Out of the Blu

דייויד בלו חוזר! האם מכבי צריכה לחטוף אותו חזרה?

2222

 

רגע מה? מאיפה זה הגיע?

דייויד בלו הודיע פתאום שהוא חוזר מפרישה אחרי שנה וחצי? הוא הבין כמה שהוא מתגעגע למשחק? שולח קריצה חזרה למכבי תל אביב ול"קהל שלה, שהוא הכי טוב בעולם"?

מה עושים? ברור שמכבי תמיד תשמח לקלוט אותו. איפה עוד יש לה קלעי נהדר כזה במחיר שפוי, שמכיר את הקבוצה ואת ישראל יותר טוב מכולם, היה בכל מעמד עם מכבי – ועוד על תקן ישראלי!

אבל מה הוא נזכר פתאום עכשיו המעופף הזה? סוף ספטמבר? הקבוצות כבר די סגורות. יוצאות למחנות אימונים לגיבוש סופי. לא יכולת להכריז את זה לפני חודשיים-שלושה?

הרי בלו כבר התנתק, הלך לעשות תואר ב-USC, סיפר בראיון לפני כמה חודשים על החיים החדשים שלו, על כך שהוא נהנה מכל רגע ועל החלומות בתחום התקשורת ובכלל – על השלב הבא (פרשן? שדר? מאמן? שחקן קולנוע?).

הי, הוא אפילו נרשם לסוכנות שחקנים ודוגמנים ופתח לעצמו בוק:
333

 

הבחור כבר התכונן לשלב הבא. גידל  את הילדים שלו בנחת, עשה עיניים לבחורות בבתי קפה בלוס אנג'לס, גישש עם דריק שארפ לגבי האפשרות לפתוח סוכנות שחקנים (בכדורסל הפעם, לא בקולנוע) ביחד. חי את החלום האמריקני עם הכסף שעשה באירופה.

ופתאום הוא חוזר.

אז רגע, אם אנחנו מכבי – מה עושים? כבר היה דיבור זריז על לשלוח את ג'ייק כהן לעונת השאלה כדי לפנות מקום לבלו. הרי יש לכהן סעיף בחוזה שמכבי יכולה להשאיל אותו, וגם ככה חשבו אולי לשלוח אותו לאיזו עונת השתפשפות במקום יותר רגוע.

מצד שני, ניקולה וויצ'יץ' אומר שג'ייק כהן הוא פוטנציאל גדול, גבוה שקולע מרחוק ורץ יפה את המרגש – עם גרף שיפור מדהים – ואין סיבה שלא יתן 10-15 דקות לערב ביורוליג. ככה הרי מטפחים שחקן שחתום על חוזה ארוך טווח.

מצד שלישי – זה דייויד בלו. משלנו. והוא כבר בן 33. אין לו עוד הרבה שנים לשחק. הוא בשל, הוא יחזור טיק טק לכושר ויהיה מוכן. כמה שחקנים כמוהו כבר יש באירופה? כמה משחקים הוא גמר למכבי עם השלשות האלה שפירקו את היריבות? דייויד בלאט מת עליו. מתי לאחרונה היה לו שחקן שיכול לשחק בעמדה 4 ולקלוע ככה? ולשחק הגנה כזו?

אז מה עושים? הרי אם בלו לא מגיע השנה – ויילך לאיזו קבוצה אירופית אחרת שתחפוץ בו – כנראה שזהו. הוא כבר לא יחזור יותר למכבי. זו תהיה שירת הברבור שלו. והרי אין מקום טוב יותר לשירת ברבור מאשר בבית, לא? ומכבי מבחינת בלו זה הבית.

אבל מה, עכשיו? רגע לפני שהכל מתחיל? ממש ביציאה למחנה האימונים – ישלחו את ג'ייק כהן לעונת השאלה ויחתימו בזריזות את בלו?

בעצם, למה לא? בלו נכנס לעניינים צ'יק צ'אק. וגם את מצ'באן מכבי השאילה אחרי טורניר הכנה ראשון – בדקה ה-90, לפני שנתיים. ואגב, זה לא חייב להיות ג'ייק כהן. אפשר להשאיר אותו ולהשאיל את נעימי. יש מספיק גארדים. בלו מספיק רב-גוני לעמדות 2-4. והכי חשוב – עם הנסיון והיכולת המוכחת שלו (כשיחזור בזריזות לכושר) – יוכל לתרום בעונה הקרובה יותר מכהן או נעימי. אז למה לא, בעצם?

ואם הולכים על המהלך – זה חייב לקרות מהר. גם ככה זה כבר ברגע האחרון. ולבלו יש עוד הצעות. ואם משאילים מישהו – צריך למצוא לו קבוצה ולתפור את הסיפור. כמה שיותר מהר יותר טוב.

אכן דילמה עבור ראשי מכבי. או שאולי לא? מה אתם אומרים?

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המתמודד הצרפתי
יתרונות הדואופול

33 Comments

גיל שלי 21 בספטמבר 2013

לא דילמה. בגיל שלושים ושלטש לאחר שנתים בלי כדורסל תחרותי מאוד קשה לחזור. אפילו הגדול מכולם חזר חלוד בגיל שלושים ולקח לו זמן לחזור לעצמו. אין סיבה לקחת את ההימור הזה לדעתי

בני תבורי 21 בספטמבר 2013

בדיוק. חבל על הזמן ועל הכסף. אם מתעקש, יכול להגיע בחינם ואז נראה.

זיק 21 בספטמבר 2013

עם כל הערכתי לאיש כשחקן כדורסל – לא.

ראשית, העדרות כל כך ארוכה לשחקן בגיל כזה, תדרוש זמן ארוך להסתגלות וחזרה לכושר משחק.
הדקות שיצטרכו לתת לו כדיי לחזור לכושר משחק, תפגע בדקות שיקבלו המצטרפים החדשים וזה הימור שנראה לי שעדיף שלא לקחת.

הסיבה החשובה יותר שלא להחזיר אותו, היא הנטייה של הנהלת מכבי בשנים האחרונות, לחפש את הפתרונות בעבר של הקבוצה.
אין קיץ בשנים האחרונות שלא עולה שם מהעבר כמועמד לחזור, כשגם העונה כפתרון לעמדה חמש החזירו את סופו (כאן אני חושב שהסיפור שונה ובעלות תועלת נראה כצעד נכון).
מועדון כמו מכבי, במציאות הכלכלית של קבוצות הטופ של היורוליג, חייב לחפש את שחקני העתיד שלו ולא להתנחם בזרועות שחקני עבר.

ג'וני 21 בספטמבר 2013

בלו שחקן גדול
הסגל של מכבי ת"א סגור
יש מספיק קבוצות בארץ ובאירופה שבלו יכול לשחק אצלן .

אבי 21 בספטמבר 2013

לא מסכים עם קודמיי…
להביא, אם רק אפשר. זה לא שהוא ישראלי. זה לא שאף קלעי לא שוכח לקלוע… יכניסו אותו לכושר משחק הרי.
זה גם לא ה3 נקודות, זה הרבה יותר מזה… יש לו לבלו אפקט של שלשה, שלא קשורה למשחק. יותר מאדני אימתני שמוציא ליריבה את האוויר.. היתה לו התקדמות ענקית בהגנה, זה נראה לפעמיים שהוא נהנה מזה אפילו( ובלי להזכיר את ליאור..) ויש לו את המבט קר הרוח הזה בעיניים, יש כאלה שקולעים שלשה,,ומרגישים שעשו משהו טוב, ואפשר להיעלם לשלוש, ארבע דקות( בלי להזכיר את יותם..). ויש את בלו. אחרי הראשונה,,כולם יודעים שיבואו עוד…
יש לו את הקילינג הזה שלי ריבה בא לרדת מהפרקט..ויש את אהבה הקהל,שמקפיצה את ההיכל להרבה יותר גדול ממידותיו.. וויציץ מדבר נפלאות על גיק כהן, אבל שכח שאחת העונות הכי חשובות שלו שהוא שיחק בווילרבאן, צבר ניסיון, וחזר תותח..

משה 21 בספטמבר 2013

לוקח בשתי ידיים ממס' סיבות :
1. הוא סט שוטר, לא מאמין שהוא שכח איך לקלוע.
2. מכבי חירבה קריירות לאינספור שחקנים צעירים בשלושים השנים האחרונות, עדיף לה(ולכהן) להשאיל אותו העונה.
3. אני לא מחזיק מטיוס, לדעתי בלו אופציה עדיפה בהרבה בארבע.4. בקבוצה כ"כ חסרת זהות, הוא אחד שיכול לתרום לנופך הזה.

המאמן 21 בספטמבר 2013

לקחת בשתי ידיים. קלעי אדיר. גם ככה השלבים המכריעים רק במאי. עד אז הוא ייכנס לכושר. הוא בא רעב, וזה חשוב. ג'ייק כהן ויובל נעימי? לא שווים את בלו, לדעתי.

טל בן יהודה 21 בספטמבר 2013

ממש ממש לא דילמה.
אתה מחתים את בלו בהקדם האפשרי, ואחר כך חושב מה עושים אם אכן נוצרה בעיה מבחינת הסגל.

אפרט הרבה יותר כאשר יוחתם ;)

אלון רייכמן 21 בספטמבר 2013

טל, אני מסכים.
יש כל כך הרבה יתרונות לבלו, שחבל לוותר עליו.
את נעימי (עם כל הכבוד) אפשר להשאיל. גם את ג'ייק כהן.

אסי 21 בספטמבר 2013

לדעתי בלו צריך לחזר מפני שאם בלו יהיה מכבי תיהיה עם סוללת גבוהים אדירה ואם יהיה גבוה עם בעיית עברות זה ליזז למכבי

יוסי 21 בספטמבר 2013

תקשיבו הוא הקלעי בין הטובים באירופה עם לא הכי טוב שהיה בזמנו לפני שנה וחצי הוא שמר על כושר משחק וכושר גופני ואפשר להעיף!!! את יובל נעימי כי הוא לא כזה טוב הוא לא שלגר כזה גדול מהענשין ומהשלשה של בלו וגם לבלו יש ניסיון ואטלתיות יותר טובה משל נעימי לפי דעתי צריך להביא את בלו בדחוף

עמית 21 בספטמבר 2013

ככה ביטלת את רודריגס ונאברו ופרננדס וספנוליס? ההימור על בלו יהיה משתלם במידה ובלו שמר על כושר ואימונים סדירים בארה"ב אם לא יקח חודשים להכניס אותו לכושר משחק ראוי והיורוליג מתחיל עוד פחות מחודש.

ספורט לעד 21 בספטמבר 2013

לקחת ולהשאיל את נעימי שכבר כשחתם הובהר לו שישאילו אותו. אחרת שוב פעם יבכו שאין קלעי טבעי במכבי, כמו שבוכים כל שנה על שאראס ולא לוקחים אותו.

חחח 21 בספטמבר 2013

ומה אם הרומנטיות של ההחתמה הזו? הלוואי וזה יקרה…

איציק 21 בספטמבר 2013

אם להחתים אז דוקא היתי מחפש פתרון לאלכס טיוס. לא היתי ממהר לקחת בגלל הגיל והכושר. בלאט צריך להיות בטוח שעד פברואר יקבל שחקן שלם, כי עד לסוף שלב הבתים ובליגה מכבי צריכה להצליח להסתדר טוב גם בלעדיו. היתרון שלו שהוא לא רואה בעיינים גם את הגדולות. אם הכושר יחזור אז בשלבים המתקדמים הוא בונוס גדול. הבעייה הגדולה שלי היא עם התוספת שהוספתי פעמיים בתגובה זו "אם"…

בלוז 21 בספטמבר 2013

השאלה היא מה הניע אותו לחזור. כנראה שבלאט התחנן אליו ובקרוב הוא יחתום במכבי. הוא מכוון למכבי וכנראה שהוא יודע על מה הוא מדבר.

איציק 21 בספטמבר 2013

מה זה משנה מה הסיבה אם זה טוב לשני הצדדים ומה זה משנה מה הסיבה אם זה לא טוב למכבי. השאלה היא פרקטית, מתאים במצבו ובדרישותיו הכספיות או לא מתאים.

ליבר 21 בספטמבר 2013

ברור שצריך להחתים. דבר ראשון הוא ישראלי ואחרי הפסד האליפות של שנה שעברה דבר ראשון צריך להחזיר הרתעה בליגה. ברור שבלו לא שכח לקלוע. אי אפשר לשכוח. כרגע כשאין את אליהו עמדה 4 קצת רזה עם טיוס וכהן. הצפי היה שסמית יוסט ל 4 אבל אפשות של בלו נראית לי הרבה יותר טוב. חמישייה של רייס/היקמן, אינגלס, סמית , בלו וסופו זה נשמע לא רע

אליהו 21 בספטמבר 2013

מועדון שמכבד את עצמו ואת עברו חייב להחזיר שחקן שכזה…

Oded 22 בספטמבר 2013

ליאור?

martzianno 21 בספטמבר 2013

להחתים אתמול!

עירן 21 בספטמבר 2013

להחתים שלשום. הציעו לאליהו חוזה יותר גבוה מזה לעמדה 4. כידוע, בלו הוא כל מה שאליהו לא.
חשבון פשוט.

אורי 21 בספטמבר 2013

אתה פשוט צודק! 350 אלף דולר זה לא הרבה לבלו

בוא הביתה... 21 בספטמבר 2013

אם מכבי מכבדים את עצמם ואת שלל אוהדיהם הם חייבים להחזיר את בלו הביתה ממספר סיבות:
1.הכסף שהוא דורש (350 אלף דולר) הוא לא הכי יקר שיש ועם קצת משא ומתן אפשר להוריד אותו גם ל300.
2.הוא משלנו. מי מאיתנו,אוהדי מכבי,לא מתגעגע לבלו,להגנה שלו ולשלשות המטורפות שלו שבאות בצרורות ומקפיצות את ההיכל?!
3.אפשר להשאיל את יובל נעימי שהבהירו לו שהוא יושאל גם ככה לעונת השתפשפות אך אסור בשום אופן להשאיל את ג'ייק כהן הוא שחקן עם פוצנטיאל שחייבים לפתח אותו. יש כבר מספיק גארדים ואם זה לבחור בין יובל נעימי לדיוויד בלו אני הולך עם בלו.
4.הוא התאמן עם הקבוצה שלו באוניברסיטה למרות שזה לא יורוליג עם קצת זמן של חודש-חודש וחצי הוא חוזר אלינו כמו גדול כי אין פשוט אין דבר כזה שדיוויד בלו שכח לקלוע…

מכביסט! 21 בספטמבר 2013

כל מילה בסלע!!

אריאל גרייזס 21 בספטמבר 2013

מה להחזיר, החצוף חיכה שתגמר אליפות אירופה כדי לחזור לשחק!

הגבר עם הקוביות 21 בספטמבר 2013

להחתים לפני חודש!!! השחקן המושלם למכבי! תוך 2-3 חודשים הוא חוזר לכושר שהיה לו(החודשיים-שלושה הראשונים יהיה בסדר גם אם בלו לא יהיה בכושר מלא, ואחרי זה הוא בטוח יחזור לכושר!!) ואז למכבי יש חמישיה מפחידה(+ספסל עם שחקנים כמו סופו, רייס/היקמן/אינגלס ולנדסברג שיעשה השנה קפיצת מדרגה) שיכולה להתמודד עם הגדולות באירופה(ובטח שלא לקבל בראש מקבוצות דוגמת ריאל!)בקיצור להתחיל שיחות על חוזה עכשיו!!!

אלעד ב. 21 בספטמבר 2013

היחיד במכבי שהסתגל לקשת החדשה של השלוש כאילו כלום…

וזה אומר הרבה.

איציק 22 בספטמבר 2013

הוא לא היה צריך להסתגל, הוא היה שם כל הזמן. מבחינתו אפשר היה להזיז עוד…

רועי 22 בספטמבר 2013

ברצוני לומר שבלי שום קשר להחתמת בלו,ניתן לראות שקברניטי מכבי הבינו את הטעויות שנעשו בשנים האחרונות ולעניות דעתי הסגל הנוכחי הוא הסגל לו הבנייה האיכותית ביותר של מכבי ת"א מאז 2004.
דבר ראשון הסגל הנוכחי עמוק ובשעת הצורך בעת שחקן אחד נכנס למשבר ניתן למצוא על הספסל שחקן לא פחות טוב ממנו דבר אשר היה חסר מאוד השנה כאשר מכבי ת"א הייתה תלויה בחסדיו של אוחיון ולוגן בסיבוב הראשון ובסמית בטופ 16(למרות שזה הצליח לא מדובר במצב תקין).
דבר נוסף בסגלה הנוכחי מכבי ת"א יכולה לשחק באופן מושלם כמעט בכל סגנון משחק לרבות pain % gain שאפיין אותה במהלך השנים ובאותה מידה גם משחק עומד ופיזי,משחק של בידודים,פיק אנד רול או חדירה והוצאה לקלעים בפינות.
כעת אתייחס להחתמה אופציונלית של בלו,כמו שתיארתי בתחילת התגובה אני רואה את סגלה הנוכחי של מכבי ת"א כסגל שמירב הפוטנציאל שלו הוא להגיע לפיינל פור אך כעת עם החתמת בלו והצגת 80% מיכולותו מלפני שנתיים מכבי יכולה לזכות משום שבלו רק מכיל את כל היתרונות שתיארתי במעלה התגובה השאלה של מכבי היא כמובן מידת ההשקעה הכספית שלהם בכדי להחתים את השחקן משום שלהחתמה לא תהינה כל אפקט שיווקי עקב העובדה שכל המינויים למשחקי היורוליג כבר ניקנו.
דבר נוסף שנותר למכבי להחליט אם וכאשר הם מחתימים את השחקן הוא מי מבין השחקנים,נעימי וגייק כהן,יישלח להשאלה בכדי לפנות מקום לבלו אני לשם שינוי הייתי בוחר בגייק כהן ולו מהסיבה ששליחה שלו לקבוצה אירופאית דרג ב'(סטייל ניקולה וויציץ וולירבאן בשנת 2003)יכולה לשפר אותו בצורה ניכרת מאשר ישיבה על הספסל ולתרום להגשמת המטרה שלשמה הוא הוחתם והיא הפיכתו ל-4 הפותח של מכבי ב5-7 שנים הבאות,נעימי הוא שחקן בוגר ושלם בצורה כזו או אחרת והשאלה שלו במיוחד לקבוצה בארץ כפי שפורסם בתקשורת לא תתרום לו מהומה וחבל כי מדובר בשחקן שיכול לתרום למכבי ולכן במקרה שלו הייתי בוחר בהתמודדות השנה בתקווה להפוך לסוג של יוגב אוחיון.

האופציה המעניינת 22 בספטמבר 2013

אם בלו באמת בכושר ובלאט חושב שיש בו צורך אז הוא המתנה הכי טובה שסופו יכול לקבל (אין הרבה שחקנים בעמדה 4 שיכולים לפתוח את הצבע כמו בלו)
כשחושבים ממי להיפרד נדמה לי שאפשר לוותר על פניני, הוא במגמת ירידה עקבית וחצי סגל יושב לו על העמדה (במיוחד סמית ואינגלס שיקבלו חלק נכבד מעוגת הדקות השנה).
אץ ג'ייק כהן צריך להשאיר כי תמיד חסרים לנו גבוהים ואם נוסיף לקח את הנטייה של סופו לעשות עבירות/להיפצע אף אחד לא רוצה שהמחליף היחיד שיישאר לג'יימס יהיה בן אלטיט.
נעימי יכול להיות גיבוי לא רע ליוגב אוחיון שיתכן והסדרה המדהימה שלו מול פנא היא מעין שחזור של המשחק המטורף של יניב גרין מול ז'לגיריס (הופעה אחת מצויינת ואחריה דעיכה ממושכת אל הבינוניות)

קובי 22 בספטמבר 2013

לדעתי מספר- 22 צודק גיא פניני צריך להיות מושאל.

מסיבה מאוד פשוטה אם בלו יגיע [רק בחוזה של שנתיים שלוש!!] שהוא שחקן של שני עמדות 3-4 יהיה למכבי 5 שחקנים של עמדה שלוש! בלו אינגלס סמית' פניני ולנדסברג וזה מיותר.

ג'ייק כהן הוא שחקן של שני עמדות הפנים 4-5. מה שאומר שהוא יכול לשחק כסנטר שקולע שלשות!! דהיינו בחמישיה כזאת- רייסהיקמן. סמית'. אינגלס. בלו. כהן. זאת חמישיה מהירה גבוהה וקטלנית,

מעבר לזה- הבאה של בלו תדחוק את אינגלס לעמדה שלוש לצד סמית' ואז ממילא פניני לא ישחק,

ונעימי הוא גיבוי למצב שבו רייס לא יתפקד טוב כרכז. ואז רק אוחיון ונעימי יהיו רכזים,

בכל אופן סגל כזה נראה הכי מאוזן-
1.רייס. אוחיון.
2.היקמן. נעימי. לנדסברג [מחליף בשתי העמדות 2-3 בעיקר בליגה].
3.אינגלס. סמית'.
4.בלו. כהן. טיוס [כהן וטיוס גם כסנטרים].
5.ג'יימס. סופו,

הארכיון 22 בספטמבר 2013

מישהו אמר דורון שפר?

Comments closed