מפלצת בגבס

אומטיטי הוא לא המצטיין של ברצלונה העונה, הוא ברצלונה. בלעדיו מסננת תראה אטומה על יד ההגנה של הבלאו גראנה. מי ישמור? אלוהים ישמור. אולי.

זאת היתה אהבה ממבט ראשון. רבע גמר היורו, הרכש החדש של בארסה פותח לראשונה במדי הטרי קולור מול איסלנד ורמת הציפיות עומדת על אפס בחזקת 3. ככה זה כששני הבלמים האחרונים שהביאה הקבוצה שלך הם איש הזכוכית תומאס ורמאלן וג'רמי מתיה, שחקן שגורם לפיני בלילי להחשב שחקן אנליטי.

אחרי 5 דקות כבר הייתי מאוהב. אומטיטי, אז בן 22 שיחק כמו בן 40. מנווט את הקבוצה מאחור, ראשון לכל מאבק אווירי, בלתי עביר על הקרקע. איך אמר לי מישהו? זה פויול רק שזוף יותר. האמת שמישהו גם אמר חזק יותר, אבל כאן חשדתי. יותר מזה, על כל נגיעה שלו בכדור היה כתוב "ברצלונה". באותיות הקטנות היה כתוב "גווארדיולה" וממש בקטן "קרויף". כל מסירה עם מטרה, כל כדור עם מחשבה, אין כדורים ליציעים נוסח יחיאל אבן צור ואין כדורים סתם.

ב-35 המשחקים הראשונים שהאיש הזה פתח עבור ברצלונה בליגה, היא ניצחה ב-33. פויול כבר אמרנו? רק צעיר ב-15 שנה, מהיר בהרבה ושמאלי.

העונה הסתמן שדרוג נוסף בעלילה. לצד טר שטגן וכמובן מסי, הפך אומטיטי לשחקן הכי חשוב של הקבוצה. מי שראה את המשחק האחרון מול ולנסיה, ראה שחקן שעושה הגנה איזורית לבד. מפלצת של הגנה. תוציאו את אומטיטי מהמשחק הזה ואנחנו לא מדברים על השופט מאותגר הראייה, אלא על טר שטגן שהוציא חמישה כדורים מהשער.

ועכשיו הוא פצוע והעונה של ברצלונה הולכת לפח. לסמוך על פיקה ו-ורמאלן בהגנה זה בערך כמו לשלוח את חבר הכנסת חזן למסיבת רווקים ברומניה ולקוות שיהיה בסדר, אורן ישמור על פאסון. או לשים את לואי סי.קיי בחדר עם שלוש מעריצות ולקוות שזה יגמר במשחק שש בש. אם תוסיפו על זה 4 נקודות שהלכו בחסות השופטים ממדריד, תגלו איך הופכים עונה של אליפות במרס, לעונה של אולי אליפות, אולי באמצע מאי. ובעוד שלושה שבועות יוצאים לברנבאו ושם מי ישמור? אלוהים ישמור….

*****

בשולי ההגרלה למונדיאל, סוכנויות ההימורים עדכנו את ההערכות שלהם. ארגנטינה בערך במקום ה-8 וזה עוד נדיב לדעתי. זה לא יפריע לכולם לטעון שאם מסי יחזור מהמונדיאל עם פחות מגביע (ורצוי גם איזה שלושער בגמר), זה יהיה כשלון. כרוניקה של כשלון ידוע מראש.

 

אשקלון-נתניה (סיום)
יומן אליפות צהובה? (23)

22 Comments

רותם 3 בדצמבר 2017

כל מילה

היסטורייה לעניים 3 בדצמבר 2017

עכשיו אני מתחיל להבין את הסיפור של גורד'י אחרי הפוסט הזה. כנראה שהוא ינק את חלב התירוצים בברצלונה ורק עשה לו עלייה לתל אביב. מה זה? ככה כבר מתחילים התירוצים כשריאל נראים כמו פח ואתם עדיין ראשונים?
העולם השתגע ויש זמן לקנות עד ינואר ….

דוד 3 בדצמבר 2017

כאוהד ריאל הרשה לי להרגיע אותך. ריאל תכבוש נגד ברצלונה כשבנזמה יעבור קבוצה, או כשאסנסיו יפתח בהרכב. כך שהשנה, על פי המסתמן, אתה בהחלט יכול להיות רגוע.

יעוז סבר 3 בדצמבר 2017

עם ורמאלן ופיקה בהגנה גם הפועל עכו תכבוש נגד ברצלונה.

גיל שלי 3 בדצמבר 2017

אבל מסי חוזר מהמונדיאל עם הגביע, אז על איזה כשלון אתה מדבר?

ק. 3 בדצמבר 2017

כל מילה על אומטיטי. שחקן שלם.
נקווה שמסצ'רנו יחזור מהר, יישאר, וישים בינתיים את האצבע בסכר.
בנתיים, גם צריך לנצל מצבים, כי רוב הזמן שיחקו אתמול כדורגל יפה מאוד והגיע להרבה מצבים. הזכיר לי כל מיני 2:2 מיותרים בחודשים הראשונים של 2011/12 שנתנו לריאל של מוריניו את האליפות בשנת פפ האחרונה

יעוז סבר 3 בדצמבר 2017

לגמרי. את האליפות ההיא הפסדנו על שטויות, זו היתה קבוצה גדולה וקצת עייפה אחרי 3 ברצף. זה עלה מול הקטנות.

דובי מילר 3 בדצמבר 2017

יחיאל אבן צור לא העיף כדורים ליציע, אלו היו הרגליים והביצים של השחקנים ממול…

ארז 3 בדצמבר 2017

הלו הלו, דבר יפה על פיני.
כובש השער היפה בתולדות הדרבים (ברגל החלשה!) ומי שמחזיק בטריידמארק על "חד-גבה".
כיום, אגב, מנחה דוקטורנטים במכון וייצמן.

ק. 3 בדצמבר 2017

היה בשמאל, החזקה שלו

ארז 3 בדצמבר 2017

אני זוכר שהיה בשמאל, אתה בטוח שלא היה ימני?
זכורים לי (או שנדמה לי שזכורים לי) לפחות שני גולים שלו בדאבל של 99/00 בימין.

ק. 3 בדצמבר 2017

שמאלי שמאלי. הגולים בימין היו דרדלה'. זה היה בתקופה שעקבתי מקרוב אחרי הכדורגל פה. אפילו הייתי בשער 5 במשחק הזה

ארז 3 בדצמבר 2017

גמני.

יעוז סבר 3 בדצמבר 2017

כבר כשחקן היתה לו קתדרה במכון וויצמן והעביר שני קורסים בנושא "תרבות, זהות, מגדר ומה שביניהם" כמרצה אורח בטכניון. זה לא חדש.

ירושלמי 3 בדצמבר 2017

אין ספק שהוא שחקן מעולה.
חבל שאתמול היה אשם בשער הראשון של סלטה עם טעות כפולה.
הכי מפחיד שהוא עוד יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שהוא עכשיו.

ק. 3 בדצמבר 2017

הראשון לדעתי על פיקה

צחבק 3 בדצמבר 2017

בהנחה שהוא אכן לא ישחק בקלאסיקו (יש לי חשד שהוא כן ישחק אגב) זה רק אומר שמרכז השדה העדיף של ברסה יצטרך להיות זהיר יותר ופחות לאבד כדורים. ריאל נראית נורא והבעיה שלה היא פסיכולוגית בעיקר.

צור שפי 3 בדצמבר 2017

חזן זה בולגריה, לא רומניה, נדמה לי.

יעוז סבר 3 בדצמבר 2017

הקזינו. אבל אני כתבתי על מסיבות הרווקים ברומניה.

jhkj 3 בדצמבר 2017

כתיבה מעולה, תמיד כיף לקרוא על ברצלונה ברמה כל כך גבוה. אומטיטי עדיין עושה טעויות גורליות מפעם לפעם, ועדיין הוא מדהים והבגרות שלו היא משהו שלא ראיתי בגילאים האלה. שילוב של כזו וחוכמה ומהירות זה בלם לשנים, והוא אפילו פיצה על כך שפיקה חושך לאחרונה.

בנוגע לארגנטינה שום דבר לא יפיל אותם כמו המאמן, יש לנו את שלושת שחקני ההתקפה הכי חמים בליגה האיטלקית, החלוץ הכי טוב בליגה האנגלית ואת מסי. ממש לא חושב שאנחנו שמיני בסיכויים, אבל אכן הגרלה לא קלה, ויחד עם הסגל ותצוגות הנפל באימון של סמפאולי החשש לא לעלות מהבתים הוא ריאלי בהחלט. חבל שלא נשארנו עם סאבלה וזהו.

יעוז סבר 3 בדצמבר 2017

דווקא סמפאולי מאמן טורנירים נהדר.

jhkj 4 בדצמבר 2017

למדנו על בשרנו את זה, לא חושב שהוא מאמן רע, חושב שהוא פשוט לא התחבר שם. ההסתמכות על שחקנים מהליגות הדרום אמריקאיות לא ברורה לי, גם לא אי האמון בדיבאלה, אבל מוקדמות והטורניר עצמו הם שני דברים שונים לגמרי אז אני לא מספיד אותנו.

Comments closed