בדיחה ושמה כדור הזהב

ממש לא משנה אם אתם ממחנה מסי או מהמחנה השני, מה שברור זה שהפרס היוקרתי הפך לבדיחה פופוליסטית

השבוע חולק כדור הזהב, בלון ד'אור אם תרצו, ושוב קפצו שני המחנות, מחנה מסי והמחנה של הבחור השני והשחיזו סכינים וירטואלים על גבי הרשת.

יובהר מיד, מבחינתי השחקן הטוב באירופה, בעולם, ביקום ובגלקסיה בעשר השנים האחרונות היה רק אחד, ליאונל אנדרס מסי שמו. כמו ג'ורדן שהיה השחקן הטוב באנ.בי.איי מהרגע שלבש את גופיית השיקגו בולס ועד שפשט אותה (ולמרות זאת הסתפק רק ב-5 תארי אמ.וי.פי), ככה מסי. לטעמי אנחנו צופים בטוב בהיסטוריה בכל עונה בעשר השנים האחרונות. בעונות טובות יותר עם תארים קבוצתיים וגם בעונות טובות פחות לברצלונה, מה שמסי עושה על המגרש הוא מעל כולם. הוא כובש יותר טוב מכל אחד, מוסר יותר טוב, מכדרר יותר טוב, עושה הגנה טוב יותר, בועט עונשין טוב יותר, הוא פשוט טוב יותר. אין דרך פשוטה יותר להגיד את זה, וכל השאר זה יחסי ציבור.

אז בואו נוריד את זה מהפרק ונסיים עם הסיפור הזה, מסי נבחר 5 פעמים לתואר וזה בסדר גמור, פשוט צריך לתת לאחרים, בדיוק כמו שעושים באנ.בי.איי ולנסות להפריד בין היכולת נטו על המגרש לבין ההתעלות של שחקן ספציפי בעונה. אחרת, אפשר לתת למסי את הכדור עד 2021 או עד שיחליט לעבור לניואלס. אפשר לחלוק על דעתי, זה בסדר, היא פשוט עשויה, אפויה וגמורה. להעמיד כל בן אנוש ששיחק כדורגל בעשור האחרון מול מסי, זה כמו להעמיד את את אלברט איינשטיין מול סבתא שלי עליה השלום ולהתווכח מי יותר טוב בפיסיקה. אפשר לעשות את זה, בטוח שסבתא שלי גם למדה פיסיקה איפשהו בתיכון, ובכל זאת, הדיון די מיותר. נשאר הדיון העקרוני.

 

*****

ועכשיו לדיון העקרוני. כדור הזהב הפך לבחירת האוהדים במקום לבחירת המומחים. זו הבעיה הראשונה. השנייה, על הדרך הכדור הפך פחות או יותר למצטיין ליגת האלופות וזהו. בארבע השנים האחרונות זה החמיר. רונאלדו לוקח צ'מפיונס, הוא בעל הכדור. מסי לוקח? הכדור אצלו. זה פחות או יותר המפריד בין השניים. האחרים, לצערנו, אפילו לא באים בחשבון.

המשך ההצבעה הוא ברמה של ילדים בכיתה א'. קחו את ניימאר, שבעצמו יגיד לכם שהיתה לו עונה נוראית בשנה שעברה. זה לא הפריע לו לקבל את המקום השלישי במירוץ לכדור המיוחל. קבאני במקום ה-11. האיש לא לקח אליפות בקבוצה הכי עשירה בצרפת, עף בהשפלה אדירה עם פ.ס.ז' ב-6-1 לבארסה והוא במקום ה-11. העונה האחרונה בעיקר הוכיחה שלבד הוא לא יכול להוביל קבוצה, אבל לאנשי כדור הזהב זה לא הפריע, הוא סוגר להם פינה. סוארס בעונה בינונית מאוד מקום 13, איסקו, שחקן נהדר שבילה חצי עונה על הספסל, מקום 11. אז על מה אנחנו מצביעים פה? הישגים? יכולת? הישגים של הקבוצה? אטרקטיביות? שם גדול?

מעבר לכך, אנחנו נמצאים בדור אדיר של שחקנים שפשוט מדלגים עליהם. קחו את בופון, קסיאס, צ'אבי, אינייסטה, סרחיו ראמוס, בוסקטס, פויול, דני אלבס, לבנדובסקי, תומאס מולר, ג'ון טרי, פיליפ להאם, זלאטן, דרוגבה (וזו ממש רשימה חלקית). אנשים שהובילו קבוצות ונבחרות להישגים אדירים, נכנסו להיסטוריה של קבוצות ענק וחוץ מאינייסטה איש מהם לא היה אפילו במקום השני במירוץ לכדור. צ'אבי, אולי גדול הקשרים האירופאים, בוודאי גדול השחקנים הספרדים, מסיים את הקריירה עם שלוש בחירות למקום השלישי. וגם בשביל זה הוא היה צריך לחבר עונות של מונדיאלים, צ'מפיונס, יורו, פחות מזה לא תפס. סרחיו ראמוס שלבדו הביא לריאל את גביע האלופות, למעשה פעמיים, בכלל לא בא בחשבון. בלם? לא בבית ספרנו. קסיאס, אחד שהביא לקבוצות שלו הכל, תוך שהוא מנהיג, מצטיין ומניף כקפטן את הגביעים והצלחות, לא קרוב אפילו. זלאטן שהביא אליפות בכל מקום בו שיחק? חבל על המאמץ.

רק שתבינו, בעבר שחקנים בינוניים כמו נדבד לקחו את כדור הזהב. מייקל אואן לקח את כדור הזהב. מייקל פאקינג אואן שהוביל את ליברפול באותה עונה ל….ניחשתם נכון, כלום. אם תהיתם, גם את נבחרת אנגליה הוא הוביל לאותו מקום. ריבלדו לקח את כדור הזהב בעונה שבה בסה"כ לקח אליפות עם בארסה. בלי צ'מפיונס ובלי זכיה במונדיאל. היו ימים. הפעם האחרונה ששוער היה בשלישייה, היתה ב-2014, נויר, לפני זה בופון ב-2006. טוב הם לקחו מונדיאל אז לא נעים . מאז? נגמרו השוערים בעולם. ואן דר סאר, קורטואה, בופון ונויר שעדיין משחקים, קסיאס, אובלאק, דה חאה, בראבו שלקח ב-2015 כל תואר אפשרי עם הקבוצה והנבחרת שלו, דודו גורש? אף אחד לא ראוי. מקום אחד לרונאלדו, אחד למסי ואחד לשחקן שדה מתחלף. זהו.

בקיצור, בצער רב אפשר להכריז על מותו של כדור הזהב. הבחירה שהפכה פופוליסטית, פופלרית, מחפשת את האוהדים יותר מאת הסיפור האמיתי.

*****

ואולי הגיע הזמן לפרק את הבחירה. לבחור בשחקן השנה בצ'מפיונס ושחקן השנה בכל ליגה. ואם כבר מפרקים, כדאי להרחיב את הצוות ולא להסתמך על כמה עיתונאים, שחקנים ומאמנים שהם יותר בעלי עניין מאשר בעלי מקצוע. אולי כדאי להסתמך על מדדים מקצועיים שהופכים יותר ויותר פופולריים ואיכותיים ולנסות לגזור גם מהם את השחקן המצטיין בעולם. אחרי הכל, אנחנו בעידן שבו מכונית יכולה לנסוע לבד בכביש, אז למה אי אפשר להיעזר במחשב בשביל לבחור שחקן מצטיין? הרי כשמפרסמים במי בחרו כמה מהמובילים למירוץ לכדור, שמשמשים גם קפטנים של הנבחרות שלהם, זה יותר עצוב ממצחיק. זה מזכיר הצבעה בהסתדרות יותר מאשר הצבעה רצינית. בחירה ברמה של פיפ"א 18, הרבה שואו, הרבה דאווין, קצת פחות הבנה בכדורגל נטו. עוד אפשרות סבירה, לפרק את הבחירה לפי עמדות על המגרש, ושוב, להיעזר בסטטיסטיקה מתקדמת. אולי אז לא נראה תופעות כמו ניימאר במקום ה-3 בעונה מהגרועות שידע.

*****

אז ברכות לזוכה בכדור הזהב, כמו שאני מכיר אותו זה גרם לו תופעות בגוף שיכולת להקשות עליו לבישת בגדים לתקופה לא קצרה. אני מאחל לו שיתאושש במהרה. האיש מאוהב בעצמו ואם הייתי נראה כמוהו, סביר שגם אני הייתי מאוהב בעצמי. נתפלל שבשוויון חמש חמש הזה, שלא אומר שום דבר על ההבדלים בין הקריירות של השניים, הסתיימה הפארסה ובשנה הבאה יקבל את הכדור מי שבאמת יעשה את העונה הטובה והמרשימה ביותר, בהתחשב בכל הפרמטרים. בהנחה שזה לא יקרה, קחו בחשבון שחגיגת ה-6-5 הולכת לסחוט הרבה אמוציות. שיהיה לנו בכיף.

 

יומן אליפות צהובה (24) - נו שויין
פרוגרסיבי

133 Comments

צור שפי 10 בדצמבר 2017

כדורגל, מה לעשות, זה ספורט קבוצתי ולכן התארים של המסגרות בהן השחקן משתתף בהחלט רלבנטיים לא פחות מכישוריו האישיים.

קורא אדוק 11 בדצמבר 2017

צור על מה אתה מדבר,סך הכל כריסטיאנו רק לקח דאבל,היה מלך השערים של הצמפיונס,הוביל את הקבוצה לבק טו בק שלא נעשה שלושים שנים כשהוא כובש בכל שלבי ההכרעה אכן,בחירה לא נכונה :-)

איציק 10 בדצמבר 2017

טוב, ראשית אתה הולך לחטוף חזק מאד ובצדק מאחד הכותבים פה, כיוון ששמת אחד מצחיק כמו מסי מעל דור מיכה.
אתה גם הולך לחטוף מאחד המגיבים פה על זה שבכלל שמת את מסי בקבוצת הגדולים בכול הזמנים, וזאת עוד אחרי שסילקו את נבחרת רוסיה מאולימפיאדת החורף… אוי אתה הולך לחטוף (והפעם בצדק).
לעצם העניין, בעולם האינסטנט שעובד על רדידות הליקים מה אפשר לצפות אחרת? באמת היתי רוצה לראות לפי עמדות כי קשה להשוות את בופון למסי או רונאלדו. בכדורסל זה יותר קל כי אין מגן, שומר, חלוץ… יש ג'ורדן ויש את כל המשתרכים מאחר.
נ.ב.: שאפו על יכולות ההגנה של מסי.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

דבר ראשון, מינשאשם במצב זה אנשים שטוענים שמסי/רונאלדו הם תמיד הכי טובים. זה מאוד רחוק מהמציאות כי ברב בשנים היו שחקנים טובים יותר, לכל אחד מהם מגיעים 2 כדורים לכל היותר. ברגע שממציאים שיאים מגוחכים או חושבים ששלושער נגד נבחרת חלשה זה הישג אז מגיעים לתחרות לייקים. ובמקום מסויים אני מאוד שמח שהפנבויז של מסי שבזמנו הסבירו למה מסי נתן עונה טובה יותר מצ'אבי או פירלו או שוויני מקבלים את אותן השטויות עם רונאלדו. ובכלל ככל שהפרס מגחיך את עצמו יותר כך אוהדי הכדורגל מרגישים יותר טוב על חשבון הפנבויז שהרסו אותו

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

באיזה שנה צ'אבי או פירלו נתנו עונה טובה יותר ממסי
או רונאלדו (מ-2008 אני מדבר)?
האם על פי חודש של מונדיאל ניתן לקבוע ששחקן נתן עונה טובה יותר?
ולדעתי גם אם תכליל מונדיאל, לא צ'אבי ולא פירלו נתנו עונה טובה ממסי.
מסי ורונאלדו נותנים בסביבות 50 גולים בעונה. אין לזה אח ורע. בכל עונה בהיסטוריה הם היו נבחרים לשחקן השנה בעולם.
אבל התרגלנו… אנחנו מזלזלים בשלושערים מול קבוצות קטנות (בשבילנו גם ארסנל, ריאל, באיירן, סביליה וכו' אלה קבוצות קטנות כנראה).
הם מלכי הבישולים (אם לא מלכי אז מקום 2) בקבוצות שלהם ברוב השנים, וגם הם בצמרת העולמית בתחום הזה.
אם סטרלינג/קוטיניו/לוקאקו היו נותנים 50 שערים בעונה לא היית אומר שהם צריכים לזכות?
יש משהו שמסי לא יודע לעשות שצ'אבי כן? שפירלו? שדה בריינה? שסוארז?
התרגלת לטוב מידי ידידי… משעמם לבחור כל שנה באותם שני אנשים. אבל האמת, מגיע להם כל שנה, קל גם.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

כיבוש שערים זה רק אספקט אחד של כדורגל, הם ללא ספק מצויינים בו אבל בכדורגל, גם אם הפנבויז מנסים לאמר אחרת, הוא רק דבר אלד תארים. כל דבר אחר הוא רק דרך להשיג אותם. מסי לא יודע להיות מנוע, הוא פשוט לא נייד מספיק וצ'אבי כן יודע ולכן צ'אבי זכה במונדיאל ומסי לא(אפילו שהסתדרה לו הגרלה מהסרטים). קבוצה שלא זכתה שכלום, לא ייתכן ששחקן שלה יזכה בכדןר הזהב כי קבוצה זה זה לא רק גולים, לך תדע אולי אם מסי או רונאלדו היו מבקיעים פחות ועושים הגנה אז הקבוצות שלהם היו זוכות בעוד יותר תארים. ומי שלא ראה את הירידה באיכות של ברצלונה מאז שצ'אבי לא היה יכול לסחוב את הקישור כנראה החליט להתעלם.
אף אחד לא מזלזל בשלושער מול באיירן או אפילו סביליה, הכוונה הייתה לשבדיה ואקוודור.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

מצטער על השגיאות, נכתב תוך כדי הליכה

יעוז סבר 10 בדצמבר 2017

תיזהר על הראש, שגיאות זה מילא, אבל עמודי חשמל ועצים זה כואב….

איציק 10 בדצמבר 2017

זה דווקא יכול לתקן חלק מהשגיאות שהוא עושה (לאו דווקא קשור לכתיב) ;)

no propaganda 10 בדצמבר 2017

הדבר הבאמת מסוכן זה פחי צפרדע

יעוז סבר 11 בדצמבר 2017

:-):-):-)

שמעון 10 בדצמבר 2017

מסי לא צריך להיות נייד ולעשות עבודה שחורה, הוא גאון, מאסטרו, הוא לא מבזבז אנרגיה על לסגור מגינים, הוא צריך לעשות נזק שהכדור אצלו. בזה הוא מצטיין. צאבי זכה במונדיאל כי שיחקו איתו בכל עמדה השחקנים מהטופ3 בעולם ב-11. הוא אפילו לא היה הכוכב של אותה נבחרת. ראינו שפויול פרש, מה קרה לצאבי ולנבחרת ספרד.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

הם זכו ביורו?

אין לי בעיה שמסי יתרכז בנזק אבל צריך להבין שאז בניגוד לשחקנים שכן סוגרים במקרה והוא לא עשה נזק, הוא השחקן הגרוע במגרש.

וזו ממש הגזמה בקשר לטופ 3 בכך עמדה, חוץ מזה שמתי מסי שיחק בלי טופ 3 בכל עמדה?
והטענה שצ'אבי לא היה השחקן הכי טוב בספרד ב2010 גובלת בחוסר הבנה

שמעון 10 בדצמבר 2017

באמת? רק תראה את ההרכב שלהם ואז תבין. עכשיו זה כמו שתגיד שטוני קרוס היה צריך לזכות כי גרמניה זכתה ושולטת לחלוטין. גם לגרמניה שחקנים טופ עולמי בכל עמדה. עזוב טופ 3 סתם הגזמתי. צאבי היה שחקן ענק שלא תבין אותי לא נכון אך לטעמי פחות טוב לאורך כל הקריירה מפירלו או אינייסטה.

no propaganda 11 בדצמבר 2017

גם פירלו היה יכול לקבל כדור זהב.
אני לא טוען שטוני קרוס היה צריך לזכות אבל שחקן של גרמניה היה צריך לזכות. מולר הייתה יכולה להיות בחירה מצויינת. אני אישית הייתי היולך עם שוויני. גם לאהם הייתה יכולה להיות בחירה הגיונית.

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

בעונה האחרונה של צ'אבי (2015), הוא היה שחקן ספסל לגמרי וכבר ממש לא שחקן מוביל. ועדיין ברסה זכו בטרבל.
צ'אבי שחקן ענק, אין ספק, אבל להזכיר אותו באותו נשימה עם מסי זה סתם להיות הייטר.
אין לו אספקט אחד במשחק שהוא עדיף בו על מסי.
גם המסירות, שזה הספצליטייה שלו, מסי עדיין עדיף עליו בזה.
אגב, מתי מסי/רונאלדו זכו בכדור הזהב כשהם לא זכו בכלום? אתה סתם זורק שטויות לאוויר.
נכון, מסי לא זכה בארגנטינה, וזה אכן כתם על הקריירה שלו, אבל גם אם צ'אבי יוולד עוד 30 פעם הוא לא יהיה מסי.

וגולים זה רק אספקט מהמשחק? כשאתה כובש 50 בעונה זה קצת יותר מעוד אספקט כמו מסירות מדויקות או תאקלים.
תראה לי מאמן אחד בעולם שמעדיף בקבוצה שלו את צאבי ולא את מסי.

שמעון 10 בדצמבר 2017

בדיוק!

no propaganda 11 בדצמבר 2017

כבר ציינתי את 2013 כשנה שבה רונאלדו לא זכה בכלום וזכה בכדור הזהב. ב2012 מסי לא זכה בכלום וזכה בכדור הזהב.

הזכיה של בארסה ב2015 הייתה מצויינת ולמסי ללא כל ספק מגיע כדור הזהב בעל 2015, אבל שים לב שזו הייתה עונה פנומנלית של ראקיטיץ, שהוא לא התקרב לשם מאז.

יכולת המסירות המדוייקות של צ'אבי היא ממש לא החלק החשוב במשחק שלו, מה שצ'אבי ידע לעשות הכי טוב ומסי לא יוכל גם עוד 50 שנה זה לשחק בתן-קבל לאורך 90 דקות ו12-13 קילומטר למשחק. בלי זה, ברצלונה ונבחרת ספרד לא היו יכולות להשתלט על משחקים כפי שעשו.
לצערי יצא לי להיות ברבע גמר היורו בין ספרד לצרפת. ספרד הבקיעה גול מהיר ופשוט התמסרה למשך 90 דקות כשצרפת רודפת אחרי השחקנים שלה ולא מצליחה להשיג את הכדור. זה היה מאוד משעמם אבל מבחינת היכולת של צ'אבי להיות בכל מקום, זה היה מטורף לגמרי.

כן גולים זה רק אספקט, אין באמת יתרון לשיטה של ברזיל שבה מבקיעים הרבה גולים לשיטה של איטליה שבה מבקיעים מעט גולים וחוטפים מעט גולים. כל שיטה והיתרונות שלה.

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

הגזמה פראית. אפחד לא אומר שצ'אבי טוב ממסי. צ'אבי הנהיג חוליית קישור שלא נראתה עשרות שנים ושינה הרבה במשחק הכדורגל, אפשר להגיד עד החוליה של ריאל שהנה גם היא מתחילה קצת להתיישן. מסי התביית על השיטה והפך להיות הסופר-דובדבן שלה באופן שגם אפשר לו אחרי פרישת צ'אבי להפוך לפליימייקר מובהק לעת מצוא ולא לעת מצוא. לכן כאול-אראונד בוודאי שטוב יותר מצ'אבי. מבחינת קישור אם אתה שואל אותי את מי אני מכניס לקישור אז צ'אבי, בהנחה שיש לי עוד כל מיני אפשרויות בבניית המערך של הקבוצה. אם שחקן אחד בקבוצה אז מסי. צ'אבי-אינייסטה-בוסקטס זו חולייה היסטורית. מסי הוא היעד של ההיסטוריה. מבחינת עומס? העומס על צ'אבי בקישור דאז של בארסה לא נפל משל מסי מבחינת התפוקה הנדרשת פר משחק. מבחינת המונח סחיבת קבוצה על הגב אז כאמור מסי בגלל מה שהוא הוא הסוחב האולטימטיבי.

ק. 10 בדצמבר 2017

פרופגנדה, אני מכיר את העמדה שלך לגבי חשיבות הקישור, וגם די מתחבר אליה, אבל ב2009, 2011 2015 (לא היו נבחרות), ומסי היה דרגה אחת מעל העולם כולל הקשרים בקבוצה שלו. גם שנה שעברה הוא היה רמה נפרדת, אבל אפשר לתת את זה גם למודריץ' (ולא לשחקן החמישי בערך בחשיבותו בעונת האליפות שהיה מבריק בנוקאאוט באלופות. בלבד).
כדור הזהב יכול להיות קשור לתארים כשזה לשחקן המוביל בקבוצה שזכתה.
ב2010 למסי (סניידר,רובן, צ'אבי ), ב2014 לרונאלדו (גודין בהפרש, רונאלדו סיים שלישי בליגה והיה הרביעי או החמישי בחשיבותו בדסימה), וגם ב2016 (תפקיד לא משמעותי בזכייה של פורטוגל, ושום דבר משמעותי גם בזכייה המקרית בצ'מפיונס ) היו זכיות מגוחכות

no propaganda 11 בדצמבר 2017

כמו שכתבת :"כדור הזהב צריך ללכת לשחקן המוביל בקבוצה שזכתה". ב2014, שחקן נבחרת גרמניה היה צריך לזכות.

אני לא לגמרי סגור על 2011 אבל בגדול מאוד מסכים עם מה שכתבת כולל על מודריץ.

ק. 11 בדצמבר 2017

ב-2014 אני דירגתי את שווייני שני בבלון דה בלוג. אתלטיקו זכתה באליפות היסטורית מול 2 כוחות ענק באותה שנה + מרחק שניות מזכייה בצ'מפיונס. מעבר לזה שהיה מעולה בצורה עקבית כל השנה, הוביל והנהיג את החוליה הטובה ביבשת וגם כבש שערים מכריעים. גם במונדיאל כבש לשער של בופון את השער שהעלה את אורוגוואי לשמינית מבית לא קל. בשילוב עם עונת קבוצות היסטורית בעיני זה נו בריינר

יעוז סבר 11 בדצמבר 2017

אחרי האליפות של אתלטיקו והזכיה שלהם בצ'מפיונס (מינוס דקה גורלית, אינעל הראמוס הזה) שחקן שלהם היה חייב לזכות. עם טיעון טוב לגודין שגם היה מעולה בנבחרת. חד משמעית.

שמעון 10 בדצמבר 2017

להשוות את צאבי למסי ורונלדו זה בדיחה, זה כמו להשוות את גון וול ללברון ג'יימס.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

תספר לי את זה כשג'ון וול יזכה במשהו במקום לברון

שמעון 10 בדצמבר 2017

ג'ון וול אולי יזכה שהוא ישחק עם לברון :)

no propaganda 10 בדצמבר 2017

לא נראה לי. ומה עם עונת 2012-2013. איכשהו הייתה קבוצה שפירקה את כולם ובסוף רונאלדו שם שלושער לנבחרת חלשה וזכה, זו בדיחה ומגיע לכם שזה הפך לבדיחה.
אבל בפועל העתיד עוד לפנינו, מסי ורונאלדו יפרשו ואז נחימאר הבדיחה יתחיל לזכות כי יש לו יותר לייקים באינסטוש

שמעון 10 בדצמבר 2017

ניימר יקח אולי כדור זהב אחד ואם ממש ירצו לחלק לו אז 2. הוא לא יגיע בחיים ל5 כדורי זהב ואני בכלל לא מדבר על הסטטיסטיקה שגם בליגה הצרפתית הוא לא יתקרב לסטט של מסי/רונלדו

no propaganda 10 בדצמבר 2017

זה שניימאר בכלל התקרב לכדור הזהב זה בדיחה, השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה.

שמעון 10 בדצמבר 2017

פה אני מסכים איתך ניימר טרם הציג יכולת המתקרבת לכדור הזהב

ק. 10 בדצמבר 2017

מסכים לגמרי על 2013 וניימאר.
אם אז זכה על שלושער מול שבדיה וגולים בנובמבר, השנה לא עשה כלום בערך 3 חודשים וגם לא יותר מדי בינואר עד מרץ

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

גם מה הקטע שבוחרים שחקן לשנה קלנדרית?
אין בזה שום היגיון.

ואם כבר בוחרים שחקן לשנה קלנדרית, מה הקטע עם רונאלדו? הוא נתן חצי עונה (סוף 2017) מהגרועות בקריירה שלו.
אז אם הוא בכל זאת זכה למרות הנתון הזה, אז באמת אין ערך לכדור הזהב.

השיטה פשוטה. בוחרים מסי או רונאלדו, מי מהם שזכה בליגת האלופות. אין עוד פרמטרים שלפיהם קובעים מיהו שחקן השנה.

שמעון 10 בדצמבר 2017

זה הדבר היחיד שבאמת דפוק, אבל אתה יודע זה כדורגל… עד שמשנים דברים.

אמיתי 10 בדצמבר 2017

לא מעניין. אותי..
אבל לצורך הדיון מלבד זה שהשווית אותו להוא שאי אפשר להשות בן אנוש אליו למי היית נותן את הכדור השנה אם לא לבחור שמבקיע כשצריך? מקסימום למודריץ..

איציק 10 בדצמבר 2017

למה לא בופון? ראה מה עשה עם יובה בליגה, הגיע לגמר האלופות עם קבוצה שאינה השנייה בטיבה באירופה, קצת הנבחרת דפקה לו אבל היה המנהיג של קבוצתו ונבחרתו, אישיות משכמו ומעלה. אבל לא הבקיע מספיק ואפילו בישולים היו שחקנים עם יותר.

שמעון 10 בדצמבר 2017

בופון עם כל הכבוד יכול להיות שחקן ההגנה של השנה אבל לכדור הזהב הוא ממש לא קרוב והוא השוער האהוב עלי.

איציק 10 בדצמבר 2017

סע לאוקלהומה, סע…

שמעון 10 בדצמבר 2017

ג'יימס הארדן מוסר ד"ש

איציק 10 בדצמבר 2017

לך ולאוקלהומה. תמתין לרגע שיצטרך גם לשמור ואז תבדר. אבל פר, מה שעושה בהתקפה, מדהים. ויותר מדהים שציפיתי לבעיות כשפול יחזור וזה עובד בינתיים יפה בייחד.

שמעון 10 בדצמבר 2017

גם אני ציפיתי לבעיות שפול יחזור :), הבחור רוצה אמויפי כי אליפות הוא יודע שאין סיכוי, לברון פתאום נזכר שגם הוא רוצה עוד אחד כזה..

אמיתי 10 בדצמבר 2017

לדעתי ובלי קשר להישגי יובה לא מהעונות הכי גדולות שלו. יובה לא הצליחה בגללו בשונה מרונלדו או מודריץ שבאמת עשו את ההבדל בשביל ריאל. בופון כבודו במקומו מונח אבל גם אי העפלת איטליה למונדיאל יכולה להירשם גם על שמו. קיצר לא

איציק 10 בדצמבר 2017

תן למסי או רונאלדו לעמוד בשער במקום בופון וגם הם לא עולים. אם היו משחקים בתפקידם הטבעי ובמקום בופון היה שוער אחר גם לא בטוח שהיו עולים. את ספרד לא היו עובדים בכל מקרה עם הסגל שלהם ומול שבדיה, לא אגוז קל איך שלא תסתכל.

אמיתי 10 בדצמבר 2017

למה ככה? לפי כותב הפוסט מסי המגן הטוב בעולם מאז מאז׳ינו. קטן עליו שוערות

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

בופון כבר אחרי השיא. נתן שנה לא מדהימה ביחס אליו.
פעם עוד אפשר היה לתת לו… בשנים האחרונות הוא כבר לא השוער הטוב בעולם.
וסתם בשביל להתסיס – הפסיד את כל הגמרים של ליגת האלופות שהיה בהם. לוזר? :)

איציק 10 בדצמבר 2017

לא סתם לוזר, צ'וקר. היו לא המון מצבים ולא ניצל אף אחד.

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

לא יודע… לא זוכר משחקים הירואים שלו השנה. בגמר הוא ספג 4 ובמשחק מול ספרד (שהייתי בו – סתם בשביל להתלהב) הוא היה רשום על 2 השערים שהם ספגו.
אז על מה ניתן לו? בגלל שהוא לא החמיץ מצבים הוא לא צ'וקר… אז על מה נבחן שוער? על מה ניתן לו כדור זהב?
מה בגלל שהוא בחור חביב ניתן לו כדור זהב?

ק. 10 בדצמבר 2017

אמיתי, אי אפשר לתת כדור זהב על 5 משחקים במפעל, חשובים ככל שיהיו. שגם בהם מודריץ' וקרוס היו מדהימים לא פחות. מודריץ' לבד מנע קריסה בגומלין מול אתלטיקו.
רונאלדו זכה בשני כדורי זהב שהקבוצה שלו העשירה בהיסטוריה לא זכתה באליפות. הכי מגיע לו מכל הזכיות זה על 2008 ביונייטד

אמיתי 11 בדצמבר 2017

אז למי לדעתך מגיע לקבל השנה שהוא לא מסי או רונלדו?

איציק 11 בדצמבר 2017

קול אחד ;)
הבעיה עם שני אלו זה שהקבוצות שלהן מצליחות כמעט באותה מידה בלי שניהם. ולמשל כשלריאל לא הולך כצפוי בליגה אז גם רונאלדו לא משהו שם. כלומר הוא לא מושך אותם אלה ניזון מהם. לא מוצא חן בעיניי לתת לשחקן כזה פרס למרות שאין ספק שהוא שחקן על. גם מסי לא נראה לי שמושך את ברסה חזק, אבל אחריהם עקבתי אפילו פחות.
נראה לי שמבחינה זו נואקמה הכי מתאים, אבל הוא פציע.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

לשיר צדק. חזק עם כדורים..
אתה איציק ולא ק. אבל סבבה. רשמתי לא לזה ולא לזה..

איציק 11 בדצמבר 2017

עזוב, אני יודע שאתה נהנה לרקוד על הדם, אתה עוד תוכל ת'כובע עם שיר.
אבל ברצינות, יש בעיה לתת כדור זהב למישהו שנתן תוצאות בקבוצה שרצה גם בלעדיו. אתן דוגמה (להבדיל אלפי הבדלות), ערן זהבי במכבי תל-אביב. ברור שבלעדיו בעונת האליפות הראשונה של באר-שבע, מכבי אפילו לא הייתה מתמודדת ברצינות. מי שהחזיק אותם בתמונה זה זהבי, כלומר בנוסף לביצועים הנפלאים האישיים היה לו גם ערך מוסף קבוצתי מאד גדול. השנה נראה לי לרונאלדו ומסי אין ערך מוסף קבוצתי גדול. איתם ובלעדיהם הקבוצה מתפקדת פחות או יותר דומה.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

רוקד גם סלסה
זה מאד היפוטתי. מסי מחזיק את בארסה התקפית (לא הגנתית..). גם בעונה שעברה. רונלדו מבקיע שערים גדולים. בלעדיהם שתי הספרדיות משחקות ומגיעות להישגים פחותים

איציק 11 בדצמבר 2017

תקרא שוב את מה שכתבתי "אין ערך מוסף קבוצתי גדול," כלומר יש ערך מוסף, אך הוא לא גדול. השווה בין התוצאות השנה בלה ליגה כשרונאלדו שיחק וכשלא. לא מבריקים בעול מקרה.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

אין ערך קבוצתי גדול יותר משערים. מן הסתם הזכייה השנה מתייחסת לשנה שעברה. השנה ריאל משחקת צולע כולה. קשה לכמת בליגה איזה גולים חשובים יותר ואני באמת לא זוכר איזה גולים רונלדו הבקיע. אנחנו נהייה הרבה יותר חכמים כששניהם ממש יירדו ברמה. כמו שריאל נראית השנה יש מצב שאנחנו כבר רואים את זה..

איציק 11 בדצמבר 2017

אתה רק מחזק את דעתי, ריאל צולעת ורונאלדו לא שיחק משחקים מספר. במשחקים שהוא משחק, ריאל עדיין צולעת, כלומר הוא לא עושה את ההבדל, ולכן לא כל כך חשוב כמה הוא יבקיע, כרגע היכולת האישית לא מתורגמת ליכולת קבוצתית. וזה להבדיל לדוגמה שהבאתי עם זהבי.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

זה לא מדוייק מכמה בחינות. קודם כל זו קורולציה. לא סיבתיות. שנית כתבתי שברגע שירד ברמה נוכל לראות את ההשפעה שהייתה לו על הקבוצה. ממה שראיתי וראיתי יחסית מעט הוא שיחק די חלש עד עכשיו. דווקא במשחק האחרון היה נראה שהוא יותר מעורב.
גם בארסה לכאורה הסתדרה פה ושם בלי מסי. אבל צריך לראות משחקים ולהבין עד כמה הוא משמעותי העונה (ובעונה שעברה) בשבילם. יותר מעונות קודמות בוודאות

איציק 11 בדצמבר 2017

אמיתי זו טעות נפוצה וברור שתטעה בה, לא תמיד צריך לקשור סיבתיתו ומתאם. כאשר בודקים מתאם סטטיסטי, ועל זה דיברתי, אין כל צורך בחיפוש אחר סיבתיתות. מה שטענתי זה שהביצועים השנה של ריאל בליגה איתו ובלעדיו לפי מה שנראה לי דומים. כלומר אם לדבר זה האם יש תלות או אי-תלות סטטיסטית בין נוכחותו של רונאלדו במגרש לבין ביצועי הקבוצה. אני לא טוען שיש אי-תלות, אך נראה שהתלות חלשה. אתה רוצה לחפש הסברים לכך, לך חפש. אין לכך כל קשר לניתוח הביצועים עצמם. יש לכך אולי קשר להסבר למה הביצועים הם כפי שהם.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

אתה טועה בטעות הנפוצה. וניצמד לעונה הזאת שהיא כאמור לא רלוונטית וכמו שכתבתי ניכר בה שרונלדו מתחיל (ממשיך) נסיגה בכושרו.
הסטטיסטיקה בכדורגל זה דבר מאד מתעתע. ובגלל יותר מסיבה אחת

איציק 11 בדצמבר 2017

כל מה שכתבת יתכן ונכון אך לא קשור לדיון. רונאלדו עדיין ביי-פאר השחקן המשמעותי ביותר בריאל מבחינת מה שהוא מייצר כולל הבקעה בכול משחקי הבית שלהם בליגת האלופות. הוא יכול להיות חלש יותר ייחסית לעצמו בעבר ועדיין טוב יותר מכל השאר.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

שוב העונה ריאל התחילה לקרטע קצת. כולל רונלדו. יכול להיות שיש קשר ויכול להיות שלא. העניין היה ונותר העונה שעברה בה רונלדו הבקיע המון וגם בצמפיונס שערים חשובים. לא רואה מצב שריאל מצליחה בלעדיו לשחזר צמפיונס ואליפות לכן הוא ככ קריטי. מאחר והליגה הספרדית היא לרוב מירוץ דו ראשי את ההבדל ייתכן שנראה קודם בצמפיונס וייתכן שריאל כבר איחרה את הרכבת בליגה. נראה

איציק 11 בדצמבר 2017

אז על השנה שעברה בהחלט מגיע לו. מה הבעיה? על מה שקורה השנה, גם אם יבקיע אותה כמות שערים פחות או יותר כמו בשנה שעברה (ושערים זה לא פרמטר יחיד, ראה מה ק כתב מטה) אם זה לא יתבטא בשיפור ביצועי הקבוצה אז זה רק צוברי בסופו של יום. אני חושב שאת הכדור אמורים לתת לו לזה שמבקיע הכי הרבה, או מוסר הכי הרבה או עושה הכי הרבה בלגן לקבוצה השנייה אלה מי שמביא תוצאות. זלאטן הוא דוגמה קלסית. בכול מקום בו היה, מעבר להיותו דומיננטי, הביא תארים. אז אפשר לצחוק על ליגה הולנדית או צרפתית. אפשר לספר שסריה A הייתה בירידה אבל הוא עשה זאת בשלוש קבוצות שונות, וגם בברצלונה זה נגמר עם כמה תארים. השחקן הוא קבלן תארים (כן, אני יודע את סיפור הצ'מפיונס), לכן מאד מפתיע אותי שאף פעם לא זכה. לא חושב שהיה צריך לזכות 4 או 5 פעמים אך לפעם או פעמיים בטח שהיה ראוי.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

אין דין איטליה כדין ספרד ואין דין גול בחצי גמר צ׳מפיונס כדין גול בליגה. לדעתי רונלדו קיבל על שנה שעברה ללא התייחסות ממשית לעונה

איציק 11 בדצמבר 2017

אצלך בכלל אין דין ואין דיין. הכל מתאים לקונספציה שלך. לפי היגיון שלך רק זוכה בצ'מפיונס יכול לזכות בכדור וזה ממש לא הגיוני. זה אכן תורם אך לא יכול להיות תנאי הכרחי. אני דרך אגב לא נגד הבחירה השנה, ואכן עונה שעברה הייתה מאד טובה אצל רונאלדו, אבל אם לוקחים קלנדרית (כבר דיברו על השטות הזו) אז העונה הנוכחית פגמה בקודמתה.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

אנחנו חייבים לעבוד על העניין הזה של הבנת הנקרא..
לא כתבתי שזה תנאי אבל מן הסתם יש לזה משקל יותר גדול מזכייה באליפות צרפת. הפרס מוענק עכשיו אבל נדמה לי שההצבעה וכל הטררם התחיל לפני כמה חודשים

איציק 11 בדצמבר 2017

הבנתי אותך היטב, ולמרות שלא כתבת זאת במפורש זה בהחלט נראה כך מדבריך. הבעיה היא אם הנכתב ולא הבנת הנקרא. בגלל זה ב-NBA יש MVP של הליגה ושל הפליי-אוף. לא הגיוני לייצר הטיה כזו לטובת מפעל אחד ובמיוחד לזכייה בו. אני לא בטוח שזכייה בצ'מפיון ליג למרות כל ההילה שלו, קשה מזכייה בפרמייר ליג.

אמיתי 11 בדצמבר 2017

גם את זה לא רמזתי..אלמנט המזל בטורניר גבוה מבליגה.
אבל לא זו הנקודה. יש שיקלול של הדברים ובשיקלול הזה לא כל תואר בעל אותו משקל ולא כל גול בעל אותה החשיבות.
גררת אותי לדיון בפרס נלעג ועל שני שחקנים שמשחקים בליגה שאיך נאמר בעדינות פחות מעניינת אותי. תודה איציק

איציק 11 בדצמבר 2017

לפחות על זה שנינו מסכימים.
ה-NBA הרבה יותר מעניין.

אמיתי 12 בדצמבר 2017

nba משוחק מאפריל. כרגע זה טיים דה לה גארביג..
והאליפות ידוע שנתיים מראש. בהצלחה עם הוויכוחים עם שימעון על הmvp להארדן

איציק 12 בדצמבר 2017

אתה יכול לכתוב גארבג' או כל דבר אחר, אבל איזה רמה ואיזה כייף לראות.
לגבי הארדן, אין לי ויכוח עם שמעון כרגע. בינתיים נותן עונה נפלאה באופן מפתיע. אם עוד ישמור קצת פה ושם, השמים הם הגבול.
אליפות… אתה מקשיב יותר מידי לכל מיני כותבים פה ומאמין להם. אני לא הייתי רץ להצהיר על האלופה. הם פיבוריטים אבל…

אמיתי 12 בדצמבר 2017

אסתטיקה בספורט כמו באמנות היא תוצר לוואי או אמצעי ולא מטרה.
ללא קונטקסט היא כלי ריק.
אה. "פייבוריטים"..פסדר

איציק 12 בדצמבר 2017

תהנה לך עם מכוערים בתוך קונטקסט.

ק. 11 בדצמבר 2017

למי על 2017 כשנה קלנדרית? מודריץ' קודם כל. גם קרוס. אחר כך מסי (עונה מעולה, סחב את בארסה בעונה לא מדהימה של סוארס ובינונית של ניימאר למרחק הפסד למלאגה מאליפות מול ריאל העמוקה והמאוזנת+ פיניש בנבחרת), ואז לרונאלדו (גם איסקו ואסנסיו היו מעולים בישורת האחרונה, כמוהו) או קאנטה

אמיתי 11 בדצמבר 2017

טוב. אז מודריץ מקובל. קאנטה קצת פחות וזהו.
עדיין הייתי נותן אותו לרונלדו.
ו3:1 לך למרות שאני חייב להתעניין- ראית את המשחק?

ק. 11 בדצמבר 2017

ראיתי וגם כתבתי לך אצל דורפן איך שנגמר. פיספסתי 20 דקות בערך במחצית השנייה

ק. 11 בדצמבר 2017

ואיציק – עזוב שערים, לראות משחק שלם ולהבין – כמות המגינים שהוא מושך ומסירות המפתח שמייצר מתוך צפיפות שיא, וכמות המצבים שיוצר

איציק 11 בדצמבר 2017

ק. עזוב כמה מגנים, קשרים, חלוצים הוא מושך. לא מעניין. אם קראת את כל השרשרת, אני לא טוען שרונאלדו לא משחק טוב, ומה שאתה כותב רק ממחיש כמה השחקנים שמולו חושבים שהוא טוב. אני שואל שאלה אחרת, האם העובדה שהוא טוב, מראה גרף שיפור בנקודות שהקבוצה צוברת לעומת המשחקים בהם הוא לא שותף. בלה ליגה נראה לי שריאל מקרטעת איתו ובלעדיו ולכן התרומה של יכולתו הגבוהה לא מתבטאת בשיפור ביצועי הקבוצה. לרגע לא כתבתי שהוא לא טוב (אולי יש ירידה בייחס לעצמו אך באופן אבסולוטי וואדי שהוא בטופ של הטופ).

ק. 11 בדצמבר 2017

התכוונתי למסי בכמה שחקנים מושך וכו… רונאלדו השנה עוד לא ממש הביא לריאל נקודות ליגה

חז 10 בדצמבר 2017

בסה"כ, במצטבר, הם באמת השניים שמעל כולם כבר עשור. מה לעשות. אבל פר שנה היו אכן שחקנים שהגיע להם לא פחות ואף יותר אז הבחירה באמת פופוליסטית, ולא רק לכדור אלא גם ל"נבחרת השנה" או איך שהם קוראים לזה.

בסופו של דבר, לסניידר היה צריך להיות כדור, לצ'אבי היה צריך להיות אחד אבל רוב השמות שנתת לא היו צריכים להיספר, אובייקטיבית עד כמה שאפשר, מה שאומר שהרשימה שלך די סובייקטיבית- דני אלבז שחקן השנה בעולם?! בראבו? קסיאס? אובלק? (שוער מעולה).
הבחירה הזו מתאימה בערך כמו שג'רארד נבחר לפני כמה שנים לשחקן העונה באנגליה. בסדר. יח"צ.

איציק 10 בדצמבר 2017

איברהימוביץ' היה צריך לקבל לפחות פרס מפעל חיים, וזה עוד אני מצטנע.

שמעון 10 בדצמבר 2017

היו שנים שזלאטן היה שלישי אחריהם בהחלט

איציק 10 בדצמבר 2017

אני לא שולט כרונולוגית אבל היו שנים שהיה לא פחות מהם בכלל. זה לא רק סטטיסטיקה אלה מנהיגות ותוצאות שהביא בפן הקבוצתי.

דונאדוני 10 בדצמבר 2017

על איזה שנים אתה מדבר? הבנתי שאתה לא שולט כרונולוגית… אבל למען הדיון, אשמח אם תיזכר.

איציק 10 בדצמבר 2017

תראה, שיחק באיטליה בשלוש קבוצות וזכה עם כולן באליפות ולפעמים בסופר קאפ, המבקיע המצטיין והזר המצטיין. בספרד אליפות, בהולנד אלפיות, בצרפת אליפות ועוד תארים קובצתים ואישיים על הדרך. בכל הקבוצות היה שחקן מאד דומיננטי ולרוב הכי דומיננטי. אז זרוק את ליגות בהולנד וצרפת. אז על מה שעשה שנים באיטליה ובספרד היו שנים שבהחלט הגיע לו.

שמעון 10 בדצמבר 2017

איציק מסכים איתך בכל מילה בעולם ללא מסי ורונלדו אבל גם בשנים שתיארת לא היה אף שנה שהוא עליהם.

איציק 10 בדצמבר 2017

שמעון ידידי המזוקן (לפחות מטפורית), ההישגים שלו מאד גדולים מבחינת הישגים והרבה יותר גדולים משני אלו שציינת מבחינת חווית המשחק. הוא מעלה חיוך על הפנים והם רק השתאות. אני מעדיף את החיוך.

ק. 10 בדצמבר 2017

איציק זלאטן מדהים וגם הרבה יותר מגניב משניהם אבל דומיננטיות בשנים השחונות של הכדורגל האיטלקי ובצרפת, מחייבות רבע קמפיין נורמאלי בצמפיונס, משחק נוקאאוט טוב, משהו, וזה לא היה לו.

איציק 10 בדצמבר 2017

ליגה איטלקית בשנים שכונות עדיין ליגה איטלקית, אפילו אפשר לומר סריה A, ולא נתן לזלזל בה בכלל. אבל הוא גם נתן תצוגות בברצלונה וזכה בה בלא מעט תארים למרות ששיחק בה תקופה קצרה. כלומר לא משנה לאן הוא מגיע, צומח דשה. מאמין שאם לא היה נפצע ביוניטד, גם היא הייתה נראית אחרת (לטובה כמובן).

שמעון 10 בדצמבר 2017

מסכים שזלאטן יותר מהנה מרונלדו אבל ממסי??? איפה זלאטן ואיפה מסי, מסי הוא מאסטרו, הוא השחקן הכי טכני מאז רונלדיניו וכנראה פרח מזיכרונכם מה מסי עשה בשנות השיא שלו ולא היום שהוא כבר זקן. רק את רונלדיניו נהניתי לראות יותר וכמו רונלדיניו לא יהיה, אה וגם את שבצנקו.

איציק 10 בדצמבר 2017

רונאלדיניו, וגם רומריו העלו חיוך ענק על שפתי. מסי לא עושה לי כלום מבחינת רגש שימחה, הנאה. מכבד מאד את היכולת, אבל הנאה, כלום. זלאטן גורם לי לחייך מאוזן לאוזן.

דונאדוני 11 בדצמבר 2017

איציק כל מה שאתה אומר נכון.
ראשית, יש לו שנים טובות גם לפני השנים של מסי ורונאלדו… אולי שם הוא יכל לזכות.
מה שעשית זה יותר סיכום קריירה, אבל לא תוכל לדעתי לציין שנה ספציפית בהן הוא היה יותר טוב ממסי/רונאלדו. וזה מה שרלבנטי לכדור הזהב

איציק 11 בדצמבר 2017

אהבתי מאד את המשפט הראשון שלך. יכולת לסיים שם ;)

רופו 11 בדצמבר 2017

זלאטן לא זוכה בכדור הזהב. כדור הזהב זוכה בזלאטן.

שמעון 10 בדצמבר 2017

מה לעשות ששני כדורגלנים אלו נמצאים בעשור האחרון בגלקסיה משלהם והשאר בכלל לא בכיוון שלהם מבחינת שום אספקט.

כדור הזהב התחלק די בצדק ביניהם. לרונלדו הגיעו כל 5 הזכיות והיו פעמים שהוא כבש יותר ממסי מה לעשות? ומה שמכריע ששנים מעמידים פחות או יותר אותו סטט זה התארים.

אני גם חושב שמסי הוא הכי טוב בהיסטוריה ומיד אחריו רונלדו כמה שאני מתעב אותו.

זה ימשיך ככה עוד איזה שנתיים-שלוש ואז קיליאן אמבפה הולך לשלוט אבל לא כמו שהם שלטו ויקח עוד יותר מ-100 שנה לפחות עד שמישהו בכלל יעמיד סטטיסטיקה קרובה למסי ורונלדו ויזכה בכמות התארים שהם זכו.

אין שום זילות בכדור הזהב, מי שצריך לזכות זוכה.

אסף the kop 12 בדצמבר 2017

מראדונה 2 דרגות מעל שניהם ורונאלדו הוא אפילו לא הרונאלדו הגדול בתולדות המשחק

no propaganda 10 בדצמבר 2017

כשהייתי ילד, אוברוב זכה בשחקן השנה בארץ ואני לא יכולתי להבין איך נתנו לו ולא לרביבו שהיה מלך השערים בליגה ושיחק מצוין. אבא שלי היה מנסה להסביר לי אבל נפנפתי את כל הטענות שלו בביטול. אז בחירות במסי ורונאלדו אלה בחירות ברביבו, נוצצות אבל לרב שגויות

דורפן 10 בדצמבר 2017

מסי ורונאלדו היו זוכים ברוב הדברים שהם זוכים גם בעידן הישן. אבל אני חושב שבבחירת העיתונאים הישנה סניידר היה זוכה ב-2010 וצ׳אבי ב-2011. אולי גם ב-14 גודין או מולר היו יכולים להשקל

איציק 10 בדצמבר 2017

עידן ישן זה עידן בחירת העיתונאים או עידנים של מרדונה, קרויף, פלה, גרינצ'ה (כלומר שמסי ורונאלדו טובים מהם גם בקיזוז הזמן והיו לוקחים את רוב התארים).

no propaganda 10 בדצמבר 2017

אין שום מצב שרונאלדו היה זוכה ב2013 ו2014 וגם אין סיכוי שמסי היה זוכה ב2010 וגם 2012 גבולי מאוד

יעוז סבר 10 בדצמבר 2017

זה לא מעט. ויותר מזה, היתה עונה שמסי לקח דאבל ורונאלדו גירד אלופות. רונאלדו לקח. אולי היה מישהו שלישי, ראוי יותר? משהו בבחירה הזאת התקלקל.

יעוז סבר 10 בדצמבר 2017

ועוד מילה אליך רונן, תוריד להם 4 כדורים, זה משמעותי מאוד. דרמטי.

שמעון 10 בדצמבר 2017

לסניידר לא היה מגיע בשום מצב. הוא לא היה קרוב לרמות האלו ולא הייתה לו סטטיסטיקה מרשימה שהיא חובה. למשל לא ניתן לתת אמויפי באןביאיי לשחקן שמסיים עונה עם 20 נק ו11 אס ממוצע ומביא גם אליפות. צריך משהו בומבס5י גם. סניידר היה שחקן של 20 נק ו11 אס

יעוז סבר 10 בדצמבר 2017

סטיב נאש לקח שני mvp רצוף על פחות.

מתן גילור 10 בדצמבר 2017

ביל ראסל לקח 5 כשבסטטיסטיקה שהיתה זמינה באותה העת הוא בלט רק בכ"ח… וזה עוד בענף שהרבה יותר מקדש סטטיסטיקה (וגם אפשר ללמוד ממנה הרבה יותר).
בכל מקרה, לשאלתו של שמעון, אני שומע לא מעט אנשים שחושבים שלקיירי יש קייס העונה והוא מציג סט' לא הרבה יותר מרשימות ממה ששמעון הציג, אם בכלל.
וכן, אני חושב שסניידר היה צריך לזכות ב-2010. אני גם חושב שאם הדעה הוקדמת לגבי שחקנים היתה נמחקת אצל כל אנשי העולם הוא גם היה זוכה.

איציק 10 בדצמבר 2017

אהבתי את רעיון מחיקת דעות קדומות. יכול להיות שימושי בעוד כמה מקרים ;)
יש לך אחד כזה?

מתן גילור 10 בדצמבר 2017

israelhayom.co.il/sites/default/files/styles/566×349/public/images/articles/2017/02/20/14875652508907_b.jpg

מתן גילור 10 בדצמבר 2017

טוב, זה לא עובד פה… אבל דמיין את טומי לי ג'ונס עם המחיקון…

איציק 10 בדצמבר 2017

הגעתי לעמוד לא קיים. זה אחלה מחיקון.

איציק 10 בדצמבר 2017

זה לא חכמה, כאלו יש לי מלא בבית ;)
חשבתי מוחק רק דעות קדומות.

שמעון 10 בדצמבר 2017

לא דיברתי על שנים לפני המנדט הביריטי

שמעון 10 בדצמבר 2017

מתן זה בשבילך, זה מראה כמה הזכייה של נאש הייתה חריגה ולא במקום שתראה מה עשו פוינטים אחרים בזמנו

http://bleacherreport.com/articles/205890-steve-nash-worst-mvp-choice-in-nba-history

שמעון 10 בדצמבר 2017

וב-2 השנים האלו לסטיב נאש לא היה מגיע לזכות :)

איציק 10 בדצמבר 2017

לנאש הגיעה טבעת ובמקום זה נתנו לו 2 MVP כפרס ניחומים.

שמעון 10 בדצמבר 2017

עזוב נאש היום במשחק מכבי חולון אני רואה הגדרה חדשה למחרב את המשחק.

גלן רייס ג'וניור?? מאיפה הביא את הכושי הדפוק המסומם הזה?? ואיך לעזאזאל דן שמיר לא מעיף אותו ליציע? עזבו לא שומר בכלל, גם לא עושה שום תנועה בהתקפה, איך שמוסרים לו מעיף כדורים לסל ומחטיא הכל, השחקנים האחרים לא מוסרים לו אם זה מתאפשר להם, חח מצחיק לראות את דן שמיר כזה סמרטוט ועם זה חולון מובילים.
הוא סרטן שחבל"ז, חושהב הוא לברון או משהו כזה, ראיתי הרבה שחקנים אגויסטים אבל הוא ליגה אחרת.

איציק 10 בדצמבר 2017

הרייס הזה כבר ניצח לשמיר שני משחקים. אז הוא סוג של שכונה (ווסטברוק, איברסון, רק ברמה נמוכה יותר) אבל כישרוני. תסביר לי איך ספחייה לא מעיף את משעור לספסל. הוא תחנה אחרונה עם הרבה פחות כישרון מרייס.

שמעון 10 בדצמבר 2017

איזה ווסטברוק ואייברסון?? הוא אפילו לא ג'רלס. אז ניצח 2 פחים וחושב את עצמו לברון?? הוא דומה לאייברסון אולי בגיליון ההרשעות. מסכן ווסטברוק הרגת אותו אין לו אפילו קעקועים

איציק 10 בדצמבר 2017

תקשיב, זה פאקינג גלן רייס. אל תזלזל. ראה את הילדים של דל קרי, מייקל תומפסון, טים הארדווי, יצאו לא רע בכלל. למה אתה מזלזל בגנים של גלן רייס?

שמעון 10 בדצמבר 2017

הגנים טובים אבל המוח אוי המוח. נס אם הוא יסיים את העונה הזאת בלי איזה פרשיה. זכור מילה שלי. והוא זורק זין ברמות שהרבה סמן לא ראיתי תוך כדי משחק. אז הנה גם היום כבר יש 22 נק. אני חושב שהוא הרבה פחות טוב מהולידיי מה קרה איתו אגב עזב את הקבוצה או פצוע

איציק 10 בדצמבר 2017

אתה טוען שהקופסא לא עוברת בגנים?

איציק 10 בדצמבר 2017

ובסוף בא בלאט ודופק שלשה של הצלת כדור עבוד מאירבול של רייס וסוגר משחק.

שמעון 10 בדצמבר 2017

כן חולון טובים, הרבה יותר טובים מהפועל י-ם על הנייר גם וגם לא על הנייר. לדעתי בהתעלם מפציעות וכאלה זה יהיה הגמר השנה גם.

ק. 10 בדצמבר 2017

גודין ב2014 בהפרש עצום על רונאלדו בכל מפעל שהיה. צ'אבי אולי ב2010 שלא היו נבחרות, לא 2012. וב2016 שרונאלדו שברצלונה בדאבל (סוארס היה הטוב ביותר לדעתי ), ורונאלדו לא משמעותי לשני התארים הלא מרשימים (בדרך) שזכה זה שיא הבדיחה (בעצם גם 2012 על השלושער )

יעוז סבר 11 בדצמבר 2017

נכון. העונה יש לו קייס טוב יותר.

יעוז סבר 11 בדצמבר 2017

התחושה היא שאצל רונאלדו לפחות שניים היו שלא בצדק. אצל מסי מדברים על אחד, בעיקר בגלל סניידר, וזה סביר. אם כי, שוב, מבחינת כדורגל, מסי היה עצום באותה שנה, כמו בכל שנה בעצם…..

מיקו גוטליב אהלן סבבה 10 בדצמבר 2017

היחידים שלאורך השנים הגיע להם בעונה ספיציפית יותר אלו סוארז לפני שנתיים ורובן או סניידר ב-2010. שאר הבחירות מוצדקות לגמרי.

ק. 10 בדצמבר 2017

וגודין 2014. כמו שכתבתי, יכולת ודומיננטיות עדיפה (בחוליה הטובה ביבשת ) בהרבה בכל מפעל, כולל מונדיאל, יותר מזה שזכה

no propaganda 11 בדצמבר 2017

תזכיר לי מה עשה רונאלדו ב2013

ק. 11 בדצמבר 2017

שלושער מול שבדיה בנובמבר, מקום שני בליגה למסי ועוד 10 בעידן פוסט פפ, הדחה מול דורטמונד בליגת האלופות. אל תזלזל.
הבעיה איתו שברגע שהדבר היחידי שהוא עושה (והוא מדהים בזה) הוא לכבוש שערים אז הוא חייב שיהיו הרבה, וכאלה מכריעים ושמביאים נצחונות ומובילים את הקבוצה לתארים. אחרת החשיבות שלו קטנה יותר

היסטוריון של ספורט 10 בדצמבר 2017

לדעתי האישית מעורבבים בכך כמה דברים.
אתן את הנקודות ולאחר מכן ארחיב.
1. מסי וגם רונאלדו אם שני שחקנים היסטוריים יחידים במינם ולדעתי האישית עולם הכדורגל לא ראה צמד שכזה מאז ימי דייגו ארמנדו מארדונה.

2. אופי הפרס קצת השתנה בכמה פרמטרים כולל הגוף הבוחר והדגש שניתן על תארי נבחרות.

3. כך או כך הם היו זוכים לפחות ב 8 תארים בכל עשור שהוא.

ואנסה להרחיב בקצרה.
1. מסי ורונאלדו שחקנים היסטוריים .
פעם חשבתי שמסי שחקן לכל הדורות ורונאלדו לדורו שלו .ולמרות שאני עם מסי ובארסה ולמרות שאני חושב שמסי גדול מרונאלדו ולמרות שאני הרבה יותר נהנה לראות את מסי לא ניתן להתכחש למה שהפורטוגלי הזה עושה.
יש בו רעב מטורף ולכן גם בגילו הוא רודף כל הזמן אחרי מסי והנה עשה בעיני את הבלתי יאומן והשווה ל 5-5 .

דובר כאן על דורות אחרים ותקופות אחרות.
תגובתי בקצרה.
א. אין מה להשוות ולו מהסיבה שבעבר למשל לא ניתן הפרס אלא לאירופאים.
ב. חלקכם כנראה לא מבינים את השליטה של השניים הללו בעולם הכדורגל .
הנה למשל הם חולקים 7/10 תארי האלופות האחרונים כולל 4/4 האחרונים.
(גם בשנים שהם לא לקחו את התואר הם כמעט ולא נפלו מחצי הגמר) .
סה"כ לראונאלדו יש בעשור האחרון 9 פיינל פורים 5 גמרים ו 4 הנפות.
מסי ב 11 שנה אחרונות עם 8 חצאי גמר ו 4 הנפות ( פעמיים רבע גמר).
גם ברמה האישית השניים הללו חולקים למשל את 11 תארי מלכות השערים של מפעל האלופות ב 11 שנה האחרונות איפה היה לכך תקדים ? (רק עונה אחת הם לקחו בשיתוף עוד שחקן ושמו נאיימר 2015 ).
לרונאלדו למשל יש 6 תארי מלכות השערים למסי 5. הבא אחריהם הוא ראוי ואן נסטרלוי היחידי שגם בלבל הזה מבחינת ממוצע שערים אבל הוא לא השכיל להפוך זאת לתארים קבוצתיים.
גם בנעל הזהב למשל השניים הללו ניפצו כל שיא היסטורי כל אחד מהם לקח 4 נעלי זהב (הבאים אחריהם עם 2 תארים ).
אז לא הכל זה מספרי כיבושים אבל זו עוד אינדקציה לכך שהשניים הללו היסטוריים.

2. הגוף הבוחר קצת השתנה וזה קצת השפיע בייחוד שהדגש על תארי נבחרות השתנה.
ב2010 למשל לא היה מישהו באנקר שכן בנבחרת ספרד אף אחד לא ממש בלט ..או לחליפין היו כמה שבלטו ולא ניתן היה להכריע ביניהם .
צ'אבי לא נתן גביע עולמי מרשים (הגיע עייף מעונה קשה מאד וקצת פצוע).
קסיאס היה מצויין בנוק אאוט .
וייה כבש הכי הרבה אך נעצר בשלבים המכריעים .
אנייסטה כבש את שער הניצחון בגמר הקשה בסוף הארכה
פויול עשה זאת בחצי גמר.
ואגב אם הפרנס פוטבול לא היה מתאחד עם פיפ"א לאותה עונה הפרס היה הולך לשניידר (בדקתי זאת בזמנו שניידר זכה במירב הקולות של העיתונאים ) .
כנ"ל אגב ריברי 2013.

כך או כך הליגטימציה של לתת את התואר לנבחרת הטובה ביותר באיזה שהוא טורניר קצת פחתה גם בגלל ששתי אלופות העולם האחרונות לא הוציאו מתוכם שחקן על (וזה נכון גם ליורו ובעיקר היורו בוודאי פחות לגיטימי לשחקן השנה בעולם ).

3. בשורה התחתונה לדעתי ב 2013 התואר הגיע למסי אך לאחר שזכה 4 פעמים ברצף היה נח לתת את התואר לרונאלדו ויחד עם זאת התארים משקפים את האמת ההיסטורית .
אם היה ניתן לחזור אחורה בזמן כך היו מחולקים התארים באופן הנכון לטעמי.
2008 רונאלדו (כפי שהיה ).
2009 מסי (כפי שהיה ).
2010 שניידר או ספרדי כלשהו (במקום מסי).
2011 מסי (כפי שהיה ).
2012 מסי (כפי שהיה למרות שהיו שביקרו זאת שכן לא זכה בתואר).
2013 מסי (ניתן לרונאלדו ).
2014 רונאלדו (כפי שהיה ).
2015 מסי (כפי שהיה ).
2016 רונאלדו (כפי שהיה ).
2017 רונאלדו (כפי שהיה ).
סה"כ
5 מסי
4 רונאלדו
1 היתר.
2 הערות לסיום.
1. אין חולק שמסי ורונאלדו הגדולים ובהפרש בקבוצתם וגם בנבחרתם וכאשר זה המצב וכאשר הקבוצות /נבחרת גם מספקים את הסחורה הרי שהבחירה בהם ראויה ביותר.

2. שימו לב גם לעוד פרמטר וזה ההפרש של הזכייה בתארים ישנם תארי ברירת מחדל ולא חד משמעים כמו אואן 2001 (פיגו בכלל זכה בתואר המקביל ) או נדבד /שבצנקו בהמשך העשור ההוא.
אך ישנם תארי קונצנזוס חד משמעיים כפי שהיה בעיקר למסי בתארי 09+2011 .
זה גם מדד ופרמטר ממשי .
אין מה לעשות שניהם היסטוריים עולם הכדורגל לא ראה כמותם בטח לאורך זמן מאז דייגו (גם דייגו לא שרד הרבה זמן מה שנכון לכל יתר הגדולים כולל ואן באסטן …למעשה היחידי שיכול לקרוא תיגר על כך הוא זידאן אך גם היה פחות שנים ובעיני גם פחות דומייננטי ) .
אהבתי מאד את צ'אבי ובכל דור אחר היה לוקח כדור זהב אך הוא חיפה עם כך בתארים רבים אחרים ( 7 תארים גדולים של אלופות +יורו +מונדיאל ).

שמעון 10 בדצמבר 2017

מסכים איתך כמעט בהכל

יעוז סבר 11 בדצמבר 2017

סקירה מעניינת מאוד. מסכים לרוב.

דונאדוני 11 בדצמבר 2017

כל מילה!

רומן 12 בדצמבר 2017

נדבד זה שחקן בינוני? תגיד אתה מאופס כל עצמך? נתת פעם פאס בחיים שלך? הזוי
בלי קשר, לפני שנתיים ריאד מאחרז היה חייב לזכות, זה לא קרה, כל השאר בדיחה

ק. 12 בדצמבר 2017

אני לא הייתי משתמש בסגנון התוקפני הזה, אבל לעומת כמעט כל מילה שרשמת בפוסט של אופיר ממן, מסכים איתך בכל מילה על נדבד. היה בכל מקום במגרש, קשר התקפי שעשה עבודה הגנתית של קשר אחורי. ביורו 2004 אף אחד לא התקרב לרמה שלו, בגללו התבאסתי על ההפסד של צ'כיה ליוון.

Comments closed