לא חוכמה

שיטת המשחק הארגנטינאית מבוססת מסי

בדקה השנייה של המשחק קרואטיה עוד היו עסוקים בלהתרווח במרחבי המגרששום שחקן לא היה צמוד למסימסירה קצרה לעומק ומסי הגיע כמעט למצב בעיטה – ורק גליץאמיץ מנע את סיכון השער הקרואטי באופן ממשי.

הקרואטים התעוררוכיווצו את החללים לארגנטינים – ומאז רק פעמיים במהלך המשחק הארגנטינאים הצליחו להתייצב במגרש כך שאפשר יהיה להפעיל את יכולותיו של הכוכב שלהם – ובשתי הפעמים זה הסתיים במהלך ארגנטינאי שסיכן את השער הקרואטי.

למה זה קרהכי הארגנטינאים הם ההפך מהקרואטיםהם מחצינים רגשות ונותנים לאלו להשתלט עליהםכי הם עסוקים בכרגע ולא במהלכים הבאיםוכי הם – רגעאני אעצורכי באמת אין בכוונתי להעליב אישבטח שלא את הארגנטינאים שהם מהאנשים החביבים בעולםאני מתכוון לכל מילהאבל רק בהקשר של הכדורגל.

הלאה – הם לא לחלוטין חפים מחשד שמא עצמת חכמתם עלולה להתגלות כחלשה למדיכלומרהם טיפשיםדפוקים בשכלכדורגלניתכן?

*

וכל כך למהכמה דוגמאות:

אופן המשחק – לאורך כל המשחק לא יכולתי להאמין למה שאני רואהשחקני ארגנטינה הסתכלו רק על הכדורכלומר – ניסו להשתלט עליולמסור אותו הלאהאו לנוע לשטח פנוי כלשהוא כדי לקבל מסירה נוחהבלי לבדוק איך המשחק מתפתחלאיזה שטח בכלל הגיוני לנועבמקום זה הם קיבלו את הכדור בשטח פנוי באיזור שהקרואטים הגדירו להםוככה הם נפלו שוב ושוב למלכודת הסגירה והחלץ הקרואטים ואיבדו את הכדור.

זה כדורגל של לפני עשור לפחותכלומר דומה למה שמשוחק בתחתית ליגת העלבלי תנועה מתמדת של שחקנים אל מה שהגרמנים קוראים "חללי הביניים", כלומר החללים שנפערים בין שחקנים על אותו קו (אופקיאו בין קוים של שחקנים (אנכי), היריב היום לא נתקל בקשייםזה כדורגל שיוצר מצבים רק מטעויות של היריבהוהקרואטיםכאמורההפך מהארגנטינאיםלא טיפשים.

*

שיטת המשחק – שיטת המשחק הארגנטינאית מבוססת מסיואם לא הייתהאפשר היה לשלוח את כל הענף במדינה לאבחוןהיכולות שלו בלתי ניתנות להכחשה – אבל הן צריכות כמו בברצלונהאת השיטה המתאימה כדי להגיע למיצויבברצלונה לא חשבו שזו בושה גדולה להתאים את הטיקיטאקה ככה שהיתרונות של מסי יבלטוכלומרשחקנים נעים לחללים קדימה ואחורהמבודדים מגניםחוזרים אחורה כשזה לא עובד ומנסים שובתוך דיוק מופלא במסירותמה שלא עושים שםזה להעביר כדור מרגל לרגל עד שמסי יצליח להתפנות ואז למסור לוואם לאאז מסי יורד לחצי כדי לקבל כדורואז מהאת זה עושים בארגנטינהמה שיוצר שיטה מבוססת מסישלחלוטין לא עוזרתלא לו ולא לנבחרתכדי להפחית את הסיכון בשיטה הזו – וראינו מה קרה באיבודי כדור – שם סמפאולי שחקנים "יציבים וחסרי השראהבתפקידי מפתחמה שהורס לחלוטין את הפוטנציאל הארגנטיני המופלא (מסידיבאלההיגואין שחקן הרבה יותר חכם ממה שנדמה – פאבון ודימאריהאפילו מסהאר יו פאקינג קידינג מי?).

*

המאמן – אני שונא להסכים עם מראדונהאפילו שזה מהסיבות ההפוכותאבל סמפאולי פשוט לא חכםאני כבר לא מדבר על ההרכב המוזרהשיטה הבלתי יעילה או על הצד המנטלי שגם באחריותואני מדבר על אלףביתהאם זאת היתה שחצנות או טיפשות תהומית שגרמה לסמפאולי להכריז במסיבת עיתונאים יום לפני המשחק שהוא יפתח עם שלושה בלמיםהוא חושב שבקרואטיה לא קוראים עיתונים בספרדיתלא ברור.קרואטיה עברה מ4-2-3-1 ל4-1-4-1 וסגרה על ההגנה הארגנטינאית באופן מושלםפדיחה חסרת תקדיםלדעתי.

*

קבאז'רו – אני רחוק מלהאשים את השוער בהפסדהשער הראשון היה עוד טעות בשרשרת של טעויות ונרפות שלאתאומן אצל כל שחקני ארגנטינהאבל הטמטום שלו מתברר כשרואים שוב את המשחקואת הצ'יפים שהוא נתן במחצית הראשונה – שהראו שהוא או אלא לוקח את המשחק ברצינותבחושב שהוא קול מדי מכדי לתת מסירה מדוייקת תוך שליטה על כדורבייחוד לאור העובדה שהיריב שלו על אפודת השוער הלאומי פצוע או גלא מסוגל אחרת מאשר לקחת סיכון בלתי נחוץ במשחק קריטיכךכךאו כך – מטומטםואני מבין שועריםבחייומגן עליהם בכל הזדמנותפה לא.

*

מסי – שובשחקן ענקאבל ההבדל בין כריסטיאנו רונאלדו ובינו הולך ומתחדדכשהוא עם כדור ומרחבכנראה שהוא באמת מסוגל לדברים שאיש לפניו לא הצליחבטח שלא באיכות ובכמות כזואבל הסיכוי שבכדורגל ברמה בינלאומית הוא יראה שטחים פנויים וכדור (ועוד בוזמנית!) קרוב לאפס כמו האיי.קיו של אוטמנדימה שעושה כריסטיאנו מאז גיל 19, זה לעבוד על עצמולא לתת לגוף שלו צל צלה של סיבה להיחלשבהשקעה עצומה של כסף וזמןלא לחשוף שום חולשה כדורגלניתואם יש איזשהו צד לא מושלם במשחק שלואז תהיו בטוחיםשהוא עובד עליו בלי הרףמשפר בעיטות עונשיןוגם מגוון אותןנגיחות מכל סוגחלוקת כדורים חכמהאיכשהו אצל מסינראה שלא מתגלים אצלו צדדים חדשים במשחקומשהגיע לגיל 31, גם הדינמיות הנמרצת בפריצה שהייתה לוהצעד הראשון שנתן לו יתרוןכבר לא כשהיוולכן למרות שיש לו עוד כמה שנים מעולות לתתהתחושה היא שכבר עבר את השיא (וגם בבארסה).

*

הצופים – כמה מטומטם צריך להיות אוהדשבמשחק חשוב כל כךבמצב של 1-0, כשהשוער עשה טעות וביטחונו התערעראתה שורק לו בוז בכל נגיעה בכדוראתה יכול לשנוא אותולחשוב שהוא הרס לך את החיים,אבל ב1-0 יש עוד סיכוי להפוך את התוצאהאתה לא הורס לנבחרת שלך את הסיכויים רק כי רע לך בנשמהוהתוצאהבגול השניכשכל העולםאשתוהילדים של השכן והקרציות על הכלב ראו את מודריץיוצר את הפרצה וכבר חישבו את הכיוון לרשתקבאז'רוכמו שאוליבר קאהן באולפן הגרמני אמר, „יכול היה כבר לבצע צעד בכיוון היחיד אליו יכול היה הכדור להיבעטולתת לעצמו סיכוי טוב למנוע את השער". אבל קבאז'רו רק פחד לעשות טעות ונשאר נטוע במקומו.

*

המנטליות טובראיתםמי שלא – מספיק לראות את השער השלישי (גם 2-0 עדיין אפשר להפוךלא?). מאסצ'רנו לא בטוח מה צריך לעשותעסוק בעיקר בלהרים יד ולסמן לקוון שהיה נבדל/היתה יד/היתה עבירה/משהו,אוטמנדי (בלםכן?) מכותת רגליו חזרה לרחבה כשכתפיו שמוטותבקצב שהיה מבייש חלזונותמסי ועוד כמה חוזרים לכיוון הרחבה אבל בעיקר מסתכלים על הקרואטיםואלו מתמסרים ברחבה שלהם כאילו משחקים מול הילדים מכתה ג', עם הרבה זמן ושטחמתנה מהארגנטינאים.

אז לא טיפשים?

פרמיירה במונדיאל - מלר ובורוביץ'- יומן הנרגנים מהגביע העולמי
שאקירי שאקירי

35 Comments

no propaganda 22 ביוני 2018

ניגריה היום סידרה לארגנטינה את המקום השני אז יש זמן לתקן

משה 22 ביוני 2018

מה בדיוק יקרה עם ארגנטינה שלא קרה בעשרים פלוס משחקי מוקדמות ושני משחקי מונדיאל ?

no propaganda 23 ביוני 2018

הם ישחקו נגד קבוצה אפריקאית. אל תשכח שגם נגד איסלנד הם היו במרחק פנדל מוחמץ מניצחון וקרואטיה זה לא דוגמא כי יש שם קבוצה באמת טובה

אלכס 22 ביוני 2018

מה שהם סידרו לארגנטינה זה מקסימום תיקו במשחק הבא, עם סבירות לא רעה להפסד.
הניגרים היו יותר טובים מהארגנטינאים במשחק נגד הקרואים, ובטח מול האיסלנדים, וצריכים בסבירות גבוהה (אלא אם הקרואטים יילכו לישון נגד איסלנד) תיקו בלבד.
אין שום סיכוי שהארגנטינאים יעלו, אלא אם מישהו בהנהלת פיפא יסדר להם לעלות עם שופט ידידותי.

קורא בין השורות 22 ביוני 2018

אם איך שארגנטינה נראים בנתיים אני לא הייתי שם עליהם כסף מול הניגרים. שום תוצאה במשחק הזה לא תחשב להפתעה

אלכס(אחר) 22 ביוני 2018

ניצחון ארגנטינאי זו הפתעה, לאור היכולת והניקוד. בסבירות גבוהה יהיה תיקו, כיוון שהניגרים פיזיים ואתלטיים מספיק לסגור את המשחק, וגם כדי להבקיע במתפרצות. לטעמי גם תיקו בין הרכב קרואטי משני לאיסלנד הוא סביר, כל שרוב הסיכויים (בתרחיש ספורטיבי ללא קואורדינציה של פיפא להעלות את מסי, כמובן, שלצערי הוא לא מעבר לגבול האפשרויות) שניגריה תעלה מהמקום השני.

אלון זנדר 23 ביוני 2018

אני דווקא לא טוען שלא יעלו לשלב הבא. מה שכן, בגלל טיפשות, במקום להיות מועמדת בכירה לזכייה, ארגנטינה בקושי עולה למפעל ואנחנו באמת במצב שבו אפשר לטעון לכאן ולכאן בשאלה מי צריך לנצח בשחק בינה לבין ניגריה.
תכל'ס, אני לא רואה את ניגריה סוגרת את ארגנטינה טוב כמו קרואטיה. מצד שני, יש להם מהירות וטכניקה ואפשרות לנצל טעויות שארגנטינה תעשה לבטח (טיפשים כבר אמרתי?). 2:2 יכולה להיות תוצאה משקפת…

no propaganda 23 ביוני 2018

קשה לי לאמר מה משקף לפני המשחק אבל לדעתי ארגנטינה פייבוריטית גדולה למשחק הזה, צמד של מסי אולי שלושער(לא כי הןא שחקן גדול אלא כי זה ניגריה)

קלבדוס 22 ביוני 2018

איכשהו כל דיון מגיע לנקודת מסי-רונאלדו, ואני תוהה אם יש שחקן שכל כך רבים מחכים לכל מעידה שלו כמו מסי, כשלעצמו ובהקשר של כריסטיאנו. אולי רק לברון ג'יימס, לא בטוח.
זה אומר מחנות האוהדים של 2 הקבוצות הגדולות בעולם. מנצ'סטר יונייטד (כי הוא הילד של פרגי, "הוא משלנו") ושל ריאל כמובן.
זה אומר כל מי שברצלונה וההצלחות שלה בעשור האחרון ביאסו לו את הנשמה + קרנבל ערוץ הספורט וטיולי בר מצווה לקמפ נואו.
זה אומר כל מתעבי העליונות הספרדית והלה-ליגה שלה, ו"מסי הפחדן שלא משחק בסטוק".
זה אומר כל מתעבי נבחרת ארגנטינה לדורותיה, שזה חצי גלובוס בהערכה זהירה.
זה אומר עכשיו גם כל הלוקים בסינדרום ירושלים. לא רק מירי רגב, אפילו "העיתון של המדינה" לא בחל בזה היום, בעמוד הראשון שלו.
זה אומר גם חצי ארגנטינה עצמה, שאף פעם לא קיבלה את הקטלוני הזה על אמת, וחלילה מהעלאת שמו ליד מראדונה.
וזה אומר כל מי שבא לו להקטין כדי להגדיל את עצמו – והוויכוח "מסי או רונאלדו" אינו אלא טרוליזם אחד גדול.

ומכאן ואילך – כל הפרשנויות מאוד אובייקטיביות.

אלון3131 22 ביוני 2018

מסכים ואוסיף שלהגדיר גדולה היסטורית לפי טורניר נבחרות של 7 משחקים המקסימום כל 4 שנים זה מגוחך. לכל צד.

קלבדוס 22 ביוני 2018

מישהו כתב פה אתמול, כשהגמל מועד, כולם משחיזים סכינים.
שחקן של 9 אליפויות ו-6 גביעים ב-14 עונות, עוד 4 גביעי צ'מפיונס, שיאי הבקעה ובמקביל גם בישול (!) עולמיים שאיש לא יתקרב אליהם, בלי סוף הישגים אחרים ואף מילה על האסתטיקה – אבל לא, הוא לא באמת. בגלל הדבר הארבע-שנתי הזה, עם סמפאולי וקבאז'רו. השחיזו את הסכינים.

ליאור 23 ביוני 2018

אני לא צד בדיון בין מספר 7 למספר 10 פה ועבורי זה באמת יותר העדפה של סגנון משחק ושכל אחד בונה לעצמו איזה נרטיב הוא רוצה לדבוק בו

אבל
אנשים כמוך שמרגישים צורך להגן על מסי לאחר הופעה לא מוצלחת בהכרח מנציחים את הדיון

ופה אני מצטרף לשיחה אולי בפעם הראשונה: זה כן משנה, המונדיאל זה האולימפיאדה של הכדורגל.
כמה אליפויות אירופה והישגים באליפות העולם יש לאריק זאבי? כמה ליוסיין בולט? וקרל לואיס?
בכדורסל, אם זכית במדלית זהב אולימפית אתה אוטומטית נכנס להיכל התהילה

כדורגל הוא ספורט קבוצתי ומספר שחקנים סופר מוכשרים וברי מזל מתחרים על התארים הנוצצים כל שנה
מה לעשות שההיסטוריה נותנת אקסטרא ניקוד למעמד היוקרתי מכולן

קלבדוס 23 ביוני 2018

אתה משווה ג'ודו, טניס, או ריצת 100 מטר – לענף קבוצתי??
הראשון אחד על אחד, נטו. כל מה שתגיד נכון, זה פדרר או נדאל. 100 אחוז השחקן, האתלט הבודד. ושם – תלוי לגמרי במערך שלם של עוד 10 אנשים, לפחות.
הדוגמא שנתת של מדלית זהב אולימפית בכדורסל, רק מחזקת: אף אחד לא סופר אותה יותר. בגלל שהדרים-טים האמריקאי כ"כ חזק, זה לא באמת ישפיע על ההערכה של מי שהפסיד להם בגמר, או לפניו. דירק נוביצקי "לא הביא מדלית זהב אולימפית לנבחרת גרמניה". ליתר דיוק לא הביא מדליה אולימפית כלשהי. נו, אז?
עצם הציפיה ששחקן בודד "יביא מונדיאל" לבדו, או עם נבחרת נחותה בטירוף – היא-כשלעצמה דרך בלתי הוגנת להמעיט בערכו, בהיעדר דרך הגיונית אחרת. זו לא טענה רצינית אלא הסכין המושחזת שמחדדים מראש: מסי ייפול עם ארגנטינה = נציג את הסיפור כאילו נפל לבדו. להפוך שחקן אחד לגיבור-על שלבדו ינצח 31 נבחרות אחרות, חלקן עדיפות, בטורניר נוק-אאוט קצרצר. נו באמת.

ליאור 23 ביוני 2018

אנחנו די רואים את זה מכיוון דומה והדגש הוא ברמת ההבדל בין ספורט קבוצתי לתחרות המושתת על יכולת אישית נטו. אני לא מצפה מאף אחד "שיביא מונדיאל" לבד. בעידן של היום זה פשוט לא משהו שיכול לקרות כי הספורט התקדם לרמה כזאת שלאף שחקן אין השפעה לסדרת משחקים ברמה הזו, משחק יחיד כן

לדעתי מדליה אולימפית בכדורסל כן נחשבת אבל לא מקבילה מבחינת יוקרת המעמד וחשיבותה בדפי ההיסטוריה כמו המונדיאל. אם כבר, ההקבלה הכדורגלנית לה היא אולי הקופה אמריקה

הסכין מושחזת על ידי אנשים כי הוא דמות בולטת ומובילה במוקד עניין פופולרי בזמן שיא ואנחנו נראה אפקט דומה בהרבה תחומים בחיים וזה לא נחלתו של ההוא שמנסה לברוח מצילו של דייגו ארמנדו מראדונה. ניסיון עקר כי הוא לעולם לא יהיה מדיד.

איך אתה חושב שמסי עצמו רואה את זה?
אם היה לו בחירה בין 3 גביע האלופות עם בארסה או 1 גביע העולם עם ארגנטינה
מה נראה לך הוא היה רוצה בתור שחקן ומה היה בוחר בתור ארגנטינאי?

את התשובה שלי הייתי נותן על פי תקציר המשחק מול קרואטיה: היה לו בעיטה לשער שהלכה לקרן והוא מסתכל למצלמה בהקלה מסויימת, כאילו להראות ש "הנה, עשיתי משהו, אל תאשימו אותי"

על פי קו זה גם למסי יש חלק באיך תופסים אותו כגיבור על עם כוחות להושיע את העיר-מדינה השוקעת שהיא ארגנטינה

כמובן שזה לא מעוגן במציאות וזה רק התרשמות שלי דרך מסך טלויזיה מבלי להכיר אותו אבל ככה זה מרגיש

אין לי צד בויכוח הזה או מי מנצח, אני רוצה לראות כדורגל טוב ואובייקטיבית, על הבמה הכי גדולה ואולי בפעם האחרונה בקריירה שלו הוא לא הביא לדשא את מה שהוא עושה בברצלונה
אישית, זה לא משפיע עלי מבחינת מה היכולות העל-זמניות של הכשרון הבאמת יוצא דופן הזה
והאם הוא מתאים לשיטת ליגה או נוקאוט לא רלבנטית, היתה לו פה הזדמנות אמיתית לסגור הרמטית את הנרטיב שידובר עליו עשרות שנים קדימה ולא משנה מהן הסיבות בינתיים הוא יותר מתרחק משם מאשר מתקרב

כמובן כדורגל הוא משחק הפכפך ויכול להיות שבסוף הוא יניף את הגביע ומאזן עם 5 שערים ו3 בישולים
בוא נראה, אישית אני רוצה לראות אותו מצליח כי זה אומר שהמשחק יהיה טוב
כרגע, ביכולות שהוא הפגין (ושאר הנבחרת גם) לא כיף לצופה הניטראלי

מרדונה 23 ביוני 2018

חחח, נבחרת נחותה בטרוף? תראה מה היה ב86 ותשווה מבחינת כשרון. לארגנטינה באליפות הזה יש הכי הרבה כשרון באליפות אחרי ברזיל, ספרד, גרמניה, צרפת ואולי בלגיה. ולא מצפה ממנו שיביא מונדיאל לבדו. שיתחיל מזה שביקיע גול בשלבי הכרעה או שיראה משהו ממה שהוא מראה מברצלונה. נמאס כבר מהתרוצים שאין לו עם מי לשחק. שחקנים גדולים מוצאים פתרונות ומשחקים טוב גם אם החברים שלהם זוועה.

שי אבן צור 22 ביוני 2018

מגוחך? ממש לא!
if you have one shot וכו'

ק. 22 ביוני 2018

יפה כתבת קלבדוס

אלון זנדר 23 ביוני 2018

חס ושלום. אלוהים עדי, שאני אוהד מסי. אין פה שום תובנה לגבי שאלת מי עדיף, מסי או רונאלדו. דיברתי רק על ההבדל המתחדד – לא על יתרון איכותי. ואם צריך לנתח את מסי, אין מה לעשות. יש לו רק בנצ'מארק אחד בעולם, וזה רונאלדו.
לגבי העונה שלו – הוא לא צריך אותי שאגן עליו. אבל אי אפשר להגיד "העונה עד רומא". העונה זה העונה. ואנחנו רואים שמרומא והלאה חלה נסיגה ביכולת שלו – בעיקר ביכולת להשפיע על מהלך משחקים. אישית יש לו עדיין כדורגל מדהים. אבל זה כבר לא קרוב לדומיננטיות שהיתה לו.

אוסקר 23 ביוני 2018

דוקא לא בטוח שרונאלדו הוא ההשוואה, רונאלדו הוא סקורר אדיר ורק משתפר ביכולותיו כסקורר. מסי עושה הרבה דברים מעבר להבקעת שערים, והוא הרבה פעמים מתחיל את ההתקפה ונותן את המסירה החכמה והמשחק שלו השתנה המון במהלך הקריירה. אולי צריך להשוות אותו לאחרים כמוהו, למשל רונאלדיניו בשיאו, או ניימאר וקוטיניו או קאקה.
פוסט מעולה ומעניין.

ק. 22 ביוני 2018

ניתוח מקצועי מעולה ומעמיק זנדר, טוב לקרוא.
תרשה לי רק לחלוק על האבחנה על מסי (בלי ליפול לדיון ההשוואתי המעיק) – להגיד ששיאו מאחוריו והוא לא משפר אספקטים המשחק אחרי העונה האחרונה שנתן, בה היה הקשר והחלוץ הטוב בליגה וגם באלופות עד המעידה הגדולה ברומא. מבחינת איכות כדורגל ונתונים הוא עשה הכל גם בנה את ההתקפות וגם סיים, הפעיל אגפים בביטול של מספר מגינים, מסר לעומק, סיים, שיפר בעיטות חופשיות. לא היה שחקן טוב יותר בעונת הליגה. יחד עם האלופוצ כנראה סלאח עובר אותו.
כל זה לא בא להגן על היכולת שלו בשני המשחקים במונדיאל אבל להסיק מהם איכותנית על המגמה בקריירה שלו…

Jhkj 22 ביוני 2018

מסכים בול, פןוסט ענק שסוף סוף מתייחס בצורה עניינית למה שאנחנו רואים בנבחרת ארגנטינה. אבל גם חולק על מה שנאמר על מסי, אפשר לסכם את ההבדל בנושא, שרונאלדו עובד על להישאר צעיר כמה שיותר זמן ומסי עובד על להסתגל לגיל

שחר 22 ביוני 2018

נבחרת ארגנטינה היתה בלחץ אטומי עוד מהמשחק הראשון, הציפיות שם בשמים, מסי אמור להידמות למרדונה או משהו כזה…מיותר לגמרי. גם ברזיל וגרמניה (שתתקשה מחר) מצויות בלחץ לא פשוט, אם לא להגיע לגמר או לא לזכות זה כישלון, אז חדוות המשחק נפגעת

אמיתי 22 ביוני 2018

יפה ומרענן. שתי קטנות
– אם כבר מסי מצויין בשטחים קטנים. בשביל זה צריך פרטנרים ושיטה.
– קשה לי קצת עם הדיכוטומיה מסי-רונלדו. אפשר טור על אחד מהם בלי לציין את השני.
בסוף הכל בראש. שוויץ לא הבריקה טאקטית היום. היא פשוט המשיכה להאמין ולהלחם. זה נותן סיכוי

אמיתי 22 ביוני 2018

ועוד דבר- באין דורפן-
יום משחקים אדיר. בייחוד השניים האחרונים

אלכס(אחר) 22 ביוני 2018

שוויץ נהנתה מ'טעות' שופט שלא נתן (ולא הלך אפילו ל-VAR לבדוק) פנדל של 200 אחוז על מיטרוביץ כשליכשטיינר ושאר עשו טאג-טים למיטרוביץ', ובכלל השופט היה במעמד צד אחד במשחק הזה, ואם זה לא ברור, זה הצד של שוויץ.
ולמען הסר ספק, אין לי כלום נגד השוויצרים ושמחתי שהוציאו תיקו משקף נגד ברזיל, אבל הם לא ניצחו בצדק היום.

אלון זנדר 23 ביוני 2018

לחלוטין.
התכוונתי שמסי צריך שטח פעולה, לא שטח פתוח לפעול בו. הוא צריך להישאר עם מגן או שניים עליו ושטח שאליו הוא יכול שלוח מישהו שגם ידע לרוץ לשם וגם מה לעשות עם הכדור משייקבל את המסירה הגאונית של מסי. זה קרה בדיוק פעמיים במשחק הזה, למרות פוטנציאל כמעט חסר תקדים.
שוב – לא דיכוטומיה, בנצ'מרקינג.
והכל בראש. ברורררררר. הוא שאמרתי – טפשים. אם היו מסדרים את הראש הם היו המועמדים הבכירים שלי לזכות.

אמיתי 23 ביוני 2018

טוב שבת וזה אז לא נלך עם זה לרב אבל
הכל בראש משמעו מנטלי. זה שהם לא גאוני הדור שם לא קשור לזה. אפשר ורצוי להתאמץ.
ככה או ככה באף תרחיש ארגנטינה לא היו יכולים להיחשב פייבוריטיים

שחר 22 ביוני 2018

עדיף לארגנטינה לא להשתחל למקום השני (אם היא בכלל יכולה על ניגריה) כי מול צרפת ההגנה שלהם תתגעגע לקרואטיה.
שוייץ בינתיים יותר טובים מברזיל, זה ישתנה בהמשך אבל לא בהרבה

אלכס(אחר) 22 ביוני 2018

כמו בתגובה הקודמת, רק שופט במעמד צד אחד יתן לארגנטינים משהו יותר מתיקו נגד ניגריה, שהיתה טובה מהם עד עתה.

שלו 23 ביוני 2018

עם הגנה כזאת ופזיו על הספסל, ההגדרה טיפשים עושה איתם חסד.

יובב 23 ביוני 2018

ניגריה זו לא קרואטיה אפילו לא איסלנד. בספורט יש מונח ערטילאי(?) שנקרא matching – התאמה (או אי-התאמה) .
ניגריה התקפית באופיה ובמובן הזה דווקא יותר דומה לארגנטינה מאשר ל 2 האחרות.
ועם כל הכבוד, ארגנטינה היא לא.
3-1 לארגנטינה.
הערה אחרונה: אם מסי קובע לסאמפולי את ההרכב (דיבאלה כבר אמרנו) אז הוא יותר לברון מרונאלדו?

צור שפי 23 ביוני 2018

פוסט מדוייק וחסר רחמים.
ולגבי ההמשך, אחזור על מה שכתבתי אצל רונן, ניצחון ארגנטינה על ניגריה עלול שלא להספיק לה במקרה של ניצחון איסלנד על קרואטיה באותו הפרש. רק ניגריה תלויה בעצמה, נצחון שלה והיא עולה. סבירות גבוהה מאוד שתעלה גם עם תיקו (איסלנד תצטרך לנצח את קרואטיה בשלושה גולים הפרש כדי לעלות במקרה כזה).

צור שפי 23 ביוני 2018

ואחזור גם על ההימור שלי – ניגריה תעלה

גאזה 23 ביוני 2018

מסכים עם כל מילה, ובמיוחד לגבי שיטת המשחק המאוד לא חכמה של ארגנטינה. חבל

אלעד כץ 23 ביוני 2018

יפה מאוד. תכתוב יותר בבקשה, זה מוסיף המון.
אחרי ביצועים כאלה של מסי ורונאלדו לא יכולתי שלא להיזכר בעוד מופתי של דורפן (והתגובות):
http://debuzzer.com/dorfan/12277/

Comments closed