בין צ'לסי לצ'לסי

כמה שווה 1-1 בסטמפורד ברידג'? תלוי את מי שואלים

אז אשר יגורנו בא לנו, בערך. 90 דקות מול קבוצה שמתגוננת עם 10 שחקנים ומאמן שמרן שלא מעלה חלוצים (אלא אם אתם קוראים לפדרו החביב חלוץ). שימו לב שקו ההגנה של צ'לסי היה כל כך נמוך שבארסה סיימה את המשחק עם אפס נבדלים. חוזר שוב, אפס נבדלים. וזה עם סוארס שלבד שווה 4-5 נבדלים במשחק. אז מה קרה? פשוט מאוד, נבדל לא היה אפשרי. צ'לסי השאירה את הבלמים מאחורה, לא שלחה שחקנים למעלה והתגוננה בתוך הרחבה. בצורה כזאת בשביל לעשות נבדל צריך להיות דני דין.

ברוב המשחק היתה תחושה שהמשחק הזה גדול עלינו. אינייסטה לא חד, פאוליניו לא מכיר את המושג מסירה אחרונה, רקיטיץ' אחורי מדי, ומסי? הוא ראה את חברו הטוב פבראגס עושה עליו הגנה אישית לוחצת כמו פעם, כשמאחוריו מחכה באיזורית נגולה קנטה, האנרג'ייזר הצרפתי.

ההגיון אומר שבמצב כזה אמורים שחקנים אחרים להישאר פנויים יותר. הבעיה היא שבהרכב נטול דמבלה, קוטיניו ו…כן, ניימאר שאני עדיין לא שכחתי, אין כמעט שום שחקן בבארסה שמסוגל לייצר לעצמו. במיוחד לא כשאינייסטה נראה כבוי.

אבל…. אינייסטה כמו אינייסטה, מספיקה שנייה של חוסר חדות בהגנת צ'לסי כדי שהלוחם הותיק ישים למסי כדור עם סרגל על הרגל ומסי מצידו ישלח מדויק לפינה. אגב, לא גול קל כמו שנדמה. אני מכיר לפחות 5-6 שחקנים שהיו שולחים את הכדור לשורה 58 ביציע. כדאי לזכור שגם בשער עומד קורטואה שמוטת הידיים שלו דומה למוטת הידיים של אנטטקומפו.

ועכשיו, מה עכשיו? חוזרים לכמעט חודש שיכול להבטיח לנו את הליגה ואחרי זה מלחמת עולם בקאמפ נואו. הבשורה הטובה? הבונקריסטים בכחול יהיה חייבים לכבוש, אם מתחשק להם לעלות לשלב הבא. זה אומר שקונטה יצטרך לשחק פתוח. מה ההגדרה שלו לפתוח? בטח מערך 6-3-1. אולי. אולי 8-1-1. או לחילופין, בונקר והמון מתפרצות. אתמול זה כמעט סידר לו את השני. ניתן רק להתפלל שעד לאמצע מרץ יצליח דמבלה לחבר שניים שלושה משחקים, אולי לכבוש איזה שער מקרי ומי יודע, אולי מסי ירוויח לידו שחקן יוצר שיפנה קצת שטחים במרכז. אשרי המאמין.

1-1, מהתוצאות המבאסות ביותר שיש. אין ניצחון, יש שער חוץ, הכל פתוח ולך תדע עכשיו אם אתה מרוצה או מבואס. מצד שני משחק אחד בבית, ניצחון קטן יעשה את העבודה. שורה תחתונה, כמו שאומר הרבי נחמן, "מוכרחים להיות שמח". אין ברירה אחרת.

 

*******

זה מה שכתבתי לפני המשחק. התגשם? תחליטו אתם.

לקראת הקלאסיקו כתבתי שברצלונה היא כמו אסון שמחכה לקרות. אולי זה לא הניסוח המדויק, אבל זו בוודאות רוח הדברים. איכשהו יש תחושה כל הזמן שכל מה שקורה השנה בברצלונה הוא סוג של מקרה. פוקס. קבוצה מוזרה, קצת לא מאוזנת, עם מסי אחד ענק, שמצליחה משחק אחרי משחק להביא את הסחורה (או כמעט להביא אותה). איכשהו ניצחנו את הקלאסיקו ההוא, אפילו הבסנו, אבל עד עכשיו אני מאמין שהתחושה היתה נכונה גם אז.

שיחה מקרית השבוע עם נדב יעקבי, אחד שמבין משהו בכדורגל בכלל ובכדורגל ספרדי בכלל, הראתה לי שלא רק אני חושב ככה והעלתה את סף הלחץ לשיאים חדשים.

משהו מרגיש בברצלונה השנה חלק מדי. אתה מסתכל על הקבוצה ואומר לעצמך שמתישהו טר שטגן יפסיק לעשות ניסים, שאומטיטי בעצם חזר מהפציעה די בינוני, שמסי לא ממש בכושר שיא, שאינייסטה משחק עשר דקות במשחק, קוטיניו לא רלוונטי לאלופות ודמבלה רלוונטי עוד פחות. אתה מסתכל על הקבוצה ומקבל את התחושה שצריך לבוא המאמן שישים סוף לעניין הזה, יתן לבארסה איזה 2-3 חתיכות בראש, וישאיר אותנו לחשוב למה בעצם לא ממש התחזקנו בקיץ כפי שהיינו צריכים (חלוץ אמיתי, קשר יוצר נוסח צ'אבי).

אז מה המפתחות לנס? מסי. אלה המפתחות. השחקן שלא הולך לו בכלל מול צ'לסי, חייב לקחת את הקבוצה על הגב. אחרי יותר מדי קורות ויותר מדי משחקים בהם הקבוצה מנצחת אבל הוא לא כובש, מסי צריך לתת הצגה. לקחת את הקבוצה על הגב מהרגע הראשון, לרדת לקבל את הכדורים אם צריך ולתקוף את ההגנה של צ'לסי. פעם אחר פעם. ההבדל בין מסי פעיל למסי סביל ומנסה לראות אם החברים שלו יקחו על עצמם את המשחק, הוא הבדל בין  ניצחון לבזיון. לא שחסרים למסי משחקים לפנתיאון, אבל איכשהו השלב הזה, נגד צ'לסי שיודעת להוציא מבארסה את הרע ביותר שלה, עם מאמן איטלקי מנחוס ושוער מנחוס עוד יותר, יכול להיות שיא חדש בפנתיאון על שם ליאו מסי. אם זאת העונה של ליאו מסי (והעונה הזאת, חשוב להזכיר, מסתיימת במונדיאל), זה הזמן להראות את זה גם בשלבי ההכרעה של העונה.

 

 

******

וכשיתפזר הערפל איכשהו נדמה שהעונה הזאת הולכת לעוד דאבל של בארסה, שלישי בארבע שנים, חסר תקדים ולמעלה מכך. ואיכשהו העונה הזאת הולכת לתואר שלישי רצוף של ריאל. פה פנדל, שם דחיקה עם הברך, פה הארכה, ולפני שנספיק להגיד סרחיו ראמוס זה יקרה. אל תגידו שלא אמרתי לכם.

 

 

 

מצופפים שורות
הערצה לביבי ולנמני

17 Comments

חוטב עצים 21 בפברואר 2018

סך הכל אם אני ברצלונאי אני מאוד מרוצה. אפס מצבים מתוך 142%החזקה בכדור… מצב אחד מחוסר ריכוז של ההגנה. התוכנית של צ'לסי הייתה כמעט מושלמת.
כדאי גם לזכור שלמרות הבונקר וויליאן יכל לסיים את זה עם שלושער. הקורות שבדרך כלל מפריעות השנה למסי נתנו לו יד…

no propaganda 21 בפברואר 2018

בתחילת המחצית הראשונה, מסי ואינייסטה עשו דאבל מהסרטים ואז מסי לא בעט לשער מאיזה 10 מטר כי זה הגיע לרגל שמאל ועד שהכדור הגיע לימין כבר שמרו אותו שניים. זה היה משחק לא טוב שלו ולאו דווקא בגלל המערך של צ'לסי אבל בסוף צ'לסי עשו את הטעות ולדעתי ההתמודדות הזו סגורה לטובת בארסה.

matipool 21 בפברואר 2018

איבדתי אותך בקטע על מסי עם רגל שמאל וימין.
לא רואה כמעט משחקים של ברצלונה ולא רואה כמעט את מסי אבל אפילו אני יודע שהרגל החזקה שלו היא שמאל (לא לכעוס – זה לא שאני אוהב את ריאל ורונאלדו ושונא את מסי וברצלונה.
העניין העיקרי של בספורט בעשור וחצי האחרונים זו הליגה האנגלית וליברפול בפרט).

no propaganda 21 בפברואר 2018

אתה צודק כמובן לגבי הרגל.
עכשיו הסתכלתי עוד כמה פעמים על המהלך ונראה שמסי פשוט לא הבין שסוארז השאיר לו את הכדור בצורה גאונית ולכן לא רץ בזמן וכשהבין כבר היה מאוחר מדיץ
http://www.fullmatchesandshows.com/2018/02/20/chelsea-vs-barcelona-highlights-full-match-video/
בערך ב2:00 בוידאו הראשון

DS 21 בפברואר 2018

רוחו של מוריניו עוד מרחפת על הקווים. צ’לסי הכריחה את ברצלונה לשחק כמו בשנים קודמות – כלומר נתנה לה שליטה אבסולוטית בכדור בעוד שהשליטה במשחק אצלה. זה היה קשה לצפייה לאוהדי ברצלונה, כי קשה להסביר איך קבוצה שנמצאת 80% מהזמן לא שולטת במשחק. רק שהשנה, כמו שהיטיבו לתאר הבלוגים כאן, אין לברצלונה מספיק יצירתיות ומהירות בהתקפה לפצח הגנות בונקר. הם היו צריכים לתת לצ’לסי ליזום יותר כדי להוציא אותם מאיזור הנוחות. ולדעתי זה גם מה שהם צריכים לעשות מולם בבית. כמו ששיחקו מול ריאל.

הראל 21 בפברואר 2018

מעצבן לשמוע שצ׳לסי שיחקו טוב חוץ מאיבוד כדור אחד, האיבוד הגיע בגלל לחץ בלתי פוסק של בארסה, בגלל שזכו בכל כדור ובגלל שאלוהי הכדורגל לפעמים בוחר להתערב ולהעניש קבוצות שמשחקות ככה ומחריבות את הכדורגל.
מזכיר שגם הקבוצה של פפ הגדול התקשתה לפרוץ את הבונקר של אינטר אי שם.
בסוף זו תוצאה מצויינת והכי כיף שהזכיר חמה אנחנו כל כך שונאים את הכחול הכחול הזה

יותם 21 בפברואר 2018

אני לא כל כך מבין למה זה מעצבן – אתה מבין שההסבר שלך לתיקו כולל את "אלוהי הכדורגל"?

הראל 21 בפברואר 2018

הוא התערב רק בגול וגם זה עשה טובה.
ובאמת לא בסדר שהם מוסרים אחורה כ10 שחקנים כחולים עומדים ברחבה שלהם. כשפדרו ופבגראס מקבלים ציון על ההבנה שעשו במשחק הכל ברור.
רק שלא נעבור עוד מונדיאל כזה

ואן גוך 21 בפברואר 2018

לא כי לשחק קטרגל ולמסור 100000 פעם אחורה בהתקפה אחת זה לא בונקר.
לכדורגל יש חוקים מאוד ברורים, ולא לא המציאו אותם בקטלוניה.

ב"פ 21 בפברואר 2018

מסי נתן הגבהה נהדרת לפאולניו שהיה פתוח לגמרי וברוב חכמה ניסה לתת מזווית בלתי אפשרית נגיחה לפינה הרחוקה במקום האופציה היותר מתבקשת. מה שהביא אותי למסקנה שפאוליניו הוא בדיוק כמו סמואל אטו, שחקן שאסור לתת לו יותר מחצי שניה לחשוב על מה שהוא עושה. אם זה לא אינסטינקט, זה רקוב

ק. 21 בפברואר 2018

נקודה מעולה.
ושכחתי את יצירת המצב הזה ליצירה של ואן גוך בה מסי לא עשה כלום, בנוסף להשתתפות בניהול המשחק, מסירה גאונית לסוארס לספק פנדל (שטוב שלא שרקו), ועוד איזה פס לפינה הקצרה ולא הנגדית ש"21 השחקנים האחרים היו מכניסים". שהוא עובר שחקן (קרה הרבה) ונתקל בעוד אחד צריך לפרגן ליריבה ולא לראות איפה נכשל.

גלעד בלום 21 בפברואר 2018

בתור אוהד ברסה אני מאד מרוצה מתיקו במגרש הכי קשה לנו בעשור האחרון ועוד עם שער חוץ מתוק, כל השאר זה בבלת.

חוץ מבאיירן , סיטי וליברפול אין מגרש יותר מפחיד, בעיקר מול צ׳לסי רעבה בעונה בינונית בליגה .

הגדולה של וולוורדה השנה היא שהוא הפך את ברסה לקבוצה יעילה ואפילו צינית שמשחקת על תוצאה ( האמת גם 0-0 היה טוב לנו ), קודם כל אין פאניקה, גם בפיגור וגם כש(לכאורה לפי הפרשנים פה) אינייסטה לא טוב, מסי פושר ו״אין אף אחד שמייצר מצבים״..

הלו, משחקים בחוץ נגד אלופת אנגליה עם סגל עמוק שמעלה את וויליאן מהספסל ברוב המשחקים! קבוצה שלמדה את ברסה במשך חודש( לפי קונטה ) ושחקני ההגנה שלה הולכים לישון עם בובה של מסי לידם כל לילה כדי לעצור אותו.

מצד שני גם אני רואה את ברסה כל שבוע פעמיים וכבר הבנתי שהעונה הניצחונות באים יותר קשה, הקבוצה יותר טקטית והדרך לאליפות ( ואולי לגביע ולליגת האלופות ) היא יותר יובנטוסית מאשר ברסאית.

נכון שצ׳לסי הגיעו ליותר הזדמנויות והיו ״יותר מסוכנים במתפרצות״ אבל 70 אחוז החזקת כדור של ברסה אומרת שרוב המשחק פיקה ואומטיטי לא הוטרדו רוב המשחק וכשיש את טר שטגן בשער אז אפשר לסמוך על ברסה שלא תחטוף יותר משער אחד ( ותודה לקורות ), בצד השני התיאוריה אומרת שגם במשחק בינוני מינוס מסי שווה גול/בישול.

אגב לפי דעתי הוא לא היה רע בכלל לאור העובדה שכל פעם שנגע בכדור חצי קבוצה מתנפלת עליו, אני בטוח שוט לוורשה ייתן בראש השבוע לפאוליניו ושאר השוליות של מסי על העובדה שלא ניצלו את השטחים שמסי פותח עבורם בגלל שמירות כפולות ומשולשות.

תפנימו שהעונה ברסה סתם קבוצה עקשנית וחכמה שעומדת טוב במגרש וכל מה שהיא רוצה זה לעבור שלב בנוק אאוט, כלומר תיקו בחוץ וניצחון בבית. אין יותר טיקי טאקה למטרות אנתרופולוגיות, רק יעילות קלינית, אגב גם 1-0 לצ׳לסי היתה תוצאה סבירה עבור ברסה, זה לא סוד ולא בושה שאנחנו מתקשים מול צ׳לסי ודומותיה, הם קבוצה חכמה וטקטית, יש להם מאצ אפ טוס מולנו אבל זה לא יספיק להם כי בגדול ברסה קבוצה יותר טובה, גם פדרר התקשה מול רפא, זה לא אומר שהוא לא הגדול מכולם

הראלל 21 בפברואר 2018

לא יכולת להגיד את זה יותר מדוייק
ועדיין זה מתקבל רק הפחד בפתיחת העונה שהכל יתפרק, אז מוכנים לקבל את הסגנון הזה.

אמנון א.ק.א. טרנטה 21 בפברואר 2018

אם היית שואל את קונטה איך בחלומותיו הורודים ביותר הוא רואה את המשחק הוא היה מתאר את המשחק כפי ששוחק אתמול. טעויות קורות לפעמים (משחק מילים שנון) ומשם הגול שחטף אבל חוץ ממנו וחצאי מצבים ספורים הוא נטרל לחלוטין את בארסה ובניגוד למוריניו אפילו עשה זאת בצורה נקיה ובלי אלימות פפה סטייל. קאנטה במשחק מעולה היה המפתח להכל עם החיפוי על השחקן שקיבל ראשון את מסי (פברגאס לרוב). וויליאן היה נהדר וחסר מזל לגמור רק עם שער אחד וכדור לפנים. כמי שמשחק הרבה פיפ"א לאחרונה ידעתי מראש להגיד שהוא הסכנה העיקרית כי הוא פשוט שחקן נדיר.
מי שאכזב (או לא. תלוי את מי אתה אוהד) הוא הזארד. הייתי בטוח שיפרפר את סרג'י רוברטו כל המשחק כפי שעשה בקלות פעם אחת בהתחלה. התאדה אחר כך.
מבחינת ברצלונה – מאד הופתעתי שדמבלה לא שיחק. במיוחד אחרי שראקיטיץ' במשחק ממש לא טוב פלירטט עם הצהוב השני. אני מסיק שואלורדה מאד מרוצה היה מהתוצאה. גם ב 0:0, ודאי שב 1:1 אבל גם ב 1:0. במחצית חשבתי שיכניס את סמדו ויעלה את רוברטו לקישור במקום ראקיציץ' ומתישהו את דמבלה במקום פאוליניו בשביל לתקוף את רודיגר החלש.
זה לא קרה ומגיעים לגומלין במצב טוב בזכות שער החוץ אבל אסור לשניה להניח שהמשחק הזה מוכרע לטובתנו.
צ'לסי מסוכנת מאוד הן מבחינת הכשרון שלה וכפי שהוכיחה גם ביכולת הטקטית שלה. כדאי מאד לא לספוג ראשונים כי אם דבר כזה יקרה הולך להיות סיוט.

היסטוריון של ספורט 22 בפברואר 2018

1-1 תוצאה מתעתעת כי אתה בראש של 0-0 ועלית וברגע שספגת אתה צריך לכבוש יותר מפעם אחת .
וזה מצב מנטלי לא פשוט במובן זה יש בי צד שאומר שעדיף כבר להפסיד 2-1 ככה אתה יודע לקראת מה אתה בא וזה לתקוף ולנצח .
לכן בדקות האחרונות קיויתי שברסה תלך על כך הקופה אמרתי לעצמי .
אין הבדל סל ממש בין 1-1 להפסד 2-1.
לעומת זאת יש הבדל של שנים וארץ בין 1-1 לניצחון חוץ 2-1.
סיכומו של דבר זו תוצאה שמשאירה את הכל פתוח לגומלין .
ומשום מה אני נזכר בהתמודדות של צ'לסי מול ולנסיה לפני כעשור (כמדומני 07 ).
צ'לסי סיימה במשחק הראשון ב 1-1 מאכזב בבית.
בגומלין בחצי הראשון הייתה שליטה אבסולוטית של ולנסיה ששיחקה מעולה והוליכה 0-1 משער בסוף המחצית (למיטב זכרוני ) כשבקבוצה מככב ילד פלא צעיר בשם דויד סילבה .
בחצי השני השוותה צ'לסי באופן מקרי (סביבות דקה 60-65 ).
ומה שחרוט אצלי הוא רגע השוויון.
מהרגע הזה ולנסיה ששיחקה גך כך מרשים פתאום השתתקה ונסוגה מכיוון שפתאום הבינה שטעות אחת תשלח אותה הביתה שכן לא יהיה זמן לכבוש פעמיים .
זה גרם לא לסגת לשערה באופן טוטאלי עד שספגה בדקה ה 89 מרגלי אסיין הזכור לטוב.

אם התמזל מזלי ומישהו מכם זוכר את המשחק ובעיקר את הפסיכולוגיה שלו הוא יכול לאשר בפניכם כמה 1-1 תוצאה מתעתעת .

היסטוריון של ספורט 22 בפברואר 2018

סליחה על השגיאות כתיב (נכתב מהנייד )

גלעד בלום 22 בפברואר 2018

וולוורדה מאמן חכם מאד, יודע מה יש לו ומשחק בהתאם, דמבלה עוד לא קרע נעל במדי ברסה, זו קבוצה שמכניסה אנשים לתפקיד בהדרגה , הוא נתן משחק וחצי טובים ואז נפצע, ראקיטיץ זה שחקן למשחקי חוץ ובכלל שחקן שחקן שגם עם צהוב שווה 90 דקות רק בגלל הנסיון, פאוליניו יותר מוכן למשחק חוץ קשה שבו צריך בעיקר פיזיות ולכן הועדף למרות שהוא ( לכאורה) ״תוקע אותנו״, לא שמעתי שהתלוננו כשפאוליניו הבקיע שערים חשובים שהביאו נקודות….אז היו לו כמה מסירות לא טובות, לא לפי זה שופטים שחקן והמאמן מסכים אתי, הבעיה היא השחיקה של מסי, הכל תלוי בו ומתחיל מהאכסיומה שהוא שווה גול/בישול, כל השאר זה העמדה נכונה על המגרש ומסי כבר מהנדס משהו( שזה הרבה והמאמן מקבל קרדיט על זה ).

כשהיה את צ׳אבי-אינייסטה בשיאם ומאסצ׳ראנו ואחר כך ניימאר אז אפשר היה לעשות טיקי טאקה קטלני ויעיל אבל הסגנון העכשווי הוא יוותר תקיפה מהאגפים ופעולות סטייל כדורסל שמסי מתחיל( וגם מסיים)

ברצלונה אמורה לנצח כל קבוצה בבית כשיש לה את מסי/אינייסטה/סוארס/בוסקטס ( הראשון והאחרון בעיקר ) בריאים וטר שטגן כמובן, ולא משנה מה קונטה ירקח, זו האכסיומה.

זו הסטטיסטיקה, ברור שבמשחק נתון צ׳לסי יכולים אבל זה כבר יהיה על הראש של מסי ושותפיו, המאמן רק דואג להביא את המשחק הביתה , ברור שצ׳לסי מסוכנים ומפחידים אבל אם כבר תן לי את צ׳לסי בבית כשהם צריכים להבקיע בכל יום נתון, הרי הם לא יכולים לתת לברסה להחזיק בכדור 70 אחוז בבברצלונה, יצטרכו ללחוץ ולבוא קדימה, 1-1 זה יתרון לא קטן לברסה( גם ב0-0- ברסה ביתרון בבית) מה שבטוח זה שיהיה משחק גדול

Comments closed