איך זה עובד באמת 1 (שליח דה-באזר לקנוניה בפיפ"א)

הבלוג יצא לציריך, ביתו של ארגון פיפ"א, כדי לראות איך מוענק אירוח המונדיאל, כמה כסף זה עולה, למי זה מכניס, וכמה דהבאזר יכול להרוויח מעסקאות סיבוביות. היום: פגישה בבנק

דיילים עם מזוודות של כסף בדרך לעוד 'פרזנטציה'

יום יפה היום בציריך. מינוס שבע מעלות בבוקר, הערפל עולה אט אט ומגלה מורדות הרים מושלגים ושטופי שמש. אגם ציריך כחול ומבריק, פניו רועדות בגלים קטנטנים.  האויר צלול ופריך מקור, נשים יפהפיות במעילי יוקרה וכובעי צמר פוסעות במהירות בדרכן מבוטיק לסעודה עסקית. ריח של שוקולד, ערמונים קלויים ועשן שעולה מארובות האחים שוטף את האף. העיר מצטחצחת כהרגלה ומכינה עצמה לאירוע הגדול של השבוע – הועד המנהל של פיפ"א בוחר במארחי המונדיאל של 2018 ו2022! מגישי ההצעות כבר מינו חברות יחסי ציבור ומארגנים מסיבות ואירועים חברתיים. אני נכנס לבנק הפרטי הקרוב כדי לפתוח, כנציג דה-באזר באירופה, סוף סוף את חשבון הבנק השוויצרי המובטח. יועץ הכספים לא שואל לשמי, אבל דווקא מעוניין לדעת מה אני עושה בעיר. אני עיתונאי, באתי לאירוע של פיפ"א, אני עונה. אה, הוא מגיב במבטא שוויצרי מדוייק, באת לכתוב על השחיתות.

פורנוגרפיה כסוגה עילית
בתמונה: לא מג'יק ג'ונסון

11 Comments

לוינטל 30 בנובמבר 2010

המוסד הכי רקוב ומושחת בתבל.
ורשביאק זה סאן סו צ'י לעומת הסירחון של פיפ"א

זנדר 30 בנובמבר 2010

ציטוט מהיר: יועץ שעבד עבור סוצ'י ולונדון, ועכשיו עסוק עם אחד הקמפיינים שאני מנוע מלנקוב בשמו אומר "ליד פיפ"א כולם בתולות טהורות", וזה כולל ארגון כמו הועד האולימפי…

קאק 30 בנובמבר 2010

מסור דש לדר עמק , הוא ישמח לארח אותך בביתו. הוא בדיוק מצא דירה לשתי בנותיו, בעסקא של משפחות מרובות ילדים (בציריך שתיים זה הרבה, האמת שזה באמת רבים) הוא רב קצת עם משפחות טורקיות שיש להם שמונה תשעה ילדים ומרוויחות בערך עשירית ממנו , אבל העיקר הבריאות

תומר חרוב 30 בנובמבר 2010

מגניב, כבוד לדה באזר על הדיווחים מבפנים. אלון, מה ההערכות שלך לגבי הזוכות?

דורפן 30 בנובמבר 2010

אלון – לחשוב שההאשמה העיקרית בתנועה האולימפית בזמנו הייתה שחיתות של 50 אלף דולר. ההאשמות אתמול הן על 100 מליון דולר. תנחומי לתנועה האולימפית – הם בעסק הלא נכון.

נתי 30 בנובמבר 2010

גדול. והתיאורים בדיוק כמו שאתה מדמיין.
דבר אחד ברור לי, אם תומאס מאן חי, בחיר ספריו היה נכתב על נשוא פוסט זה.

אברהמי 30 בנובמבר 2010

זנדר, ישבתי היום לארוחת צהריים עם חבר ישראלי שמתגורר בציריך, שהוא גם החבר של ה"וויסל בלואר" של כל פרשיית השחיתות. אם אתה רוצה ליצור קשר ואולי לראיין אותו.
הידעת שהבנין של פיפא נבנה בלי תקציב? האם ידעת שיש שם מגרש כדורגל אותנטי שמשמש רק לצילומים? שהלובי כולו בנוי מגרניט שיובאה במיוחד מאיזור מסויים בברזיל?
ואולי גם שווה להתייחס לבלאטר ואיך הוא הצליח ליישב את כל הארגון הזה באנשי שלומו מקאנטון אחד בשוויץ.

תום 1 בדצמבר 2010

מישהו יודע מי הפייבוריטית לארח ב-2022 כרגע? לפי מה שהבנתי זה די היה מובטח לארה"ב, אבל עכשיו בלאטר מדבר על קטאר כאפשרות רצינית.
קשה לי להאמין שפיפ"א תוותר על ברזיל-הולנד בג'רידום או אנגליה-גרמניה במדולנדס, למרות כל הכסף שהשייחים הציעו/מציעים/יציעו לאנשי פיפ"א.

דודו 1 בדצמבר 2010

מה עם 2018? יש לאנגלים סיכוי סוף סוף לקבל את המונדיאל? הרגשה שלי שזה הולכת להיות רוסיה (אפרופו שחיתות, לרוסיה ולפוטין אין מה להתבייש). מבחינת 2022 כנראה באמת שארה"ב יקבלו את זה, מה שעדיף על פני אוסטרליה או יפן, מבחינת שעות שידור המשחקים (מאוחר בלילה עדיף על הבוקר). כמובן שהאידיאלי זה קטאר, אבל לא מאמין שזה יקרה, בגלל מזג האוויר בקיץ שיהיה חם מדיי לאירוח מונדיאל.

martzianno 1 בדצמבר 2010

איזה מקום זה ציריך…
אם הייתי צריך לחיות שם הייתי מת משעמום אחרי שבוע…

robotniczy katalog 17 בנובמבר 2011

I do to with all of the ideas you've presented in your post. They're to a great extent convincing and will unquestionably work. Calm, the posts are bleeding compact in the interest of starters. Could you please supplement them a teeny-weeny from next time? Thanks after the post.

Comments closed