מאיר בעל הנס (ציונה)

מה בלאט צריך לעשות ולאן טפירו ממריא הלילה

Tapiro

 

1.  קצת מצחיק הקטע הזה עם השחקנים הזקנים האלה.

בגיל 38 וחצי, במקום לפרוש ולהפוך לעוזר מאמן נניח, הנודניק הזה מתעקש להמשיך לשחק.

וחבל, כי זה טיפה מביך. הוא כבר לא קולע כמו פעם, מהירות אף פעם לא היתה לו, גם לא אתלטיות או הגנה. יאללה מאירק'ה, חבל, תן לצעירים קצת.

בחרו אותך כאן לכדורסלן העשור הקודם, מה אתה רוצה, להיבחר גם לכדורסלן העשור הזה?

35 דקות שיחק אתמול מאיר טפירו מול מכבי. יותר מכל שחקן אחר אצל היריבה (טוב, נו, מלבד אינגלס ששיחק 36). כל נים וזיף שלו נושם כדורסל.

וכשהכל מתחבר לו, זו אמנות. האיטיות הופכת פתאום ליתרון שמכתיב קצב משחק נכון, המסירות גאוניות, והשלשה הזו שסירבה להיכנס במשחקים האחרונים צוללת פנימה בדיוק ברגע הנכון, פחות מדקה לסוף.

ואחרי הסנסציה (או סנסציונה) טפירו מבין את העניין הכי חשוב – זה בדיוק מה שמקום כזה כמו נס ציונה צריך. כדי לחבר עוד קצת את הקהילה למועדון, להביא משפחות נוספות ליציע, עוד ילדים לטריבונה הכתומה.

אחרי שעורר את הכדורסל באשדוד, טפירו ממשיך להפריח את הדרום ומסמן עוד וי. יאללה, שנה הבאה באולם החדש בבאר שבע.

2. אחרי התצוגה הנהדרת של מכבי תל אביב בחמישי מול הכוכב האדום בלגראד ביורוליג, קצת מצחיק לשמוע את בלאט מתרץ בסיום שמכבי חסרה את היקמן וסמית.

סיריוסלי? גם מול נס ציונה אתה שולף את התירוץ הזה? קצת מעליב את האינטליגנציה של האוהדים הצהובים. ועוד יותר מעליב חבר'ה כמו לנדסברג, אינגלס, בלו ואוחיון שאמורים להסתדר עם נס ציונה גם בלי דווין סמית.

נכון, מכבי אכן תלויה לא מעט בסמית, שהוא אכן השחקן הטוב ביותר שלה. אבל אם היא תלויה בו עד כדי כך שהיא מפסידה בלעדיו לחולון ונס ציונה (וכמעט גם לחיפה בבית) משהו שם עקום לגמרי.

ואגב, אם בראיין רנדל לא מחטיא את הליי אפ ההוא בשנייה האחרונה מול מכבי בשבוע שעבר, הקבוצה של בלאט יכלה להיות היום היחידה בליגה עם מאזן 3:0 . איך אומרת אופירה אסייג? וואי, וואי, וואי.

3. ואגב אופירה, כלי התקשורת התחילו במירוץ שליפת הציפורניים והיסחפות למרחקים ארוכים. בעוד שהכותרות באתרי האינטרנט נעו בין שואה גרעינית לצונאמי צהוב, ב-ONE כבר יצאו ב"פרסום ראשון" זועק ש"אם מכבי תפטר את בלאט, גיא גודס ימונה".

מניח שהכותרות הבאות יהיו "הקבוצה תכנס ישיבת הנהלה דחופה בהרכב מלא", "מכבי תחתוך את סופו, רייס, טיוס ולנדסברג", ו-"בלאט יועמד לסקילה בכיכר העיר".

וזה מצחיק כי מכבי צריכה להפסיק להילחץ מכל הפסד ליגה. ברור שהעסק מקרטע, אבל דחילק, זה לא באמת כזה אסון. מכבי צריכה לפתור את הבעיות שלה עכשיו, בצורה נכונה ורגועה. החלטות שמתקבלות תחת לחץ, בטח שבמכבי, הן לרוב איומות.

מכבי תסיים כנראה את הליגה ראשונה בכל מקרה, וגם אם לא – בשיטת הליגה כאן, גם מקום שישי, לצורך העניין, יביא אותה לאותה נקודה בסוף.

בלאט צריך להתרכז בזירה האירופית וכן, לתת לשחקנים שקצת פצועים לנוח בליגה. ולתת דקות לחבר'ה שמשחקים פחות ביורוליג – כמו ג'ייק כהן, לנדסברג, רייס וטיוס. אפילו במחיר של כמה הפסדים.

ושההנהלה תגבה את העניין, ושכולם ימשיכו להתפוצץ.

Ofira
אולי ברקו יחליף את בלאט? אופירה מקיזה דם

 

4. והנה סקופ לסיום ("אמיתי לגמרי", כמו שפרימו תמיד אומר): רגע לפני שריקת הפתיחה לעונת ה-NBA, מיאמי הבינה שבשביל להשלים ת'ריפיט חסר לה רכז טהור ועושה משחק אמיתי. צ'אלמרס זה בכל זאת לא זה.

במהלך בזק היא החתימה את מאיר טפירו והוא כבר עולה הלילה על מטוס למיאמי לבדיקות רפואיות וחתימה. אם פריג'יוני יכול, אז גם מאיר יכול. במשחק הקרוב מול הפועל ת"א נס ציונה כבר תיאלץ להסתדר בלעדיו.

 

יישאר שם הפטיש (סיכום מרתון פרנקפורט)
אנפילד, פעם ראשונה

34 Comments

Sagi 29 באוקטובר 2013

מעולה!

נועם 29 באוקטובר 2013

אלון, גדול!

רועי 29 באוקטובר 2013

אלון,
זה הכי יפה שהתקשורת (ואני כולל אותך) אומרת שמכבי צריכה להפסיק להלחץ אחרי כל הפסד, אבל החגיגות שהולכות אצלם הן מעבר לכל פרופורציה.
תענה לעצמך, האם היית כותב את אותו פוסט אם השלשה לא נכנסת ?

אלון רייכמן 29 באוקטובר 2013

רועי, זה בדיוק העניין.
שהתקשורת לא אומרת את זה. אני אומר את זה.
מרבית כלי התקשורת ממהרים להשתגע אחרי כל הפסד של מכבי בליגה, ואני אומר הפוך. שצריך לשים את הדברים בפרופורציות.
ההפסד בנס ציונה היה רק טריגר לומר את זה שוב.

אמנון 30 באוקטובר 2013

את האמת שפתיחת העונה של מכבי רעה יותר מסתם שלשה של נס ציונה. זה ההפסד בחולון, זה המשחק הצמוד עד מוות בחיפה. וכן, בסופו של דבר בספורט מה שמשנה היא התוצאה הסופית, לא מה היה יכול להיות.

אבישי 29 באוקטובר 2013

טפ-הירו. האיש והאגדה.
מסכים בהחלט בעניין ההיסטריה סביב הפסדי הליגה של מכבי (גם בתוך המערכת של מכבי ובעיקר בתקשורת).
לא צריך להיסחף כל כך ומכבי באמת צריכה לשים את עיקר יהבה על היורוליג.

איציק 29 באוקטובר 2013

עזוב את הפוסט, אבל… איזו תמונה…

עירן 29 באוקטובר 2013

של מי ? של טפירו ? אכן, תמונה טובה… הוא נראה בה צעיר משנותיו.

איציק 29 באוקטובר 2013

ליכלכת ;) מה טפירו קשור לתמונה…

עירן 29 באוקטובר 2013

אה, התכוונת לתמונה השנייה, לא זו שלמעלה.

כוכב עליון 29 באוקטובר 2013

משהו אחד שלא הבנתי, באיזו ליגה בכדורסל מקום 6 לא היה מביא אותה לאותו מקום בדיוק? יש ליגה שאין בה פלייאוף והאלופה נקבעת על פי משחקי ליגה בלבד? רק העובדה שאין סדרה בגמר בלבד (וכל הדרך לגמר כן) מצדיקה הפסד לנס ציונה

Duncan 29 באוקטובר 2013

טפירו היה באיזה מחנה אימונים פעם בNBA.
צחוק צחוק אבל אם הוא היה קצת יותר מהיר – הוא היה שם

פולדש 30 באוקטובר 2013

למרבה האירוניה, הוא היה במחנה אימונים של מיאמי היט…

ניר 30 באוקטובר 2013

ואפילו סיפר שיש רוקי שבאימוני טרום העונה דופק דאנקים מפלצתיים על הבוקר בלי חימום.

נ.ב.

לרוקי קוראים דווין וויד

קובי (מכביסט) 29 באוקטובר 2013

הכל נכון חוץ מהקטע על רייס הבחור קלעי נחמד שאולי עוד ישתפר. אבל אין כל קשר בינו לבין רכז!!!! בשביל מה לתת לו עוד צ'אנס? בשביל לראות עוד כמה הפסדים? בשביל להיאבק על המקום הרביעי מול ריטאס וילנה על העליה לטופ 16???

למה אינגלס יכול תוך שני משחקים להראות בדיוק מה הוא יודע? איך בלו אחרי מנוחה של שנה וחצי מגיע ומשתלב מצוין? רייס כבר הראה בדיוק מה הוא יודע לעשות. ולנהל משחק זה משהו שהוא לא יודע הקליעה אצלו תמיד קודמת למסירה!!

בלאט חייב להחליף אותו בדחיפות ברכז טבעי יציב ואיכותי. בובי בראון הוא האופציה הטובה ביותר גם מנהל משחק וגם גו טו גאי שלוקח אחריות. ואם הוא יקר מדי אז הייקו שפרציק קפטן נבחרת גרמניה גם יכול להיות פתרון מצוין. שומר חזק מהיר אנרגטי קלעי שלשות מנהל משחק נהדר משחק פיק אנד רול ברמה גבוהה עם שחקני הפנים. שמכבי תחזיר לבאיירן את רייס תמורתו….

מאשקה 29 באוקטובר 2013

מאיר בעל הנס, נשמתי !!!

פורד פרפקט 29 באוקטובר 2013

הדבר היחיד שלא מובן לי בפוסט הזה וקראתי דבר דומה בפוסט אחר הוא שמכבי שיחקה מצוין נגד הכוכב האדום. מי שקצת מבין בכדורסל ראה שזו קבוצת פליאוף תחתון במקרה הטוב בליגה שלנו וחוץ מהענק שלהם (לא זוכר את שמו) שחגג על ג'יימס אף אחד מהם לא עשה סימנים של מעבר לבינוניות. מכבי קבוצה לא טובה עד גרועה יחסית למה שהיא רגילה להיות. רייס לא רכז. סופו לא מנוצל כראוי.נעימי שיכול להיות רכז שני בכלל לא מנוצל.ג'יימס מתחיל לתעורר ולראות מה הוא יודע אבל זה לא יספיק.החזרה של בלו נהדרת אבל ברמה שלו כרגע הוא טוב לליגה אבל לא מספיק טוב ליורוליג.אינגלס שחקן מצוין ,היקמן גם שחקן טוב. לנדסברג לא מספיק מנוצל, ההתקדמות שלו אדירה. והשור ה התחתונה. כשסמית' לא משחק אין למכבי מנהיג אמיתי על המגרש ומחוצה לו.הם מאבדים את העשתונות בקלות. ומבחינתי, אני מחכה שניתן להם בראש בדרבי

המושך בחוטים 30 באוקטובר 2013

אלון חביבי, הפסקה הבאה – "ואגב, אם בראיין רנדל לא מחטיא את הליי אפ ההוא בשנייה האחרונה מול מכבי בשבוע שעבר, הקבוצה של בלאט יכלה להיות היום היחידה בליגה עם מאזן 3:0 " נלקחה מהטור של אלי סהר בישראל היום של ה29.10 , לא בושה לצטט רבנים רק צריך לציין זאת.
לגבי המשחק עם נס ציונה – אפשר להוסיף את היום שלמחרת לאותם ימים מתוקים של האליפויות הגליליות החולוניות והחיפאיות,

טל בן יהודה 30 באוקטובר 2013

כן, כי אלי סהר הוא היחיד שחשב על הנקודה הזו…

אלון רייכמן 30 באוקטובר 2013

המושך החוטים – לא קראתי את הטור של אלי סהר. יצא במקרה כנראה שגם אני חשבתי על זה. אני מניח שאני לא היחיד…

טל בן יהודה 30 באוקטובר 2013

כמה מחשבות…

1. מסכים לגמרי לגבי מאיר טפירו.
רוב האוהדים הצהובים לא אוהבים אותו ולא היו רוצים לראות אותו במכבי (כלומר פעם, היום גם אני חושב שזה מיותר).

אבל אני תמיד אהבתי אותו וחשבתי שצריך להביא אותו למכבי. הרי אם תאהב את המשחק שלו או לא, הבן אדם הוא קלאץ'. באמת פספוס שהוא אף פעם לא שיחק בקבוצה לטעמי.

2. שאלת "סיריוסלי?"

אז לא, לא סיריוסלי…
גם בלאט יודע שזה שטויות, אבל אתה מוזמן לכתוב כאן מה אתה חושב שהוא היה צריך להגיד בטלוויזיה דקות ספורות אחרי ההפסד הזה.

אין תירוצים, אבל הוא לא יבוא ויגיד "אין תירוצים".

אלון רייכמן 30 באוקטובר 2013

טל, האמת היא שבלאט יכל להגיד המון דברים אחרים אחרי המשחק.
כמו למשל, משהו בסגנון של: "קודם כל, כל הכבוד לנס ציונה. הם נלחמו ונתנו את הנשמה ועשו ניצחון גדול. ברכות. לגבינו – אין לי תירוצים. היינו צריכים לבוא ולנצח את המשחק הזה עם הכלים שיש לנו. אנחנו אמורים להיות מספיק טובים בשביל לנצח כאן. נחזור הביתה, נראה שוב את הוידאו, נעשה חושבים ונלמד איך לשפר את מה שצריך לשפר – מקצועית ומוראלית".

טל בן יהודה 30 באוקטובר 2013

נו, גם אם הוא לא אמר את הדברים למצלמה… ברור שהוא חושב אותם.
;)

יניב 1 בנובמבר 2013

לזכותו של בלאט אני רק אגיד שאין לי ספק שאם היתה לו קבוצה קצרה יותר בלי חלק מהשחקנים באופן קבוע , אני בטוח שהוא היה מאמן אותם מספיק טוב ומנצח בליגה בלי בעיה .
אבל .
כשאתה נאלץ לשחק כל משחק במסגרת אחרת עם סגל אחר , זה דופק את העסק .

לדעתי הוא רצה להגיד משהו בסגנון ״נשבר לי הזין מהחוקים הישראליים המגוחכים האלה ,אין כאלה בכל העולם ונשבר לי הזין מההנהלה שלי שחושבת שאפשר להתעלם מהחוקים האלה ולהמציא מחדש את הכדורסל , אין היגיון בדרך שבה אני עובד , בדרך הזו עוד נפסיד הרבה ״

אבל הוא אמריקאי אז הוא מנומס .

ג'וני 1 בנובמבר 2013

לא בטוח שטפירו מתאים לסגנון המשחק של מכבי ת"א וגם אם היה משחק במועדון לא היה מקבל הרבה דקות משחק ולכן טוב לא שלא שיחק במכבי ת"א
גם עדי גורדון הגדול עשה קריירה יפה בלי להיות במכבי ת"א.
לא כל שחקן טוב חייב לעבור דרך מכבי ת"א.
הפספוס הכי גדול שלו זה שהוא לא זכה עדיין באליפות.

באד בוי 30 באוקטובר 2013

קודם כל, להתעסק באופירה אסייג זה פאתטי.. אין צורך לתת לה במה, כל קשר בינה לבין ספורט הוא מקרי.
לעצם העיניין – אני לא מאוהבי טפירו מבחינת צורת המשחק שלו, אני חושב שהוא אנטי אתלט בצורה מחרידה וזה קצת קשה לצפיה אבל מנגד אני מעריך את היכולות המוכחות שלו, אינטליגנציית המשחק, ניסיון וגם קליעה לא רעה.
איך שלא יהיה זה רק הפסד ובארץ מכל הפסד של מכבי עושים מטעמים.
זה נכון שמכבי לא נראית איי איי איי אבל אני מאמין שהיא תהיה חזקה בהמשך והכל יתאזן.

7even 30 באוקטובר 2013

שחקן מרגש ברמות אחרות שהשאיר חותם אדיר בכל קבוצה בה שיחק

סתמאחד 30 באוקטובר 2013

נקודה חשובה בקשר לנס ציונה : היו״ר של הקבוצה,יניב מזרחי,נמצא בקשרים טובים מאוד עם רמי כהן היו״ר של הפועל ולשניהם יש תפיסת עולם דומה באשר לשינויים שנדרשים בכדורסל הישראלי.
שניהם רואים עצמם כאופוזיציה לשמעון מזרחי כאשר הוא מנסה לפעול בניגוד לתקנון או להעביר החלטות שטובות רק למכבי.
השניים הללו (יחד עם ליבר מנתניה ולעיתים פרי מראשון) מבשרים על עידן חדש במנהלת שבו שמעון מזרחי עשוי למצוא את עצמו במיעוט לעיתים קרובות יותר.

טל בן יהודה 30 באוקטובר 2013

רמי,

תפסיק כבר להגיד תחת "סתמאחד"

;)

אורן 30 באוקטובר 2013

שימון,
תפסיק כבר להגיב תחת "טל בן יהודה".
סמיילי

אורן 30 באוקטובר 2013

בינינו ,מתאים לשימון לצאת בדקה ה90 נגד בני יהודה בפיגור 2-1…

בר 30 באוקטובר 2013

רייכמן, כל מילה בסלע.
עוד פוסט משובח לסדרה.
הפוסט כל כך נכון, שהוא היה צריך להתפרסם עוד בשבוע שעבר, מיד לאחר ההחטאה של רנדל.
מסכים לחלוטין עם הדעה שהדרך הכי טובה לעסוק באופירה אסייג זה להתעלם ממנה. אין מקום לצהובון שהיא מובילה בדה-באזר שהוא לדעתי מקום איכותי לכותבים מוכשרים.
גם ערוץ הספורט יטיב אם יתחיל להריץ את תוכנית הרדיו שלו באופן קבוע ללא מאיר איינשטיין. כל כך הרבה יותר נעים להאזין בימים שהוא לא באולפן.

ג'וני 1 בנובמבר 2013

אופירע אסייג הורידה את עיתונות הספורט לזנות .
זה מצחיק שאנשים באמת לוקחים ברצינות את השטויות שהיא אומרת.
הרי הקשר שלה לספורט מקרי לחלוטין.. מדובר בכתבת רכילות לכל דבר.
את מי שלא סופר אותה היא מנסה לעקוץ אותו אבל לא מצליח לה.

Comments closed