קלאסיקה

על דופק 360, סיכום עוד קלאסיקו לספרים

צלפים מקצועיים יודעים לכוון את הנשק, להרפות את הגוף, לשים מטרה בין כוונות ו… להוריד דופק. אם לא הורדת את הדופק לרמות של גופה, נדפקת. אם אין לך את זה, אל תהיה צלף. גם טורים, אגב, לא מומלץ לכתוב בדופק 460, אבל לפעמים אין ברירה. אז הנה הטור שלי, על דופק משוער 380, נכתב מול מחשב בלי בטריה, בשעה 2:00 בלילה. תהיו רחמנים ותבינו דבר אחד, אם 9 שעות אחרי הקלאסיקו ראיתם אדם מסתובב ברחוב עם דופק פחות מ-300, המסקנה היא רק אחת: הוא לא אוהד בארסה.

 1. 10-2 לברצלונה בשלושת הקלאסיקו האחרונים בליגה בברנבאו. אין שום דרך שאפשר להסביר את המספר הזה. מספר קצת מוגזם למאזן מול חטאפה בבית, מספר הזוי כשמדברים על הבית של אלופת אירופה בשנתיים האחרונות.

 2. בעשרת הקלאסיקו האחרונים בברנבאו, ריאל מובילה על מסי 14-11 בשערים. תקראו את זה שוב. עכשיו עוד פעם. עדיין לא נשמע הגיוני נכון?

 3. אם הכל הולך כמו שצריך, והאמת הפעם לא אכפת לי לנחס, ברצלונה לוקחת השנה אליפות. זה יעמיד את המספרים, בעשר השנים האחרונות על 7 אליפויות לברצלונה, 2 לריאל ואחת לאתלטיקו. מאזן עגום לעידן של רונאלדו, גם אם יקח עוד מאה כדורי זהב. אגב, למסי יש 13 בישולים בקלאסיקואים, כולל אחד היום. לרונאלדו? אחד. קרב צמוד.

 4. ובכלל, אולי נושא כדור הזהב נכנס קצת לפרופורציות. מי שראה היום את מסי ורונאלדו הבין שמדובר בשתי ליגות נפרדות. האחד עושה הכל על המגרש, השני עושה רק מה שמתחשק לו. האחד מחפש כל הזמן את החברים שלו השני מתעסק רק בעצמו. האחד משחק על 50 מטר בין שער היריבה וכמעט עד הרחבה של עצמו, השני מחפש בעיקר לסיים. כשהערפל התפזר זה היה בישול ושער למסי, אפס לרונאלדו, אבל ההבדל גדול הרבה יותר. להשוות בין מסי לרונאלדו זה קצת כמו להשוות בין גווארדיולה לזידאן (כמאמנים). הראשון מעמיד קבוצות כדורגל בלתי נשכחות שמשחקות כדורגל גדול בדרך לתארים. השני, נרצה או לא, לוקח תארים, ובכמויות מרשימות. הראשון הוא קוסם של כדורגל (אבל גם מביא אחלה מספרים), השני הוא פועל, אבל איכשהו הסיפור הזה מצליח לו. ברור את מי ההיסטוריה תזכור, אני שם את הכסף של על מסי ופפ. ואתם?

 5. האחרון שניסה לעלות עם שחקן למשימות מיוחדות בקלאסיקו מול בארסה היה מוריניו. זידאן, בסופו של דבר נצר לאחת מנבחרות ההגנה הכי טובות של כל הזמנים (צרפת 98-2006), הוכיח שהוא ציני לפחות כמו מוריניו ומאמין בהגנה לפני הכל. אין שום הסבר אחר להחלטה לעלות בלי איסקו, בייל ואסנסיו בקלאסיקו בבית, ובמקומם לעלות עם קובצ׳יץ בתפקיד של דבק למסי. בכלל, כולל משחקים בליגה א׳, מתי ראיתם לאחרונה שמירה אישית כל כך קיצונית? מתי ראיתם מאמן מוותר על שחקן באופן כל כך בולט מתוך פחד? ציניות וחוסר מחויבות לכדורגל אמיתי מול תוצאות, זה מה שהוביל את זידאן, וההחלטה על השמירה האישית המבישה למסי, עוד תלווה שנים את המורשת שלו. קצת כמו הנגיחה ההיא.

 6. צחוק הגורל הוא שזה מה שעלה לריאל בשער הראשון. קובאצי׳ץ, שעושה רושם שאת השכלתו לא קנה באוקספורד, ליווה את מסי לאיזור יציע 15 בברנבאו, בזמן שסרג׳י רוברטו, רקיטיץ׳ וסוארס מתמסרים ביניהם במגרש ריק בדרך לשער. זידאן על הקווים מרט שערות (מהגבות, מהגבות, אלא מאיפה) ואולי הבין שהוא יכול להאשים רק את עצמו.

 7. בכלל תוכנית המשחק של זידאן היתה לגנוב את המשחק בחמש עשרה דקות של לחץ אדיר ואז מן הסתם להכניס עוד כמה בלמים למגרש. בדיעבד, למרות כל המחמאות, התוכנית הזאת הביאה להחמצה אחת ענקית של רונאלדו, לשער בנבדל וזהו. ברצלונה, מאחורי משחק הירואי של ג׳ררד פיקה, עמדה יפה בלחץ, העיפה כדורים כשצריך ותוך חמש עשרה דקות המשחק התאזן. האגדות על מחצית ראשונה גדולה ועדיפה של ריאל לא ברורות לי. אני ראיתי 15 דקות עדיפות ו-30 דקות של כדורגל די משמים מצד שתי הקבוצות. במחצית השניה, בין היתר, היתה זו העייפות של שחקני ריאל, מהמאמץ האדיר ב-15 הדקות הראשונות, שאולי עלתה להם במשחק.

 8. סרחיו בוסקטס הוא אי של יציבות בברצלונה. למרות זאת, בשקט בשקט כדרכו, עד הדקה החמישים הוא היה הגרוע על המגרש בברצלונה. איבודים מוזרים, מסירות לשום מקום ואפילו צהוב מיותר ניפק האיש השקט הזה, בכמויות שהוא לא מנפק בחודש שלם. אבל בוסי כמו בוסי, בכמה שניות של גאונות ניער מעצמו שחקן ריאל, מסר כדור פנימה לרקיטיץ׳ ונתן את האות לתחילת הפירוק. יש שחקנים שמספיקה להם נגיעה אחת בשביל להבקיע, לבוסי מספיקה שניה של גאונות בשביל לפתוח את הדרך לקבוצה שלמה.

 9. תומאס ורמלן. חפשו באינטרנט ותראו קטע ויראלי ובו הילדים הקטנים של ורמאלן מתרגשים לראות את אבא בהרכב. קטע וידאו קצר שקצת גרם לי להתבייש. כמו רבים וטובים מאוהדי בארסה, אני צוחק לא פעם על רגלי הזכוכית של ורמאלן. תמונות שלו בכסא גלגלים מצוייר מסתובבות ברחבי הרשת בכמויות והאיש הפך לסוג של בדיחה בקרב אוהדי הקבוצה. אף פעם לא עצרתי לחשוב על תומאס ורמאלן, שחקן שחלם לעשות קריירה בברצלונה ומוצא את עצמו פצוע כמעט כל רגע משלוש השנים שלו בקבוצה. החלום ושברו, תרתי משמע. דווקא בשנה שהוא לגמרי נמחק מהתוכניות מרגש לראות את ורמאלן פתאום משלים 3-4 משחקים רצופים בהרכב, מנצח קלאסיקו ואפילו מצטיין פה, ומזכיר לכולנו שמאחורי האיש שאנחנו אוהבים לצחוק עליו יש שחקן, שחקן לא רע בכלל. אם לא בשביל ורמאלן, בשביל הילדים המקסימים שלו, שבשבילם אבא הוא הכי גדול בעולם.

 10. סוארס. מה לא אמרנו עליו, שהוא גמור, שהוא לא מסוגל לשחק במערך החדש של ואלורדה, שאפילו פאקו כבר טוב ממנו. הרוצח השקט סופר כבר שערים קריטים העונה בברנבאו ובמטרופוליטן של אתלטיקו ועושה רושם שחוזר לכושר בחלק החשוב ביותר של העונה. בשורות מבאסות לפאקו אלקסר, אבל נהדרות לאוהדי ברצלונה.

 11. וולוארדה. מה נגיד, גווארדיולה הוא לא. אבל, בניגוד לגאון הקטלוני, השועל הבאסקי אוהב את הכדורגל שלו מחוספס. אצלו אולי תראו בפחות מקרים 25 מסירות לפני שער, אבל תראו את פיקה מנקה את הרחבה כמו פויול בימים הטובים, את ורמאלן נותן עבודה ברחבה ואת הקבוצה כולה משחקת בקשיחות שלא ראיתי במדי הבלאוגרנה שנים. הכדורגל של וולוארדה הוא לא גאוני אבל כשיש לך את מסי ואינייסטה בקבוצה, אתה יכול להיות בטוח שרגעי הקסם יגיעו.ֿ אם וולוורדה יהנה מהצלחה יחסית באירופה (לפחות חצי גמר), והליגה תיגמר כפי שהיא צריכה להיגמר, יכול להיות שבארסה מצאה מאמן לשנים. לפחות עד שצ׳אבי יחליט שהוא נכנס לעניינים.

 12. כמו שהוא עושה מתחילת השנה, השועל הבאסקי לא חושש לערוך חילופים הגנתיים בקבוצה. מה שהיה מילה גסה אצל גווארדיולה, הפך להרגל אצל הבאסקי. אם מובילים בדקה ה-70, הנגר גומש מחליף את האמן אינייסטה ושמצידו של ארנסטו יעקמו כולם את האף. לא בדיוק מורשת קרויף, לא שיטת פפ, אבל עובד.

 13. כמה רחוק יכולה ללכת ברצלונה הזאת? העתיד עם דמבלה, אולי עוד רכש חביב ואומטיטי וראפיניה שיחזרו, נראה די ורוד. מצד שני, כבר בסיבוב הצ׳מפיונס הקרוב מחכה צ׳לסי, וזו קבוצה שמסורתית קשה לברצלונה מולה. הגנה קשוחה בהרבה משל ריאל, שוער שמסי לא ממש אוהב ומאמן איטלקי שיודע מה הוא עושה, וברצלונה עשויה להישאר עם הליגה בלבד. למרות הנצחון בברנבאו, שהפך בשנים האחרונות לנקודות הבטוחות ביותר של הקבוצה בליגה, עדיין לא ברור עד הסוף לאן הקבוצה הזאת הולכת. אופי יש לה, זה בטוח.

 14. וריאל? למרות הכל הקבוצה הזאת בנויה לקחת עוד אליפות אירופה. ההגנה עדיין סבירה ויותר מזה, אסנסיו, ביייל, רונאלדו ובנזמה למעלה, זה עדיין הכי הרבה כוכבים שקבוצה אירופאית יכולה להעמיד על מטר מרובע. יהיה מעניין לראות אם זידאן ילמד את הלקח ויחליט לעלות התקפי מול פ.ס.ז׳. מצד אחד יש לקבוצה הקטרית הגנה חלשה בהרבה משל ברצלונה, למרות הבלמים הנוצצים, ומצד שני יש לה התקפה שאם תתפוצץ, נאבאס יכול להוציא מהרשת שלו כמות כדורים שמזכירה את מספר החולצה של פויול. לא החלטה קלה למאמן הצרפתי, בטח אחרי המפלה בקלאסיקו, שרק מגדילה עוד יותר את המשמעות של אירופה ואת הלחץ הכללי באיזור חיוג ברנבאו. דווקא השחרור מהליגה, שדי נגמרה, יכול לעשות טוב ללבנים. מבאס, אבל זה המצב.

 15. ומילה אחרונה למאטס, או בקיצור מארק אנדרה טר שטגן. מאז עונת האליפות של קורטואה באתלטיקו, לא ראיתי עונה כזאת של שוער. טר שטגן כמעט לא סופג ובאופן קבוע מציל את הקבוצה פעם או פעמיים במשחק, לרוב ברגעים הקריטים של 0-0. הוא נותן לברצלונה דמות בשער שלא היתה מאז תקופת זוביזארטה. שוער שהוא גם מנהיג, שחקן שהוא שלושת רבעי קבוצה ברגעים החשובים. נוהגים לרדת על מדיניות הרכש של ברצלונה, לא תמיד בצדק. נכון, טוראן וגומש הם בדיחה, ולא חסרים כל מיני סונגים שארסן ונגר השחיל לקטלונים במחירי גג מטורפים. מצד שני אומטיטי, רקיטיץ׳, טר שטגן, סוארס, פאוליניו. 5 רכישות שמראות שמישהו במחלקת הרכש בבארסה, לפעמים, דווקא כן יודע מה שהוא עושה.

קלאסיקו זה מבאס, אני יודע, אפילו כתבתי על זה השבוע איזה 800 מילה. אבל מה, כשמנצחים ועוד בבית של היריבה, זה דווקא בכלל לא רע. עוד אפשר להתרגל……

מנטליות של קבוצה קטנה
עוד לא בדרייב אין

32 Comments

מתן גילור 24 בדצמבר 2017

ההיסטוריה זוכרת את ראסל וצ'מברליין. היא זוכרת את קרויף ובקנבאואר. היא תצליח לזכור גם את מסי וגם את רונאלדו. אין סכנה שאף אחד מהם ישכח.

גיא זהר 24 בדצמבר 2017

יתרה מכך, ההיסטוריה זוכרת את נבחרת הפלא ההונגרית ב54 ונבחרת הטוטאל פוטבול ההולנדית לא פחות ואולי אף יותר מנבחרות גרמניה שנצחו אותן בגמרים. מי שהיה מעולה לא נשכח כל כך מהר.

עומר 24 בדצמבר 2017

לא קראתי הכל אבל אמשיך מאוחר יותר. אני אוהד בארסה ומעריץ של בוסקטס אבל מפריע לי מה שכתבת.
מחצית ראשונה ריאל פשוט דרסה ולא רק 15 דק', בארסה הייתה גרועה מאוד כללל המחצית הראשונה ואין לדעת איך המשחק היה נגמר אם רונאלדו לא מפספס את הכדור.
דבר שני, בוסקטס צהוב מיותר?! אתה אמיתי?! לא ידעת לפני המשחק שהוא יקבל צהוב חמישי כדי לא לשחק נגד לבאנטה בבית במחזור הבא? דקה 87 הוא קיבל את הצהוב, ממש לא מיותר, הכל מתוכנן.
וסוארז… אחי אני מבין שאתה אוהד בארסה אבל תהיה קצת אמיתי, הבן אדם לא מפסיק להחטיא, ברמות האלה במצבים האלה הוא חייב לכבוש יותר… מול שוער – מחטיא, מסי מסדר לו כדור אחרי השוער- בועט לקורה. תסתכל על הגולים ביחס למצבים שהוא מקבל אל תהיה עיוור.

ארז 24 בדצמבר 2017

שתי ההחמצות שלו שקדמו לפנדל הן עילה לאימון עם המנודים גם בסטנדרטים של קבוצה ישראלית.

באבא ימים 24 בדצמבר 2017

אני מוכן להעביר את קוטיניו לבארסה בטרייד על סוארז גם היום.

מתי 24 בדצמבר 2017

פחות מארבעה חודשים ריאל רמסה את ברצלונה בשבוע 5-1 והיה אפשר לסגור את הליגה וזה היה אחרי שהיא בקושי שיחקה מול יונטייד ולפרקים נצצה.
המשחק די תיאר במדוייק את ריאל השנה שבמחצית הראשונה הייתה אותה ריאל שרמסה את ברצלונה לא יותר מ4 חודשים בית וחוץ.. למרות שלא התעלתה ולא שיחקה בצורה שמזכירה את התוצאה הסופית… מחצית שנייה כמו כל העונה במשחקים חשובים כדוגמת ולנסיה אתליטיקו טוטנהאם….
לדעתי התבוסה באה טוב ובזמן בלי עוד משחק נגד קבותה תחתית להתפרק עליה (גם לא בטוח) ולחשוב שהכל בסדר…
לגבי קובציץ כנראה שאתה לא רואה משחקים של ריאל וזה אחד השחקנים הכי טכניים שקיימים בסגל של ריאל אפילו יותר מאיסקו הוא פשוט ממש לא מוערך בעליל יש לו דריבל מהירות הגנתיות… ולראייה לא זוכר משהו מברצלונה במחצית הראשונה או את מסי לעניין זה…
בקיצור נקווה שיקרה מקרה ה4-1 של ריאל על ברצלונה לפני כמה שנים שהקבוצה התעוררה ועשתה ניקוי וחריקירי והעמידה את אחת הקבוצות הגדולות שהיה למשחק להציע… מי יודע אולי עד סוף השנה סך הכל נחסת…

אבי 24 בדצמבר 2017

שכחת את הקורה של בנזמה. בתכל'ס ריאל היתה צריכה להוביל 2-0. תוכנית המשחק של זידאן נכשלה רק בגלל חוסר מזל משווע. 5 ס"מ – והוא היה יוצא גאון. אני, כמו כולם, ראיתי שליטה של ריאל גם בדקות 15 עד 45, ולא ראיתי שום דבר משמעותי שברצלונה עשתה בדקות האלה. התוכנית של זידאן גם לא גרמה לעייפות – כי אין עייפות מיד אחרי המנוחה של הפסקת מחצית.

matipool 24 בדצמבר 2017

לגבי סעיף 14:
לפחות נכון לעכשיו ובכושר הנוכחי, יש לפחות 3 קבוצות באירופה שמעמידות חלק התקפי טוב משל ריאל (סיטי, פ.ס.ז וליברפול).
שנית – אין לריאל עדיין שחרור מהליגה כי היא רוצה לסיים טופ 3 בליגה ולהגיע ישירות לליגת האלופות בעונה הבאה.

יעוז סבר 24 בדצמבר 2017

3 בליגה היא תיקח. בסוף העומק יגבר. אולי גם 2. לגבי ההתקפה, עם כל הכבוד לסלאח, ריאל הרבה מעל. גם מעל הסיטי. פ.ס.ז', זו ליגה אחרת. הם מטורפים בהתקפה, השאר שם פחות חזק, זה הסיפור.

matipool 24 בדצמבר 2017

שים לב שכתבתי "נכון לעכשיו ובכושר הנוכחי".
זה לא רק סאלח. אנחנו מדברים על רביעייה התקפית.
אסנסיו, רונאלדו, בייל ובנזמה כרגע לעומת:

1. סלאח, קוטיניו, מאנה ופירמינו (פירמינו כל כך אנדרייטד שמי שלא רואה בקביעות את המשחקים של ליברפול, לא מבין עד כמה).

2. דה ברוינה, סאנה / סילבה, סטרלינג, אגוארו / ג'סוס.

אני מעדיף את הרביעיות של סיטי וליברפול.

יעוז סבר 24 בדצמבר 2017

פירמינו וסאנה לא בליגה הזאת, עם כל הכבוד. קוטיניו אולי, סלאח נראה מיליון דולר העונה, אבל עוד חזון למועד ואני מזכיר לך איפה הקבוצה שלו נמצאת. לא להיט (למרות שבעיקר בגלל ההגנה). בקיצור, לוקח את הרביעייה של ריאל בכל יום על השתיים האלה, בהינתן סגנון משחק שמתאים להם (מהיר, כוחני).

ניק 24 בדצמבר 2017

לא מבין על מה אתם מתווכים – הרביעיה הזאת של ריאל לא שיחקה דקה אחת ביחד לדעתי…
חוץ מזה שבייל פצוע כל העונה ופאוליניו עם יותר שערי ליגה מבנזמה

דוד 24 בדצמבר 2017

בלי קשר לתוצאת המשחק ועד כמה היא מוצדקת (לא צפיתי מטעמי שבת אז אינני מוסמך להביע דעה בנושא) השגיאה של קרבחאל לא מובנת, זה לא משהו שאתה מצפה לראות ממי שנחשב לאחד המגינים הטובים בעולם. יש עוד חצי שעה לשחק, וריאל ב-11 שחקנים בבית בהחלט מסוגלת לצאת מפיגור של 2 שערים.
נקודה נוספת על הקורה של בנזמה: החמצות וקורות של הליצן הזה הן כבר מזמן לא נכנסים לקטגוריה של חוסר מזל. האיש פשוט לא יודע לבעוט ולנגוח לכיוון הנכון. כל צופה נייטרלי שעוקב אחרי ריאל יודע זאת כבר שנים. רק המאמן משום מה לא רואה את זה.

ניק 24 בדצמבר 2017

אני חושב שזה אינסטינקט יותר ממחשבה…
בכל מקרה זאת טעות של השופט אם כבר (לא יודע אם חוקתית אבל בטח שלוגית) – תאשר את השער ותן לשחק.

ניק 24 בדצמבר 2017

1. יופי של כתיבה אבל האמת שיש פה יותר מדי יוהרה ופתוס בשביל קבוצה שניפקה מחצית כדורגל מחרידה שהייתה מביישת את הליגה הישראלית (ביחד עם יריבתה כמובן) ושיחקה כחצי שעה מול 10 שחקנים.
2. כן רונלדו לא יורד לאחור ומה לא, אבל בסוף בשנת 2017 הוא בפיגור של 2-3 שערים+בישולים מצטברים ממסי אבל ביתרון של 3-4 תארים עליו.
3. הבלוג שלך כמובן אבל אפשר להשלים "פפ" בלי להדביק לו כינויי אצולה.
אגב, אותו בונקריסט שהשוות את זידאן אליו עדיין לקח לו אליפות תוך שהוא כובש יותר שערים ממה שברסה של פפ כבשה תחתיו אי פעם.
4. לא הייתי נותן את סוארז כדוגמא לרכש חכם. לא צריך להיות חכם גדול כדי לקנות את שחקן העונה באנגליה. השאר אכן אחלה רכישות.

יעוז סבר 24 בדצמבר 2017

צודק, הוא לא רכש גאוני, אבל הוא רכש טוב. על כל סוארז שאתה קונה, אפשר להביא גם מקמנמן ומייקל אואן שגם היו שחקני השנה באנגליה….

מוטי 24 בדצמבר 2017

ואף מילה על האחד והיחיד?
הענק שבענקים
המלך הבלתי מעורער
מספר 1 בהיסטוריה ביי פאר

נו
זה שיכול לנצח משחקים
עם ידיים קשורות
עיניים עצומות
ובלי נעליים

יוסי מהאבטיחים 24 בדצמבר 2017

טורים כאלו עושים שירות רע לקבוצה עליה הם נכתבים.
כבר כתבו מעלי על המחצית הראשונה הגרועה של בארסה, על ההחמצות של סוארס, ועל הרכב קצת תמוה של זידאן.
כל זה מספיק כדי להבין שיש פה ניצחון בקרב אבל המלחמה רחוקה מלהסתיים.

את רונאלדו יזכרו כענק, והוא בהחלט הרוויח את מקומו בדיון על הגדול מכולם.
למה כדי לספר כמה מסי גדול יש צורך להקטין אותו? אתה באמת חושב שהוא זכה בחמישה בלון ד'אור רק כי חברי מרכז הליכוד סידרו לו ככה?

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

אני חושב שיעוז כתב בדיוק על הנראטיב השגוי בעיניו של המחצית הראשונה, ואני מסכים איתו לחלוטין.. לא יודע מה אתם ראיתם, ראיתי בדיוק רבע שעה טובה של ריאל עם שער בנבדל ופירואט של רונאלדו שיכל ללכת לרשת ויכל גם לא.

רונאלדו שחקן גדול, אין לו שום מקום בדיון על הגדול מכולם, הוא זכה בחמישה בלוני ד'אור כי המוסכמה היא לתת אותם לשחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה, ולא לשחקן הכי טוב בעולם.

יוסי מהאבטיחים 25 בדצמבר 2017

לא מסתדר לי.
מילא היה לוקח 5 אליפויות או 5 גביעי אלופות, אז למה שכתבת היתה איזושהי אחיזה.
לקח בוכטה תארים אישיים, קבוצתיים (ב 2 ליגות שונות), גם איזה תואר לאומי פעוט, ויצא לו לא פעם לנצח את הנמסיס שלו…
לא שלא ידעת את כל זה, אבל כמו שכתבתי ליעוז- זו חוכמה קטנה מאד לבטל או להקטין דברים שמישהו אחר עשה כדי להאדיר את הצד שלך.
מסי גדול מספיק גם בלי זה.

ב"פ 25 בדצמבר 2017

אני לא מבין אותך. טוב הוא תמיד דבר יחסי. כדי לדבר על הכי טוב אתה מדבר ביחס, ורונלדו הוא נקודת הייחוס כשמדברים על זה, לא אלירן עטר

אמיתי 25 בדצמבר 2017

שתי תגובות מעלייך אופיר כותב שאין לרונלדו מקום בדיון כזה אז כנראה יש דברים בגואה

ב"פ 25 בדצמבר 2017

אני מסכים איתו שאין לרונלדו מקום בדיון הזה. אבל זה בדיוק הדרך לומר זאת, שאין לו מקום בדיון הזה. הצורה בה אתה מאפיין את הטוב ביותר זה דרך הלא טוב ביותר שהיה הטוב ביותר אילו הטוב ביותר לא היה קיים. אין בזה חוסר כבוד כטענת יוסי ואין פה הקטנה. אם כבר להיפך

אמיתי 25 בדצמבר 2017

בפ זה תעלול רטורי ותו לא.. גם אלירן עטר לא בדיון לא? אין הגיון בדיון על הגדול ביותר מול שחקן שהוא לא בדיון על הגדול ביותר.
אופיר. אני לא מהאום אבל גם בפ רשם תגובה שאיננה נוגעת במישרין בעניין עצמו. עניתי לו.
ולעניינו- כמו שדוד כתב לך לפני כמה פוסטים ייתכן שמסי כדורגלן טוב יותר אך רונלדו גדול יותר.
אני לא באמת מעוניין בדיון כזה כי הוא כבר לעוס וחסר טעם ולא רק בכדורגל אחא גם בכדורסל ובגיטריסטים. אני אוהב להתווכח ואתה בגדול מאשים אותי שאני מהאום. כנראה אני עושה משו בסדר..

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

תלוי איך אתה מצביע בסוגיית י-ם

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

ואת המשפט ההוא אפילו דוד לא הצליח להסביר…

ב"פ 25 בדצמבר 2017

למה שלא יהיה הגיון? האם אני לא יכול לאפיין את גדולתו של מייקל ג'ורדן כשחקן הגדול בהסטוריה שהוא כל כך גדול שמג'יק או קארים לא נמצאים איתו בדיון? זה מבטא גדלות וזה הגיוני לגמרי.
כשאני אומר שמסי ואלירן עטר לא נמצאים באותו דיון באיכויותיהם ככדרוגלנים, לא אמרתי כלום. זה נכון גם על קארים בנזמה. כשאמרתי שרונלדו ומסי לא נמצאים באותו דיון באיכויותיהם כדרוגלנים אמרתי המון. בגלל שרונלדו הוא שחקן עצום והגדול ביותר בדור מחוץ ממסי ללא ספק. האמירה הזאת היא בעלת משמעות.

אמיתי 25 בדצמבר 2017

אז אני אנסה- כדורגלן איננו סך יכולותיו הפיזיות והאתלטיות. או הפוטנציאל. הוא כמה איך מתי ובאילו נסיבות הוא מיצה אותו.
או לחילופין כדורגלן טוב- אובייקטיבי.
כדורגלן גדול- סובייקטיבי.
מקווה שזו תגובה מקובלת וראויה

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

אתה חוזר על מנטרה שאיש מלבדך לא הזכיר.. גם זו לא חכמה גדולה, רפטטיביות. אף אחד לא הקטין את רונאלדו, שחקן עצום, אבל אין לו מקום בדיון על הטובים בעולם. הוא מעולה באספקט אחד של המשחק – הבקעת שערים, מסי לא פחות טוב ממנו באספקט הזה, טוב ממנו לאין ערוך באספקט ניהול המשחק והבישולים, ויש לו יותר תארים קבוצתיים. לקח את הנבחרת שלו ליותר גמרים, ואכן הפסיד.. גם רונאלדו לא בדיוק שיחק בגמר שזכה. למעשה מסי הוא הכובש והמוסר הגדול של דורו, החלוץ והקשר. מתי זה קרה בכלל?

אמיתי, כלל לא ענית לב"פ על מה שכתב ונכון, אם נקודת היחוס של רונאלדו היא מסי אז מה לעשות, הוא יוצא ממנה מובס. ואגב, אני חושב שראוי יותר לתרום לדיון מאשר לשמש פעם אחר פעם משקיף של האום.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

והבלון ד'אור ניתן על שנה קלנדרית, אפשר לעבור ולבדוק ולהשוות סטטיסטית במקום נראטיבית ולהשוות. הוא בהחלט ניתן לשחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה (וזה כבוד גדול, אגב. להיות השחקן הטוב ביותר בריאל מדריד). לא מבין מה מופרך בהנחה הזו. לזכותו של רונאלדו יאמר שבשנה הקודמת ידע בדיוק מתי להיות טוב, כשהכסף על השולחן – זו גדולה וגדולה אמיתית. מתוך החמישה שלו, לפחות פעמיים (בנדיבות) מסי הציג נתונים סטטיסטיים שמתעלים על שלו בהרבה.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

עצם הזכרת הקרבות הישירים ביניהם מראה על ידע חסר מאוד… בברנבאו למשל מסי כבש 17 שערים, כולל בחצי גמר האלופות. רונאלדו במפגשים הישירים ביניהם בברנבאו כבש..3…בפנדל… אין לו שער שדה… למעשה, הגול היחיד המכריע של רונאלדו שזכור לי זה גול ה'קאלמה' המפורסם ב2-1 במירוץ לאליפות. יש לו צמד חופשיות במשחק בו גם מסי כבש צמד חופשיות באליפות בארסה.. לא הרבה יותר.

Comments closed