טוב לו במקסימום

מדיניות החוזים באנ.בי.איי הופכת אוהדים כמוני לבורים. אם אתם מחפשים אותי, אני בכדורגל

השבוע נתקלתי בתמונה מרגשת. גרג מונרו, פרי אייג'נט נחשק (כתוצאה ממהלך מסובך שבו קנו את החוזה שלו וחריגת פציעה שיש לבוסטון והשד יודע מה עוד) חותם בבוסטון סלטיקס עד סוף העונה. בסך הכל נחמד. מונרו סנטר רך, לא ממש שומר, אבל שחקן התקפי נהדר שיכול להוסיף לחמישייה השנייה של סלטיקס מחץ לקראת הפלייאוף הבא עלינו (לטובה?).

האמת תמונה יפה, מרגשת, תמיד כיף לראות שחקן חותם ומגיע לבית חדש. אלא שאז קראתי את הפוסטים בעניין והתברר לי שאדון מונרו חותם רק עד סוף העונה, אחר כך יהיה שווה חוזה מקסימום (או משהו כזה, שוב, חומר לרואי חשבון) ולבוסטון אין סיכוי לתת לו את זה.

פה חשדתי. או למעשה פה הקאתי. בעולם שבו אני גדלתי, בעולם שבו אני חי עד היום, שחקן חותם בקבוצה בשביל להמשיך בה. יהיה טוב? נמצא את הפתרון. בשביל מה לך להתאמץ חצי עונה, להתחבר למועדון, לעיר, לקהילה בשביל ללכת בסוף למקום אחר שיכול, כך מסתבר, להציע לך חוזה מקסימום? היפה הוא שכל השחקנים היום שווים חוזי מקסימום (ואל תתפסו אותי במילה כן?). איזיאה תומאס למשל, יכול היה להישאר בבוסטון, אבל בסוף העונה הוא שווה חוזה מקסימום ואיינג' לא טמבל לתת לו אותו. ופול ג'ורג' יוכל להישאר באוקלוהומה, אבל בשביל מה לו? הוא הרי שווה חוזה מקסימום. אז הוא ישחק עונה באוקלהומה, ילך יופי, לא ילך גם יופי, זה גם לא באמת משנה, הוא הרי בדרך למטרה הגדולה, חוזה מקסימום.

לא רוצה להישמע כמו יאיר לפיד לעניים, אבל איפה איבדנו את הקטע הזה של לבנות קבוצה? לגבש 5-6 שחקנים שיודעים לשחק ביחד, מהווים שילוב של צעירים ו-וותיקים ומחוברים לרוח המועדון. מה אכפת לגרג מונרו מרוח המועדון? הוא הגיע הרי כ-waver או ביי אאוט, או השד יודע מה (איזה כינויים מעליבים) והולך בעוד כמה חודשים, גם אם יסריח את הפרקט לקבל את החוזה מקסימום שלו, או משהו בסביבה. מקסימום יתאמץ קצת בשביל שהמקסימום ישאר כזה. אבל מה אכפת לו מרוח המועדון? מהקשר שלו עם השחקנים? עם המאמן? עם הקהילה והקהל? מעניין לו את הקצה של אתם יודעים מה.

וכך הופכת הליגה הטובה בעולם לליגה של רואי חשבון. אנשים שבקיאים באומנות החוזים ויודעים לשלוח חוזים (ולא שחקנים חלילה) מקבוצה לקבוצה כאילו היו קילו בטטות. גם הטריידים הם כאלה, תן לי חוזה קצר, קח חוזה ארוך. תן לי מקסימום, קח שני מינימום וקילו סנטר. היום שחקן כמו בלייק גריפין עובר לדטרויט (5 פעמים אולסטאר) כשאתה בקושי יודע על מה הוא עבר. זה גם לא באמת משנה, העיקר שהקבוצה שלו קיבלה איזה חוזה מסתיים, או אופציית וויבר, או מיד ריינג', או זכויות לארי בירד, או זכויות פטריק בברלי. היום לא מדברים על שחקנים, היום מדברים על מיד אקספנשן, סופר מקס, מקס, חוזה רוקי, אופציית שחקן, יותר מסובך מבייסבול. בקצה של כל עסקה יושב לו במקום ערבי עם נרגילה, רואה חשבון שמרוצה מהמספרים שהתאזנו להם באקסל.

*****

אז בקיצור, תקראו לי אנכרוניסט, תקראו לי בור, אבל הדברים האלה מעייפים אותי. אני לא מבין את החוקים האלה ולא רוצה להבין אותם. אני לא רואה חשבון, אני אוהד כדורסל. כשמביאים שחקן לקבוצה שלי, אני רוצה שיהיה סיכוי להשאיר אותו אם הוא מצטיין. אם הוא מסריח, שיקח את החוזה הטוב שלו וילך איתו הכי רחוק שאפשר. ככה זה עובד בכדורגל. מישהו רואה את אומטיטי חותם בברצלונה לחצי שנה כי בשנה הבאה יהיה שווה חוזה מקסימום ועל הצינור שלו אם זה יהיה בחטאפה. העיקר מקסימום. תבינו כמה זה הזוי, מונרו יכול לקחת טבעת בבוסטון, להנות מכל רגע ובעונה הבאה לחתום על חוזה מקסימום באיזה שרלוט. למה? כי חוזה מקסימום, אתם יודעים. אמנם על המגרש משחקים שחקנים, אבל לדעתי מישהו שכח את זה.

מדי פעם אני מלווה את הבן שלי כשהוא משחק באייפד פוטבול מנג'ר. אחד המשחקים האהובים עלי עוד מילדות כשקראו לו צ'מפיונשיפ מנג'ר. השבוע חשבתי לעצמי שאם למשחק היו קוראים NBA מנג'ר מן הסתם תנאי הסף היו תואר MBA מאוניברסיטה מובילה. ולכן כדורגל ימשיך להיות המשחק האהוב בעולם. אמנם יש שם כסף, אבל לפחות לא צריך רואה חשבון צמוד בשביל להבין את שוק ההעברות.

כשאסיה ואמריקה נפגשות
החיים קלים

75 Comments

פרפר נחמד 14 בפברואר 2018

חחח אדיר אתה יעוז!

שמע יש הרבה מאוד במה שאתה אומר.
הליגה הזו הפכה להיות הזויה באמת בנושא חוקיות השכר ולכל חוק ישנם מיליון הסתעפויות.

באמת ובתמים אני מאמין שרוב המנהלים לא מבינים את החוקים ב 100 אחוז ונעזרים במיטב הכלכלנים לפני כל ביצוע עסקה.

האמת היא שאני מעדיף שהחוזים יהיו מורכבים ולא פשוטים כמו בכדורגל אבל עד רמה מסויימת שנחצתה מזמן.

ברלה 14 בפברואר 2018

קל לדבר כשאתה אוהד ברצלונה שאין לה שום מגבלה תקציבית, אבל אוהד סאותהמפטוון יודע שהוא הולך לאבד את השחקן הכי טוב שלו לליברפול, ואוהד ליברפול מבין שהוא הולך לאבד את החלוץ שלו לברצלונה. אז אם גם כאן הצטיינות של שחקן היא בדרך כלל הסוף, אני מעדיף את ליגה שבה הקבוצה יכולה לבחור איך לשחק עם הקלפים שלה. אם בוסטון רוצה להשאיר את מונרו היא יכולה למצוא דרך לשלם לו על חשבון שחקן אחר או לשלם מס מותרות. אם ליברפול רוצה להשאיר את קוטיניו אין כמעט שום דבר שהיא יכולה לעשות, אפילו אם הוא האריך חוזה רק שנה לפני כן.

משה 14 בפברואר 2018

מקסימום+

dk 15 בפברואר 2018

מדוייק!

בארי ברודי 15 בפברואר 2018

אם קליבלנד רוצה להשאיר את קיירי היא יכולה… היא לא.

הראל 15 בפברואר 2018

ואם כל החוקים האלו הלוואי שהיתה בnba חצי מהתחרותיות שיש באנגליה

איש הפח 14 בפברואר 2018

גם אני לא מכיר את כל החוקים, וכמוך לא ממש מעוניין להכיר אותם, אבל ממה שאתה עצמך כותב, נשמע שהם חלק מהחבילה שתאפשר לשרלוט לסיים מדי פעם מעל בוסטון, בעוד שחטאפה לעולם לא תסיים מעל בארסה.

אלון3131 14 בפברואר 2018

משהו מאוד בסיסי מפריע לי.
מאיפה קראת ומי לעזאזל תיתן לגרג מונרו חוזה מקסימום?

דן ברקאי 14 בפברואר 2018

כמו ששואל אלון, על מה לעזאזל אתה מדבר? מה חוזה מקסימום בפאקינג מונרו? מי שייתן לו כזה חוזה או קרוב לזה יוכרז כGM הגרוע מהנהלת הבראונס….

לנושא עצמו,
זו כבר הגדרה של בינוניות. לא הבנתי = קשה, מסובך, לא מתאים לי וכו. אצלי ה'לא הבנתי' הופך לחקירת הדבר, אצלך זה מוביל לפרישה. לצערי זו קצת מראה של הציבור בישראל.

וקבל קטע, זה לא כזה מורכב. באמת שלא. מונרו אם יהיה טוב יקבל חוזה מספיק בשבילו ויהיה אפשר לחתוך במקומות אחרים, הבעיה שהוא פשוט לא טוב מספיק. טייס וביינס עושים עבודה טובה בתור מחליפים והורפורד לא ניתן להחלפה. אגב, הוא בהחלט יכול להמשיך במקום ביינס המקבל כמעט את אותו השכר.

בקיצור, עצלנות זה נחמד אבל מאוד לא מקצועי לתקוף מערכת על סמך ידיעת בולשיט.

הברזיליאני 14 בפברואר 2018

טור משעשע, אבל די תלוש. כל מי שלמד איך לחלק את דמי הכיס שלו בין מסטיק לקרטיב יכול לקלוט את התמונה הגדולה; חריגות וכאלו הם פחות משמעותיות. בטח לא יותר מסובך מלהבין את חוקי הפייר פליי הפיננסי של פיפא.

איציק 14 בפברואר 2018

נכון, עדיפה השיטה בה הקבוצות הגדולות משתינות בקשת על הקטנות תוך כדי כניסה לחובות ענק (כן, הפייר פליי שאין בעיה לעקוף כנראה עם כל מיני פוילישטיקים).
הבעיה היא שכל אחד חושב שמגיע לו חוזה מקסימום ורוב הקבוצות נותנות כנראה חוזים מנופחים כי ככה כולם עושים. אז אולי כדאי לברר איך עושים את זה אחרת. שחקן לוקח מקסימום כי הוא יכול (פחות או יותר כמו הקטע עם הכלב והביצים). הבאג הוא בגישה של בעלי הקבוצות ולא בהתנהגות השחקנים בלבד. נכון שהיא מאד גרידית, אבל אם נותנים להם…
ומשהו מאד חשוב שלא הבנתי בפוסט, את הקצה של מה זה מעניין? מאד לא ברור.

שמעון 15 בפברואר 2018

זה נגמר החגיגה הזאת, תקרא שנה הבאה מה הולך להיות בליגה ותבין, שנה קשה מאד הולכת לעבור על הפריי אייגנטס הרגילים.
ימי ה26 מיליון לגארו הולידי ו-17 מיליון לאוון טרנט ו24 מיליון לדיאנדרה גורדן תמו לשנים הקרובות.

יעוז- האןביאיי והפוטבול הן הליגות הכי תחרותיות בעולם בדיוק בגלל זה. שם קבוצה לא יכולה לקנות את ראסל קרי דוראנט לברון ואנתוני דיוויס כמו בארסה ריאל ופסז או להיות ממומנות עי המדינה ויענו לקחת הלוואות בלי באמת להחזיר לעולם.
שם כדי שכוכבים יתאגדו הם צריכים לוותר על כסף ועל הרבה בניגוד לכדורגל ששם נהנים מ-2 העולמות.

באןביאיי יש תקרת שכר בניגדו לכדורגל שללא הגבלה, נראה אם תקרת השכר בכדורגל הייתה 200 מיליון דולר, כמה שחקנים פריז ובארסה יכלו להביא עם חוזה ה70+ מיליון דולר למסי וניימר.

השיטה של האןביאיי היא הכי טוב שיש מבין כל השיטות, השיטה של הכדורגל היא הכי גרועה.

וכן החוקים המסובכים נהדרים כי שאתה מעביר שחקן של 25 מיליון דולר אתה צריך לקבל שחקנים או שחקן בסכומים דומים, לזה קוראים שיוויוניות.

אמיתי 14 בפברואר 2018

המטרה היא ליגה טובה ותחרותית. בזה הליגות האמריקאיות עושות בית ספר לכדורגל האירופי המושחת והמסואב

שמעון 15 בפברואר 2018

בדיוק

דורפן 14 בפברואר 2018

יעוז – אתה קוטל בצדק את הקפיטליזם…. אבל אז משבח את הפאודליזם

יעוז סבר 14 בפברואר 2018

אני לא קוטל את השיטה, כמו את החלפת השחקן במספר. תאהב או תשנא את הכדורגל האירופי, בסוף זה די ברור. יש לך כסף, אתה מביא שחקן ומשתדל להחזיק בו ככל שתוכל. ופה?
ואגב, אני הכי בעד תקרת שכר, בכל מקום. רק תקרה אמיתית. בלי חרטוטים. X כסף לשנה למשכורות וזהו. מצידי תן הכל לשחקן אחד ומסביבו 11 קונוסים.

דן ברקאי 14 בפברואר 2018

תקרה קשיחה כמובן. כמו בnfl…

הברזיליאני 14 בפברואר 2018

אם העניין הוא לבקר את הפיכת השחקן לסחורה (אגב ביקורת קפיטליזם שהעלו דורפן, ומרקס), אז אני ממליץ על הטור של אייזיאה תומאס לplaayers tribune, אחרי שהעבירו אותו מבוסטון. בדיוק על זה, וממקור ראשון.

דן ברקאי 14 בפברואר 2018

לא קראתי, אבל הסיטואציה הייתה מעולה לדני איינג' – אייזאה תומאס עבר את התקרה שלו וזה היה הזמן להתפטר ממנו ומהר לפני שהוא יחזור לאייזאה הרגיל שהכרנו. בטח שיש לך הזדמנות להביא פרנצ'ייז פלייר, מהלך מבריק. אייזאה לא היה שווה אפילו את החוזה שהיה חתום עליו, בטח כשהוא בסוף חוזה והיה רוצה חוזה מקסימום…

הברזיליאני 14 בפברואר 2018

החלטה עסקית מצוינת. כמו גם ההחלטה העסקית המצוינת של דוראנט וכריס פול. או לברון בזמנו.
הכל עניין של מה אנחנו מצפים מהספורט, הספורטאים ושאר המעורבים בביזנס הזה.

יריב 14 בפברואר 2018

אתה יודע מה עושה תקרה קשיחה ליחס הקבוצה לשחקנים? תסתכל על הNFL, תראה מה זה החלפת השחקן במספר. התקרה הגמישה של הNBA מאפשרת בדיוק את מה שאתה אומר שאתה רוצה, לרוץ עם קבוצה מגובשת לאורך זמן.

dmc 14 בפברואר 2018

אני מנסה להבין את טובת מי אתה מחפש פה. כי למונרו היו כמה אופציות. זה לא אידיאלי מבחינתך? היה עדיף לו להישאר על אזרחי (בריא לגמרי) בפיניקס?

יעוז סבר 14 בפברואר 2018

מונרו הוא רק משל. פה הוא מגיע ויודע שתוך חצי שנה יהיה רשאי לקבל חוזה שהקבוצה לא מסוגלת לתת לו. חוסה מקסימום, או מיד לבל, או וואט אבר. זה לא באמת משנה. מונרו הוא לא הסיפור. הסיפור הוא מה קרה ל"נשב עם השחקן, נסתדר". היום ברור כמה הוא ירוויח בעונה הבאה וזה לא יהיה בבוסטון. וזו סתם דוגמא.

איציק 14 בפברואר 2018

ולניימר היה חוזה, אז מה, לא עבר תמורת חוזה מקסימום גדול בהרבה? גם בכדורגל מי שיכול לקבל יותר ומאד רוצה את היותר הזה, יקבל אותו. רק שזה יהיה עם הרבה יותר לחשושים וספינים. כמה פעמים כבר שמענו שלרונאלדו קשה להירדם עם השכר שלו ולמסי קשה לסגור ת'חודש, ומיד משדרגים להם. ב-NBA זה הרבה יותר על השולחן והרבה פחות בשושו ובחישות.

AdamB 14 בפברואר 2018

כתבתי תגובה ולא נקלטה, אנסה שוב.

הNBA היא אנומליה, תקרת שכר מצד אחד, אבל ליגה לא שיוויונית מצד שני. בכל עונה יש 2-3 מועמדות לאליפות, וב99% מהמקרים הן הזוכות.

ביום שקבוצה תזכה באליפות עם רוטציה של 8-9 שחקנים טובים, לא אולסטארים או משהו, סתם שחקנים "רגילים". ייתכן ויהיה שינויי.
עד אז הGM חשוב מהמאמן.

אורן השני 14 בפברואר 2018

לא מסכים בכלל, וזה קרה עם דאלאס ודטרויוט.

יריב 14 בפברואר 2018

בוא לא ניסחף, גם לדאלאס וגם לדטרויט היה שחקן אחד באולסטאר באליפות המדוברת. אני לא חושב שהיתה קבוצה שזכתה בלי נציג באולסטאר.

כמובן, נציג באולסטאר זה רף די נמוך לקבוצה. ב2004 היו נציגים ל17 קבוצות, ב2011 ל16 קבוצות.

אורן השני 14 בפברואר 2018

להיסחף זה לחשוב שאפשר לזכות באליפות עם 0 אולסטארים. זה משחק 5 על 5 עם סדרות, ככה זה

AdamB 14 בפברואר 2018

הדבר הכי קרוב שאני רואה לזה בליגה היום זו המיאמי היט.
9 שחקנים בסדר עד טובים פלוס. שמסביב ארגון מעולה ומאמן וותיק וטוב. לא יזכו באליפות העונה, אבל לדעתי יכולים לנצח כל קבוצה במזרח בסדרה נתונה.

יריב 14 בפברואר 2018

דוגמה מעניינת, דראגיץ' באולסטאר.

סביר להניח שמיאמי לא תעבור סיבוב, ואם כן לא יהיה לה מה למכור בסיבוב השני. כלומר, כמו שיש "בכל יום נתון" אפשר להעלות את הסיכויים הקלושים שלהם ברביעית, אבל לא יוצא מזה משהו לבנות עליו.

יריב 14 בפברואר 2018

לא אמרתי שזה אפשרי, רק שזה לא קרה.

יריב 14 בפברואר 2018

הסיבה העיקרית (אם כי לא היחידה) שהNBA נראית פחות שיוויונית מה NFL היא שהסדרות הNFL הן של משחק אחד.

איציק 14 בפברואר 2018

ב-nfl ובכדורסל הישראלי זה עובד. צריך להמליץ ל-nba לעבור לסדרות של משחק אחד ;)

שמעון 15 בפברואר 2018

אולי ככה דוראנט יפסיד

איציק 15 בפברואר 2018

כפי שהם נראים הם לא עוברים את חצי גמר המערב.

שמעון 15 בפברואר 2018

עזוב הם עובדים על כולם אם הם יפלו זה בגלל הכוסית שהרסה לקרי. קרי נראה עצוב איישה יותר לא מגיבה לו ואין מילות עידוד יש מצב לברון שלח אותה?

אורן השני 14 בפברואר 2018

אם לא לשיטה (שעדיפה בהרבה על ברסה / ריאל / פסז / סיטי) אז למי אתה בא בטענות?

שהשחקן יעשה את השיקולים שלו ויישאר איפה שטוב לו בחוזה שמציעים לו, או שיעבור למי שמשלם יותר בסוף החוזה.

אייב 14 בפברואר 2018

אני לא מבין את נושא השחרורים ב-NBA. נניח, היום פירסמו שגולדן עשויה לשחרר את כספי כדי שתוכל להביא שחקן חופשי. בעונה שעברה, ניו אורלינס שיחררה אותו אחרי משחק אחד. מה עם המשכורת שלו אחרי השיחרורים האלו? בכדורגל אי אפשר פשוט לומר לשחקן לך הביתה אם הוא תחת חוזה.

אמיתי 14 בפברואר 2018

לפי מה שאני מבין זה טריידאופ למשכורות ולחוסים שהשחקנים מקבלים. אחוז הכסף שהולך לשחקנים גדל אבל הגמישות הניהולית (שיחרורים, טריידים) גם גדלו. כדי שההסתדרות לא תנהל את הnba

עידו ג. 14 בפברואר 2018

אחוז הכסף שהולך לשחקנים דווקא קטן והתקרה הגמישה היא בעיקר בגלל השחקנים ולא הקבוצות שהיו שמחות לתקרה קשיחה.

אמיתי 14 בפברואר 2018

הכוונה שלי הייתה שכל הסיבוכים האלו עם החוזים והטריידים באו כתוצאה מהלחץ והכוח שיש לשחקנים. טיפה כמו בשוק העבודה המודרני (הייטק) פחות ביטחון תעסוקתי יותר דינרו וחוזים אישיים

עידו ג. 14 בפברואר 2018

אם נשווה ל-אנ.אפ.אל. אז נראה שתקרה קשיחה משמעותה הרבה פחות ביטחון תעסוקתי. הסכם הקיבוצי באן.בי.אי נותן לשחקנים הרבה יותר ביטחון תעסוקתי.

אמיתי 14 בפברואר 2018

ביטחון תעסוקתי במובן של להישאר באותה קבוצה.

עידו ג. 14 בפברואר 2018

כן, גם בהיבט הזה.

אייב 14 בפברואר 2018

אז מה המשמעות של חוזה? קבוצה תעמוד בו רק אם מתחשק לה? נשמע לי גרוע מאוד לדרג הביניים ומטה של השחקנים.

עידו ג. 14 בפברואר 2018

החוזה של כספי מובטח. זה שמשחררים שחקן לא אומר שהוא לא יקבל את הכסף.

אייב 14 בפברואר 2018

אבל במקרה של שחרור, החוזה שלו ירד מתקרת השכר למרות שהקבוצה משלמת אותו?

עידו ג. 14 בפברואר 2018

לא. הוא ממשיך להיחשב כנגד התקרה.

אייב 14 בפברואר 2018

בעצם, זה לא עובד ככה. הרבה קבוצות מחזיקות שחקנים בינוניים בחוזים מפלצתיים שהן מתות להשתחרר מהם ולא יכולות. אז מתי מותר לשחרר שחקן, ומה השלכות השחרור על השחקן ועל המועדון?

עידו ג. 14 בפברואר 2018

באופן עקרוני זה תלוי בחוזה. לפעמים יש לשחקן אופציה על שנים מסוימות בחוזה ולפעמים לקבוצה. בכל שנה גם יש תאריכים שלאחריהם חוזים לאותה שנה הופכים מובטחים.
כששחקן משוחרר הוא ממשיך להיחשב כנגד תקרת השכר של הקבוצה (בגלל זה לא תראה חוזים ענקיים משוחררים).
מה שעושים במקרים של חוזי ענק בעייתיים זה להגיע להסכם על קניית החוזה של השחקן או פריסה שלו כך שהשחקן מוותר על חלק מהחוזה אבל זוכה לשחרור מהקבוצה (כמו מונרו לדוגמא).

עידו ג. 14 בפברואר 2018

אם נשווה ל-אנ.אפ.אל. אז נראה שתקרה קשיחה משמעותה הרבה פחות ביטחון תעסוקתי. הסכם הקיבוצי באן.בי.אי נותן לשחקנים הרבה יותר ביטחון תעסוקתי.

אייב 14 בפברואר 2018

תודה על ההסבר.
אם כך האינטרס היחיד בשחרור של שחקן כמו כספי הוא פינוי מקום בסגל?

עידו ג. 14 בפברואר 2018

כן

עידו ג. 14 בפברואר 2018

כן.

shadow 15 בפברואר 2018

מה זה בורוביץ' החדש?
נשמע כמו מניפסט להסבר למה כדורגל זה משחק לטיפשים. מסתבר שגם האוהדים טיפשים.

אתה מאשים את הליגה שאתה טמבל או עצלן?
אני מתנצל מראש אם זה פוגע אבל אתה פשוט מרים להנחתה.

יש עוד כל כך הרבה דברים לתהות על מה שרשמת ועל אי דיוקים בתפיסה של איך החוזים באנביאיי עובדים והשוואות שעשית לכדורגל שאני לא יודע מאיפה להתחיל. על חלק ענו לך אחרים ועל החלק השני אני מוותר כי אני או עצלן או טמבל בשביל לפרט.

אייל 15 בפברואר 2018

בוא נניח שהפוסט אומר משהו. במקרה הזה נראה לי שאתה מבלבל בין אהדת המשחק לאהדת קבוצה. אני אוהד בוסטון ששנים יושב על עגלות. לא אוהד שרוף, ורואה בעיקר משחקים מהגמר כל עונה.

בתחילת העונה עם כל ההו-הא מהקיץ ראיתי קצת משחקים מוקלטים של בוסטון. אחרי כמה זמן נמאס לי, אבל עוקב אחרי דיווחים בעניין.

אתמול עשיתי טעות וראיתי 20 דקות מריאל פסז' תחילת מחצית שניה. נגמלתי מזמן מכדורגל, השתעממתי והלכתי לישון.

זה שאתה אוהד בארסה עושה לך חיים קלים. מה שלא יהיה הקבוצה שלך מצליחה. בעונה בזיונית היא מקום שלישי בליגה, וסביר להניח שיש לה משחקים בינ"ל מעניינים מבחינתך. אוהד שרוף שנאלץ לצפות בבארסה בזיונית סובל כנראה פחות מאוהד שרוף של לסטר או נבחרת ישראל.

היו פה לא מעט דיווחים על ההתנהגות הנפסדת של בארסה בעניין קוטיניו. כמו שהגיבו גם פה, קל לך לשמר את הרומנטיקה כשאתה בצד של הדג הגדול. פעם ב20 שנה אתה מאבד שחקן א-לה ניימאר ולרוב זה יסתדר תוך עונה או שתיים.

אמ-לק אין פה קשר לחוזים ודיניהם – אתה בכדורגל כי אתה אוהב כדורגל, ואתה מייצר לו הילה שגויה ורומנטית במקרה הטוב.

יעוז סבר 15 בפברואר 2018

נדמה לי שהנקודה פוספסה. אין פה קשר את מי אני אוהד, את בארסה, סכנין או בני עייש. הנקודה היא פשוטה, היום בשביל להבין מה הקבוצה שלך יכולה לעשות באנ.בי.איי אתה צריך להיות רואה חשבון. יש כל כך הרבה חוקי החתמות שזה בלתי נסבל. לא מחתימים שחקנים, מחתימים חוזים. מחליפים חוזים, שולחים חוזים וזכויות מקבוצה לקבוצה.
בכדורגל זה לא ככה. שחקן יכול לחתום במיליון בקבוצה אחת ובחצי מיליון בקבוצה אחרת. שחקן יכול להישאר בקבוצה או לעזוב, לחתום לשנה או לשנתיים, להיות מושאל או לחזור. אבל לא צריך להיות רואה חשבון בשביל זה. הטענה היחידה שלי היא שהאנ.בי.איי הפך להיות אלגוריתם מחשב. זה הכל.

אייל 15 בפברואר 2018

זה לא נראה לי קשה כמו שאתה טוען. הלב של בוסטון העונה הוא קיירי, הורפורד, טייטום ובראון. כל השאר – יתירים. הייוארד פצוע, בראד סטיבנס מעולה, ובמקום אכזבה קיבלנו דרמה שמלווה בהתפתחות צעירים.

סלטיקס ראו אולי שאפשר קצת יותר, חשבו והחליטו להביא את מונרו. שחקן חביב, לא במיוחד חשוב – כפי שציינת. אם בדרך נס מונרו יתברר כמי שהפך את סלטיקס לטופ דוג, סביר שלא תצטרך להטריד את עצמך בשאלה אם יישאר (שטות כמו עזיבת הארדן לא מתרחשת כל יום, אוקלהומה שוק קטן והסיטואציה חריגה).

לקבוצה יש זהות ברורה. גם ברצלונה בלעה שחקנים שלא נודע כי באו אל קרבה. חלקם אף היו מאוד מוערכים (אלכסנדר חלב?). מונרו מקבל הזדמנות להשביח את ערך השוק שלו. הסלטיקס מנסה להוסיף קצת אדג', ואתה מתלונן שעל שוק המניות הוסיפו שוק אופציות.

אני לא רואה שיש לזה הרבה קשר עם זהות הקבוצה או אהבת המשחק, ונראה לי שאלה הדברים החשובים. KISS

שמעון 15 בפברואר 2018

שאדו- תקשיב נראה לי שלברון הולך לנגב את הפרקט עם המזרח המחשבה שנייה. נראה לי שהוא הולך לבצע מעשה מגונה בקיירי בכפייה אם בכלל קיירי יגיע למרחק הזה.
נראה לי גמר המזרח הולך להיות קאבס פילי.

נראה שהקינג הוא עדיין השליט ובמזרח השמועות על מותו היו מוקדמות.

יריב 15 בפברואר 2018

המחשבה שאפשר לחזות את הגמר ככזה שיהיה בין הקבוצה שבמקום השלישי לזו במקום השביעי תמוהה, ולו מהסיבה הפשוטה שהסיכוי שהמיקומים שלהן בסוף העונה הרגילה לא יאפשרו גמר כזה די גבוה (כ50%).

אופתע אם הגמר לא יהיה טורונטו-קליבלנד (ובפרט אם הן לא יסיימו במקומות שמאפשרים גמר).

שמעון 15 בפברואר 2018

אנשים לא יודעים כמה פילי חזקה למעט הקאבס כל המזרח פתוח.

יריב 15 בפברואר 2018

אנחנו יודעים בדיוק כמה פילי חזקה, רואים אותה משחקת ורואים את התוצאות.

שמעון 15 בפברואר 2018

הבעיה שלנו זה ספסל שהוא נוראי התקפית כמו הספסל של אוק זה הדבר היחיד שיכול להפיל את פילי.

shadow 15 בפברואר 2018

אם תחזור לאותו הפוסט תראה שרשמתי שלדעתי קליבלנד עשו טרייד מצויין.
וגם רשמתי שזה עוד יכול להספיק להם לגמר.
הקבוצה הקודמת שהיתה שם, היתה פח זבל.
קלארקסון נאנס והוד הם שחקנים טובים מאוד ומתאימים מצויין לקליבלנד.
כרגע זה נראה טוב מבחינת קליבלנד אבל עוד מוקדם לדעת. אני בכל מקרה אמשיך לקוות :)

מיקו g 15 בפברואר 2018

יש בזה משהו.
נוצרה באנביאיי שכבה שלמה של שחקנים שפשוט עוברים ממקום למקום כי החוזה שלהם גבוה מדי לקבוצות טובות והנוכחות שלהם מיותרת לקבוצות שמעוניינות להפסיד בכוונה.

7even 15 בפברואר 2018

לדעתי הכוונה של יעוז במילה "מקסימום" היא למקסימום חוזה שהואי כול להוציא. לא בהכרח לחוזה של 200 מיליון ל 5 שנים.

ובגדול – צודק לגמרי. זה נהיה ביזנס של הביזנס, אבל ככה ספורט עובד בימינו.
גם בכדורגל קיים אותו הדבר מאז ימי בוסמן.

זה גם נהיה עולם גרידי, או בעצם עולם של סוכנים.
ייתכן ויבוא הסוכן של גרג מונרו ויעדכן אותו דקה לפני החתימה איפה הוא הולך לחתום, אחרי שמונרו פשוט שלח אותו למצוא לו את הקבוצה הכי טובה בחוזה הכי טוב שהוא יוכל לסחוט מאיזו קבוצה פראיירית.

שיר 15 בפברואר 2018

ככה זה בעסקי הביזנס.

יעוז סבר 16 בפברואר 2018

בדיוק.

גל ד 15 בפברואר 2018

חוסר השיוויוניות שיש כרגע בNBA הוא אך ורק בגלל שחקנים טובים שוויתרו על חוזי מקסימום.

קלבדוס 15 בפברואר 2018

הבעיה באנ.בי.איי נובעת ממה שאתה מציין. היא נחזית כליגה של שחקנים-מספרים, תחת תקרת שכר ודראפט – כלים שבאו להבטיח שוויון, "מספרי", שיתבטא באיכות, בתחרותיות עזה, וזה מה שאנחנו רוצים.

אבל המספרים האלה באים עם כוכבית, "תקרה רכה" (אפשר לעקוף מלמעלה בתנאם מסוימים), וכמה פרצות נוספות, כמו לעקוף מלמטה (שחקנם שמוותרים על שכר כי ממילא הם דופקים מיליונים – ע"ע גולדן סטייט). ועל כל זה, פורמט של סדרות ארוכות שמצמצמות עוד יותר סיכוי להפתעות. לנצח פעם אחת זה יופי, אבל 4 פעמים? קדחת.

קיבלנו ליגה "מספרית" שמתיימרת להבטיח שוויון ותחרות. ובפועל – הליגה המקצוענית המשעממת והלא תחרותית באמריקה.

עידו ג. 15 בפברואר 2018

מעט מאד שחקנים מוותרים על שכר. זה לא כל כך נפוץ.

שמעון 15 בפברואר 2018

חכה חכה אחרי הכוסית שהפילה את קרי ואיך שאבו זקן נראה אולי יש סיכוי להפתעה. הלוואי יתן בראש לדוראנט.
תמיד אפשר לקוות ולסמוך על מאמן העונה טאמפוני

dmc 15 בפברואר 2018

קלבדוס, אתה מבלבל תחרותיות לטווח קצר עם מבנה תחרותי לטווח ארוך. גולדן סטייט שולטים בליגה כרגע, אבל זה לא ל30 שנה כמו בכדורגל. תוך שנתיים שלוש התקרה תכריח אותם להיפרד משחקני מפתח, וקבוצות אחרות יתפסו את המקום שלהם. העניין הוא שהקבוצה שתחליף אותם תהיה זאת שקיבלה את ההחלטות המקצועיות הכי טובות (ומזל כמובן), ולא זאת שנמצאת בשוק הכי גדול או האהודה ביותר. זאת תחרותיות

יואב בורוביץ' 16 בפברואר 2018

מונרו לא יחתום על חוזה מקסימום באף קבוצה, גם לא קרוה לזה, הסר דאגה. אם הוא יהיה מאוד טוב בבוסטון, והספק גדול, אז אולי יקבל חוזה יפה – במקום אחר או בבוסטון.

Comments closed