ניקולה עלה עלה

כיף שניקולה שוב במכבי. השאלה אם מישהו יודע באיזה תפקיד

 

Niko

תקראו לי קטנוני, תקראו לי פרפקציוניסט, תקראו לי מקצוען (אני מעדיף מקצוען, האמת) –

האם יש כתב ספורט אחד שיודע באמת מה הולך להיות התפקיד של ניקולה וויצ'יץ' במכבי ת"א?

מנהל קבוצה? מנהל מקצועי? מאמן גבוהים? אחראי לוגיסטי? כולם יחד?

ניקולה איש יקר. ללא ספק אחד השחקנים הכי איכותיים והכי אינטליגנטיים שלבשו את הגופיה של מכבי. בחור לבבי ואנושי, נפש רכה בגוף גדול וגמלוני, לב זהב. אבל איכשהו מצפייה במסיבת העיתונאים בה הוצג היום, נדמה שגם הוא עצמו לא סגור סופית על תפקידו במועדון.

מצד אחד, גור שלף כבר לא במערכת ומישהו יצטרך הרי לנהל את הצוות הלוגיסטי. זה שמזמין טיסות ובתי מלון, מלווה את הזרים שנוחתים בנתב"ג אל דירתם השכורה ודואג לכל מה שהם צריכים, מטפל בהזמנות לאנשי האפסנאות, בהרשמה לגני הילדים לילדי הזרים, ובכל הלוגיסטיקות הנלוות. מצד שני, ניקו ישב השבוע בשיחות המו"מ עם ליאור אליהו, דיבר על כך שהוא לא הגיע "כדי להחליף נורות" (למרות שעם הגובה שלו, זה קלאסי) ודייויד פדרמן הוסיף שהוא יהיה חלק מהצוות המקצועי המחליט בין השאר על השחקנים שיגיעו לקבוצה.

דובר גם על כך שניקו יאמן את גבוהי מכבי ויעניק להם מהנסיון העשיר שלו. מה שאומר שהוא יהיה על הפרקט באימונים בבגדי ספורט, כחלק מצוות האימון. וניקו בכלל סיפר שעד לפני שלושה חודשים הוא עוד היה כדורסלן פעיל בספליט – ולמעשה טרם הודיע על פרישה רשמית. אז אולי, שיהווה בכלל גיבוי לגבוהים בסגל, יחד עם שאראס שעשוי להגיע כרכז מחליף? קצת ווינריות וקסם של וותיקים בחדר ההלבשה.

 

NikolaParker
עכשיו רק להחזיר את פארקר כסקאוט, ויש לנו צוות מקצועי מנצח.

 

איך שלא יהיה, נדמה שלא ליבנו עם ניקו עד הסוף את תחומי האחריות שלו (או שכן הגדירו, אבל בכלליות. ואולי כל אחד חושב שהוא סגר איתו משהו אחר). כל אוהד מכבי מת על ניקו ושמח לראות אותו חוזר להיכל, גם בתור כרוז אם צריך, אבל איכשהו, והלוואי ואתבדה – משהו מרגיש פה קצת חלטוריסטי. אי בהירות סמכותית שעלולה עוד להתפוצץ למישהו בפרצוף. ואולי לא. סתם חושב בקול רם.

ושאלה קטנה בנושא אחר לגמרי – בעקבות מינויו של אלי כהן הרמת גני למאמן בית"ר – האם מישהו זוכר מקרה דומה בעבר (בכל ענף, בכל מדינה) בו מאמן החליף מאמן בעל שם זהה לשלו בקבוצה?

 

EliCohen
המאמן הבא של בית"ר?

 

 

 

פאק לחם וחמאה, אנחנו רוצים עוגות ושמנת
ליאור נעלב

18 Comments

יואב 23 ביוני 2013

אלון, בדיוק מה שאני חשבתי כשראיתי את מסיבת העיתונאים היום. נראה שהוא בעצמו לא סגור על התפקיד שלו. רק שלא יצפה לאיזה תפקיד מקצועי בכיר וימצא את עצמו מזמין טכנאי למכונת הכביסה המקולקלת של היקמן.

מייקי 23 ביוני 2013

אשכרה צודק. נדמה שיש פער בין הציפיות שלו ושל חלק מאנשי ההנהלה לגבי התפקיד. רק שלא יגיע לאיזה פיצוץ באמת.

פופוביץ׳ 23 ביוני 2013

האמת, אחרי הפיאסקו עם הגבוהים בעונה שעברה אולי עדיף שיחזירו את ניקולה בתור שחקן. עדיין שווה 10 נק׳ ו-5 ריב׳ לערב.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2013

נראה לי שזה ברור, לא? הוא יעשה בדיוק את מה ששלף עשה. יפוטר כשמשהו לא הולך

אלעד 23 ביוני 2013

גם הוא וגם שלף לא הפנימו את תפקידם האמיתי, כפי שנעשה על ידי מוני פנאן – לנהל חשבונות השקעות עם תשואות מטורפות של השופטים בליגה.

בני תבורי 23 ביוני 2013

שתהיה בריא אלון, מילה במילה. מקווה שהמחשבות לגביו רציניות יותר ממה שמריח דרך הכותרות המטופשות. למען האמת די נשבר לי ה*** מהאנשים שמנהלים את הקבוצה הזאת שאני אוהד.

אלון רייכמן 23 ביוני 2013

בני, גם עלי הם מתחילים להימאס…

עמית זילברבוש 23 ביוני 2013

אלון,
לפי התמונה ששמת כאן, הוא הובא כי קטש כבר חתם באילת, לא? :)
בכל מקרה, אני יודע שזה לא נראה ככה מהשנה החולפת, אבל אני חושב שבדר"כ המועדון הזה יודע מה הוא עושה.
לכן, אני מניח שעל אף שכלפי חוץ זה נראה מאד מוזר, לפחות פנימה, יש הגדרת תפקיד, לפחות סבירה.
או שאולי אני נותן להם יותר מדי קרדיט….

איציק 23 ביוני 2013

כתבתי אצל טל ואחזור בקצרה כאן. לא חשוב האם הביאו את וויצ'יץ' או לא, וגם לא חשוב לאיזה תפקיד. הבעיה של הבעלים של מכבי היא שיש בעיה עם התנהלות של הבעלים של מכבי והם לא מבינים את זה. היחיד שמבין, כבר אין לו את הכוחות הנפשיים להעמיד את כולם במקום (ואין לעובדה שיש לו רק 10% מהמניות שום קשר, זו עייפות מנטאלית ואולי הפיזית גם).

ש. בן ד. 23 ביוני 2013

למיטב הבנתי הוא הגיע בתור GM, אף אחד לא קורא לזה ככה כי עדיין יש את בלאט במערכת וכנראה זה היה נתקל בהתנגדות גדולה יותר ממה שהם רוצים.
בינתיים הוא "Director of Player Personnel" (מצ"ב הגדרת התפקיד: http://www.ehow.com/about_6133528_director-player-personnel-job-description.html).

אם זה באמת יהיה ככה אני חושב שהם בפעם הראשונה באמת למדו את הטעויות שלהם בעונות האחרונות (יותר מידי גורמים שבוחרים את השחקנים ולא מסתכלים על התמונה השלמה).

ולמרות שאני לא בעד מכבי בליגה הישראלית, אני תמיד שמח לראות קבוצה ישראלית מתעלה מעל לשכונה הרגילה שלנו (ומה שהיה בשנים האחרונות במכבי היה שכונה…).

איציק 23 ביוני 2013

אם כך, אתה באמת מאמין שדנילה מוכן לוותר על תפקיד ה-GM. אני מאוד מסופק.

ש. בן ד. 24 ביוני 2013

אני חושב שהוא הבין שאין לו כרגע את הידע והמעמד המתאימים (ובכל מקרה הוא לא היה הסמכות המכריעה).

אני חושב שהם מרגישים שהמעמד שך מאמני העל באירופה עובר והם לא ירצו להשקיע באחד כזה בתקופה הקרובה והם החלו במעבר לקבוצה עם GM מקצועי עם ראייה לטווח יותר רחוק מאשר עונה אחת (דייויד פדרמן דיבר על זה בראיון סיכום של העונה שעברה).

אני חושב שהניהול של העונות האחרונות (בעיקר ברכש שחקנים) היה כמו מישהו שמתחיל דיאטה – מתחיל ביום ראשון אחרי החגים אבל מתייאש אחרי שבועיים כשהוא לא יורד כמו שציפה. המטרה של המהלך הזה היא לשנות את התהליך.

אבל כמו שהרבה ציינו בעבר – "הרוח של מכבי" תמיד מסתכלת רק צעד (ניצחון) אחד קדימה ויכול להיות שהתהליך הזה יכשל לפני שהחל…

קובי 23 ביוני 2013

כל ישראלי שמשלם על משהו או למשהו מרגיש כאילו הוא קנה את כל העולם ואישתו. לכן מן הסתם שוויצ'יץ' הגיע כמנהל טכני פלאש מאמן גבוהים פלאש אחראי להרגיע את בלאט [כי הוא הרי איש מקצוע לאאא??]. אבל בנוסף לזה יהפכו אותו לקומבינטור לענייני רכש. כי הרי כל סקנדינבי צעיר יתמלא בגאווה למשמע קולו הבטוח של ניקולה שאומר לו "תבוא עכשיו בשקל שמונים למכבי ועוד שנתיים אתה על המטוס ללייקרס" בכל זאת כשדמות כזאת אומרת לך את זה. היא יודעת מה היא אומרת!!!

ולזה התכוון פדרמן שאמר "כבר עכשיו התברר לנו שניקולה הוא מעבר לציפיות שלנו" כי יומיים אחרי שהוא הגיע הוא כבר הצליח להסביר לציבונה זאגרב. שדארקו הוא אחד הסנטרים הטובים באירופה אם לא הטוב שבהם. וכדאי להםלקחת על עצמם את החוזה שלו בהשאלה!!!!

בקיצור לשאלתך התפקיד של ניקולה זה- "כולבויניק"

עידן. 24 ביוני 2013

אני מת על ניקן ושמח שהוא כאן, באמת, הוא הרבה יותר "שחקן בית" שאכפת לו מהקבוצה מאשר מישהו כמו ליאור אליהו אי פעם היה. אבל כמו שאמרת, לא ברור מה הגדרת התפקיד שלו ומה הרזומה שהפך אותו למתאים לתפקיד.

זה מריח כמו צעד של ההנהלה למכור מינויים. הרי זה לא שהם מכניסים יד לכיס ומתחרים על השמות הגדולים באירופה (למרות שמכבי היא הקבוצה הריווחית ביבשת).

עוד צעד כזה, רק הרבה יותר פופוליסטי, הוא השמועות על חזרתו של שאראס. זה מהלך שאם יקרה הרי שמדובר בגועל נפש גדול. שאראס במצבו כיום הוא ממש לא השחקן המוביל שמכבי צריכה להחתים, אלא לכל היותר תוספת סבירה מהספסל. מה עוד שהוא לא מתאים לכדורסל של בלאט, שלא מעוניין בו.

אבל מה, פדרמן הקטן רואה את הכותרות והמינוים, אז הוא יביא את שאראס על אפו וחמתו של בלאט ולעזעזל מה שטוב לקבוצה (במאמר מוסגר- דומה שהנהלת מכבי לא קלטה שלשאראס, בניגוד לניקולה, אף פעם לא היה חיבור אמיתי עם הקהל שראה בו שכיר חרב מוכשר ותו לא).

Comments closed