השבוע של הפועל

הניצחון בחיפה שכנראה יבטיח מקום שלישי. המינוי של אדלשטיין לנבחרת. האולם החדש של הפועל. זה היה השבוע של האדומים.

http://i844.photobucket.com/albums/ab10/alon456/General/apoel_zpsbfb30747.jpg

 

1. זה היה השבוע של הפועל תל אביב (כדורסל, כן? הכדורגל עדיין פח).

זה התחיל עם ההודעה הכמעט כמעט סופית על מינויו של ארז אדלשטיין למאמן הנבחרת, המשיך עם העדכונים על ההתקדמות הרצינית בבניית האולם במתחם הדרייב-אין והמשיך אתמול עם ניצחון החוץ הגדול בחיפה.

מעבר למשחק המצוין ברוממה, חיפה כנראה הפסידה אתמול את המקום השלישי רגע לפני הפלייאוף.

הניצחון של האדומים צימצם את הפער בין שתי הקבוצות לנקודה בלבד, כשבמחזור הבא – האחרון לפני הפלייאוף, הפועל מארחת את אשדוד החלשה בעוד שחיפה מתארחת במלחה אצל הפועל ירושלים.

אם לא יהיו הפתעות, במחזור הסיום הפועל יכולה לעקוף את חיפה ולהשתלט על המקום השלישי, שיבטיח ביתיות ברבע גמר הפלייאוף וימנע ממנה לפגוש את מכבי תל אביב בחצי הגמר.

2. במשחק עצמו אגב, רביב לימונד הוכיח שוב למה המעבר לשחק תחת ארז אדלשטיין היה כנראה אחד החשובים בקריירה שלו. לימונד משחק את הכדורסל הכי טוב שלו אי פעם ופשוט עושה עונה גדולה.

אחרי שבקיץ לפני שנתיים הוא פרש מאימוני הנבחרת כשהבין שכנראה לא יהיה בסגל הסופי של שיבק – איזה כיף שאדלשטיין יהיה המאמן הבא.

3. ולגבי מינוי המאמן – לא נטחן כאן שוב את הפוליטיקות המאוסות עד להקיא של ראשי האיגוד – שרצו להחזיר את צביקה שרף לתפקיד, ורק נשמח שמההריון העקום הזה לפחות נולד ילד בריא.

אדלשטיין – שבזמנו ויתר על התפקיד כשהיה עוזרו המיועד של בלאט מתוך נאמנות לבלאט – יותר מראוי לתפקיד.

הפועל שלו, על שלל חסרונותיה, משחקת כדורסל פשוט נכון השנה. הגנה אישית אגרסיבית שיודעת לנעול את שחקני המטרה של היריבה, שמירת אובר פליי שמניבה חטיפות ומתפרצות, ופועלים אפורים (הארפר, שירן, אריאלי, גוט) שעובדים בשביל הכוכבים (בראון ולימונד).

אם יש משהו שהנבחרת הנרפית והנאיבית שלנו צריכה עכשיו, זה מאמן שיכניס להם בעיטה בתחת. יש מצב שהג'ינג'י הוא האיש הנכון במקום הנכון.

אה, ומילה על שמעון מזרחי בהקשר הזה. על פועלו של האיש אין צורך להרחיב. הצד הפחות נחמד שלו, הוא הקטנוניות המרגיזה. אחרי כל הפיאסקו, כשהוחלט לבסוף על אדלשטיין, מזרחי הגיב: "בחרנו בו כי הוא היה המועמד האחרון שנשאר".

נו באמת. לא רציני, לא יפה, ובעיקר קטנוני וגחמני. לאדלשטיין מגיע קצת יותר מזה.

1505041-18

 

4. כשהפועל עלתה לליגה הלאומית לפני 3 שנים, כחלק ממסע העלייה שלה חזרה לצמרת, דיברו שם על "תוכנית חומש". עליית ליגה, תקיעת יתד בליגה, התבססות בצמרת – ואח"כ אלוהים גדול. אירופה, יול"ב, הגבול הוא השמיים.

עליית הליגה התעכבה בעונה, שבדיעבד עשתה להפועל טוב, העונה שעברה היתה עונת התאקלמות מחודשת (ולא קלה) בליגת העל – והשנה – הצמרת שוב מארחת את האדומים.

הבשורה המרנינה הבאה היא האולם החדש במתחם הדרייב-אין שצפוי להיות מוכן לתחילת העונה הקרובה (או טיפונת אחריה). לקהל הנפלא של הפועל זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות.

בית אמיתי, בלב תל אביב, שיהווה אכסניה ראויה לאוהדים המצויינים שמגיעה להם אכסניה כזו. עכשיו, אפשר גם לדבר על היול"ב קאפ ועל חיזוק רציני יותר. המסע ממשיך בכל הכוח.

5. אפרופו האולם – כמה שאלות זריזות בנושא:

תכולה – קצת קלישאתי, אבל למה רק 3,500 מקומות? למה לא 5,000? הרי בונים עכשיו חדש, מהלבנה הראשונה. להפועל ת"א יש יותר אוהדים מאשר למכבי חיפה שזכתה באולם של 5,000 מקומות. אם חושבים אירופה, ומשחקים גדולים, והכנסות – למה לעצור ב-3,500 מקומות?

צבע הכיסאות – אחד הפרמטרים הכי מוצנעים כשמדובר על מתקנים חדשים שקמים כאן – אבל בעצם בין ההכי חשובים. ה"פרצוף של האולם". בטח ובטח אחרי שנים בהן בנוקיה היו כיסאות אדומים ובמלחה צהובים. הדיווחים מדברים על כיסאות בצבעי כחול, אדום ולבן. אדום ולבן זה מצוין. אולי עדיף היה רק אדום. אבל למה כחול? כי זה יהיה אולם עירוני שישחקו בו גם כדוריד? הרי לפני ואחרי הכל זה יהיה האולם של הפועל תל אביב. אז למה לא לפנק את האוהדים עד הסוף?

שם האולם – ההתלבטות כרגע, לפי הדיווחים – היא בין שם של חברה מסחרית שתשים כסף סטייל היכל נוקיה, או הנצחה.

אוהדי הפועל, בצדק גמור, מעדיפים לקרוא לאולם על שם אריק איינשטיין. וכנראה שאין שם ראוי מזה. אבל מתברר, שישנה תקנה עירונית שלא מאפשרת להנציח מקומות ציבוריים עד שנתיים ממות המונצח.

ניסיתי לחשוב מה ההגיון מאחורי התקנה הזו. לא מצאתי.

מצד שני, אחרי כל המכשולים שהקבוצה הזו עברה בשנים האחרונות – כנראה שגם על זה היא תצליח להתגבר.

"אני יודע יותר טוב מהמאמן"
פוסט-פוסט מודרניזם

89 Comments

שחר ד. 3 במרץ 2014

אלון,

אנסה לענות על השאלות שלך (מבדיקה עצמית, גם אני שאלתי את עצמי את השאלות הללו):
1. במיקום שנבחר לא היה ניתן לבנות אולם של 5000 (אני לא יודע להסביר את מכלול השיקולים). בהתחלה תוכנן האולם להיות עם 3000 מקומות ולאחר תחילת הבניה התברר שניתן להוסיף 500 נוספים (יותר נכון 400 וקצת).

2. האולם אמור להיות האכסניה הקבועה של נבחרת הכדוריד הישראלית מכיוון שבית מכבי בראשל"צ לא עומד בקריטריונים (אושר באופן חריג לארח את הטורניר האחרון שם עד להשלמת האולם בדרייב-אין).

3. הדרישה של הנהלת הפועל היא לקרוא לאולם ע"ש יהושע רוזין ולא ע"ש אריק איינשטיין – זאת האמירה המפורשת שיצאה מהמועדון. עם זאת, ההחלטה היא החלטה בלעדית של וועדת ההנצחה בעיריית ת"א וההחלטה תלויה בהם ולא בקבוצה.
לגבי הספונסר, האולם שייך לעירייה ועל כן יהיה עליהם להגיע לסיכום כזה או אחר על זכויות השם, גם כאן הפועל לא אמורה להיות חלק ממקבלי ההחלטות.

סתמאחד 3 במרץ 2014

הנהלת הפועל לא דרשה לקרוא לאולם על שמו של רוזין.
לפני מותו של איינשטיין עלה הרעיון לקרוא לאולם על שמו של רוזין והתנהל מיני קמפיין תקשורתי בעניין אבל הנושא מעולם לא עלה להצבעה בקרב חברי העמותה ולאחר מותו של איינשטיין היה ברור שהאולם צריך להיקרא על שמו.
את שמו של רוזין (חתן פרס ישראל) אפשר להנציח באולם בהדר יוסף או באחד משני היציעים המרכזיים באולם החדש.
אולם של 5000 גדול על הפועל וראינו אתמול את רוממה לא מלא וגם האולמות החדשים האחרים (בירושלים ובחולון) יתגלו כגדולים מדי על קהלי הקבוצות (הארנה בירושלים מתוכננת ל – 11000 מקומות וברוב המשחקים ינכחו באולם 2000-3000).

אלון רייכמן 4 במרץ 2014

האמת היא שאני מתקשה להסכים איתך בנוגע לאולמות "גדולים מדי". או לגבי הקביעה ש"אולם של 5,000 גדול על הפועל". למה לא לשאוף גבוה? לחלום בגדול?
הרי אם הפועל ת"א שואפת לשוב למשבצת הקבוצה מספר 2 בכדורסל הישראלי, האלטרנטיבה (או אפילו להשתוות יום אחד למכבי, בעוצמה ובכוח, למה לא?) אחד היסודות הוא תשתית ומתקן ראוי.
גם היכל נוקיה חצי ריק במשחקי הליגה הסדירים.
אבל במשחקים הגדולים, או במסגרת אירופית בעתיד, פתאום 3,500 זה לא כזה גדול.
אני אוהד של הפועל כפר סבא בכדורגל, ליגה א' צפון – וכבר מדמיין איך בעוד שנתיים היא בליגת העל. תמיד כדאי לחלום – זה היופי שבספורט.

שחר ד. 4 במרץ 2014

בראיון בשנה שעברה אורי שלף אמר שבמידה והם יגיעו ליורוליג המשחקים יתקיימו בחולון (4800 מושבים) או באולם החדש שיקום בראשל"צ (מתוכנן ל-5000).

Amn 4 במרץ 2014

כי אין טעם לחלום בגדול אם זה חלום בהקיץ.
מה שמסמן את הפועל ת"א המתחדשת מראשיתה זה הכרה במגבלות, ביכולות וגם בשאיפות. למלא 3,500 מקומות על בסיס שבועי בליגת העל זה מאוד קשה. והפועל עוד לא התנסתה בלהביא סדרי קהל כאלו לאורך זמן(Cאירועים נקודתיים כמו חצי הגמר השנה הגיעו גם ~6,000). אין טעם לקפוץ מעל הפופיק ולקבל אולם יקר יותר וחצי ריק, כשאפשר לקבל הר געש שמתאים למידותינו.

דגש 3 במרץ 2014

סתם לידע כללי, למה זה טוב להפועל שאדלשטיין ממונה למאמן הנבחרת?

יניב 3 במרץ 2014

2 סיבות .
אחת קטנונית מעט – אבל בעיני טוב שלארז יש עוד מקור פרנסה – ככה יותר קל להשאיר אותו .
השנייה רחבה בהרבה יותר – המיתוג של הפועל כקבוצה גדולה בה ניתן להזניק מחדש קריירות הוא חשוב ויכול להיות גורם משיכה לשחקנים ומאמנים בעתיד .

וזה שמזרחי בלע צפרדע גדולה ותגובתו מעידה על גודל הצפרדע זה פשוט בונוס – יש שיגידו שזה לבד שווה .

סתמאחד 3 במרץ 2014

מעמדו של מזרחי נשחק באופן דרמטי – במכבי לא סופרים אותו ובאיגוד ובמנהלת הוא סופג תבוסות פעם אחר פעם.
לפני 3-4 שנים איש לא היה מעלה על דעתו שמאמן הנבחרת ייבחר בניגוד לדעתו של מזרחי.

Amn 4 במרץ 2014

מה שיניב אמר. בשביל להפוך מתופעה שידועה למעט יודעי חן, למשהו בפריסה יותר רחבה צריך שהקונצזנוס יכיר אותך. חשוב שהשם שהפועל ת"א יהיה סביב כדורסל ברמות הגבוהות ביותר שקיימות בארץ.

מתן גילור 3 במרץ 2014

אני לא יודע בוודאות, אבל אני אכתוב מה הרציונאל שלי בשהות של שנתיים.
אני לא מבין למה לקרוא היכל ספורט ע"ש אריק אינשטיין (אמן גדול וכבודו במקומו מונח). מה הוא נתן לקבוצת הכדורסל של הפועל ת"א?
הוא כולה סלבריטי שאהד אותם.
זה יפה שרוצים לעשות לו כבוד, אבל יש עשרות אנשים ראויים ממנו, כי שם בהחלט יופיע באותיות של קידוש לבנה בספר דברי הימים של קבוצת הכדורסל הפועל ת"א.
לענ"ד, אם מותו היה לפני 3 שנים גם אתה לא היית מעלה זאת על דעתך, אך הואיל והכל טרי הדי המוות עדיין נשמעים לרחוק.
שהות של שנתיים מותירה החלטה בשום שכל ולא אמוציונאלית.
אינני יודע אם זו הסיבה הרשמית, אך זו הסיבה שאני תומך בה.

יניב 3 במרץ 2014

הרבה יותר מסלבריטי – זה לא דידי הררי .
אריק איינשטיין ועלי מוהר תרמו לרוח האדומה באופן שקשה לתאר .

גם בעוד שנתיים זה יהיה רלוונטי -השאלה אם תגיע איזו אוסם ותשים כסף .

מתן גילור 3 במרץ 2014

ואתה באמת חושב שמקומו של אוהד כדורגל שעל הדרך גם תמך בקבוצת הכדורסל ותרם למשהו אמורפי כמו "הרוח האדומה" ראוי יותר מכל יו"ר/מאמן/שחקן? סתם זורק 2 שמות: שמעון שלח ובארי לייבוביץ (הרי אם הוא יהיה רלוונטי עוד שנתיים, הם יהיו רלוונטיים עוד 20).
בכל מקרה, התגובה שלי באה להסביר את עניין השנתיים יותר מאשר לדון ספציפית לעניינו של אריק. ד"א, אצלי תמיד עלי מוהר היה הרבה יותר הפועל ת"א מאשר אריק אינשטיין.

יניב 3 במרץ 2014

איינשטיין וגם מוהר הם יותר מאוהדי כדורגל , כמו שטדי קולק הוא יותר מעסקן וסמי עופר..נעזוב.
השאלה האם לתרבות ספורט יש ערך ?ואם כן אז השאלה האם זה ראוי לקרוא ולהנציח מתקני ספורט על שמם של גיבורי תרבות ספורט .
בפועל בארץ רוב המתקנים לא נקראים על שמם של ספורטאים ובטח לא על אנשי רוח .וזה חבל .
מצד שני אם המרחק בין בלומפילד של היום לבין סמי עופר זה ראש עיר נחוש וספונסר אז מבחינתי שנשחק גם ב״גולדהאר״.
אנחנו צריכים מתקנים ואחרי מתקנים אם אפשר הדיון על ההנצחה יכול לכלול ענקי תרבות כאלה .

את השנתיים אני מבין .החלטות כאלה הם אל חזור ואפשר להמתין .

אלון רייכמן 4 במרץ 2014

יניב, אני די נוטה להסכים איתך.

שחר ד. 3 במרץ 2014

אני חושב שיותר מלקרוא אולם ע"ש אחד משניהם, עדיף לקרוא ליציעים על שמם – זה יעביר יותר טוב את המסר.

סתמאחד 3 במרץ 2014

אריק איינשטיין שיחק כדורסל בהפועל תל אביב
זה דיווח על שתי הנקודות הבודדות שהוא קלע במדי הקבוצה הבוגרת של הפועל
https://mobile.twitter.com/Schwarts/status/405706887045189632/photos
זה יהיה לכבודה של העיר תל אביב אם שמו של איינשטיין יונצח בדרך הזו

יובל 3 במרץ 2014

אולם לקהל הנהדר שישמיע קולות של גז, יעשה תנועות של צלב קרס, יצעק שש"ל (תשאלו את אוהד הפועל הקרוב אליכם מה זה אומר) ויבקש מאנשים להתאבד.

ובקשה אחת לי לאוהדי הפועל (חבר לעבודה שמע אותה מזמן), תחליטו, אנחנו נאצים או ניצולי שואה? הגידופים שלכם לא מאוזנים

אלעד 4 במרץ 2014

כן, כי זה ורק זה כל מה שאוהדי הפועל עושים. אין להם שום מימד אחר ראוי לציון.

יובל 4 במרץ 2014

הפוסל במומו פוסל.

אני יודע לנהל שיחות ארוכות ומשעשעות עם אוהדי הפועל שעובדים איתי או בטוויטר. אבל במגרש? גועל הנפש יוצא, וזה מה שמגדיר אותם ומגמד את שאר המימדים

אלעד 4 במרץ 2014

את מי בדיוק פסלתי? לא הבנתי את התגובה

מדרה 4 במרץ 2014

אני יענה לך:

אתם יודונאצים חזירים

בבקשה

אורן 4 במרץ 2014

אני מניח שיובל=מכביסט ותיק=רועי.אצל כולם אוהי הפועל הם מטונפים הראויים לסקילה.כמובן שזה רוב אוהדי הפועל לעומת מיעוט אוהדי מכבי שמפליאים בגזענות שלהם.אני אשמח לשמוע מילים חדשות חוץ מהשורש ט.נ.ף.

ירוק 4 במרץ 2014

1. לגבי ההמתנה של שנתיים להנצחה – מסכים עם מתן. צריך פרספרטיבה בדברים כאלו.

2. לגבי העקיצה של יניב בעניין סמי עופר – אני דווקא חושב שהיתה לו תרומה לא מבוטלת לזיהום האוויר במפרץ חיפה :) לגמרי ראוי להנצחה…
(בהערת אגב – זה לא ממש מעניין אותי. העיקר שיהיה לנו אצטדיון כזה)

3. התגובה של שמעון מזרחי היא פשוט גועל נפש. מדובר במאמן של פאקינג נבחרת ישראל. בכובע הצהוב שלו שיגיד מה שהוא רוצה, בכובע הציבורי – שידע לתת כבוד, גם אם בלקוניות. אם איזה מישהו מהפועל היה אומר משהו כזה על בלאט, היינו קוראים כאן השתלחויות של צהובים על ימין ועל שמאל.

רועי 4 במרץ 2014

האם הוא אמר דבר שקר ?

ירוק 4 במרץ 2014

כנראה שלא, אבל מה הקשר? אף אחד (וגם אדלשטיין עצמו אני מניח) לא טען שלא היו עוד אפשרויות מועדפות. אבל אתה מיתמם רועי – יש דרך להגיד דברים כשאתה בכובע ״אובייקטיבי״ (כן בטח). אם הוא היה אומר משהו כמו ״בלאט היה העדיפות הראשונה, היו עוד כמה אופציות שבחנו, ולבסוף בחרנו בארז, שהוא ראוי ואני מאחל לו להוביל את הנבחרת להצלחה״ זה גם היה אמת, נכון?

רועי 4 במרץ 2014

הוא לא אובייקטיבי, היו לו שלוש העדפות לפני ארז.

רועי 4 במרץ 2014

מה שאותי משעשע זה איך בגלל שמדובר בארז, יקיר התקשורת והאומה האדומה כולם מזדעקים מהדברים של שמעון.
הרי אם היו נאמרים אותם הדברים על שיבק למשל, לא היינו רואים מילה כנגד זה בשום מקום.
וגם אתה לא היית כותב "מדובר במאמן של פאקינג נבחרת ישראל."

אלעד 4 במרץ 2014

רועי, כל גוף שמקבל החלטות שמכבד את עצמו, ברגע שמתקבלת ההחלטה כולם עומדים מאחוריה כאילו התקבלה פה-אחד, ולא מתחילים לזרוק לאוייר "אבל אני רציתי את ההוא". זה אחלה דרך להתחמק מאחריות. אם אדלשטיין יצליח אז מזרחי היה בגוף שבחר בו. אם ייכשל – "אמרנו לכם שהוא היה רק אופציה שלישית". זו אמירה בזיונית בלי קשר למעורבים בדבר, גם אם נח לך להרגיש מקופח ממרומי ה-70 ומשהו תארים שיש לקבוצה שאתה אוהד.

ירוק 4 במרץ 2014

1. לא ממש ראיתי מילה על זה בשום מקום חוץ מבפוסט הזה, שאם אינני טועה נכתב על ידי אוהד מכבי ת״א.

2. לא אמרתי שאסור שתהיינה לו העדפות, אמרתי שזה יהיה נחמד אם התגובה שלו היתה מכבדת. והיא ממש לא היתה כזו. מה זה קשור אם זה אדלשטיין או מישהו אחר? אתה באמת חושב שזו היתה תגובה לעניין?

3. ברשותך, אני אאלץ לחלוק עליך – אם הוא היה אומר בדיוק את זה על שיבק, זה היה מגעיל באותה מידה והייתי רושם את זה אם היו מזכירים את זה. אין לי שום סימפטיה מיוחדת לארז (אני חושב שהוא מאמן טוב) ובטח לא לקבוצה שלו.

רועי 4 במרץ 2014

גם בוואלה היה כתוב על זה.

אגב, מוזר שהבאת כדוגמא דווקא את דיוויד בלאט ל"מה היה קורה אם". מה שעשו לבלאט בנבחרת היה פי כמה וכמה יותר מביש מהליך הבחירה של ארז, ומהמשפט ששמעון אמר.

ירוק 4 במרץ 2014

רועי, באמת אני שואל – זה אפשרי מבחינתך להגיד מילת ביקורת על שמעון? או שכל מה שהוא עושה זה או מושלם או ניתן להצדקה, רק חלילה לא להגיד שום דבר ביקורתי?

מה הקשר לבלאט? אמרתי שאם היו מדברים ככה על בלאט, אתה ואוהדי מכבי ת״א כאן הייתם מזדעקים. בצדק אגב. ועכשיו אתם שותקים כי זה שמעון. לעניין מה שאמרת – ברור שמה שעשו בזמנו לבלאט בנבחרת היה מביש. אני גם זוכר שדיברו על זה הרבה. אבל מה הקשר?

רועי 4 במרץ 2014

יש ביקורת, ויש קטנוניות.

ירוק 4 במרץ 2014

ממש לא מבין איפה הקטנוניות כאן – נסכים שלא להסכים.

ירוק 4 במרץ 2014

אגב רועי – תקרא איך בלאט הגיב למינוי של ארז. כמה הבדל בקלאסה.

שיטה 4 במרץ 2014

אתה סגור על השיטה של הליגה? יש עוד שני סיבובים בבית העליון. אז הפועל תא עוד לא הבטיחה מקום שלישי. האיגוד גורם לכך שאף אחד כבר לא יודע מה השיטה העונה…

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

כמה מילים לגבי השם של האולם.
אני עובר לידע כמה פעמים בשבוע ברבת, והז ממש כיף לראות אותו "קורם עור וגידים", אם יורשה לי להשתמש בקלישאה.

בפרק הראשון של הפודקאסט, התייחסתי לאולם של מכבי סל בשמו, כלומר "נוקיה". היו יותר מכמה תגובות שתיקנו אותי ל"יד אליהו", קרי לא להיכנע למסחריות של הספורט.

וזה מתקשר לשם של האולם החדש של הפועל. אין מה "להיכנע" או "לא להיכנע". המלחמה כבר מזמן נגמרה והחברות הגדולות "ניצחו" בנוק-אווט.

כפי שאני רואה את זה, אין שום סיכוי שהאולם לא ייקרא על שם חברה מסחרית כלשהי. זה פשוט שם המשחק היום. ויותר מכך, אין לאוהדים מה להילחם בזה, כי הם יפסידו. לא רק אוהדי הפועל, אלא גם אוהדי חיפה ושאר הקבוצות.

תגיע החברה שתשלם לעירייה מיליונים, וזה יהיה השם של האולם החדש. "ברוכים הבאים להיכל סמסונג שבצפון תל אביב" – האמת, אפילו נשמע לא רע.

המקסימום שאני יכול להניח שיקרה זה השם יהיה ארוך, משהו בסגנון "ברוכים הבאים לאולם קוקה-קולה ע"ש רוזין".

אני לא טוען כאן שזה טוב או לא טוב (למען האמת, אני לא חושב שזה רע כל כך), אני רק טוען שזו המציאות, וזו הסיבה שעיריית תל אביב נמנעת מלהכריז על אדם שעל שמו ייקרא האולם. קודם כל יגיע הכסף, אחר כך יראו האם אפשר להוסיף שם…

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

אני ממש לא בטוח שזה נכון. יש אולמות שבהם השם המסחרי תופס, בעיקר אם זה השם מההתחלה ואין לו תוספת, ויש מקומות שלא. מעטים בדנבר, למשל, לא קוראים לאיצטדיון שלהם "מייל היי" למרות שיש לו שם מסחרי. גם מרבית אוהדי מכבי שאני מכיר עדיין קוראים למקום יד אליהו ולא נוקיה.
אם יקראו לו באמת בשם ארוך, כמו שאמרת, בסוף ישאר השם המקוצר, שם הבן אדם שעל שמו נקרא האולם

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

יש כאן משהו מעניין, כי השאלה היא מה זה נחשב "תופס".
בטלוויזיה, עיתונים, רדיו, אינטרנט וכו'… יהיו מחויבים לקרוא לאולם בשמו המסחרי והנכון.

המון אוהדים עדיין קוראים לזה "יד אליהו", אבל אף אחד כבר לא עושה את זה בתקשורת.

בסופו של דבר, מעוזי האנטי-מסחריות יפלו עקב הקונסיסטנטיות של התקשורת בהתייחסות לאולם בשמו המסחרי. ואני חושב שזה יהיה עוד יותר נכון אם לאולם חדש יהיה שם מסחרי מהרגע הראשון.

כלומר, בניגוד ליד אליהו, לאוהדי הספורט בכלל ולאוהדי הפועל בפרט לא יהיה שם אחר לקרוא לאולם. כמו הסטייפלס סנטר ב-ל.א., או האייר קנדה סנטר בטורונטו (שתי הדוגמאות שעולות לי באינסטינקט), השם המסחרי יהיה הברירת מחדל.

סתמאחד 4 במרץ 2014

במקרה של יד אליהו לאוהדי מכבי לא הפריע שינוי השם וגם התקשורת זרמה עם המהלך.
הסיפור של האולם החדש הוא שונה.
אוהדי הפועל רוצים שהאולם ייקרא על שמו של איינשטיין ויש לכך תמיכה גדולה גם בתקשורת.
אם יתחיל קמפיין שבו ישתתפו אנשים מעולם הספורט והתרבות לחולדאי לא תהיה ברירה אלא להכנע לדרישת הציבור.

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

http://www.youtube.com/watch?v=pftMWb3Ah4M

להתראות בדרבי הראשון באולם פנסוניק.

רועי 4 במרץ 2014

בוודאי שלא תהיה ברירה, שום דבר שכמה השחתות קברי הורים ואיומים לא יוכלו לסדר.

יניב 4 במרץ 2014

רועי,אני חש שאתה מביע הסתייגות מהעובדה שלהפועל יהיה בית חדש ומצוחצח, מהדיון על השאלה האם לבית הזה יהיה ספונסר או שיונצח בשמו של ענק תרבותי (שעל הדרך גם אהב את הקבוצה הזו אהבת נפש) ובכלל על התפישה שבכדורסל הישראלי בשנים הקרובות תהיה יותר תחרות (בין היתר בזכות מתקנים).

לא יודע איך לעזור לך.
הקרון כבר מזמן עזב את התחנה.

כמו שהפוסט ציין זה היה אחלה שבוע להפועל,וזו אחלה שנה וכנראה שזה הולך למקומות לא רעים בעתיד.

רועי 4 במרץ 2014

יניב,
ממש לא. שיהיה לבריאות על האולם החדש.
אני פשוט מתחיל לחוש את רוחות המלחמה המנשבות בנוגע לאיך יקראו לאולם, וכפי שכבר הוכחתם בעבר (חולדאי, טביב),
you mean business.

יניב 4 במרץ 2014

נו באמת.
אפשר לסכם שכמו שאני לא חושב שכל אוהדי מכבי הולכים לפגוע בשחקנים כמו האוהד ההוא שהרביץ לקסאייב אתה תיזהר מהכללות.

הדבר היחידי שאני יכול להגיד לך שבדיוק כמו ביכולת להקים קבוצת אוהדים ולנהל את זה – גם פה, אם עמותת הכדורסל תחשוב שזה נושא ציבורי ששווה להיאבק עליו- היא תעשה את זה בכלים הרלוונטיים ויש סיכוי שהיא גם תצליח.

הפועל כדורסל זה אחד מסיפורי הספורט היפים של השנים האחרונות וייתכן שגם פה היא תצליח במקום שקבוצות אחרות כשלו – ויהיה לה בסוף גם בית ראוי וגם כזה שקרוי על אישיות אדומה ולא על מותג סלולרי.

אם כן,נפלא. אם לא נסתפק בחנוכת הבית.

גם הדיון חשוב.

רועי 4 במרץ 2014

וכדי להבהיר עוד נקודה,
היות ואתם המצאתם לעצמכם במוח מחשבה שמכבי הם נגד תחרות באשר היא:
תחרות על ידי הקמת מתקנים חדשים, השגת ספונסרים, הגדלת תקציבים – מבורכת.
תחרות מלאכותית באמצעות חוקיים הזויים – לא.

רועי 4 במרץ 2014

יפה, אז הדיון בינינו הוא רק על הפירוש של מהם "כלים רלוונטים".
האם בכוונה השתמשת במילה רלוונטים, ולא למשל במילה לגיטימים/חוקיים ?

יניב 4 במרץ 2014

תחרות צריך לנהל – כשיש מצב שבו יש כשל שוק ומכבי סל זה כשל שוק) לחוקק חוקים ולהגביל הגבלות זה חלק לגיטימי בדרך להגדלת תחרות.
ומן הראוי שיתבצע ומן הראוי לדאוג להפרדת רשויות מלאה ולא לסיטואציות המפותלות שיוצר הכדורסל הישראלי (שימון מזרחי יו"ר איגוד).
לגביי הטענה השנייה שלך – למרות שנראה לי ששנאתך להפועל עצומה,אנסה בכל זאת- כלים לגיטימיים וחוקים הם כלים רלוונטיים.
גם המחאה מול טביב היתה כזו.
ומאבק ציבורי מכיל כלים רבים – הדיאלוג של עמותת האוהדים בנושא הזה הוא מול מחזיק תיק הספורט בעיריה ומתנהל לדעתי בצורה ראויה להערכה.

רועי 4 במרץ 2014

אתה מדבר על כלכלה. כאן מדובר בספורט. חוקים הזויים ליצירת תחרות מלאכותית מבטלים כל ערך ספורטיבי של התחרות.

המחאה מול טביב היתה בכלים לגיטימים ?
אתה רציני ?
אני חושב שיש בינינו חוסר הבנה בסיסי בנוגע למה חוקי.
המנגינה בזמנו היתה שהפועל עומדת בפני חורבן במקרה שטביב ימשיך, ולכן הכל לגיטימי על מנת לגרש אותו.

יניב 4 במרץ 2014

מה לא לגיטימי במחאה נגד טביב? אתה בכלל יוצא נגד הרעיון כולו.
וזה שאתה קושר את זה לבין המעשה נגד חולדאי זה הזוי.

מעבר לזה ניהול תחרות בעולם מוצרי הצריכה וניהול תחרות ספורטיבי לא שונים מהותית אחד מהשני- אם כבר בספורט צריך לוודא ולהקפיד יותר.

רועי 4 במרץ 2014

שוב אתה מכניס לי מילים לפה.
אני לא יוצא נגד הרעיון כולו, בוודאי שמותר למחות.
חלק מהמעשים שבוצעו נגד חולדאי ונגד טביב היו לא לגיטימים, אני לא חושב שיש ויכוח על כך.
בוודאי שהם בוצעו ע"י חלק קטן מאוהדי הפועל, אבל הם בוצעו.

אורן 4 במרץ 2014

אני לא מבין יניב מה מפריכ לך לתת לרועי כל כך לשנוא?
הוא כל כך שונא והכי מצחיק שהוא מדבר על כך שאוהדי הפועל שונאים.התייאשתי.אותה כמות אוהדים שחיללו את הקבר היא אותה כמות שנתמנ אגרוף לקדאייב או שהשחיתה את האוטובוס של ביתר.לא זור שעשו שם הכללות.אבל בהצלחה רועי עם פסטיבל השנאה שלך.

יניב 4 במרץ 2014

אני לא מנסה להכניס לך מילים לפה, פשוט להתמודד עם אלה שכבר יצאו.
אתה לוקח את מקרה חולדאי ומבחינתך זה הכל מבחינתי זה מקרה שמעורר תחושת קבס קשה – אבל זה לא יכול להיות הבסיס לכל דיון בנושאי מחאה / הבעת עמדה.
הדיון התחיל בשאלה ערכית פשוטה של מה צריך להיות שם האולם הביתי של הפועל- האם זאת חסות מסחרית או אישיות כמו אריק איינשטיין- ואתה לקחת את זה למקום של האלימות ההיא.
כאילו לא באמת יכול דיון.
וזה כשזה מגיע מאוהד קבוצה שאני עוד זוכר את קלינגר מספר איך הוא מחזיק באוטו אלת בייסבול מפחד המחאה ההיא – כאילו שרק בהפועל יש מקרי קיצון שכאלה כאילו שמקרי הקיצון האלה מאפיינים את הגופים הרשמיים של הקבוצה והעמותה והדרך שהיא הובילה מאז בספורט הישראלי.

אז כמו שאמרו לך כמה תגובות מעליי- נסכים שלא נסכים.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

כאחד שהמשרד שלו משקיף על ההיכל החדש שהולך ונבנה, אני מתקשה מאוד לראות אותו מוכן לקראת העונה הבאה, למרות שהניחו את הגג שלו לא מזמן. קצב ההתקדמות נראה לי מאוד איטי

אלון רייכמן 4 במרץ 2014

אריאל, לפי הדיווחים הקצב דווקא מהיר מהצפוי. אומרים שהוא יהיה מוכן באוקטובר – שזה ממש הטיפ-אוף של הליגה. גם אם הפועל תעבור אליו במחזור השלישי או הרביעי זה לא נורא.
הבנתי שבניגוד לבנייה המסורתית, בה מסיימים קודם שלב אחד ואז עוברים לשלב הבא – במקרה הזה בונים את הכל יחד, במקביל. כך שאולי כרגע זה נראה רחוק מלהיות גמור, אבל יש מצב שבקרוב זה יראה אחרת – כשהשלבים ימשיכו להיבנות במקביל.
מה אני אגיד לך, אולי הפעם, בניגוד למקובל במדינתנו – אשכרה יעמדו בלו"ז.

matipool 4 במרץ 2014

אני גם עובר ברכבת פעמיים ביום ליד האולם ורואה את ההתקדמות .
יש לי גם רקע בתחום הבנייה .
אמנם לא עובדים שם ב"טירוף" ולאורך שעות ארוכות ( בד"כ בשעה 18:00 אין שם כבר אף אחד ) אבל נראה שאת מרבית העבודות המאסיביות הם סיימו ( עבודות הבטון בעיקר והגג ) . השאלה היא כמה זמן ייקחו להם עבודות הגמר והפיתוח . קבלן טוב יכול לסיים את זה עד פתיחת העונה הבאה .

חובק 4 במרץ 2014

שבוע ענק להפועל!!! אחחחח בחיים לא האמנתי שדווקא הכדורסל הוא שבסוף יביא לנו נחת…

בנוגע לשם, אני אף פעם לא קורא למתקן על שם איש עשיר או חברה. אם חברת מכשירי הסלולר הפינית רוצה שאני אקדם אותה, שתשלם לי (ולא לשימון). כל עוד לא ראיתי שקל, ההיכל הוא היכל "יד אליהו" או אצטדיון חיפה החדש. תנסו את זה, זה נותן הרגשה טובה של "אותי עדיין לא קניתם"…

7even 4 במרץ 2014

יופי של פוסט.

לא מבין את אוהדי מכבי.
הם מנסים להכריח את כל העולם לאהוב את הקבוצה שלהם, בזמן שהיא היא הקבוצה היחידה(כן כן היחידה) בעולם ש…
– לוקחת כמעט כל אליפות ב -50 שנה האחרונות
– הזרים שלהם משחקים על חשבון משלם האגרה
– היו"ר שלה הוא סגן יו"ר האיגוד וסגן יו"ר איגוד השופטים
– קונה שחקנים ישראלים ומושיבה אותם על הספסל רק כדי להחליש אחרות
– הרסה עשרות קריירות של שחקנים ישראלים מבטיחים תמורת ריפוד חשבון הבנק
– החרימה את טקס הענקת גביע המדינה במעמד נשיא המדינה
– היו"ר שלה זכה בפרס ארצי על ניהול מועדון פרטי
– האוהדים שלה משכנעים את כולם שהיא מייצגת את המדינה הרי בדיוק ככה חושבים אוהדי ריאל על ברצלונה ואולימפיאקוס על פאנא כשהיא משחקת בצ'מפיונס…)

לא פלא שהיא הפכה לקבוצה הכי שנואה בישראל, בפער עצום?
רק אוהדי מכבי עוד חושבים שכולם משוגעים עליהם.

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

לא כל כך הבנתי…
פשוט הרגשת צורך לפרוק את מה שהיה על ליבך?
(שזה בסדר גמור מבחינתי)

או שהדברים האלה קשורים למשהו?

edgecator 4 במרץ 2014

מכבי ת"א היא הקבוצה השנואה בישראל בפער עצום כי מדובר במועדון המצליח ביותר בפער עצום, אימפריה ספורטיבית לכל דבר שנבנתה מהיסוד (ואני לא אוהד). שלא כמו בכדורגל, שם הפועל השניאה את עצמה גם על אוהדים נייטרליים בהתנהלות המועדון והתנהגות האוהדים, ותפסה את הבכורה.

אורן 4 במרץ 2014

חבל שאוהדי הפועל לא מתנהגים כמו אוהדי מכבי ושרים טועמה מחבל והפועל חיזבאללה.חבל גם שלא זרקו טיטולים.אתם ממש דמות לחיקוי.

יוסי 4 במרץ 2014

בכל הנקודות שכתבת, לא מצאתי משהו שמכבי עושה רע.

אקח את הדוגמה הקלאסית של: "לקנות שחקנים טובים ולהושיב אותם על הספסל כדי להחליש קבוצות אחרות".

קודם כל, ברגע שחיזקת את עצמך הכי הרבה שיכולת (במסגרת התקציב) הדבר הטבעי הוא לרצות שקבוצות אחרות יהיו טובות פחות, כי זה מגדיל את הסיכויים לזכות בתארים.

לגבי הקבוצה שהשחקן נקנה ממנה- אכן יש פה מעט בעייתיות, אך זו לא בעיה של מכבי, והקוצב יכולה לחתום על סעיף שחרור גבוה, בו היא תקנה שחקן אחר.

ולגבי השחקן- הוא מכיר את מכבי, יודע שהיא אוהבת "להושיב על הספסל" ואם מכבי כ"כ רוצה להחתים אותו אז הוא יכול להתעקש ולקבל סעיף יציאה.

זה הכול. ותראה איפה אנחנו ואיפה אתם.

אדם 5 במרץ 2014

אני חושב שהצלחת להסביר מצוין למה זה רע לקנות ולשים על הספסל.
בעיקרון נראה לי שהחוכמה היא להיות הכי טוב גם כשהיריבים שלך טובים. להיות הכי טוב מול הכי גרועים זה לא מעניין. זה גם לא ממש ספורטיבי.
העובדה שלך זה נראה לגיטימי היא שהופכת אותך למכביסט. גישה שכזו היא פחדנית וקטנה וכל כך מתואמת עם הקפטליזם שחוגג כאן

יוסי 5 במרץ 2014

אדם, אתה צודק במאה אחוז (לפי השקפות עולמך)-
אבל אותנו המכביסטים, חכמה ועקרונות לא ממש מעניינים.
אני עדיין נחוש בדעתי שלקנות שחקן, מכל סיבה שהיא, זהו מהלך ספורטיבי, והחלשת הקבוצות האחרות ע"י הושבה על הספסל לא מתקיימת ברוב הפעמים, למשל כש:

– ניק קיינר מדלי הובא מוולנסיה לספסל של מכבי, ולא בשביל להחליש את ולנסיה. כמובן שיש עוד לא מעט זרים שעברו תהליך דומה במכבי.

– יוגב אוחיון הובא למכבי מהפועל ירושלים – קבוצה שכביכול למכבי יש אינטרס שתיחלש – אך נהיה שחקן מפתח. מקרה דומה עם גיא פניני.

– פרקינס ופארגו נקנו מחיפה ומגלבוע/גליל בהתאמה, לפי דעתי מסיבות "כשרות" בלבד (שוב- כל סיבה היא כשרה בעיני), וכמעט לקחו את הקבוצה לטרבל.

אנונימוס 4 במרץ 2014

לא הבנתי, למה התקשורת מחוייבת לקרוא לאולם בשמו המסחרי? נוקיה למיטב ידיעתי לא משלמת לידיעות אחרונות גרוש, הוא יכול לקרוא לאולם איך שבא לו.
אם התקשורת "זורמת" עם השם המסחרי זה משיקוליה שלה. מה שבטוח, היא ממש לא חייבת לעשות את זה

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

אני חושב שהתקשורת מחויבת לסוג של דיוק בדיווחים שלה (כן אני יודע, זה נשמע מצחיק היום, אבל זרום איתי).

השם של האצטדיון ביד אליהו הוא "היכל נוקיה".
ככה קוראים לו… "היכל הספורט ביד אליהו" זה נחלת העבר, כבר לא משהו נכון עובדתית, ואין סיבה שלא לומר את השם הנכון של האולם.

האם התקשורת פשוט יכולה להחליט שהיא לא מתייחסת לככר רבין כ"ככר רבין" אלא כ"ככר מלכי ישראל"?

ירוק 4 במרץ 2014

זה מזכיר לי שהאצטדיון החדש של הפורטי ניינרס (שנבנה ממש לידי) הולך להקרא אצטדיון ליוויס…

טל, מעניין אותי: מה חשבת על התגובה של שמעון?

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

אני חושב שיש דברים שאפילו שמעון לא מסוגל לעצור את עצמו מלהגיד. למען האמת, אני לא יודע אם יש אוהד מכבי אחד שאהב לשמוע את הדברים האלה…

בין אם הם נכונים או לא, בין אם זו דעתו של הדון או לא. שמור אותם לעצמך בן אדם… אלו מסוג האמרות שמפריעים גם לאוהדי מכבי (אני חושב שאני מדבר כאן בשם הרוב).

אבל, זה קצת כמו העקרב והצפרדע שחצו את הנהר. העקרב עקץ את הצפרדע כי "הוא עקרב, וזה מה שעקרב עושה". זה מה ששמעון מזרחי עושה, אומר דברים כאלה שמרגיזים… אם הוא היה מסוגל לשמור אותם לעצמו, הוא לא היה שמעון מזרחי.

ירוק 4 במרץ 2014

או, תודה רבה. מסכים במאתיים אחוז. לא מבין איך אפשר להסתכל על זה אחרת.

אנונימוס 4 במרץ 2014

בטח שהיא יכולה. אפשר לחשוב שמדובר על מאמרים מדעיים פה.
יד אליהו זאת דוגמה מצוינת. הוא נקרא בכלל רשמית ע"ש בכיר לשעבר בעירייה בשם יוסף בורשטיין (לפחות עד שמכרו את השם). מתי שמעת את התקשורת קוראת לו כך? איפה הייתה "המחויבות לדיוק" אז?
מלחה בכלל נקרא ע"ש תורם בשם גולדברג. איפה המחויבות לדיוק כאן?

או אם ניקח דוגמא מקרית מתחום אחר – הרמטכ"ל האמריקאי הוא בכלל לא מטכ"ל (ראש מטה כללי), אלא יו"ר המטות המאוחדים. האמת אני לא בטוח אפילו שזה תרגום מדויק. ובכ"ז לרוב בתקשורת הישראלית לא קוראים לו כך בתקשורת, אלא אומרים הרמטכל האמריקאי.
וזה לא "חוסר דיוק", משתמשים בשם שאנשים מכירים ומבינים.

נוקיה שילמה לעיריית תל אביב כדי שיהיה שלט וכדי שבפרסומים של עיריית תל אביב יהיה כתוב נוקיה. כל השאר לא מחוייבים לכך למיטב הבנתי בשום צורה. ואם מבינים את מה שכתוב בתקשורת גם אם כתוב "יד אליהו" לא צריכה להיות בזה שום בעיה.

אזי 4 במרץ 2014

לדעתי אם נוקיה שילמה כסף לעריית תל אביב כדי שככה יקראו להיכל
ובעיתון יכתבו יד אליהו
נוקיה יכולים לבקש מהעיתון לתקן את הפרטים

זה כמו שיראיינו אותך לעיתון ויכתבו שם אחר במקום השם שלך כי אף אחד לא מכיר אותך.
הם מחוייבים לתקן

סתמאחד 4 במרץ 2014

איזו סיבה יש לתקשורת להתייחס כיום לכיכר רבין כאל כיכר מלכי ישראל ?
התקשורת מחויבת לדיווחי אמת ולדיוק אבל יש לה גם אפשרות לנקוט מדי פעם גישה ערכית ולהבליט עמדות שאינן מבטאות השתעבדות למותגים מסחריים.
חולדאי הצליח לשנות את שם ההיכל ביד אליהו משום שאוהדי מכבי היו אדישים למהלך הזה.
האם חולדאי היה מצליח להעביר מהלך דומה בבלומפילד ?
במקרה הזה אוהדי הפועל ומכבי היו מתאחדים ומונעים את שינוי השם.
הדיון שהתפתח כאן הוא מוזר שהרי אפשר היה לחשוב שלא רק אוהדי הפועל ישמחו אם לאולם החדש יקראו על שמו של איינשטיין אלא גם כל תל אביבי שיחלוף לידו ויראה את שמו של איינשטיין מתנוסס בראשו.
לא ברור לי מדוע יש אנשים שמתנגדים לכך.

רועי 4 במרץ 2014

אם סופסוף ישפצו את בלומפילד (יגידלו אותו כן ? לא להקטין כמו שעשו עד היום) אין לי שום בעיה שיתנו לו שם של חברה מסחרית.
אם זה מה שצריך בשביל לממן שיפוץ כזה, אז קדימה.

אזי 4 במרץ 2014

אבא שלי (שלא אוהד אף קבוצת כדורגל) עד היום קורא לבלומפילד איצטדיון באסה.
אני לא יכול לדבר בשם אוהדי הפועל, אבל אני אדיש לגמרי לשם של בלומפילד, כמו גם למגרש עצמו.
(בגלל זה לא הבנתי את הכעס של הפועל מהרס אוסישקין, מעבר לזה שלא נמצא להם אולם חלופי)

בית זה בית. זה 4 קירות.
כמו שאנשים עובדים דירה, אין שום אסון אם קבוצה תעבור מגרש או שהמגרש ישנה שם.

תומר חרוב 4 במרץ 2014

בית זה יותר מ4 קירות.

אבישי (הרמתגני) 4 במרץ 2014

4 קירות ואישה :)

צור שפי 5 במרץ 2014

זה שהשרשור הזה לא התפתח לדיון על ההתנתקות זה פשוט פלא (או מחדל)

אזי 4 במרץ 2014

אני חושב שכל שם שנותנים לאולם הוא טוב, רק שיהיה שם.
אני מבין את ההסתכלות הרומנטית של אוהדי הפועל שרוצים את היכל אריק אינשטיין, אבל לא הם בנו את המגרש. עריית תל אביב בנתה, ואם היא רוצה להחזיר את העלויות זאת זכותה הלגיטימית.

בכל מקרה, כל עוד מגרש לא נקרא "האיצדיון העירוני ב____" (ע"ע פ"ת ונתניה) זה מבורך.
דרייב אין, סמסונג, טוויטר, דה באזר, הנביא יחזקל או אריק אינשטיין… זה כבר סמנטיקה.

נ.ב.
אני הייתי הולך על היכל חולדאי

סתמאחד 4 במרץ 2014

העיריה גם בונה בתי ספר.
מה דעתך שבתי הספר ייקראו על שם חברות מסחריות ?
גם זו דרך להוזיל עלויות.

יניב 4 במרץ 2014

לדעתי זה בסדר לקרוא לאולם על שם חברה מסחרית- אם באמת יש חברה כזו.
בפתח תקוה לא היו מוכנים לקרוא לאצטדיון על שם סטלמך ובחרו בינתיים לקרוא לו המושבה.
מתוך חשיבה שיום אחד יבוא הנוקיה או האוסם שירצה לשלם ואז יחליפו.
בינתיים כבר חלף מספיק זמן וזה לא קרה.

מפתרון כזה אני מסתייג- אם יש יכולת לגייס סכום כסף רציני מחברה מסחרית – אז קדימה, ואם זה יגולגל למפעלי ספורט בעיר (ות"א משקיעה בצפעלים כמו המרתון) אז זה בסדר גמור מבחינתי.
אבל תל אביב היא עיריה עשירה מאוד ופרקטית מאוד, אם לאחר הבדיקות שעושים ויעשו יגיעו למסקנה שלא ניתן למצוא לזה ספונסר (כמו שלמרבית האצטדיונים בעיר ובארץ לא מצליחים) אז שיתכבדו וינציחו את מי שיחליטו.

אזי 4 במרץ 2014

מסכים.
גם המושבה או היהלום זה עדיף על כלום.
את נושא סלטמך לא הבנתי בזמנו כי זה איצדיון גם של מכבי וגם של הפועל.

יניב 4 במרץ 2014

דרך אגב אפשר בינתיים לגייס ספונסרים להדר יוסף, בית מכבי בראשון לציון ,האצטדיון בנתניה ועוד ועוד.
האמת היא שנוקיה היה מקרה יחידי – והסיבה היתה שנוקיה העולמית באותה תקופה האמינה בחסויות מהסוג הזה.
מה קרה לנוקיה מאז כולם יודעים ועוד מעט כשייגמר הסכם הרב שנתי נראה האם יש חברה בשוק שתשים כזה סכום שוב.
בכלל בעולם השיווק היום רק לוגו כבר לא מספיק.

במציאות של הכלכלה היום ללכת להתחייב לכמה שניפ קדימה זה בעייתי- והעובדה היא שרוב המותגים הגדולים בארץ בורחים מספורט- בין היתר זו הסיבה שלמכבי כדורגל אין ספונסר, לחיפה יש את הונדה (איך הם הצליחו לגייס אותם) ועוד.

מאחר ואת האולם בדרייב אין כבר בנו (סמי עופר היה חלק מהתכניתה כלכלית, בלעדיו לא היה פרויקט)- הסיכוי לגייס פילנטרופ שישים כסף על משהו שכבר עומד הוא קלוש.

אז תכלס נדבן בדיעבד יהיה קשה למצוא, וחסות מסחרית כנ"ל.

zork 4 במרץ 2014

למה שהיא לא תשים?
אם הוא היה קבוצת ספורט, ההיכל ביד אליהו היה קבוצת הספורט השנייה הכי רווחית בישראל. נוקיה עשתה את עסקאת חייה כשקנתה חסויות בסכום מגוחך יחסית לרווחים שמניב האולם.
אני לא בטוח שזה יהיה נכון לאולמות אחרים כי ההיכל שביד אליהו נבנה ושופץ מתוך מטרה להיות קומפלקס שיפעל כמעט 7 ימים בשבוע, גם כמרכז ירידים ואירועים.

אזי 4 במרץ 2014

אתה משווה בית ספר לאולם של קבוצת ספורט?

קבוצה שהיא בעצמה ממומנת על ידי חברה מסחרית!
למה להפועל מותר לקחת חברות מסחריות כספונסרים ולעריית תל אביב אסור?

טל בן יהודה 4 במרץ 2014

אתה אולי תחשוב שאני מתבדח, אבל אם הסכם שכזה היה מבטיח הזרמת ממון גדול שהיה הולך ישירות חזרה לתשתיות של בית הספר שיהיו לרווחת התלמידים (אולם ספורט חדיש, לוחות חדשים, כיסאות, שולחנות, ספריה, מחשבים, טאבלטים, שיעורי העשרה וכו'…) כספים שלא היו מגיעים לבית הספר במקרה אחר…

תפאדל.

יניב 4 במרץ 2014

למה לצחוק? סנאפל בני יורק לפני כמה שנים סגרה הסכם מסחרי על כל בתי הספר והכניסה לשם בין היתר מוכנות שתיה- שילמה על זה המון וזה הלך חזרה לחינוך.

שזו שאלה אחרת – עיריית תל אביב לא תומכת בקבוצות שלה בכלל – אם היה מנגנון בעיריה שקבוצות היו מקבלות תקצוב עירוני גדול יותר אני מניח שהיה אקלים אחר בכלל לדיון.

אסף .ג. 5 במרץ 2014

ממש לא נשמעת בדיחה או רעיון גרוע בעיקר כאשר מפנים פה כתפיסה מדינית משאבים לא מספקים לתחום החינוך,ואת זה אני אומר בתור אדם העוסק בחינוך,אומנם בתחום הבלתי-פורמאלי אך רואה מהצד בלי סוף את הקשיים התקציביים איתם מתנהלת המערכת הפורמאלית

Yavor 4 במרץ 2014

"היכל הספורט ביד אליהו" זה עדיין נכון עובדתית. זה עדיין היכל ספורט והוא עדיין בשכונת יד אליהו.

zork 4 במרץ 2014

שווה להבדיל בין היכל נוקיה לשאר אולמות הספורט בארץ.
הוא מניב רווחים גבוהים יותר מכל קבוצות הספורט האחרות שקיימות בארץ (חוץ מהמחלה), ובערך פי 15 מבלומפילד קשישא שמשחקות בו 3 קבוצות כמגרש ביתי. זה בזכות העובדה שהוא משמש תדיר גם לאירועים, כנסים וירידים(והופעות). היכל נוקיה הוא הרבה יותר אולם נדל"ן ממגרש ספורט, מבחינת ייצור רווח. לא בטוח בכלל שאולם אריק איינשטיין יהיה כזה, כמו שהאצטדיונים בנתניה ובפ"ת לא היו.

Comments closed