תחילת הפרק הבא. על הגמר הכל גרמני הראשון

TheBookOfGermany

עונת היובל של הבונדסליגה הסתיימה בכל תרועה, למרות שליטה ללא מיצרים של באיירן. רשימת שיאי הנקודות, הפערים והנצחונות של הקבוצה ממלאים עמודים ארוכים. אבל כל זה עומד בצל מול הגמר הכלל גרמני הראשון בליגת האלופות (בכלל, היו עד היום רק שלושה גמרים חד לאומיים, ספרדי, איטלקי ואנגלי).
בתחנת הרדיו המרכזית במערב גרמניה, WDR2 התלונן מאזין, „שלא אוהב כדורגל" שהוא לא יודע מה לעשות בשבת בערב, כשכולם יסתכלו על המשחק. השדר הרצין, ואמר: הבאנו לך במיוחד המלצה ממחלקת התרבות שלנו, ותקרא אותה המומחית לנושא, שטפני הרמן. ואז אמרה שטפני שתי מלים: "הצהרת מס“. והשדרן געה בצחוק יחד איתה. כי זה העונש למי שמסרב להסתכל על המשחק ההסטורי, וחושב שהוא טוב בכך מאחרים. אין שום דבר אחר היום בערב, ומעטים האנשים שייפגשו איתך כדי לא להסתכל על השידור.
הסיבה לכך לא קשורה לפטריוטיזם או לרגע ההסטורי. הסיבה שאין נושא אחר בציבוריות הגרמנית, בייחוד זו במערב המדינה, היא שהאנשים פה מאד אוהבים כדורגל. מאד, מאד אוהבים כדורגל.
התשוקה הגרמנית לכדורגל היא דבר שיש מי שנוטה להמעיט בערכו, וזו טעות גדולה. ההתלהבות הגרמנית אולי נראית אחרת, אבל היא לא פחותה מזו הברזילאית או האנגלית. הגרמנים מאד אוהבים כדורגל, והם מבינים אותו לעומק. השיחות על הכדורגל בין הפנסיונרים בבריכה, בין הסטודנטיות בסאונה או בין הפרופסורים והפוליטיקאים באוניברסיטה הן מקור לא אכזב לתובנות על הספורט, התרבות והפילוסופיה בגרמניה.
אין מצב, שאני לא יודע בגרמניה את מי אוהד פקיד הבנק שלי, או הדוורית, או הקצב.
זו הסיבה, שהכדורגל הגרמני חוזר, טוב מתמיד. כי הוא בא מאהבה.
ל'גלובס' כתבתי על עלייתו של הכדורגל הגרמני. בעצם מדובר בקאמבק, אבל המינוח הזה מטעה. כי הכדורגל הגרמני שהיה מבוסס על עליונות פיסית התפוגג וירד לליגות הנמוכות. הבונדסליגה עברה תהליכים שהביאו אותה קדימה, ואלו תהליכים שממשיכים. הכדורגל הגרמני בא לשלוט, והוא בדרך לשם. סאקי כתב על באיירן ודורטמונד, שהן ממשיכות את שושלת ה'טוטאל פוטבול', זו ש"תמיד עשתה הסטוריה". כלומר, יש מה לחכות, בשנים הקרובות.

לכבוד היום שיר של "המכנסיים המתים", להקה ששווה פוסט משל עצמה, אבל בינתיים בהמנון הכדורגל הגרמני הטוב אי פעם, שנכתב בשנה שעברה לכבוד עלייתה של דיסלדורף (אוהדים שרופים) לבונדסליגה הבכירה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אני מחכה כבר שבועות, ליום הזה
רוקד מאושר, על האספלט
כאילו זה קצב, כאילו יש שיר
שמושך אותי, דרך הרחובות
מתקרב אליך, לאסוף אותך, כמו שנדברנו
באותה שעה, באותו מקום, כמו בפעם שעברה

דרך הצפיפות, המון האנשים
אנחנו מפלסים את הדרך המוכרת מזמן
לאורך הסמטאות, אל הטיילת על הריין
על הגשרים אל תוך המוזיקה
איפה שהכל רועש, איפה שכולם בדרך להיטרף
איפה שהאחרים מחכים, להתחיל איתנו ולהיסחף

בימים כאלה, שואפים שלא יהיה סוף
בימים כאלה יש לנו זמן לעד
אני שואף לאינסוף

כאן זה הנצח, הנצח להיום
לא נעצור לרגע, לכל הלילה
בוא אני אשא אותך, דרך האנשים
אל תדאג, אני משגיח עליך
אנחנו נסחפים, צוללים, שוחים עם הזרם
עושים אתהסיבובים שלנו, לא נוחתים, חסרי משקל

בימים כאלה, שואפים שלא יהיה סוף
בימים כאלה, יש לנו זמן לעד
בליל כל הלילות, שמבטיח לנו כה הרבה
אנחנו עוברים את הכי טוב שיש, ואין סוף באופק

גמר של יבשת מנוונת
הצהרת כוונות

16 Comments

בני תבורי 25 במאי 2013

Wellcome Back!

אלון זנדר 25 במאי 2013

זה לכדורגל הגרמני או לי?

בני תבורי 25 במאי 2013

רק לך :)

bb 25 במאי 2013

רק אצלי הפוסט קטוע?

תומר חרוב 25 במאי 2013

+1!!! לבני תבורי

בתור אוהד שאלקה, בעד מי אתה היום?

אני לא אשקר ואודה שאני חושש כי באיירן נראית חזקה מידי כדי שדורטמונד תוכל להיות פקטור במשחק הזה, אבל יש לבורוסיה דבר אחד שגורם לי להיות אופטימי-יורגן קלופ. אני מקווה שהוא ימצא את החולשות שנראות לא קיימות במערך הבווארי.

אחד 25 במאי 2013

בתור אוהד שאלקה, אתה לא אמור להיות בעד באיירן היום?

בני תבורי 25 במאי 2013

תומר, לא יודע להחליט. את התיעוב הטבעי מהגרמנים כבר מיציתי כשיונייטד דפקו את באיירן בגמר, כן כן, אוהד ליברפול להזכירך. מאז, אני לא ממש סובל לראות אותם משחקים וגם לא אכפת לי שהם מנצחים. אבל אם בכל זאת אני צריך לנקוט עמדה, אני מעדיף את דורטמונד בגלל קלופ ובגלל שבאיירן הופכת למפלצת גלאקטית.

אחד 25 במאי 2013

סוף סוף משהו נורמלי שאפשר לקרוא אחרי הגל האנטי גרמני ששטף את דה באזר היום

אלון זנדר 25 במאי 2013

הפוסט תוקן, מתנצל על הבעיות הטכניות.
השאלה של אוהדי שאלקה אכן נכבדת.
מצד אחד, אני מכיר הרבה שפשוט תומכים בכל דבר שמייצג את חבל הרוהר נגד באיירן, כאילו זה משחק של גרמניה נגד קבוצה זרה.
בנוסף, תמיכת אוהדי הכדורגל האמיתיים נתונה תמיד לאנדרדוג.
מצד שני, זה עדיין דורטמונד, שהיא אמנם קבוצה סימפטית, אבל האוהדים שלה באמת יכולים לעלות על העצבים. רק לפני חמש דקות אמר לי חבר, שכאוהד משאלקה הוא רואה את המשחק ברגשות מעורבים, וממילא לא כל כך מתוח לקראתו.

מצד שני, זה לא ממש חשוב מה אוהדי שאלקה, לצערי, חושבים היום. הכדורגל הגרמני פשוט משלהב.

מתן גילור 25 במאי 2013

אלון שלום, ברוך השב.
נשקה לאוזני שמועה, שהשנה באיירן מסיימת לשלם את דמי החכירה על האצטדיון, כלומר שהחל משנה הבאה הולכים להתווסף לתקציבה עוד עשרות מליוני אירו. האם זה נכון? אם כן, אני חושש לתחרויות הגם כך מעט בעייתית שיש בבונדסליגה כיום. כמו כן, האם דעך זה יכול להצניח בגרמניה חלק מגדולי הכוכבים בעולם שאינם גרמנים או שלונדון, מנצ'סטר, מדריד וברצלונה עדיין יהיו יותר אטרקטיביות?

bb 25 במאי 2013

שיר מצויין של להקה גדולה. לדעתי השיר הכי טוב שלהם הוא Bayern שנכנס חזק בבאיירן (אני צריך מאמצים מיוחדים כדי לשמוע את השיר הזה בתור אוהד באיירן D: )
https://www.youtube.com/watch?v=G3KPBRajN10

-אגב, אלון, אתה מכיר את sportfreunde stiller? גם להם יש כמה המנוני כדורגל מנצחים:
https://www.youtube.com/watch?v=D1t3mkaZ4Sg
שיר שמוקדש לרוקה סנטה קרוז האגדי!

אלון זנדר 25 במאי 2013

בקשר לסיכויים: אני לא יכול לראות איך באיירן מפסידים את המשחק הזה. הם פשוט קבוצת כדורגל הסטורית. ואם הם מפסידים, זה פשוט הורס אותם לתקופה ארוכה.
קלופ ינסה כמובן משהו, הוא חייב, אבל הוא אמר בעצמו שאין פה יותר מדי סודות, וההפתעות הטקטיות מינוריות לכל היותר.
מה שהוא יכול לעשות, זה 4-3-3 אמיץ, כמו נגד באיירן בגביע, עם רויס ובלאשצ'יקובסקי באגפים, או שהוא שם את רויס מקדימה ומוריד את לבנדובסקי לעמדה של גצה (הוא מעולה בזה) לצד גרוסקרויץ וקובה שעושים מעלית (מעלה מטה) כדי לסייע וגם לסגור את רובן וריברי.

אלון זנדר 25 במאי 2013

מתן – עקב הרווחים העצומים של באיירן, הם הקטינו כל שנה את סכומי ההלוואה (לא חכירה, האצטדיון שלהם מאז בנייתו), ואכן עומדים בפני סיום. הרכש השנה עלול לדחות את הסיפור, אבל רק בשנה לכל היותר. כן, באיירן במצב טוב מאד – אבל הבונדסליגה תמיד טובה לאיזשהן הפתעות.
פיננסית יהיה שיפור מהעונה הבאה בגלל העלייה של הסכום מזכויות שידור מקומיות בכמעט שליש, עבור כולם. באיירן ודורטמונד בעמדת זינוק מעולה, כמו שהיו מנצ'סטר יונייטד וארסנל עם תחילת הפרמייר ליג. אבל גם שם קרו דברים מאז.
מי שיעלה תהיינה קבוצות כמו באייר לברקוזן, שאלקה ואולי וולפסבורג, כשפרנקפורט והמבורג מזדנבות. פשוט שאלה של כסף וסקאוטינג.
במה שקשור לכוכבים – בינתיים זה עובד טוב, להביא אותם כשהן עןד קטנים. לדורטמונד למשל אי אפשר להביא כוכב מבוגר מבחוץ, זה לא יעבוד. אבל ניימאר הודיע שבאיירן זו מטרה ריאלית עבורו, וכריסטיאן אריקסן הכישרון העולה של אייאקס רוצה לבוא לדורטמונד (הודיע במסיבת עיתונאים). אז כן, יש שם שיפור, מה עוד שבגרמניה הם יכולים לשלם את המשכורת המבוקשת.

bb 25 במאי 2013

שיר מצויין של להקה גדולה. לדעתי השיר הכי טוב שלהם הוא Bayern שנכנס חזק בבאיירן (אני צריך מאמצים מיוחדים כדי לשמוע את השיר הזה בתור אוהד באיירן D: )
https://www.youtube.com/watch?v=G3KPBRajN10

-אגב, אלון, אתה מכיר את sportfreunde stiller? גם להם יש כמה המנוני כדורגל מנצחים
https://www.youtube.com/watch?v=D1t3mkaZ4Sg
שיר שמוקדש לרוקה סנטה קרוז האגדי!

אלון זנדר 25 במאי 2013

השיר של רוקה מבדר ביותר – הלהקה מוכרת, ולא כותבת כמעט שירים חוץ מהמנוני כדורגל. אגב, מה שרוקה סנטה קרוז המהולל, אומר, ICH ROCKE, זה גם אני רוקה, וגם I ROCK בגרמנית. לא רע

מוטי בננה 25 במאי 2013

משהו מאוד לא חשוב ששמתי לב אליו יש שלושה כותבים עם חולצה מספר 6 בדה באזר: טל בן יהודה, גלעד בלום ואלון זנדר.
אין מספיק מספרים בשביל לגוון:)

Comments closed