המצב רוח.

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

:-)

גיסנו 1 ביוני 2013

אחלה פוסט ואחלה תחקיר.

כל הסיפור הזה מזכיר בדיוק את כל עניין "אומת הסטארט אפ", ולצערי גם הרבה דברים אחרים שלעולם לא מיושמים לטווח ארוך.

הרי בדיוק כמו בהייטק, ישראלים מתים על להביא רעיונות, אלופים בפרזנטציות מפוצצות וטוויית חלומות גדולים באוויר. יודעים לשים את אבן הפינה ואפילו לבנות קצת. רק שבבניית אצטדיון, בניגוד לסטארט אפ מוצלח, אף פעם לא יבוא דוד אמריקאי עשיר, ישלם לך הון רק בשביל התכנית, הרעיון וההתחלה ויעבור לעבודה השחורה (יישום וייצור) בכוחות עצמו.

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

גייסנו – השוואה נכונה בהחלט.
אנחנו אכן אלופים בהנחת אבני פינה. בעיקר ראשי ערים ועסקנים אופורטוניסטים.
ובאמת, בניגוד לסטארט-אפים, אי אפשר למכור את הרעיון של האצטדיון למייקרוסופט או גוגל שימשיכו את זה מכאן.

דר 1 ביוני 2013

ההדמייה של התמונה מבפנים של האולם בנתניה זאת ההדמייה בכלל של האולם הרב תכליתי שבונים בבאר שבע ועתיד להפתח באוקטובר השנה…

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

דר – זו גם ההדמייה של האולם בנתניה. נלקח מאתר עיריית נתניה.

יאיר 1 ביוני 2013

תבדקו מה קורה עם האיצטדיון החדש בבאר שבע. היה אמור להיות בונבוניירה, ובסוף נראה כמו שכונת פחונים. (מתאים לקבוצה פח). ראו בויקיפדיה בערך איצטדיון ווינר באר שבע.

צור שפי 1 ביוני 2013

זה בדיוק משקף את הפער בין ״בטר פלייס״ ל״דנקנר פלייס״.

קורא אדוק 1 ביוני 2013

פשוט מעולה
אני חושב שלמרות כל הבלגן הטיפוסי,היורו ייחשב הצלחה גדולה

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

אני מניח שהיורו יהיה הצלחה, אבל זה לא האישו כאן.
הבעיה היא עם המתקנים, החלטורות, התוכניות שלא מיושמות או מסתיימות בזמן המתוכנן או כאלה שלא יוצאות לפועל בכלל.

גיל 1 ביוני 2013

מה עם הכיסאות הלבנים בלי שום קשר או סימטריה ביציע המערבי??

לי זה מרגיש כאילו נגמרו הכיסאות הכחולים ונשארו לבנים אז מילאו כמה שורות בצד הדרום מערבי של היציע בצבע לבן..

רק בישראל לעולם לא יהיו פרפקציוניסטים עד רמת הגימור האחרונה..

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

גיל – גם אני תהיתי לגבי השורות של הכיסאות הלבנים ביציע המערבי בטדי. אני לא מאמין שזה כי ״נגמרו הכחולים״ אלא מסיבה כלשהי, שכרגע נשגבת מבינתי. זה אכן נראה מוזר. אשמח לתשובה ממישהו שיודע…

איתי 2 ביוני 2013

מדובר ביציע עיתונאים שמוקם במיוחד בטורנירים גדולים. מה שנראה כמו כסאות לבנים הם בעצם שולחנות של עמדות שידור. מן הסתם אחרי הטורניר הם יוחלפו בכסאות רגילים.

חיים שדמי 1 ביוני 2013

אחלה טקסט

אלון רייכמן 1 ביוני 2013

תודה חיים. נקווה שגם יזיז משהו.

באר שבע עיר המים 1 ביוני 2013

עם כל הכבוד! ההדמיה מבפנים של אולם הכדורסל הראשון ששמתם זה לא מנתניה אלא מבאר שבע! אולם הכדורסל החדש של באר שבע יסתיים להיבנות בעוד חצי שנה ואז סוף סוף יהיה לבאר שבע אולם כדורסל ראוי! בשלב הראשון יבנו 3000 מקומות ישיבה ובשלב השני יבנו עוד 3000 כך שבסך הכל האולם יכיל 6000 מקומות ישיבה שזה מעולה לבאר שבע!

ואצטדיון הכדורגל החדש של באר שבע יהיה בנוי בעוד שנה וחצי, והוא יכיל בשלב הראשון 16 אלף מקומות ישיבה ובשלב השני הוא יכיל 24 אלף מקומות שזה גם מעולה לבאר שבע!

גיא 2 ביוני 2013

בדיוק חשבתי על הדברים האלה.. מסכים עם כל מילה שכתובה בכתבה.
פשוט בדיחה מה שקורה עם טדי.. לארח באצטדיון חצי מוכן את הגמר לא בטוח יביא לפה בעתיד גמר ליגה אירופית או יורו. למזלנו הטורניר הזה זניח (כן, למרות כל הצלצולים סביב הטורניר והשמות הולכים לבוא-זה טורניר זניח), ואם באופא היו טיפה פחות מאמינים בפיתוח הכדורגל גם המדינות החלשות בו, כנראה שהיו מהר מאוד בועטים מאיתנו את הטורניר למדינה בה המגרשים כבר מוכנים. כמו שאמרת גם על חיפה-אצטדיון ברמה אחרת- היה שווה לתת פוש ע"מ לארח שם את הטורניר.

ר"ג הוא בושה של אצטדיון.. תמונת ההדמיה שהבאת הייתה, אם אני לא טועה מ2006 (הייתה מרוחה בענק על כל עמוד השער של גליון הספורט של ידיעות) ודובר שם על 2012.. מה שהיה מאפשר לעוד 30 אלף איש לראות את פורטוגל (20 אלף מקומות נוספים ועוד 10 אלף יושבי היציע המזרחי..)

באמת יש לנו רק על מה להצר בכל נושא הבנייה במדינה-נתב"ג 2000, הרכבת הקלה בירושלים (שמיררה את חיי התושבים יותר מידי זמן עד שנפתחה), קו הרכבת לאילת ועוד ועוד..

אלון רייכמן 2 ביוני 2013

גיא, היטבת לנסח את הדברים.
אני זוכר את אותו עמוד שער בידיעות עם הכיתוב ״רמת גן 2012?״.
מעניין אם נזכה לראות את אצטדיון ר״ג המחודש הזה עד תום העשור.

אלון רייכמן 2 ביוני 2013

ובינתיים בירושלים:
http://one.co.il/Article/217935.html

גיא 2 ביוני 2013

ממש טיימניג מעולה לפרסום הכתבה :)

בתור אוהד הפועל ירושלים, עד היום אני מצטער על זה שלא היה לנו אולם לארח את משחקי היורוליג ב04-05. אני בטוח שאם הארנה הייתה מוכנה אז, היו מושקעים בקבוצה סכומי כסף גדולים ולטעמי עד היום היינו חוזים בקבוצה טובה באמת שלטעמי גם אחרי העונה הנוכחית היו שמים לב להשפעה של אותה עונת יורוליג על הקבוצה..

במקום זה נאלצנו לוותר על זה ולתת לריאל את הכרטיס (איפה הם, ואיפה אנחנו…), ראינו את חולון וגליל לוקחות אליפות. ומלבד גביע מדהים ב07-08 -נאדה.

היום הקבוצה הזאת כבר לא דומה לכלום..

אלון רייכמן 3 ביוני 2013

ועדיין, הכל נזיל.
עם הארנה שתקום (כשתיפתח סוף סוף) – הקהל יכול לקבל חשק מחודש, ספונסרים ומשקיעים יקבלו סיבה חדשה להשקיע (רענן כץ, מישהו?) ופתאום – עם האולם הנהדר והכסף הגדול שנכנס פתאום – אפשר להביא שחקנים טובים יותר, ולהצליח פתאום ביורוקאפ (או אולי אפילו לסדר כרטיס ליורוליג בזכות האולם והקשרים של שמעון מזרחי) והופ – ירושלים חדשה. עידן חדש. תקווה חדשה.

Comments closed