נגיעה אחת רכה

במדינת המאניה דיפרסיה שלנו, לפעמים רגע אחד קטן עושה את כל ההבדל

Revivo

 

1. בביצה הלבנטינית שלנו, בה הכל נע בין מאניה לדיפרסיה, בין ביבי לטיבי, בין בנאדו תתפטר לבנאדו המלך, בין ערב קסום לאחמד קסום, מספיק לפעמים שבריר אחד של שנייה כדי לשנות הלך רוח שלם.

דוד רביבו ישב אתמול על הספסל בטדי מיובש ומבוייש. בעוד שחקנים עם כישרון מוגבל עולים לפניו בקישור הבית"רי, והקבוצה עוד מנחיתה לו את ברוכיאן החלוד על המשבצת, אצל דוד העסק התחיל לבעבע מפבנים.

אצל הרביבואים הכישרון הלך ופחת מאח לאח. חיים היה הכי מוכשר, דוד רמה אחת פחות ושי הצעיר עוד מחפש את עצמו על ספסלי קבוצות מתחלפות בדרך לסיום קריירה מתוכנן איפשהו בערבות ליגה א'.

 

2. אבל דווקא בעונה בה האח הגדול חיים מונה לשמש נציג הבעלים במועדון הצהוב שחור, ודוד נחת גם הוא במועדון אחרי עוד עונה סתמית באשדוד, ייבוש.

השחקן היחיד בקישור של אלי כהן שיודע להגביה כדור עם טאץ' של כדורגלן (ויסלח לי סנטיהו סולליך, כן?) מגרד אצלו את קצה הפוסטר.

בדקה ה-73, כשבית"ר גמגמה וחיפשה מושיע, אלי כהן קרא לרביבו להיכנס במקום קריאף. דוד יישר את הגרביים, נישק את המגן דוד על השרשרת, אמר "תודה לאל" והתכונן לרגע שלו.

אבל אז כהן נמלך בדעתו, זרק לאוויר "אני רוצה את אצילי בפנים, לא את רביבו" ודוד הרגיש איך הווריד במצח מתפוצץ.

 

3. הוא כבר חשב איך אחרי המשחק הוא טס בהליכה מהירה לחדר ההלבשה, מחליף בגדים בלי להתקלח ועף הביתה. בדרך, מהרכב, הוא מרים טלפון לסוכן דודו דהאן שימצא לו קבוצה חדשה לחלון ההעברות בינואר ואם צריך, הוא יושב ביציע ומתאמן לבד בים.

לאח חיים שמנדנד בממתינה הוא מספר שחלאס, נשבר הזין. אם אלי כהן לא רוצה אותו אז לא צריך. באשדוד תמיד יקבלו אותו חזרה בזרועות פתוחות. בגיל ובמעמד שלו, אין לו זמן להיות נער פוסטר.

 

4. אלא שאז, בדקה ה-82, רגע לפני שה-0:0 יורד על טדי החגיגי ומבאס את הנוכחים, אלי כהן הסתכל אחורה ואמר לו: "דוד, בוא". רביבו שכח מהכל. הוא טס לקו האמצע ונכנס למגרש כמו ילד שעולה עכשיו למשחק הראשון בחייו.

הוא הרגיש את האדרנלין מתפוצץ לו בגוף. הוא שמע את הרחש בקהל. הוא ידע כמה הם מצפים ממנו לעשות משהו גדול. לחולל מפנה.

והרי לפעמים, שפיץ אחד של הנעל, מהמורה אחת במגרש, גבעול אחד של דשא שלא נקצץ כמו שצריך באותו בוקר, עלולים להיות ההבדל בין פספוס מהדהד למהלך מבריק ולתהילת עולם.

בדיוק כמו הסל ההוא של דרק שארפ מול ז'לגיריס – בו אם איינרס בגאצקיס לא קוצץ ציפורניים באותו בוקר, הוא נוגע בכדור של שלף ומונע אותו משארפ.

ואז, שתי דקות אחרי שנכנס, דוד הרים בשמאל כדור נהדר לרחבה, שנחת על הרגל של קפילוטו בדרך לרשת. נגיעה אחת רכה, עם קצת טאץ' וים נסיון, שעושה את ההבדל.

שנייה של דממה, ואז – התפרצות.

27 אלף צהובים ביציע שאגו את שמו מאותו רגע ועד שריקת הסיום. הוא רץ על הדשא עם צעיף של בית"ר והונף על כתפי חבריו. הצלמים עטו עליו, גם ראשי הקבוצה.

טביב חיבק אותו חיבוק אמיץ ואלי כהן מיהר לספר בראיון לטלוויזיה שהוא אוהב את רביבו ויתן לו לשחק עוד הרבה העונה. השיחה לדודו דהאן בוטלה.

 

5. ערוץ 1 חגג אתמול ערב שידורים משולב עם המשחק המרכזי של מחזור הכדורסל בשבע והמשחק המרכזי של מחזור הכדורגל בתשע.

ולא סתם. ערוץ 1 זכה אתמול בפיס. שני משחקים גדולים. מכבי ת"א מול מכבי חיפה בכדורסל והקרנבל בטדי מיד אחריו.

רק שבערב כזה, החווייה שמסביב לא פחות גדולה מהמשחקים עצמם. אבל פרה גיים ופוסט גיים תמיד היו מונחים זרים בשידורי הערוץ. הלו"ז שם כל כך דחוס שאין זמן לכלום.

מיד עם שריקת הסיום בטדי, כשכל אוהד בבית רוצה לראות קצת את השניות המרתקות שאחרי, את החגיגות ביציעים, את השחקנים פורקים את המתח, חותכים לחסויות. אפילו לא 5 שניות של חגיגה.

ובכדורסל (שם אורי לוי נשלף מהבוידעם עם מיקרופון משנות ה-70) אם בראיין רנדל קולע את הלייאפ בשנייה האחרונה וכופה שוויון והארכה, נדפקת התוכנית של הערוץ. משחק הכדורסל גולש לחגיגה של הכדורגל ומעניין מה היו מאלתרים אז.

מסך מפוצל? חותכים לכדורגל ומוותרים על דקות המתח בהארכה בנוקיה?  משדררים את ההארכה בכדורסל בערוץ 33? מעניין מה היה ה-Plan B במקרה כזה.

מצד שני, זה ערוץ 1. ממש לא בטוח שהיה שם Plan B.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

יומן השביזות של הג'איינטס - לא נגמור 0-16
באימא ש'ך בן שימון - יניב פרנקו

21 Comments

משה 22 באוקטובר 2013

אני לא אוהב שחקנים שלא רצים, בגלל זה גם ניסים כהן היה צריך לפרוש מבחינתי בגיל 35, לאחר מכן האיש לא עזב את עיגול האמצע במשך 90 דקות.
דוד רביבו לא רץ, קשה לרוץ כשאתה קם ב 12. כששחקן כזה מצליח זה אומר משהו על העליבות של הליגה שלנו.
אני מבין מדוע אלי כהן לא סופר אותו, הבעיה שעם שי חדד או ברק משה (רבינו, לא הבנתי למה לתת לילד שם שנשמע כמו חיפושית) הוא לא יגיע רחוק.
למשפחת רביבו יש עוד שלוחות, אלי ששיחק בהפועל אשדוד לפני האיחוד עם עירוני ואמיר לביא האחיין שנשלח מאשדוד למרות הכישרון שלו בגלל האופי הבעייתי שלו. לצערם, שלא כמו דוד, האח הגדול לא הצליח להתחבר לוריד לטביב ולייצג אותם בהנהלה.

איציק 22 באוקטובר 2013

האם אתה רומז שלפני גיל 35 ניסים כהן רץ… או לפחות יצא מעיגול האמצע…

משה 22 באוקטובר 2013

עד גיל 35 הסתמכתי על הדיווחים בתקשורת, אחרי זה הוא ירד לליגה ארצית וראיתי אותו במו עיני.

עדי אבני 22 באוקטובר 2013

גדול ה"ברק משה רבנו". יושב לי בפה כל פעם ששדר טלויזיה אומר את שמו

קורא 22 באוקטובר 2013

משה, אתה איש עבודה שההורים שלו חינכו אותו שמי שעובד קשה מצליח, זה החינוך הישראלי הטוב, אבל האמת היא שהמציאות היא יותר מרוכבת ואנשים מוכשרים במיוחד עושים במהלך אחד מה שאנשים פחות מוכשרים עושים בעשרים מהלכים. רביבו, גם כשהוא לא רץ, מוכשר מ-90% מכדורגלני ישראל, וזה מעיד גם משהו עליהם.

אדם בן דוד 22 באוקטובר 2013

פוסט יפה. גם אני תהיתי מה יעשו במקרה של ההארכה-
אבל עם כל הכבוד-
לשים שיר של עלי מוהר זצ"ל בפוסט המתאר כיצד בית"ר פירקו את הפועל 1:0?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

איתי 22 באוקטובר 2013

אלון, כל מילה בסלע.
לגבי רביבו – מסכים איתך. אם הוא לא היה עולה אתמול לשחק מניח שהיינו שומעים היום שהוא מבקש לעזוב את הקבוצה…

דובי 22 באוקטובר 2013

גדול. הרגת אותי עם המיקרופון של אורי לוי!
בדיוק מה שאני חשבתי עליו כשראיתי אותו משדר אתמול, עם המיקרופון הזה שמסתיר את הפה.

מייק לארגי 22 באוקטובר 2013

טור חזק. משקף בדייקנות את המנטליות השברירית של הכדורגלן הישראלי. שני משחקים על הספסל והוא כבר בוכה לסוכן שהוא רוצה לעבור קבוצה.

מיכאל 22 באוקטובר 2013

טור מצוין. אכן, בכלל לא ברור הספסול של רביבו.
אולי האחרים רצים יותר, אבל רבאק, בלעדיו אין שם
אפילו אחד שיכול למסור שני פסים מדויקים.
רמת הדיוק במסירות של בית"ר היתה מביכה, וזו בעיה
שכדאי מאד לתקן ומהר, גם עם מישהו שרץ קצת פחות מאחרים.

יונתן 22 באוקטובר 2013

מעולה. אחד הטורים החזקים שלך.

אריק החדש 22 באוקטובר 2013

פשוט טור נפלא.
כל מילה על כל אובייקט מושחזת וקולעת .
תודה

פאןפאן 22 באוקטובר 2013

אהבתי
לרביבו וצרפתי יש את ההרמותבישוליםקרוסים הכי טובים בכדורגל שלנו
ברם אולם שניהם סטאטיים ולא רק בשנתיים האחרונות
כנראה שבליגה השישית בטיבה זה מספיק

ארצי בן יעקוב 22 באוקטובר 2013

למה מדברים על הבישול יותר מאשר על השער המצוין?

ג'וני 22 באוקטובר 2013

אורי לוי עדיין שדר הספורט הטוב במדינה בכל הזמנים.
שדר מקצועי ורציני שלא מתלהם ולא מקשקש כמו כל השדרנים של היום.
לא סתם הוא הפך לאחד האנשים החזקים בערוץ 1 ולא רק במחלקת הספורט.

ואם המשחק היה גולש להארכה אפשר לוותר בקלות על כדורגל, למה? מפני כדורגל זה ענף משעמם שכמעט ולא רואים שום ארועים מעניינים במגרש ם ולא מפתיע שבסה"כ היה רק גול אחד לקראת סוף המשחק.

אלון רייכמן 23 באוקטובר 2013

איבדת אותי ב"אורי לוי שדר הספורט הטוב בכל הזמנים".

ג'וני 25 באוקטובר 2013

אורי לוי הוא בן השדרים הבודדים בארץ שיכולים לשדר כל ענף ספורט מכדורסל ועד טניס וג'ודו ולכן לא סתם הוא תמיד משדר באולימפיאדה ארוע הספורט הגדול והפופולרי בעולם.

ערן לוי 23 באוקטובר 2013

לא מתרגש בגרוש מדוד רביבו, למרות התיאור הפיוטי. הוא מסוג השחקנים שלא יפריע לעין אם ייעלם, יפרוש, עם כל הכבוד לשחקן הותיק של מ.ס אשדוד.
ערוץ 1 ממשיך לא להפתיע ולהיות מי שהוא תמיד, בלי קשר לסוג השידורים החיים, אז למה בכל זאת יש מי שמופתע וכועס בכל פעם מחדש?

אלון רייכמן 23 באוקטובר 2013

כן, אבל בוא נראה אותך אומר חמש פעמים רצוף "לא מתרגש בגרוש מדודו גורש".

ערן לוי 23 באוקטובר 2013

לא מתרגש בגרוש מדודו גורש
לא מתרגש בגרוש מדודו גורש
לא מתגרש בגרוש מגוגו גורש…
לא הצליח

מיכאל 26 באוקטובר 2013

"איך אני אוהב אותך, קטש" התפייט רסקין בשידור המשחק של מכבי ת"א מול הכוכב האדום בלגרד…

Comments closed