בית דין של מטה

למרות שבית הדין והבקרה הפכו ללא רלוונטיים, הפועל כפר סבא תמשיך לצעוד קדימה

222

 

גילוי נאות: אני אוהד הפועל כפר סבא בכדורגל.

גילוי לא נאות: לקח לי 24 שעות לכתוב את הפוסט הזה, מרגע קבלת ההחלטה של בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל על כך שמכבי אום אל פאחם תשחק העונה בליגה הלאומית ואילו הפועל כפר סבא תשחק בליגה א'.

צריך קצת לנשום. להתעצבן. לקלל. לקלל עוד קצת. להירגע. להתאושש.

ואז אתה פשוט מבין שחבל. כי רצינו פה כדורגל אמיתי, לא? יורו הצעירות שאירחנו כאן עשה חשק. הראה שאשכרה יש דבר כזה כדורגל כיפי. עם ארגון ואווירה, משפחות ביציעים, ניהול תקין, ספורט נקי. ובכן, זה כנראה כבר לא יקרה.

תיקון – בלי כנראה.

זה פשוט לא יקרה. לא כאן.

בית הדין העליון של ההתאחדות איבד סופית את המנדט שגם כך לא ממש היה לו. ההיסטוריה הלא ממש רחוקה עוד צרובה ומצולקת מההחלטות ההזויות והמביכות שייצר בית הדין הזה, על שלל עמי פזטליו ופדיחותיו. זוכה הפרס על שם פרוספר אזגי לחלמאות מתקדמת.

והבקרה התקציבית של עופר אורליצקי ההפכפך? ביץ' פליז. רלוונטית כמו הארון של הראל סקעת. הרי בשביל מה בכלל היא קיימת? לוודא שקבוצות מציגות ערבויות? תקציבים מתאימים? בטוחות? לוחות זמנים ודד ליינים? את מי זה מעניין.

קבוצות הפנימו כי הן יכולות לשטות בבקרה ובראשיה כראות עיניהן. להתייחס למועדי הגשה סופיים בהחלט כפי שגילי מיילי מתייחס לאתיופים והומואים, או מאיר איינשטיין מתייחס למרואייניו ברדיו – לא לראות אותם ממטר. אין דין ואין דיין. מקסימום דדי בן דיין. וגם זה, כשהוא לא עומד בתור לביטוח לאומי.

וההתאחדות? בשביל מה ומי בעצם היא נחוצה? כדי שיהיה לכל העסקונה מקום לבוא לשתות קפה מהמכונה? הרי בית המשפט האזרחי – המחוזי, האזורי, העליון, התחתון – (תמיד הרי יהיה עוד אחד לערער אליו) – מאפיל בכוחו עליה ועל בית הדין המגוחך שלה. זה שקבע פעמיים לפני שנתיים שהפועל כפר סבא תשחק בליגת העל (רק שבסוף השאיר את הפועל פ"ת) ופעמיים עכשיו שכפר סבא תשחק בלאומית לאחר שאום אל פאחם ציפצפה על התקנון ולא העבירה את תקציבה בבקרה. אז קבע.

שלוש שעות לפני משחק ליגה, בית המשפט האזרחי מוציא צו דחייה למשחק ומחזיר את הצדדים לבית הדין, אותו בית דין שכבר חרץ פעמיים את דינו, כדי שאולי בפעם השלישית הוא יחליט אחרת. ככה זה הולך פה. פעם שלישית גלידה בטעם שכונה.

נעזוב רגע את הרכילויות. על כך ששני הדיינים ממוצא ערבי הצביעו לטובת אום אל פאחם, או על כך שלאבי לוזון יש אינטרס שמכבי אום אל פאחם תהיה זו שתישאר בלאומית, היות והוא זקוק לכוח נוסף של מרכז מכבי. הכל שטויות. השורה התחתונה היא שכך נראים מוסדות הכדורגל שלנו. כמו בדיחה.

232
היו אופטימיים, החבר'ה התמימים האלה מכפר סבא

 

סביר להניח שאם היה מדובר בבית"ר ירושלים נניח, העסק היה נגמר אחרת. בטח ובטח אם זו היתה אחת התל אביביות הבכירות. כי מי יכול עליהן. הן לא הכבשה התמימה מכפר סבא, שאוהדיה שותים בירה בפאב הבאביטי הצפוף ובולעים שם יחד עם המשקה המר גם את העלבון. שהרי מי בכלל יספור אותם במדינת הקומבינה והחלטורה. ירוקים ותמימים שכמותם.

זו אותה כפר סבא שבעונה שעברה החליטה מיוזמתה ללכת למהלך של פירוק, והפחתה אוטומטית של 9 נקודות, כדי להתנקות מכל הרפש והניהול הקלוקל של אלו שהחזיקו בה. מהלך של קבוצה שרצתה להבריא עצמה בליגה חולה שמקיפה אותה. שרצתה להראות שאפשר גם אחרת. ועדיין רוצה. קבוצה שעם עוד 9 נקודות היתה לא רק עוקפת בסיום העונה את אום אל פאחם ונס ציונה, אלא מתברגת בפלייאוף העליון.

אבל בשביל מה להיות צודק, אם אפשר להיות תחמן. להתנהל כמו בורדל בתחנה המרכזית הישנה, עם כסף שחור וחשבון מוגבל, לעבוד על כולם ולחיות בהקפה. הרי כשמגיע יום הדין – אין עונש. מקסימום ארכה. ועוד אחת. ועוד אחת. ועוד אחת. ועוד אחת. ועוד אחת. ועוד אחת.

והאמת היא, שזה כבר לא עניין של תסכול, או חוסר אונים. זו סתם תחושה של חבל. חבל שככה נראה הספורט הכי אהוב כאן.

ולמרות הכל, גם אם נשחק בליגה ד' (אל תדאגו, אין תחתית שלא נוכל להגיע אליה, אפילו אם היא לא קיימת – אנחנו נמציא אותה) ננסה להישאר נאמנים לדרך. להראות שמועדון הכדורגל האמיתי היחיד באזור השרון יכול לצעוד בראש מורם, נקי מזיהומים חיצוניים, גם אם דורכים לו על הראש עם השפיץ של העקב שוב ושוב.

 

הנה הוא מגיע- מרתון ברלין!
יומן אליפות של הניינרס (4): ניצחון בסיינט לואיס

36 Comments

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2013

תסכול נוראי. היתה נקודה לפני כמה שבועות כשהתחילה הסאגה עם בית המשפט שאמרתי לעצמי – וואלה, אולי ניקח את הילד לראות כדורגל, נקבע עם בני כשמשחקים בפתח תקווה או משהו. אבל די, אני עם כדורגל ישראלי גמרתי. זה אפילו לא גועל נפש, סתם בדיחה לא מצחיקה.

matipool 26 בספטמבר 2013

בדיוק .

יואב הצהוב 26 בספטמבר 2013

כל מילה בסלע.

ועוד משהו לא קשור לטור אבל כן קשור בעקיפין-
א.א.פ ממשיכים את הקו העצוב של תחושת הקורבן, של המקופח, שרוצים להוריד אותם ליגה רק כי הם ערבים.
הקו הזה אם שמתם לב חוזר על עצמו שוב ושוב בשנים האחרונות.
פחות חבל לי על ההתאחדות שאוכלת את זה פעם אחר פעם ויותר חבל לי על המגזר הערבי שהוא מגזר נפלא(ולא רק בספורט) שמייצר לנו שחקני כדורגל נהדרים (והוא לטעמי העתיד של הכדורגל הישראלי, אם יהיה כזה..) ובמקום להתקדם למרות הקשיים (ויש) לנסות באמת להתקדם. חבל..

אלון רייכמן 26 בספטמבר 2013

יואב, מסכים איתך.
הקלף השחוק הזה של הגזענות, כשאין כל צידוק אמיתי להשתמש בו, בעיקר מרתיח ומרגיז, ומראה כמה צרה החשיבה של אלו שמשתמשים בו.

ג'וני 26 בספטמבר 2013

זה בדיוק מה שקרה העונה בפח הגדול
האתיופית ששיחקה על הגל של הגזענות והקיפוח שהיא למעשה הייתה הגזענית המגעילה היחידה בבית ולא מפתיע שאף אחד לא בא לחבק אותה אחרי שהיא יצאה מהבית כזוכה של ההפקה המושחתת שהריצה אותה עד הסוף לזכייה.

wazza 27 בספטמבר 2013

יחסית לאחד שקורא לזה הפח הגדול אתה די מעודכן, בעצם זה אותו דבר עם הכדורגל

ג'וני 26 בספטמבר 2013

כמה פעמים שמענו את המשפט "אני עם הכדורגל הישראלי גמרתי"
ובכל זאת אתם ממשיכים להתייחס אליו כאילו אין אלטרנטיבה אחרת.
מילא טוקביקיסטים אנונימיים אבל אנשי תקשורת לפחות תעמדו מאחורי המילים שלכם.

אלון 26 בספטמבר 2013

הכל נכון אבל לא חשוב.
כפר סבא יוצאת לדרך חדשה וזה לא כזה נורא אן היא תתחיל מהליגה השלישית ולא השניה. כדאי להתחיל לנצח על המגרש כדי לא להיות תלויים כל קיץ בבית הדין.

אלון 27 בספטמבר 2013

בדיוק, מסכים במאה אחוז, כמו שעשו הפועל בכדורסל

matipool 26 בספטמבר 2013

פשוט לא ייאמן הסיפור הזה .
אני חושב שהוא מצליח לשבור את שיאי התחתית והרפש של הכדורגל הישראלי .
בזיון גדול לכדורגל הישראלי ולעומדים בראשו .
סתיו שחם צריך לתבוע את כולם שם ולהוציא צו מניעה מחר להמשך קיום הליגה או לפחות למשחקים של אום אל פאחם .
בושה גדולה ותסכול עצום .

מתן גילור 26 בספטמבר 2013

למרבית הדברים החשובים התייחסתם כבר. תחת ההנחה שההכרעה סופית, לי יש רק הצעה אחת.
יוצא לי לעבוד מול הבקרה בכדורסל, אז אני יודע איך הדברים מתנהלים. צריך להביא לבקרה כל מיני התחייבויות של גורמים חצוניים לגבי הכנסות וחוזים לגבי הוצאות בגדש על שכר השחקנים. מרבית רכיב ההוצאות כבר אינו ניתן לשינוי (כאמור, החוזים עם השחקנים נחתמו), אבל חלק מחוזי ההכנסות (סביר להניח) אינן תקפות עוד.
לעניות דעתי, ההתאחדות לכדורגל ומועצת ההימורים צריכות להעביר להפועל כפ"ס הקצבות כאילו מדובר על קבוצה בליגה השניה (עם כל הצער על הפגיעה בשוויוניות לעומת שאר קבוצות ליגה א' (דרום?)). אם אלו, אני לא רואה איך הקבוצה נמנעת מחדלות פירעון.

גיא בלום 26 בספטמבר 2013

כל מילה בסלע.
עכשיו לך תסביר את דברי הטעם האלו לאנשים חסרי מוסר או רצון להבין.
עבדנו קשה להבריא את הקבוצה שלנו מתחלואותיה וסיימנו עם הרפש של הביצה הקטנה, שכחנו שיש את הביצה הגדולה שמסריחה הרבה יותר.

בני תבורי 27 בספטמבר 2013

חזק מאוד רייכמן, אני בהחלט יכול להזדהות. אני לא רוצה להיכנס לקונספירציות, אבל שאלה אחת מטרידה אותי מאוד: איך מתהפכת החלטה של בקרת התקציבים, למעשה, הפוסק האחרון והמוחלט בנושאי כספים-כדורגל. לא מעניין אותי שאום אל פאחם תשחק שם (מבחינתי כאוהד פ"ת זה משחק חוץ קל"ב), אבל אני לא מוכן להשלים עם הריסוק של מעמד מוסד בקרת התקציבים. אם אין צורך בו, אז שלא יתקיים. אם יש, אז שהיה פוסק אחרון ובלעדי.

אלון רייכמן 27 בספטמבר 2013

בני, זה בדיוק העניין.
כנראה שהבקרה הפכה פשוט ללא רלוונטית.
הרי מה שווה הקביעה שלה? אורליצקי כבר אמר פעמיים שא.א.פ לא עברה בבקרה ושהיא יורדת לליגה א'. גם אחרי הפסיקה שלשום, הוא עדיין טען שהוא נגד הפסיקה הזו ושהוא לא חושב שא.א.פ צריכה לשחק בלאומית.
אז אם פסקת פעמיים, ואחרי הפסיקה של בית הדין אתה עדיין נגד העניין – ואף אחד לא שואל אותך בסוף או מתחשב בדעתך – בשביל מה בעצם צריך אותך?
אין סימן מובהק מזה לעובדה שהבקרה פשוט לא רלוונטית יותר.

גיל שלי 27 בספטמבר 2013

כנראה שצריך להיות ממש גרוע, לפני שדברים ישתנו, מה שבעצם נותן לי הרבה תקווה, אנחנו שם

אלון רייכמן 27 בספטמבר 2013

גיל, אנחנו לגמרי שם.
עכשיו השאלה אם דברים ישתנו. אני לא בטוח…

רועי ויינברג 27 בספטמבר 2013

ההתאחדות, כרגע, במצב מזעזע. אין ספק. צריך להיות בית דין גבוה לענייני ספורט, שיכלול ענפים אולימפיים, פריאלימפיים, ולא אולימפיים (כל ענפי הספורט, בקצרה), ויהיה תחת הפיקוח של הממשלה-משרד התרבות והספורט.

לפי דעתי, ספורט הוא עולם ומלואו, וכמו למדינה, צריכות להיות גם בו 3 רשויות, בהתאם לרעיון של ג'ון לוק. רשות מבצעת יש (משרד התרבות והספורט), גם ראשות מחוקקת (ועדת החינוך, התרבות, והספורט), אבל אין רשות שופטת, שצריכה לקום במהרה.

רון 27 בספטמבר 2013

אין שום סיבה שמעולם שתעלו ליגה דרך הבקרה זו דרך אגב הפעם השנייה שכפר סבא מנסה לעלות ליגה דרך הבקרה (ליפני שנתיים אירע מקרה דומה)
הבקרה אכן חייבית רפורמה (וגם בתי הדין) רפורמה שעיקרה ניתוק הזיקה בינה לבין ההתאחדות והקמת מינהלות ליגה לכול הליגות בישראל!

מבש 27 בספטמבר 2013

מאמין שהבעיה העיקרית היא עם הסחבת וחוסר העמידה בחוקים של בית הדין.
אם החוק אומר שעד תאריך מסויים מגישים תקציב, אז עומדים בתאריך, לא נגררים למצב שבו במחזור שלישי שתי קבוצות לא יודעות באיזה ליגה הן ישחקו.
עם כל הכבוד לתאוריות הגזענות של אא"פ, יש חוקים וצריך לעמוד בהם, לא עמדת בחוקים? תרד ליגה.
זה לא שפתאום הקדימו את הדדליין בלי שהם ידעו.

אלון רייכמן 27 בספטמבר 2013

רון, ברור לך שהסיבה שכפר סבא "ירדה ליגה" היא שהיא הלכה מיוזמתה לפירוק – כדי להתנהל בצורה תקינה, נכון?
פירוק שהוריד לה אוטומטית 9 נקודות ליגה. אם כפר סבא היתה נמנעת מללכת לפירוק וממשיכה להתנהל באופן שכונתי כמו אום אל פאחם, היא היתה מסיימת את העונה בפלייאוף העליון, מעל אום אל פאחם ונס ציונה – ואתה היית טוען, לתפיסתך, שהיא נשארה בליגה בצדק, "על המגרש הירוק" וכו'.
תסתכל על התמונה הרחבה יותר, תריח את הסירחון ותבין את אי הצדק ואת גודל השכונה.

רון 27 בספטמבר 2013

אבל במידה ויורידו פה ליגה כול קבוצה שמתקשה להשיג כסף בזמן ליגה יהיו בליגה העל 4-5 קבוצות בליגה לאומית 2-3 ליגה א קבוצה ואפשר ליסגור תכדורגל בישראל!
כפר סבא קבוצה מצוינת מאמין שתעלה לליגה הלאומית בדרך ספורטיבית נמאס לי שכול מיני קבוצות מנסות לעלות ליגה דרך קיצורי דרך (אפילו בסקוטלנד רינגירס הורדה לליגה ה 4 ועלתה משם לליגה ה3 וכרגע בדרך לעלות ליגה מאמין שתוך 2 גג 3 הם שוב כוח דומיננטי בכדורגל הסקוטי גם בישראל כפר סבא צריכה לעלות ליגה דרך המגרש ולא לחפש קיצורי דרך

matipool 27 בספטמבר 2013

איזה קיצורי דרך לעזאזל ?
אתה מתייחס לתשובות שעונים לך ? לבקשה שתראה את התמונה הכוללת והגדולה ?
אתה באמת לא מצליח לראות מה לא תקין כאן ? אתה לא רואה שיש איפה ואיפה ? שאם במקום כפ"ס זו הייתה בית"ר ירושלים , היו כאן מהומות ובלאגן מטורף ?

יריב ס. 27 בספטמבר 2013

אתה רואה מתי, כמה שאנחנו אומרים שהתרחקנו מהקבוצה אנחנו מאד אמוציונלים כלפיה. זאת מחלה שלא עוברת…

matipool 27 בספטמבר 2013

יריב – לגמרי .

אריאל גרייזס 27 בספטמבר 2013

כן, כן! שיורידו קבוצות שלא משיגות כסף! זאת הדרך היחידה שבה לא תהיה בועה של קבוצות שלא עומדות בהתחיבויות שלהן. אולי אז, אם זה יקרה, יהיה פה כדורגל שפוי ולא כזה שמפוצץ בחוזים פיקטביים ושחקנים שבסוף לא מקבלים את הכסף שלהם.
אבל כל עוד חוקי הבקרה הם על הנייר בלבד ולא עומדים בהם – למה שקבוצות יתאמצו לעמוד בתנאים של הבקרה? למה בכלל צריך בקרה אז?

אבו ראמי 29 בספטמבר 2013

או זה, או שלא יחתמו על חוזים מבלי שיש את הכסף לשלם.
אפשר לחשוב, מה יעשו הכדורגלנים שלנו וביחוד אלו של הליגה הלאומית אם השכר הממוצע יעמוד על 30 א"ד לעונה?
יגידו שזה לא משתלם ויחזרו לעבודה במכון ויצמן ?

פורד פרפקט 27 בספטמבר 2013

כל הסיפור באמת מוציא את החשק מהכדורגל הישראלי ובטח את היכולת להתייחס אליו ברצינות. מבחינתי היו משאירים את הליגה עם 15 קבוצות ולא משתדלים לעשות בלאגן לא נחוץ. חוסר המקצועיות וחוסר ההחלטיות (כמות הערעורים מול ההתעלמות של א.א. פאחם להחלטות בית הדין) מוכיחות שאם רוצים להשאיר את אותו בית דין רלוונטי רצוי להחליף בו את הנפשות שלכאורה פועלות ומחליטות בו כי הן מוציאות שם רע לעצמן ולמוסד אותו הן מייצגות. מה רע ליגה לאומית עם 15 קבוצות וליגה א' עם 17 קבוצות? בסוף השנה עושים את ההתאמות הנדרשות ומחזירים את המצב לקדמותו.או שזה קשה מדי להתאחדות/בית הדין/הבקרה התקציבית לעשות כזו פעולה פשוטה?

MOBY 27 בספטמבר 2013

מסכנה כפ"ס גם התכוננה ללאומית עם חוזים, גם מדברת על התנהלות תיקנית (האם תעמוד בהתחייבותיה?) ואז שוב תיכנס לפירוק מי צריך 5-6 מיליון ש"ח בליגה א'?
אני ממתין לתביעות של
כפר סבא את ההתאחדות לכדורגל.
תביעה יצוגית של אוהדי כפ"ס את הבקרה התקציבית.
אפשר לחשוב על עוד כמה.
כמות הסנדלים שההתאחדות סינדלה את עצמה מתחרה במרבה רגליים.
היכונו לביאת הטיבי במקרה שמשהו יתהפך.

יורי 27 בספטמבר 2013

מגיע לא מגיע לא חשוב בכלל
ההתנהלות של כל הגורמים של ההתאחדות היא ביזיון אם הייתי בראש הייתי מפטר את כולם ומגיש התפטרות.
בושה ולא נעלה לטורניר לעולם עם עבריינים בראש

עמית 27 בספטמבר 2013

לעשות צדק…נעשה פה עוול נוראי לירוקה מהשרון!

משה 27 בספטמבר 2013

הדג מסריח מהראש!!!

אבי סנדק 28 בספטמבר 2013

פרשה כל כך מעוותת עם תפניות כלכך לא לוגיות ובלתי מוסברות שגם עם תוכנת ניווט משוכללת קשה לעקוב.
ומי סיבך את הפרשה?
הקודקוד מר לוזון.

סתם אחד 28 בספטמבר 2013

אבל המוח של זליכה רקוב, מה לא?

רונן 28 בספטמבר 2013

זה הרגע בוא ציפו אוהדי הכדורגל כפר סבא הקבוצה מהשרון מובילה מאבק צודק פונה אני לכל הקבוצות בארץ להירתם למאבק

שאול 29 בספטמבר 2013

לא מצליח להבין על מה אוהדי כפר סבא כל כך כועסים. בבית הדין העליון התברר שאא"פ ניסתה הרבה פעמים להגיש את התקציב ובבקרה לא נתנו לה. אז עכשיו העוול (כלפי אא"פ) תוקן. מה כל כך נורא בזה?
האשמה כולה, או לפחות רובה, של הבקרה התקציבית וההתנהלות הכללית של ההתאחדות. אבל בסופו של דבר, הצדק נעשה.
לא חושב שככה הייתם מגיבים אם המצב היה הפוך.
לדעתי מגיע לכפר סבא פיצוי על כך שנאלצה להעמיד תקציב של ליגה לאומית, בליגה א. אבל לא מgבר לכך. אני גם די בטוח שהם יעלו ללאומית בשנה הקרובה

עדידס 30 בספטמבר 2013

מרתיח, מבזה, מגוחך, עקום ולא חוקי!
מעניין אם אותם דיינים יכולים לשבת גם בבתי דין יותר משמעותיים…
הייתי רוצה לשדוד בנק
ואז לומר : "סליחה לא ידעתי שזה אסור וחוץ מזה אני אשכנזי אתם סתם נטפלים אליי – הנה אני אחזיר את הכסף"
להשאיר את הכסף אצלי
ללכת לשדוד עוד בנק
לומר שוב : "סליחה לא ידעתי שזה אסור וחוץ מזה אני אשכנזי אתם סתם נטפלים אליי – הנה אני אחזיר את הכסף"
להשאיר את רוב הכסף אצלי להחזיר 10% מהשלל ולומר הנה החזרתי מה אתם רוצים ממני ?!
לצאת זכאי.

Comments closed